Vasas-voorhoede kan Feijenoord kloppen Middelburg zal handen vol hebben aan VEERSE BOYS W ancielsportprogramma voor 1963 vastgesteld \8 dank permanente bewakers voor COEN MOULIJN? Wi?er pi Landbouwbedragen gaan naar Russisch voetbal Vanavond in Boedapest J. Bronkhorst onderscheiden ONZE .ECTIE 3.50 °p 1.75 VI ANN (AMENS bGWATER riek Bowling Vandaag Morgen 11 Sterk Record-bedrag in Finse pool Dertien geslaagden voor ..oefenmeester" SPAANSE SELECTIE VOOR „BRUSSEL" - ex-arbiter - Opstelling MOC gaat avond atletiekwedstrijd organiseren in '63 WIELERSPATTEN Afd. Zeeland KNVB MARKTEN Zeelandia-Goes van groot belang Tweede klussers Derde klassers Vierde klassers Forse cijfers in schaakcompetitie WATERSTANDEN ZATERDAG R S HAW L bmbinaties en jten, 90 „Lambswool" o.a. grijs oderne, don- af 30STERH0UT [gegaan, of een ongelyk- |g op den duur te ver- I "wachten voorts, dat een Isen de Nieuwlandseweg In) en het Zuid-Sloe bin- l:t provinciaal wegenplan nomen. |n nu liggen kon in 1962 overgegaan tot een po- industrieën aan te trek- tracht het ingenieursbu- en Bos momenteel wel een gedeelte van het peterrein te ontwerpen, luw bedrijf is reeds een J getroffen. Voorlopig zal gehuisvest worden op een kbaar terrein op het oude lx* J Middelburg zijn van me- loofdstad o.m. ruimte zal 1 aan toeleveringsbedrijven Ivengebied. Gehoopt wordt (duidelijke belangstelling |)emd project dat 1963 Sloe als voor het Mid- Jstrieterrein duidelijke af- le vestiging van industrie- pi meebrengen. Advertentie) 3UZETTE; fik van echte franse crêpe 1 ocolade, f. 1.20 p. 100 ar. NB O N S ENGELS universiteit te Nijmegen Itor het doctoraal examen IE. Geirn^ert, Sas van Iderdag 29 november, zijn 1 de hoogwaterstanden in feeeland als volgt: Hans- Ë16.19 uurTerneuzen 3.26 I Vlissingen 2.58 en 15.07 Ige 4.59 en 17.07 uur. (Advertentie) frlNER 2e KERSTDAG r 0 0 |NU a 1 11.50 Fruit Cocktail L psommé Royal pe Sole Véronique 5 - Carrots Glacées J i Boeuf Jardinière t prfait Praliné tot en. met 18 dec. a.t. Breda Tel. 38452 SDIJK ie 14 uur Schieting Benthem en Jutting positie De Tussauet uur Summer and smoke, is 19 uur Raadsvergadering r Jong maar geraffineerd, is 19.30 uur Raadsverg. r Schrikbewind in Ocatil- ir De schrik der oceanen uur Rififi in Amsterdam ir Rififi in Amsterdam -vergadering uur Concert door Vlissings :r De schrik der oceanen uur Rififi in Amsterdam 0 uur Slavenjager! van r Rififi in Amsterdam Pellens en Melisanzfa li DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1962 (Van onze sportredactie) In de Hongaarse hoofdstad Boe dapest staan vanavond Vasas en Feijenoord voor de tweede maal tegenover elkaar. De inzet van de wedstrijd is niets meer en niets minder dan een plaats in de kwartfinales in de strijd om de Europacup. Heel veel hoop, dat de Rotterdammers de kwartfinale zullen bereiken is er niet, want tij dens het eerste treffen tussen de beide ploegen (veertien dagen ge leden in de Maasstad) toonden zich de Hongaren de beste ploeg, of schoon Feijenoord een eindstand van 1-1 haalde. Ploegen die in de nationale competi ties matige successen veroveren, komen ook in het gevecht om de Europacup niet ver. Enkele typische voorbeelden illustreren dit. Ipswich Town, dat het vorige seizoen kampioen van Engeland werd, maar thans in de competitie de voorlaatste plaats bezet, verloor met overtuigende 30 cijfers van A.C. Milaan, dat in de Italiaanse competitie in de middenmoot staat. Feijenoord, dat tot nu toe toe maar matig presteerde, kon slechts met inspanning van alle krachten de tweede ronde bereiken door Servette in de beslissingswedstrijd van Dusseldorf te kloppen. Ook de plaats van Servette op de Zwitserse ranglijst is niet daverend. Ploegen, die zich reeds in de kwart finales speelden, nemen ook op de rang lijst van de nationale competities voor name plaatsen in. Voorbeelden hiervan zijn Anderlecht, dat de eerste plaats bekleedt in België en Reims, (Jat in Frankrijk met Bor deaux de lakens uitdeelt. De plaats nu welke door Vasas in het Hongaarse voetbal momenteel wordt ingenomen is ook niet zo rooskleurig. Het team staat na de jongste zondag op de zesde plaats en heeft een achterstand van maar liefst vijf punten op koploper Ujpest. De Hongaarse competitie is echter nog maar nauwelijks op gang gekomen iets wat van de Nederlandse zeker niet méér gezegd kan worden. Op het moment, dat deze regels worden geschreven, is de opstelling van Feijenoord niet bekend. In de Hongaar se voorhoede is sinds Rotterdam Machos door Bundzak vervangen. Het was een prachtige aanvalslinie, die niet zelden de Rotterdamse defensie overspeelde, maar die door bijzonder slecht schieten verzuimde de kansen uit te buiten. Niet verwacht mag worden, dat deze aanval Dinsdagochtend zijn spelers en of ficials van Feijenoorddat vandaag in Boedapest tegen Vasas zal uitkomen, per vliegtuig van Schiphol vertrokken. Op de foto zien we de ploeg even voor het vertrek. Even later zouden de sportmensen tijdens de vlucht radio- telefonisch een bedrag voor „Ons dorp" naar de RAI doorgeven. op eigen terrein en voor eigen publiek opnieuw zal falen. De indruk bestond, dat de Hongaren in Rotterdam streef den naar een zo'n klein mogelijke neder laag of een gelijkspel. Het klinkt een beetje raar, maar in het kader van Doelman SZENMIHALYI voortreffelijk in de Rotterdamse kuip het toernooi is dat nog zo gek niet. In Boedapest speelt men natuurlijk om de volle inzet. De voorhoede zal het dus iets anders moeten doen dan in Rotter dam. Een voorhoede met zoveel klasse- snelers zal het ook zeker anders doen In Rotterdam was het verdedigings- blok van de Hongaren sterk, zonde1 briljant te zijn. De spil Meszoly was een grote figuur. Ihosz en Bundzak (deze 'aatste wordt daar nu geremplaceerd door Sas) hadden zich belast met de speciale bewaking van Coen Moulijn, die praktisch geen voet aan de grond kreeg. Waarschijnlijk is het, dat de Hongaren dezelfde tactiek zullen toepassen. Zonder Moulijn is de Feijenoord-voorhoede van middelmatige kwaliteit. De rechter vleugel met Jan Hordijk is bepaald zwak. Hordijk is een jonge, talentvolle voetballer. Dat wel. Voor wedstrijden van dit genre is hij echter nog niet „volgroeid". Wordt hij opgesteld en dat is wel waarschijnlijk dan zal Feijenoord heel moeilijk aan goals kun nen komen, want in dat geval zal Vasas REINIER KREIJERMAAT uitblinker in de eerste wedstrijd De Finse voetbalpool heeft bekendge maakt dat een onbekende deelnemer een astronomisch bedrag heeft gewon nen. De deelnemer, die twaalf goede no teringen op het lijstje had staan, won een bedrag van 19,5 miljoen Finse Mark! Van de veertien examinandi zijn er def-tien geslaagd voor het, op afgelopen zaterdag te Goes afgenomen examen, voor handbaloefenmeester van het Nederlands Handbalverbond. Van de geslaagden heeft de heer M. J. Melsen uit Bergen op Zoom het ge presteerd om het hoogste puntental van heel Nederland te behalen. Een prach tig resultaat als men bedenkt dat er 60 tot 70 geslaagden over het gehele land waren. Het district Zeeland heeft trou wens het grootste percentage van ge slaagden geboekt en dus een prima beurt gemaakt. De namen van de geslaagden zijn Heren C. Hermans. S. J. Schot, M. J. Broos, J. M. Melsen, M. J. Melsen (allen Bergen op Zoom); G. Veerhoek en A. Dommisse (Capelle)L. J. Vier gever en G. J. Luider (Goes); N. Geel hoed (Vlissingen) en M. C. Sander se (Middelburg. Dames mejuffrouw N, de Waal (Vlissingen) en mejuffrouw W. E. Taekema (Goes). De Spaanse voetbalbond heeft te Madrid de ploeg bekendgemaakt waaruit het elf tal zal worden gekozen voor de zondag te Brussel tegen het Belgische nationale team te spelen wedstrijd. De volgende Spanjaarden zijn gekozen in de selectieploeg: keepers: Sadurni (Barcelona), Vincente (Real Madrid); backs: Calleja (Atletico de Madrid), Echevarria (Atletico de Bilbao), Reija (Zaragoza) en Rivilla (Real Madrid); half: Glaria (Atletico de Madrid), Pan- chin (Real Madrid) en Paquito (Oviedo); voor: Adelardo (Atletico de Madrid), Amancio (Real Madrid.), Collar (Atle tico de Madrid), Gento (Real Madrid). Guillto (Valencia), Jones (Atletico de Madrid) en Veloso (Coruna). Moulijn weer bijzonder bewaken moet alles dus komen van het binnen- trio, dat in Cor van der Gijp en Frans Bouwmeester goede voetballers heeft, maar geen mannen, die een zege kun nen forceren. Wie de derde man van het binnentrio zal zijn is moeilijk te zeggen. Misschien Kruiver. Over de Feijenoord-verdediging be hoeft in eerste instantie geen ongerust heid te bestaan. Zij is goed, maar of deze verdediging in Boedapest bestand zal zijn tegen de knap combinerende Vasas-mannen staat te bezien. Alles bij elkaar dient vooropgesteld te worden, dat Vasas over het geheel sterker is en moet derhalve worden ver wacht, dat Feijenoord een 20 of 30 nederlaag zal lijden. Een schande is het niet. Zou de uitslag anders zijn dan mag van een grote verrassing worden ge sproken. Vasas zal in de volgende formatie aan treden: doel: Szentmihaly: achter: Ihosz en Bakos; midden: Sas, Meszoly en Be- rendi; voor: Kehesi, Laszlo Pal, Bundzak, Farkas en .Tibor Pal. De bekende Italiaanse internationale' scheidsrechter Campanati hij leidde onder meer op 1 april j.l. de wedstrijd BelgiëNederland is arbiter. Spelers en officials van Feijenoord zijn dinsdag van Schiphol vertrokken naar de Hongaarse hoofdstad. Rinus Bennaars maakt in verband met huiselijke omstan digheden de reis niet mee. Het ligt in de bedoeling van de atle- tieksectie van de sportvereniging M.O.C. te Bergen op Zoom, om ieder jaar, omstreeks eind juni (vermoedelijk op 26 juni of 28 juni) een grote avondwed strijd te organiseren met deelname van de beste Nederlandse tieten. Het is bijna zeker dat dit initiatief scheidsrechtersvereniging. De heer T. van de actieve atletieksectie van M.O.C. iJnnpvhnnm voorzitter van de een- bekroond zal worden met de organisatie Hogenöoom, voorzitter van ae een van deze wedstrijden, welke een vaste trale organisatie van voetbalscheids- plaa ts zullen krijgen op de Nederlandse atletiekkalender. Het ligt in de bedoeling degenen die deze wedstrijden bezoeken vooral loop nummers" te presenteren. Er zal ook een sprinttweekamp op de 100 en 200 meter gehouden worden. De inzet van dit alles is vooral „Den gulden Crab", een onderscheiding voor de beste per soonlijke prestatie. (Advertentie) AANGEZIEN LIBERIA-Gram- mont besloten heeft, in 1963 niet met een profploeg op de wegen te verschijnen, was Henri Anglade gedwongen om een andere werkgever te zoeken. De 29-jarige knaap uit Thionville, in 1959 tweede in de Tour de France; heeft nu voor Pelforth- Sauvage getekend. JAN HUGENS zal in 1963 als ploegmaat van Cicole Baldini uitkomen voor de Italiaanse sportgroep Cynar. Martin van den Borgh zal voor het Duitse „Ruberg" gaan rijden. THEO MARCUS uit Bosch- kapelle reed in 1962 in 102 koer sen. Driemaal nam hij de eerste plaats in n.l. Ronsse, Goes en de Tweedaagse van Edingen, twee- maal derde, driefnaal derde, viermaal vierde, vijfmaal vijfde, achtmaal zesde. In totaal zeven tig maal tussen de eerste vijf tien. Theo, momenteel bij Philips in Roosendaal werkzaam, zet het seizoen 1963 als amateur in. Gaan de zaken naar wens, dan stapt hij de beroepsklasse bin nen. Oud-scheidsrechter Jan Bronkhorst uit Velp is in gebouw Tivoli te Arn hem gehuldigd door de Arnhemse rechters bood de heer Bronkhorst, die onlangs zijn carrière afsloot, namens de COVS, de zilveren erespeld aan we gens zijn bijzondere verdienste op het gebied van de voetbalarbitrage in bin nen- en buitenland. Tevens werd de heer Bronkhorst benoemd tot erelid van de Arnhemse scheidsrechters ver eniging. Hef Russische partijblad „PraVda" heeft onthuld, dat voor de landbouw be stemde bedragen, die in de tienduizen- In het middelpunt van dit schandaal staat de collectieve boerderij „de weg naar het communisme" in Krasnodar, bij de Zwarte Zee, die jaarlijks meer dan 50.000 roebel heeft uitgegeven aan haar voetbalploeg en dit bedrag onthield aan de Russische landbouw. Volgens Pravda hebben 13 andere den toebeis iopen, aan voetbalploegen worden uitgegeven in plaats van aan collectieve en staatsboerderijen hetzelf de gedaan. De uitvoerende raad van het district Slavjansk nam zelfs het besluit dat ,,alle collectieve boeren een gedeelte van hun jaarlijkse inkomen af dienen te staan aan de ontwikkeling van de lichamelijke opvoeding." Ook dit geld kwam ten goede van de voetbalelftallen der boeren. Tijdens de in de Korenbeurs te Bergen op Zoom gehouden vergadering van de wandelkring West-Brabant Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding is o.m. het programma voor het wandelseizoen 1963 goedgekeurd. Niettemin werden er enkele wijzigingen in aangebracht. Men vereniging uit te nodigen tot het ver lenen van medewerking aan de kring- tocht. Nadien werden de normale agenda punten afgewerkt. Het jaarverslag van de secretaris maakte er gewag van. dat er in het afgelopen jaar weer enige verenigingen zijn toegetreden. Het PROGRAMMA ZONDAGCOMPETITIE 2 DECEMBER le klas A Robus I Domburg I Patrijzen I Zierikzee II; Noormannen I Brouwershaven I Hansw. Boys I Dreischor I; Renesse I Kruiningen le klas B Hoofdplaat I Ria W I Schoondijke I Groede I Jong Ambon I Walcheren IVogelwaarde I Philippine I. Res. le klas Luctor II Corn. Boys III Goes III Zeelandia II Zeeland Sport III Oostburg II Breskens II R C S II 2e klas A Steen II Breskens III Terneuzen III Vogelwaarde II Koewacht II Sluiskil II. 2c klas B Middelburg IV Kruinin gen II Cortgene I Patrijzen II Volharding '32 I Yerseke II; Kwaden- 'damme I 's-H. Arendskerke I Zeeland Sport IV Vlissingen V. 2e klas C: Brouwershaven II Burgh II Dreischor II Renesse II Zonne- maire I S.V.O.W.K. I. 3e klas A Robur II Domburg II; Zeeland Sport V Kruiningen III Hansw. Boys II Luctor III Lewed. Boys II Kwadendamme II. 3e klas B Schoöndiike II Groede II R C.S III Retranchement II Middeib. Boys I Walcheren III; IJzendijke III Hoofdplaat II. 3e klas C Graauw I Philippine II; Ria WH Hontenisse III H.V.V. '24 IJl Corn. Boys IV Clinge III Sluiskil III. heeft de bepaling gemaakt, dat ver- ledental is van 591 tot 735 gestegen. De schillende verenigingen niet ieder opcontributie voor 1963 werd onveranderd hetzelfde tijdstip een wandeltocht mogenvastgesteld. De aftredende bestuurs organiseren. leden werden herkozen. De voorzitter, de heer Van der Lans uit Bergen op Zoom, betreurde het in zijn openingswoord, dat de vereniging Odiles-Rapid uit Bergen op Zoom is uitgetreden en lid geworden is van de N.W.B., omdat men vergeten was, deze Voor de tweede, kort opeenvol gende keer. hebben de amateur voetballers moeten zien hoe de „grotere broers" wel aan hun trekken kwamen dit sportweek einde. Voor de hand lag, dat het programme verschoven zou worden, maar daar er elders wel gespeeld is, moet men de ge wone volgorde afwerken en zullen de wedstrijden die zondag ge speeld hadden moeten worden verschoven worden naar een na der te bepalen datum. Zoals gewoonlijk ook nu weer matches van de bovenste plank. Middelburg bijvoorbeeld krijgt in 2 B hoog bezoek van V'eerse Boys, dat één puntje voor staat, terwijl in de derde klasse D de ontmoe ting tussen Zeelandia en Goes als hoogst belangrijk mag worden aangetekend. In de eerste klasse B speelt TSC thuis tegen Laakkwartier en dat zou wel eens voetbal met spanning kunnen worden. De afstand op de standenlijst is welis waar groot, maar het verschil in punten gering (één). Voor eigen publiek zien we de mannen uit Oosterhout toch wel een (kleine) overwinning boeken. Het Osse TOP reist naar Vlissingen om er de club van die naam te bekampen, maar we ge loven zeker dat de punten bij de gast heren blijven evenals dat het geval zal zijn bij Valkenswaard-MOC. RAC gaat in de tweede klasse A naar Gemert waar het de handen vol zal heb ben aan dit team zodat de Rijenaren met een gelijk spel zeker tevreden mogen zijn. In de tweede klasse B hét duel Mid delburgVeerse Boys, een treffen dat zeker vele voetbalenthousiasten op de been zal brengen. Een gelijkspel ligt wel in de lijn der verwachtingen. Terneuzen mag niet op winst rekenen bij het bezoek van Rood Wit, dat er beter voorstaat. Internos en HVV geven elkaar weinig toe, zodat het duel wel in een punten verdeling zal eindigen. Steenbergen achten we niet in staat DESK onder de duim te houden. Roosendaal zal zich de goede positie niet laten ontvallen tegen Uno Animo dat nog steeds een trieste ondei'Ste plaats inneemt. Met belangstel ling zal Zeeland Sport uitzien naar het duel MiddelburgVeerse Boys, omdat het zelf Hontenisse de das zal omdoen. Mocht de eerder genoemde krachtmeting in gelijkspel eindigen, dan staat de Vlis- singse ploeg op gelijke voet met Veerse Boys. RKDVC en RWB doen voor elkaar niet onder: puntenverdeling lijkt ons de bes te tip. Het beloven trouwens allemaal wel spannende wedstrijden te worden in de derde klasse B als men de stand bekijkt. De verschillen zijn uiterst klein en dat is toch een waarborg voor spanning en. verrassing. RKJVV deelt de buit met RKSVA, wat ook het geval zal zijn bij Berghem SportVlijmense Boys. RKC moet zeker kans zien OJC een iesje te lezen. De derde klasse C opent met RK VVU—Baardwijk, een strijd die in ver band met de kansen van beide teams op de topplaats vinnig kan worden. Gloria zal weinig moeite hebben met Gilze. dat de twijfelachtige eer heeft rode lan taarndrager te zijn. WSC en RKTVV staan op gelijke voet, reden waarom we veronderstellen, dat dat na zondag nog wel het geval zal zijn. Dat Dongen veel kans heeft uit de benarde positie te ge raken in de wedstrijd tegen SCO gelo ven we niet. VES krijgt het op te nemen tegen koploper WVO. dat zich zeker niet zal laten overklassen. Een felle strijd ontwikkelt zich om de bovenste plaats van de derde klasse D waar vele kandi daten voor zijn. Zo staat ook het duel Goes-Zeelandia in het teken hiervan. Broederlijke deling ligt hier voor de hand. Onderaan gaan ODIO en Nieuw- Borgvliet elkaar ontmoeten, wat wel eens belangrijk zou kunnen zijn voor de definitieve laatste plaats. ODIO heeft op papier de beste kansen. Grenswachters is zeker in staat RKFC te kloppen, wat ook te verwachten is van DOSKO dat tegen BSC uitkomt. Mede-leider Kaaise Boys doet RCS verder kelderen. Axel Meto tenslotte is voor de thuisclub. Broeder Winfriedus van de Kievieten uit Ossendrecht werd in het bestuur ge kozen in de plaats van de heer J. Bal, die zich niet herkiesbaar had gesteld. PROGRAMMA Het wandelprogramma voor 1963 is als volgt vastgesteld 1920 januari winterserie De Optimisten Roosendaal. 1617 februari winterseri^ II De Optimisten Roosendaal. 2324 maart wandeltocht De Kievieten Ossendrecht. 67 april wandeltocht U.S.V. Vrienden te Roosendaal. 20 april wandeltocht De Vrolijke Tippelaars Vlissingen. 20 april: 3050 km tocht Vrolijke Trekkers Heerle. 30 april Koninginnetocht B.W.V. te Bergen op Zoom en 's mor gens om 8 uur idem Thoolse Wandel unie Tholen. 45 mei voorjaarstochten De Beek Halsteren. 1819 mei Bene- lux-toeht (10 jarig bestaan De Optimis ten Roosendaal). 25 op 26 mei nacht- tocht Vlissingen Bergen op Zoom, E.W.V. Bergen op Zoom. 89 juni trekkerstocht Vrolijke Trekkers Heerle. 29 juni jubileumtocht Achilles Middel burg wegens het 40-jarig bestaan. 1314 juli W.A.S. De Arend Hoogerheide. 20 juli wandeltocht Vlug Bergen op Zoom. 10 augustus strandtocht De Vrolijke Tippelaars Vlissingen. 1718 augustus wijnfeesttocht De Beek Halsteren. 31 augustus oester- en mosseltocht Thool se Wandelunie Tholen. 7 september kringtocht te Bergen op Zoom. 56 oktober jubileumtocht B.W.V, Bergen op Zoom. 12 oktober herfsttochten Achilles te Middelburg. 910 november: St.-Maartentocht De Optimisten Roosen daal, 30 november St.-Nicolaastocht De Vrolijke Tippelaars Vlissingen. 30 november 1 december St.-Nicolaas-| tocht U.S.V. Vrienden te Roosendaal. I Avond-vierdaagsen Vlissingen 29 30 j 31 mei en 1 juni. Tholen 5 6 7 8 juni. Roosendaal 11 12 13 14 juni. Bergen op Zoom 18 19 20 en 21 juni. Vermoedelijk te Middelbur^ 18 21 juli, terwijl de wandeltocht van de Souburgse wandelvereniging Oost- Souburg nog niet vaststaat. De verwachtingen voor de vierde klas se B zijn: Haarsteeg—Zaltbommel 3, J. van Arckel—Rhode 2, Linge Boys—DSC 1, Buren—Heusden 3, OVH—RKOSC 3; Vierde klasse E: Right 'Oh—Velocitas 2 Zundert—Hieronymus 1, RKSSS—SVG 2, Berkdijk—Oisterwijk 3. Gudok—Neve- lo 3, GSBWOns Vios 3, Vierde klasse F: Groen WitVCW 2,* BoeimeerVirtus 2. DHVZigo 2. Madese BoysBavel 2, Raamsdonk—SET 2. Vierde klasse G: Kruisland—SC Gastel 3. Burgh—Oude Molen 1. De Schutters—Vosmeer 1, NVS Halsteren 1, CluzonaZierikzee 1, Sprundel—NSV 2. Vierde klasse H: Bier vlietLewedorpse Boys 2, Aardenburg Ierseke 3, IJzendijkeOostburg 1, Clinge Koewacht 3. SteenBreskens 3, Luc tor—Corn. Boys 2. In de eerste klas van de Zeeuwse Schaakcompetitie behaalde Vlissingen I Jin de tweede ronde een duidelijke 7-3 zege op Terneuzen. Middelburg I paste tegen Vlissingen 2 goed op zijn tellen en won dan ook met 3-7. Zierikzee bleef verder ongeslagen door ook al met 7-3 van Middelburg 2 te winnen terwijl de vierde wedstrijd. DZD-Goes eveneens een 7-3 uitslag had en met deze stand in het voordeel van Goes eindigde. Vlis singen I en Zierikzee voeren momenteel de ranglijst aan met twee gewonnen wedstrijden. Daarna volgen Middelburg I, Goes. Terneuzen en Middelburg 2 met ieder één gewonnen wedstrijd, terwijl DZD uit Kruiningen en Vlissingen 2 na twee wedstrijden nog geen enkel winst puntje hebben geboekt. In de tweede klas haalde Goes 3 het stoute stukje uit het sterker geachte Goes 2 met 4-6 te verslaan. Koudekerke startte uitstekend met een 6-4 overwin ning op Vlissingen 3. GOES, 27 nov. Eierenprijzen. Be richt van handelaren: kippe-eieren 14, kleine eieren 10,5. GOES, 27 november 1962. Cox's orange pippin, kl. I:- 80-85: 85—89. 75-80: 86—91, 70-75: 82—91. 65-70: 73—85, 60-65: 59—67, 55-60: 46—51. IID 26—39, grof 58—65, fijn 31-50. glorie van holland kl. I: 85-90: 47, 80-85: 48 75-80: 47. 70-75: 45, 65-70: 41—43, 60-65: 28. II D 34, grof 35—36, fijn 21-25. goudreinette, kl. I: 90-95: 5051, 85-90: 51—62, 80-85: 51—60, 75-80: 48.70— 55, 70-75: 45—47. 65-70: 42—46; kl. II: 85- 90 48. 80-85: 46—50, 75-80: 44—48, 70-75: 42—46, 65-70: 41—44. IID 36—38. grof 43 45, fijn 3538. jonathan: kl. I'- 80-85: 47, 75-80: 48—55, 70-75: 47—57, 65-70: 42—53, 60-65: 36—45, IID 15—32, kl. II: 80-85: 33, 75-80: 30—32, 70-75: 30—43. 65-70: 28—35, 60-65: 21—25, grof 19—31, fijn 15—20. golden delicious: kl. I: 85-90: 6367, 80- 85: 67—75. 75-80: 65—81, 70-75: 64—83, 65-70: 59—71, 60-65: 54—61. kl. II: 85-90: 57, 80-85: 58—68 75-80: 59—70, 70-75: 50 —67. 65-70: 32—53, 60-65: 28—54, IID 9— 41, grof 44—55. fijn 1645. lombarts cal ville: kl. I: 80-85: 40—42, 75-80: 46, 70-75: 47, 65-70: 41—44, 60-65: 31—37, IID 23, kl. II: 75-80: 40, 70-75: 40, 65-70: 32, 60-65: 24, grof 27; laxton's superbe kl. I: 80-85: 51, 75-80: 50. 70-75: 49. 65-70: 47, 60-65: 35, IID 23. dubb. bellefleur: kl. I: 80-85: 51, 75-80; 53. 70-75: 52. 65-70: 47. 60-65: 38, 55- 60: 27. IID 18. allington pippin: kl. I: 70-75: 47. 65-70: 47. 60-65: 37, IID 25. zoe te armgaard: kl. I: 60-65: 6568, 55-60: 45, IID 32, grof 55, fijn 2736. div. appels: val 21, geplukte kroet 15.40 conference op monster, kl. I: 65 mm en op 70-73, 60- 65: 6263, 55-60: 5556, doyenne du co rnice kl. I: 85-90: 109, 80-85: 116. 75-80: 118—121, 70-75: 108—119, 65-70: 108—112, IID 95—100, kl. II: 80-85: 101, 75-80: 105, 70-75: 103, 65-70: 96. saint remy kl. I: 75—85: 28—29. 65-75: 25—28, IID 20—23, grof 1623, fijn 1319, comtesse de paris kl. I: 70-75: 28. 65-70: 23—25, 60-65: 19—21 II D 12. grof 17, fijn 12. gieser wildeman kl. II: 60-70: 57, 50-60: 41—44, IID 21,'grof 3141, fijp 2025. pondspeer kl. I: 75-85: 21—23, 65-75: 23, grof 18, fijn 11. Totale aanvoer hard fruit 15600 kisten. GOES, 27 november 1962. Granen, peul vruchten en zaden Gerst, basis 17 boerensch. af boerderij 27 29 p. 100 kg. Tarwe, basis 17 boerensch. af boerderij 29 31 p. 100 kg. Groene erwten, boerensch. af boerderij 43 57 p. 100 kg. Schokkers, boerensch. af boerderij 55,00 72,50 p. 100 kg. Bruine bonen, boerensch. af boerderij 75 112 p. 100 kg. Kapucijners, boerensch. af boerderij 55 65 p. 100 kg. Karwij- zaad, boerensch, af boerderij 100 110 p. 100 kg. Aardappelen Bintje, 35 mm. opw., binnenl. sort, 10 11 p. 100 kg. Naar bintje voor export bestaat weinig vraag. Levering aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 4,00 4,75 p. 100 kg. Uien De prijs van uien bedroeg 20 24 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sorteerinrichting. Hooi; Lucerne- hooi, geperst uit de ruiter 165 175 p. ton. Weidehooi 130 140 p. ton. Veldbeemd, andere beemd- soo2"ten en raaigrassen f 70 80 p. ton. Roodzwenk 50 55 p. ton. Gerstestro 65 70 p. ton. Tarwestro 50,00. 57,50 p. ton. Erwtenstro 110,00 117,50 p. ton. Haverstro, grote balen 55 60 per ton, kleine balen 50 55 p. ton. Vlas De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19 26 cent per kg., levering op auto. Voor ge repeld vlas geldt een notering van 22 30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren De eierprijs bedraagt 2,20 p. kg. ROTTERDAM. 27 november 1902. Totale aanvoer 3083. Weekaanvoer 4925. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 892. Vette kalveren 250. Graskalveren 397. Nuchtere kalveren 843. Varkens 13. Lopers 50. Biggen 71. Paarden 23. Veulens 6. Schapen of lammeren 198. Bokken of geiten 58. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal,): Vette koeien 255 275; 215 250; 200 215 ets p. kg. Vette kalveren 260 290: 240 260 220 240 ets p. kg. Graskalveren 275 200 175 gulden p. st. Nuchtere kalv. 160 140 130 gulden p. st. Lopers 95 85 70 gulden p. st. Biggen 50 45 40 gulden p. st. Slachtpaarden 210 190 170 ets p. kg. Schapen 125 110 90 gulden p. st. Lammeren 130 110 90 gulden p. st. Kalf- en melkkoeien 1075 975 775 gulden p. st. Vare koeien 675 575 450 gulden p. st. Vaarzen 800 700 500 gulden p. st. Pinken 500 375 325 gulden p. st. Vette koeien aanv. iets minder, handel slepend, prijzen vooral niet hoger dan gisteren. Vette kalveren: aanv. iets kleiner, handel vlug, prijzen hoger, prima's boven not. Graskalveren: aanv. even korter, handel stil, prijzen constant. Nuchtere kalveren aanv. als vorige week, handel levendig, prijzen goed prijsh. Lopers en biggen aanv. gewoon, handel kalm, prijzen onver anderd. Slachtpaarden aanv. matig, handel traag, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren aanv. iets ruimer, handel tamelijk, prijzen wat stijver. Kalf- en melkkoeien aanv. even meer, handel kalm, prijzen prijsh. Vaue koeien aanv. gewoon, handel flauw, prijzen ongew. Vaarzen en pinken: aanv. korter, handel zeer traag, prijzen als vorige week. Konstanz 252 (—IJ. Rheinfelden 150 (—5), Oppenheim 158 2), Straatsburg 117 (onv.J. Maxau 292 (—4). Ploehingen 97 (t-9'. Mannheim 102 1), Steinbach 120 2). Mainz 124 (—1). Bingen 62 (—21. Kaub 65 (—4), Trier 56 (—5), Ko blenz 72 (—11. Keulen 11 (—2). Ruhrort 176 (4-2). Lobith 775 (4-21. Nijmegen 561 (4-11. Arnhem 623 (—21, Eefde IJssel 128 2). Deventer 55 2). Monsin 5462 (-241. Borgharen 3913 (4-511, Bol- feld 1085 (4-3), Grave ben. de sluis 508 (4-9).

de Stem | 1962 | | pagina 3