Bisschoppen eren prinses Wilhelmina Drie brandkastenkrakers bekenden serie inbraken Discussie over schema der Kerk begonnen VIJFTIEN DODEN IN VERKEER Duizenden Nederlanders brachten laatste groet TITO - weer vriend, maar eigen baas - naar Moskou 2025 Herderlijk schrijven: Dank God voor deze Vorstin H Vadervoor het vensterik ben weer beter Prins bij dodenwacht Prinses Beatrix terug TELSTAR valt uit; Telstar II volgt op Schroeder en Erhard biij ven West-Brabant vruchtbaar werkterrein Nehroe blijft bij zijn eis Zorgeloosheid, dronkenschap.... DAGBLAD VOOR ZEELAND Plechtigheid op Eurovisie Vriezend weer Weer arrestatie in Spiegel-zaak Herdenkingskrans monument te Eede Peking versnelde toenadering nog Zelfgemaakte bom slaat gat in Berlijnse muur Milde toonmaar vele beswaren Chinezen trekken terug 103e JAARGANG No. 24147 (Jitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 3 DECEMBER 1962 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Temeuzen: TJsbaanstraat Concilievaders verheugd In de algemene vergadering van zaterdag deelde de secretaris-ge neraa] van het Concilie, Pericle Felici, de Concilievaders mee, dat de Paus zoals gewoonlijk het Engel des Heren vanuit zijn werkkamer zou bidden. Namens de Heilige Vader bracht mgr. Felici zijn dank over aan de vaders voor hun wen sen en gebeden voor zijn beter schap. De vaders van hun kant waren verheugd te horen dat de Paus weer opgeknapt was. De H Vader heeft de vergadering van zaterdag via het gesloten televisie- circuit gevolgd. Inderdaad verscheen de Heilige Vader zondagochtend om drie minuten over twaalf voor het venster van zijn werk kamer. ,,Onze goede gezondheid, die ons voor een ogenblik verlaten scheen te hebben, is weer teruggekeerd, ja, zij de tienduizenden gelovigen op het Sint- de tienduizenden gelovigen op het Sint Pietersplein toe. Na afloop van het Angelus gaf paus Joannes allen de zegen en sprak nog enige dankwoorden voor de vele wensen om een spoedig herstel. Bovendien sprak hij bemoedigende en vermanende woor den bij het begin van de advent. Paus Joannes bleef in totaal zes minuten aan het venster, zijn stem klonk vast en even helder als altijd. Gisteren is in alle katholieke kerken van Nederland een kort her derlijk schrijven voorgelezen, waarin de bisschoppen hun eerbied betuigen aan prinses Wilhelmina en aller gebed vragen. In hun bood schap zeggen de bischoppen: De hechte banden van ons Vorstenhuis met het Nederlandse volk ervaren we het beste bij gelegenheden, dat geheel de volksgemeen schap met het wel en wee van de koninklijke familie meeleeft. Thans rouwen we om het overlijden van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Wilhelmina, die gedurende vele jaren onze geëerbie digde koningin was. Zij vervulde haar koninklijke plichten in een tijd, die verre van gemakkelijk was. Denken we slechts aan de beide wereldoorlogen, vooral aan de laatste. HILLARY, de bekende Himalaya- beklimmer. is nu van plan een expedi tie naar dit gebergte te ondernemen met zijin vrouw en hun drie kinderen. De kleine Hillary's zijn 7, 6 en 3 jaar oud. EEN RADIO-ACTIE in Zwitserland, ten bate van het Spaanse rampgebied (ten gevolge van de overstromingen) heeft tot resultaat gehad dat er 50 woningen naar Spanje gestuurd kunnen worden. PRINS HASSAN, oom van de imam van Jemen, is aan zijn in de strijd opge lopen verwondingen overleden in een ziekenhuis in Saoedi-Arabië. De strijd in Jemen duurt nog steeds voort. EEN DESKUNDIGE op het gebied van Polarisraketten van de Amerikaanse marine, wordt al ruim een week ver mist. Hij was in Schotland gestatio neerd. MEN IS erachter hoe de vogels in Am sterdam vergiftigd werden de man die eens een prijs kreeg voor zijn methode om vogels weg te houden van start banen op vliegvelden, had o.a. in vergif gedrenkt brood in het water gegooid. Men gaat na of er aanleiding is proces verbaal op te maken. Denken we ook aan de zware crisis- jarenjaren tussen de beide wereldoorlo gen en aan de volkomen nieuwe eisen, die door de maatschappelijke evolutie en technische revolutie werden gesteld. In deze jaren groeide Koningin Wilhel mina voor ons steeds meer uit tot een figuur van werkelijke koninklijke hoog heid, die, levend uit een diep-christelijke overtuiging, het hoge ambt van Konin gin der Nederlanden ,.bij de gratie Gods" vervulde met een religieuze toe wijding. Toen zij zich terugtrok en het koning schap overdroeg aan haar dochter, droeg zij niet slechts een functie over, maar ook een hechte band tussen vorstin en volk. Onze liefde en onze eerbied hebben haar gevolgd in de door haar gewenste rust van de laatste jaren en wij zijn ons diep bewust gebleven van de plicht tot dankbaarheid tegenover God voor al het goede, dat Hij ons in deze Vorstin heeft geschonken. Thans bij haar heengaan zouden wij U willen vragen in alle kerken en ka pellen van ons vaderland de H. Eucha ristie te vieren om God te danken voor alle zegen, die Hij ons in deze Vorstin geschonken heeft, en tevens om Hem te vragen om al dit verworvene te wil len bestendigen en te doen groeien tot blijvend welzijn van geheel ons volk. Duizenden Nederlanders hebben za terdag de overleden prinses hun laatste groet gebracht. Tijdens een langdurig défilé langs de baar werd een steeds dikker wordend tapijt van bloemen in de kapel gevormd. Ook vandaag is er nog gelegenheid om in Paleis Het Loo afscheid te nemen van prinses Wilhel mina. Morgen, dinsdag, zal het stoffelijk overschot in een witte auto naar paleis Lange Voorhout in Den Haag worden overgebracht. Woensdag is er gelegen heid om aldaar langs de baar te defi leren. Van de eerste dodenwacht, die morgenochtend om 9 uur begint, zal prins Bernhard deel uitmaken. De samenstelling van de begrafenis stoet, op 8 december, is nog niet be kend. De route in Den Haag wordt van daag bekendgemaakt. Koning Olaf van Noorwegen zal de plechtigheid bijwonen. Indien de koningin besluit dat van de bijzetting een rechtstreekse televisie reportage gemaakt mag worden, dan zal de plechtigheid waarschijnlijk via de Eurovisie ook in zestien andere landen uitgezonden worden. Alle openbare vermakelijkheden zul len op 7 december achterwege moeten blijven, zo heeft de minister van bin nenlandse zaken bepaald. Zaterdag is prinses Beatrix, die haar reis naar het Verre Oosten heeft afge broken in verband met het overlijden van haar grootmoeder, in ons land te ruggekeerd. Ze werd verwelkomd door de gehele koninklijke familie. De be manning van het toestel waarmee de prinses uit Hongkong terugkeerde heeft een extra lange vlucht gemaakt, omdat de aflossing in Anchorage wegens slecht zicht niet konden worden opge pikt. In bijzondere zittingen hebben de sta ten van verscheidene provincies de over leden prinses Wilhelmina herdacht. Dat gebeurde in Zeeland, Limburg, Over ijssel en Gelderland. Tot a.s. vrijdag zal de NTS elke avond in het tv-journaal een herinne- Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot maan dagavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige zuidoostelijke wind. In de ochtend lichte, plaatse lijk nog matige vorst, in de middag temparaturen om het vriespunt. Vandaag zon onder 16.32 uur, maan onder 22.55 uur. Morgen zon op 8.29 uur, maan •p 1.37 uur. Na 47 uitzendingen tussen Amerika en Europa, waarvan vijf in kleuren, heeft de Amerikaanse communicatiesatelliet Telstar het bijltje erbij neergelegd. Telstar weigert de ontvanger en zen der in en uit te schakelen. Het manke ment deed zich j.l. vrijdag voor, toen 1242 banen om de aarde beschreven waren. De verstrekking van teleme- trische gegevens inzake 112 verschillen de experimenten gaat echter ongestoord door. Gisteren is bekendgemaakt dat vol gende week een nieuwe Telstra zal worden gelanceerd. Het relageren van t.v. -programma's over de Atlantische Oceaan kan, als de lancering slaagt, daarna voortgezet worden. Het Westduitse constitutionele hof te Karlsruhe heeft bekendgemaakt dat de Westduitser Paul Conrad, als buitenge woon consul van Tunesië werkzaam in West-Duitsland, gearresteerd is op ver denking van medeplichtigheid aan hoog verraad. De arrestatie staat in verband met de Spiegel-zaak". Adenauer heeft met de voornaamste figuren uit de CDU en CSU overleg ge pleegd ter voorbereiding van de onder handelingen over de samenstelling van een nieuwe regering, die vandaag met de liberalen zullen worden gevoerd. De christen-democraten hebben er bij Ade nauer op aangedrongen nu reeds aan te kondigen wie hem zal opvolgen, als hij eind volgend jaar volgens afspraak af treedt. Wat betreft de samenstelling der nieu we regering meent men in Bonn, dat Erhard en de minister van buitenland se zaken Schroeder zeker zullen aanblij ven. Waarschijnlijk niet zullen terugke ren, behalve Strauss, de liberale minis ters van justitie en financiën. Stamm- berger en Starke. Als opvolgers van Strauss op defensie worden genoemd de premiers van Sleeswijk-Holstein en Baden-Württemberg, Von Hassel en Kie- zinger. De twee eerste kandidaten voor deze post, de minister van huisvesting Liicke en de voorzitter van de CDU, Dufhues, schijnen niet voor de post te voelen. In Berlijn heeft de perschef van de socialistische partij gezegd, dat de SPD niet onwelwillend zou staan tegenover de vorming van een kabinet °P brede basis, met de socialisten. ringsprogramma van ca, tien minuten uitzenden. De inwoners van Orange City in de Amerikaanse staat Iowa, merendeels van Nederlandse afkomst, zullen op de dag van de bijzetting rouw aannemen. De burgemeester heeft voor die dag of ficiële rouw afgekondigd. Mevrouw E. v. d. Broceke-de Man en de heer C. van Bellegem zullen zater dag a.s. om half tien namens het pro vinciaal bestuur van Zeeland eer. krans leggen bij het monument te Eede op de plaats waar Koningin Wilhemina; tijdens de oorlog voor het eerst weer voert zette op Nederlandse bodem. President Tito van Zuid-Slavië is zon dag per trein naar de Sovjet-Unie ver trokken, voor het eerste bezoek dat hij sinds zes jaar aan Moskou zal brengen. In de Zuidslavische hoofdstad noemt men Tito's reis dinsdag komt hij in Moskou aan een vakantietocht, maar in Moskou en in de westelijke hoofdste den ziet men er een van de belang rijkste politieke gebeurtenissen in sinds Kroestjevs verzoeningspogingen in 1956. Tito zal drie of vier weken in Rusland blijven. Hij neemt zijn vrouw Jovanca mee, en vice-president Aleksander Ran- kovitsj, minister van defensie Ivan Gosjnak, de ex-ambassadeur van Zuid- Slavië in Moskou, Dobrivije Viditsj, als mede enkele generaals en partijfunctio narissen uit Macedonië, Kroatië, Slove nië en andere Zuidslavische gewesten. Sinds de Chinese aanval op India zijn de betrekkingen tussen Belgrado en Moskou enigermate verbeterd, door het feit dat Zuid-Slavië zich uitgesproken heeft tegen het Chinese optreden. Nog een week geleden ontving de Chinese ambassadeur in Belgrado van het Zuid- slavisch ministerie van buitenlandse za ken een nota waarin geprotesteerd werd tegen beledigingen, welke door hoge Chinese functionarissen uitgesproken waren aan het adres van president Tito en de communistische partij van Zuid- Slavië. Men gelooft al lange tijd dat elke aanval van communistisch China op het ..revisionisme van Tito" in feite een aanval op de politiek van de Sovjet- Unie is. Wellicht zal Kroestjev de kans aangrijpen om Tito, die door Peking in zijn richting geduwd wordt, de hand te reiken. Het Zuidslavische ministerie van bui tenlandse zaken heeft kortgeleden mee gedeeld dat president Tito tijdens zijn bezoek aan de Sovjet-Unie „vanzelfspre kend ontmoetingen zal hebben met pre mier Kroestjev en andere Russische lei ders". Men neemt zonder meer aan dat Cuba, India en andere belangrijke kwes ties aan de orde zullen komen. Over het algemeen zijn de Zuidslaven aangenaam getroffen door het nieuws van Tito's „vakantiereis". Maar in het algemeen ziet men de tocht eerder als de reis van een gezaghebbende figuur uit de neutrale wereld, dan als de tocht van een communist' naar zijn hoog ste chefs in het Kremlin. Mogelijk zul- len de betrekkingen tussen Belgrado en (Van onze verslaggever) Dank zij de aanhouding van drie personen door de politie te Boxtel is een serie inbraken in de loop vai dit jaar gepleegd te Roosendaal, Oudenbosch, Etten, Rucphen en Boxtel, opgehelderd. Vermoedelijk zal het drietal nog wel meer kraakjes hebbein gezet. De thans ingesloten brandkastenkrakers zijn de gebrs. B., waarvan de 26-jarige te Am sterdam en de 38-jarige broer te Rucphen woont, en de 36-jarige Am sterdammer G. Zij hebben reeds ver schillende inbraken toegegeven. De politie te Boxtel trof op een nacht een auto aan waarin zich een man be vond. Gevraagd naar de reden van zijn verblijf op een zo eenzame plaats ver klaarde hij even uit te rusten. De politie noteerde de naam van de rustende auto bestuurder, de 38-jarige B. Daags daar op kwam een melding van een inbraak binnen te Boxtel, en wel in een fabrieks pand dat dicht bij de rustplaats van de autobestuurder was gelegen. De man werd aangehouden, mede omdat ook de Roosendaalse politie de bewuste persoon had gesignaleerd als verdacht van in braak, zonder evenwel voldoende be wijsmateriaal tegen hem te kunnen ver zamelen. Na enig speurwerk werden ook de jongere broer van B. en G. uit Am sterdam aangehouden. De inbraak te Boxtel gaven zij toe. Daar was een brandkast gekraakt met een buit van 6UU,De werkmethode van de krakers n.l. het gebruik van een snijapparaat, kwam aardig overeen met de wijze' waarop in verschillende plaatsen in Brabant was geopereerd in de loop van dit jaar. De rijksrecherche en de gemeentepolitie van Roosendal werden op de hoogte gebracht en die wilden ook wel eens een praatje met de brand kastenkrakers maken. Lr volgde toen een bekentenis van een serie kraakjes, n.l. vijf te Roosen daal. Dat was bij de firma van de Brink Ixü,bij de firma Baartmans t,plm. 5.UUU,op 10 maart, in oktober van dit jaar bij de firma Bruyninckx, bij rubberfabriek Indiana waar praktisch niets buit werd gemaakt en bij de firma Vissers aan de Havendijk te Roosen daal, waar slechts een gering bedrag kon worden meegenomen. Te Oudenbosch was een bezoek ge bracht aan de Kartonnageiabriek Brabantia en de firma Van der Werf. Totaie ouit ongeveer j 2.5UU,—Te Etten werden de firma Wensink, B'onza en een werktuigenfabriek met een bezoek ver eerd. De buit was gering. Te Rucphen kregen de L.T.S. en de Conserveniabriek een oezoek. Ook daar een zeer geringe buit. Kennelijk werd het operatieterrein naar Oost-Brabant verplaatst. Het drietal werkte graag met een snij apparaat om brandkasten e.d. open te snijden. Er werd alleen maar naar geld gezocht. Men had echter in verschillen de gevallen pech, want de meeste fa orieKen of werkplaatsen houden er geen grote voorraden geld op kantoor op na. In al de gevallen waar de heren ge opereerd hebben ging men wat vreemd te werk. Er werd neel veel overhoop gehaald, zodat het in het bezochte kan toor of pand leek alsof men naar alles en nog wat had gezocht. Soms werden er ook dingen vernield zonder dat dit enige zin had. TITO: Voor het eerst na lange tijd weer naar Rusland... Moskou beter worden, zo redeneert men, de buitenlandse politiek van Zuid-Slavië zal in geen geval veranderingen onder gaan. Wat er overbleef van een der auto's die bij de botsingen betrokken waren Zondagochtend om kwart voor drie heeft een grote explosie een gat van ongeveer een meter bij een halve me ter geslagen in de Berlijnse muur. Het gat heeft echter niemand de kans ge geven te ontsnappen. Volgens de West- berlijnse politie was de springlading vermoedelijk een zelfgemaakte bom niet diep genoeg in de muur aange bracht. Tegen de avond hadden Oost- berlijnse arbeiders, die bewaakt werden door Vopo's, het gat alweer gedicht. In de nabijheid van de explosieplaats zijn een kleine tweehonderd ruiten ge sneuveld. Onmiddellijk na de slag werd aan beide zijden van de muur alarm ge slagen, zodat grote groepen Oostberlijn- se Vopo's en Westberlijnse politieman nen een tijdlang tegenover elkaar heb ben gestaan. Maar er gebeurde verder niet3. Drie Oostberlijnse jongens van 12 en 14 jaar oud, die bij wijze van avontuur tje naar het westelijk stadsdeel waren gevlucht, worden via het Rode Kruis naar hun ouders in Oost-Berlijn terug gestuurd. DAOS HEEFT met de Sovjet-Unie een belangrke handels- en hulpverlening ge sloten. Het thans in naam neutrale Laos zal o.a. Russische vliegtuigen kopen. In de zaterdag gehouden algemene vergadering van het Concilie hebben de vaders kennis genomen van de mede deling, dat liet eerste hoofdstuk van het schema over de liturgie nu geheel is goedgekeurd. Reeds vrijdag was bekend geworden, dat de vijf eerste amendementen een bijna eenstemmige meerderheid hadden gevonden; nu werd hetzelfde van de overige 4 gisteren gestemde punten be kendgemaakt. Vervolgens kregen de va- Premier Nehroe heeft zijn ambtgenoot van communistisch China, Tsjoe En Lai een brief en een memorandum toege zonden, waarin hij enerzijds de Chine zen ervan beschuldigt met hun wapen- stilstandsvoorstel de hand te willen leg gen op stukken grondgebied van India en anderzijds om opheldering van het Chinese voorstel verzoekt. Opheldering wenst Nehroe met betrek kingen tot „de nogal verwarde en ge compliceerde vraag, wat verstaan moet worden onder de „lijn van feitelijke con trole van 7 november 1959", waarlangs de troepen van beide kanten zich vol gens het Chinese voorstel zouden moe ten legeren. Hij beschuldigt de Chinezen ervan zich onder beroep op deze vage lijn te willen verzekeren van grondgebied, dat zij pas na hun massale aanvallen sinds 20 ok tober veroverd hebben. Nehroe blijft bij zijn eis. dat de troe pen der twee landen opnieuw de stel lingen innemen, die zij bezetten op 8 september van dit jaar. De Indiase minister van binnenlandse zaken heeft verklaard, dat er aanwijzin gen voor zijn, dat de Chinese troepen zich in de oostelijke en centrale sector van het noordoostelijke grensgebied te rugtrekken. Tijdens het tiende congres van de Italiaanse communistische partij heeft Togliatti in zeer duidelije bewoordin gen het Chinese optreden inzake het grensgeschil met India afgekeurd. Ter wijl de Chinese gedelegeerden strak voor zich uit keken, hekelde Togliatti het Chinese standpunt inzake de „on vermijdelijkheid" van een oorlog met het kapitalisme. ders te beslissen over de vraag, wat er met het schema over de eenheid van de Kerk dient te gebeuren; 2068 vaders van de 2112 waren er voor, dat het schema over de eenheid, zoals dat door de commissie voor Oosterse Kerken was samengesteld, eerst zou worden ge amendeerd volgens de wensen, die de laatste dagen kenbaar waren gemaakt. Daarvoor zal het eerst naar de betref fende commissie ter behandeling wor den gezonden. Daarna, zo wensten de vaders, moest het gehele schema wor den gecombineerd met hetgeen in ca put 11 van het nu aan de orde komende schema over de oecumene wordt gezegd, (dus met de opvattingen van de theolo gische commissie in overeenstemming gebracht). Vervolgens moet hetzelfde gebeuren met hetgeen door het secre tariaat voor de eenheid over de oecu mene wordt te berde gebracht. Het nieuwe geheel kan dan in het schema over de Kerk zijn plaats krijgen. Intussen staat daarmee nog niet vast, wat er met het schema over „de Kerk" zal gebeuren. De vaders zijn zaterdag aan de algemene discussies daarover begonnen. Hoewel de opmerkingen een irenische toon droegen en waardering inhielden, bleek duidelijk, dat er in brede kringen toch ernstige bezwaren tegen dit schema bestaan. Het bevat zeer waardevolle en volko men aanvaardbare gedeelten, zoals dat over de leken. Maar andere hoofdstuk ken houden te weinig rekening met alle aspecten van de vraagstukken, zoals die leven in de Kerk. Onder de sprekers, die zich met het onderwerp hebben beziggehouden was allereerst kardinaal Ottaviani als voor zitter van de commissie voor geloof en zeden, die het schema heeft ingeleid. NEHROE: Niet toegeven. In het afgelopen weekeinde heeft het verkeer een groot aantal mensenlevens geëist. Bij botsin gen en andere ongevallen von den vijftien mensen de dood. Het ernstigste ongeluk was dat bij Uit geest, waar een auto de chauffeur gaf geen voorrang op een bus in reed. Twee in de auto zittende dames werden op slag gedood; een der zwaar gewonden overleed korte tijd later. Twee doden vielen bij een botsing tussen een auto en een truck met oplegger. Dit gebeurde in Grijpskerk (GjDe chauffeur van de auto had de *finge- vroren ruiten van de wagen niet schoon gemaakt, zodat hij de truck niet op merkte. Dat kostte hem en de naast hem zittende passagier het leven. In Heusden zjjn zaterdagavond de ge broeders Bouman die samen op een bromfiets reden, tegen een vrachtwa gen gebotst. Beiden werden zwaar ge wond. De 24-jarige A. Bouman is later in het ziekenhuis in Den Bosch aan zijn verwondingen overleden. De toe stand van zijn broer is ernstig. De 60-jarige bromfietser N. Sulsters uit Tilburg is gistermiddag op een groepje kinderen ingereden en daarbij kwam hij te vallen. De man kwam zo onge lukkig terecht dat hij ter plaatse over leed. Op rijksweg 12 Utrecht-Arnhem is bij een inhaalmanoeuvre een personen wagen tegen een vrachtwagen gedrukt, Een der inzittenden kwam daarbij om het leven. Een tweede werd ernstig wond, en overleed in het ziekenhuis te Zeist. In Rotterdam kwam een 21-jarige jonge man om het leven toen de wagen, waarin hij meereed, tegen de tram botste. Een 71-jarige man uit Sittard kwam gis teren met zijn bromfiets in botsing met een auto. Hij overleed later in het zie kenhuis. Een motorrijder in Sittard, 23 jaar oud, reed op een geparkeerde auto. Hij was op slag dood. Een 20-jarige automobilist uit Baren- drecht slipte bij Ridderkerk. De wagen sloeg over de kop. De drie zittenden werden uit de auto geslingerd. De be stuurder kwam onder het voertuig te recht en overleed. Een militair uit Rockanje, die de kazer ne verliet, lette niet op het verkeer en werd door een vrachtauto gegrepen. Hij verloor het leven. Een vierjarig jongetje uit Kerkrade werd door een auto gegrepen toen het plot seling de weg opliep. Het werd zwaar gewond en overleed later in het zie kenhuis. Een dronken automobilist van 70 jaar oud reed in Den Haag een wielrijder aan. Deze werd meegesleurd, viel van de wagen en werd vervolgens overre den door de beschonken bestuurder. Deze reed korte tijd later tegen een boom. Hij is ingesloten. De wielrijder is er ernstig aan toe. (Advertentie) fff Eén overhemd halen ...het tweede voor de helft betalen! Originele BEt-O-FAST of mooie tricot-nylon kwaliteit: 1e overhemd 13,50 2e overhemd 6,75 2 overhemden samen lxolie*vJecuwvp W/S/S/Ar//X BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1962 | | pagina 1