Verbredingsplan Goese kanaal weer nit de la MARIJNEN 7498: [4| r Oud-wethouder te Hulst wil jaarmarktsubsidie f Arcs bij Zoutelande door vier slepers vlotgetrokken Nil een 210 liter Vragen KVP-raadsfractie Vlissingen i.v.m. sporthal en jeugdcriminaliteit -/3.- m J m ■m De schoen past niet..... AR'JNEN Nieuwe regels Toespitsing Strauss wint Audiënties op het bisdom E. de Cuelenaere weer de beste biertapper w 1 W Ixct ix,ycódxctxtc voor Conclusie achteraf „Britannia*' wil Gevangentoren huren Geslaagde vogel- expositie te Breskens PaeMaü £>e£tcm Moeilijkheden met Telstar Begroting Kortgene 32000 gulden over „T egen-inspectie, dan akkoord zegt Cuba DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 (Van onze redacteur). In een artikel van drs. M. C. Verburg, directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland, in het tijdschrift voor binnenvaart, kustvaart en visserij Vaart" wordt gesteld, dat Goes een haven van provin ciale betekenis heeft. Hij om schrijft de Goese haven als „de grootste haven wat omzetten ten behoeve van de provincie Zee land betreft". De omzetten zijn gestegen van 270.000 ton laadver mogen in 1951 tot 461.000 ton laadvermogen in 1961. Deze haven van provinciale betekenis ligt er treurig bij.. Het Kanaal van Goes is niet diep genoeg. Er is maar een vrije loswal van veertig meter. De sluis lékt als een mandje. De sluis is bovenden te klein. Een en ander heeft tot gevolg dat on geveer 50 procent van het laadvermogen, waarover Nederland beschikt, Goes niet kan bereiken. De slechte ligaccommoda- tie heeft tot gevolg, dat schepen die Goes wèl kunnen bereiken, soms gedwongen worden andere havens in de omgeving aan te doen. Een ander gevolg van deze havenaccommodatie is dat industrieën hun vestiging in Goes hierop laten ai ketsen. Enige tijd geleden is een stuk dam- wand van het Kanaal van Goes inge stort. Binnenkort zal men beginnen met de uitbaggering van het Kanaal op de oorspronkelijke diepte: twee meter tien. Men is echter bang dat bij deze uitdie ping loswallen kunnen instorten. Toch is deze haven blijkens zijn om zetten van provinciale betekenis. Maar het gaat met kunst en vliegwerk. De ha venaccommodatie zal spoedig verbeterd moeten worden om de ontwikkeling op het gebied van de binnenscheepvaart te kunnen volgen. De eerst-noodzakelijke verbeteringen zijn een verbreding van het Kanaal vanaf de gemeentegrens van Goes tot aan de Oosterschelde, een vernieuwing van de sluis en verlenging van de vrije loswallen. De plannen voor de verbreding van het Kanaal zijn er wel maar liggen al enige jaren in de kast. De Maatschappij de Wilhelminapolder over wier grond het hier gaat en de gemeente Kattendijke hebben hun medewerking reeds lang geleden toegezegd. Ook de toezeggingen van het departement waren binnen. Goes zelf vergat door de ontstane crisis techter door te bijten. Burgemeester mr. F. Huber van Goes, insider in binnenvaartkringen, ziet het (Advertentie) grote belang van een zo snel mogelijke verbreding van het Kanaal van Goes Hij heeft de verbredingsplannen van het Kanaalgedeelte buiten de gemeente Goes weer uit de lade gehaald. Het plan is opnieuw in b. en w. van Goes behandeld; Ook zijn weer besprekingen gevoerd met de Maatschappij De Wilhelminapolder. Een gesprek met het gemeentebestuur van Kattendijke zal nog volgen. Burgemeester Huber acht een verbete ring van de havenaccommodatie van „ontzaglijk belang" voor Goes en als het aan hem ligt zal er snel gehandeld worden. Drs. Verburg vindt het in eerder ge noemd artikel nog de vraag of de ver dieping van het Kanaal tot 2.70 meter en de dan noodzakelijke bouw van een nieuwe sluis, waardoor een capaciteit van 1350 ton wordt bereikt, een rendabel voorstel is. Als onzeker punt noemt hij nog de ontwikkeling van de haven in de richting van de Oosterschelde. Vol gens hem is het nog niet bekend of er na de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 nog sluizen nodig zullen zijn (bur gemeester Huber meent van wel). Alleen de kosten van de kanaalvergrotingen be dragen vijf miljoen. ,,Een bedrag dat men overigens voor aansluitingen op weg en spoor zoals in Goes) zonder be zwaar pleegt te besteden", aldus de di recteur van het Zeeuwse ETI. Hoe het ook zij. de haven en het Ka naal van Goes staan op bestuurlijk ni veau weer midden in de belangstelling. En dat was nodig. Er is al te veel tijd verspeeld. Mgr. dr. W.H.J. Koenraadt zal ont vangen op 28 november en 4 december a.s.; mgr. H.C.A. Ernst zal ontvangen op 30 november en 6 december a.s. Beiden ontvangen op het Bisdom. koelkast voor De heer S. J. Adriaanse heeft' namens de KVP-raadsfractie het college van b. en w. van de ge meente Vlissingen de volgende vragen gesteld: 1. Hebben burgemeester en wethouders kennis genomen van het artikel in de Haagse Post van 3 november 1962 op •pagina 7 waarin naar aanleiding van een bericht van 22 oktober 1962 en een advertentie van 20 oktober 1962 in een dagblad verband wordt gelegd tussen de verkoop van de aandelen der ge meente in de n.v. Grand Hotel Britannia en de behoefte, welke in deze gemeente aan een sporthal bestaat 2. Zo ja, heeft het college dan mede kennis genomen van hetgeen de commis. saris van politie in deze gemeente in de mond wordt gelegd met betrekking tot de jeugdcriminaliteit in Vlissingen 3. Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, kan het college dan mede delen, of de gegevens, welke hierover in het bedoelde artikel voorkomen, hoofdzaak juist zijn 4. Zo ja, is het college dan niet met de vragenstellers van oordeel, dat commissaris van politie een waardevol le suggestie heeft gedaan door de bouw van een sporthal als een positieve bijdra ge in de strijd tegen de jeugdcriminali teit ter sprake te brengen Immers, daardoor wordt het algemene belang, hetwelk met de bouw van een sporthal wordt gediend, nog meer geaccentueerd, zodat gesteld kan worden, dat de bouw van een sporthal onverwijld ter hand dient te worden genomen: a. als een noodzakelijke stap tot het verwerkelijken van een sportaccommo datie, welke inderdaad op het peil staat van een gemeente van bijna 30.000 inwo ners en nodig is in verband met de leef baarheid der gemeente mede bezien per week zonder enige aanbetaling Verbaas u. Zoveel ruimte voor die prijs? Ja. Maar dan ook vlug zijn. Decemberfeest begint in koelkast: de room, de kip, de drank. Grote koelkast (de meesten zijn beslist te klein). Goede koelkast. Garantie! Tip voor royale mannen: geef 'm cadeau. Ooit aan gedacht? in het licht der industrialisatieplannen; b. om de sportbeoefenaren een reële mogelijkheid tot het beoefenen van hun sport te bieden, en tenslotte nai daarmede verbonden ter bestrijding van de jeugdcrimina liteit. 5. Indien vraag 4 bevestigend wordt beantwoord, zijn burgemeester en wet houders dan niet van oordeel, dat nau welijks een nuttiger bestemming- kan worden gegeven aan het bedrag van 280.000.. dat met de verkoop der aan delen van de n.v. Britannia is verkre gen, terwijl bovendien in aanmerking mag worden genomen, dat een einde is gekomen aan de jaarlijks terugkerende bijdrage in het exploitatietekort van de ze n.v., welke bijdrage de laatste jaren ongeveer 100.000.- per jaar bedroeg, ofwel gekapitaliseerd tegen 4 pet. rente een bedrag van circa 2,5 mil joen vertegenwoordigde (Advertentie) (Van onze correspondent) Voor de 5e achtereenvolgende maal werden in hotel Rotterdam te Terneuzen de biertapwedstrijden gehouden, geor ganiseerd door het Centraal Brouwerij Kantoor te Amsterdam. Bij de éénsmans- zaken werd de heer E. de Cuelenaere uit de Rode Leeuw te Aardenburg voor de derde achtereenvolgende maal winnaar. Met de vele reclame, die voor het drin ken van de oudste, in onze streken be kende drank (men meent te weten, dat al in. 800 voor onze jaartelling bier werd gebrouwen) heeft het CBK in de loop der jaren wèl succes geboekt, al staat Ne derland als bierdrinkend land nog op de allerlaatste plaats. Alleen Italië, waar uiteraard veel wijn wordt gedronken, verbruikt nog minder. Was onze binnen landse omzet in 1938 1.269.356 hl in 1961 was het verbruik gestegen tot 2.935.999 hl. Wel een succes voor de bierverkopers. De 15 teams en de 12 éénmanszaken be leefden een spannende wedstrijd, die werd verslagen door Leo Pagano. De heer en mevr. J.F. Smoorenburg uit café Lam- mensvliet te Sluis en de heer E. de Ceuele- naere uit De Rode Leeuw te Aardenburg komen als eerst geëindigden uit in de landelijke wedstrijd om het kampioen schap op 9 januari a.s. in het RAI-ge- bouw te Amsterdam. De uitslag luidt als volgt: Teams: 1 de heer en mevr. J.F. Smoo renburg, café Lammensvliet te Sluis, 150 en legpenning VVV Terneuzen: 2 dames R. en C. Adriaansen, hotel Vic tory te Oostburg. 100: 3 de heer en mevr. L. Verstraaten, HCR Casino te Breskens, 50. Eenmanszaken: 1 de heer E. de Cuele naere, De Rode Leeuw te Aardenburg 75 en VW-legpenning; 2 mevr. S. Flipse, caf' Atlantic te Terneuzen 50; 3 de heer E. Wouters, café Het Anker te Hulst 25. LoxïtiXCXi Mvctci-i (Van onze redacteur). „Steeds hebben wij bij vorige gelegenheden een garantie-subsidie toegezegd gekregen, vergezeld van schoonklinkende wethoudersbe loften, doch het tekort van vorig jaar werd door de gemeente nog steeds niet gedekt Aldus, vertelde ons onlangs de voorzitter van het Ilulsterse Jaar marktcomité de heer Cyriel de Maat, wiens verzuchting daags daarna in deze kolommen werd weergegeven. Dit nu heeft ter jongste gemeenteraadsvergadering geleid tot een reactie van oud-wethouder Picavet, die er niet aan twijfelde dat het spreekwoordelijke „wie de schoen past...." in dit geval voor hem be stemd was. doch nadrukkelijk meende te mogen stellen dat dhr. De Maat de maat verkeerd nam, want het schoeisel past niet! (Advertentie) Toen ik vier jaar geleden voor het tebegroting meemaakte, aldus de ex-wet- eerst de besprekingen over de gemeen- houder, werd ik al spoedig geconfron teerd met een post van f 200,zijnde een garantiesubsidie voor het jaarmarkt comité, welk bedrag niet door dat co mité was opgevraagd. Desgevraagd bleek dat dit al jaren het geval was: het comi té stuurde nooit een exploitatie-overzicht met het verzoek het tekort bij te passen en de f 200,werden telkens weer afge voerd. Eigener beweging, aldus de heer Picavet heb ik mij toen met het comité in verbinding gesteld en hen hierop gewezen. Dit leidde tot een be stuurswisseling: de nieuwe penningmees ter stuurde zijn stukken en het subsidie werd uitbetaald- Dat ging enkele jaren goed en intussen had ik b. en w. en de raad bereid gevonden om nog honderd gulden extra te verstrekken als gemeen- teprijs. Zoals in bedoeld kranteartikel ver meld, heeft onze burgemeester terecht opgemerkt, dat een garantiesubsidie nu De best gesorteerde corset-speciaalzaak AMSTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - HAARLEM - NIJMEGEN - BREDA - TILBURG eenmaal alleen kan worden uitgekeerd als de exploitatierekening, voorzien van bewijsstukken bij verantwoorde uitgaven een evenredig tekort aangeeft, aldus de oud-wethouder, die hieraan toe voegde, dat bij het inzenden van de stuk ken der laatstgenoemde jaarmarkt het tekort alleen bleek te kunnen worden aangetoond door niet-subsidiaire uitga ven. Dientegenvolge stelden b. en w. de raad voor em slechts een deel van de tweehonderd gulden uit te betalen, het geen iedereens zo vanzelfsprekend xond, dat hierover geen woord-is gevallen, Nu ben ik echter achteraf via links en rechts ingewonnen inlichtingen tot de conclusie gekomen, aldus nog steeds de heer Picavet dat het NIET zo is als de ingezonden papieren uitwijzen, name lijk dat er inderdaad een abnormaal hoge rekening over het afrekeningsfeest nodig was om aan een tekort van f 200,te komen, maar dat door de bestuursleden vele betalingen uit eigen zak waren ge daan waarvoor ze verzuimden dé nodige bewijsstukken te vragen. Daarvoor was het voor de penningmeester noodzakelijk om er de rekening bij te voegen van de door de heren overigens welverdien de feestavond. Buitenkansje, deze koelkast. Groot. Slank (58 x 58 cm). Weinig stroom. Compressor. Hij staat bij uw vakhandelaar. N.V.Technisch Bureau Waldorpstr. 52, Den Haag, 070-184640 Service in het hele land. Nieuwe bestemming voor Missings monument? (Van onze redacteur) De N.V. Grand Hotel „Britannia" te' Vlissingen heeft het ^gemeentebestuur verzocht de Gevangentoren aldaar te mogen huren. Het ligt in de bedoeling van de N.V. van de oude toren een aantrekkelijk punt voor het vreemdelingenverkeer te maken. Hoewel nog niet met zekerheid gezegd, eerst zal een onderzoek naar de tech nische mogelijkheden moeten worden ingesteld, gaan de gedachten op de eer ste plaats uit naar een aquarium, waar in de in de Noordzee levende vissen en andere dieren worden ondergebracht. Ook wordt onderzocht of een in Vlis singen aanwezig planetarium, dat tot op heden weinig bekendheid heeft genoten, in de toren kan worden ondergebracht. Beide plannen hebben de instemming van b. en w., waarbij zij er van uitgaan, dat de toren als monument volledig tot zijn recht zal blijven komen. Voorgesteld wordt de toren voor een periode van 25 jaar aan de N.V. „Bri tannia" te verhuren tegen een bedrag van f 3300 per jaar. Voor de restauratie van de toren, die nog steeds in volle gang is, is een extra bedrag nodig van bijna f 65.000. Negentig procent van dit bedrag zal in de vorm van een subsidie door het rijk worden gefourneerd. On dermeer zullen in de toren toiletten worden aangebracht. Nadat de heer Picavt vervolgens het b. en w.-college in overweging gegeven had om deze kwestie alsnog te laten toelichten door een afvaardiging van het comité en indien zulks naar genoegen van het college geschiedt de raad voor te stellen het garantiesubsidie van vorig jaar alsnog uit te betalen, kwam hij te spreken over de ruimere jaarmarkt-steun die volgens het kranteartikel van ge meentewege gegeven zou worden in St. Jansteen, Koewacht en Axel. Blijkens zijn informaties geeft St. Jan steen f 750, doch Koewacht een variabele garantiesubsidie, die als regel rond de tweehonderd gulden ligt, waarbij dan gemeenteraad en secretariepersoneel deelnemen aan de maaltijdIn Axel zou volgend jaar het subsidie verhoogd worden van f 125.tot f 150. De heer Picavet heeft tenslot te ter raadsvergadering de sug gestie gelanceerd om het jaarlijks bedrag van f 200,— voortaan ter beschikking te stellen zónder daaraan het begrip garantiesub sidie te verbinden „zodat deze mensen, die toch al zoveel moe ten doen om dit evenement in Hulst te brengen, verlost zouden worden van een administratieve rompslomp, die hun helemaal niet ligt (Van onze correspondent) In het Casino te Breskens heeft de vogelvereniging De Vink een zeer ge slaagde tweedaagse tentoonstelling ge houden, die door ongeveer 1000 mensen bezocht is. De keurmeesters Ch, Hung-Kim uit Amsterdam, H. Lubke uit Amsterdam N. Domkens uit Zwolle en J, Notenboom uit Zwolle hadden geen gemakkelijke taak om de 328 inzendingen te keuren. De uitslag luidt kampioenen: Kanaries open klas: A. v. Dale Oost burg, eigen kweek: J. v.d. Bunder IJzendijke. Derby-prijs en le prijs der afdeling: P. Morel. Breskens. Eerste prij zen: Goudagaat R. Scherbeyn, Hoofd plaat; Oranje roodagaat J, v.d. Bunder IJzendijke (5x); Ph. Cornells. Hoofd: nlaat,; J. Campfens, Oostburg: P. Morel 3reskens (2x)W. Wieme. IJzendijke i2x). Oranje Rood Isabel: P. Morel, Bres kens; W. Wieme, IJzendijke. Zalm' A Stakkerman. Oostburg (4x>; A. Behage, Groede; J. Bocye, Groedc: J. v.d. Bum der. IJzendijke: ,T. Campfers, Oostburg' J. Wcelden, Oostburg (4x)II. Nicuwen- huyzen, Breskens. Roodisabel-schimmcl' P. Morel. Breskens: J. Wildon. Oost- burg. Hoofdgroep wildzang: J. v.d. Bun der, IJzendijke. Grote parkieten: A de Beu, Biervliet; A. Swartele. Breskens (2x)J.C. v.d. Wege, Breskens (2x) In de klas tropische vogels werd het kampioenschap open klas behaald door T de Schipper. Breskens. Eerste prij zen gingen naar C. v.d. Stel, Oostburg' A. de Reu. Biervliet: P. Sinpelaar, Oost- burg: J. Deuninck. Sluis: C. v As, Sou- Hirg: H. de Heer. Middelburg; mevr Gijzeis, Schoondijke. In de klas wildzang behaalde de heer C. v. Renterghem, Groede het kampioen schap, terwijl Iz. de Jonge, Breskens en C Brevet, Breskens een eerste prijs behaalden. Bij de groep kwartels behaalde F. Gij zeis uit Schoondijke een eerste prijs. Bij de fazanten was het A. Ossewaarde. Breskens, die 3x de eerste prijs behaal de. Bij de stammen van 4 vogels eigen kweek behaalde de heer J. v.d. Bunder het hoogste aantal punten, nl, .353 pnt. Cr zijn nu nieuwe spelregels voor de loonpolitiek, waarmee regering èn vertegenwoordigers van het be drijfsleven zich akkoord hebben ver klaard. Als men deze legt naast het geen de regering eerst had bepaald, ziet men geen enorm verschil. De accenten zijn wat verlegd van college van rijksbemiddelaars naar de regering zelf, maar het college blijft toch ook in het spel. Het NVV, tot voor enkele jaren nog zo'n vurig voorstander van door de overheid gedecreteerde uni forme loonronden, verzette zich nu het hevigst tegen een te veel aan dirigisme in het regeringsplan. Zijn „onaanvaardbaar" klonk absoluut, terwijl KAB en CNV hun bezwaren meer genuanceerd ter kennis brachten. Dat is wijs geweest, want er behoefde waarlijk niet zo veel veranderd te worden, om overeenstemming te be reiken. Nu gaat dan de proef beginnen met een systeem, dat de grootste verant woordelijkheid legt op de Stichting van de Arbeid, representante van het bedrijfsleven. We hopen van harte, dat de proef lukt. Ze zal wel veel zelf discipline vergen, als men niet telkens een regeringsingrijpen wil uitlokken. Het kabinet-De Quay heeft in ieder geval de loonpolitiek doen evolueren naar de behoeften van de tijd via de gedifferentieerde methode met de pro- duktie als leidraad. Het mag op dit stuk van zijn beleid tenslotte met voldoening terugzien. rje1 Franse verkiezingen zijn een triomf geworden voor De Gaulle. Ze voorspellen echter tevens een ver scherping van de tegenstellingen tussen het Gaullistische blok enerzijds en een socialistisch-communistisch kartel aan de andere kant. Het is een ontwik keling, die kwalijke herinneringen oproept. We denken aan het Volksfront van voor de oorlog, toen ook com munisten en socialisten elkaar vonden, waarbij de eersten spoedig de toon aangaven. De winst van de socialisten is nu ook voor een goed deel te danken aan de welwillendheid van de Mosko- vitische kameraden, die hun kandidaten terugtrokken, waar ze toch geen kans maakten. Als prijs daarvoor bedongen ze echter de steun aan hun kandidaten in andere districten en die werd ook prompt verleend. Nog nooit zijn de communisten na de oorlog zo sterk vertegenwoordigd geweest in de Natio nale Vergadering. Ze zullen deze siuatie natuurlijk zo sterk mogelijk uitbuiten. En Guy Mollet zal voort durend te horen krijgen, dat hij in de Kamer slechts bij hun gunst en gratie zit. Zo spitst de politieke toestand van Frankrijk zich toe naar uitersten van rechts en links. De Gaulle is er nog als min of meer stabiliserende factor. Wat zal er echter gebeuren, als hij weg valt? Y^oor de oppositie in de Duitse Bonds republiek is het zeker een teleur stelling geweest, te vernemen, dat de partij van Joseph Strauss de absolute meerderheid heeft behaald in Beieren. Men had zich zo veel voorgesteld van het lawaai om Der Spiegel. Er blijkt nu echter dat de opwinding, waaraan politici en persorganen zich te buiten gingen, de grote volksmassa toch maar oppervlakkig heeft beroerd. Zij vond Joseph Strauss niet zo'n onbetrouw bare, zo'n onmogelijke man als hoe danig hij in schrille kleuren werd afgeschilderd. Het is een les' te meer, dat sensatie toch lang niet altijd loont. Merkwaardigerwijs brengt de over winning van Strauss ook bondskanse lier Adenauer in verlegenheid. Hij was er blijkbaar toe geneigd zijn mi nister van defensie te laten vallen, om de huidige regeringscoalitie te redden. Als de Beierse verkiezingen aan de CSU zusterpartij van de CDU een ware klap hadden toegebracht, zou dat ook wel mogelijk zijn geweest. De verkiezingen hebben anders uit gepakt. De CSU zal er nu niets voor voelen, haar leider de woestijn in te laten sturen. De liberalen blijven ech ter zijn hoofd eisen en ze breiden hun offensief nu ook uit tegen Adenauer. De regeringscoalitie in de Bondsrepu bliek lijkt onherstelbaar. Maar wat dan? Het motorvrachtschip „Ares" van de Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij, dat, zoals gisteren gemeld, in de nacht van zaterdag op zondag bij Zoutelan de (Kaap Duin) was vastgelopen, is gistermiddag om kwart voor één bij opkomend water door vier sleepboten vlot getrokken. De werkpaardjes, die hem dit lever den, waren de „Humber" en de „Oostzee" van L. Smit's en Co. In ternationale Sleepdienst en de „Scaldis" en de „Burgemeester! Van Damme" van de Union de Remorquage et de Sauvetage. De „Ares" is ter reparatie naar Rotterdam gesleept. De verbindingssatelliet Telstar, die vier maanden geleden werd gelanceerd, vertoont moeilijkheden bij het vanaf de aarde aan- en afzetten van de appara tuur. De kunstmaan zendt nog wel op eigen kracht telemetrische gegevens uit. B. en w. van Kortgene hebben de raad de begroting voor 1963 aangeboden. De begroting sluit met een bedrag aan on voorzien van ruim 32.000 gulden. In de toelichting op de begroting, staat o.m. dat het opgestelde programma aan openbare werken voor 1962 volledig is afgewerkt en dat zelfs nog extra werken konden worden uitgevoerd. Als urgente werken voor 1963 worden o.m. genoemd het uitbaggeren en verbe teren van de havens te Colijnsplaat en Kats. B. en w. zijn wel bezorgd over de grote uitgaven, waarvoor de gemeente zich gesteld ziet i.v.m. de wegverbete- ring, die door de provincie in de ge meente Kortgene is ondernomen. Een verdere zorg is het uitblijven van de bij- dragewet. De raad zal de begroting vanmiddag in behandeling nemen. De Cubaanse regering heeft gis teren in een officiële verklaring de Amerikaanse eis tot inspectie van haar grondgebied afgewezen. Verklaard werd, dat Cuba slechts akkoord zou gaan met inspectie ter plaatse door de volkerenorganisa tie. Als de V.S. van hun kant zou den instemmen met soortgelijke in spectie op de ontmanteling van „opleidingskampen voor huurlin gen spionnen saboteurs en terroris ten op hun grondgebied." Deze eis komt neer op een afwijzing van de Amerikaanse voorwaarden en is tevens een antwoord op de verklaring die president Kennedy vorige week tijdens een persconferentie aflegde De Amerikaanse president zei, dat tot dus verre „geen blijvende waarborgen" waren gegeven voor een permanente af wezigheid van aanvalswapens op Cuba.

de Stem | 1962 | | pagina 3