nschap Peter Post: voorband klappende in sprint Sprint" houdt één overwinning thuis i in Eén com missie watersport voor de Schelde HELLAS moet de eer aan Operatie 55 laten IP /Zege in Brussels sportpaleis Dames kloppen West-Duitsland Interland met twee penalty's ruilen voor... WIELERSPATTEN AJAX LEIDT DOOR DEZE GOAL Schitterende wedstrijden Uitslagen Jubileumcross in Breda overwtnntng Turnwedstrijden Zebra van Grote van Odiles-Rapid op Fier (Breda) BOKSPLOEG BLIJFT BELGEN DE BAAS Mr. Vliegen wordt voorzitter KNSB Bijeenkomst te Bergen op Zoom Zaal handbalseizoen start Te gek Bokslawaai Importgrenzen Ze kwamen niet Kelsey stopt 200 X 35 Schoofs-Onnes verliezen Moss weer in het ziekenhuis Bokser gezocht Engels voetbal Lyon op kop Anderlecht le Huwelijk van Dick Enthoven DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 OR H Remington: verstel- te regelen naar de Door drie dubbele ipervlak. Schakelaar iewerking van de v- WERELD geldig tot 3J Januari 198S (Van onze sportredactie) De duizenden toeschouwers hielden hun adem in. Peter Post, de meest er varen renner achter de dernies, pal lig gend naast Rik van Steenbergen, schoof plotseling van zijn gangmaker weg. Kon hij het sprinttempo van de oude rot niet meer volgen? De beide renners waren nog veertig meter van de eind streep verwijderd. Peter Post schoot hoog de Brusselse baan in. Hij stak zijn hand in de lucht op het moment dat Rik I de streep passeerde. Peter Post had bandenpech en alleen door een uiterste krachtsinspanning kon hij zich op de fiets houden. In de laatste meters van het uitrijden lukte zelfs dat niet meer. Peter viel maar het was niet ernstig. Deze momenten vormden een hoogte punt in de zeer succesvolle zondagmid dagmeting, die door Jan van Buggen- hout op touw was gezet. Peter Post. ge koppeld aan Willy Vannitsen, en Rik van Steenbergen met zijn maat Palle Lykke, begonnen in de jongste zes daagse van Brussel elkaar op leven en dood te bestrijden. Die wedijver kreeg een staartje tijdens het omniumkam pioenschap te Keulen. De strijders ston den nu tegenover elkaar in België. Zes omniumnummers dienden te worden af gewerkt. De laatste twee nummers, een eigen kracht over tien kilometer achter de derny en een koppelwedstrijd, even eens achter de derny, moesten het doen en deden het ook. Spoedig waren de- twee klasserenners Van Steenbergen en Post in een hevig duel met elkaar ge wikkeld. Zij bromden de eerste kilo meters om beurten aan de leiding af. Daarna lieten zij het woord aan Palle Lykke en Willy Vannitsen, die elkaar bestookten. Vannitsen schoot duidelijk te kort in dit meestergevecht, dat fei telijk pas goed begon toen er nog twee kilometer te doen waren. Toen schoten v. Steenbergen en Post gelijktijdig naar voren. De handige Rik lag in de binnen baan. Peter zou een extra krachtsin spanning moeten leveren om voorop te geraken. Hij leverde die en slaagde in op gelijke hoogte te komen. In volle sprint kreeg de Amstelvener een klap band. Levensgevaarlijk. Post hield zich echter overeind totdat hij bijna was uit gereden. De koppelwedstrijd over tien kilome ter was ook aantrekkelijk. Lykke en Vannitsen namen het weer tegen elkaar op en Post en Van Steenbergen vochten het voor de zoveelste keer onder elkaar uit. Een sprint moest de beslissing bren gen, nadat Peter en Rik drie ronden voor het einde „vertrokken". Het werd opnieuw een boeiende sprint, die Post pas in de laatste meters in zijn voor deel kon beslechten. De Belg en de Nederlander wonnen op deze wijze het omnium, waarvan de belangrijkst© resultaten waren: Puntenwedstrijd: 1 Van Steenbergen- Lykke (Belg/Den.) 27 pnt.; 2 Post-Van- nitsen 23 pnt. Amerikaanse achtervol ging: 1 Post-Vannitsen de 5 km in 5.41,-: 2 Van Steenbergen-Lykke 5.44,2. Sprint: 1 Post-Vannitsen 4 pnt.; 2 Van Steenber gen-Lykke 6 pnt. 1 kilometer: 1 Post- Vannitsen 1.00,4; 2 Van Steenbergen- Lykke 1.02,-. 10 km achter derny's: 1 Van Steenbergen 10.05,-; 2 Lykke op 10 meter; 3 Vannitsen op 25 meter; Post staakte de strijd. Eindstand: 1 Post-Vannitsen 8 pnt.; 2 Van Steenbergen-Lykke 10 pnt. PETER POST klapband MAARTEN DEN OUTER was de enige verliezer van het Nederlands wielergezelschap dat een trip maakt door Zuid-Afrika. Jaap Oudkerk won tweemaal. De Ne derlanders behaalden ook in de ploegenachtervolging over vier ronden de winst. PAUL DEPAEPE bleek de sterk ste achter grote motoren in een internationale wielerwedstrijd te Bazel. Tweede werd de Zwitser Leo Wickihalder. OSCAR PLATTNER en Werner Potzennheim eindigden met het zelfde aantal punten ''ook in Ba zel) in de sprintwedstrijden. Er moest een extra duel volgen dat door Plattner gewonnen werd. Derde eindigde Fritz Pfenniger. DE ZESDAAGSE van Berlijn voor volgend jaar gaat niet door. Men had deze zesdaagse gepland in maart, in de „Deutschlandhalle", maar men vreest een financieel debacle. Door een weldadig aandoende vecht lust heeft de Nederlandse dames turn- ploeg in de Aalsmeerse veilinghal een fraaie 183,30-182,75 zege behaald op het beslist niet zwakke West-Duitsland. Naast het feit van de overwinning was vooral de manier waarop de Nederlandse dames in het laatste onderdeel, de brug met ongelijke leggers, een achterstand wegwerkten, verheugend. Nederland was goed begonnen, na twee onderdelen: de paardsprong en de even- wichtsbalk leidden onze landgenoten met ruim een half punt. Thea Belmer, die in de strijd om het Nederlands kampioenschap momenteel vóór kampioene Ria Rietveld staat, was met 9,35 punt de hoogst gewaardeerde turnster bij de paardsprong. Toch slaagde de Amsterdamse er dit keer niet in de nationale kampioene achter zich te hou den. Ria Rietveld, die alleen op de even- wichtsbalk beneden de 9.30 punt bleef en daardoor in de individuele rangschik king achter Gundula Piepenburg, de tweede plaats bezette, verwees haar con currente naar de derde plaats. ■v.;-. •- Voor de door de Bredase atletiekvere niging Sprint georganiseerde regionale cross had men weer eens teruggegrepen naar de oude, maar fraaie omgeving de Trippelenberg. Wedstrijdsecretaris Cees Evers was tevreden, want er waren 200 inschrijvingen. De Rotterdamse Minerva- atleet D. de Bruin zegevierde hij de senioren. Hij legde de 6600 m. af in 21 min. 06 sec. Half drie viel het startschot voor de 100 meter dames. Toos Adriaansen van Sprint won in 3.26.7 op de voet gevolgd door Toos Homan van Bataven, Leiden. Tijd: 3.30.9. Derder werd Th. Naaykens van K. en K., met 3.34.4 en vierde de Sprint-atlete Corien v. d. Goorberg in 3.45.8. Bij de heren vierde Dirk de Bruin van het Rotterdamse Minerva de boventoon. Direct na de start werkte hij zich naar de kop en liep onbedreigd naar de zege. Op het tweede plan werd een heftige strijd geleverd tussen Aad Steijlen (Shell), A. van Grinsven (PH) en het Thor-duo BakkersMies. Henk Snepvangers liep met de jonge Clement (FIT) een regelmatige koers. De D-klassers liepen apart. Hier ga ven Tabbers (Volt) en Vissers (DJA) elkaar weinig toe. Ook de Breda-atleten WILLY VANNITSEN te zwak Zaterdagmiddag had in de zaal van de b.l.o.-school aan de Maasbaan te Bergen op Zoom een turnontmoeting tus sen de heren van de r.-k. Sportvereni ging Odiles-Rapid en Fier uit Breda plaats. De Bergenaars toonden zich op alle fronten de sterksten. De heren van Odiles Rapid verzamelden 744,8 punten, de heren van Fier 719,75. Ook alle in dividuele prijzen gingen naar de prijzen- kast van Odiles-Rapid: de eerste en tweede prijs heren, de eerste en tweede prijs junioren A en de eerste en tweede prijs junioren B. Arie Jansen van Odiles- Rapid sleepte de eerste prijs in het per soonlijk klassement in de wacht. Zijn clubgenoot C. Verbiest won de tweede, M. Hazen, eveneens van Odiles Rapid, de derde prijs. De heer Loomans, de voorzitter van de Bergse sportvereniging, reikte na af loop de prijzen uit. Alle deelnemers ont vingen bovendien een herinneringsme- daille. De kring Zeeland-Brabant van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond hield zaterdagmiddag in het Schuttershof te Goes onderlinge gymnastiekwedstrijden. Aan deze wedstrijden namen zestien ver enigingen uit de kring deel. Er werd ge streden op drie onderdelen bij de dames A. en B. Heren A. en B. en Dames-senio ren. De uitslagen waren: Dames A: Breda, 2e prijs met 152.70 punten, Volharding Goes, 2e prijs met 149.60 p.; Wilhelmina, Middelburg, 2e prijs met 148.2 p.; UD1 1, Bergen op Zoom, 2e prijs met 150.8 p. Dames B.: Wilhelmina, Middelburg, 2e prijs met 146.2 p.; Olympia Kapelle, le prijs met 155.1 p.; D.O.K. Oostkapelle, 2e prijs met 146.55 p., S.V.S.,2 le prijs met 153.15 u.; Medioburgum, Middelburg, 2e prijs met 151.1, Astrow 1 Souburg, 2e prijs met 151.65 p., Astrow 2 le prijs met 156.15 punten. Heren A.: Volharding, Goes, 2e prijs met 97,2 p.: D.O.K., Oostkapelle, le prijs met 102.7 p.; U.D.I.1 Bergen op Zoom, le prijs met 110.20 p.; UDI 2 le prijs met 109.40 p. UDI 3 105.80 p., le prijs; Pr. Hendrik, Breda, le prijs met 109.40 p.; Astrow, Souburg, le prijs met 105.95 p, Heren B.: Volharding, 2e prijs met 96.9 p.; S.V.S., Seroosrkerke, le prijs met 103.6 p.; Pr. Hendrik 1, le prijs met 104.40 p.; Pr. Hendrik 2 2e prijs met 99.70 punten. Dames-senioren: Wilhelmina 1 le prijs met 160.80 p.: UDI 1 le prijs met 159.95 p. UDI 2 2e prijs met 147.80 p.; Prins Hendrik le prijs met 159.95 p.; Mediobur. gum le prijs met 157.20 p.; Astrow 1 le prijs met 153.80 p.; Astrow 2 2e prijs met 147.90 p. Sparta Krabbendijke, le prijs met 153.75 punten. De wedstrijden werden op uitstekende wijze geleid door de heer L. Soeting uit Middelburg. Keizers en Diepstraten, beiden Sprint, liepen een fraaie race. Als beste A-junior had Markusse (MOC) eigenlijk geen gelijkwaardige tegenstanders. Bij de B-junioren zag men een felle eindstrijd om de tweede plaats tussen de Sprint-leden Schalk en Wil- lemse. De Rotterdamse Minerva-athleet Kunst werd eerste. P. Baten (Diome- don) was de beste C-junior. Van de niet- KNAU-leden won v. d. Pluijm uit Breda vóór G. van Tilburg uit Baarle-Nassau. Uitslagen: 1000 meter dames: 1 T. Adri aansen, Sprint, 3.26.7, 2 T. Homan. Bata ven, 3.30.9; 3 Th. Naaykens, K. en K., 3.34.4; 4 C. v. d. Goorberg, Sprint. 3.45.3; 5 R. Anssem, K. en K., 4.57.9. Senioren A-klasse. 6600 m.: 1 D. de Bruyn, Minerva, 21.06; 2 A. Steylen, Shell, 21.21.6; 3 A. van Grinsven, P.H., 21.24.5; 4 P. Bakkers, Thorr, 21.33; 5 C. Mies, Thorr, 21.39.2- 6 H. Snepvangers, MOC. 21.44.4; 7 C. Clement, FIT 21.46. B-klasse, 6600 m.: 1 Breughel, VOLT, 22.15.7, 2 G. van Walsum, DOS, gevolgd door J. v. d. Bergh, P.H., P. Schoonen, Minerva en R. v. d. Burgh, Sprint. In de C-klasse zegevierde de 38-jarige oud cross-kampioen J. Adriaansen van DJA. De Nederlandse amateurboksploeg ze gevierde in Eindhoven met 7-3 over Bel gië. De ruim 800 toeschouwers hebben enige buitengewoon spannende wedstrij den gezien, waarin die van Charles Gans tegen de Belg Verrept ongetwijfeld de beste was. Charles Gans was technisch en taktisch zijn tegenstander de baas en zijn prestatie werd met luid applaus be groet. Over het algemeen was de li chaamsconditie van de Nederlanders be ter dan die van de Belgen. De kon. Nederlandse schaatsenrijders- bond heeft op zijn te Deventer gehouden tachtigste algemene vergadering een nieuwe voorzitter gekregen in de per soon van de heer H. Wesselo. Met veel hartelijke woorden nam de vergadering afscheid van haar voorzitter mr. H.W. Vliegen, die ruim dertien jaar met be kwame hand de bond heeft geleid. Op voorstel van het bestuur werd mr. Vlie gen benoemd tot ere-voorzitter van de KNSB, de eerste in de geschiedenis van de bond. Mr. Vliegen was echter niet de enige, die werd onderscheiden. De aftredende bestuursleden W.H. de Boer en A. Lee- wis, die hun functie ter beschikking stel den, werden beiden benoemd tot lid van verdienste, terwijl de heer R.L. Berg- ström, de hudige directeur van de kunst ijsbaan te Deventer, die vele jaren de KNSB als administrateur diende, het ereteken van de bond ontving. In de plaats van de heren De Boer en Leewis werden respectievelijk gekozen de heer J. Muller en jhr. mr. W.H.D. Quarles van Ufford, de voorzitter van de Nederlandse vereniging ter bevorde ring van het hardrijden op de schaats. Als derde nieuwe lid deed in het bestuur zijn intrede de heer J. Haanappel (Den Haag). Tot algemeen secretaris van de bond werd benoemd de heer H. Roos, voorheen voorzitter van de technische commissie. De kampioenschappen van Nederland voor het seizoen 1962-'63 werden toege wezen aan de volgende plaatsen of ge westen: Langebaan: heren - stad Gro ningen, dames - stad Groningen, junio ren - Midwolda. Kortebaan: heren - Noord-Holland, dames - Friesland, junio ren - Zuid-Holland. De nationale kampioenschappen kunst rijden zullen weer worden gehouden op de Haagse HOKIJ. terwijl Zenderen als plaats voor de Nederlandse kampioen schappen schoonrijden dames en heren werd gekozen en Nieuwe Niedorp voor het kampioenschap paren. Voor hun prestaties in het afgelopen seizoen ontvingen Henk van der Grift Sjoekje Dijkstra, van wie alleen Van der Grift aanwezig was, een globe. Een toepasselijk geschenk voor de globe trotters! De belangen van de verschillende wa tersportverenigingen rondom de Ooster- ■schelde worden gebundeld in een com missie. Men hoopt op die manie enige zeggenschap te krijgen in de plannen die voor dit gebied worden opgesteld; plannen die in de huidige vorm een ge vaar betekenen voor de watersport in dit Oosterscheldegebied. Zaterdagmor gen is deze beslissing gevallen in een vergadering in hotel „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom; een verga dering die bijeen was geroepen op ini tiatief van w.s. „De Schelde". GROTE BELANGSTELLING Fr was bijzonder veel belangstelling voor deze onderlinge bespreking. De heer P. Oskam, directeur van de V.V.V. Zeeland, was aanwezig, alsmede de heer G. Sliepen, directeur van de V.V.V. Bre da en de Streek West-Brabant, Acte de présence gaf ook de secretaris van het Kon. Verbond van Nederlandse Water sportverenigingen, mr. J. van Vollenho ven, terwijl ook de heer B. J. F. Steij- ger, van het Bureau Watertoerisme van de A.N.W.B., deze vergadering bijwoon de. Namens de aangeschreven verenigin gen waren er de vertegenwoordigers van de jachtvereniging „Veere", de w.s. .Wolphaartsdijk", w.s. „Arne", w. „Zierikzee", „De Schelde" uit Vlissin- gen, „De Schelde". Bergen op Zoom en verder mr. J. Becht, als waarnemer van de w.s. Kortgene. Van de w.s. „De Werf" uit Goes was een bericht van verhinde ring binnengekomen. TAAKVERDELING De taak die de commissie zich in eer ste instantie zal aantrekken kan in twee onderdelen gesplitst worden. In de eer ste plaats de verbetering van de lig- accommodatie (jachthavens) en ten tweede de vaar-accommodatie (vlucht- havens en dergelijke). Een derde taak, die mogelijk pas na enige jaren ervaring kan worden op genomen, is het organiseren van wed strijden, eventueel in internationaal ver band. Turnen ZATERDAGAVOND is in het Brusselse Sportpaleis de basketbalwedstrijd België Frankrijk gespeeld. Of schoon de Belgen lange tijd een voorsprong hebben gehad zegevierde Frankrijk met 7663. Er waren 2000 toeschouwers. Een flits van de keurturnwedstrijd Nederland5West-Duitsland. De Duitse deelneemster Helga Klein zorgt hier voor een fraaie afsprong na haar goede prestatie op de evenwichtsbalk. DÏÏ* ZAALHANDBALINTERLAND tus- sen de herenteams van Noorwegen en West-Duitsland, gisteren in Oslo ge speeld, is geëindigd in een 1714 zege voor de Noren. Het Westduitse dames team versloeg de Noorse ploeg met 9—4. HET TURKSE nationale voetbal elftal heeft zondag in Tel Aviv met 20 gewonnen van Israël. Beide doelpunten werden voor de rust gescoord. Dit gaat de tweede treffer voor Ajax worden. Doelman Van Zoghei laat een schot door zijn handen glippen, waar van Prins (niet zichtbaar) gaat profi teren. Cees Groot rechts, ziet dit met genoegen aan. Het tweede Ajax-doeU punt was waardevol. De Amsterdam mers staan nu op kop in het betaalde voetbal. In Bergen op Zoom werd zondag het zaathandbalseizoen geopend. In de vei ling traden aan de kampioenen van het vorige jaar Operatie 55 tegen het Goese Hellas (heren). In een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd behaalde Operatoe 55 een verdiende 1015 overwinning. Vooral Rinus Botterman (internatio naal) had het leeuwe-aandeel in de doel punten, hij scoorde 7 x. Bij Hellas was het Theo Poortvliet die 4 x doelpuntte. Bijzonder goed was de doelverdediger van Hellas. Wies de Wit, die het vrij tal rijke publiek enige malen in verwonde ring bracht. Met de rust had Hellas reeds een 58 achterstand. De uitslag was 10—15. De dames van Hellas trokken zich niet veel aan van de voorspellingen als zou den zij tegen het roemruchte Hygiea uit Den Haag kansloos zijn. Wel speelden de dames van Hygiea technisch beter dan Hellas, maar verdedigend was Hel las zo sterk dat er voor Hygiea geen doorkomen aan was. In de 2e helft was het Tjits de Groot die de eer had om de Hellas-doelvrouwe met een hard boogschot te passeren. Hellas bleef met gevaarlijke uitvallen actief en het was Willy Taekema die met een schuiver de stand gelijkmaakte, waarmede ook het einde kwam. EMM had weinig plezier in haar uit stapje naar Den Haag en verloor daar van Hellas (Hg.) met niet minder dan 23—11. De dames van EBHV kwamen er ook niet aan te pas tegen DWS en delfden met 153 het onderspit. In Goes werd de wedstrijd Tonido- Volharding heren gespeeld, die door Tonido in een weinig interessante strijd werd gewonnen met 13—21. De dames van Tonido hadden het heel wat moei lijker, zij verloren van Neptunes met 57. In Bergen op Zoom hadden de SIOS- dames geen moeite met Fortuna en wonnen met 9—0. Uitslagen: Overgangsklasse A: dames: Borger- Zeeburg 3—13, DES - HCG 3—6: heren: E en O - Aalsmeer 17—16, Olympia (Hi- Olympia (G) 19—12, Niloc - ESCA 14-16. Overgangsklasse B: dames: DWS - EB HV 153, Hellas (G) - Hygiea 11. Swift - WLC/DES 31; heren: Hellas (Hg) - EMM 23—11. District zuid B: heren le klas: Tonido- Volharding 2315. Afd. Zeeland: dames le klasse: SIOS- Fortuna 9—0, Tonido Neptunes 5—7; heren Ie klasse: ODI - Tonido 2 132l>, dames 2e klasse: Luctor - Sparto 4—9; heren 2e klasse: Tonido 3 - Neptunes 3—5, Fortuna 2 - SIOS 2. Junioren: dames: Tonido - ODI 2—20, Hellas - EMM 03; heren: Tonido - ODI 2—20, Fortuna - Hellas 10—10. Jongens: 14-15 j.: Fortuna - SIOS 82; 12-13 j.: Fortuna A - Hellas 8—5. Billy Wright, manager van Arsenal, is verbaasd, en zelfs meer dan dat, over het gedrag van de zeventien jarige voetballer Rod Beifitt. Rod die een veelbelovend speler is kreeg de prachtige aanbieding om toe te treden tot Arsenal als goedbetaalde ama teur". En daar had deze tiener nu uitge sproken geen zin in. Uiterst vreemd vindt iedereen omdat Wright hem 80 pond per week beloofde en daarbij komt dat Beifitt werkloos is Hij speelt af en toe voor Doncaster United (Yorkshire leaque), maar tijdens zijn proeftijd bij Arsenal verlangde Rod terug naar het rokerige Doncaster. Commentaar Billy Wright ..Ik zoek deze zaak tot op de bodem uit". Reac tie Rod Beifitt„Iedereen zegt dat ik gek ben, maar nogmaals ik voel er niets voor". hem als plaatsvervanger van Moss, of schoon hij nog lang niet zijn hoogte heeft bereikt. Hocking zei er genoeg vn te hebben „om toe te zien hoe'men sen zich op motorfietsen doden" toen hij deze sport opgaf. De Franse beroepsvoetbalclubs heb ben op hun jaarvergadering met 24 tegen 20 stemmen besloten dat in het vervolg buitenlandse spelers alleen dan kunnen worden opgenomen in een Franse club indien zü twee jaar in Frankrijk wonen. Deze bepaling wordt onmiddellijk van kracht. Reeds gesloten contracten, blijven echter van kracht. De clubs uit de tweede divisie waren vóór de maat regel, die uit de eerste divisie er tegen. Een Gemenebest geluid komt uit de bokshoek waar groot tumult ontstond. George Oywello (Oeganda) en Len James (Wales) boksten hun partij niet naar tevredenheid van de arbiter die oordeelde dat James te lage stoten gaf met de open handschoen. De driedui zend bezoekers waren het er niet mee eens, begonnen te joelen en fluiten, James stapte de ring uit, werd terug gestuurd door zijn manager om daar na Oywello zelf tot winnaar uit te roepen. Zo gaat dat. Dawn Fraser, de Australische zwem ster heeft op dezelfde spelen haar dertigste wereldrecord veroverd. Ze verbeterde haar tijd op de 110 yards vrije slag met 0,3 seconde. Anita Lons- brough liet het wereldrecord 220 yards schoolslag dames sneuvelen met een tijd van 2.51.8. Voor doelman Jack Kelsey van Arsenal FC behoort voetbal tot het verleden. Een orthopaedisch chirurg heeft hem verboden verder te spe lenKelsey liep in mei letsel op aan zijn rug in een wedstrijd te Brazilië waarbij hij in botsing kwam met Vava. De Indonesische delegatie die een ontmoeting zou hebben met de kanse lier van het I.O.C., Otto Mayer, is niet komen opdagen. ,.Het Indonesisch Olympisch Comité had me telegrafisch verzocht de dele gatie hier op 23 november te ontvan gen, maar niemand is verschenen en evenmin heb ik een boodschap ont vangen die dit vreemd gedrag op heldert", aldus Mayer. Uit vierenveertig inzendingen heeft het organiserend comité van de Olym pische Spelen te Tokio de fanfare ge kozen die als overwinningsstoot moet dienen in 1964. Mitsoeja Imai mag zich winnaar noemen met een fanfare van 35 seconden die ruim tweehonderd maal gespeeld zal worden. Imai die veertig jaar is ontvangt 1380 dollar. In Boraas (Zweden) zijn de open Scandinavische tafeltenniskampioen schappen begonnen met de team wedstrijden. Onze landgenoten Frans Schoofs en Bert Onnes verloren de eerste wedstrijd tegen Zweden met 3—0. De resultaten waren Alser (Zweden) Onnes (Ned.) 218, 21 15 Bernhard (Zweden) Schoofs (Ned.) 2115, 2113 Barnhard Larsson (Zweden) Onnes Schoofs (Ned.) 21—17, 21—16. Tsjechoslowakije won met 30 van Finland en het tweede Zweedse team won van Noorwegen met 30. Stirling Moss moet opnieuw een oog operatie ondergaan als nasleep van zijn ongeluk op Paasmaandag. Moss kwam per vliegtuig uit de Verenigde Staten om zich te laten opnemen in het St.-Thomas ziekenhuis te West minster. De Londense Daily Herald deelde mee dat John Surtees, de Britse cou reur, volgend seizoen zal uitkomen in Ferrari's. De vroegere wereldkampioen op de motorfiets Gary Hocking zal komend seizoen een Lotus V-8 besturen voor de stal van Rob Walker. Walker nam Op 13 december worden in Krasna- polsky te Amsterdam internationale bokswedstrijden gehouden. Voor de hoofdpartijen zoekt promotor Termeu- len een tegenstander voor de Neder landse zwaargewichtkampioen Wim Snoek. Er zijn reeds enkele partijen vastgesteld. Na het laatste november-weeketnde heeft de strijd tussen de grote drie" in de eerste devisie van het Engelse betaalde voetbal, Everton, Tottenham Hotspur en Burnley, voorlopig ten gunste van eerstgenoemde zyn beslag gekregen. Everton, vóór zaterdag gelijk met de Spurs en twee punten voorsprong op Bumley aan de kop, versloeg door doelpunten van Wales International Roy Vernon (2) en Dennis Stevens, Sheffield United met 3—0. 40.000 toe schouwers waren in het Goodison Park getuige van de geslaagde greep van hun favorieten naar de ongedeelde bovenste plaats. Dit werd mogelijk door de 21 nederlaag van Tottenham tegen Burnley. De uitslagen Arsenal Ipswich Town 31 Birmingham City Liverpool 02 Burnley Tottenham Hotspur 21 Everton Sheffield U. 30 Fulham Manchester C. 24; Leicester C. Blackpool 00 Leyton O. Wolverhampton W. 04 Man chester U. Aston Villa 22 Shef field W. West Ham U. 13 West Bromwich A. Nottingham F. 14. De uitslagen van de voor de Franse competitie gespeelde wedstrijden lui den Eerste divisie: Reims Monaco 1 1 Valenciennes Nimes 11 Stade Francais Sedan 42 Rouaan Racing Paris 02 Nice Angers 1 1 Straatsburg Bordeaux 00 Grenoble Nancy 11 Rennes Marseille 32 Montpellier Lens 21 Toulouse Lyon 01. Na 18 wedstrijden leidt Lyon met 24 punten voor Bordeaux en Reims, die beide 23 punten verzamelden. De uitslagen in de Belgische compe titie luiden Eerste afdeling Beerschot Luik 10 Berchem Gantoise 11 Daring Lierse 31 Beringen Cercle Brugge 31 Standard Union 50 F.C. Brugge Diest 1 0 St.-Truiden Anderlecht 31 Olympic Antwerp 41. Na 11 wedstrijden leidt Anderlecht met 14 punten voor Standaard en Lierse, die beide 13 punten verzamel den. Union is met 6 punten laatste. De bekende wielrenner Dick Enthoven is in Hoofddorp in het hu welijk getreden met mej. Henny v.d. Velden uit Badhoevedorp. Onze fotograaf, die deze gebeurtenis op de gevoelige plaat vastlegde, nam even de plaats in van de ambtenaar van de burgerlijke stand met de bedoeling weer eens een ander plaatje te maken dan gewoonlijk. Bulgarije-Ooslenrijk 1-1 Voor 50.000 toeschouwers hebben de voetbalteams van Bulgarije en Oostenrijk zondag in Sofia met 1-1 tegen elkaar ge lijk gespeeld. Bij de rust leidden de Bul garen met 1-0. Het was de eerste wedstrijd van de Oos tenrijkers op Bulgaarse bodem. De tot dusver gespeelde drie wedstrijden waren alle door Oostenrijk gewonnen. Toch le verden de gasten ook ditmaal een uitste kende prestatie. Hun sterk verjongde elf tal was na de rust veel sterker. Bijna hadden de Oostenrijkers echter tegen een 2-0 Achterstand aangekeken, want de Bul gaarse linksbuiten Koleff, die in de veer tigste minuut al een strafschop had be nut en daarmee de stand op 1-0 had ge bracht kreeg in de 56e minuut opnieuw een penalty te nemen. Ditmaal echter schoot hij tegen de lat. De gelijkmaker voor Oostenrijk kwam in de 74e minuut door een onhoudbare kopbal van midden voor Nemec. Met deze ontmoeting heeft Oostenrijk het interlandprogramma voor dit jaar afgesloten. Van de negen landenwedstrij- den werden er twee gewonnen, één ein digde onbeslist en zes werden verloren. De doelverhouding was 9-19. WEST-DUITSLAND heeft in Londen een interlandtafeltenniswedstrijd gespeeld tegen Engeland. De Westduitsers won nen met 35. HET ZWITSERSE nationale zaalhand balteam heeft een 2013 overwinning behaald op de Finse nationale ploeg. De wedstrijd werd bijgewoond door 3500 toeschouwers.

de Stem | 1962 | | pagina 9