Het „Gele Gevaar" nadert in een rood gewaad x Elvis Presley laat zich niet echt slaan door filmbokser OUD VOLK DOORBREEKT DE GRENZEN Waterman België moet Nederlandse maatregelen overnemen Indonesiërs in Hollandia voortaan ongewapend THEEPAUZE IN JEMEN nooit genoeg van!" Pelvis niet bang Nog 90 vliegtuigwrakken in IJsselmeerpolders Chinezen honen Kroestjev Twintig miljoen kilo per jaar Dode bij rel in gevangenis BANKBOEKJES )GNES N enz. enz. de Bruljn O 95 95 Afkeer a ra Worsteling Belgische minister over botersmokkel Cholera-epidemie op Nieuw-Guinea breidt niet uit Ondanks..... Bonay juicht: geen Nederlanders meer. rUj J WITTE KRUIS Nieuwe schrijfwijze Russische taal? In Nashville, VS.: GEVAARLIJKE GEVANGENEN ONTSNAPT S&MiJlS broodrooster i v Maak meer rente van Uw geld IS Ondergrondse" tegen Soekarno Slechte toestand na niertransplantatie Perzische ex-minister gearresteerd LOVELY 13?" Weer pauze in langdurig werk 4 :n! Tel. 2284 eren zonder moeite •acial. 50 dragees f 1,98. >th. en drogist. 65168 en meeëters. Echt st meer. Pucqo Skin- gebruiken. U ziet ze jnen. Voord, flacon 2,95, drogist. De plantaardige Te- ïkheidskorrels uit Hei- verminderen veilig en vbaar uw gewicht. Ver weken f 4,95. Bij apo- ;n drogist. voeten heeftl stot pantoffel, vachtmanchet :n met Noorse sierbies iantoffeltje van Afgewerkt met rbies. Moderne pastelkleuren. SCHIEDAM Hoogstraat 2 RDRECHT rstraat 262 EDA restraat 27 BURG LEIDEN der. 1ste soort isy met contre* rde hak. (Deze Is muil, zonder verkrijgbaar.) DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 !9 (Eigen buitenlandse dienst) In Azië zijn nu de met schijnbetogen en valse vriendschapsverkla- ringen in statistische toestand gehouden verhoudingen tussen de voornaamste landen in een dynamische activiteit gekomen. Misschien zijn we het historische tijdpunt genaderd, dat vele westelijke des kundigen in Aziatische vraagstukken hebben voorzien: onder de druk van een bevolkingsomvang van bijna een miljard, waarvan een groot deel niet door het vaderland gevoed en onderhouden kan wor den, wordt het „gele gevaar" acuut. Door natuurlijke oorzaken geïntensiveerd door een aan de Chi nese aard en tradities tegenstrijdig communistisch wanbeleid breekt het Chinese volk ondanks de eigen onmetelijke ruimte uit de grenzen, op zoek naar „grazige weiden". Enorme gebieden in het grote China zijn, geteisterd door overstromingen en andere natuur rampen, onbewoonbaar. Miljoenen Chinezen zijn eeuwig onderweg op zoek naar voedsel en bestaansmogelijkheid. Het is als de wet die het water stroom afwaarts doet vloeien, dat de Chinese massa instinctief daar uit de grenzen breekt, waar haar druk naar buiten de minste weerstand ondervindt. Dit is dan ook wel in diepste grond de reden van de Chinese gebiedshonger in Noord-In- dia, deze ogenschijnlijk onbegrijpelijke zucht naar vergroting van het Rood- Chinese rijk; al geven de rode macht hebbers om politieke en psychologische redenen daaraan het karakter van de bevrijding van Chinese bodem van In diase bezetting". Naast de ideologische tegenstelling tussen Peking en Moskou is het zeker het voortdurende territoriale gevaar van Chinese zijde, waarover de Sovjet-Unie sinds jaren bezorgd is. Dit bepaalt ook de steeds stroever wor dende verhouding tussen beide commu nistische grootmachten. Indien de nog overgebleven resten van communistische solidariteit waaraan bij speciale ge legenheden in ongeloofwaardige verkla ringen uiting gegeven wordt niet 'n openlijke vijandschap verhinderden, dan zou waarschijnlijk reeds het moment ge naderd zijn, waarop de Chinese expansie in het vacuüm van Siberisch Rusland zou zijn doorgestoten. In het onmete lijke, uiterst dun bevolkte gebied, waar nochtans alle factoren aanwezig zijn om miljoenen mensen te voeden en werk te geven. Maar tot op dat punt is de Russisch-Chinese controverse nog niet gezonken. De communistische kopstukken van Rood-China concentreren op dit ogenblik hun afkeer van de in hun ogen ketterse Sovjet-Unie op de persoon van Kroest jev. En dat op een wijze, waarbij men hem de radicaalste beschimpingen niet bespaart waarmee men het westen pleegt te lijf te gaan. In de laatste dagen zijn in Hongkong communistische agenten opgedaagd, die blijkbaar de opdracht hebben contact te zoeken met de vele aanwezige journalis ten van de westelijke pers om hun de Rood-Chinese mening over Kroestjev en het huidige beleid van de Communisti sche Partij in de Sovjet-Unie te ver tolken. Zij spreken over Kroestjev als over 'n opportunist, zwakkeling en verrader van de communistische zaak, wiens lafheid zo ver zou gaan, dat hij de hulp aan Rood-China stopzette uit angst, dat Rood- China uiteindelijk de Sovjet-Unie zou overtroeven. In een gesprek tussen een Rood-Chinese functionaris en een wes terse journalist kan men lezen, dat deze zich aldus uitdrukte: Kroestjev is op de (Advertentie) «t Waterman vulpennen Va. 13,80 \.i:, G' Waterman ballpoints v.a. 4,95 V toenemende kracht van China zo jaloers, zoals slechts een vrouw uit de bourgeoi sie kan zijn". Over zijn houding in* het Cuba-con flict kan men lezen, dat hij in dit con flict kleinmoedig gecapituleerd heeft, niet uit angst voor een Amerikaanse te genactie, maar uit angst voor het Rus sische volk. „Als het tot een oorlog komt zal de huidige Sovjet-regering door het Russische volk en niet door Ameri kaanse atoombommen vernietigd wor den". Op een voor westelijke persvertegen woordigers georganiseerde conferentie stelde een Chinese communistische func tionaris vast, dat Kroestjev zich in de Cuba-crisis als een zwakkeling heeft ge dragen; wegens zijn houding jegens Al banië en Bulgarije is hij een verrader van de proletarische solidariteit"; en we gens de met Joegoslavië herstelde vriendschap bovendien een burgerlijke opportunist. Met zijn mateloze belof ten van welstand heeft hij het Sovjet- Russische volk bedrogen, want al deze beloften werden niet en kunnen in de toekomst ook niet worden vervuld. Ondanks 45 jaren van inspanning func tioneert het raderwerk van de Sovjet- Russische economie niet. Aan duidelijkheid laat dit alles niets te wensen over. Het verraadt toch wel, Strakke gezichtenkoude discipline. Parade in Peking. Waarheen mar cheert het nieuwe China? Niet alleen het westen maakt zich zorgen over deze vraag. Ook Moskou toont zich verontrust over het fanatisme van 'n land dat 650 miljoen inwoners telt en waar er jaarlijks 16 miljoen "bijkomen. hoe gespannen de verhoudingen tussen Moskou en Peking zijn geworden. De woede concentreert zich wel op de per soon van Kroestjev, maar het conflict heeft een veel wijder betekenis. Hier gaat het in wezen om een dodelijke worsteling binnen de wereld van de com munistische ideologie. Terwijl het communisme in de Sovjet- Unie de weg van de revisie is opgegaan, van de aanpassing aan gewijzigde maat schappelijke omstandigheden en daar mee een weg betreden heeft, die het verder en verder wegvoert van het axi omatische integrale communistische stelsel met zijn theorieën van de nood zakelijkheid van oorlog, geweld en ver nietiging als middelen tot vestiging van het communisme over geheel de wereld, wensen de Chinese communistische lei ders de handhaving van dat communis me in alle gestrengheid met henzelf als de wereldverleiders. Maar in de diepste grond is het de eeuwenoude Chinese expansie die hier spreekt en die alleen maar haar oog merken in het kleed der communistische ideologie verhult. Het is het „Gele Ge vaar" in een rood gewaad. De gezondheidsdienst op Nieuw-Guinea schijnt erin geslaagd te zijn een verdere uitbreiding van de cholera-epidemie langs de zuidkust te voorkomen. In het gebied rondom Kokonau hebben zich afgelopen Week geen nieuwe gevallen voorgedaan. In de omgeving van Agats echter wer den weer twee nieuwe kampongs door de ziekte getroffen. Buiten de door duizenden vaccinaties opgeworpen barrière is evenwel geen cholera geconstateerd. Tot nu toe zijn ongeveer 350 Papoea's aan de ziekte over leden. In de ziekenhuizen langs de zuid kust worden nog ruim 800 choleralijders verpleegd. Dr. Icasiano, het Philippijnse hoofd van de gezondheidsdiens., op Nieuw-Gui nea, verklaarde maai dagochtend, dat aan het eind van dit jaar nog slechts drie Nederlandse artsen in Nieuw-Guinea aan wezig zullen zijn. Hij deed daarom een beroep op Indonesië om volgende maand enkele tientallen artsen naar Nieuw-Gui- nea te sturen; op het ogenblik zijn er twaalf Indonesische artsen. In de Belgische Senaatscommissie voor de Landbouw heeft oud-minister De Boodt uit Turnhout beklemtoond dat de botersmokkel van Nederland naar België nog steeds groter afmetingen aanneemt ondanks alle tegenmaatregelen. Naar zijn mening werden vorig jaar 13 tot 14 mil joen kg boter uit Nederland over de Belgische grens gevoerd. Dit jaar zou die hoeveelheid reeds opgelopen zijn tot 20 miljoen kg. Deze stijging is gedeeltelijk een gevolg van de verhoging van de boterprijs ïn België. Naar schatting wordt 4 tot 5 pro cent van de gesmokkelde boter door de Belgische douane in beslag genomen. De heer De Boodt is van oordeel dat 95 pro cent kan worden opgevangen, indien Bel gië de maatregelen wilde invoeren die Nederland toepast. De Belgische minister van landbouw, Heger, wees er op, dat de uitvoer van het Belgische boteroverschot zware fi nanciële inspanningen vergt. Indien er geen smokkel was zou het probleem niet gesteld worden en ook het melkvraag- stuk zou dan veel minder scherp zijn. Minister Heger herinnerde eraan, dat onlangs op verzoek van de Belgische regering een commisie is opgericht die belast wordt met het onderzoek van de maatregelen die de botersmokkel dras tisch zouden kunnen beperken. De mi nister heeft voorts om de medewerking verzocht van de rijkswacht in de bestrij ding van de botersmokkel. De Belgische minister van buitenlandse zaken heeft contact opgenomen met de Nederlandse regering. Onder de methoden die bedoeld zijn om de afzet van smokkelboter on mogelijk te maken valt ook het stelsel dat het mogelijk maakt de boter van de producent tot de verbruiker te volgen. De opmerking van een commisielid, dat het grote verschil tussen de Belgische en de Nederlandse kostprijs een beletsel is om de strijd tegen de smokkel tot een goed einde te brengen, werd door minis ter Heger opgevangen met de verklaring dat de Nederlandse producent voor zijn melk een prijs krijgt die ongeveer gelijk is aan de prijs die aan de Belgische pro ducent wordt betaald. Ondanks alle ra- Drie tot levenslang veroordeelden het> oen in de gevangenis van Folsom in Californië een medegevangene om het leven gebracht en vijf leden van een kerkkoor en twee predikanten, die de gevangenis bezochten, vier uur lang als gijzelaars vastgehouden. Zij dreigden ai gijzelaars te doden als zij niet vrijgelatei warden. Hoge gevangenisautoriteiten wisten de gevangenen er tenslotte toe te bewegen de gijzelaars vrij te laten. De veroordeelden gaven zich daarna over aan dé bewakers. Zij bleken te beschik ken over scharen, scherpe stukken metaal en andere gevaarlijke voorwerpen. De gevangene die gedood is wilde waarschijnlijk tussenbeiae Komen iaën de gevanenen hun plan uitvoerden. De Folsom-gevangenis is de oudste van Californië. Er zitten verscheidene zware misdadigers opgesloten. tionalisatie is het onmogelijk boter te vervaardigen die men voor 45 F. kan verkopen, zoals Nederland doet. Als men in Nederland de boter toch tegen die prijs kan leveren is dit, omdat de schat kist het verschil aanvult. Een dergelijke maatregel zou de Belgische schatkist echter 3,5 miljard tot 4 miljard F. per jaar kosten. De minister zei, dat de rationalisatie van de zuivelbewerking bij het depar tement en het nationale zuivelbureau in studie is. De besparingen die hiervan het gevolg zouden zijn zullen dienen voor het uitbetalen van een kwaliteitspremie voor de melk. De boterprijs zou er niet belangrijk door verminderd worden. (Advertentie) Hoe groter de verzameling Lego, hoe groter 't speelplezier, want elke nieuwe aanvullingsdoos opent weer een wereld van nieuwe mogelijkheden. Bouw aan de fantasie van Uw kind. Geef Lego. En als het Lego heeft, geef dan meer Lego! Nu ook met wielen waarmee auto's echt kunnen rijden, molens werkelijk kunnen draaien. De Untea heeft een verbod uitgevaar digd voor Indonesische militairen om ge wapend door Hollandia te lopen. Het was de afgelopen weken gewoonte geworden, dat bij openbare gebeurtenis sen in de Nieuwguinese hoofdstad een aantal leden van de Indonesische mili taire politie gewapend met automatische geweren en soms voorzien van hand- Advertentie) DE £Ckte PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachetsl) De Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaaktl De Russische academie van weten schappen bereidt een plan voor om de Russische orthografie te veranderen in een fonetische spelling. Een van de belangrijkste wijzigingen zou zijn dat de letter „o" geschreven wordt waar hij klinkt als „o", maar waar men op de huidige dag een (be klemtoonde) „e" schrijft. Verschillende andere kleine veranderingen zijn te ver wachten. Het blad „Nedjelja", het zondagssup plement van de „Isvestia", deelt mee dat bij de commissie, die belast is met de spellingswijziging, brieven binnenkomen van voor- en tegenstanders. Er is, even als in 1917, onenigheid over de nieuw in te voeren orthografie. (Advertentie) granaten optraden om „de orde te hand haven". Het optreden van de Indonesi sche militairen dreigde moeilijkheden te veroorzaken, vooral met de leden van het Papoeapolitiekorps, die meenden de handhaving van de orde zelf wel aan te kunnen. Thans is duidelijk bepaald, dat de Indonesische militairen slechts on gewapend door de stad mogen lopen en dat zij uitsluitend mogen handelen na opdracht van generaal Said-Oeddin, de commandant van de politietroepen der V.N. Inmiddels zijn het afgelopen weekeinde de laatste Nederlandse militairen uit Biak vertrokken. Het betreft een kleine groep van ongeveer vijftig man, die in Biak een hbeveelheid materiaal aan boord van een schip heeft gebracht. In heel Nieuw-Guinea is thans geen enkele Nederlandse militair meer aanwezig, hetgeen het in Hollandia verschijnende dagblad Tjenderawa- sih, hoofdredacteur E. Bonay, aan leiding gaf te juichen, dat alle Ne derlandse militairen nu „van Sabang tot Merauke" zijn verdwenen. De Pakistaanse politietroepen hebben de afgelopen dagen de beschikking ge kregen over een negental kleine lan dingsschepen, die werden overgedragen door de Nederlandse marine. De schepen zullen worden gebruikt voor het uit voeren van patrouilles en voor het ver voeren van voorraden naar de buiten posten. Zeven gevangenen die als gevaarlijk beschouwd worden zijn uit het centrale ziekenhuis te Nashville ontsnapt. De gevangenen, die met zelfgemaakte messen gewapend zijn, wisten ondanks de scherpe bewaking van het ziekenhuis te vluchten. Drie van hen werden na een paar uur weer gepakt. De autoriteiten hebben de bewoners van Nashville aangeraden hun deuren op slot te houden omdat een van de zeven wegens moord was veroordeeld, en min stens vier van hen roof met geweld had den gepleegd. Volgens de woordvoerder hadden de vluchtelingen hun verpleger overrom peld en zijn sleutels meegenomen. Met deze sleutels openden zij het eerste van een dubbel hek en dwongen de verpleger het tweedè hek te openen. Het derde hek lieten zij openen door een andere verpleger, na deze gedreigd te hebben zijn collega te vermoorden. Er werd nie mand gewond. W. Op een kampterrein in het bergachtige land in Jemen rust èen groep militairen van de Verenigde Arabische Republiek uit tijdens een gevechtspauze. Een van de soldaten is bezig met het zetten van een pot thee in zijn buitenhelm. (Advertentie) f gegarandeerd goéd AlleèoAmporteur VAN PERLSTEIN ROEPER 80S CR N.V\ OSTBUS ,481 A OM 55 F. VAN LANSCHOT. BANKIERS - REPUTATIE VAN 225 JAAR Storten en opnemen ook per giro 17jT o I Folder op aanvraag verkrijgbaar VHertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, tel. 22321, giro 11 17570 Eindhoven, Keizersgracht 17, tel 27442, giro 11 30570 Tilburg, Stationstraat 17, tel. 30300, giro 11 40570 GEMAKKELIJK OPEISBAAR GEEN KOSTEN GROTE SOLIDITEIT De keiharde vuist schoot naar voren en -raakte Elvis Presley midden op de fraaie neus. Als er een „fan" in de buurt was geweest zou ze onverwijld flauwgevallen zijn. Maar, en dat is gelukkig voor de aanstaande huisvrouwen van Amerika, de keiharde vuist richtte op de neus van Elvis geen blijven de schade aan. Het was maar voor de film en de vuist zat vast aan een zekere „Mushy" Cahalan, een weltergewicht die in de dertiger jaren enige faam als bokser had en thans een neus bezit, die er uit ziet alsof Amerika er al zijn kern wapenproeven op genomen heeft. „Mushy" heeft de gemutileerde neus verdiend op het veld van eer, tussen de touwen onder het licht van de schijn werpers, waar honderden boksers die ruikerd vele malen het doelwit van hun slagen gemaakt hebben Als „Mushy" praat galmt zijn stem door die neus. Mushy vindt dat niet erg, want sinds ae dag waarop hij zijn bokshandschoenen aan de wilgen hing heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt door filmsterren te beboksen Callahan is een zuivere ziel en een zachtaardig man bovendien. Hij zal er niet aan denken de een of andere film ster en laat staan „de Pelvis" blij- vend te ontsieren. Alhoewel: „filmacteurs willen niet geraakt worden, maar Elvis zou het niet erg vinden. Hij heeft zich zelf op het gezicht geslagen om maar in goede conditie te zijn voor deze opnamen. Hij weigert een dubbelganger dezg scè nes te laten maken". Callahan, die Elvis waardeert omdat hij een steen zo hard tegen een muur kan smijten dat het cement wegstuift, heeft 62 gevechten geleverd als beroepsbok ser. Hij heeft zijn hersens intact weten te bewaren. In de film „Kid Gallahad" moet hij Elvis boksles geven en optreden als tegenspeler in enkele vechtopnamen. „Ik doe hem absoluut geen kwaad. De scènes worden van tevoren heel nauw keurig ingestudeerd en gerepeteerd. We kunnen nu eenmaal geen risico nemen. Als een hoofdrolspeler een gebroken neus zou oplopen, zou dat de filmmaatschappij honderdduizenden dollars gaan kosten zegt Callahan. „Bij zo'n close-up waar de vuist op Elvis' gezicht terechtwomt, raak ik de acteur in het geheel niet. Ik heb hem geleerd hoe hij op het juiste moment zijn hoofd met een ruk achteruit moet trek ken. Het is dan net alsof ik hem heel hard raak, maar in feite voelt hij alleen de luchtverplaatsing van mijn vuist Mushy heeft al veel acteurs tegenover zich gehad: Kirk Douglas, Burt Lancas ter, Frank Sinatra. „Als een knaap niet weet hoe hij moet boksen leer ik het hem wel. Maar Elvis is de enige die niet met de ogen knippert als ik hem „raak". Elvis is een natuurlijke atleet. Hij is niet bang en bovendien is zijn conditie prima. Hij zou een heleboel boksers het vak kunnen leren en ik zou de laatste zijn om een gevecht met hem te beginnen. Hij heeft een „karate", een jiu-jitsu-slag geleerd. Hemel, als ik ooit die klap te pakken zou krijgenen Mushy wreef over zijn boksneus. President Soekarno is zondagavond op een mohammedaanse plechtigheid in de Indonesische hoofdstad verschenen met een versterkte gewapende lijfwacht. Deze maatregel zou in verband kun nen staan met berichten, als zou het Indonesische leger een actie zijn begon nen tegen een ondergrondse beweging, die tegen het bewind van Soekarno is gericht en zich bevindt in Soerabaja, op Oost-Java. Volgens betrouwbare inlich tingen is de leider van deze organisatie een gewezen legerofficier gearres teerd, evenals de hoofdredacteur van een te S'oerabaja verschijnend blad. De afgelopen tijd hebben zich in Soe rabaja herhaaldelijk relletjes voorgedaan en zijn er betogingen gehouden uit pro test tegen de hoge rijstprijs en inflatie. Een Britse arts en een 12 jaar oud Egyptisch meisje bij wie men onlangs een nier-transplantatie heeft uitgevoerd, verkeren momenteel in ernstige toe stand. Dr. Ian Clark kreeg in augustus een nier van zijn vriend dr. David Spencer. Men zei over de unieke operatie die in het Hammersmith-ziekenhuis werd uitge voerd, dat voor het eerst op een gewocrn mens een succesvolle transplantatie was geschied. Alleen met een-eiige twee lingen heeft men tot nu toe succes kun nen behalen. Clarks echtgenote Joan verklaarde on- dagavond dat de toestand van haar man op 2 november was verslechterd, zodat hij opnieuw was opgenomen. „Nu is zijn toestand ernstig", zei ze bezorgd. Het meisje heeft afgelopen maandag een nier van haar moeder gekregen. Haar toestand is „zeer ernstig". Het Perzische dagblad Journal de Te heran heeft gemeld, dat oud-minister van oorlog en voormalig hoofd van de gene rale staf Abdollah Hedayat op last van een militaire rechtbank is gearresteerd. De arrestatie zou in verband staan met corruptie in het Perzische leger. (Advertentie) doos van 10 stuks 'N GESCHENK WAAR U EER MEE INLEGT De bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht heeft voor dit jaar zyn werkzaamheden: bergen van vliegtuig wrakken in de IJsselmeerpolders beëin digd. Dit jaar heeft hy vijf wrakken geborgen: een „Lancaster-bommen werper van de Britse koninklijke lucht macht, een B-17 „vliegend fort" van de Amerikaanse luchtmacht en drie Duitse machines, een Junker Ju-88, een Messer- schmitt 110 en een Messerschmitt 109. Sins de bergingsdienst drie jaar geleden met dit werk begon zijn elf wrakken, vele met stoffelijke resten der beman ningsleden, geborgen. Naar schatting lig gen er nog een negentigtal. Omdat de dienst als gevolg van de in ons land heersende klimatologische omstandighe den alleen gedurende de drie zomer maanden kan werken en in die drie maanden dan nog in totaal een dag of vijfentwintig, is het duidelijk dat hij nog vele jaren werk heeft. Het laatste wrak dit jaar was dat van een Duitse jager, een Messerschmitt 109. Door het „klinken" van de drooggevallen bodem van de polder Oostelijk Flevo land ontstond op de plek waar de jager onder de grond zat een heuveltje. De stoffelijke resten van dé vlieger zijn geborgen en overgebracht naar de gravendienst van de koninklijke land macht te IJsselsteijn. De gravendienst zal trachten het overschot te identifice ren. Deze dienst is bezig, met behulp van elektronica en van röntgenapparatuur de identiteit vast te stellen van enige dui zenden stoffelijke overschotten van Duitse militairen die in ons land zijn gesneuveld. Tot nu toe is, ondanks het ontbreken van gegevens, nagenoeg de helft van de onderzochte stoffelijke overschotten met succes geïdentificeerd. In Oostelijk Flevoland heeft men op een kilometer of vijf van Biddinghuizen het wrak van vermoedelijk een Fokker D-VII jachtvliegtuig gevonden. Dit wrak zal volgend jaar zomer worden geborgen. De D-VII werd in de Fokker-fabrieken in Duitsland gebouwd omstreeks 1918.

de Stem | 1962 | | pagina 5