Hervatting Concilie pas in september Prinses Beatrix SUPERMARKT-SPOOK nieuw! Minister komt Kamer iets tegemoet De Gaulle: „Overledene diende nationaal belang' Venezolaan won prijs World Press Photo '62 Volgens wens Concilievaders Meer tijd voor studie schemata Kor in o Mwamboetsa in Amsterdam Ontmoeting Kennedy- MacMillan beurs van amsterdam DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1962 Roofoverval op vliegveld van Londen Invaliditeitsrentetrekkers PENSIOENEN AMBTENAREN IN HET G.O. Beroving in urinoii Beatrix dol op Chinese keuken Senaat fiatteert: subsidie kerkenbouw landbouwgronden De Chinese voorstellen India „studeert nog steeds Brand in renstal 25 paarden gedood Begrafenis Bené Coty verkouden..., verkou.... ve...» AKKERTJES U*iUt4 helpen sneller en beter dan ooit Van Gogh Amerikaans toestel neergeschoten door Pathet Lao V Cr D ROODMERK .1 5 KOFFIE perpak25?jram^ SORENTO WALNOTEN 250 g«m iSNUBONEN EN 1 WITTE BONEN Pflü* Bcrf.na VERMOUTH g5 Mislukte putsch Egypte in iOSRAM Zeven Oostduitsers gevlucht Pompidou ook premier Retracto 3 incl. langschrijfvulling f2,75 Meeste interesse Het Dorp voor De tweede zittingsperiode van het concilie begint 8 september 1963, de feestdag van de geboorte van de Maagd Maria en niet op 12 mei, zoals aanvankelijk werd be sloten. Dit heeft gisteren de secre taris-generaal van het concilie, mgr. P. Felici, tijdens de algemene vergadering meegedeeld. Als re den voor deze verschuiving gaf mgr. Felici op, dat de paus bij zijn beslissing rekening had gehouden vooral met de wensen van de con cilievaders, die ver van Rome wo nen. Het is bekend, dat talrijke Concilie vaders op verschuiving hadden aange drongen teneinde meer tijd te hebben voor bestudering van de schemata. Ook zal de tweede zittingsperiode aldus be ter voorbereid kunnen worden dan de eerste, tijdens welke veel geïmprovi seerd moest worden, aldus meldt het K.N.P. De eerste fase die op 11 oktober be gon. zal, zoals bekend, 8 december a.s. het feest van de „Onbevlekte Ontvange nis van Maria" besloten worden. De eenheid Gisteren is uiteraard ook weer het schema over de eenheid aan de orde ge weest. „Men moet in de toekomst, als men over de Oosterse kerken spreekt, niet meer die uitdrukking gebruiken van te rugkeer tot het vaderhuis. Ook van de Latijnse kerken wordt terugkeer ge vraagd". Dit zei tijdens de ochtendzit ting een der Vaders, die tot een Oosterse kerk behoort. Tegen dat schema bestaan, zoals gemeld, naar het oordeel van ver schillende vaders uit de geünieerde ker ken van het Oosten nog ernstige bezwa ren. Het onderwerp der eenheid dient, zo wordt gezegd, in breed verband te worden besproken, dus ook met betrek king tot de reformatie. Een der Oosterse patriarchen noemde het ontwerp nog te autoritair. „Men moet niet vergeten", zo zei hij, „dat de Oosterse kerken geboren zijn in het Oos ten en niet uit de Kerk van Rome zijn voortgekomen. Bovendien bestonden zij reeds voordat de Latijnse kerk zich had gevormd". Voorts wenste hij de bis schoppelijke collegialiteit meer reliëf te geven. Anderen gingen nog verde-r en maak ten de Latijnse kerk duidelijk, dat de toezeggingen van paus Leo XIII nog al tijd niet gehonoreerd zijn. Zo komen de patriarchen nog altijd na de kardinalen, ofschoon hun rang veel ouder is. Op hun beurt pleitten enkele Vaders van de La tijnse kerk ook voor een herziening van het schema in meer algemeen oecume nisch perspectief. De algemene vergadering van het Concilie heeft gisteren voorts met 2138 tegen 15 stemmen het schema over de „maatschappelijke verbindingsmiddelen" (pers, film, radio, t.v. enz.) in zijn ge heel aanvaard. Er waren zeven stemmen ongeldig. Aan de pauselijke commissie voor film, radio en televisie waarvan Tien gewapende bandieten hebben gis terenmorgen een roofoverval gepleegd op het kantoor van de B.O.A.'C. op het vliegveld van Londen en zich meester gemaakt van een bedrag van 625.000 gul den, bestemd voor de uitbetaling var lonen van verscheidene duizenden em plovés van deze luchtvaartmaatschappij De bandieten, die allen gemaskert waren, sloegen twee bewakers en een kassier neer en gingen er vervolgens, na een hevig gevecht met de bewakers, met een geldkist vandoor in twee race auto's. Zij hadden het slot van een niet meer in gebruik zijnde zij-ingang van het vliegveld doorgezaagd om op het terrein te komen. voorgesteld is de bevoegdheid uit te breiden tot de pers zal verzocht wor den een kortere tekst op te stellen, waarin de essentiële beginselen van het schema zijn vervat. Alles wat meer de praktijk en de uitvoering betreft, moet samengevat worden in de vorm van in structies ten behoeve van de zielzorg, dit met medewerking van deskundigen» van verschillende landen. (Van onze parlementaire redactie) lenigt. De uitkeringspercentages van Minister Veldkamp (soc. zaken) een komende definitieve regeling en van r de komende arbeidsongeschiktheidsver- is tegemoetgekomen aan enkele wensen der Tweede Kamer be treffende zijn interimregeling voor invaliditeitsrentetrekkers. Hij zal o.m. bezien of aan zijn regeling een nieuwe derde invaliditeitsklas- se toegevoegd moet worden voor personen met een invaliditeit van 5566 2/3 procent. Zij zouden dan recht op een bijslag krijgen van f 2454.-, indien zij recht op i'r\rfnTTrtlfto dn ïnTfplldl De vertrouwelijke voorstellen van mi nister E. H. Toxopeus (Binnenlandse Za ken) aan de „centrale commissie van het georganiseerd overleg inzake ambte- narenaangelegenheden" over de nieuwe pensioenwet en over het onderwerp wel- vaartsvast pensioen, zijn gisteren onder werp van gesprek geweest op de bijeen komst van de centrale commissie. De commissie maakte een begin met het gesprek over de herziening van de invaliditeitspensioenen en over een brief van de minister van binnenlandse zaken over de samenloop van overheidspen- sioenen met de bodempensioenen en het vraagstuk van de welvaartsvastheid. De commissie bereikte overeenstem ming over de aanpassing van de kinder- toelageregeiing van het overheidsperso neel aan de algemene kinderbijslagwet en de kinderbijslagwet voor loontrek- kenden. In deze kwestie heeft de cen trale commissie zich afgevraagd of de tekst van artikel 10 van de kinderbij slagwet voor loontrekkenden niet enige hiaten vertoont. De commissie richtte aan de regering het verzoek dit op korte termijn nog eens te bezien. Overeenstemming is bereikt over een ondergeschikte wi^iging van de premie spaarregeling van de rijksambtenaren. Een drietal jongemannen heeft bekend schuldig te zijn aan de beroving van een 30-jarige man uit Voorburg in een uri noir op de hoek van de Boslaan en het Bezuidenhout in Den Haag. Het drietal maakte bij deze beroving een gouden ring en een rijksdaalder buit. Twee van de daders werden terstond gegrepen na het misdrijf. Gisterenmorgen is een 29- jarige man aangehouden, die echter ont kende iets met de beroving te maken te hebben. De man bleek inderdaad vrijuit te gaan. De derde dader, die inmiddels is aangehouden en die een bekentenis heeft afgelegd, blijkt de 23-jarige va rensgezel J. S. van der G. te zijn. invaliditeitsrente ingevolge de invalidi- teitswet zouden hebben gehad en indien het criterium in die wet niet op 66 2/3 doch op 55 procent zou zijn gesteld. De minister heeft dit gisteren bij de voortgezette behandeling van de inte rim-regeling aan de kamer medegedeeld. Minister Veldkamp verzekerde de so cialist Suurhoff, dat hij hard werkt aan een voorziening voor alle invaliden. Hij poogt in het komende voorjaar met een ontwerp arbeidsongeschiktheidswet voor loöntrekkenden te komen, waarvan de verschillende onderdelen gespreid bij de kamer zullen worden ingediend. Op het advies van de S.E.R. inzake een volksverzekering voor zware geneeskundige risico's zal echte-r wel enige tijd gewacht moeten worden, veronderstelde de minister. Hij was inmiddels van oordeel, dat de thans voorgestelde interim-regeling de nood van hen voor wie de regeling be stemd is de zg. „rentekaartinvaliden" zekering zullen wel niet lager worden dan de percentages van de interim-re geling, zo voegde dr. Veldkamp hieraan toe. De ambtenaren zullen hun eigen invaliditeitsvoorziening blijven behou den. Dr. Veldkamp zei niet in staat te zijn om de financiering van de interim-re- geling op fifty-fifty basis tussen over heid en bedrijfsleven te regelen. (Thans betaalt het rijk 75 van de benodigde 260 miljoen per jaar, de werkgevers de rest). „Ik zou niet weten waar ik het geld vandaan zou moeten halen. Mis schien bij Mies Bouwman, die het in de- RAI zo fantastisch doet", grapte de be windsman. Hij wil de regeling ook niet uitbreiden tot invaliden, die reeds ouder dan 35 waren toen zij in loondienst tra den. De minister wilde wel overwegen de duurzaam gescheiden levende vrouw de zelfde rechten te geven als de ongehuw de vrouw. De gehuwde vrouw, die kost- winster is en een invalide man heeft (50 proc.) zal een bedrag van f 3924 krach tens de interim-regeling worden gega randeerd. Gehuwde vrouwen, die na de' invoering van de regeling invalide wor den, krijgen een uitkering indien zij nog in loondienst waren toen de invaliditeit intrad. De behandeling van de interim regeling wordt vandaag voortgezet. Prinses Beatrix heeft in Hongkong met vijf leden van haar gezelschap ge noten van een feestelijk „Chinees" eten- tje De beroemde Chinese keuken be viel haar zo uitstekend, dat zij haar Britse gastheer en gastvrouw voor een diner in een Chinees restaurant heeft, uitgenodigd. Het verblijf van de Nederlandse kroonprinses in Hongkong voltrekt zich vrijwel onopvallend. De prinses verdeeVt haar tijd tussen tochtjes en winkelen. Zo bezocht zij in gezelschap van Ba-i^ya Black, dochter van de gouverneur van Hongkong, de schilderachtige rommel markt in „Cat Street". In het t.v.-programma in de Chinese taal werd een film van een kwartier over het leven van prinses Beatrix uit gezonden. Dit was de tweede maal dat deze film de lucht in ging. Op 30 no vember vertrekt zij naar Tokio en op 5 december wordt zij in Honoloeloe ver wacht voor een onofficieel verblijf van vier dagen. De prinses zal met haar gevolg haar intrek nemen in het Royal Hawaiian- hotel en op 9 december doorreizen naar San Francisco. (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft met 52 tegen 7 stemmen haar fiat gegeven aan het wetsontwerp dat het mogelijk maakt voorlopig voor 10 jaar de bouw van kerken en (humanistische) bezinnings centra te subsidiëren tot een totaal van 30 procent van de wettelijke stichtings- kosten. Tot de tegenstemmers behoor den 5 liberalen, een communist en één A.R.-senator. De Eerste Kamer ging tevens akkoord met 142 tegen 18 stemmen met het verdwijnen (per januari a.s.) van de wet vervreemding landbouwgronden. Daardoor vervalt de prijsbeheersing op landbouwgronden. Het voorkeursrecht van de pachter blijft evenwel door een wijziging van de pachtwet gehandhaafd. De regering van India heeft gisteren opnieuw een verklaring uitgegeven, waarin zij zich smalend uitlaat over passages van de voorstellen van com munistisch China voor het staken van het vuren, zonder die voorstellen echter formeel af te wijzen. In deze Indiase verklaring wordt de Chinese lezing der gebeurtenissen voor afgaande aan de grensoorlog „een volko men verdraaiing der feiten" genoemd. Officieel zijn de Chinese voorstellen nog altijd „in overweging", na ontvangst van de Chinese toelichtingen welke door premier Nehroe waren verzocht. Bij een brand in een stal op de ren baan van Wheeling in West-Virginia, zijn 25 paarden om het leven gekomén en is voor 100.000 dollar schade aange richt. De brandweer vermoedt dat de brand is veroorzaakt door een onvoorzichtige staljongen. In de stallen waren tussen de vier- en vijfhonderd paarden voor deelneming aan wedstrijden in Waterford Park, Chester, West-Virginia en in Wheeling, voor het winte-rprogramma dat op 26 december begint. President de Gaullej oud-president Vin cent Auriol, verscheidene oud-premiers en talrijke andere hoge Franse functio narissen hebben gisterochtend in Le Ha vre de begrafenis bijgewoond van oud president René Coty. Zij volgden de overledene op zijn laatste tocht naar de Vincentiuskerk, waar de uitvaartplech tigheden werden gehouden. De Gaulle hield een toespraak, waar in hij de toewijding en vaderlandslief de van de overledene, die hem destijds aan de macht riep en toen zelf aftrad, in warme bewoordingen prees. ,,Hij oe fende zijn mandaat als parlementslid minister-president en tenslotte als lid van de constitutionele raad slechts uit in dienst van het nationaal belang", al- (Advertentie) De Venezolaan Hector Rondon Lovera heeft de hoofdprijs van „World Press Photo" 1962, waar van een tentoonstelling in het Haagse gemeentemuseum gehou den wordt, gewonnen. (Advertentie) Tenslotte keurde de senaat tevens de overeenkomst goed inzake de overdracht van de beroemde Van Goghstichtlng. Een Amerikaanse transportvliegtuig is door pro-communistische Pathet LaO' troepen neergeschoten te Xieng Khoe ang. terwijl het een landing uitvoerde. Uit betrouwbare bron te Vientiane is vernomen, dat het vliegtuig, met een be manning met twee koppen, met voedsel en aanvullingsmateriaal op weg was naar de Vlakte der Kruiken voor de neutralistische troepen op verzoek van premier Soevanna Phoema. Eindelijk heeft Enge land dan ook zijn eer ste Supermarkt-spook gekregen. Directeur De- rek Bird van de zaak te Long Wittenham waar het spook huishoudt, heeft het opgegeven. Maandag sloot hij de deuren en zei plechtig dat hij niet meer zou te rugkeren voor ,,'t ding" vernietigd, dan wel vér- dreven zou zijn. ,,Mijn staf en ik ver keren op de rand van een zenuwinstorting," zo klaagde hij. Het 16-jarige verkoop stertje Adrienne Bram- ley was hier kennelijk 't dichtste bij. Zij viel enkele dagen ge leden op bevallige wijze flauw toen voor de zesde keer in acht dagen een grote fles met soda van zijn plank op mysterieu- I SARDINES in olie 3 blikjes voor rood of wit, literfles Deie prijzen gelden slechts 1 week BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT ze wijze naar een raam kozijn verhuisde. Des kundigen hebben de spookannalen er reeds op nageslagen in de hoop uit de regelmaat van de sodaverschuiving iets na ders te weten te komen over aard en herkomst van het spook. Plaatselijke kenners zijn ervan overtuigd dat men te maken heeft met de geest van een vrouw die 200 jaar geleden is over leden. Amateurs' en experts vragen zich met span ning af hoe een spook ertoe zou zijn gekomen zich in een dergelijke moderne omgeving te vestigen. Een bekend schrijver noemde het schrijnend gebrek aan vervallen kastelen en landhuizen met spinrag als een mogelijke oor zaak van dit fenomeen. De politie beziet het ge beuren echter nuchter. Zij houdt er ernstig re kening mee dat er een grappenmaker aan het werk is. Het spook houdt zich behalve met soda- flessen bezig met 't uit en aandraaien van licht en laat op luidkeels be vel van Bird de klok in de winkel stilstaan. Dit is overigens niet meer te controleren want het spook was zo gehoor zaam om het uurwerk op bevel van een vrouwelij ke bediende te vernielen. Bird heeft na sluiting van de supermarkt de hulp ingeroepen van dominee Cecil Robets. Deze heeft maandagavond een gees- tenbezweringsdienst in de winkel gehouden.. dus de Gaulle. ,,In de tijd van nationaal gevaar zag hij zich omringd door gezag voerders, die uit zwakheid niet tot actie overgingen. Op dat moment gaf presi dent Coty slechts gehoor aan zijn va derlandsliefde, zijn inzicht en belange loosheid. Hij besloot zelf tot actie over te gaan, beval het in de val geraakte bewind af te treden, zoals hij ook zelf deed, en droeg de macht over aan een werkelijk rechtmatig gezag, dat zijn macht niet ontleent aan een veelvoudige vertegenwoordiging, die onzeker is en geplaagd wordt door de tendens de na tie te verdelen, maar aan gevoelens, aspiraties en instellingen, die erop ge richt zijn het volk te verenigen". De president maakte geen melding van de tegenstand van Coty tegen zijn besluit van enige tijd geleden om zijn voorstel de Franse president in de toe komst direct door het volk te laten kie zen, zonder stemming in het parlement dadelijk door een volksstemming te la te goedkeuren. President de Gaulle kwam naar Le Havre in een zwaar bewaakte trein. De behoefte aan uitgebreide veiligheidsmaat regelen werd dezer dagen opnieuw ge accentueerd door de arrestatie van een parachutistenluitenant, die volgens de politie naar Parijs kwam om de Gaulle te vermoorden. Deze foto, een uit een serie „Gered uit de hel", toont een bij een rebellie in Cabello gewonde soldaat, gesteund door een geestelijke in een verlaten straat. De 28-jarige Lovera was er voor zijn krant, de „Republica", met de camera bij. Deze Venezolaanse fotograaf ont vangt f 4000,- van de gemeente Den Haag, een camera, een K.L.M.-retour naar Nederland, twee weken verblijf in Scheveningen en de „Gouden pier". In de sectie sport verwierf d© Tjsecho- slowaak Josef Pillman uit Praag de eer ste prijs met een foto van de wereld kampioenschappen gymnastiek in Endo, Japan. De beste nieuwsfoto was van de hand van de Nederlander C. de Boer uit Haarlem, die de overval van een circus beer op de artieste Ria Kuyken ver eeuwigde. Hij was daarmee ook de bes te Nederlander, gevolgd door H. W. van Westering, Den Haag, met „Gevecht om een mensenleven" en E. Folkers jr. uit Emmen met diens „Koninklijke raam- misère". Men ziet op de laatste prent de koningin en de prinsessen pogende een treinraam te openen. De prent kreeg ook de tweede prijs in de afdeling „featu res". Bij de „features" ging de Deen Erik Parbst met de erepalm strijken voor zijn geestige opname van een zeehond. Als meest artistieke foto werd „Louis Arm strong in actie", gemaakt door Guido Mangold uit Bonn. Tweede en derde prijzen in diverse categorieën gingen naar fotografen uit Zwitserland, Duits land, Japan, Finland, Oostenrijk en Po len. Koning Mwamboetsa de Vierde van de Ajrikaanse staat Boeroendi, die een onofficieel bezoek van enkele dagen aan ons land brengt, heeft in Amster dam het Koninklijk Instituut voor de Tropen bezocht. De foto geeft hier van een beeld. Radio-Amman heeft gemeld, dat een Egyptisch legeronderdeel volgens be richten uit Cairo enkele dagen geleden heeft getracht de Egyptische regering omver te werpen. Volgens het Jordaan se radiostation betrof het hier een een heid van 400 man, die in de buurt van Cairo was gelegerd. Deze eenheid zou geweigerd hebben een bevel om zich naar Jemen te begeven, op te volgen en hebben besloten, een staatsgreep uit te voeren. Het Egyptische opperbevel had daarop de „vernietiging" van het gehele onderdeel gelast, aldus de radio. Volgens radio-Amman zijn er de laat ste tijd meer pogingen tot een staats greep ondernomen. De toestand in Egyp te zou in snel tempo verslechteren en er zouden in vele Egyptische steden en dorpen betogingen worden gehouden. Op het Witte Huis te Washing ton is gisteren bekendgemaakt, dat president Kennedy en premier MacMillan elkaar op 19 en 20 de cember op de Bahama-eilanden zullen ontmoeten. Het zal de zesde ontmoeting zijn tussen de Britse premier en de Amerikaanse presi dent, sinds Kennedy zijn ambt aan vaardde. (Advertentie) Zeven Oostdiutsers. onder wie twee communistische grensbewakers, zijn gis teren onder dekking van de mist naar West-Berlijn gevlucht. De twee grenswachten vluchtten door het prikkeldraad bij de Amerikaanse sector in het district Zehlendorf, daar bij onder vuur genomen door grens wachten, die door de mist werden gehin derd in hun achtervolgingspoging. President De Gaulle heeft premier Pompidou gisteren officieel aangezocht een nieuwe regering te willen vormen voor het parlement, dat op 6 december bijeenkomt. Pompidou heeft het ver zoek aanvaard. Bovendien heeft De Gaulle George6 Pompidou tot eerste minister benoemd. Op de vraag of er veel wijzigingen zou den komen in het kabinet, zei Pompidou: „Ik heb nu meer dan tijd genoeg daar over te gaan denken". Moment uit het bezoek van prinses Beatrix aan Hong Kong: begroeting van de prinses door de ruim honderd kinderen van de Nederlandse kolonie. (Advertentie) Ballograf 5? De Amsterdamse effectenbeurs leefde gistermiddag volop mee met de grote gebeurtenissen in het RAI-gebouw en droeg daarmee het hare er toe bij om de massale inzameling voor ,,Het Dorp" tot een succes te maken. Voor twee in de grote beurszaal opgestelde tv-toestel- len dromden de beursbezoekers samen en de belangstelling voor de enthousiaste uitspraken van Mies Bouwman alsmede voor de muziek, die door de beurszaal schalde, was zo groot, dat de effecten handel volledig op de achtergrond dreigde te raken. Aan de ingangen van de beurs zaal waren intekenlijsten gedeponeerd, waarvoor de beursbezoekers zich ver drongen en waarop voor aanzienlijke be dragen werd ingetekend. Ook telefonisch kwamen vele toezeggingen van gelde lijke bijdragen binnen. Op geregelde momenten werd het resultaat van de inzameling bekendgemaakt-, hetwelk meestal met een gejuich werd ontvangen. Om 14.30 uur had de inzameling in de beurszaal een totaal van f86.000 opge leverd. Maar daarmee werd de inzame ling nog niet gestopt. Inmiddels werden pogingen gedaan, zo goed en zo kwaad als het ging. tussen de schallende muziek door om ook nog iets aan de beurshandel te doen. Men kon echter wel duidelijk constateren, dat de beurshandel in de verdrukking kwam. Wie echter mocht denken, dat hierdoor de stemming omlaag zou gaan, vergiste zich. Bijzonder geanimeerd en opgewekt stonden de gehele middag de gezichten van de beursbezoekers onder invloed van de blijde en succesvolle inzameling voor het uitermate sympa thieke doel. Onder invloed van de winstnemingen in Wall Street waren de koersen van de internationale fondsen over de gehele linie wat lager. Toch viel de koersont wikkeling bijzonder mee en trad ook nu de solide ondertoon van de markt naar voren. Hoogovens leden betrekkelijk het grootste verlies door een koersdaling van tien punten. Philips brokkelde uit eindelijk slechts een gulden af. Unilever en AKU waren nauwelijks prijshoudend wijl Kon. Olie zelfs blijk gaf van een goede stemming door boven de f148 te noteren. De affaire bleef van bescheiden omvang. De scheepvaartmarkt kon zich niet geheel handhaven. Vooral de Indische lijnen lieten enige reacties zien, met name KPM. Ook de cultures waren on derhevig aan enig aanbod. Deli maat schappij bijvoorbeeld daalde circa 2% gulden. Amsterdam Rubber retourneerde naar 108 en HVA naar 128%. Ook hier was weinig te doen. Bijzondere aspec ten, die de markt konden beïnvloeden, waren er niet. Ook de Nederlandse staatsfondsen lieten geen verandering zien. 26-11 27-11 Ned. '59 4% 99% 99% Ned. '61 4% 99% 99% Ned. '47 3',2 91% 91% Ned. grootboek 1946 97% AKU 384% 382% Hoogovens 582 572 Philips 154.30 153.30 Unilever 145.30 143.90 Kon. Olie 147.85 148.70 HAL 118 114% Scheepvaartunie 126% 124% Amst. Bank 380 380 Ned. Handelmij. 348 351 Lucas Bols 870 869 Drie Hoefijzers 406 404 Mach. Breda 171 172 Zeeuwse confectie 320 Bijenkorf 930 950 Simons emb.f. en houth. 130 130 Van Gelders papier 254 260 Heineken 485 486 Hero Conserven 300 Holl. Beton Mij. 400 405 Kon. Zout 785 775 Nijverdal - Ten Cate 240 230 De Schelde 230 230 Scholten Foxhol 815 800 Thomassen en Drijver 675 684 Van Vlissingen Katoen 286 286 Vredestein 370 363 Zwanenberg Organon 898 890 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 384—385 gl; Kon. Olie 149.30—149.90 Philips 153.50155.50 gl; Unilever 144.50 —144.80; Hoogovens 570—584 gl.

de Stem | 1962 | | pagina 11