F.D.P. ook nu nog Weg met Strauss Pompidou formateur zonder problemen Ontroerende reacties uit alle delen van liet land Concilievaders alleen nog op zondag vrij Vandaag beroep op het bedrijfsleven rm )JAN N BIJ :IANT nd in mala ukt leining ongo 1 dec. ONDANKS ENORME ZEGE C.S.U. Weer drama in België mpo Adenauer voor dilemma Verf met voldoening Miljoenen zijn er nodig ff Éi 7e Cuba 'kouden Geen reden ng UNTEA- is be wind DAGBLAD VOOR ZEELAND VASAS-FEIJENOORD GEHEEL OP T.V. Prijsstijging margarine Strauss verwierf merendeel zetels in Beieren Hardnekkige bewolking Vliegtuigbotsing bij Sao Paulo 26 doden TELEVlblE-MARATHON BELOOFT SUCCES Schema eenheid ook naar gemengde commissie Lucifersdoosjes EEN VOLSLAGEN UNIEK CADEAU! MEUWSEN I holLe^vJccmvp dam. Tel. 35047 stas Mikojan van ndaag fai New York secretaris-generaal .N. overleg plegen een woordvoerder vond in New York >als gemeld, drie ;weest, zal vandaag York aankomen. ;entie) luchtmacht van de at Guatemala hebben ileis van president uentes gebombar- ie volgens een offi- niet gesteund werd e onderdelen, is op e rebellerende lucht- inmiddels naar het en de rust is in het et opstandje duurde generaal Fuentes in cwam, is verscheide- jn regering omver te heeft enkele malen igd de hand te heb- lijke complotten. van betrouwbare zij- 7 leden van de Kon afgevaardigden een wen tegen de rege- ingediend. De re- )tie hoog op, omdat door de partij der t nu toe heeft ge- wee ministers in het voordigd. i** verluidt, zeer ge- ndigen van de nood- dctad, hetgeen een ischied in het kader egen banditisme, imelijk een politiek rtij der Abako. vertegenwoordiger vind van de V.N. in inea, de heer L. J. Hollandia verklaard, reden is aan te voe- overdracht aan In- dat Nederland het ord nauwgezet is na- Indonesië hetzelfde jzonder wat de over- volksstemming voor mze tijd om is", al- t de Indonesische rting van de over- j nog: „Men kan de Irijven". rtentie) EN VAN Z TOT A das E •'tas '31. Zundert— •S—SVG. Berkdijk- Ie -Nevelo, GSBW das F BoeimeerVirtus. BoysBavel, Raams- Idas G lastel. BurghOude rsVosmeer. NVS Zierikzee, Sprundel das H n-pse Boys, Aarden- 1.TzendijkeOostburg, SteenBreskens, Luc ie klas V 3. Willem II 3— Talk 2—BW 3, Eind- 2, NAC 3—Internos e klas B lissingen 3. SET 2 •onie 3—HVV '24 2, ial 2, Hontenisse 2 kxel 2Goes 2. e klas B 2, OJC 2—OSS '20 2, 'DC 2Uno Animo 2, 2. e klas C 4, MOC '17 2—Vlis- 2—Rood Wit 2, RAC 102e JAARGANG No. 24142 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland ajgbtaff DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 Abonnementsprijs 1 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excL 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt telefoon 2893) Bureau voor Ho 7.ppnw«a Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 8252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen' Ht'T.S'v Straat teiefnon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 (Eigen nieuwsdienst) De voetbalwedstrijd Vasas-Feijenoord, in de tweede ronde om de Europabeker, die morgen te Boedapest wordt gespeeld, zal in zijn geheel door de N.T.S. worden uitgezonden. De uitzending begint om 17.25 uur en eindigt om 19.15 uur. Commentator is Leo Pagano. In verband met deze uit zending zal de aan de reportage vooraf gaande kinderuitzending van de K.R.O. iets worden bekort. Het N.T.S.-jeugdjournaal De Verre kijker vervalt in zijn geheel. Het bestuur van het consumentencon tactorgaan en de raad van beheer van de Nederlandse Huishoudraad hebben gisterenmiddag een telegram verzonden aan de ministers van Economische Za ken, van Landbouw en Visserij en van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarin zij hun bezorgdheid uitspreken over een te verwachten prijsstijging van margarine, als bepaalde voorstellen in het kader van de E.E.G. worden aan genomen. Het consumentencontactorgaan en de Nederl. Huishoudraad hebben vernomen, dat van de zijde van de Europese com missie voorstellen zijn of zullen worden gedaan betreffende een heffing op olie houdende zaden en vruchten. De Vrije Democratische Partij (F.D.P.) heeft gisteren laten weten nog steeds het aftreden te eisen van West-Duits- lands minister van Defensie, Strauss, ondanks zijn verkie zingszege in Beieren, afgelopen zondag. De Christelijke Sociale Unie (C.S.U.), met als leider de Westduitse minister van Defensie, Strauss, heeft bij de ver kiezingen van zondag voor het parlement van de deelstaat Beieren - waarvan wij in sommige van onze edities van gis teren nog een zeer late barometerstand konden geven - de absolute meerderheid in het parlement behaald. Van de 204 zetels krijgt de C.S.U. (een zusterpartij van Adenauers C.D.U.) ei 108. In het oude parlement had de C.S.U, er 101. De socialisten (S.P.D.) verkregen 79 zetels tegen 64 bij de verkiezingen in 1958. De liberalen (F.D.P.) zullen met 9 (8 in 1958) en de Bayern-Partei (B.P.) met 8 (14 in 1953) zetels worden ver tegenwoordigd. De partij voor geheel Duitsland (G.D.P.), die in het oude par lement nog 12 afgevaardigden had, ver dwijnt van het parlementaire toneel. Wat doet Adenauer? De verkiezingen, die de Christelijk So cialistische Unie van Strauss een abso lute meerderheid bezorgden in het President De Gaulle heeft pre mier Georges Pompidou opgedra gen een nieuwe regering te vor men om zijn „politiek van de ster ke man" uit te voeren. De Gaulle toonde zich tevreden na de over winning tijdens de verkiezingen van zondag. Verwacht wordt dat Pompidou de lijst met namen van nieuwe kabinetsleden hedenmiddag aan president De Gaulle zal overhandigen. De Gaulle is dan terug DE SOVJET-UNIE zou gedreigd hebben haar zendingen brandstof naar commu nistisch China stop te zetten als China India zou blijven aanvallen, aldus heeft persbureau Continentale te Rome be kendgemaakt. Continentale specialiseert zich in nieuws van achter het ijzeren gordijn en beschikt over betrouwbare bronnen in de communistische landen. HET HOOFD van het Westduitse Krupp- concern, Alfred Krupp von Bohlen und Halbach, is gisteren vertrokken naar In dia, waar hij op uitnodiging van de In diase re-gering een serie besprekingen en onderhandelingen zal voeren. DE FRANSE letterkundige prijs, „Prix Femina", is toegekend aan Yves Berger, voor zijn roman „Le Sud". De „Prix Medicis' 'is toegekend aan de schrijfster Colette Audry. PIETRO NENNI, de secretaris-generaal van de Italiaanse socialistische partij, is bij een ongeluk met een auto. waarin hij van Formia naar Rome reed, niet ern stig gewond geraakt. MEVROUW Rosa Lema Dolz% lid van het Boliviaanse huis van afgevaardig den voor de neo-marxistische nationale revolutionaire beweging, is heel erg boos op partijleider Armando Bascope, die haar onlangs „wegens gebrek aan partij discipline" uit zijn fractie zette. Zo boos is mevrouw, dat zij Armando heeft uit gedaagd voor een duel. OP 28 en 29 november zal de Konink lijke Luchtmacht een luchtverdedigings oefening houden, waarbij op de vliegba sis Leeuwarden, Twenthe en Soesterberg ook des avonds en des nachts een ver hoogde activiteit zal worden ontwikkeld. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: 5 Overwegend droog weer met op vele l plaatsen mist of laaghangende bewol- l king en slechts enkele verspreide op- J klaringen. Weinig wind. Ongeveer de- 5 J zelfde temperaturen. J Verwachting van Ukkel: Over het J algemeen zwaar bewolkt tot betrok- ken en zeer verspreide mist. Plaatse- lijk motregen. Vandaag: zon onder 16.36 uur. Maan onder 17.11 uur. I Morgen: zon op 8.20 uur. Maan op l l 9.10 uur. van de begrafenis van René Coty in Le Havre. Er zijn aanwijzingen, dat er geen in grijpende veranderingen zullen plaats vinden in de belangrijkste posten van het nieuwe kabinet. Van Maurice Couve de Murville wordt algemeen veronder steld dat hij minister van buitenlandse zaken zal blijven. Het grootste probleem is het vinden van een minister van onderwijs als ver vanger voor Pierre Sudreau, die tijdens de crisis is afgetreden. Er is ook nóg onzekerheid of de mi nister van Algerijnse zaken, Louis Joxe, zal terugkeren in het nieuwe kabinet. De meeste ministers zullen waarschijn lijk komen uit de kringen van de U.N.R., die als meerderheidspartij de beschik king heeft over 234 zetels in het parle ment, dat is slechts 8 minder dan de ab solute meerderheid. Enkele ministers zouden uit de republikeinse onofhanke lijke partij, die voor De Gaulle is, kun nen komen. De nieuwe volksvertegenwoordiging komt op 6 december voor de eerste maal bijeen. Verlies en ivinst Met nog slechts twee zetels voor de overzeese gebiedsdelen onbekend, nl. Frans Polinesië en de eilanden Wallis en Foutouna, waar de stemming op 2 de cember wordt gehouden, biedt de sa menstelling van de nieuwe Franse na tionale vergadering thans het volgende beeld: Gaullisten 233 zetels (174) Socialisten 67 zetels 44) Radicalen 44 zetels 37) Communisten 41 zetels 10) M.R.P. 38 zetels 57) Gaullistische conservatieven 32 zetels Conservatieven (CNI) 19 zetels (121) Linkse socialisten 5 zetels Partijlozen 1 zetel 2) Uiterst rechtsen 0 zetels 37) Beierse parlement, hebben Adenauers positie er niet gemakkelijker op ge maakt. Immers, wanneer hij Strauss tot aftre den dwingt, riskeert hij daarmee een breuk tussen de 'C.D.U. en haar zuster partij, de C.S.U., de partij dus, waarvan Strauss de leider is. Als anderzijds Strauss echter aanblijft en de vrije de mocraten liun eis inzake zijn aftreden handhaven, loopt de coalitie ernstig ge vaar. De kanselier heeft vandaag een eer ste onderhoud met de voorzitter van de F.D.P., Erich Mende, dat gevolgd zal worden door een volledige vergadering tussen de beide partijen, waarbij advi seurs aanwezig zullen zijn. Reusachtig succes Minister Strauss zelf noemde de uit slagen „een reusachtig succes" voor zijn partij. „Daarmee is de juistheid van on ze politiek, ook ten aanzien van de ge beurtenissen van de afgelopen weken, bevestigd", zo meende hij. „De „Spiegel- zaak" heeft geen invloed op de gang van zaken gehad. De kiezers hebben de prestaties van de C.S.U. erkend", aldus Strauss. Zoals elders gemeld, heeft de procu reur-generaal te Karlsruhe gisteren be kendgemaakt, dat de politie alle kanto ren van „Der Spiegel" heeft vrijgege ven. Een Braziliaans verkeerstoestel met 23 inzittenden aan boprd is gisteren onge veer 100 kilometer ten oosten van Sao Paulo neergestort, na in de lucht in bot sing te zijn gekomen met een particu lier Cessna-vliegtuigje, dat drie personen vervoerde. Alle 23 inzittenden van het verkeers toestel en de 3 passagiers van de Cessna kwamen om het loven. Johnny Kraaykamp en Mies Bouwman: Wat gaat het Zo zou het dorp voor lichamelijk zwaar gehandi- capten ongeveer «sX»» moeten worden. p Het ontwerp is V van de gebroeders Das te Aerden- hout. (Speciale verslaggeving en A.N.P.) De actie „Open het dorp" is maandagavond begonnen met een ma rathon radio- en televisie-uizending, waarbij het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam het centrale zenuwstelsel vormde. Vanuit de oosthal be gon deze door de AVRO gesteunde actie, waarbij het de bedoeling is, zoveel mogelijk geld bijeen te brengen om de bouw te kunnen begin nen van een dorp voor lichamelijk ernstig gehandicapte mensen, voor wie geen revalidatie meer mogelijk is. Om twaalf uur badden de t.v.-kijkers al een keur van artiesten en andere Nederlanders op het scherm gezien. En om elf uur elf enfin, de meesten van onze lezers hebben het kunnen zien. Mies Bouwman, die met de ene ontroerende verrassing na de andere werd ge onfronteerd, kon om half elf al melden, dat er bijna 40.000 gulden binnen waren. En het ging maar door. Te middernacht was men het kwart-miljoen gepasseerd. gekozen, zodat zij een natuurlijke leef gemeenschap kunnen vormen. Voorts zal men in dit dorp ook, evenals in andere dorpen, mogelijkheden vinden voor re creatie. Er zullen winkels zijn, een post kantoor, een restaurant en een stadhuis en al deze instellingen zullen zoveel mo gelijk gedreven moeten worden door de bewoners van het dorp zelf. Bovendien is er een kerk geprojecteerd, die met kleine veranderingen voor elke geloofs richting bruikbaar zal zijn. Er wordt ook ruimte gecreëerd voor een groot park met een hertenkamp. Dokter Klapwijk sprak als zijn over tuiging uit dat het Nederlandse volk met zün grote welvaart blijvende aan dacht zal willen besteden aan het wel- Het dorp, waarvoor een naam zal moeten worden gevonden, zal verrijzen in Arnhem op een bosrijk terrein in de nabijheid van de Johannastichting en zal plaats moeten bieden aan ongeveer 500 mensen, van wie 300 ernstig gehan dicapten en ongeveer 200 verzorgers. Op een persconferentie die aan de ra dio- en televisie-actie voorafging maak te de heer A. Klapwijk, geneesheer-di recteur van de Johannastichting, bekend hoe dit dorp er waarschijnlijk zal uit zien. De toekomstige bewoners zullen gehuisvest worden in bungalows zonder drempels en voorzien van brede deuren, zodat zij zich met hun wagentjes overal zonder moeite zullen kunnen bewegen. In elke bungalow zullen ongeveer 10 mensen ondergebracht worden, die zo veel mogelijk eikaars gezelschap hebben Vnnrt.aan vnllpn Hp P.rmrMlipim- Voortaan zullen de Concilieva ders iedere dag, behalve 's zon dags, vergaderen. Hun vrije don derdag zullen zij dus moeten missen. De diverse schemata hebben n.l. zeeën van vragen doen rijzen en bijzonder veel ex tra werk meegebracht. Publiciteitsmedia In de algemene vergadering van gis teren hebben de Vaders met nagenoeg algemene stemmen besloten de dis cussies over het schema der publici teitsmedia te staken. Het schema zal naar de commissie voor het leken- apostolaat worden gezonden voor be werking. De eenheid Van verschillende zijden is door de Concilievaders voorts aangedrongen op uitste-l van het ontwerp, dat giste ren aan de orde was gesteld, nl. dat over de eenheid der kerken. O.a. is gevraagd het schema te behandelen tegelijk met het schema over de Kerk. Dat schema zal onmiddellijk na dit over de eenheid aan de orde komen, tegelijk met het schema over Maria. Sckeidslijn Bij de eerste discussies die gisteren over het ontwerp van de eenheid ge voerd zijn, is al weer duidelijk gewor den, dat de scheidslijn, die bij de be spreking van de „bronnen" naar vo ren gekomen is, hier opnieuw speelt. Het zijn de conservatieve bisschop pen, die praktisch nog niet met de niet-katholieken in aanraking zijn ge weest, die zich tegen de oecumenische instelling verzetten. Ruimere opdracht Voorts is gisteren de door de paus nieuw ingestelde, gemengde theologi sche commissie met haar werkzaam heden begonnen. De eerste vergade ring was geheel gewijd aan de pro cedure. De commissie heet voortaan „de commissie voor de openbaring", waarmee tegelijk al haar bredere strekking aangegeven is. Dit heeft tot' de verwachting geleid, ook binnen het Concilie zelf, dat haar niet alleen de herziening van het schema over de „bronnen der openbaring" zal worden toevertrouwd, maar ook andere sche mata over theologische kwesties. Men acht het met name zeer wel mogelijk, dat het schema over „de eenheid der Kerk" van de commissie voor de Oos terse kerken, dat thans in behandeling is, ook in de gemengde commissie zal komen voor bewerking. Men rekent hiermee op grond van het feit, dat de opvattingen van de theologische com missie over de oecumene niet parallel lopen met die van het Secretariaat van Eenheid en van de Oosterse ker ken. zijn van de ernstig gehandicapten. Het dorp, zei hij, wordt dicht bij een groot revalidatiecentrum gebouwd omdat de bewoners de voortdurende zorg nodig hebben. Tenslotte is het dorp dicht bij een grote leefstad geprojecteerd om „getto vorming" te voorkomen. De kracht van dit dorp zal moeten zijn het verschaffen van arbeid, waarbij het tempo niet telt en de kwantiteit onbelangrijk. Om het dorp te kunnen realiseren zal een stichtingskapitaal nodig zijn van on geveer vijfentwintig miljoen gulden, waarvoor men de basis hoopt te leggen tijdens de actie die nu is begonnen en die tot in maart 1963 via radio en tele visie door de AVRO zal worden voortge zet. Maar niet alleen deze radio-omroep heeft zijn medewerking verleend. Ook 500.000 vrouwen in ons land, aangesloten bij de federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening, hebben hun me dewerking toegezegd bij alle te ont plooien campagnes. Een van hun eerste activiteiten zal bestaan uit de verkoop van zilveren broches en steekspelden in de vorm van een sleutel, het embleem van het toekomstige dorp. Voorts zullen 1500 juweliers worden ingeschakeld om dezelfde sleuteltjes in de vorm van zil veren bedeltjes aan de man te brengen. Voor de actie van de AVRO, die in (Van onze verslaggever) Vanmorgen zal gastvrouw Mies Bouw man, gastvrouwe van de grootste show op aarde, zoals de radio- en t.v.-mara- thon reeds wordt genoemd, het gehele Nederlandse bedrijfsleven oproepen om in hun bedrijven een bliksemactie te houden en de opbrengst daarvan nog dezelfde dag in Amsterdam in de RAI te komen aanbieden. Door alle medewerkers van Nederland op te roepen hun steentje bij te dragen aan het welslagen van de acüe „Open het dorp", verwachten de organisatoren een enorm bedrag bijeen te brengen, vooral wannee-r alle directies de bedra gen door het personeel bijeen gebracht, nog verdubbelen. Een massale actie dus. onder het personeel van alle kantoren, winkelbedrijven en fabrieken van vrijge vig Nederland. Gisterenavond was de actie al een aar dig eind op gang gebracht door de actie met de lucifersdoosjes en de telefoon actie. De lucifersdoosjes konden bij de kruideniers in de bus worden gedepo neerd, terwijl er een andere bus gereed stond voor de briefjes met naam en adi-sss van de gever. Een tip van de my sterieuze sluier rondom deze actie werd gisterenavond door de heer Teun van Gelder opgelicht. De in eerste instantie bedachte stunt om bij alle postbussen in Nederland posten te vestigen waar gif ten konden worden afgegeven, bleek niet uit te voeren, omdat vele brieven bussen op de meest onherbergzame plaatsen waren opgesteld. Om de vrij gevigheid van Nederland toch los te slaan werd toen contact opgenomen met de kruideniersorganisaties die reeds bij „Alles op een kaart" een waardevolle bijdrage hadden geleverd tot het slagen van de actie. Op de toezegging van de kruideniersorganisaties om mee te wer ken, kwam ook de bereidheid van de P.T.T. om 's avonds alle postkantoren een uur lang open te stellen. Ge-ert Elf- fnch heeft de stunt met de lucifers doosjes bedacht. Hoe de actie gevoerd moest worden is indertijd in AVRO-kringen nogal een punt van discussie geweest. Ger Lugten- burg voelde het meest voor een bliksem actie op één dag, maar de heer Van Gel der, die daarmee de actie teveel aan een zyden draad zag hangen, wist het com promis van een 23-uursuitzending er door te krygen. Dat de AVRO deze actie wilde voeren om zo iets te doen voor de Nederlan ders die blijvend invalide zijn, is eek verhaal op zich. Enkele jaren geleden had de AVRO-hoorspelafdeling het script van het boek van de Amerikaan se schrijfster Kililea, die vertelde hoe zij haar spastisch kind de weg heeft hel pen te vinden om in de maatschappij toch een gelukkig mens te worden. Het hoorspel is echter nooit uitgezonden. Wel vormde het de basis waarop later de AVRO een actie wilde voeren, een actie waar u 23 uur lang mee geconfron teerd wordt. (Advertenties) Zoekt u naar een cadeau voor iemand, die gesteld is op origi naliteit? Geef dan een boekje met Horeca-cheques. Zend ƒ10.- of 25.- aan het Bedrijfschap Horeca, Koningin negracht 58-59, Den Haag (giro 63.53.00; vermelden: Cheque boekje). U ontvangt dan een keurig chequeboekje van de Amsterdamsche Bank, bevat tende speciale cheques van 2.50, waarmee in ieder Neder lands Horecabedrijf, groot of klein, kan worden betaald. Schenk vrienden of vriendin nen, die u met een cadeautje moet bedenken, zo'n Horecachequeboekje, dat het motto draagt: <35$> Een produkt van de Sikkens Groep. intieme kring Terathon wordt genoemd (een samenvatting van televisie-radio marathon) is ook de medewerking van veel duizenden verkregen. Gastvrouwe Mies Bouwman maakte aan het begin van de uitzending bekend hoe men zijn geld kon afdragen. Het Nederlandse volk werd gevraagd zyn bijdrage te stoppen in een leeg lucifers doosje en dat bij het dichtstbijzijnde le- vensmiddelenbedrijf te brengen. Vandaar werden de doosjes naar 2200 postkantoren in ons land gebracht die van kwart voor tien tot kwart voor vlf dank zij de medewerking van de P.T.T. waren opengegaan om de bedragen te kunnen gaan tellen. Via eep net van 220 speciale telefoonlijnen werden de tota len doorgegeven aan een enorme tele fooncentrale in het RAI-gebouw om op deze wijze Mies Bouwman te bereiken. In Amsterdam zelf werd het ingezamel de geld direct naar het RAI-gebouw ge bracht en in 60 automatische sorteer- en telmachines verwerkt. Deze „Operatie lucifersdoosje" was de eerste mogelijk heid voor de Nederlanders om bijdragen te leveren. Daarna werd een „giften telefonade' 'aangekondigd, waarbij een ieder telefonisch kon opgeven hoeveel men voor dit sociale doel wilde afstaan. Omdat haar 5-jarig dochtertje een mongooltje was, heeft de 47-jarige we duwe 'Ch. uit de Belgische plaats Ber gen de gaskraan opengezet. Moeder en kind kwamen om het leven. De vrouw had haar 12-jarige zoon te voren naar zijn grootmoeder gestuurd en hem gezegd dat hij een dag bij haar moest blijven. De jongen keerde echter dezelfde avond naar huis terug. Hij zag zijn moeder en zusje in de keuken lig gen. Buren forceerden de deur en moe der en kind werden toen direct naar het ziekenhuis gebracht. Bij hun aankomst bleken zij al overleden te zijn. De we duwe heeft brieven nagelaten, waarin zij verklaart, dat de achterlijkheid van haar dochtertje haar tot de wanhoops daad heeft gedreven. Advertenties) Ook uw "accessoires" zijn belangrijk! Handschoenen: MEUWSEN is „sterk" in het sportieve zowel als in het geklede genre. O.a. laimböck v.a. 17.90 Shawls: zijde, zijde/wol, wol, lambswool, Shetland, Mohair. Reeds v.a. 6.95 MEUWSEN lette bij de in- koop bijzonder op mo dieuze dessinering. bij kunt u uitstekend terecht! EINDSTRAAT 19 BREDA TEL. 35673 Hollenkamo's St. Nicolaas attractie: 1 Eén das halen... de tweede voor 'de hefft betalen In Terlenka - Trevira - Terylene kwaliteiten Serie I Serie II 1e das 3,- I 5,- 2e das 1,50 j 2,50 2 dassen j semen <*5" 750 BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1962 | | pagina 1