Grote tentoonstelling veehallen Etten-Leur Succesvolle resultaten Kaatsheuvel-Oosterhout BIOLOGEN VOORSPELLEN: Hachelijk avontuur Stirling Moss 15 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 15 Water heeft weer volop zuurstof Herstel £nglebert Engeland klopt Italië met 3-2 Met VELPON zie J*e er 9een barst van! bever Duivenkroniek „Den Bruinen" van Kaatsheuvel Oosterhout VERMOUTH OORZAAK NAAM INTELLECT MENINGEN REDEN PRESIDENT GEVOLG REVANCHE (Van onze hengelsport-medewerker) Duizenden west-Brabantse en Zeeuwse zeehen gelaars, die regelmatig op het Veerse Meer vissen, kunnen de komende jaren nog volop sport beleven op dit afgesloten delta-meer, dat deze zomer door een massale vissterfte werd getroffen. De afgelopen maanden is het water van het Veerse Meer weer van uitstekende kwaliteit geworden. In de diepe delen zit weer voldoende zuurstof, de rottende delen zijn verdwenen en er heeft door storm en door stroming weer voldoende vermenging plaatsgehad van het water uit de diepere en ondiepere gedeel ten. Zelfs de vissterfte, die zich vooral in het ge deelte tussen Kamperland en Veere heeft voorge daan, is meegevallen. Nu de afvalwaterlozing van Middelburg op het Veerse Meer geëindigd is, zal zich een dergelijke „sportvissersramp" waarschijnlijk niet meer voor doen. Dit is de deskundige mening van de onder zoekers van het delta-laboratorium voor hydrobio- logisch onderzoek in Yerseke, die regelmatig hei Veerse Meer controleren. De Zeeuwse wateren trekken de vissers aan. Dit kiekje werd genomen aan de boorden van de Westerschelde en wel langs de vaargeul bij Vlissingen. Een oude botter en... op de achtergrond zeeschepen. Zoals bekend heeft zich in augustus van dit jaar een massale sterfte van vis op het Veerse Meer voorgedaan. Gebrek aan zuurstof, vorming van zwavelwaterstof uit rottende delen en andere factoren wa ren de oorzaken van deze „ramp". De zeehengelaars, die vele weken niets of weinig gevangen hebben, dachten al, dat het Veerse Meer voorgoed bedorven was. Dr. Vaas, de directeur van het Delta-la boratorium in Yerseke, is er echter vrij optimistisch over. Hij meent, mede op grond van recente proefnemingen en vis serijen voor wetenschappelijke doelein den, dat zich voorlopig geen nieuwe vis sterfte zal voordoen. De aanvoer van rioolwater uit Middel burg is de hoofdschuldige geweest. Nu dit vuile afvalwater naar de Westerschel de gaat, is er naar zijn mening geen vuil tje meer aan de lucht. Reeds in de loop van september merkten de onderzoekers, dat het water zich snel aan het herstel len was. Proefvisserijen op het meer heb ben wel bewezen, dat er nog volop vis zit. Op de diepe stroomgeul wordt vooral grote paling, bot en schol, verder gul, wijting en weer wat tong aangetroffen, Via de sluis bij Kats is haring en kleine sprot het Veerse Meer binnengekomen, dat nog vele jaren een sportvissers-dora do zal blijven. De meeste vis zit echter op de diepere plekken. De sportvissers mogen hieruit de con clusie trekken, dat het beste vanuit een bootje gevist kan worden. De meeste diepe plekken zijn alleen per bootje be reikbaar. De beste plekken kunnen van af de kant niet bevist worden. Opmerkelijk is, dat de biologen in sep tember een groot aantal dikke palingen in het gebied bij Kamperland aantroffen. Deze paling aasde kennelijk op de dode vis, die overal in dit gebied naar de bo dem was gezakt of ronddreef. In de loop van september is al snel herstel in het water opgetreden. De rottende delen zijn afgebroken, het vuile water is geminera liseerd en door storm en verlaging van het waterpeil heeft een goede vermen ging van het water plaatsgevonden. Zelfs de diepste plekken in de oude stroomgeul waar de meeste vis zit, blijken weer vol doende zuurstofrijk te zijn. Er zit blij kens de proefvisserijen van de biologen in elk geval weer prachtige vis, die zich de laatste jaren aan het nieuwe zoutwa termilieu zonder eb en vloed heeft aan gepast. Ook voor de watersportliefhebbers en zwemmers is dit herstel van de water kwaliteit en de overtuiging van de des kundigen, dat zich een dergelijke ramp niet zal herhalen, goed nieuws. Er heeft enkele weken lang een onwelriekend geurtje van bederf en rottingsprocessen over het meer gehangen. De stranden van het meer waren bedekt met dode vis. En nog wekenlang stonk het zand aan de schoenen, vooral in het stuk tus sen Kamperland en Veere, dat de minste doorstroming heeft. Wat dat betreft, is de langgerekte vorm van het meer een nadeel. Het ziet er wel naar uit, dat er nog volop paling en bot, ook schol en andere vis te vangen zal zijn tot het meer na de afsluiting van de Oosterschelde gaat verzoeten. Er komt via Kats ook kleine glasaal en jonge bot in het stille meer, dat toch een venijnige golfslag kan hebben als de wind in de lengte-richting staat en het water „op loopt". De afgelopen zomermaanden bleek, dat steeds meer sportvissers een bootje in het meer gaan leggen, waarmee de beste stekken bereikt kunnen worden. Er is toch reden voor een waarschu wing, omdat enkele sportvissers zelfs bfö een flinke bries menen, dat ze er met de lichtste roeiboten van het binnenwater terecht kunnen. Ze zyn gewaarschuwd. Er zyn al enkele sportvissers verdron ken, omdat ze met te lichte plastic boot jes het water opgingen. Het is zaak een stevige boot te kopen liefst een vlet. Dat behoeft echt geen hout of ijzer te zyn, ook polyester heeft grote mogelijkheden. De boot moet echter een zekere stabili teit hebben zoals bijvoorbeeld de strand- reddingsboten van Mulder en Rijke uit IJmuiden, die overal door het rampen fonds in Zeeland zijn gelegd. Het zyn ook uitstekende en veilige visboten, die in ruw weer hun capaciteiten bewezen hebben. Ook de visboten van Fokker-de Vriesch Lentsch uit Warmond zijn geschikt voor het Veerse Meer. Dat is niet om reclame te maken voor een of meer merken, maar louter en alleen om de sportvissers in Brabant en Zeeland voor een miskoop te behoeden. Er zijn al twee Belgen op het Veerse Meer verdronken omdat ze met „tobbes" van bootjes visten, die bij een stap op de rand of wat golfslag om kieperden. Er zijn meer goede boten dan deze zoals een kleine polyester jol van Mulder en Rijke, die door een hotelier uit Renesse wordt gebruikt voor de rob benvangst op de Oosterschelde. Dat zijn bewijzen van goed gedrag, om dat er voor vele boten nog te weinig zoutwater-ervaring is. Deze waarschuwing mag 't goede nieuws rond de vangst kansen op het Veerse Meer in de komen de jaren vergezellen. Uw leven kan er van afhangen. Goede boten zijn nodig om de Oos terschelde te bevissen. Èen voorbeeld van een goede boot is dit exemplaar van de ja. Fokker de Vriesch Lentsch uit Warmond. (Advertentie) De heer Giepmans schrijft ons: „Deze week diverse malen in de stromende regen moeten remmen. Meer en meer kom ik tot de conclusie, dat de kwaliteit van uw banden daarbij werkelijk opvallend is. De remweg is kort en de grip op het wegdek is uitstekend". Zo spreken de resultaten van „Operatie 50.000" een duidelijke taal go. ana De wedstryd tussen de vertegenwoor digende elftallen van de bonden van En geland en Italië, is door de Engelsen met 3-2 gewonnen, na een ruststand van 1-1. Het was een wedstrijd met afwisselend zeer goed spel en jammerlijk gemiste kansen. De Engelsen namen na 21 minu ten de leiding door O'Grady. Een minuut voor de rust werd het 1-1 door John Charles. Na 60 minuten zorgde Greaves voor 2-1 en 15 minuten later werd het 3-1 door Allen. Twee minuten later schoot Charles weer raak, waarna de Italianen verwoed doch vergeefs om de gelijkma ker streden. (Advert er" neem de voordelige grote tube. PELGRIM, óók voor gascomforsu DE BRITSE coureur Stirling Moss heeft te Londen een kleine operatie onder gaan in het gezicht, die ten doel had een einde te maken aan het dubbelzien, waaraan hij lijdt, sinds zijn auto-onge luk van Pasen op de racebaan van Goodwood. Deze week vraag ik allereerst de aandacht voor de grote afde lingstentoonstelling van postdui ven van West-Brabant en Zeeland te Etten op 2 december. In de veehal te Etten, die door zijn ruimte, licht en sfeer de in druk geeft of deze speciaal is ge bouwd voor tentoonstellingen, zal voor de tweede maal de afdeling West-Brabant en Zeeland haar grote postduivententoonstelling in richten. Gedurende de afgelo pen maanden heb ben de 77 verenigin gen, die zullen deel nemen reeds onder ling selecties toege past teneinde de 18 duiven uit te zoeken, die de eer van hun vereniging zullen moeten verdedigen. IHet resultaat is, dat inplaats van 924 dui- ven, die vorig jaar aanwezig waren, dit Ijaar een uitgelezen keur van 1386 dui ven, gekozen uit een aantal van onge veer 200.000 zullen meedingen naar de hoogste eer, die vorig jaar werd toege kend aan ,,P.V. Het Zuiden" uit Oud Gastel. De jury bestaat uit een zestal keurmeesters t.w. de heren A. Hagens uit Berkel, A. Garretsen uit Oosterbeek J. Knoeff uit Almelo, L. Brand uit De venter. E. v. d. Pol uit Utrecht en met als chef d'equipe Marius de Zeeuw uit Eindhoven, die de zeer moeilijke taak heeft om uit deze selectie een rang schikking te maken. De prijzen bestaan uitsluitend uit ver zendingsmanden met een totale waarde van 6.000.- Niettegenstaande het feit, det de keur meesters reeds vorig jaar perplex ston den van de uitzonderlijke klasse der toen aanwezige duiven, zal de kwaliteit van de op 2 december tentoongestelde duiven deze ver overtreffen, aangezien veel verenigingen vorig jaar nog een afwachtende houding aannamen, daar zij de waarde van deze uitzonderlijke tentoonstelling niet kenden. Dit jaar echter, staan alle verenigingen met hun besturen en hun 4000 leden als één man achter het uitvoerend comité, dat is samengesteld uit de heren A. Buys uit Etten, S. v. Veen en W. Hopstaken uit Bergen op Zoom en J. Gabriels uit Roo sendaal, om deze tentoonstelling in alle opzichten te doen slagen. De afdelingsbestuurders uit alle ray ons zullen dan ook extra bussen char teren teneinde alle leden de gelegenheid te geven hun afdelings-tentoonstelling te bezoeken. Er is ruime parkeergele genheid rondom de veehal voor de 500 auto's die worden verwacht. Bij wijze van proef zullen dit jaar geen bonnen worden verkocht maar zullen wel door een aantal bekende liefhebbers enkele van hun beste klep pers te koop worden aangeboden. Aan de entrée-biljetten is een gratis lo terij verbonden. De heer Fr. Heutz uit Eindhoven, voorzitter van de Z.N.B. zal de eerste vier waardevolle prijzen, die zijn aangeboden door de Z.N.B. uit deze loterij trekken. Zaterdag 1 december begint de keuring der duivenloterij en de tel machines zullen koortsachtig de dui- zende getallen moeten verwerken om de secretaris der organisatie, de heer S. v. Veen, gelegenheid te geven om in de nacht van zaterdag op zon dag de uitslagen gereed te maken, zo dat ze op zondagmorgen aan de bezoe kers kunnen worden bekend gemaakt. De voorzitter van afdeling west, de heer Hopstaken, zal zondagmorgen om 11 uur de edelachtbare heer A. Oder- m m. m. m m m. kerk inleiden, die als eerste burger van Etten-Leur deze tentoonstelling zal ope nen. De organisatoren hebben ook in verband met de actie „Open het Dorp" besloten voor bovengenoemd doel speldjes te verkopen. De opbrengst hiervan zal in zijn geheel worden afgedragen. Verder heeft de bekende fondspeler R. VER- STRAETEN, bijgenaamd: De Smet- Mathijs te Oostburg, besloten 20 van zijn beste fondkleppers gratis at te staan aan het comité „Open het Dorp". Deze liefhebber is voldoende bekend, commentaar dus overbodig Deze vogels zullen zondag op de grote afdelings-ten toonstelling te Etten verkocht worden. Zaterdag en zondag organiseerde de concours-combinatie Kaatsheuvel en omstreken, thans uitgebreid met Den Bosch en Vlijmen, voor de elfde maal een Kringtentoonstelling van Postdui ven. De opbrengst hiervan komt telkens weer ten goede aan de plaatselijke afde ling van Gezinszorg, Herwonnen Levens kracht en Groene Kruis. Niet minder dan 800 duiven, waanonder bekende kampioenen", waren hiervoor in de versierde zaal van ,,café de Sport wereld" bijeengebracht. De kooien waren op een overzichtelijke wijze opgesteld, zodat het geheel 'n keurige aanblik bood. Reeds zaterdagmorgen vroeg moesten de keurmeesters, met hun omvangrijk werk beginnen om tijdig voor de avond klaar te zijn. Zowel op deze eerste dag, maar vooral op zondag, toen de burge meester van Loon op Zand, R. J. Th. van der Heijden, na een kort woord van welkom door de heer H. Pullens, voor zitter van de C.C., de tentoonstelling officieel kwam openen, was er enorm veel belangstelling. Burgemeester van der Heijden had de uitnodiging tot deze opening met veel genoegen aanvaard. Daar was op de eerste plaats het sym pathieke doel van deze tentoonstelling waarvan hij hoopte dat de opbrengsten steeds een stijgende lijn zouden blijven vertonen. Hij wenste de organiserende vereniging veel succes met haar expositie, zowel in (Advertentie) het belang van de duivensport als dat van de lijdende mensheid. De heren de Boer, Dongen, v. Nieuwstadt, Kaats heuvel en Smolders, Waalwijk, spraken hun erkentelijkheid uit namens respectie velijk Herwonnen Levenskracht en Ge zinszorg, Kaatsheuvel en Waalwijk, en hoopten dat deze tentoonstelling zou sla gen en evenals de voorgaande vele vruch ten zou afwerpen voor de lijdende mens en om de moeilijkheden in vele gezin nen te helpen verlichten. Nadat voorzit- zitter Pullens de sprekers had gedankt, zette afslager P. van Dongen zijn reeds zaterdag begonnen vertrouwde werk voort met de verkoop van geschonken bonnen voor duiven of eieren. Er waren ditmaal niet minder dan 60 bonnen geschonken, waarvan vele door bekende liefhebbers. Hoewel de bonnen vrij vlot van de hand gingen, liepen de pryzen niet hoog op. Een bedrag van 30 voor 'n jonge duif van een nationaal kampioen kan men gerust als een koop je beschouwen. Ook werd er een verloting gehouden, waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor het bovenomschreven doel. De voornaamste uitslagen van de keu ring waren: Doffers 1958 en ouder: 1. Rademakers, Den Bosch, 2. Rozenbrand, Capelle, 2a. C. v. d. Houdt, Waalwijk, 3. A. v. Eethen Waalwijk, 4. P. v. Dongen, Dongen, 5. J. Bergmans, Dongen. Dui- vinnen 1958 ouder: 1. Rademakers, Den Bosch, 2. P. v. d. Velden, LoZ, 3. K. Schaafstra, Kaatsh., 4. P. d. Bont, Don gen, 5. Rozenbrand, Capelle. Doffers '59- '60: 1. Rademakers, Den Bosch, 2. L. Michielsen, Dongen, 3. A. Pijnenburg, Kaatsh. 4. W. v. d. Ven. Kaatsh., 5. L, Michielsen, Dongen. Duivinnen '59-'60: 1. L. v. Geel, Kaatsh., 2. M. Overdijk, Den Bosch, 3. F. v. Woensel, Kaatsh., 4. A. v. Gompel, Loon op Zand, 5. M. Vervei's, Kaatsh. Doffers '61: T. P. d. Bont, Dongen, 2. v. Swelm, LoZ, 3. Ra demakers, Den Bosch, 4. F. v. Woensel, Kaatsh. 5. Nieuwenhuizen, Kaatsh. Dui vinnen '61: 1. Rademakers, Den Bosch, 2. F. v. Woensel, Kaatsh. 3. J. Theeu- wes, Dongen, 4. Rozenbrand, Capelle, 5. Rademakers, Den Bosch. Doffers '62: 1. F. v. Woensel, Kaatsh., '2. Rademakers, Den Bosch, 3. J. v. Engelen, Vlijmen, 4. L. v. Kemmeren, Waalwijk, 5. F. Din- gemans, Kaatsh. Duivinnen '62: Jac Vloermans, Kaatsh., 2. J. Verhagen, Waalwijk, 3. A. Kouwenberg, Kaatsh., 4. A. Heijs, Kaatsh., 5. H. d. Laat, Vlij men. Duivinnen '62 bonte klas: 1. J. Overdijk, Vlijmen, 2. G. de Hoon, Don gen, 3. F. v. Woensel, Kaatsh. 4. J. Ver hoeven, Dongen, 5. W. v. d. Ven, Kaatsh. Doffers '62 bonte klas: 1. J. Voogd, Kaatsheuvel, 2. H. v. d. Linden, LoZ 3. P. Emmers, Kaatsh., 4. L. Michielse, Dongen, 5. J. v. d. Dungen, Den Bosch. Schoonste doffer: F. v. Woensel, Kaatsh. Schoonste duivin: L. v. Geel, Kaatsheu vel. Zondag 25 november had ook een tentoonstelling plaats, bij de heer P. Dircken aan de Leursebaan, van de P. V. Snelle Wieken, de uitslag hiervan was. Oude doffers 1. C. Jacobs, 2 en 3 Co Boeren, Oude Duivinnen 1. C. Grobben, 2. C. Jacobs, 3. Th. v. Mol, Jonge Dof fers: 1. Th. v. Wanrooij, 2. A. Roks, 3. Th. Mol. Jonge Duivinnen 1. Th. Mol, 2. Co Boeren, 3. C. Grobben. Late Doffers: 1. A. Roks, 2. Jos Maas. Late Duivin nen: 1 en 2 Jos Maas. De schoonste vo gel van de tentoonstelling C. Jacobs. Tot slot volgen hieronder de Kampioen schappen van de Oostehoutse Postduiven bond mij welwillend verstrekt door de secretaris de heer W. Wijnings Vitesse 1. J. Hofkens, 2. Jac Grootenboer, 3. P. Beenhakkers, 4. L. v. Vugt, 5. G. Seve- rijns, Vitesse K. duiven 1. B. Caron, 2. G, Severijns, 3. D. en G. Stoop. Mid. fond: 1. Gebr. Stoop, 2. W. Wijnings, 3. A. v. Halderen, 4. G. de Hoogh en Zn, 5. Biemans Baks. Mid fond K. duiven: Ge br. Stoop, 2. W. Wijnings, 3. G. de Hoogh en Zn. Fond 1. C. de Leeuw. 2. L. v. Gooi 3. M. v. Seeters. Kampioen Generaal: G. De Hoogh- en Zn. Jonge duiven: 1. G. Ligtvoet, 2. G. Severijns, 3. C van Hal deren, 4. Gebr. Stoop, 5. Ant. v. Hal deren. K. duiven jong: 1 G. Ligtvoet, 2. Ant. V. Halderen, 3. G. de Hoogh en Zn. Al deze grote kampioenen van harte ge feliciteerd. ALLEMAAL GOEIE P. o. DEN BRUINEN. CINZANO (Advertentie) Werkelijk opvallend.... De Engelse jockey Dave Mould verkeerde korte tijd in een uiterst hachelijke positie, toen hij tijdens een steeplechase van zijn paard viel en tussen de benen van de overige paarden be landde. Hij moest gewond naar een ziekenhuis worden vervoerd. Het had echter heel wat lelijker kunnen aflopen. verbaasde zich de heer P. A. Giep mans, St. Jacobslaan 428, Nijmegen, een van de deelnemers aan „Opera tie 50.000". waarbij 50 Nederlandse automobilisten-die minstens 50.000 km per jaar rijden - hun objectieve oordeel geven over de Englebert* banden: 33 en Max. In Santiago heeft het weer eens gespannen bij een voetbal match. Twee plaatselijke clubs stonden tegenover elkaar in het veld. De stand was 1-0 in het voordeel van de óp eigen veld spelende ploeg. Op dat moment was de scheidsrechter genood zaakt de bezoekende club een penalty toe te kennen. De arbi ter wees naar de witte stip en op hetzelfde ogenblik ontstond er grote herrie. De scheids rechter weigerde om de match verder te leiden. „Waarom doe je dat niet?", riepen de bestuurders van de bezoekende vereniging, terwijl zij het veld opkwamen. De scheidsrechter wees naar de rechtsback van het home team en maakte duidelijk, dat deze heer een revolver bij zich droeg. „Ooooo, is het dat?" zeiden de bestuursleden van de club, die de penalty mocht nemen. De rechtsback leverde zijn revolver in en de partij zou worden vervolgd. Alvorens dit echter geschiedde kwam er nog een speler naar de arbiter. De spil van de bezoekende club leverde eveneens een'revolver In Breda doet het gerucht de ronde, dat nu praktisch alle voetballers van het eerste elftal van NAC de be schikking hebben over een auto. Een „Grapjas" zei: „Het wordt tijd de naam van de vereniging te wijzigen. Laat het voortaan KNAC zyn." In een schoolrapport, ter beschik king gesteld door de stad Lyon aan de gemeenteraad staat: „Slechts één moeder weigerde haar zoontje te laten deelnemen aan de zwemles sen van de school aan de Rue de la Republique. Haar motief was: „Mijn zoontje kan niet zwemmen." Luis Garrincha is een van de meest befaamde buitenspelers van de ge hele voetbalwereld. Zeer graag zou de club waarvoor hij speelt, een vast contract met deze sterspeler slui ten, maar dat doet hij niet. De re den waarom Garricha niets voelt voor een vaste verbintenis, werd zeer lang gezocht in de financiële sector. Iemand is er nu echter ach ter gekomen, dat dit niet de oor zaak is. Luis mag niet van zijn vrouw. In de nabijheid van Parijs werd een grote veldloop georgani seerd. Enkele duizenden atleten wensten daaraan deel te ne men. Omdat de cross nogal ver buiten de stad Parijs en in een bos werd gehouden, ontstonden er verkeerstechnisch nogal wat moeilijkheden. De politie moest een aantal auto's, die aan de rand van de bossen werden ge parkeerd en die op het par koers stonden laten verwijde ren. Slechts één man mocht er met zijn wagen door en dat was de president van de orga niserende vereniging, monsieur Laboureau. Welgemoed begon nen de deelnemers aan de cross. Na drie kilometer stonden zij echter allemaal stil. Het par koers was versperd door., de auto van de voorzitter. Op Sicilië worden praktisch het ge hele jaar door wielerwedstrijden gehouden. Het was niet naar de zin van de inwoners, dat de pastcor nooit naar de wedstrijden in Sam- brone kwam kijken, ofschoon hij met alle andere sporten steeds zozeer meeleefde. De wielerclub besloot een afvaardiging naar de pastoor te zenden met het verzoek de volgende meeting by te wonen. „Dat doe ik", zei de pastoor. „Op één voorwaarde echter." „En die is?" vroegen de leden van de wielerclub. „Dat jullie naar mij komen kijken als ik het Lof doe." „Accoord", zeiden de beide par tijen. RUDI ALTIG In de Franse sportpers is een he vige discussie ontstaan over de samenstelling van de wielerploe gen voor het volgende seizoen. Een onderwerp dat vooral de aan dacht trekt is de formatie van 't nieuwe team van ACBB-Saint Ra phael. Moeten in dat team én Rudi Altig en Jaques Anquetil worden opgenomen? Manager Daniel Dousset, die beide heren onder zijn hoede heeft oordeelt: „Deze tivee kampi oenen horen bij elkaar". Ploegleider Roger Piel zegt: „Het wielrennen is een individuele sport De renners moeten tegen elkaar en niet met elkaar vech ten". Eindelijk was het dan zo ver. De linksbuiten van Fontainebleau een handelaar in voetballen, stond tegenover de rechtshalf van Dorée eveneens een handelaar in bal len. Vóór de wedstrijd hadden de heren reeds uitvoerig gediscussi eerd over de kwaliteiten van hun produkten. De speler van Dorée had een vriendelijke geste willen maken en het bestuur van Fon tainebleau enkele ballen aange boden, die echter slechts schoor voetend werden geaccepteerd. Toen de match vijf minuten oud was gaf de rechtshalf een trap tegen de bal, zó hard, dat deze in een bos verdween en onvindbaar' ivas. Dat herhaalde de voetbal ler driemaal, zodat.... de bestuurs leden van Fontainebleau genood zaakt waren een bal binnen de lijnen te brengen van de vijande lijke handelaar. Met deze bal werd de match uitgespeeld. Wat bleek echter? Dat de Dorée-speler in het bos een compagnon had staan

de Stem | 1962 | | pagina 17