Altijd open oog voor toekomst—* Gouden N.A.C. is trots op grote zelfstandigheid HYPOTHEKEN GEERTS - BREDA Wïelerseizoen '63 begint op 31 maart in GENT Bestuursleden zijn amateurs 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 Geen degradatie in vijftig jaar Prof-voetbal Financiën Geschiedenis NAC naar incompleet Blauw Wit Feij cnoord-V asas Beslissingsduel in Antwerpen! Ook geen spelen in CAIRO MARKTEN WATERSTANDEN Wij hebben plaats voor: Mannen Werkster BEKENDMAKING H.H. LANDBOUWERS (Vlastelers) 11 (Van onze sportredacteur) Reeds op 19 september jongst leden was het vijftig jaar geleden, dat de Bredase voetbalvereniging NAC werd opgericht. Ware niet kort tevoren de voorzitter, kolo nel L. Le Fèvre de Montigny over leden, dan zou uiteraard de uitge werkte viering van dit gouden be- staansfeest rondom die datum heb ben plaats gevonden. Nu gebeurt dit zaterdag 8 en zondag 9 decem ber, met resp. een receptie (in Merula) en een feestavond, welke enerzijds tot uitdrukking zal bren gen welk een belangrijke club NAC vormt, hoe gezien zjj in eigen land en in den vreemde is, terwijl het feest op zondagavond in „De Schuur" opnieuw gaat bewijzen, welk een hechte voetbal-familie de jubilaresse vormt. De erfenis, welke wij van onze voorgangers hebben overgenomen is groot, belangrijk en zwaar in deze dynamische tijd en de verantwoording drukt niet gering op de schouders van het huidige bestuur, aldus vice-voorzitter Jac. Raaymakers. Een groot goed is, dat de vereniging altijd volkomen zelf standig is geweest en volkomen zonder hulp, n'importe van welke zijde dan ookbuiten de vereniging. Een groot goed, dat praktisch uniek mag heten. Inmiddels zijn wij aan het moderniseren geslagen, in de geest zoals het hui dige voetbaltijdperk dit vereist: met 'n volkomen zakelijke instelling, met on derlinge zakelijke functie-verdeling. Hoewel secretaris Speekenbrink en pen ningmeester Kroeze een zeer zware en moeilijke bestuursfunctie uitoefenen, ik mag zeggen met grote bekwaamheid en ijver, geschiedt dat zonder betaling of honorering. In feiten is dat een onmogelijke zaak. In ieder geval zie ik het zó; wanneer een van deze figuren weg zou gaan, kan in hun plaats slechts een betaalde kracht worden aangesteld. Ik zou figuren van deze kwaliteit gaarne zien als directeur of adjunctdirecteur van een bedrijf, dat een voet balclub van het kaliber als de onze en enige andere in ons land in feite toch zijn. De functie waarin de vereniging: ons heeft gekozen moeten wij waar maken. In deze zin, dat hetgeen wij in de loop der jaren, dankzij onze bekwame voor gangers verwierven, minstens dienen te behouden. Bestuurslid van een voetbal vereniging is heus geen gezelligheids functie meer, aldus nog steeds de heer Raaymakers, die er vervolgens op wees, dat de grote kracht van NAC heeft be staan en nóg bestaat in het zich aanpas sen aan de tijdsomstandigheden en in het algemeen mede-evolueren. Daartoe is allereerst uitstippeling van een beleidslijn noodzakelijk, niet in de laatste plaats ten aanzien van de spelers, die om een vergelijking te maken, onge veer in gelijke verhouding staan tot het bestuur ener club als kinderen ten op zichte van de ouders. Wie dit als leider van een club niet beseft, zal moeilijk met goed resultaat leiding aan een ver eniging kunnen blijven geven. De spelers dienen overigens' ervan te zijn doordrongen, dat zij evenveel be lang hebben bij een goede wedstrijd als het publiek, dat de clientèle van een club vormt. En gezien het feit, dat de voetballiefhebber het liefst enkele dagen napraat over de achterliggende wedstrijd om daarna even lang van gedachten te wisselen over de in het verschiet zijnde ontmoeting, is het in alle opzichten ge wenst, dat het vertoonde spel de moeite daartoe loont. Intussen is de heer Raay makers van mening, dat er steeds kri tiek zal moeten blijven, hoewel hij die alleen maar nuttig en belangrijk vindt, wanneer zij opbouwend is. Natuurlijk zien wij graag dat de pers goed over ons schrijft, maar stel je voor, dat er altijd in gunstige zin over je club werd gepu bliceerd. De mensen zouden er bij in slaap vallen. Intussen wordt het toch een moeilijke tijd voor NAC. Uiteindelijk hebben clubs in de grote steden het gemakkelijker dan de verenigingen in de provincie, waar net toeschouwersaantal natuurlijkerwijs geringer is dan in de hoofdsteden des lands. Niettemin, als er straks aantreden ge blazen wordt voor het profvoetbal zul- en wij mee moeten doen. In dit verband Js de in het leven roeping van de com petitie voor de landelijke jeugd in het betaalde voetbal van bijzondere waarde. Straks zullen de clubs daaruit voor hun eerste elftal (dat de pecunia verwerft) moeten putten. De verwachtingen zijn groot, maar het zal toch naar mijn mening aldus de heer Raaymakers, pas over een viertal jaren mogelijk zijn een gefun deerd oordeel te vormen. Vereiste is ver der, dat men de dingen in een club niet te sentimenteel en te emotioneel mag Hken' Momenteel kunnen wij in het *1 utadion Plaats bieden aan 18.000 toeschouwers. Het is alweer lang gele den sinds dit aantal kon worden geno teerd. Inmiddels nam de verantwoorde lijkheid toe, maar wij namen die van onze voorgangers over, hebben toen A gezegd en moeten nu vervolgen met B. Talentvolle spelers uit de landelijke jeugd zullen wij langzaam maar zeker naar het tweede elftal over moeten he velen en ze daarin als prof dienen te betalen. Nóg hebben wij een vereniging met zeer veel junioren. In de toekomst zullen wij die af dienen te voeren naar kleinere amateurclubs in de omgeving, hetgeen allemaal in goede verstandhou ding zal moeten gebeuren. Wanneer een maal het volledige beroepsvoetbal is in gevoerd, zal het bestuur van een prof club zich immers met die jeugd niet meer voldoende kunnen bemoeien. Wanneer straks eenmaal de keuze op profvoetbal is gevallen, zal de ontwik keling snel in de geschetste richting gaan. Er is nu al een voetbalschool tot stand gekomen. De KNVB ontwikkelt gestadig het sportcentrum in Zeist. Tegen de tijd dat we profvoetbal hebben zullen wij ook gereed moeten zijn. Dit seizoen begon NAC reeds met overdag-training, waar van de resultaten niet onmiddellijk zicht baar zijn. Maar belangrijk was, dat de werkgevers der diverse spelers gaarne meewerkten om de spelers gelegenheid te bieden aan die training deel te ne men. Met trots in zijn stem zei de heer Raaymakers nog: wij hebben nergens schulden en zijn ons eigen baas in een sportcomplex, dat vrij zeldzaam in Ne derland is. In de niet verre toekomst kijkend zag hij het bovendien zo: er zal een Benelux- competitie komen, die hoogstbelangwek kend en interessant allure zal krijgen. Het nog toenemende snelverkeer zal mee werken aan de gemakkelijke verplaat sing der voetbalfans, die bepaald nUt opzien nu al niet tegen afstanden. Zulk een competitie zal niet alleen inte ressant zijn, maar bovendien rendabel, omdat de aan een dergelijke competitie deelnemende verenigingen geen angst voor uitverkochte stadions zullen behoe ven te hebben. Vandaag zijn we zover nog niet en daarom èn omdat deelnemen aan zulk een competitie teveel geld kost, is zij nog niet mogelijk. Je moet altijd weer zaaien om te kunnen oogsten, besloot de heer Raay makers. Wij zullen dit eveneens moe ten doenin de goede betekenis van het woord, opdat wij later eenzelfde mooie erfenis kunnen nalaten als onze voorgangers deden. Secretaris Frans Speekenbrink zag op zijn beurt geen totstandkoming van de voetbalprof vóór over drie of vier jaar. Intussen zullen die beroepsspelers uit de Het NAC-elftal, dat in het seizoen 1920-1921 het kampioenschap van Ne derland behaalde: v.l.n.r. Oomen, Mer- tens, Philipse, Piederiet, Hoogstede, Van Roessel, Sillekens, Verlegh, Schot, Petit, Walder; reserveTh. Piederiet. jonge generatie moeten komen. In Enge land (Huil) bestaat reeds een school, waar voetballers met talent worden op gekweekt; spelers die door de clubs daar heen worden gezonden voor een verblijf van twee jaar. Het is een gedegen vak school, die van de verenigingen per speler een bedrag van ongeveer 2000 gulden per jaar vergt. Zij krijgen daar overigens niet alleen les in tactiek en techniek maar ook in karaktervorming. Naar mijn mening zal het sportcentrum in Zeist daar straks uitstekend geschikt voor zijn. Door jonge spelers daarheen te zenden zal men de club geregeld op peil kunnen houden, een stelling die al tijd door Rat Verlegh werd geponeerd en terecht, want van de jeugd moet en zal het blijven komen. De grootste kracht moet de vereniging niet zoeken in kwan titeit maar in kwaliteit, zoals in elk be drijf en in ieder vak. Een doorn in het oog van de heer Speekenbrink is en blijft de geringe zelf standigheid der betaald voetbal-vereni gingen in de KNVB. Het algemeen be leid van de KNVB moet naar zijn over tuiging anders worden gericht en niet zo blijven dat de amateurs bepaalde be langrijke ontwikkelingen in de vader landse voetbalbeweging door gunstiger stemmenverhouding hunnerzijds tegen kunnen houden. Naar zijn mening is sinds de invoering van het betaalde voetbal de technische ontwikkeling enorm toegenomen en heeft men steeds beter spelersmateriaal kun nen vormen in eigen verenigingsver band. De opgang is er dus; wij zullen derhalve op dezelfde voet door moeten gaan, om over drie of vier jaar, als prof voetbal een feit zal kunnen zijn, gereed te zijn. Er rust bovendien een verplich ting van sociale aard op onze schouders: nu méér dan ooit in de periode van vrije-tijdsbesteding. De clubs moeten het nodige doen in het belang der gemeen schap, niet te vergeten in de beste ver standhouding met amateurclubs, die zo veel goed doen in een groot deel onzer provincie. Wij zullen een brug moeten slaan van oud naar nieuw, zoals onze drie grote voorgangers in hun tijd hebben gedaan: Asselbergs, Meeüs en Piederiet. NAC, begonnen met recettes van 65 gulden per wedstrijd, steeg door zuinig en deskundig beheer tot de hoogte van vandaag. Dit hechte fundament leidde tot de befaamde opgang en vormde en vormt nog steeds de grote innerlijke kracht van NAC. Het NAC-elftal, dat vorige maand tegen Feijenoord in Rotterdam het veelbesproken gelijk spel (1-1) boekte. Staand v. r.n.l.: Cockie Luijten, Kees Kuijs, Peter v. d. Merwe, Adrie Pelk- mans, Jan v. Hoogenhuizen, Theo La- seroms. Zittend: v^r.n.l.: Hein v. Gastel, Daan Schrijvers, Jac. Visschers, Leen v. d. Lugt, Frans van Deuren. Tenslotte zag penningmeester Piet Kroeze het zo: Als je geld genoeg in kas hebt ben je een uitstekend schatbewaar der, maar anders Dit is typisch Kroe ze: nuchter, altijd met de beide benen op de grond, maar daarnaast allerminst van humor ontbloot. Zijn financieel beleid, gedurende reeds negen jaar, steeds zui nig, rustig, bekwaam en voortgegaan in de economisch meest aanvaardbare vorm kon, zegt hij terecht, dankzij de invoe ring van het betaalde voetbal aan de fraaie uitbreiding en verbetering van de terrein-accommodatie worden gewerkt. En wanneer in vergaderingen financiële besprekingen aan de orde zijn (en wan neer zijn er die niet!) zwijgt iedereen als Piet Kroeze spreekt. Is er iets onmoge lijk, dan spreekt hij als een belasting inspecteur (maar hij is procuratiehouder bij een grote bank); de rem erop, een andere weg is er niet. Nu en dan zegt de heer Kroeze lachend, kom ik ook wel eens met een voorstel, maar van de tien wordt er soms één aangenomen Voor de rest, vervolgt hij, heb ik het best naar mijn zin. In vergelijking met vele andere clubs hebben wij goed geboerd en ik mag zeggen, dat NAC tot de vier meest gezonde verenigingen van Nederland be hoort. En dat alles zonder dat ook maar één steen van buitenaf is aangedragen. Enige jaren geleden bood de gemeente Breda aan, voor ons een stadion te bou wen. Als we het hadden aanvaard zouden wij onze zelfstandigheid zijn kwijt ge raakt. Bovendien konden wij het zelf. zoals is bewezen. Heel prettig vindt Piet Kroeze het, dat de spelers hem hun volle vertrouwen schenken inzake de afwik keling der financiële problemen. Men concludere zelf: is het een wonder, dat onder leiding van zulke bekwame figu ren, mensen die onbevreesd hun weg gaan en het oog steeds open houden voor de toekomst, een voetbalvereniging kon blijven bloeien? Volgende week zaterdag en zondag, respectievelijk ter receptie en op de feestavond, zullen tallozen daar ons in ziens enthousiast blijken van instemming en medeleven van gaan geven. Men vraagt ons nog wel eens wat de betekenis is van de afkortingen, die de naam NAC vormen. Bij de oprichting in 1912 werd men het eens, de nieuwe vereniging, welke immers tot stand was gekomen door samensmelting van NOAD en ADVENDO, door toevoeging van de omschrijving: Combinatie, de club (nou ja, club....) aan te duiden als NAC. Be paald niet ongelukkig, integendeel, want NAC bracht het in die voorbije halve eeuw heel ver en zü behoort met nog een of twee clubs in ons land tot de ver enigingen, die onafgebroken in de hoog ste regionen van de KNVB (eerder in de NVB) hebben gespeeld. Hetgeen wil zeg gen dat er met NAC nimmer van degra datie sprake is geweest. MVV en En schede zijn die twee andere verenigin gen. Hoewel zij daar slechts eenmaal in haar gouden bestaan in slaagde: in 1921 staat NAC in de erelijst van landskampioenen vermeld, maar tal van keren werd het districts- of afdelingskampioen: zesmaal kampioen van het zuiden o.m. De heer P.W. Scharroo, kolonel b.d. der Genie, legde van 1914-1917 als kapi tein te Breda de grondslag voor wat NAC later zou worden. Na hem heeft de heer C.J. Asselbergs gedurende 20 jaar met vaste en voortreffelijke hand de ver eniging bestuurd. Zijn opvolger was de populaire heer J.M.F. Meeüs, die 18 jaar (1937-1955) deskundig en innemend de scepter zwaaide. Zes jaar heeft Jac. Pie deriet de voorzittershamer gehanteerd en daarna slechts enkele maanden kolonel L.H. Le Fèvre de Montigny die te spoedig het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Deze maand kiezen de leden van NAC een nieuwe opvolger. Het zal zonder twijfel de heer Jac. Raaymakers zijn, omdat deze op de voordracht werd geplaatst door het bestuur en er geen tegenkandidaten binnen de gestelde ter mijn werden gesteld. Hij fungeert nu als vice-voorzitter en was enige jaren leider van het eerste elftal, een functie welke sinds kort door de heer Tim Meeüs wordt waargenomen. De jubilerende club heeft eveneens slechts vier secretarissen ge had: Wouterlood van Doesburg (7 jaar), Jac. Piederiet (25 jaar), Boluyt en thans Frans Speekenbrink, de bijzonder ambi tieuze en zeer hard voor zijn club en het voetbal in het algemeen werkende bestuursfunctionaris, alom in de lande bekend om diens hartelijke manier van doen en daarom ook bij de sportjourna listen erg goed aangeschreven. Als secretaris-penningmeester heeft NAC gehad: Wouterlood van Doesburg en Piederiet; daarna uitsluitend als pen ningmeester de heren van den Berg, Luy- ten en heden de joviale Piet Kroeze, een zeer geziene figuur, niet in de laatste plaats onder de spelers, wier financiële zaken hij behartigt. Belangwekkend en in ieder geval nog slechts zelden voorkomend in onze tijd van betaald voetbal is het feit, dat alle bestuursleden, die heden aan het roer zitten, de volledige amateurstatus voe ren. Dat zal vanzelfsprekend niet kun nen blijven voortduren en zeker niet als te zijner tijd het profvoetbal tot stand komt. Hierover en tal van andere dingen meer hebben de heren Raaymakers, Spee kenbrink en Kroeze, die tezamen het dagelijks bestuur van NAC vormen, ons uitvoerig hun mening kenbaar gemaakt. De belangrijkste werden hierboven reeds belicht. ADRIAAN VERAART. In de uitwedstrijd bij Blauw Wit zal MAC onvolledig aan moeten treden. Pe- ;er v. d. Merwe noch Jac. Visschers is hersteld van de eerder opgelopen bles sures, zodat op de reserves een beroep moest worden gedaan. Het elftal is nu aldus gevormd: d.: De Rijk; a.: Laseroms, Kees Kuys, Pelkmans; m.: Schrijvers. Luijten; v.: v. Deuren, Groenewegen, Canjels, Johnny Geraeds, v. Dongen. Receptie verschoven In verband met de begrafenis van prinses Wilhelmina op zaterdag 8 decem ber is de aangekondigde receptie van NAC, welke ter gelegenheid van het 50- iarig bestaan der vereniging op die dag in „Merula" te Breda zou worden ge- ïouden, naar zaterdag 22 december ver schoven. De feestavond in „De Schuur", vastge steld op zondagavond 9 december, gaat echter wèl door. VRIJDAGAVOND luidde de stand in de zesdaagse van Zürich als volgt. 1. Pfenninger—Bugdahl 28 p„ 2. Post Arnold en Van Steenbergen-Severeyns 4 p.; op één ronde: 4. Altig—Renz 50 p., 5. Plattner—Graf 47 p., 8. Lykke Eugen 19 p. De Internationale Wielren Unie heeft te Zurich de agenda voor 1963 van inter nationale en nationale kampioenschappen en wielerwedstrijden voor de Coupe du Monde bekendgemaakt. MAART: 31 Ronde van Vlaanderen, België (Coup du Monde). APRIL: 7 Parijs Roubaix, Frankrijk (C.M.); 14 Ronde van Reggio Calabria, Italië; eerste wedstrijd voor het It. kam pioenschap; 21 Grote Prijs Handel en In dustrie, Italië; tweede wedstrijd It. kam pioenschap; 22-25 Ronde van België, Bel gië; 25 Ronde van Romagna, Italië, der de wedstrijd It. kampioenschap; 28 Pa rijsBrussel, België. MEI: 1 Grote Prijs Peugeot. Frankrijk (C.M.); 1-15 Ronde van Spanje, Spanje; 5 Luik—BastogncLuik. België (C.M.); 6 Waalse Pijl. België (C.M.i; 7-12 Ronde van Nederland, Nederland; 19-6 juni Giro d'Italia, Italië. JUNI: 13-19 Ronde van Zwitserland, Zwitserland; 14-17 Ronde van Luxem burg, Luxemburg; 16 Franse kampioen schappen. Frankrijk; 23-14 juli Ronde van Frankrijk. Frankrijk. JULI; 21 Nationale kampioenschappen Duitsland. België, Spanje, Nederland, Luxemburg. Zwitserland. AUGUSTUS: wereldkampioenschappen De besturen van Feijenoord en Vasas zijn deze vrijdag overeen gekomen, de beslissingswedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker woensdagavond 12 december in het Antwerpstadion te Deurne (Antwerpen) te spelen. GU ILL AU ME DRIESSENS, de ploegleider van Faema-Flandria en van Rik van Looij is naar Milaan gegaan om zijn auto in te leveren. Driessens heeft ver klaard. dat hij het volgende sei zoen niet meer met een Itali aanse firma in zee durft gaan in verband met de crisis in de Itali aanse wielerwereld. 0 EMIEL DAEMS en Jos Hoeve- naars, twee bekende Belgen, heb ben nu definitief een contract ge tekend met Peugeot. De Franse stalbazen hebben er dus twee voortreffelijke kleppers bij. 0 RIK VAN STEENBERGEN, die de fiets voor eeuwig trouw heeft gezworen, kan voortaan „fietsen de grootvader" worden genoemd, zijn oudste dochter Anne-Marie heeft het leven geschonken aan een dochtertje, Marie-Luce. 0 JO DE ROO wordt aangekondigd als een van de deelnemers aan de „Grote Prijs Stan Ockers", een wedstrijd achter dernymoto- ren, die op zaterdag 15 december in het Antwerpse Sportpaleis zal worden verreden. Of Jo echter op die Antwerpse aanbiedingen zal ingaan staat nog te bezien. in België, België; 31 Bayonne—Bilbao, Spanje <C.M.)3. SEPTEMBER: 3-12 Ronde van Duits land, Duitsland; 29 Grote Prijs van de Parisien Liberé, Frankrijk (C.M.). OKTOBER: 6 Parijs—Tours, Frankrijk (C.M.). Het Olympische Comité van de Ver enigde Arabische Republiek heeft de kandidaatstelling van Kairo voor de Olympische Spelen van 1968 ingetrokken, aldus heeft het Internationale Olympi sche Comité te Genève bekendgemaakt. Eerder deze maand trok Lausanne zich terug als gastvrouwe voor de spelen in verband met de zware lasten die de stad in 1964 te dragen zal krijgen voor de nationale Zwitserse tentoonstelling. /HET NEDERLANDSE rijders-contingent dat zal deelnemen aan de 32e Rallye de Monte Carlo zal toch uit elf deel nemers bestaan. De heer A. J. van der Meyden uit Son (N.B.) heeft, hoewel de inschrijving al ruim drie weken ge sloten was, van de organisatoren toch nog toestemming gekregen om te star ten. Hij zal de tocht met een Mercedes 220S in Frankfort beginnen. GOES, 30 november 1962. Cox's orange pippin, kl. I. 75-80: 87, 70-75: 83, 65-70: 71-75, 60-65: 45—69, 55-60: 32—47, IID 28, grof 57, fijn 25. glorie van holland kl. I 70-75: 47, 65-70: 46, 60-65: 41, IID 29. goudreinette kl. I 8590: 51. 80-85: 50 75-80: 49, 70-75: 47, 65-70: 45, IID 37, grof 40-45, fijn 34. jonathan, kl. I: 80-85: 43, 75-80: 46, 70-75: 47—61. 65-70: 43—03, 60- 65: 36—48, II D 17—18.20, kl. II 80-85: 35, 75-80: 31. 70-75: 29, 65-70: 23.10—23.40, grof 18—28. fijn 14—16, golden delicious kl. I 85-90: 67, 80-85: 68, 75-80: 66-68, 70-75 65-66, 65-70: 61—64, 60-65: 48—53, kl. II 80-85 63, 75-80: 48—03, 70-75: 55—64, 65- 70: 56—60, 60-65: 4445, II D 35—37, grof 40—55, fijn 15—31. lombarts calville kl. II 80-85: 35—37, 75-80: 41, 70-75: 41—42, 65-70: 34—37, 60-65: 26—29, II D 21, grof 26. sterappel kl. II 65-70: 49, 60-65: 35, 55- 60: 19. zoete campagne kl. I 60-65: 52; II D 38. pomme d.orange kl. I 60-65: 72, 55-60: 65, IID 38. conference II D 46, grof 52, fijn 43. saint remy kl. II 75-80: 19, 70-75: 26, grof 18—19. fijn 14—16, com- tesse de paris kl. I 65-70: 21, IID 14, grof 18. fijn 13. gieser wildeman kl. I 50-60: 35 fijn 16. Totale aanvoer hard fruit 5800 kisten. Druiven: black alicante II 123 125, Groenten: per stuk: bloemkool All 64—75, BI 30—53, Bil 31—49, afw. 18— 36, knolselderij I 7—22, II 4. per bos: wortelen 2021, kroten I 711, per kg: spruiten AI 5559, All 3751, BH 15 34. afw 15—27, witlof AI 83—95, All 67 —81. BI 71—73, Bil 60—64. prei AI 36— 41. All 24. andijvie II 737, afw. 19. uien afw. 13, stek 15, waspeen 1415, veldsla II 6272, peen 10. groene sav. kool I 1517, BI 8, rode kool I 1722, BI 11—13, witte kool I 13, BI 9—10, boe renkool I 2528, II 21. KAPELLE, 30 november 1962: Jonathan I 75: 47—51, 70: 46—51. 65: 43—48, 60: 35— 41, II 75: 25—31, 70: 24—31, 65: 21—28, 60: 18—20,20, lid 14—20, grof 16—24, fijn 14.7014.80, goudreinette I 85: 4956, 80: 49—52, 75: 48—49, 70: 46, 65: 43—44, II 80: 46. 75: 48. 70: 45. 65: 41. lid 37, grof 43, fijn 34. cox's oranje pippin I 70: 74 79, 65: 71—73, 60: 54—58, 55: 46—48, II 65: 68, 60: 63, 55: 44—46, lid 25—30, grof 4654, golden delicious I 85: 6267, 80: 63—74, 75: 63—75, 70: 63—72, 65: 58—67, 60: 51—61, II 85: 57, 80: 60, 75: 59—64, 70: 57—62, 65: 46—58, 60: 38—51, lid 25—31, grof 3752, fijn 2431, glorie van hol land I 75: 46. 70: 44, 55: 65, 41 lid 19—25 grof 35, fijn 16, zoete ermgaard I 65: 66 72, 60: 69, 55: 56, lid 29—38, fijn 18—23, kroet 9, sterappel 65: 6583, 60: 5268, 55: 36—46, 60: 37, 55: 23—35, laxton super be I 75: 52—53, 70: 50, 65: 39, 60: 28, lom barts calville II 80 33, 75: 3536, 70: 34 37, 65: 29—33, 60: 24—28, brab. bellefleur II 70: 47, 65: 55, 55: 24, lid 16, winston I 75: 32, 70: 31, 65: 29, 60: 26, 55: 24, ingrid marie 75: 52. 70: 57, 65: 48, lid 31. kroet- appelen gepl. 13.90, saint remy I 75: 32, 65: 25, II 75: 20, 65: 23, lid 22—23, grof 20, fijn 18, comtesse de paris I 70: 24, 65: 23, 60: 22. 55: 20, lid 14, grof 16, fijn 12. doyenne du cornice II 70: 110, 65: 112, lid 76—96, grof 88, fijn 57, kroet 23, beurre Alexander lucas II 70: 34. gieser wilde man I 60: 58—59, 55: 47—48, 50: 40—44, II 60: 53—55. 50: 38, lid 25, fijn 13—17, klei- peer II 60: 34. conference II 55: 63, fijn 39—40, kroet 10—13, legipont I 70: 67. 65: 65, 60: 57, II 65: 50, 60: 42, I 55: 49, lid 16, grof 26, fijn 15. pondspeer II 75: 22. Aard appelen I 11. II 7—9.5, groenten: andijvie 14—23, prei 16—42, sav. kool 8.5—17, boerenkool 7.59, rode kool 11, uien 7.5 27, witlof 53—87, spruiten 36—61. bloem kool 17—53, knolselderij 8.5—17, witte kool 8—9.5. tomaten 25—27, stoofsla 15, breekpeen 10. KOEWACHT. 29 nov. Gezwingeld vlaslint WR 160-185, DR 145-165, ruwe lokken 20-43, gezwingelde lokken 70-90. breekvlas 80-105, gekeurd lijnzaad 52-53, kaf 6-7, bolraap 3-4, scheven 6-7. Vlotte markt. LEEUWARDEN. 30 november. Stieren: aanoer 85, 2.60-2.85 per kg slachtgewicht vette koeien, aanvoer 225, 185200; 2.20—2.50 per kg slachtgewicht, guiste koeien 430—540, extra 610 per stuk; melk- en kalfkoeien aanvoer 660; 600 750; 820—1000 per stuk; pinken aanvoer 550; 300400480 per stuk, graskalfstier- tjes aanvoer 646, 2.002.40, extra 2.50 kg slachtgew., vette kalveren 1.75200; 2.00 2.50, graskalveren 150220280 per stuk; nuchtere kalveren aanvoer 603, 30 47, 110—145 per stuk, fok- mestkalveren 6075 per stuk, extra 87, schapen en lammeren, aanvoer 958, slachtschapen 2.15-2.20 extra 2.65 p. kg gesch. slachtgew. vette en weidelammeren 5875 per stuk; slacht en zuiglammeren 4.254.85 per kg geschat slachtgewicht; vette varkens, aanvoer 6; biggen en lopers, aanvoer 67; biggen 34—44. lopers 4885, drachtige zeugen 270300 alles per stuk; bokken en geiten, aanvoer 50 stuks; 1.701.85 per kg slachtgewicht; fok- en melkgeiten 2044 per stuk. paarden, aanvoer 93, werkpaarden 7809501100 per stuk; slachtpaarden 2.20—2.35 per kg geschat slachtgewicht; veulens 2.302.45 per kg geschat slachtgewicht; oudere slacht paarden 1.651.90 per kg geschat slacht gewicht. Totaal 3949 stuks. Overzicht: stieren, aanvoer meer, han del willig, prijzen stijf; vette koeien, aanvoer minder, handel vlotter, prijzen iets hoger; guiste koeien, aanvoer meer, handel williger, goed prijshoudend; melk en kalfkoeien, aanvoer minder, handel vlot, prijshoudend, pinken, aanvoer meer, handel kalm, prijshoudend; vette kalve ren, aanvoer kort, handel vlot, duurder, graskalveren, aanvoer minder, handel stiertjes vlot, prijsh., kuisjes niet prijsh., nuchtere kalveren, aanvoer meer, handel goed, prijzen iets stijver; schapen en lammeren, aanvoer flink, handel taai, goed prijsh.. biggen en lopers, aanvoer kort, handel iets williger, goed prijsh., bokken en geiten, aanvoer minder, han del stug, prijzen niet hoger; paarden, aanvoer veel minder, handel: voor de slacht iets vriendelijker. levend weinig belangstelling, prijzen iets hoger. TERNEUZEN. 30 nov. Sla 10,30-12.70. bl.kool A 76 A2 44-84 B 46-55 B2 25-53 C2 16-24 afw. 12-42, knolseld. 4-12, seld. 12-13, peentje 1 9,60-10, and. 2 27-36, r.kool 7-13, boerenkool 13-15, breekpeen 7-8. prei A2 33-42. knolseld. 15, spruiten gesch 60-80, ongesch. 50-72, uien 24-26, witlof A2 85-87 B 84-94 afw. 53-60, goud reinette 3 grof 38, 3 fijn 34, gold, deli cious 1 75-80 65—68, 70-75 65, 65-70 56— 57, 60-65 46—47, d. du cornice 2d 77, 35 76, kroet 60. Konstanz 252 (-1), Rheinfelden 148 (-11, Oppenheim 164 (onv.), Straatsburg 11R (onv.), Plochingen 95 (-2), Maxau 295 2), Mannheim 101 (-1). Steinbach 124 1), Mainz 132 (onv.). Bingen 64 (+21, Kaub 66 (+2), Trier 57 (-4), Koblenz 78 2), Keulen 20 7), Ruhrort 168 (+2), Lobith 777 (-3), Nijmegen 565 (onv.), Arnhem 627 2). Eefde IJssel 136 (+6), Deventer 63 7), Monsin 5450 (-2), Borgharen 3875 (-4), Belfeld 1099 19), Grave beneden de sluis 513 6). Kleurig, omdat u bij ons gunstige vooruitzichten hebt. Kleurig, omdat onze mannelijke en vrou welijke werkkrachten een goed loon en uit stekende sociale voorwaarden genieten. Kleurig omdat het werken met onze verfproduk- ten in onze heldere, lichte werkruimten een genoegen is. voor diverse werkzaamheden in de fabriek. voor het onderhoud van kantoren in de avonduren. Loon volgens C.A.O. met goede oververdienste mogelijkheden. Premievrije pensioenregeling. Mogelijkheid tot kosteloze opleiding tot vakman verfindustrie. Komt u eens met ons praten. Wij geven u gaarne uitvoerige inlichtingen. Aanmelden maandag t/m vrijdag tussen 8.15 en 17.00 uur bij de portier. N.V. Vernis- en Verfwarenfabriek v/h J. Wagemakers en Zonen, Breda, Poolseweg 65. OPENBAARMAKING ingevolge artikel 6 van de Wet op de Economische Delicten van Beschikking dd.20 novem ber 1962 van de Economische Politierechter in de Arron dissementsrechtbank te Breda, gewezen tegen onbekende daders, waarbij op vordering van de Officier van Justitie bij voormelde Rechtbank, wegens overtreding van het De- viezenbesluit 1945 en van de Wet op de Economische De licten, de verbeurdverklaring is uitgesproken van een partij roomboter groot 30 (dertig) kilogram, inbeslaggeno- men op 11 juli 1962 om plus minus 22.30 uur, onder de gemeente Baarle-Nassau. Ingevolge artikel 16 lid 3 van de Wet op de Economische Delicten kan een belanghebbende binnen drie maanden na deze openbaarmaking een bezwaarschrift indienen ter Griffie van de Arrondissements-rechtbank te Breda. De Griffier der Arrondissementsrechtbank te BREDA, Mr. R. P. E. DAHMEN. LAGE RENTE - GUNSTIGE VOORWAARDEN Bureau Fr Koose velt laan 49, telefoon 30686 WAGEMAKERS Jo de Theije maakt bekend dat vanaf 3 december a.s. zijn SLAGERIJ op dezelfde voet wordt voort gezet door zijn trouwe medewerker en vriend NICO. Onze hartelijke dank aan onze klanten, voor de vele jaren klandiezie en vriendschap welke wij ondervonden. JO DE THEIJE In aansluiting op bovenstaande hoopt ondergete kende door een vlotte bediening, een ieders ver trouwen te behouden. NICO GOOSSEN STOPPELDIJK, RAPENBURG 12 TEL. 01147—312 Ter gelegenheid van deze overname van 3 tot 9 december EXTRA AANBIEDINGEN Gekookte ham Gekookte harst Varkens hoofdkaas Boterhamworst Soep pakket 6 zegels 4- 6 zegels 4- 3 zegels 4- 6 zegels 4- 10 zegels 100 gr. 200 gr. 100 gr. 200 gr. 100 ct. 135 ct. 25 ct. 50 ct. 135 ct. Bestel nu Uw ZAAILIJNZAAD bij E. Th. Verstraeteu Hemelstraat 11, St. Jansteen. Tel. 01140 - 2430. Vertegenwoordiger voor een vanouds vertrouwde Firma DE GROOT, VAN NES C.o N.V. te Rijsoord. Nog aan te bieden: Origin. Eerste, Tweede en oudere nabouw, tegen scherp concurrerende prijzen. Alles ont smet met Panogeen. Franco bedrijf geleverd tegen de zaaitijd. Tevens te koop gevraagd: Alle soorten STRO en HOOI. Inkoop voor een grote Coöp. Inkoopcentrale voor gras- landbedrijven. Betaalt de hoogste prijzen. Aanbevelend: E. TH. VERSTRAETEN

de Stem | 1962 | | pagina 15