SL Nicolaas geeft r D romans wetenschap natuur en kunst detectives geestelijk leven, kerk en concilie land en volkenkunde geschiedenis en politiek hebby en sport 3 00 jeugdlectuur Q aa pa 12 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 12 on OEKEN rAIle boeken, welke op deze pagina worden geadverteerd"^^ zijn verkrijgbaar bij de erkende boekhandel Het voorkomen van een boek in deze lijst, doet niets af aan ieders verantwoor delijkheid ten aanzien van zijn eigen lectuur en van die zijner kinderen ci> cr> cr> <n> w> cd De verborgen schat in het kinderspel door Mellie Uyldert. Uitgeverij De Drie hoek te Amsterdam. Prijs geb. f 6,90. Een verzameling spelletjes, liedjes, verhaal tjes, dansjes en rijmpjes. Voor ouders en allen, die bij de opvoeding van net kind betrokken zijn. „Versjes die wij nooit ver geten" door Max Velt- huys. Uitgave Van Goor Zo nen - Den Haag. Geb. f 2,35 Een onvergetelijk versjes- boek in een waar feest gewaad. Versjes die u al van uw grootmoeder hoor de en die u nu weer aan uw kinderen kunt voor lezen. Afwasbaar bandje. „Sprookjes van Andersen door Christine Doorman. Uitgave Van Goor Zonen - Den Haag Geb. f 12,90. Deze grote, prachtige uitgave met talrijke zwart-wit tekenin gen en tien grote vier kleurenplaten van Joan Mac Neill is een begerenswaar dig blijvend bezit voor uw kinderen. Tamara door Esther Vlietinck. Uitgave Van Goor Zonen - Den Haag. Geo. f 3,95. Een modern meisjes boek (14 jaar e.o.), zonder „flauw gedoe", maar span nend en heel reëel. Een boek dat oudere meisjes met genoegen zullen lezen. Het locomotiefje/De onte vreden vis door Godfried Boinans. Uitgave De Lan- teern te Utrecht. Prijs per deel f 2,50. Twee leuke boekjes met fantastische te keningen, in vier kleuren. Vertellingen uit Spreek- woordland door P. H. Fruithof. Uitgave De Lan- teern te Utrecht. Prijs geb. f 2,95. Kostelijke verhalen, die een spreekwoord tot on derwerp hebben. Rijk ge- illustreerd. (lft. 6-10 jaar). Boep en Joep Omnibus door P. H. Fruithof. Uit gave De Lanteern te Utrecht Prijs geb. f 3,95. De dolle avonturen van een ondeugende tweeling. Een knots van een boek, 320 pag. (lft. 8-12 jaar). Wat zal ik nu eens doen door Toby Vos. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 2,95. Een bont boek om te knutselen, te gooche len, toneel te spelen, puzzels en spelletjes, (lft. 6 jaar). Bont Sprookjesboek door Evelyn Andreas. Uitgeverij „Helmond**. Helmond. Geb. f 3,90. Een sprookjesbundel met enkele bijzondere eigen schappen: groot, formaat, bekende en hier onbekende sprookjes; op iedere pagina grote vierkleurentekeningen. Een juweel van een boek om uit voor te lezen en om plaatjes te laten kijken. Woelewippie onderweg door Annie M. G. Schmidt en Fiep Westerdorp. Ver mande Zonen Uitgevers, IJmuiden f 1,80. De leuke versjes en geestige gekleur de plaatjes maken de kleu ters enigszins vertrouwd met het verkeer. De weg wordt steeds gevaarlijker. Laat uw kleuter aan de stoeprand halt houden! Het grote voorleesboek W. G. v. d. Hulst. Zomer en Keuning, Wageningen. f 17,90. Een wonder van vertel- èn illustratiekunst. 66 vertellingen die elk een sfeer van zuiverheid en eenvoud ademen. Uw kinde ren zijn verrukt van deze verhalen en van de prach tige, gekleurde platen. Het kerstkind tegemoet door M. Clarenbeek-van Klaveren en A. J. Verweij o.f.m. Uitgave Wed. J. R. v.< Rossum te Utrecht. Prijs geb. f 3,90. 24 Nieuwe ad ventsvertellingen. Hierbij past een Adventskerkje of Adventskapel a f 1,50 of f 2,90. En toch zijn er kabouters doo» Lea Smulders. Cantecleer de Bilt. Prijs 3,95 geb. Een grote bundel kabouterverhaaltjes met een heleboel plaatjes. De kabou terverhaaltjes van Lea Smulders zijn zo boeiend, dat de kinderen telkens zullen zeggen: zit er toch echt niet eentje op zolder of in de tuin? Huis, Muis, Mannetje door Lea Smulders. Uitge verij „Helmond", Helmond. Geb. f 3,90. Een heerlijke combinatie van stripteke ningen en verhaal. Aan de hand van kostelijke tekenin gen worden drie verhalen verteld, waaraan zelfs de ouderen én degenen die er uit voorlezen zeer veel ple zier beleven. De avonturen van Peter Wolstaart door Thornton W. Burgess. Uitgeverij .Hel mond' Helmond. Geb. f 4,90 Een groot prachtig boek met zeer veel kleurenillu straties, die op bijzondere wijze aangepast zijn aan het kostelijke verhaal over Piet Konijn en zijn vrienden in de dierenwereld. Mijn liefste vertelselboek door Marian Hesper-Sint e. a. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 2,95. Een boek, dat overloopt van verhalen, versjes, sprookjes, plaatjes en ge beurtenissen. (lft. 6-9 jaar). Honger door Ina Bou- dier-Bakker. Uitgave van P. N. van Kampen Zoon N.V. te Amsterdam. Prijs geb. f 4,90. Deze kleine ro man behandelt 'het leven van een Inspecteur der Pos terijen, een functie die de echtgenoot van de schrijf ster lange tijd vervuldf. De overtocht door J. van de Walle. Uitgave van P. N. van Kampen Zoon N.V. te Amsterdam. Prijs geb. f 7,90. De auteur neemt ons mede naar Curagao in o 'logstijd. De Duitse on derzeeërs belaagden ook hier de geallieerde schepen die dit eiland aandeden als laatste haven voor de grote oversteek naar Moermansk. Blauwe boten in de bran ding door K. Norel. Uit gave La Rivière Voor hoeve, Zwolle. Prijs geb. f 7,90. Een boek over het ontstaan van het reddings wezen op Terschelling, over strandjutters en redders, over dappere daden op zee. Een pittig zeemansboek, vol avontuur. 216 bladz. ge- ihustreerd met foto's van Cees van der Meulen. Negen koperen lampen door Gerard Vermeulen, Uitgave De Spaarnestad te Haarlem. Prijs geb. f 5,95. Met veel gevoel geschreven roman over de kleine Emira uit Venetië, die als com pagnon van Sint Antonius haar medemensen uit de put helpt. Het heldere uur Jan Mens. Kosmos, Amsterdam. Geb. f 9,75. Deze auteur, van wie al ruim 1.000.000 boeken zijn verkocht, bewijst op nieuw zijn meesterschap in het uitbeelden van levens echte romanfiguren in dit nieuwe succesboek, alom vergeleken met zijn ver maarde „Griet Manshande" De slavenhandel in deze tijd door Sean O'Callaghan Uitgave Nijgh van Ditmar t- 's-Gravenhage - Rotter dam. Prijs geb. f9,90. Een felle aanklacht tegen de slavenhandel die nog steeds bloeit. Hoe is dit te vereni gen met de verklaring van de rechten van de mens? Vervaagd spoor door Hil- degard J. Kaeser. Uitgave Nijgh van Ditmar te 's-Gravenhage - Rotterdam. Prijs geb. f 9,50. Een roman over twee moderne jonge mensen. Het conflict in deze roman is met spanning en psychologisch inzicht uit gewerkt. De held van Temesa door Simon Vestdijk. Uitgave Nijgh van Ditmar te 's-Gravenhage - Rotterdam. Prijs geb. f 14,50. De auto biografie van de laatste priester van Polites, die ons onomwonden en zonder iets te verzwijgen vertelt over het offeren van jonge maagden in zijn tempel. Tijding van ver door F. Bördewijk. Uitgave Nijgh van Ditmar te 's-Graven hage - Rotterdam. Prijs g^b f 9,90. Zelden schreef Eordewijk een roman, die titel en thema zó duidelijk toelicht en die de betekenis zó helder laat spreken. Toon Kortooms Omnibus. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Geb. in één band, t 4.90 De drie allerbeste hu moristische romans die Kortooms schreef: Liefde in Peelland, De kleine emigra tie en Parochie in de Peel. Ruim 500 pagina's. Op weg naar de kribbe door F. Hoffmann en R. Her mann. Cantecleer de Bilt. Prijs 4,90 gespiraleerd. Een kostelijke adventskalender voor kinderen. Voor iedere dag van de advent is er een verhaaltje en een plaat om uit te knippen, zodat met Kerstmis de hele stal met alle figuren compleet is! Dit zwarte goud door Toon Kortooms. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 4,90 Een boeiende ro man vol humoi over de har de arbeid en het ontgin ningswerk van de turfgra vers in de Peel. Morgen komt het geluk -« door Gert Kasman. Prijs 8,90. Levenslustig verhaal van een groep vluchtelingen van verschillende national! teit in een pension te Brus sel. Zij allen verwachten hier een nieuwe toekomst - misschien morgen. Weldadig romantisch, positief boek. Bigot en van Rossum N.V., Blaricum. De filosoof en de sluip moordenaar door Simon Vestdijk. Uitgave Nijgh van Ditmar te 's-Graven hage - Rotterdam. Prijs geb. f 12,50. „Een rijk, ver nuftig en origineel werk, steeds wisselend van tempe ratuur, kleur en lijnenspel, schijnbaar eenvoudig doch vol van halfverborgen zin rijke details". J. Greshoff (Het Vaderland). Anita-serie door Karin de Leeuw. Uitgaven De Lan teern te Utrecht. Prijs per deel f 1,75. Drie kostelijke meisjesboeken: Anita krijgt een gouden plaat, Anita s vuurproef en Anita heeft een primeur. Avontuur en romantiek De dolle vaandrig A. M. de Jong. A. J. G. Strengholt N.V te Amsterdam. Prijs f 4,90, na 1/1/'63 f 5,90. Twee delen in één band. Zevende druk. Een laaggeprijsde, on verkorte editie van de boeiende roman over Bree- ro's leven, spelende in het Amsterdam van de Gouden Eeuw. 432 blz. Be blanke Radja. Nicholas Monsarrat. A. J. G. Streng holt N.V. te Amsterdam. Prijs f 9,90. 304 blz. Een zwierig geschreven roman van de auteur van De wre de Zee en Het Schuim van de Zee. 0 16. Klaas van der Geest. A. J. G. Strengholt N.V. te Amsterdam. Prijs f 7,90. Het beklemmende relaas van de enige overlevende van Hr. Ms. onderzeeboot O 16, die zich wist te redden na 35 uur zwemmen. Een waar gebeurd, Nederlands oor logsverhaal. Een hond huilt in de nacht Frangois Pauwels. A. J. G. Strengholt N.V. te Am sterdam. No. 10 Mammoet Reeks. Geb. f 4,90. Een knappe roman van de grote Amsterdamse advocaat. Een ziel van hout verha len door Jakov Lind. Uit gave De Bezige Bij te Am sterdam. Prijs Literaire Reuzen Pocket f 4,50, gebon den f 8,90. Een opzienbarend debuut van een 35-jarige schrijver, dat in negen lan den tegeiijk verschijnt. Voor lezers die een fantastische werkelijkheid herkennen in een wereld vol bittere hu mor: die van nu en altijd. De verwondering door Hugo Claus. Uitgave De Be zige Bij te Amsterdam. Prijs Literaire Reuzen Pocket f 4,50, gebonden f 8,90. De uitgever hoeft aan het oor deel van Louis Paul Boon niets meer toe te voegen: „Van de duivelskunstenaar Hugo Claus is deze „Verwon dering" iets van het mooi ste en machtigste dat nij geschreven heeft." Het leven is vurrukkulluk door Remco Campert. Uit gave De Bezige Bij te Am sterdam. Prijs Literaire Reu-, zen Pocket f 4,50. Tiendui zenden lezers waren verrukt over het verrukkelijke le ven, dat de dichter Remco Campert in zijn eerste ro man beschreef. Lees clit boek nu, een feest voor alle dagen! Laat u meeslepen! „Barbara" door Wayne Robinson. Uitgave Hollandia N.V. te Baarn. De geschie denis van een tank. Mach tig, manhaftig en mi litant. Een roman met het verhaal van al die mannen en vrouwen voor wie de oorlog een tijd lang de enige manier van leven was. Geb. 9.90. Het bed des konings door Margaret Campbell Barnes. Uitgave Zuid-Hollandsche Uitg. Mij., Den Haag. Prijs geb. 9,95. Een nieuwe, fas cinerende roman van deze geliefde schrijfster over de merkwaardige nalatenschap van koning Richard III en de tijd van koning Hendrik VII, de vader van de be ruchte Engelse blauwbaard. Diamanten voor Janice door Nevil Shute. Uitgave Zuid-Hollandsche Uitg. Mij, Den Haag. Prijs geb. ƒ9.95. Ontroerende roman van deze „prins der vertellers", een hoogtepunt in zijn mees terlijke kunst, de eenvou dige mens uit te beelden in zijn innerlijke grootheid. Een boek dat u vasthoudt! Memed door Yashar Ke- mal. Uitgave Bigot en van Rossum, Blaricum. Prijs 10,90. Hartstochtelijk lief desverhaal met sociale in slag rond de hoofdfiguur Ince Memed, legendarisch strijder voor de bevrijding van de onderdrukte boeren bevolking in de ruige berg landen van Zuid-Turkije. Bekroond. Trilogie van Annie Ooster- brock-Dutschun. Bevat: 1. Ik wil niet eenzaam zijn; 2. Laat mij leven!; 3. Het geluk woont in ons hart. Uitg. Kok, Kampen. 437 blz. Prijs geb 5,95. „Boeiende, sympathieke roman". (Idil) Trilogie van Nelly van Dijk- Has. Bevat: 1. Jeugd zoekt een haven; 2. Jij bent het zorgenkind; 3. Het rustpunt. Uitg. Kok, Kampen. 574 bladz. Prijs geb. ƒ7.90. „Zij schrijft kennelijk vanuit een zeer diepe, waarachtige overtuiging die aan haar boek draagkracht geeft en onweerstaanbaar het hart van de lezer verovert". (R.-k. weekblad-De Bazuin). Dierenwereld van Europa Speurtocht door de levende natuur in 280 foto's. - F. A. Roedelberger en 100 dieren- fotografen. Zomer en Keu ning, Wageningen. f 24,50. 260 adembenemende zwart wit foto's en 24 grote vier kleurenplaten ontsluieren voor u de geheimen van het dierenleven. Groots opgezet te internationale samenwer king van de allerbeste natuurfotografen. Met in teressante tekst. Prachtige uitvoering. Gemakkelijk Spaans. Ernst Wallenberg. A. J. G. Strengholt N.V. te Amster dam. Mammoet Reeks No. 12. Geb f 4,90. Een prettige melhode om vlug en ge makkelijk behoorlijk Spaans te leren spreken en ver staan. Van Brik tot Starfighter door Hugo Hooftman. Uit- gaove La Rivière Voor hoeve, Zwolle. Twee delen Prijs per deel f 8,90 geb. De geschiedenis van 50 jaar Nederlandse luchtmacht vliegtuigen. Deel I: Met stofbril en leren vliegkap 1912—1940; Deel II: In de schietstoel 19401962. Een echt standaardnaslagwerk voor luchtvaartenthousias ten. Het geheel bevat meer dan 400 zeldzame foto's. Delta Poort van Europa. Inleiding Prof. Dr. Sj. Groenman. Foto's Aart Klein. N.V. Uitgeverij A. Roelofs van Goor, Amers foort. Geb. f 32,50. - Een uniek fotoboek in groot for maat, waarin het Delta gebied, de Deltawerken en de grootse werken in deze Poort van Europa in beeld worden gebracht. Ook in Engelse en Duitse uitgave. Noord-Brabant. Edel en Schoon Inleiding Anton van Duinkerken. Foto's Martien Coppens. N.V. Uit geverij A Roelofs van Goor, Amersfoort. Geb. f 35, Het fotoboek van grootse al lure, uitbeelding van Noord- Brabants wezen en streven. Het prachtigste boek dat u zich kunt verwerven of als geschenk kunt geven. Ook in Engelse en Duitse uitgave a f 37,50. De wereld der dromen door dr. P.H. Esser. Uitg. Kok, Kampen. 259 bladz. Prijs geb. 12,50. De beken de Haarlemse psychiater geeft hier een zeer interes sant boek ov.er het droom leven van de mens. De wonderen van de dieren wereld door M. Vérité. Uitgeverij „Helmond", Hel mond. Geb. f 14,90. Een kos telijk platenboek met een groot aantal natuurgetrouwe platen in 4 kleuren. Honder den dieren worden beschre ven met tal van wetens waardige bijzonderheden. Avontuur In de kosmos door Sj. van der Werf. Uit gave La Rivière Voor hoeve, Zwolle. Prijs f 9,75 geb. Vijf jaar ruimtevaart in woord en beeld. Het nieuwste boek over de for midabele ontwikkeling van de ruimtevaart. Het bevat tal van sensationele onthul lingen uit Rusland en Ame rika. Een blik achter de schermen, maar ook een rijk gedocumenteerd werk van historische waarde. Met een groot aantal foto's en teke ningen. Misdaad in de hoofdstad door K. Groen, oud-ad judant-rechercheur van Po litie te Amsterdam. Uitgave Bert Bakker/Daamen N.V., Den Haag. Prijs gebonden in linnen band f 8,90 Om vang 720 bladzijden Deze Omnibus bevat de verhalen, die voorkomen in de vier van deze auteur verschenen pocketbooks Ze hebben alle betrekking op het terrein van de Zedenpolitie. Interpol door A. J. For rest Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Prijs geb. f 7,90. Boeiende be schrijving van de geheime werkmethoden van Interpol en Van een groot aantal door Interpol tot klaarheid gebrachte misdaden, waar door de geraffineerde me thoden van de moderne misdadiger aan de kaak ge steld worden. 252 blz. met 26 unieke foto's. Heiligdomsvaart Maastricht door dr. P.C. Boeren. Uit gevers-Mij. „Ernest van Aelst" Maastricht. Prijs ƒ9.95. Inhoud: een standaardwerk over de geschiedenis van de reliekenverering en het be devaartwezen in West-Euro pa meer bijzonder inzake de Heiligdomsvaart van Maas tricht; verlucht met 26 il lustraties, omvang 228 blz. integraal gebonden. Het leven van Jezus door Frits en Margrit Hug. Ge schreven voor kinderen van alle gezindten. Bewerkt door ds. H.J Kater en ge drukt in 8-kleuren offset. Geb. 8,50. De wereld in beeld door G. Monlaü en P. Probst. Uitgeverij „Helmond", Hel mond. Geb. f 12,50. Op on navolgbare wijze wordt in deze prachtige platenalbum verteld over de mensen, hun zeden, klederdracht, le venswijzen, over landen, in dustrieën, enz. Op iedere pagina fraaie vierkleurente keningen. De Kerk en haar mogelijk heden een bezinning en een uitnodiging, door prof. dr. H. Fr. Th. Borgert, CssR. Tweede druk. 432 pag. geb. 19,75. Uitgave H. Ne- lissen, Bilthoven. De Tijd oordeelde: „Geen ander went maakt zo volledig de balans op van de feitelijke situatie der Kerk in onze dagen. Uit muntend met klem aan bevolen een kostbaar ge schenk". En God zag dat het goed was door Frits en Margrit Hug. Het scheppingsverhaal 8-kleuren litho. Geb. 8,50. „Geen bezwaar voor katho lieke kinderen" (prof. J.A. C. Backer. Per 2 delen 15, Uitg. Hollandia N.V. Baarn. Reis naar Rome doordrs. G. Puchinger. Uitg. Kok, Kampen. 151 bladz. Met il lustraties. Prijs ingen. 1,50. Boeiende reportage van een protestants auteur over zijn bezoek aan Rome en zijn gesprekken aldaar met pro minenter» in verband met het Concilie. Het grote concilieboek. Een hoofdstuk uit de wereldge schiedenis in woord en beeld door dr. A. Henze. Uitge verij „Helmond", Helmond. Geb. f 24,50. Een boeiend en aanschouwelijk boek, waarin een harmonische eenheid tot stand kwam tus sen kerkgeschiedenis, pro fane geschiedenis, kunstge schiedenis en de geschie denis van het geestesleven. Met een belangwekkende verzameling kunstreproduk- ties (183). Fascinerende ver teltrant. Bybel voor de jeugd (NT) door Alph. Timmermans. Uitgeverij „Helmond", Hel mond. Geb. f 14.90. Prachtige royale uitgave met ongeëvenaard mooie il lustraties van G. de Morée. De boeiendst vertelde bijbel se geschiedenis, waardoor de kinderen vertrouwd ge maakt worden met de echte aeilsgeschiedenis. CZ><Z>C2CZ>< De Bijbel voor allen ver teld door M. Riquet S. J. Uitgeverij „Helmond", Hel- mon.d Geb. f 14,90. Een prachtige bijbelse geschie denis op groof formaat, waarin zoveel mogelijk de tekst van de Bijbel wordt gebruikt. Royaal uitgevoerd in zes kleuren offset met talrijke indrukwekkende il lustraties. De Jehovah's Getuigen en de Bijbel door dr. H.I. Spier Uitg. Kok, Kampen. 160 bladz. met 14 illustr. Prijs ingen. 1,50. Interessant boek over de Jehova's ge tuigen, dat materiaal uit de eerste hand geeft. Moeder, zeg me eens door Gera Kraan-v.d. Burg en dr. K.J. Bult. 4e druk. Uitg. Kok, Kampen. Prijs gebonden 7,75. Dit boek be handelt de seksuele voorlich ting aan meisjes. „Ge zonde voorlichting op echt christelijke grondslag. Dit in protestar.tse geest geschreven boek kan ook aan. verstan dige katholieke ouaers wor den aanbevolen". (Idil.) Oog In oog met 1000 dieren door John Hagenbeek. Uitgeverij „Helmond', Hel mond. Geb. f 14,90. Een machtig avonturenboek. Een avonturier met wereld wijde ervaring legt hier een boek op tafel waar je 'n nacht lezend van wakker blijft. Een kloek, enthousi ast en boeiend boek. Een vorstelijk boek! Portret van Portugal door Dr. E. Brongersma. Uitgave De Spaarnestad te Haarlem. Prijs geb. f 17,50. 2e druk. Een boeiend overzicht van heden en verleden van Por tugal, het land van folklore en fado, van bittere armoe de en onvoorstelbare rijk dom. Verlucht met vele foto's. Ierland is anders door Dr. A. Melchior. Uitgave De Spaarnestad te Haarlem. Prijs geb. f 9,25. Een mag nifiek boek, door de auteur zelf geïllustreerd, over het groene Erin, een boeiend land met een bevolking, zo geheel anders als in de rest van Europa. Nederland door vreemde bril J. H. Kruizinga. Prijs f 4,90. Een verzameling me ningen van buitenlanders over de Nederlanders. Het zijn aangename maar geluk kig ook minder aangename opmerkingen. Wie niet bang is voor kritiek leze dit zeer onderhoudend geschreven boek. Uitgeverij „De Toren laan", Torenlaan 16-20, As sen. Ik trok door wijde steppen door Jörgen Bitsch. Uit gave Forum Boekerij, Den Haag. Prijs geb. 13,50. Boeiend feitenboek over het nog schier onbekende Mon golië met zijn oude bescha ving en typische volksge bruiken, gelegen tussen de grootmachten Rusland en China. Met prachtige kleu renfoto's! „Portugal" Land van kruisridders en zeevaar ders" door Jakob Job. Uitgave Hollandia N.V. te Baarn. Het landschap, de steden en de overvloed van bouwkundige monumen ten, die evenzovele gedenk tekens zijn vn.n een groots verleden. Ge. iustreerd met 48 pag. foto's. Geb. 14.50. Kinderen van Verre en na bij 120 unieke opnamen van internationaal bekende fotografen Hanns Reich. Geb. f 8,90. Over deze veel geprezen, goedkope editie van dit unieke fotoboek schreef „Elseviers Week blad" o.m.: „meesterlijke kinderfoto's uit alle wereld delen die beurtelings tot tranen toe ontroeren en tot een welgemeende scha terlach noden." Waar raven roepen door Dick Dekker. Uitgave De Spaarnestad te Haarlem. Prijs geb. f 5,75. Vier kano tochten door de wildernis sen van Noordwest Canada vormen de achtergrond van een hoogst interessant ver haal over de fascinerende natuur en dierenwereld in dit woeste gebied. Dekblad Eerste Soort. IJsbrand Bakker contra Djakarta, door Jan de Vries Uitgave La Rivière Voor-, hoeve, Zwolle. Prijs f 4,90 geb. Een verhaal uit de tabakswereld, waarin de on gelooflijke, maar op waar heid berustende belevenis sen van IJsbrand Bakker, een sigarenwinkelier, wor den verteld. 192 bladz., met grappige cartoons van Je roen Krabbé. Een prachtig Sint Nicolaascadeau. Van mensen en machines door Ch. Dollfus. Uitgeverij „Helmond", Helmond. Geb. f 12,50. Een luisterrijk pla tenboek in kleuren en op groot formaat met boeiende tekst over de ontwikkeling van het verkeer en de ver keersmiddelen: van loop fiets tot scooter, van zeil schip tot atoomschip, van tweedekkertje tot straalja ger Het Russische voorspel van de dubbele adelaar naar sikkel en hamer door Pe ter Krasnow. Stafleu en Zoon, Leiden. Luxe uitgave in 3 delen f 37,50. Thans ook in een populaire editie, geb. f 12,90. Een onvoorstelbaar boeien de roman. Meeslepend tot de laatste letter. Een beeld van geluk, liefde, parades, feesten, van drama, oorlog, revolutie en opkomst van het communisme. Een ro man van wereldallure. Om nooit te vergeten. Bij de boekhandel bestellen. World Press Photo 1962. Uitgegeven door De Arbei derspers te Amsterdam. Een uniek boek met de treffend ste foto's van het jaar. Foto's van wereldschokkende din gen, maar ook van de vreugde en het verdriet van die „ene mens. Gebonden 8,90. Jiu Jitsu door Fr. van Haesendonck. Koks-Gesto N.V., Alkmaar. Uitgeverij „De Vlijt" N.V., Antwerpen. Per deel f 3,50. Zes delen. Fr. van Haesendonck, de Belgische Jiu Jitsu-kam- pioen geeft in deze boekjes verlucht met in ieder deel een honderdtal foto's, een gedegen, praktische cursus Jiu Jitsu. Goedkoper dan een les. Het Fotoboek door Dick Boer Uitgave Focus N.V. te Haarlem Prijs f 13,50. Uw gids op het pad der fotogra fie. Geschreven voor begin ners. Is een hulp voor ge vorderden voor het berei ken van prima resultaten Schitterend geïllustreerd met vele voorbeelden en te keningen. Het tweede Fotoboek door Dick Boer. Uitgave Fo cus N.V. te Haarlem. Prijs f 16,90. Logisch vervolg op Het Fotoboek. Tientallen vergelijkingen tussen „de gewone kiek" en de goede foto worden op vlotte wijze behandeld. Uw dia's en fo to's zullen er beslist beter door worden. Van het kleine koude front door J. B. Charles. Uit gave De Bezige Bij te Am sterdam. Prijs Literaire Reu zen Pocket f 6,50. Een re quisitoir vol mededogen, van Nederlands meest vooraan staande politieke essayist. Een boek voor lezers die na denken over de wereld, waarin zij leven, omringd door vijanden, gedragen door liefde. Een unieke overtuiging! Het nieuwe Duitsland en de oude Nazi's door T.H. Tetens. Uitgave Forum Boe kerij, Det. Haag. Prijs geb. 8,95. Opzienbarende ont hullingen van deze befaam de Nazi-kenner over de her leving van de Nazi-activiteit en de handhaving van vele oud-Nazi's in de hoogste functies. „Zonder waarschuwing viel de vijand aan" door John Toland. Uitgave Hollandia N.V. te Baarn. Pearl Har bour. De slag in de Java Zee. Midway. De dramati sche strijd in de Pacific na de verraderlijke Japanse overval. Met 32 foto's en 5 kaarten. Voorwoord, van Lt. Adm C.E.L. Helfrich. Geb. 12.50. „Iwan de Verschrikkelijke" door Jules Koslow. uitga ve Hollandia N.V. te Baarn. Een fascinerend, spannend verslag van de wonderbaar lijke loopbaan van deze op merkelijke figuur, een van de afschuwelijkste monsters die ooit over een groot rijk hebben geregeerd. Geb. f 9.90. Het probleem Konnersreuth door Hilda Graef. Uit gave Dc Spaarnestad te Haarlem. Prijs geb. f 6,90 (Standaardboekerij). In dit boek belicht de schrijfster omstanders en omstandighe den, die de stigmatisatie van Thérèse Neumann rucht baarheid gaven. Een boek, dat opnieuw uiterst actueel is geworden. Nederland word wakker Kritische beschouwingen over de Nederlandse wel vaartsstaat. Dr. J. -Luning Prak. Kosmos, Amsterdam. Geb. f 7,90. Kritische opstel len, gekenmerkt door vaart, verve en een indringende betoogtrant, waarin de veel zijdige auteur opvattingen en toestanden hekelt, die ons land in de internationale wedloop op vele terreinen achterop brengen. „Zo leefden de Vikingen" door Joh. Brönsted. Uitgave Hollandia N.V. te Baarn. De bijzonderheden van de drijfveren en achtergronden der Vikingtochten. Het da gelijks leven, de godsdienst kunst, literatuur en vele andere onschatbare gege vens. Een boek uit de „Zo leefden..." serie. Geïllus treerd met 16 pagina's fo to's. ,,Zo leefden de Weners ten tjjde van Mozart en Schu bert" door Marcel Brion. Uitgave Hollandia N.V. te Baarn. De gouden eeuw van de „gelukkige stad" We nen. Muziek, toneel en dans. Opkomst der Bour geoisie. Een mooi tijdperk dat aan donkere dagen (1848) voorafging. Geïllu streerd met 16 pagina's fo to"s. Geb. f 11.50. ,,Zo leefden de Etrusken" door Jaques Heurgon. Uit gave Hollandia N.V. te Baarn. De Etruskische be schaving, één van de hoog tepunten uit de Italiaanse geschiedenis. De schrijver licht een tipje van de sluier op en helpt ons in de Etrus ken de Italianen van altijd te herkennen. (Verschijnt voorjaar 1963). Geb. 11.50. Nehroe, portret en zelfpor tret door Chanakya. Uit geverij De Driehoek te Am sterdam. Prijs geb. f 6,90. De levensbeschrijving van In dia's eerste minister en zijn strijd voor de onafhankelijk heid van India. Bijzonder actueel in verband met In- dia's grensmoeilijkheden met China. 13 Het Smalfilmboek door Dick Boer. Uitgave Focus N.V. te Haarlem. Prijs f 9,50. Uitstekend leerboek, waarin alles beschreven staat wat u moet weten om tot geslaagde films te ko men. Ook aan de esthetische kant van het filmen wordt veel aandacht besteed. Ric en Anita gaan filmen door Dick Boer. Uitgave Focus N.V. te Haarlem Prijs f 3,90. Voor hen die graag zouden willen filmen is speciaal dit boekje ge schreven. Eenvoudig maar duidelijk wordt de techniek beschreven. Als u dit boekje leest, slaagt uw eerste film beslist. Charmant gekiekt door Karei van Straaten. Uitgave Focus N.V. te Haarlem, Prijs f 4,75. Charme en gra tie zijn twee vrouwelijke eigenschappen, die zich ge makkelijk laten fotografa ren. Ook van uw vrouw, verloofde of meisje kunt u prachtige portretten maken met dit boekje als hand leiding. De spoorbaan tliuis door de redactie van Hobby Bul letin. Uitgave van de Mui- derkring N.V. te Bussum Prijs ingen. f 4,90. 2e druk Deze uitgave heeft tot doel eenieder, die geïnteresseerd is bij het zelfmaken van een elektrische tafelspoorbaan behulpzaam te zijn. Het be- Ivat een schat van gegevens voor zowel vergevorderden als beginnelingen. Trix vindt haar grote liefde door Ru Capel. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 3.50. Een verruk kelijke meisjesroman. Trix ontmoet de prins van haar dromen, (lft. 12-16 jaar). Vrijbuiters langs de Abajo door Frank van Wierin- gen. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 3,50. De speurder Bowie Scott weet de vrijbuitersbende te ontmaskeren. Spannende cowboyroman. (lft. 12-16 1.) Heroïca-reeks. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Geb. per deel f 2,75. Reeds verschenen zijn: Ben Hur, Robin Hood, Ivanhoe, Alleen op de wereld, De laatste der Mohicanen, Naar het mid delpunt der aarde, Schat- eiland, Moby Dick, 20.000 mijlen onder zee, Simbad de zeeman, Davy Crockett, Reis naar de maan. Naast de tekst 250 illustraties in stripvorm. Maartje en de praktijk door Jan de Vries en Marg Reiss. Uitgave van La Ri vière Voorhoeve, Zwolle. Prijs f 4,90 geb. Een nieuw boek over Maartje de Wit. Maartje in de doktersprak tijk van haar man en m de praktijk van het leven, Fris, origineel, boeiend, hu moristisch, maar ook ern stig 176 bladz., met vele te keningen van Hein Kray, Gloria-Reeks Vier boeken per jaar. Prijs voor abon nees f 3,90 per deel. Uit gave La Rivière Voor hoeve, Zwolle. Een nieuwe reeks prachtige romans voor meisjes en jonge vrou wen tegen speciale inteken prijs. Boeken voor en over jonge mensen. Nieuwe boe ken in linnen band gebon den. Vraag een prospectus e-" neem kennis van deze reeks. De Enkeling door Peter Jaspers. Een hartveroverend boek over gewone, gekke mensen in» een groot gek huis. Dit boek van, zoals de pers zegt, de tweede Cissy van Marxveldt, wil de zor geloze lach opwekken van kinderen en jonge mensen. Geb. 4,90. Uitg. Hollandia N.V., Baarn. Zuster Gon onder de tropen zon door Inger Austveg. Uitgave La Rivière en Voor hoeve, Zwolle. Prijs f 4,90 geb. In dit 4e deel van de Zuster Gon-serie leest u over de wel zeer aparte belevenissen van deze sym pathieke zuster in Parijs en in verre, vreemde landen. Een verhaal naar het leven. Edward Smit-serie door Johan Hidding. 1. Ge vecht ir. de rimboe; 2. Speurtocht naar vermisten; 3. Raadsels om de Drakens- bergen. 4. Komplot jn Ethiopië. Uitg. Kok, Kam pen. Prijs geb. 3.95 per deel. Stoere jongensboeken. Geweldig spannend. Met il lustraties. Jij, een boek voor jongens - door J. Nieuwenhuis en Ed. Sporken. 304 pag., vele teke ningen, 32 foto's, derde druk geb. 6,90. Uitgave H. Ne- lissen, Bilthoven. Niet enkel een leesboek, maar een leefboek, want het houdt zich bezig met het bestaaa- zelfvan de jongen en het helpt hem op zijn wegnaar volwassenheid. Ik? Een boek voor meisjes - door J. Nieuwenhuis en Ria Bitter, 304 pag., vele teke ningen, 32 foto's, derde druk. geb. 6,90. Uitgave H. Ne- lissen, Bilthoven. Evenals „Jij" geen boek over meis jes of een toespraak tot hen. maar als het ware een ge sprek met hen. Een boek waarin elk meisje graag grasduint. Het sporenplan voor de modelbaan door H. F. Enter. Uitgave van de Mui- derkring N.V.. te Bussum. Prijs ingen. f 4,90. Deze uit gave is te beschouwen als een vervolg op de uitgave „De spoorbaan thuis". Te gelijkertijd leert u iets van het echte spoorbedrijf. Tal rijke wetenswaardigheden, en foto's. Kinderspeelgoed Maak t Zelf door E. de Vroome, Metsysfo. Uitgave van de Muiderkring N.V. te Bus sum. Prijs ingen. f 4,90. Deze uitgave bevat meer dan 100 voorbeelden van zelf te maken eenvoudig, doch solide kinderspeelgoed. Een unieke verzameling, die opgediend wordt door dui delijke werktekeningen cn vele foto's. Home cocktail bar W. Slagter. A. J. G. Strengholt N.V. te Amsterdam. Geb. f 5,90 Illustraties van J. F. Doeve. Een handige vraag baak voor de barkeeper cn de amateur-mixer, met 200 recepten voor het bereiden van cocktails, milkshakes en bitterhapjes. Hersengymnastiek Theo Eerdmans. A. J. G. Streng holt N.V. te Amsterdam. Mammoet Reeks No. 11. Geb f 4,90. Een keur aan vragen en antwoorden uit de bekende quiz Weet wel wat je waagt. Kietelen onder het spatbord Ruth Jochems Jr. Prijs f 3,90. De jonge Rotterdamse auteur beschrijft hierin de komische avonturen van een man die een tweedehands autotje koopt. Een koste lijke nieuwe uitgave van Uitgeverij „De Torenlaan", Torenlaan 16-20, Assen. Voetballen door Walter Winterbottom. Koks-Gesto N.V., Alkmaar, f 3,90. 271 pag. De bekende manager van het Engelse nationale team geeft hier een heldere beschrijving van techniek, tactiek en trainingsmetho den. die hij zelf bij het En gelse elftal toepaste. Ver lucht met tientallen teke ningen. Over postzegels gesproken,.. 2e druk, door A. Schwenz- feger. Uitgave De Spaarne stad te Haarlem. Prijs geb. f 6,90. Voor iedere post zegelverzamelaar een on misbaar handboek. Vele ge gevens over geschiedenis en fabricage van postzegels, over misdrukken en'verval singen. Een boek om steeds bij de hand te hebben. Be kroond op Filatelistenexpo sitie te Boedapest in 1981. Een lied klinkt overal! Negen één- en tweestemmi ge liedjes met pianobebelei- ding (oi gitaar). Tekst cn muziek van Jeannette Put- ter-Bomgaars. Muziekuit geverij Wagenaar - Utrecht. Prijs 3,60. Inh. o.a. Klokje in de nacht; Mijn kleine schrijfmachine; Dromen zijn bedrog; Bij de tandarts; De Japanse pop, enz. Verkrijg baar in elke .muziekhandel. Klassiek gitaarspel. Soli van grote meesters, zeer ge leidelijk opklimmend gerang schikt door Jan Sirks. le aflevering (2e in voorberei ding). Muziek-uitgeverij Wa genaar - Utrecht, 2.90. Ver krijgbaar in elke muziek handel. Telemanchos de zoon van O- dysseus - door D.A. Cramer- Schaap. Een avontuurlijke geschiedenis in woelige tij den. Telemachus beschrijft zijn jeugd tijdens de lange afwezigheid van zijn vader. Een boek voor aankomende gymnasiasten en voor ieder kind dat van avonturen houdt. Geb. 4,90. Uitg, Hollandia N.V., Baarn. De Zeehavik op jacht door P. H. Fruithof. Uitgave De Lanteern te Utrecht. Prijs geb. f 3,50. Jacht op een spionnenbende, die een geheim document heeft ge stolen. (lft. 12-16 jaar) Kruiden in de keuken door Mellie Uyldert. Uitge verij De Driehoek te Am sterdam. Prijs geb. f 4,90. Een kruiden-kookboekje met vele recepten. Kruiden hebben de bekoring van een geheel eigen smaak cn geur. Kruiden maken de spijzen lichter verteerbaar. Vis a vis Tryntje Fop door Kees Stip. Uitgave L. J.C. Boucher te Den Haag. Prijs geb. 3,50. Een bun del nieuwe dierkundige dichtoefeningen van Trijntje Fop uit de „Volkskrant"; kostelijk geïllustreerd door J. Kuiper.

de Stem | 1962 | | pagina 8