ca Beschuttende werkplaatsen in Zeeland te weinig benut w in feestelijke verpakking! irvani wenst ater Ook Zeeland treurt om overleden prinses Vlissingen is verontrust over financiële positie Raad Kapelle verhoogde eigen presentiegelden Nieuw en St.-Joosland stelde begroting vast vijftig first class -/o american cigarettes voor J kir Betrekkelijk lage inkomsten isschool Igen op itie lijst lip liep grond ht bouillon f 7,50 rr~ 11 W\ ONDANKS VERHOOGDE BELANGSTELLING e 1 ccv Tekort aan materiaal Niet hoog Geen tuinbouwobject Bij koffie thee en tv Huisvesting Rede van burgemeester Van Leeuwen in gemeenteraad van Oostburg Begroting heeft saldo batig Woningverhuur Sportsubsidie Najaarsveemarkt te IJzendijke Schotse visser krijgt zakgeld Studiobewaker schoot op zes film-acteurs Groot beeld in Rotterdam REISETUI 4.9S redacteur) gingen hebben de raad toegezonden aan langen voor de jaren lo.m. op de urgentie- liet stadhuis (voor het ■hiervoor 3.5 miljoen louw van de r.-k. St.- ptering van de ver- Jlminastraat, omgeving Nieuwendijk en de ver het uitblijven van ling in de Walstra at J'gernis bestaan), de en uitrukwagen voor ■ankautospuit met ho- pndweer, vernieuwing de Bonedijkstraat uw en inrichting van plaats 100.000,-), de ymnastieklokaal voor Bol, de verwezenlijking licomplex aan de Adr. 1 van de gemeentelijke Ihoudschool in Paau- lig van een overdekte loofdsportveld van de Iste is al jarenlang een Irtminnend Vlissingen), lir West-Souburg en de Jschuttende werkplaats, lil niet zeggen, dat ge lik in 1963 ten uitvoer lirden. Voor enkele van leen zijn ook bedragen lurgentieschema's voor |65. 64 staan op de urgen- Ji de Hogeweg en aan- |:n aan de Koudekerk- In sporthal en de aan- pad staan pro memorie voor zowel 1963 als Nederlandse zeeschip 6923 ton van de re lt Rotterdam bij Saaf- Id gelopen. Sleepboten Antwerpen zijn uitge- lie. >ordelig Cnorr llechts f.1.. I Cnorr slechts 75 et |ouillon uit kostelijk, in zelfgemaakte lier in 101 gerechten lion. Heerlijkl kloppen met een door gedane belofte dat de |ing niet tot prijsver- Dit onderzoek zal nog de heer Verheyenbe- |algemene stemmen het deze vergadering af ben het dorp". lertentie) TEDINGEN NG OP WALCHEREN cantore van de provin- te Middelburg aanbe- ing van een deel van g tussen Zoutelande en een afstand van 1456 inschrijvers. Het laag- Duynhouwer Goes met volgden de gebr. Gel- net 309.000,-. \/L. van den Dries uit het hoogst met jWATER 30 november, zijn de 3gwaterstanden in de als volgt: Hansweert Terneuzen 3.59 en 16.10 !30 en 15.44 uur; We- 17.43 uur. .-.-A indaag Concert door Vlissings )e schrik der oceanen r Rififi in Amsterdam »ur Slavenjagers van ififi in Amsterdam lleas en Melisande orgen zoon 19 uur Film 3 x Koekoek", door itrum e 19.30 uur Filmavond erktuigen Porgy and Bess DAGBLAD DE STEMVAN DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 (Advertentie) IxtYclcfi ■'mrm Hoewel de belangstelling voor het werk van de stichting „Fede ratie van beschuttende werkplaat sen in Zeeland" groeiende is be treurt het federatiebestuur het toch, dat gemeentebesturen en schoolbesturen in Zeeland zich niet voldoende realiseren welke mogelijkheden de Zeeuwse werk plaatsen voor orders uit Zeeland kunnen bieden. Er worden in Zee land door overheidsinstellingen veel artikelen gebruikt, die op de werkplaatsen vervaardigd zouden kunnen worden zoals bezems, bor stels, dweilen, doeken, boenwas, stalen en houten meubilair waar onder ook school- en kleutermeu- bilair. Aldus het jaarverslag 1961 van de stichting. Bij cie stichting zijn aangesloten de beschuttende werkplaatsen te Zierikzee, Goes, Middelburg, Oostburg, Terneuzen Hulst en Vlissingen. Evenals in voorgaande jaren moest een belangrijk deel van de tijd worden besteed aan de werkvoorziening van de aangesloten werkplaatsen. Hoewel het enkele keren is voorgekomen, dat be paalde afdelingen van werkplaatsen zon der werk waren, was dit niet te wijten aan een gebrek aan orders maar een tekort aan materiaal. Hoewel er in 1961 dus geen gebrek aan werk was, waren de inkomsten in ver gelijking met andere delen van Neder land niet hoog. In het jaarverslag wordt dit in hoofdzaak toegeschreven aan de hoge kosten van de lange aanvoerwegen en aan de zogenaamde tweede keus uit de opdrachten. Veelal zijn goed betaalde opdrachten ondergebracht bij werkplaatsen, welke zich in de nabijheid van deze industrie bevinden. Een voorbeeld hiervan was een aanbod van een groot rubberconcern, dat een opdracht aanbood voor twee jaar, waaraan circa 80 mensen zouden hebben kunnen werken. Op het ondertekenen van het contract, na was alles voor el kaar, doch doordat de fabriek contact kreeg met een nabijgelegen werkplaats, waardoor de aanvoer 150 km werd be kort, ging de opdracht de Zeeuwse werk plaatsen voorbij. De samenwerking met de Dienst Socia le Werkvoorziening in Dordrecht bleef in 1961 eveneens uitstekend, waardoor ca. 90 mensen aan het werk werden gehou den. De Schiedamse Lederwaren in Tilburg bleef de werkplaatsen eveneens van werk voorzien. Ook hier is in de loop der jaren een goede verstandhouding tus sen opdrachtgever en werkplaatsen ge groeid. Nieuwe objecten konden worden aan getrokken zoals montagewerk voor de elektronische industrie, fabricage van plastics en metaalwerk. Gelukkig, aldus het verslag, komen er voortdurend meer industrievestigingen bij in Zeeland, waardoo de mogelijkheid voor loonopdrachten uit eigen provincie vergroot worden. Contacten hiervoor wer den reeds gelegd. Hoewel er bij diverse werkplaatsen belangstelling bestaat en er enige excur sies zijn gemaakt, kon desondanks niet (Advertentie - 75 ct besloten worden tot het aanvangen van een tuinbouwobject. De hoge investe ringskosten spelen hier een grote rol. Getracht werd contact te krijgen met industrieën uit België hetgeen uitgroei de tot een proef order. Door douanemoei lijkheden en transportbezwaren moest dit object gestaakt worden. Contacten werden gelegd met de leer industrie uit de Langstraat. Wegens transportmoeilijkheden en de bestaande huisarbeid in bovengenoemd gebied kon den hier geen orders uit verkregen wor den. Een in 1961 te Antwerpen gehouden tentoonstelling van doel en resultaten van de Zeeuwse werkplaatsen heeft er toe geleid, dat in België nu ook pogin gen in het werk konden worden gesteld om beschuttende werkplaatsen in het le ven te roepen. In Antwerpen wordt een proef genomen. Wat de huisvesting der werkplaatsen' betreft, merkt het jaarverslag op, dat de noodvoorzieningen in Hulst voorlopig voldoende bedrijfsruimte geven. De nieuwe werkplaats voor Midden-Zeeuws- Vlaanderen is eigenlijk al te klein. Er wordt gewerkt aan een uitbreidingsplan, Ook de nog maar enkele jaren oude werkplaats in Oostburg is beslist te klein geworden. Er zijn plannen voor de bouw van een barak op het terrein van de werkplaats. De bedrijfsruimte in Vlissingen is nog steeds ondoelmatig. In het jaarverslag wordt de hoop uitgesproken, dat nog dit jaar met de bouw van de nieuwe werk plaats begonnen zal kunnen worden. De werkplaats „Walcheren" werd op 10 no vember 1961 officieel geopend. De ruim te is hier voldoende. De werkplaats te Goes, die nog maar twee jaar oud is, bleek ook niet al te ruim gebouwd te zijn. Het tekort aan magazijnruimte kon worden opgeheven door het plaatsen van enkele houten noodwoningen ter plaatse. De werkplaats voor Zierikzee is pro visorisch gehuisvest. Ook hier wordt verwacht dat nog dii jaar met nieuw bouw begonnen zal kunnen worden. Op de zeven werkplaatsen van de stichting waren op het eind van 1961 466 mannen en 39 vrouwen werkzaam. De raadsvergadering te Oostburg ging niet door in verband met het overlyden van prinses Wilhelmina. De heer De Koene stelde voor de presentiegelden van de raadsleden af te dragen aan de actie Open het dorp. Burgemeester Van Leeuwen zegde toe dit bedrag te zullen verdubbelen. Hierna ging de burgemees ter over tot het uitspreken van een rede, gewyd aan prinses Wilhelmina. Daaraan ontlenen xvy het volgende: Met grote ontroering hebben wij allen kennis genomen van het overlijdensbe richt van prinses Wilhelmina. Zij stond als koningin Wilhelmina voortlevend diep in onze belangstelling. De berich ten over haar ziekte, als niet verontrus tend voorgesteld, zijn toch aan vrijwel niemand voorbijgegaan. En velen heb ben in hun omgeving enkele bezorgde woorden gewisseld, over het uitkomen van een officieel bulletin. Dit wees, naar nu zo plotseling blijkt, al op een on gunstige kentering in de gezondheidstoe stand van prinses Wilhelmina. En ver- scheidenen hebben zich toen al de vraag gesteld of het levenseinde van prinses Wilhelmina, mede door haar hoge leef tijd, niet naderde. Toch is ons volk, na de eensgezinde dag van gisteren in offer vaardigheid en mededogen, overvallen door dit overlijden. Prinses Wilhelmina heeft als staatshoofd en regerend vor stin van het Koninkrijk der Nederlanden m twee werelden geleefd. Geboren in 1880, opgevoed en op de troon gekomen in de streng conventionele tijd van voor en na de Eerste Wereldoorlog, werd zij tijdens en na de Tweede Wereldoorlog geplaatst in een van haar opvoeding en ervaring volkomen andere tijd. Tevoren had zij de zware economische crisis on der haar bewind in de jaren '30 moeten beleven. Tijdens haar regeringsperiode werd zij in aanraking gebracht met wel de grootst mogelijke tegenstellingen. Hoogtepunt in haar staatkundig leven is voor het Nederlandse volk geweest haar leiding van ons land vanuit Londen. Daar was zij pas recht het hoge symbool van onze natie. Daar heeft zij als koningin het hoogste gezag van de Nederlandse staat in stand gehouden. Daarmee heeft zij bij alle Ne derlanders het Koningshuis der Neder landen een fundament verleend, dat niet alleen meer gegrond is op recht en tra ditie, doch welk fundament door haar houding krachtig is versterkt tot een aanvaarding voor alle Nederlanders van het Koningshuis der Nederlanden. Wan neer men zich herinnert uit de jaren voor de Tweede Wereldoorlog, dat het koningschap onderwerp kon zijn van discussie tussen verschillende groepe ringen onder ons volk, dan heeft zij als koningin door haar waardigheid, haar karakter en grote objectiviteit de kroow weten te verheffen boven alle partijen en verhoudingen. Zoveel te kunnen bereiken in het heel zelfstandig denkend Nederland is van grote historische betekenis en de ge schiedenis zal haar naam daarvoor met hoofdletters schrijven. Koningin Wilhel mina heeft aan ons allen de grote waar de van de nationale eenheid getoond in de tot dusverre moeilijkste periode in ons nationale staatkundige leven. En prinses Wilhelmina verdient daarvoor de grootst mogelijke onderscheiding te ontvangen. Haar is deze reeds verleend door de stijgende achting jegens haar in alle la gen van ons volk, tijdens haar langduri ge regering, en met grote eerbied gedenk ik haar in deze zitting van de gemeen teraad. Moge zij rusten in vrede. Telegram Verder deelde de burgemeester mee dat aan H.M. de Koningin een telegram van rouwbeklag zal worden gezonden, dat als volgt luidt: De raad van Oostburg betuigt, mede namens de ingezetenen van Oostburg, H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bern- hard, H.K.H.H. de -prinsessen, zijn in nige deelneming met het grote ver lies, dat uw koninklijk huis heeft ge leden door het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Op de dag van de uitvaart zal een te levisietoestel in do burgerzaal van het gemeentehuis worden opgesteld, zodat degenen, die thuis geen televisie hebben, de uitvaart op het gemeentehuis zullen kunnen volgen. Statenzitting De commissaris van de koningin in de provincie Zeeland heeft besloten de Sta ten van Zeeland bijeen te roepen voor een buitengewone bijeenkomst i.v.m. het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmi na, op zaterdag 1 de-cember a.s. om tien uur. Receptie uitgesteld De op 1 december a.s. vastgestelde receptie ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester A. A. Schuit te Kortgene is i.v.m. het overlij den van H.K.H. Prinses Wilhelmina uit gesteld tot zaterdag 15 december a.s. Plaats en tijd blijven „De Korenbeurs" te Kortgene vanaf 16 uur. Te Biervliet De raad van Biervliet kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester A. P. Kos- tense. Direct na de opening memoreer de de voorzitter de droevige tijding van het overlijden van prinses Wilhelmina, en sprak hij enkele toepasselijke woor den ter nagedachtenis. Aan het einde van deze toespraak werden door de ver gadering staande enige ogenblikken stil te betracht. Hierna werd besloten een tegram van rouwbeklag aan H.M. de Ko ningin te verzenden, met de volgende 'inhoud: „De gemeenteraad van Biervliet in vergadering bijeen, betuigt mede na mens de ingezetenen eerbiedig zijn innige deelneming met het verschei den van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Moge u en de uwen de kracht worden geschonken dit zware verlies te kun nen dragen get. Biervliet 28-11-1962 Get. A. P. Kostense, voorzitter A. Dijk, wethouder Verder werd besloten de oorspronke lijk voor deze vergadering vastgestelde agenda niet verder af te handelen, doch uit te stellen tot na de begrafenis. (Van onze redacteur) De ontwerp-begroting 1963 van de gemeente Vlissingen geeft op de gewone dienst een tekort van 492.177,04 aan. In verband met een te verwachten verho ging van de algemene uitkering van rond 250.000,- kan het begrotingstekort in feite worden teruggebracht tot circa 242.000,-, hetgeen ruim 600.000 gulden méér is dan het tekort voor het lopend jaar. Op zichzelf bezien hoeft een dergelijk tekort, aangezien het hier een „over gangsbegroting" betreft, volgens b. en w. van Vlissingen niet verontrustend te zijn. Wat het college wél verontrust is, dat het nieuwe stadhuis een omvangrijke nieuwe exploitatielast zal opleveren en dat de gemeente nog geen zekerheid heeft over de rijksbijdrage, die met betrekking tot de stadssanering te verwachten is. Het afschrijvings- en investeringsbeleid zal op deze zwaardere belasting gericht dienen te zijn. „Voor wat het toekomstige investeringsbeleid aangaat, zal men zich met de gedachte vertrouwd moeten maken dat in verschillende sectoren van bestuurszorg het tempo gedrukt zal moeten worden teneinde genoeg ruimte te scheppen om nieuwe lasten in een sluitende begroting te kunnen opvangen" aldus b. en w. Naast deze bezorgdheic. over de financi ële positie van de gemeente voelt het gemeentebestuur zich niet happy omdat enerzijds de ontwikkeling van het Zuid- Sloe zich duidelijk aandient, terwijl anderzijds nog geen armslag verkregen kan worden in verband met het lange uitblijven van een definitieve beslissing over de herindeling der gemeenten op Walcheren. Gesproken wordt van een „be nauwende situatie". (Advertentie) (Van onze correspondent) De financiële positie van de ge meente Kapelle is op het ogenblik bijzonder gunstig. De begroting voor 1963 sluit met een saldo voor onvoorziene uitgaven van 52.728,54. Er zijn wel wensen, maar in de loop van de komende tijd zullen de raad voorstellen be reiken om die te trachten te ver wezenlijken. Dit deelde burge meester van Suylekom mede in de raadsvergadering, tijdens welke de begroting werd behandeld. De heer J. de Jager, die namens de begrotingscommissie rapport uitbracht, had verschillende wensen. Een daarvan was het verhogen van het presentiegeld voor de commissievergaderingen van de raadsleden; verder het dempen van sloten in Biezelinge en het aanstellen van een eigen opzichter voor de eigen gemeen schappelijke dienst. Een eigen opzichter voor de technische dienst achten b. en w. niet gewenst, want de samenwerking met Kloetinge en Kat- tendijke werkt prima. Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel van b. en w. om een schil der in vaste dienst van de gemeente te benoemen. Hoewel deze volop werk zou hebben, was het merendeel der raads leden er tegen, omdat zij liever de schil ders uit de gemeente het werk lieten uit voeren. Uiteindelijk werd op voorstel van de heren de Koeyer en Zuidweg (beiden C.H.) besloten het voorstel om een schilder te benoemen aan te houden tot de volgende raadsvergadering, opdat de raadsleden zich er nader over kun nen beraden. Wethouders fout? De heer Lamper (P.v.d.A.) zei, dat de wethouders wel eens aan de gemeente leveren en vroeg, of dat niet in strijd is met de gemeentewet. De voorzitter zei hierop, dat dit inderdaad in strijd zou zijn, maar wanneer de wethouders in Kapelle iets geleverd zouden hebben aan de gemeente, dan zal dat toch zulke kleine proporties hebben aangenomen, dat er niet over gepraat behoeft te wor den, terwyl ze er zelf ook niets van ge weten hebben, omdat het door hun per soneel was gedaan. De heer Slabbekoorn pleitte voor min der bevoegdheden voor b. en w. bij het uitgeven van bouwgrond. Bij de behandeling van de begroting van de burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg zei de heer Lamper, dat zijns inziens de verpleegprijzen van het bejaardentehuis te hoog zijn. Wet houder Balkenende, voorzitter van deze instelling, wees er op dat die bijna over al hoger liggen dan in Kapelle. De heer Lamper wou ook graag een gediplomeer de verpleegkracht hebben in het bejaar dentehuis. Bij de aanvang van de vergadering werd de heer Chr. Rijn beëdigd als raadslid. Hij komt namens Schore in de vacature C. Goud. Ter sanering van de Dreef besloot de raad tot aankoop van de woningen Dreef 3 en 7 van de heer H. v.d. Hiele te Middelburg voor de prijs van ƒ4000, de hoop. Van de heren D. en M. de Puit te Biezelinge werd een perceel grond inde voormalige haven aldaar aangekocht voor 2400,Deze grond is nodig voor ver groting van het marktplein te Biezelinge. De kring Oost-Zuid-Beveland van de ZLM krijgt ƒ100,voor de het volgend jaar te houden landbouwtentoonstelling te Kruiningen. Zeer uitvoerig werd er gesproken over een subsidie-aanvrage van de gymnastiekvereniging Olympia. Uiteindelijk werd besloten voor 1962 een subsidie te geven van 600,voor de aanschaf van een bandrecorder en voor 1963 een subsidie toe te zeggen van 250 maar tevens zal deze vereniging er van moeten uitgaan, dat ze in de toekomst niet meer op subsidie mag rekenen. De woning van der Biltlaan 9 werd ver huurd aan de heer M. Gelok en een serie van vier nieuwe woningen aan de Ceres- straat werd toegewezen aan de heren M. J. Klaassen, Bergen op Zoom; C.P. Bayens Kapelle; personeelslid Coroos; A. de Roo, Kapelle. In de rondvraag vroeg de heer Rijn hoe het staat met de bouwgrond te Schore waarop de voorzitter antwoordde, dat er van de planologische dienst een nieuw uitbreidingsplan moet komen, waartoe jr, Wesselo de opdracht is gegeven. Goed idee inhoud 2 pakjes Gold Star 25 De raad van Nieuw- en Sint Joosland ontving 'n mededeling van G.S. dat de ontruimingstermijn van een onbewoon baar verklaarde woning, bewoond door de heer A. van Eenennaam verlengde met één jaar, dus tot 15 oktober 1963. Binnengekomen was een brief van de Minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, dat de goedkeuring van een raadsbesluit tot onteigening van een stukje grond voor de woning van de heer Jac. van Eenennaam voor een tijd stip van 6 maanden was verdaagd, om dat het ingestelde onderzoek nog niet is geëindigd. Bij de behandeling van de bouw van een postkantoor met woning aan de Bea- trixstraat, hetgeen door b. en w. ter be handeling aan de raad werd voorgelegd werd door de voorzitter medegedeeld, dat de aannemer, dhr. Verburg uit Wol- phaartsdijk zich bereid had verklaard de woning met postkantoor te bouwen voor de prijs van f 22.600.Voor het gehele complex van kantoor en woning zal de huurprijs komen op f 39,per week. B. en w. werden door de raad ge machtigd tot gunning over te gaan. Het voorstel van b. en w. om de dou che-cellen aan te leggen bij de bewoners van gemeentewoningen, die zich bereid hadden verklaard om f 1.50 huur pe: week mer te betalen werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Voor de verhuring van drie nieuw in aanbouw zijnde woningwetwoningen aan de Wilhelminastraat hadden zich zes ge' gadigden aangemeld. De heer van Nim- wegen stelde voor de drie nieuwe wonin gen te verhuren aan de inwoners J. A. Tellier, M. de Meulmeester en A. van Eenennaam en de vrijkomende woning Julianastraat 12 aan de heer L. Baas. Bij de vaststelling der begroting wer den door de heer v. Nimwegen uitvoerige algemene beschouwingen gehouden. De heer v. Nimwegen sprak er zijn be vreemding over uit, dat het college van b. en w. gemeentegrond had verhuurd aan de oude rijksweg aan particulieren en op de kade, buiten goedkeuring door de raad. Wethouder Kwekkeboom wist niet beter dan dat verhuring door b. en w. kon geschieden, hetgeen achteraf niet juist bleek te zijn. De kosten van en bijdragen voor wijkverpleging, zieken- huisverpleging, kraamverpleging en kin- derzorg, hetgeen was begroot op f 100. werden ingevolge het voorstel van de heer v. Nimwegen begroot op f 265.—. De vergoeding per interne verzorgingsdag zal met ingang van 1 januari 1963 wor den verhoogd van f 0.25 op f 2.— per in terne verzorgingsdag. De heer Lukasse sprak er zijn bevreemding over uit, dat de post toezicht bouwpolitie werd be groot op f 3500.Vroeger ontvingen de raadsleden van deze begrotingspost een uitvoerig schrijven, hetgeen de laat ste jaren achterwege is gebleven. B. en w. zegden toe dat dit in de toekomst weer aan de raadsleden zal worden toe gezonden. Een voorstel van de heer v. Nimwegen om de subsidie aan het sana torium „Zonneveld" te Oostkapelle te verhogen van f 50,— op f 75,— per jaar werd met algemene stemmen aangeno men. Omtrent de vaststelling van de be grotingspost opknappen en teren van de wegen buiten de kom, begroot op f 4.800.- merkten de leden Dingemanse en Nim wegen op. dat de wegen naar het Zuid- Sloe stuk werden gereden door het zware autoverkeer. Besloten werd dit onder de ogen te brengen van de daarbij betrok ken autoriteiten. Toch werd besloten voor het opknappen van de wegen een bedrag van f 1.651.20 uit te trekken. Besloten werd slechts hoognodige voor zieningen te treffen voor de kleuter school, daar de bouw van een nieuwe kleuterschool op het urgentieplan voor komt. Oorspronkelijk was het de bedoe ling de nieuwe kleuterschool te bouwen op het terrein van de heer Joh. Joose, maar gezien de veel te hoog gevraagde vergoeding voor de benodigde grond dooi de eigenaar is het de bedoeling van b. en w. de school t.z.t. te doen verrijzen in het verlengde van de Beatrixstraat. Bij de subsidie aan sportverenigingen stelde de heer v. Nimwegen voor om naast de voorgestelde subsidie van f 250.- aan de voetbalvereniging, deze voor het jaar 1963 te verhogen met f 50,als te gemoetkoming in de dubbele reiskosten, die deze vereniging met twee elftallen moet maken, omdat ze niet de beschik king heeft over een speelveld en daar door ook geen entreegelden kan innen bij de gespeelde wedstrijden. De heer Lukasse meende, dat een en ander moest worden opgevat als liefheb berij, terwijl de heer v. Nimwegen dit zag als een onderdeel van de opvoeding van de jeugd. De heer Dingemanse was er voor om voor het jaar 1963 een eenma lig subsidie van f 50.— te verlenen, als tegemoetkoming in de reiskosten van de junioren van de voetbalverenigingen. Het voorstel Nimwegen ondersteund door de leden Dingemanse en Knuijt werd door b. en w. overgenomen en tenslotte door de raad aanvaard met de stem van de heer Lukasse tegen. De heer van Nim wegen brak tenslotte nog een lans voor de uitkering aan minder-validen. De uit kering zal met ingang van 1 januari 1963 worden verhoogd voor personen jonger ïaar en worden gebracht op een uitkering van f 23.25 per week voor ge handicapten, voor wie op grond van an dere voorzieningen zeer weinig of niets kan worden gedaan. Bovendien wordt aan de minder-valide wekelijks de te be talen premie voor het ziekenfonds ver goed. De begroting werd tenslotte vast gesteld voor het dienstjaar 1963 voor de gewone dienst met als inkomsten en uit gaven van 'n bedrag van f273.617.70 met een post van onvoorzien van f 6.244.12. Door de genomen besluiten zal de post van onvoorzien met f 790,moeten wor den verlaagd en zullen de eerste begro tingswijzigingen gelijktijdig met de be groting ter goedkeuring aan Gedeputeer de Staten worden ingezonden. De kapi- taaldienst voor het jaar 1963 werd vast gesteld aan inkomsten f 387.350.30 en aan uitgaven f 551.231.18. Gezien de vele in vesteringen was het voorzien dat de cij fers van de kapitaaldienst voor 1963 ho ger zouden zijn dan in 1962. Bij de ver dere voorkomende zaken vroeg de heer Lukasse of het in de toekomst niet moge lijk was de raadsleden een gestencilde of gedrukte begroting ter hand te stellen, zodat dit voor de raalsleden overzichte lijker zou worden. Dit zal door b. en w. worden bezien, hoewel het bezwaarlijk is van alle ingekomen en uitgaande stuk ken afschriften te maken en deze aan de raadsleden te verstrekken. De heer Polderdijk informeerde nog naar de drainage op het nieuwe gereed gekomen bouwterrein. Onder het bekende motto „Voor een betere koe naar IJzendijke toe'' vindt op zaterdag 1 december te IJzendijke de elfde najaarsveemarkt plaats. Evenals voorgaande jaren is voor de inzenders een fraaie collectie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder voor de kampioenen fraaie met de hand bewerkte houten koeie- en paardefiguren. Ter dekking van de kosten van deze veemarkt wordt een verloting georganiseerd met als hoofdprijs de bekende jaarmarktprijzen: le prijs een kalf, 2e prijs een big, 3e prijs een kalkoen en verder vele prijzen in de huishoudelijke sector. De politierechter van Edinburgh heeft de 39-jarige visser Bill Hutton dinsdag bevolen om zijn vrouw' iedere week zijn loonzakje ongeopend over te dragen in de komende twee jaar. Doet hij dit niet, dan zit er een half jaar cel voor hem in het vat. Hutton moest voor de rechter ver schijnen wegens verwaarlozing van zijn vier kinderen. Hij bekende dat bet grootste gedeelte van zijn loon op ging aan drank en gokken. De visser krijgt nu weekgeld van zijn vrouw. Voor het echtpaar de zaal verliet zei politierechter W. Ross McLean tot mevrouw Hutton: „Indien hij zijn opdracht niet na komt brengt u hem maar terug, dan zullen wij hem 6 maanden opbergen." Een bewaker van de Revue-studio's te Hollywood heeft dinsdag zes acteurs die meewerken aan de film „It's a mad, mad, mad, mad world" met zijn pistool verwond na een meningsverschil met een van hen. Het incident ontstond toen bewaker Vance Boyd (35) acteur Allan Salin (26) poogde te verhinderen om met een groot aantal collega's in gereedstaande bussen te stappen, die hen naar het centrum van de filmstad zouden brengen. Salin sloeg Boyd op de neus, waarop de laatste zijn pistool trok en begon te schieten. Salin werd in zijn zij geraakt. Boyd is in staat van beschuldiging ge steld wegens het plegen van een aanslag met de bedoeling een medemens te ver moorden. (Advertentie) wat piet ziet bij Vanmorgen zijn bij het hoofdkantoor van ^ver in Rotterdam de drie zware delen, die tezamen het beeld „Beli- We^TiJe„een.heid" jan de beeldhouwer wessel Couzijn zullen vormen, op het Burgemeester s'Jacobplein gearriveerd Het geheel weegt twintigduizend kilo en de stukken kwamen uit Soesterberg waar ze bij de bronsgieterij Joosteri waren vervaardigd. Van Soesterberg naar Amersfoort ging het transport over de weg en vandaar per schip via het IJssel- meer, het Amsterdam-Rijnkanaal en de Lek naar de Coolhaven in Rotterdam. Het zes meter hoge, veertien meter brede en acht meter diepe bronzen plas tiek zal komen te staan in een vijver op het plein voor de ingang van het nieuwe gedeelte van het Unilever-kan- toor, waar het met zijn grillige, om niet te zeggen ongrijpbare vormen een sterk contrast zal vormen met het strakke, rechtlijnige kantoorgebouw. Men had gehoopt het beeld in maart te kunnen onthullen, maar de technische problemen die bij het vervaardigen van een bronswerk van dit formaat uniek in de wereld om de hoek kwamen kijken, deden vertraging ontstaan. met alles erin Zelfstrijkend shirt Wasbare das met pochet Sterke nylon ankiets Prima zakdoek Geheel gevoerd reisetui met opberg zakken |2.90 2.50 O.60 5.90 Aanbiedingsprijs, geheel compleet 50

de Stem | 1962 | | pagina 3