65 Zwart o Goed verzorgde film over lang, vorstelijk leven POIROT speelt BRIDGE Minter en H inter en de gouden cadetjes Gevoelige rede van preiruer Nieuwe thriller Isobel" op t.v. Cabaret van KLM-personeel Sneeuwstorm in Hongarije Bel O-fast STILBÉPAN" STILBÉPAN" voor levend haar door (dhriótie Hpféuillefon Postverkeer met Indonesië is hervat Woning van Ikeda werd bestormd otwim 1 u pr°eft TWEEDE JOURNAAL VOOR AGRARIËRS Nieuwe secretaris bij VARA benoemd ECHT SUÈDE DAMESjASJE Radioprogramma ~'s Televisieprogramma 's dè poplin zonder „strijkages" Secretaresse erft vermogen SPAREN DEFINITIE Hardnekkige roos gebruikt u misschien de verkeerde haar-cream? Lege bedden in Amsterdamse ziekenhuizen Nieuwe secretaris Sovjetrussische centrale comité de moutwijn VROOM DREESMANN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERD AG 29 NOVEMBER 1962 In het nationale programma was het kinderuurtje, dat werd voorafgegaan door nieuws en mededelingen met betrekking tot het overlijden van prinses Wilhelmina ineengeschrompeld tot een kwartiertje. Daarin werd onze jeugd, die over het algemeen helaas zo bitter weinig van on ze jongste geschiedenis afweet, een kor te levensbeschrijving gegeven van onze vroegere vorstin. Bij de NTS bestaan plannen om de uit zendingen van het agrarisch nieuws te vermeerderen. Momenteel wordt eenmaal per vier weken een half uur durend programma uitgezonden. In het kader van uitbreiding van de zend tijd wil men hier eventueel een -tweede^ programma aan toevoegen. In welke vorm en op welke dag dit zal gebeu ren is momenteel nog een onderwerp van besprekingen. De mogelijkheid bestaat dat men de donderdagavond, waarop in 1962 Openbaar Kunstbezit" zendtijd krijgt, zal aanvullen met een tweede agrarisch journaal. Op zondag 2 december zullen de tele visiekijkers na lange afwezigheid Eli sabeth Andersen weer eens op het scherm zien. Vorig seizoen bracht ze voor de NCRV de serie „Ontmoetingen met Elisabeth Andersen", waarin ze verschillende toneelfacetten bg het televisie-publiek introduceerde. Zon dagavond speelt ze de hoofdrol in Isobel, een thriller van Margaret Bon ham, vertaald door Alfred Pleiter en gespeeld onder regie van Eimert Kruid hof. Het is een nieuw spel in de serie tv-thrillers die de VARA zondagavond op het scherm brengt. De andere rol len in dit stuk worden gespeeld door Mia Goossens, Henk Schaer en Cor van Rijn. Het programma duurt van 21.05 tot 22.10 uur. De KRÖ-televisie zal u woensdag 5 de cember om 19.30 uur in de wolken brengen. Zo heet althans het cabaret programma dat wordt gepresenteerd door de cabaretgroep van het (vlie gende) KLM-personeel. Het werd en kele weken geleden in de Larense Sin ger Concertzaal opgenomen. De teksten voor het programma werden o.a. ge- schreven door Hans Kunst. Als opvolger van de heer J. W. Lebon, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd onlangs af scheid heeft genomen als omroep- secretaris-penningm<\ester bij de VARA, is benoemd de heef J. Mulder, thans penningmeester van de\Alö»fhene Bond Van Ambtenaren (ABV^\ In overleg tussen VARA en ABVA zal de datum worden bepaald wanneer de heer Mul der in dienst van deze omroepvereni ging treedt. In het avondprogramma van Hilver sum I (402 meter) speelt om 18.05 uur bij de NCRV het orkest Joe Reisman, opent om 18.15 uur het Clubhuis zijn deu ren en speelt het kwintet Frans Poptie u naar het sociaal perspectief van 18.50 uur. Om 19.00 uur nieuws en geestelijke liederen tot om 19.30 uur de radiokrant „Vandaag" verschijnt Om 19.50 uur een uitzending van de A.R.-partij, terwijl Lex Karsemeyer en Victor Conselman om 20.00 uur lichte plaatjes draaien. Om 20.20 uur „Recht zo die gaat", NCRV's marine-hoorspel; om 20.50 uur het gezel lige avondje thuis met als gasten o.a. Eddy Calvert en Gert Timmermans. Om 22.00 uur speelt Wim van der Hoeven op het orgel van de Jacobikerk in Utrecht. Na het nieuws van 22.30 uur de bekende rubrieken „Avondoverdenking", „Zo juist verschenen", om 22.55 uur gevolgd door pas verschenen platen. Om 23.40 uur een nabeschouwing over het Luikse pro ces door prof. dr. J. v.d. Berg en tot slot om 23.55 uur het nieuws. De A.V.R.O. zendt om 18.00 uur over Hilversum II (298 meter) nieuws uit, ge- Avolgd door actualiteiten. Pianist Ellert Kramer speelt om 18.20 uur. Om 18.30 uur (Advertentie) WEEK-END AANBIEDING hoog of laag gesloten model. Met zeer kleine, haast onzichtbare fout jes. In diverse donker bruine tinten. Maten 36 t/m 46. Zolang de voor raad strekt, bijzonder laag in prijs Geïllustreerd met fotomateriaal filmopnamen was het een redelijk goede montage. De minister-president prof. dr. J. de Qauy leidde de avond in met een kort, doch gevoelig in memoriam, dat werd besloten met het Wilhelmus. Vervolgens bracht het Nederlands Strijkorkest pas sende muziek van Beethoven en Brahms. Er werd tweemaal nieuws geprojec teerd, met daartussendoor onder de titel „Moed, beleid en trouw" een uitgebreide film over het leven van onze vroegere koningin. Het daarbij gesproken woord was uitstekend verzorgd. Vervolgens wijdde Ton Lutz, daarbij aan de vleugel begeleid door Anton van der Horst, gedichten aan de persoon van koningin Wilhelmina en aan de tijd van de bezetting en de vrede. Hij deed dit suggestief en ingetogen. Rosa Spier speelde op de harp haar eigen compositie „In memoriam" en „Da vid speelt voor koning Saul" en voorts een prelude van Bach. Voordat ds. Van Berkel uit Apeldoorn het slotwoord sprak, maakten enkele vooraanstaande personen de kijker deel genoot van hun persoonlijke herinnerin gen aan de overledene. J. M. Het eigenlijke rubriekje „Terugblik" vervalt vandaag.) vanavond begint als volgt: om 19.30 uur komt de K.R.O. in de ether met een documen taire over de Adelbert-vereniging, welk programmaonderdeel dinsdag j.l. terzijde werd geschoven om ruim baan te geven aan de actie „Open het dorp". Het pro gramma „Look" komt dus te vervallen. Na het NTS-journaal volgt om 20.20 uur „Vaticanum II" en tien minuten la ter „De openbare aanklager". In het Vlaamse programma om 20.30 uur problemen van nu, de E 3-weg. Om 21.00 uur een speelfilm: Vrouwendromen. In het Waals programma om 20.30 uur „Monsieur Tout le Moude", een amuse mentsprogramma van de Franse televi- ise. komen achter elkaar Dick van Rijn on Albert Milhado aan het woord; te 18.40 uur Latijns-Amerikaan§e klanken door het orkest Laguestra. Om 19.00 uur aan dacht voor „Open het dorp"; te 19.30 uur „Caroussel". Na het nieuws van 20.00 uur speelt het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans met als solist de pianist Eduardo del Pueyo. Het zijn opnamen van het concert van 24 november in het Amster dams Concertgebouw. Om 21.00 uur een hoorspel „De leeuw van Vlaanderen"; ie 22.30 uur nieuws en AVRO's radiojour naal en na het sportnieuws verwacht Jan Koopman u weer om 23.10 uur in zijn discotaria-programma. Tot slot om 23.55 uur nieuws. Ook voor de radioprogramma's kan men veranderingen verwachten in ver band met de dood van prinses Wilhel mina. Donderdag 29 november HILVERSUM I 402 m KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Lichte gram. 12,25 V. d. boeren 12,35 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,38 Lichte gram. 12,45 Act. 13,00 Nws. 13,15 Paris et ses vedettes (opn.) 13,40 Wissewassen, licht progr. NCRV: 14,00 Promenade-ork. en soliste 14,40 Klass. gram. 15,40 Koor zang 16,00 Bijbeloverdenking 16,20 Vocaal ensemble, geest, liederen 16,40 4e Inter nationaal beiaardconcours Hilversum '62 17,00 V. d. jeugd 17,30 Schoolzang 17,40 Beursber. 17,45 Carmina: instr. bewer kingen van liederen en dansen uit heden en verleden 18,05 Lichte gram. 18,15 Sportrubr. 18,30 Licht instr. kwintet 18,50 Sociaal perspectief, lez. 19,00 Nws. en weerpraatje 19,10 Geest, liederen 19,30 Radiokrant 19,50 Pol. uitz. AR-partij 20,00 Wij poetsen de plaat 20,20 Recht zo die gaat, luisterspel 20,50 Samen uit, samen thuis, gev. progr. 22,00 Kerkorgel- conc. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverden king 22,55 Boekbespr. 23,00 Platennieuws 23,40 Het Luikse proces en het vraagstuk van de euthanasie, lez. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12,00 Dansork. en zangsol. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Licht ens. 13,00 Nws. 13,15 Meded. evt. act. of gram 13,25 Beursber. 13,30 Licht ens. en zangsol. 14,00 Piano-recital, mod. muz. 14,30 V. d. vrouw 15,05 Lichte gram. 15,30 Voordr. 15,50 Mod. kamermuz. 16,20 Lichte gram. v. d. jeugd 17,00 V. d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Evt. act. 18,20 Pianospel 18,30 Sportpraatje 18,35 Gespro ken brief 18,40 Lichte ork.-muz. 19,00 Actie: Open het dorp 19,30 Carrousel, progr. dat alle kanten opgaat 20,00 Nws. 20.05 Brabants Orkest en sol., pop. klass. muz. 21,00 De leeuw van Vlaanderen, luisterspel 22,30 Nws. 22,40 Act. 23,00 Sportact. 23,10 Nieuwe gram. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Dixielandmuz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Oude kamer muz. 14,00 Schoolradio 16,00 Beursber. 16.06 Franse les 16,21 Lichte muz. 16,45 Franse chansons 17,00 Nws. 17,15 V. d. kind. 17,50 Vocaal kwartet 18,08 Luit- recital 18,18 Paardesportberichten 18,20 V. d. sold. 18,50 Radiokron. 19,00 Nws. 19,30 Zo zien de blinden het, lez. 20,00 Chansons 20,30 Orkesteonc., klass. muz. 22,00 Nws. 22,15 Herdenkingsprogr. mevr. Bosboom-Toussaint 22,42 Lichte gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 12,30 Gevar. progr. en act. 14,08 Klass. kamermuz. 15,03 Lichte Bel gische muz. 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 17,30 Zangrecital 19,30 Nws. 21,15 Gram. 22,00 Wereldnws. 22,20 Lichte muz. 22,55 Nws. Vrijdag 30 november HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Dagopening 7,25 Klass. gram. 7,45 Radio krant 8.00 Nws. 8,15 Negro spirituals (gr.) 8,30 Lichte gram. 9,00 V. d. zieken 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,10 Gram. 10,15 Morgendienst 10,45 Piano recital, mod. muz. 11,15 Voor oudere luisteraars. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7,23 Lichte ochtendkl. (gr.) (om 7,35 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Operafragm. (gr.) VPRO: 10,00 Schoolradio. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 V. d. kleuters 11,15 Klass. kamermuz. 11,40 Orgelspel. Donderdag 29 november VLAAMS BELGIE 19,00 V. d. jon geren 19,30 V. d. vrouw 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Rep. over de E5-weg 21,00 Vrouwendromen (Kvinne Drom), speelfilm 22,15 Nws. FRANS BELGIE 18,30 Berichten 18,33 V. d. kind. 19,00 Automobilisten kroniek 19,30 Protestantse uitz. 20,00 Journaal 20,30 Wedstrijdprogr. 21,30 Nieuwe films 22,00 Lectuur voor allen 22,50 Journaal. Bijna 40 Westhongaarse dorpen zijn van de rest van de wereld afgesloten als gevolg van de ongewoon zware sneeuval van de afgelopen dagen. Sinds het afgelopen weekeinde hebben legereenheden op grote schaal meege werkt, en zijn zij er in geslaagd om de verbindingen met 30 dorpjes te herstel len. Ook herstelden zij het verkeer op de wegen. Er zijn echter nog 40 dorpen die afgesloten zijn. De zware sneeuwstormen hebben ook ernstige schade aan de industrie berok kend. Veel steden en dorpen hebben geen elektriciteit. De kolenmijnen bij Tatabanja zijn over stroomd. (Advertentie) self-ironing/cotton Wijlen Arthur Vining Davis, de grond legger van Alcoa, de Amerikaanse alu- miniummaatschappijj heeft zijn secreta resse bij testamentaire beschikking mil jonair gemaakt, twaalf personen een lijfrente bezorgd en het gros van zijn vermogen van 400 miljoen dollar nage laten aan liefdadigheidsinstellingen, in stellingen op onderwijsgebied, en gods dienstige instellingen. Davis is op 17 november op 95-jarige leeftijd op zijn landgoed in Miami ge storven. Zijn naaste familie bestond uit enkele neven en een nicht. De 22-jarige fabrieksarbeider David Waldner woont in een tent die staat in de tuin van zijn verloofde. Op deze manier wil hij genoeg geld bij elkaar sparen om te kunnen trouwen. Bernard Braine, secretaris op het ministerie van volksgezond heid te Londen gaf de volgende definitie: „Een psychopaat is iemand die luchtkastelen bouwt, een neuroticus is iemand die er in woont en een psychiater is iemand die de huur ophaalt". 1VONDERMIDDEL Volgens het Hongaarse persbureau M.T.I. wordt in Hongarije een produkt vervaardigd, Gerovit genaamd, ter be strijding van ouderdomskwalen. Het persbureau meldt, dat proeven zijn genomen met 12 mensen, onder wie drie negentigjarigen, die allen ernstige organische gebreken hebben. Na een behandeling met Gerovit van een dag of vier tot zes voelden de pa tiënten zich reeds beter. Zij kregon- weer belangstelling voor de buiten wereld, sliepen beter en hadden meer eetlust. TOVERPADDESTOEL Dr. Reed zei dat een gedeelte van de vooropleiding voor astro nauten bestaat uit nagebootste ruimtevluchten en nagebootste noodtoestanden. Tijdens deze vluch ten weet de astronaut zeker dat er niets met hem zal gebeuren, en dus zijn deze vluchten niet hele maal volmaakt. „Om hen te laten geloven dat deze vluchten echt zijn," zei dr. Reed, „zijn wij van plan om een hallucinatie-verwek kend middel te gebruiken." Dit middel wordt verkregen uit een paddestoel die in Mexico groeit en die gebruikt wordt tijdens de rituele ceremoniën van de Indianen die in de bergen van de staat Oaxaca wonen. „De techniek staat voor niets...!" DAGRA N.V. - DIEMEN voor levend haar Wist U, dat hardnekkige roos of wat daarvoor doorgaat dikwijls het bewijs kan zijn dat U de verkeerde haar-cream gebruikt? Tien tegen één, dat Stilbépan U er dan in een week van af helpt! Want Stilbépan haar-cream is weten schappelijk samengesteld en bereid. Stilbépan houdt niet alleen Uw haar mooi in model, soepel en gezondglanzend. De hardnekkige roos of wat U daarvoor houdt verdwijnt en Uw haar komt weer tot leven! Haal morgen een pot of tube Stilbépan haar-cream. cream ^Verkrijgbaar in royale pot of tube. 53) „Voorzichtig," ried Battle hem, wa terplanten". Despard en hij bereikten op hetzelfde ogenblik de bewuste plek, maar Anne was niet meer boven gekomen. Na verscheidene vergeefse pogingen dook Despard haar op en met hen bei den brachten ze haar aan wal. Poirot had in die tussentijd Rhoda ge holpen. Ze zat al weer overeind, maar haar ademhaling was nog onregelmatig. Despard en Battle legden Anne Mere dith neer. Kunstmatige ademhaling," zei Bat tle. ,,'t Enige, wat we nog kunnen doen. Maar ik ben bang, dat het te laat 3." Op rustige, methodische manier ging hij aan het werk. Poirot knielde bij hem neer, klaar zijn taak, zo nodig, over te nemen. Despard boog zich over Rhoda heen. ,,Weer helemaal in orde?" vroeg hij schor. Rhoda zei langzaam: „U heeft mij gered. .U heeft mij gered. ."Ze stak hem haar beide handen toe, maar toen hij ze greep, barstte ze opeens in tranen uit. Hij zei: „Rhoda Zij hielden 'eikaars hand stevig vast. Despard had opeens een visioen..een ondoordringbaar bos in Afrika en Rho da, opgewekt en gereed voor avonturen naast hem. HOOFDSTUK XXX Moord ,Wilt u heus beweren," vroeg Rhoda ongelovig, „dat Anne me opzettelijk er in heeft geduwd? Het voelde wel zo., dat weet ik. En ze wist. dat ik niet kan zwemmen. .Maar was het heus op zettelijk?" „Het was heus opzettelijk," verklaarde Poirot rustig. Ze reden door een van de buitenwijken van Londen, ,Maar. .maar. .waarom?" Poirot gaf niet dadelijk antwoord. De voornaamste van de twee redenen die Anne tot een dergelijke handelwijze ge bracht hadden, zat op dat ogenblik naast Rhoda en hij vond het niet nodig het meisje dat te vertellen. Hoofdinspecteur Battle kuchte. „Ik heb u iets te vertellen, wat u niet prettig zal aandoen. Miss Dawes. Die Mrs Benson, bij wie uw vriendin een paar maanden gezelschapsjuffrouw is geweest, .zoals u weet, is zij gestor-, ven tengevolge van vergiftiging, maar haar dood was niet zo'n ongelukkig toe val als het leek..dat vermoeden we tenminste." ,,Wat bedoelt u in hemelsnaam?" „We denken," zei Battle, „dat Anne Meredith de twee flessen verruild had." „O, nee. .nee. .maar dat zou verschrik kelijk zijn! Nee, dat is gewoon onmo gelijk! Anne? Waarom zou ze zo iets gedaan hebben?" „Om redenen, die hier niets ter zake doen" zei hoofdinspecteur Battic. „Maar waar het hier om gaat is dit. Miss Da wes.. dat Miss Meredith dacht, dat u de enige was die ons een aanwijzing ten opzichte van dat geval kon geven. U hebt haar niet verteld, dat u er met Mrs Oliver over had gesproken?" Rhoda zei langzaam: „Nee, ik was bang, dat ze boos op me zou zijn." „Dat zou ze ook geweest zijn. Erg boos!" zei Battle met een grimmige trek om zijn mond. „Maar ze dacht, dat u de enige was, van wie gevaar dreigde en besloot ze., u.. eh.te ver wijderen." „Te verwijderen? Mij? O, wat gemeen! Het kan gewoon niet waar zijn." „Wel, ze is dood", zei Battle, „en daarom hoeven we er niet meer verder op in te gaan..maar ze was geen goede vriendin voor u, Miss Dawes, dat staat als een paal boven water." De auto hield stil. „Hier woont monsieur Poirot", zei Battle. „Gaat u even mee? Dan kunnen we het geval op ons gemak bepraten." In de zitkamer vonden ze Mrs Oliver, die op haar gewone, genoeglijke manier met dr Roberts zat te praten. Ze had den ieder een glas sherry voor zich. Mrs Oliver droeg een moderne heren hoed en een fluwelen japon met een grote strik van voren waarop een stuk klokhuis van een appel lag. „Kom binnen, kom binnen," nodigde Mrs Oliver hen uit op een toon, of het haar huis en haar zitkamer waren in plaats van de woning en kamer van Poirot. „Dadelijk toen ik uw telefoontje kreeg, heb ik dr. Roberts opgebeld én hem hier mee naar toe gesleept. Al zijn patiënten zijn ongeveer stervend, maar dat kan hem niets schelen, zegt hij. Waarschijnlijk zijn ze zonder hem be ter af. We zijn verschrikkelijk benieuw, dus vertel gauw.," ,Ja, ik weet nu niet meer, wat ik ervan denken moet," zei Roberts. „Eh bien," zei Poirot, „het geval is fini. De moordenaar van Shaitana is ge vonden." „Dat heeft Mrs Oliver me verteld. Dat knappe, tengere meisje, Anne Me redith. Ik kan het nog niet geloven. Absoluut geen moordenares." „Dat is ze toch..dubbel en dwars," zei Battle. Drie moorden achter elkaar., behalve de eerste., en 't is niet haar schuld, dat haar vierde misgelopen is." „Ongelooflijk-" mompelde Roberts. „Absoluut niet," verklaarde Mrs. Oli ver. „De minst waarschijnlijke van de vier. In het werkelijke leven gaat het soms als in boeken." „Wat een merkwaardige dag anders!" zei Roberts. „Eerst die brief van Mrs. Lorrimer. Dat was natuurlijk een ver valsing, niet?" „Ja. Een drievoudige vervalsing zou je het kunnen noemen." „Had ze zichzelf er dan ook een ge schreven?" „Natuurlijk. Het was knap gedaan.... een expert zou er niet ingelopen zijn, dat spreekt....maar er bestond niet veel kans op, dat de politie er een expert had ingehaald. Alles wees erop, dat Mrs. Lorrimer zelfmoord had gepleegd." „U vindt me misschien erg nieuws gierig, monsieur Poirot....maar wat bracht u op de gedachte dat het geen zelfmoord was?" „Een gesprek, dat ik met een van de dienstmeisjes in Cheyne Lane heb gehad." „O, op die manier wist u, dat Anne Meredith de vorige avond bij Mrs. Lor rimer was geweest?" „Onder andere wist ik dat. En boven dien was ik ten opzichte van de iden titeit van de schuldige zélf al tot een conclusie gekomen....dat wil zeggen, van degeen, die Shaitana had vermoord. En dat was niet Mrs. Lorrimer." „Maar hoe kwam u er dan toe Miss Meredith te verdenken?" Poirot hief zijn hand op. „Een ogenblik. Laat u het mij op mijn eigen manier vetrellen. Ik ben te werk gegaan volgens een afvalsysteem. De moordenaar van Shaitana is niet Mrs. Lorrimer geweest en niet Majoor Despard en merkwaardig genoeg, ook niet Anne Meredith...." Hij boog zich voorover. Zijn stem kreeg een eigenaardige klank...een klank die aan een tevreden spinnende kat deed denken. „Want ziet u, dr. Roberts, u bent de- geen, die Shaitana heeft vermoord! En niet alleen Shaitana, maar Mrs. Lorri mer eveneens." Op die woorden volgde een benauwen de. geladen stilte. Toen lachte Roberts, kort. dreigend. .Bent u gek geworden, monsieur Poi rot? Ik heb Shaitana zeker niet ver moord.... en hoe zou ik Mrs. Lorrimer vermoord moeten hebben? Battle...." Hij keerde zich naar de hoofdinspecteur. „Laat je, in jouw tegenwoordigheid een dergelijke belediging toe?" „Ik zou eerst maar eens luisteren naar wat monsieur Poirot te vertellen heeft," zei Battle rustig. (Wordt vervolgd) De centrale directie van de P.T.T. in Den Haag heeft telegrammen ontvangen van de Indonesische P.T.T.-administratie, waaruit blijkt dat Indonesië de post- en telegraaf verbindingen met Nederland heeft hersteld. De centrale directie van de P.T.T. heeft hieruit geconcludevrd, dat van Indone sische zijde geen bezwaar meer be staat tegen hervatting van het post- en telegraafverkeer. Daarom zal met ingang van heden het post- en telegraafverkeer met In donesië worden heropend. Brieven, pakketten en telegrammen met bestemming Indonesië worden van af heden door de P.T.T. weer aangeno men en verzonden. Als gevolg van het tekort aan verple gend en huishoudelijk personeel, staan in het Wilhelminagasthuis in Amsterdam 118 bedden en in het noodziekenhuis Zee burg 34 bedden leeg. De overige gemeen, teziekenhuizen en de particuliere ver pleeginrichtingen hebben geen lege bed den. In de eerste negen maanden van dit jaar werden 3313 (v j 4673) zieken fondspatiënten in ziekenhuizen buiten de stad geplaatst. Dit heeft het college van B en W van Amsterdam medegedeeld In verband met de gewijzigde status van de universiteit van Amsterdam wor den de plannen voor een nieuw acade misch ziekenhuis (met 1621 bedden) op het ogenblik herzien. De voorzitter van het Bureau voor Industrie en Opbouw van het centrale comité der Sovjet-Russische communis tische partij, Alexander Roedakov, is benoemd tot secretaris van het centra le comité, zo meldde „Tass" dinsdag avond. Deze benoeming was afgekomen tijdens de plenaire zitting van het co mité van verleden week. Roedakov, een 52-jarige mijnbouwin- genieur, was na de oorlog partijfuncti onaris in de Oekraïne en stond na 1954 aan het hoofd van het industriedeparte ment van het centrale comité. Zoals bekend is premier Kroestjev eerste secretaris van het centrale comi té. Hij wordt bijgestaan door verschei dene secretarissen. Driehonderd mijnwerkers hebben zich dinsdag toegang verschaft tot de ambts woning van premier Hayato Ikeda van Japan, uit protest tegen het ontslag van 70.000 hunner collega's. De mijnwerkers, die hun helmen op hadden, leverden ge durende tien minuten strijd met zeven tig politieagenten, die er uiteindelijk in slaagden de betogers te verdrijven. Een agent en een mijnwerker liepen lichte verwondingen op. Premier Ikeda liep geen letsel op. EEN EXPLOSIE in het noordelijk deel van Moskou heeft enkele mensenlevens geëist en verschillende gebouwen ver woest. De explosie is vermoedelijk ver oorzaakt door een lekke hoofdbuis van de gasvoorziening. (Advertentie) 32. Niet alleen de gouden kadetjes wa ren in verkeerde handen terecht geko men, ook de broodkar van Sliep, die onbeheerd op straat stond, liep gevaar. En wie anders zou hem daar aantref- fen dan de veldwachter op zijn speur tocht naar het gestolen goud van me vrouw Silverschraep? Het was een goe de kans voor de ijverige politieman om ongestoord aan zijn onderzoek te begin nen Gelukkig stond de klep nog open en voortvarend keek hij over de rand in de kar. ..Asjemenou." bracht Zeeg uit. Achtenveertig kadetjes straalden hem tegemoet, keurig op een rij. „Daar moet het goud in gebakken zitten," mompelde hij, „maar in welke?" Hij koos het middelste, bracht het vol verwachting naar zijn mond en begon te kauwen. Voorzichtig, om vooral niet een ring van de dame in te slikken. „Niets." mompelde de veldwachter na een poos teleurgesteld. Een tweede broodje volgde en daar na een derde... Op een fraai bankje in het park zat de rafelige Broedel, inmiddels ook met een 'broodje in de hand. Het water liep hem al in de mond. maar voor hij een hap nam. zette hij eerst even eerbie dig zijn hoed af... BREDA-BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT

de Stem | 1962 | | pagina 5