1 Laatste militairen met de „Waterman" thuis 4: Beslag van f 100000 gereduceerd tot f 15000 Nederlander in België met aanhouding bedreigd Koning Mwamboetsa IV Spionageverhaal van overste Pinto te zeer „geromantiseerd'' OVERHEMDEN Peek&Cloppenburg Orchideeën voor prinses Wilhelmina Albert Sarraut overleden Waardevast ambtelijk pensioen K.R.O.Grote zorgvuldigheid betracht ccona (sel. SINT-NICOLAAS IJO v. LOON Bronzen schild voor vier eenheden Kon. Landmacht Jongensmarkt 1;;; De wereldploegenwedstrijden 55 Overdracht N.-Guinea Ook Soekarno bepleit vervroeging Inleiding over één cultuur gemeenschap 1 wintig doden bij busongeluk Voorstellen Toxopeus Tientallen doden door slecht weer in Tunesië Beatrix zeilde door haven van Hongkong Tijdens zwangerschap Geneesmiddelen alleen via arts EISERES WENSTE IN ANONIMITEIT TE BLIJVEN Ex-verzetsstrijdster spant kort geding aan tegen K.R.O. Griekse diplomaat uit Moskou uitgewezen MacMillan naar De Gaulle Vliegende pater weer naar Nieuw-Guinea Meisje overleden na niertransplantatie BEURS VAN AMSTERDAM Internationals zeer vast 1oor lebben wij voor u een rote keuze uit meer an 24 verschillende KINDERFIETSEN vanaf 42, 5TEPPEN f 16,50 JRIEWIELERS EGENKEPEN f 7,60 - Koop NU reeds - Wij bewaren ze en gratis thuisbezorging met St.-Nicolaas Natuurlijk beter bij Soek Halstraat loutmarkt BREDA nde! Doch gelukkig had Handelaar op hetzelfde 'lik, dat hij de ander zag 'ijnen zijn hand uitgesto- n met inspanning van al :rachten, wist hij de jon- ijger weer naar boven te en. Met sombere gezich- aarden ze naar 't steeds r wordende sneeuwgor- im zich heen. )ude nam toe en was zo at zij, ondanks de dikke uid om hun schouders, DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 (Advertentie) elke woensdag WITTE Voor zon- en feestdagen prachtige popiin strijken overbodig prima pasvorm Speciaal verlaagde J. M. prijs 5 jaar m met kleine stijging per maat b.v. 9 jaar 5 95 De president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias heeft bij uitspraak in kort geding het beslag, dat de werktuigenfa- briek Van der Lely te Maasland heeft doen leggen op gelden van de „Stichting Wereldploeg wed strijden" grotendeels opgeheven. Het beslag was gelegd op f'100.000 Het blijft nu nog gehandhaafd voor een bedrag van f 15.000. Zoals gemeld, eist de werktuigenfa- briek een schadevergoeding van de Stichting Wereldploegwedstrijden, om dat zij aan de bij die wedstrijden beho rende demonstraties niet mocht deelne men met kunstmeststrooiers. De werk- tuigenfabriek heett beslag doen leggen op gelden van de stichting. Zij vroeg een beslag van f 225.000. De president van de Haagse rechtbank stond f 100.000 toe. De Stichting spande een kort geding aan om het beslag opgeheven te krij gen en heeft daarmee nu dus voor 85 pet. succes gehad. Jhr. Witsen Elias overwoog bij zijn uitspraak, dat de kan sen van de werktuigenfabriek in de hoofdprocedure die betreffende de Met het troepentransportschip „Waterman" zijn gistermorgen de laatste militairen die deelgenomen hebben aan de acties op Nederlands Nieuw-Guinea thuisgevaren. Het was in hoofdzaak personeel van het 17e bataljon infanterie, dat onder commando van luitenant-kolonel I. G. J. Horsthuis in Hollandia en Biak dienst heeft gedaan. De Waterman had een collectie zeld- De 835 man aan boord hadden een wat vertraagde ontscheping, want eergiste ren, zondagavond, lag het schip om zeven uur al tussen de pieren van Hoek van Holland en om tien uur, ondanks de mist, voor de kade. Maar om tech nische en vervoersredenen kon het de- barkeren pas gistermorgen om negen uur beginnen. Er waren als gebruikelijk zeer veel afhalers zestig procent van de troep ging met eigen vervoer naar huis met aan het hoofd hiervan de chef van de generale staf, luitenant-generaal Van de Wall Bake, die met een korte speech de ontscheping inleidde. Hij deelde daar bij mee, dat gisteren in alle kazernes in ons land een dagorder zou worden voorgelezen, waarin bekend wordt ge maakt, dat aan het 17de en het 41ste bataljon infanterie en de 928 en 940 af deling van de lichte luchtdoelartillerie een bronzen herinneringsschild zal worden aangeboden, waarvan de tekst luidt „Voor buitengewone toewijding en bijzonder loffelijk optreden tijdens het verblijf in Nederlands Nieuw-Guinea in het jaar 1962". Getekend de bevel hebber der landstrijdkrachten, Van de Wall Bake. De herinneringsschilden zijn gisterenmiddag om drie uur in Ermelo, Appingedam en Breda uitgereikt. Het 17de bataljon ontving het gisterenmorgen al aan boord. Vlotte terugreis Over de terugreis viel weinig te vertellen, want alles was vlot en goed verlopen en aangezien de mees ten direct met groot verlof gaan, was ook de stemming aan boord opperbest. zame orchideeën aan boord, bestemd voor prinses Wilhelmina, waarover In de ouderdom van 90 jaar is giste ren in Parijs overleden de Franse oud premier Albert Sarraut. Hij was eerste minister in 1935 en 1936. Tijdens de Duitse bezetting had hij de leiding van het blad „Le depêche de Toulouse". Zijn broer werd door nazisti sche collaborateurs vermoord. Albert Sarraut werd door de nazi's naar Duits land gedeporteerd. Lange tijd is Sarraut gouverneur-gene raal van Indo-China geweest. Hij was ook voorzitter van de in 1958 opgeheven assemblee van de Franse unie. Radio-Djakarta meldde gisteren dat president Soekarno heeft gezegd, dat hij zijn best zal doen om tegemoet te ko men aan de wens van het volk van West-Irian om de overdracht van het bestuur over dit gebied te verhaasten. De radio zei, dat Soekarno deze be lofte deed tijdens zijn toespraak bij de opening van het tiende congres van on derwijzersverenigingen, gisterenmorgen in het stadion van Djakarta. De president zei, dat hij in overeen stemming met de wensen van het volk van Nieuw-Guinea, zijn best zal doen om de Indonesische roodwitte vlag voor de vastgestelde datum van overdracht <1 mei 1963) op West-Nieuw-Guinea te laten wapperen, zonder dat er een an dere vlag naast hoeft te hangen. sergeant-majoor Vogels de duivels kunstenaar van het bataljon, zoals de commandant zei heeft gewaakt als i moeder over haar kinderen. De bloemen zijn gisteren bij de kassen van het Loo afgeleverd. De orchideeën zijn Op de foto zien we het begin van de debarkatie: bepakt en bezakt lopen de soldaten de loopplank af terwijl hun'kameraden aan boord met onge duld het moment afwachten, dat ook zij weer voet op Nederlandse bodem zetten. Met de aankomst van dit troepen transport zijn dan de laatste militairen uit Nieuw-Guinea teruggekeerd. Men zou het dus een historisch moment mogen noemen toen de laatste man van boord ging. Het was hem echter niet aan te zien. Alleen maar blijdschap weer thuis te zijn en zijn familie weer bij zich afkomstig van de cultuurtuin van het'te hebben. „Terug van weg geweest" boswezen Kemiri in Ifar op Nieuw- en opgewekt, zo zagen de mannen van het 17de bataljon er uit. Guinea. De „Gazet van Antwerpen" oefende gisteren in een hoofdartikel scherpe kri tiek uit op de Belgische staatsveilig heidsdienst, die heeft gedreigd met de aanhouding van de Utrechtse historicus dr. A. W. Willemsen. Dr. Willemsen heeft in Antwerpen een lezing gehou den over het onderwerp „Integratie van de gescheiden delen van de Nederlandse cultuurgemeenschap". Volgens het blad werden de twee or ganiserende verenigingen, die dr. Wil lemsen hadden verzocht de lezing te ko men houden, benaderd door de veilig heidsdienst, die „dreigde dr. Willemsen eventueel te zullen aanhouden". Ambte naren van deze dienst waren in de zaal aanwezig, waar de Nederlandse spreker zijn inleiding hield. De twee verenigin gen waren het Algemeen Nederlands In de Columbiaanse provincie Narino, in het zuidwesten van het land, is een autobus van 200 meter hoogte in een rivier gereden. Volgens de eerste be richten zijn omstreeks twintig mensen om het leven gekomen en zeven gewond. Het reddingswerk wordt door slecht weer bemoeilijkt. Verbond te Antwerpen en het Berten F ermont-herdenkingscomité. Het blad sluit zich aan bij het pro test tegen, het optreden van de veilig heidsdienst. De secretaris van de Vlaam se Kultuurraad, dr. J. Fleerackers, noemde dit optreden een „chantage- en intimidatiepoging", erop berekend de bestuursleden van de twee verenigingen te doen afzien van het houden van deze vergadering. „Is het nu zover gekomen, dat wij in Vlaanderen geen sprekers meer uit Ne derland mogen uitnodigen zonder dat de veiligheidsdienst er plomp tussen komt?", aldus de Gazet van Antwerpen. Het blad vraagt zich af of de Belgische premier en de minister van justitie het met het optreden van de dienst eens zijn. Het blad noemt tenslotte de inleiding van dr. Willemsen „zo nuchter en realis tisch, dat het een koude douche voor sommige extremisten moet zijn ge weest". „Indien de heren van de veiligheids dienst het rapport van hun ambtenaren in de zaal aandachtig lezen, zullen zij (in plaats van hem te arresteren) er toe neigen dr. Willemsen mot een escorte aan de grens af te halen". (Van onze Haagse redactie) Minister Toxopeus (Binn. Zaken) heeft de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken voorstellen gezonden voor: a) een regeling van de korting op pen sioenen in verband met de a.o.w. en b) een regeling tot het waardevast ma ken van deze ambtenarenpensioenen. De voorstellen zouden naar verluidt inhouden: een verhoging van de pensioe nen voor reeds gepensioneerden over eenkomstig de stijging van het salaris peil sinds 1957. Voor nog in dienst zijnde ambtenaren zou het a.o.w.-pensioen gaan behoren tot het ambtelijk pensioen. Ten aanzien van dit laatste zou mi nister Toxopeus denken aan een restitu tie van de a.o.w.-premie onder gelijktij dige intrekking van de salariscompen satie voor de a.o.w. Op deze wijze zou worden bereikt, dat de overheid in feite de a.o.w.-premie betaalt, terwijl dan het a.o.w.-pensioen deel gaat uitmaken van het waardevast ambtelijk pensioen. Voor dit pensioen zou dan een premie betaald moeten worden. Gezien de salarisstijging sinds 1957 kunnen de reeds gepensioneerden een aanzienlijke pensioenverhoging tegemoet zien. Het georganiseerd overleg zal zich op korte termijn over de voorstellen van minister Toxopeus beraden. In de districten Gabes en Gafsa, in het zuiden van Tunesië, hebben zich als gevolg van overvloedige regenval ernstige overstromingen voorgedaan. Hierdoor zijn 40 mensen om het leven gekomen, terwijl verschillende anderen gewond werden. Voorts werd grote ma teriële schade aangericht. Alle verbindingen met de getroffen gebieden zijn verbroken. DRIE MINDERJARIGE jonge.ns zijn met een in Delft gestolen personenauto in Driebergen in volle vaart tegen een boom gebotst. De auto werd vernield. De jongens liepen verwondingen op. Ze hadden geen rijbewijs. schadevergoedingseis slechts gering zijn. Bij afweging van belangen is er echter toch reden, het beslog nog voor n klein gedeelte te handhaven. Anders zou de werktuigenfabriek, als de uitspraak in de hoofdprocedure toch gunstig voor haar zou zijn, geen enkele mogelijkheid moer hebben haar vordering te incasse ren: de Stichting Wereldploegwedstrij den gaat, nu zij haar taak verricht heeft, liquideren. Vandaar dat de president het beslag handhaafde op f 15.000, het be drag dat de stichting zal overhouden als alle lopende schulden voldaan zijn en dat, als voor de stichting alles goed ver loopt, verdeeld zal worden onder de deelnemers: de drie plattelandsjongeren organisaties. Prinses Beatrix heeft gisterenmiddag meer dan drie uur lang het roer in han den gehad van het zeiljacht „De Ruy- ter", tijdens een tocht door de haven van Hongkong. Tijdens een cocktail party, aangeboden door de Nederlandse consul-generaal, sprak de prinses met een aantal genodigden. Zij gaf de wens te kennen het Neder lands liefdadigheidsinstituut, dat een tiental dagen geleden werd opgericht, te bezoeken. Dit instituut verstrekt maal tijden aan kinderen van Chinese vluch telingen. De instelling, die reeds meer dan vierduizend maaltijden per dag ver schaft, zal voor het begin van de va kanties meer dan twintigduizend bord jes per dag vullen. „Gezien het toenemende aantal be richten ovor een mogelijke vruchtbe- schadigende werking van geneesmidde len is het thans noodzakelijk er op te wijzen, dat het gebruik van geneesmid delen gedurende de zwangerschap niet anders dient te geschieden dan op voor schrift van de behandelende arts". Deze waarschuwing heeft de direc teur-generaal van de volksgezondheid, prof. P. Muntendam, gericht in verband met een onderzoek naar de werking van enkele geneesmiddelen, dat thans gaan de is en waarover binnenkort medede lingen kunnen worden verwacht. Koning Mwamboetsa Vi van Boe- roendi is gisterenmiddag door het ko ninklijk paar op het paleis te Soest- dijk ontvangen. Bij deze ontvangst werd onze fotograaf in de gelegenheid gesteld de bijgaande foto van de ko ninklijke gast, H.M. de Koningin en prins Bernhard te maken. De Sovjet-Unie heeft de terugroeping geëist van een Griekse diplomaat, „die zich met spionage bezig gehouden heeft" Dit meldt het regeringsblad Izvestia. De betrokken diplomaat is de tweede secretaris van de Griekse ambassade Moliviatis. De Britse premier MacMillan zal half december president De Gaulle van Frankrijk een bezoek brengen. Dit is gisteren officieel bekendgemaakt. Tijdens de ontmoeting, op 15 en 16 de cember. zullen beide staatslieden gele genheid hebben van gedachten te wisse len over een eventuele „topconferentie" van president Kennedy en premier Kroestjev, over Engeland en de E.E.G. en over de Franse kernpolitiek. De laatste ontmoeting De Gaulle- MacMillan vond plaats in juni van dit jaar. De vliegende pater, E. Vergouwen o.f. m., is na een verlof van vier maanden weer naar zijn missie op Nieuw-Guinea vertrokken. Hij zal daar weer in samen werking met de twee lekenpiloten R. Janssens en C. Ekels, de vlucjhten voor de missie verzorgen. Bij zijn vertrek van af Schiphol verklaarde hij het als zeer noodzakelijk te zien dat de missievlie gerij geïnternationaliseerd wordt. Dc opleiding van piloten en mecaniciens, de onmiddellijke inzet van vliegtuigen in noodgebieden, de algehele planning zal er zeer door vergemakkelijkt worden. De protestantse zending heeft reeds een dergelijke internationale organisatie in de Mission Aviation Fellowship. De MIVA, de missie verkeersmiddelenactie, heeft pater E. Vergouwen bij zijn vertrek naar Nieuw-Guinea toegezegd zijn plan nen nader te willen bestuderen en zo mogelijk te realiseren. Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een kort geding gediend, dat een ex-verzetsstrijder, mevrouw Hele- ne Louise ten Cate-Brouwer uit Den Haag aanhangig heeft gemaakt tegen de K.R.O. Eiseres vraagt van de president der K.R.O. te verbieden: de af levering uit de t.v.-serie spionageverhalen van wijlen overste Oreste Pinto, waarin haar belevenissen als spionne worden weergegeven, uit te zenden. Door vertoning van deze aflevering zou zij in haar eer en goede naam worden aangetast. Eiseres, die na de oorlog alles heeft gedaan om in de anonimiteit te blij ven, woonde zelf de behandeling van het geding bij. Zij trad daarmede naar haar raadsman, mr. J. I. Maarsen, mededeelde, tegen haar zin in de pu bliciteit. De t.v.-serie van de K.R.O. is gemaakt naar de oorspronkelijke ver halen van overste Pinto, die lid is ge weest van de Engelse Secret Service en de Nederlandse spionagedienst in Londen. gaan fantaseren,' Mr. Maarsen zei, dat Pinto, gezien het vrij grote succes van zijn voor de Britse t.v. gehouden voordrachten, zijn memoires is gaan publiceren. „Èn enigszins dronken geworden door zijn eerste publikatie is hij daarna, mede op instigatie van de aan hem goed verdienende uitgevers en ten gerieve van zijn lezers, zijn avonturen een beetje gaan kruiden en romantiseren en daarbij is hij dus gaan fantaseren". Het is volgens pleiter volstrekt niet Pinto's bedoeling geweest om te las teren, maar alleen om een mooi en goed verkoopbaar verhaal te schrijven. Dit geldt speciaal voor zijn latere pu- blikaties, zoals „Vrolijke spionnen", waarin Louise's ervaringen worden medegedeeld. Pinto is volgens mr. Maarsen er zich van bewust geweest, dat hij Neder landers in deze verhalen onrecht zou doen. Hij heeft dan ook niet gewild dat zijn memoires of zijn t.v.-verhalen in Nederland zouden worden uitgege ven. respectievelijk vertoond. „Het verhaal van Pinto over Louise druipt van erotiek. Louise heeft van deze pu- blikaties niets geweten", zo betoogde haar raadsman. „In de oorlog was zij een jeugdige studente, die niet uit avonturenzucht, zoals het boek sugge reert, maar uit vaderlandsliefde en ge dreven door haat tegen de bezetter in het verzet trad. Zij werd in 1941 ter dood veroordeeld en wachtte acht maanden op haar executie in het Oranjehotel te Scheveningen. Zij ver kreeg gratie en werd tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld. Na de verschijning in ons land van de verzamelde werken van Pinto (..Spionage en contra-spionage") heeft Louise zich nog verder willen terug trekken, doch toen kwam de aankon diging van de Pinto-serie voor de K.R.O.-t.v., waarin ook het verhaal over haar was opgenomen", aldus plei ter. Het verhaal ontleent slechts zijn attractie aan zijn authenticiteit en Pinto's verhalen zouden waardeloos zijn als dit aureool er aan ontbrak, aldus mr. Maarsen, die in dit verband releveerde dat er in periodieken ern- stgie kritiek was geleverd op deze verhalen. Delicate zaak Pleiter, die in de gelegenheid is ge weest de reeds opgenomen gewraakte t.v.-aflevering te zien, zei daarover: „Het aanschouwen was een ergerlijke zaak. Dit mag niet vertoond worden". De uitgevers van het boek waren vol gens hem te goeder trouw geweest. „De K.R.O. heb ik namens mijn cliënte nadrukkelijk verzekerd dat een be langrijk deel, met name do omschrij ving van de persoon en de zedelijke en politieke gedragingen, onwaar zijn. De K.R.O. kan in dezen niet 't motief van openbaar belang of publieke voor lichting gebruiken". Mr. Maarsen besloofc „Het had op de weg van de K.R.O. gelegen om bij deze delicate zaak de nodige voor zichtigheid, als in het maatschappelijk verkeer betamelijk is, in acht te ne men. Dit is niet gebeurd. Noch de publieke voorlichting noch een ander publiek belang is met deze uitzending gebaat". Hier staat niets anders op het spel, naar pleiters mening, dan een amusementsbijdrage ten behoeve van de kijkers. Verweer K.R.O. De raadsman van de K.R.O., mr. J. van Santbrink, zei dat de K.R.O. de aflevering niet zal uitzenden voor er een definitieve uitspraak in deze zaak is gedaan. De president moet zich zijns inziens in deze zaak niet bevoegd en ontvankelijk verklaren eisers niet omdat: Do K.R.O. in Utrecht en niet in Bus- sum, zoals de dagvaarding vermeldt, is gevestigd. Het spoedeisend karakter ontbreekt en de zaak kan voor de gewone rech ter behandeld worden. En tenslotte is het volgens de advo caat niet mogelijk alle facetten van deze zaak aan de president uiteen te zetten. Nimmer heeft de K.R.O. gesteld, dat hot boek en de t.v.-uitzending identiek zouden zijn en ©en weergave van de feiten. En evenmin dat de verhalen authentiek zijn, alleen voor zover zij de sfeer van de spionage en contra spionage weergeven. Mr. Santbrink betoogde, dat de K.R. O. van begin af aan de meest grote zorgvuldigheid in acht heeft genomen. De tekst is vooraf voorgelegd aan de directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie en het hoofd der afdeling opleiding en voorlichting van de Binnenlandse Veiligheidsdienst. De laatste kon zich geheel met de tekst verenigen; Oorlogsdocumentatie stelde een drietal kleine wijzigingen voor. Louise is niet op het aanbod van de K.R.O. ingegaan om zelf de afle vering te komen zien, wel haar advo caat heeft deze bekeken. De K.R.O. ontkent, aldus deze raadsman, dat door de uitzending de ware identiteit van Louise bekend zou worden en voorts dat de t.v.-opname iets bevat waar door haar naam kan worden geschaad. De K.R.O. heeft aangeboden de zaak door arbitrage bindend te laten re gelen doch dit heeft eiseres gewei gerd. De president zal op dinsdag 4 de cember uitspraak doen. In het Hammersmith-ziekenhuis te Londen is gisteren hot 12-jarige Egypti sche meisje Magda El Kasry overleden, dat vorige week maandag voor een nier transplantatie werd geopereerd. De nier was afgestaan door haar moeder. Voor de internationale waarden behalve Kon. Olie en AKU is de ten dentie gistermorgen bij de opening zeer vast tot willig geweest. De officiële beurs zette de nieuwe week in op f 153.50 voor Philips, tegen f 148 als voorgaande slotprijs. Aanhoudende buitenlandse lokale vraag, alsmede dek kingsaankopen door de baissiers droegen er toe bij, dat de prijs opliep tot f 154.10. Unilevers wilden bij Philips niet achter blijven en noteerden op f 145.20 circa zes gulden hoger. Later werd voor dit fonds f 146 betaald. Hoogovens deden van zich spreken door een opening op 575, plus zestien punten. Blijkbaar vond men deze koers nog te laag. Kooporders zorgden er gedurende de verdere beursduur voor, dat de koers zelfs opliep tot 585. Ten slotte boekte AKU van de internationale waarden een koerswinst van ruim drie punten op 385. Gezegd moet worden, dat de omvang van de handel voor de hoofd fondsen niet in overeenstemming was met de hier en daar behaalde zeer forse koerswinsten. De beroepshandel en het publiek hebben vertrouwen in een gun stige marktontwikkeling voor de ko mende weken. In de scheepvaartsector viel de stem ming wat tegen. Er werden in deze sector geringe koerswinsten geboekt bij een kleine omzet. Certificaten Deli wer den opnieuw in de open hoek verhan deld. Begonnen werd op f148, tegen een vorige slotprijs van f 144.70. Aanhoudende vraag deed de koers oplopen tot f 149.80. Ook aandelen Aniem werden wederom hoger op 70 geadviseerd. Ook HVA lag goed in de markt. Dit fonds deed 134, na een opening op 131 en een vorig slot van 1291't. In de staatsfondsenhoek viel niet veel te beleven. Door elkaar kwamen in deze sector geen spectaculaire koers veranderingen ten opzichte van het vo rige slotniveau voor. 23-11 26-11 Ned. '59 4»/4 997'8 997'b Ned. '61 41/4 997's 99% Ned. '47 3 Va 9178 91% Ned. Grootboek 1946 92 >2 AKU 38174 384% Hoogovens 559'2 582 Philips 148.05 154.30 Unilever 139.25 145.30 Kon. Olie 148.15 147.85 HAL 117% 118 Scheepvaartunie 126% 126% Amst. Bank *372 380 Ned. Handelmij. 344 348 Lucas Bols 870 Drie Hoefijzers 4027 a 406 Mach. Breda 169 171 Zeeuwse confectie Bijenkorf 905 930 Simons emb.f. en houth. 126 130 Van Gelders papier 252 254 Heineken 475 485 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 392 Va 400 Kon. Zout 760 785 Nij verdal - Ten Cate 216 240 De Schelde 225 230 Scholten Foxhol 815 Thomassen en Drijver 670 675 Van Vlissingen Katoen 280 286 Vredestein 356 370 Zwanenberg Organon 889 898 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 374.5—384: Kon. Olie 148.00— 149.50 gl; Philips 152.00154.80; Unilever 143.80—145.80; Hoogovens 570—582.

de Stem | 1962 | | pagina 15