Sint in de Zeeuwse hoofdstad Zuid-Beveland AfgeL hooi Walcheren Pica vet en Stolte toon aan in raad gaven Hulst Stoomboot van de Sint arriveerde te Goes Ballogr* Retracto Vakleerlingen Brabants conservatorium te Hulst Al/FU» Z.-Vlaanderen - soep Verhuur schrijfmachines Wat en W aar MIDDELBURG OOSTBURG Dagblad De Stem GOES Verenigingsgebouw blijft nodig Bij „De Schelde' Laatste der Ghanese te water schep en Recreatieplan in voorbereiding Gasafstuiting Burgemeester succes met lijmen van de brokken Kring Middelburg Voorlopige KVP- kandidatenlijst Goes had grootste postzegelbeurs van Zeeland Voordracht voor „Jeugd en muziek" Kath. Zeeuwse Koorschool liet Goes genieten Geen te beste naam K VP Statenkring Hulst J.M.A.C.v. Dongen sprak te Axel HOOGWATER Brunswick Bowling Vandaag Morgen incl. langschrijfvi f2,75 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 BOTSING PERSONENAUTO'S Woensdagmiddag omstreeks twee uur vond op de kruising Schuitvlotstraat Singelstraat een aanrijding plaats tus sen de personenauto bestuurd door P. v. T. uit Middelburg en de personenauto bestuurd door T.G. uit Serooskerke. De aanrijding ontstond doordat de bestuur der G. geen voorrang verleende. De schade bleef beperkt tot enige lichte materiële schade aan beide voertuigen. BROMFIETSER TEGEN AUTO Waarschijnlijk tengevolge van de glad heid is bromfietser A.H.R. uit Middel burg woensdagmorgen om kwart over zeven tegen de geparkeerde personen auto van P.K. uit Middelburg gereden. Het ongeluk gebeurde op de Vlissingse- weg te Middelburg. De bromfietser die klaagde over pijn in zijn benen werd naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. Zowel bromfiets als auto werden licht beschadigd. VOLLEYBAL In de overgangsklas van de Nevobo hebben de heren van Marathon een 3-1 overwinning behaald op DSV. Voor DSV was het overigens wel een slechte dag, omdat het, gezien de uitslag 3-0, tegen MIatador uit Vlissingen geen schijn van kans maakte. Helemaal vergeefs was de reis naar Vlissingen niet, want in de da- mesovergangsklas wonnen de dames van DSV met 3-1 van EWC II. In de afdeling Walcheren deed ook dit weekend MVC uit Middelburg weer van zich spreken door een 3-0 overwinning op Marathon II en een 2-2 stand tegen de Zuidwesters. Dit laatste team behaalde nog een overwinning (3-0) op het wat tegenvallend Marathon II. De verdere uitslagen waren EWC III- M. de Ruyter I 3-0; M. de Ruyter I- YVC I 3-0; YVC I-Matador II 1-3. GROOTS ONTHAAL VOOR SINT NICOLAAS Zaterdagmiddag werd Sint Nicolaas met zes zwartepieten ingehaald. De stoet werd voorafgegaan door het Marionettenpeloto,, uit Bergen op Zoom en het veertig leden tellende tambours- en pijperskorps uit Delft. Na een rondrit van ongeveer ander half uur keerde het gezelschap terug om de inwendige mens te versterken. Later op de avond vertrok de Sint met zijn ge volg met een sprookjesachtige showwagen Veel kinderen waren hiervoor speciaal op mogen blijven, waarbij aan begin en einde van de tocht ruim de gelegenheid bestond de Sint een handje te geven. Het geheel was georganiseerd door de winkeliersvereniging. Biervliet BEPLANTING RONDOM BRANDVIJVER EN IN DE SCHOOLLAAN Gedurende de afgelopen week zijn de gemeentewerklieden met hulp van enkele G.S.W.-arbeiders druk bezig geweest met het planten van bomen en diverse soorten heesters rondom de brandvijver ten wes ten van de Braakmanlaan. In de Schoollaan werd aan weerszijden een rij meidoorns ingeplant. Voorheen stonden hier kastanjebomen; deze werden echter in de loop van het voorjaar ge rooid, omdat ze te groot waren. Sluis BILJARTEN De biljarters van „Krijt op Tijd" trokken naar Breskens om daar een wedstrijd te spelen. De Breskense biljarters wonnen deze match met 8 tegen 7 partijen. E.H.B.O.-BIJEENKOMST De plaatselijke afdeling voor E.H.B.O. hield in café „Lamminsvliet" een feest- vergadering waarbij o.m. diploma's aan de nieuwe cursisten werden uitgereikt door burgemeester P. F. van Hootegem. Voorzitter Joh. de Bruijne kon o.m. wel kom heten de burgemeester en wethouder J. H. Gevaert, pastoor J. Lavrijssen, do cent dr. G. A. M. de Meijer en districts bestuurder Barendse uit Breskens. Hij bood aan dr. de Meijer een platenbon aan als herinnering aan de leiding door hem aan de laatste cursus gegeven. Dr. de Meijer merkte op, dat thans regelmatig oefenen noodzakelijk was om bij de tijd te blijven. De cursisten dienen eraan te denken, dat het diploma na twee jaar verlengd moet worden. Burgemeester van Hootegem reikte een diploma uit aan: A. A. Dierkx. M. H. Dierkx, M. J. du Fossé, M. J. Maenhout, mevrouw E. A. Marsman-Klein, A. E. Ohms, M. W. Roth, mevrouw A. J. Ohms-van Poucke. G C. F. M. Adriaansens, mevrouw F. G. van de Plassche-Sach te Oostburg, A. S. Ver- meire te Aardenburg, F. J. van den Neste, J. Westerweele en R. A. A. van Quekkel- berghe te Breskens. Voorzitter de Bruijne draaide enige smalfilms. Een verloting, mogelijk gemaakt door medewerking van de plaatselijke middenstand, zorgde er voor, dat ook financieel alles in reine kwam. SCHIETCONCOURS De schutters van Sluis organiseerden in Retranchement een concours om de lucht- bukssport te stimuleren. De uitslag luidt: Aangesloten leden: 1 F. Baas, Sluis; 2 W. de Schrijver, Oostburg; 3 G. de Groote; 4 A. Beerens; 5 C. van Herman; 6 C. Wil- lems 7 P. Brugman, Oostburg: 8 L. Ver hulst, Oostburg; 9 A. Baas, Sluis. Niet aangesloten leden: 1 A. van der Wege; 2 P. Dierkx, 3 H. Dierkx; 4 Th. van Solingen; 5 F. de Kramer: 6 F. van den Bussche 7 H. Schouten; 8 J. van Haneghem. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P G. KUYPERS telefoon 2377 Huls' privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2M> mm gewone advertenties. By contract aanzienlyke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 1 0.45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BIJEENKOMST K.A..BO. De Katholieke Bond van Overheids personeel, de K.A.B.O., afdeling Zuid- Beveland, zal op zaterdag 1 december haar jaarvergadering houden in het Slot Ostende te Goes. Naast de gewone agen dapunten staat in verband met periodie ke aftreding een bestuursverkiezing op het program. Aftredend en direct her kiesbaar zijn de heren P. Koens, F.J. Janssens, J. Pieters en C. Janse. De dis trictsbestuurder de heer Vaes zal op deze vergadering enkele actuele problemen dis er zijn onder de loep nemen en even tuele vragen beantwoorden ENSEMBLE VOOR Z.V.U. Onder auspiciën van de Z.V.U., in sa menwerking met het Nutsdepartement Noord-Beveland, heeft gisteravond net toneel- en televisiegezelschap Ensemble in de Prins van Oranje een opvoering gegeven van het blijspel „De duivel hale ze" van Robert Thomas. Het talrijke pu bliek heeft genoten van een bijzonder goede opvoering onder regie van Jan Retèl, en van de puntige vertaling van Paul Rodenko. Voor een bespreking van dit stuk door onze toneelredacteur ver wijzen wij naar onze editie van donder dag j.l. MAC-RIT Zaterdagavond heeft de MAC de Be- velanden te Goes een zeer geslaagde nachtrit gehouden, waaraan 30 auto's deelnamen. Deze rit, Adriarit genoemd, was mede in verband met het feit dat ze beslissend was voor het clubkam pioenschap, bijzonder zwaar. De wegen in de Zak van Zuid-Beveland waren door de bietencampagne spekglad van de klei en de dijken week door de regen. Toch zijn 28 van de 30 deelnemers erin ge slaagd de finish in hotel Ockenburg te Goes te bereiken, zij het ten koste van vele strafpunten. Als eerste met 16 strafpunten eindigde C. Nieuwenhuize uit Nisse. Hij mocht uit handen van de heer Adriaanse de Adria wisselbeker in ontvangst nemen. De ver dere uitslag luidt: 2 A. van Dijke, Goes 28 strafp., 3 J. Traas. Middelburg 33, 4 F. Duynhouwer, Kloetinge 38, 5 G. Luyk, Kloetinge 41, 6 C. Kriekaard .Goes 45, 7 D. Priester, Goes 46, 8 M. C. Duynhouwer, Kapelle 49, 9 L. Zevenhui zen Goes 59, 10 J. Corstanje, Goes 64 strafp. Door deze uitslag werd de clubkam pioen van 1961, de heer C. Boonman, als zodanig onttroond en kreeg de MAC de Bevelanden een nieuwe clubkampioen 1962 in de persoon van de heer G. Luyk te Kloetinge, dié in drie ritten 142 rij- derspunten verzamelde. D AM-KAMPIOENSCHAP In de zevende ronde om het persoon lijk kampioenschap van Zeeland, welke zaterdag te Goes plaatsvond, zijn de vol gende partijen gespeeld: Hoofdklasse: Jan Blom-oJh. Lere 1-1 (inhaalpartij), G. Blom-C. van Rijswijk 0-2, Joh. Lere-J. Louwerse 2-0, F. Blaas- E. A. Schuitema 1-1, G. Blom-J. Blaas 1-1. 2e klas: H. de Vlieger-C. J. Hollestelle 0-2, N. van Eenennaam-F. Grevinga 2-0 P. Coppoolse-A. Francke 1-1, Ir. Op 't Hof-J. C. Nijssen 2-0, C. W. van Damme- J. Houmes 1-1, A. A. v. d. Mark-J. de Wolff 2-0. Jeugdklasse: P. C. Allaart-B. Tramper (niet gespeeld), F. de Haas-M. G. Bras ser 0-2, N. Hulshof-N. C. Meliefste 0-2, N. Tramper-W. Dekker 0-2, H. Tramper -J. Schout 2-0. MIDDENSTANDSVROUWEN BERAADSLAAGDEN De Middenstands Vrouwen Vereniging heeft een goed bezochte ledenvergadering gehouden onder leiding van de presidente mevrouw Dominicus-de Graaff. Zij hield een 'inleiding over de drukte, die vele mensen momenteel te pakken heeft, en waar de huisvrouwen al direct iets aan kunnen doen om de vaak overbelaste le veranciers in allerlei vormen wat ver lichting te brengen. Volgens de presidente rust op de zakenvrouwen de taak Goes nog meer tot een koopcentrum te maken, waar het goed toeven en prettig winke len is. Na de pauze vertoonde mevrouw Van de Berge mooie dia's van de taptoe, het fruiteorso en de zakenrevue, welke gemaakt waren door haar man. s-Heer Arendskprke BENOEMINGEN Tot lid van de Instelling voor Maat schappelijke Zorg alhier zijn benoemd door de raad, de heren A. A. Quist en .J Welleman te Lewedorp. BEVEILIGING GEVAARLIJKE SPOOROVERGANG Het gemeentebestuur heeft van de n.v. Nederlandse Spoorwegen bericht ontvan gen, dat een automatische knipperlicht installatie zal worden aangebracht op de overweg van de Poelweg. Reeds hebben zich op deze overgang twee treinongeval len voorgedaan met dodelijke afloop. Wot phaartsdijk KONINGSSCHIETING De handboogsociëteit „Doel naar Ho- ger" hield haar jaarlijkse koningsschietmg op de liggende wip in café Ossewaarde. De heer W. van de Kreeke wist het hoog ste aantal punten te behalen, zodat hij zich voor het seizoen 1962-1863 koning van zijn sociëteit mag noemen. Tegelijkertijd hield de koninklijke hand boogsociëteit „Jacoba van Beieren" uit Goes haar jaarlijkse koningsschieting in Wolphaartsdijk. Dit koningsschap werd behaald door de heer P. Boonman. s-Heerenhoek SINT-NICOLAAS KWAM OP BEZOEK Zaterdag bracht St.-Nicolaas een be zoek aan 's-Heerenhoek. Voorafgegaan door de fanfare St.-Cecilia reed de Sint te paard naar het gemeentehuis, waar hij werd verwelkomd door burgemeester R. O. M. Waelput. De Sint vond onze plaats veel veranderd. Niet alleen de uitbreiding van de woongelegenheid viel hem op, doch ook de jeugd vond hij veel veranderd. Zij waren volgens hem veel kalmer geworden, wat hem zeer ver heugde. Hierna begaf de Sint zich naai de Jeugdhoeve, waar de jeugd Sinter klaasliedjes voor hem zong. Vervolgens werd de jeugd verrast met een circus voorstelling door het Goese kindercircus „Hoger op", dat een vlot programma bracht. Na afloop werd de jeugd getrak teerd. De Jeugdraad en de Winkeliers vereniging „Samen Sterk" hebben een groot aandeel gehad in de organisatie van dit feest. KEIZERSCHIETING Aan de Keizersschieting te 's-Heeren hoek namen deel 2 keizers en negen ko ningen. Na zeven ronden velde P. Schreurs, keizer van Zeelandia, de hoofdvogel, waardoor hij de zo begeerde titel van Keizer van Zuid-Beveland kreeg. Hierna kwam het concours, waar aan 23 schutters deelnamen van elf so ciëteiten. Hoofdvogel: C. Raas van Wil lem Teil uit Ovezande, le zij vogel: D. Daalman van A.D.L.M. uit Kwadendam- me, le hoofdkal: P. Daalman,van A.D. L.M. Kwadendamme, 2e hoofdkal: A. de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, le onderkal: J. Corstanje van Spes Nostra uit Ovezande, 2e onderkal: J, Doene van Willem Teil uit Ovezande. Meeste vogels L. de Jonge van Concordia uit 's-Hee renhoek. CONCOURS LIGGENDE WIP Op zondag 25 november werd het con cours op liggend spel gehouden door Concordia bij P. Rijk te 's-Heerenhoek. Er namen 50 schutters deel van 12 so ciëteiten. De uitslag hoofdvogel: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme, le zijvogel J. de Rijke, Edele Handboog Oudelande, 2e zijvogel F. Clarijs van Ja coba van Beieren, Goes, le hoofdkal A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ove zande, 2e hoofdkal A. van Zunderen van Spes Nostra uit Ovezande, le onder kal J. Rijk A.D.L.M. Kwadendamme, 2e onderkal idem. Meeste vogels A. Geen- se van Zorgvliet, Ellewoutsdijk. RECOLLECTIEDAG VERKENNERIJ De katholieke verkennerij „K.VV heeft in de Jeugdhoeve een recollectiedag voor haar leiders en leidsters gehouden onder leiding van de districtsaalmoezenier pa ter Pontenagel uit Goes. Men hield zich bezig met discussies, zang en spel. (Advertentie) Heinkenszand In principe verleende de gemeenteraad medewerking aan de plannen van het Groene Kruis om in Heinkenszand een wijkgebouw te stichten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van Iwaar- den werd het duidelijk, dat het Groene Kruis niet heeft kunnen wachten op een eventueel plan het Groene Kruisgebouw te verenigen met een verenigingsgebouw. Niettemin zei burgemeester Eisen de tot standkoming van een verenigingsgebouw voor Heinkenszand hoogst noodzakelijk te vinden. Enige tijd geleden is een apar te vergadering aan dit vraagstuk gewijd. Van particuliere zijde zijn echter nog geen reacties of initiatieven binnenge komen. „Ik zal er nu zelf weer aan gaan trek ken", aldus de burgemeester. B. en w. zouden zich naar aanleiding van een tweede brief van de badjuffrouw nader over de sluitingstijden van het badhuis op zaterdag beraden. De raad wees een subsidieverzoek van de Bond van Mobilisatie-Invaliden en hun nabestaanden en de stichting De Nederlandse Soldaat af. Genoemde in stellingen willen in Drachten een natio naal monument oprichten. De heer C. Dellebeke zei hierover: „Het is te ver hier vandaan ook. Je ziet er toch nooit niks van". Tijdens de rondvraag werd o.m. ge ïnformeerd naar de mogelijke vervulling van het vakante notariaat te Heinkens zand. Krabbendijke RAADSAGENDA De raad komt op dinsdag 27 november om 19 uur bijeen. De agenda vermeldt onder meer: voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1963, herbenoeming van leden en plaatsvervan gende leden van de woonruimte-advies commissie, aankoop van een pakhuis van de heer C. P. van Houte, voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke re geling voor de reinigingsdiensten met de gemeenten Kruiningen, Rilland-Bath, Waarde, Wemeldinge en Yerseke, het aan gaan van een lening groot 137,000,- met de Bank van Nederlandse gemeenten. Ondanks de koude was er voor de of ficiële intocht van St.-Nicolaas in Mid delburg veel belangstelling. De „Stoom boot" arriveerde omstreeks half twee op de Rotterdamse Kade. Toegejuicht door vele honderden begon de goedheilig man, begeleid door zeven zwarte Pieten te paard aan het eerste gedeelte van een rondrit door Middelburg. Tijdens deze rit werd een bezoek gebracht aan het oude mannen- en vrouwenhuis in Klein- Vlaanderen en het ziekenhuis, waar versnaperingen werden uitgedeeld. Ver volgens ging het gevolg naar het stad huis, alwaar de hoogbejaarde bisschop door burgemeester mr. J. Drijber harte lijk werd ontvangen. In zijn toespraak tot Sint-Nicolaas uitte mr. J. Drijber de wens, dat er spoedig een nieuwe brug over het kanaal door Walcheren, de voormalige stationsbrug zal komen als mede dat de woningnood, vooral door het uitbreidingsplan Zuid zal verdwij nen. De vele honderden kinderen die zich voor het stadhuis op de Markt had den verzameld, zongen de Sint, begeleid door het Middelburgs Muziekkorps toe. Hierna vervolgde het gezelschap zijn rondrit door de stad. Thans werden zij vergezeld door het Middelburgs Muziek korps en het tamboer- en pijperkorps „Juliana". (Advertentie) vanaf f 195.— Kantoormachinehandel J. A. Biesbroeck Gentsestraat 21a-23 - Hulst - Tel. 2080 (Van onze verslaggever). Op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft mevrouw Theresa Dadzie, echtge note van de ambassadeur van Ghana in Roemenië, zaterdag even nar het mid daguur het motorschip ,.Lake Bosomtwi" te water gelaten. In tegenwoordigheid van de voltallige directie van de K.M.S. en verschillende Ghanese autoriteiten, wenste mevrouw Dadzie het schip een goede vaart, liet de champagnefles tegen de boeg uiteen spatten en hakte kordaat het koord als laatste beletsel door. Onder de tonen van het Ghanese volks lied, gespeeld door de harmonie .,Ons Genoegen" ging hierop de „Lake Bo somtwi" op statige wijze haar element tegemoet. Het schip is de achtste eenheid in een serie van acht schepen, die door de Black Star Line in opdracht werd gege ven en waarvan de K.M.S. er zes te bouwen kreeg. Het zevende schip, de „Kulpawn Ri ver", gemeerd bij de timmerfabriek, was enkele uren eerder door de president directeur van „De Schelde', de heer J. W. Hupkes aan de Black Star Line, ver tegenwoordigd door de „chairman of the board', van deze maatschappij, de heer A. R. Boakhije, overgedragen. De sym bolische overdracht geschiedde door het neerhalen van de Scheldevlaggen en het hijsen van de vlag van de Black Star- Line. De feitelijke overdracht vond plaats in de lounge van het schipwaar in aan wezigheid van een groot aantal genodig den, de heer Hupkes de Bill of Certifi cate aan de heer Boakhije overhandigde. Is. (Van onze verslaggever) Ter jongste raadsvergadering te Hulst gaf het voorstel tot grondaankoop van de Ned. Herv. Gemeente te Hontenisse (2.10.23 ha ad 44.426,75) binnen het uit breidingsplan Noord II de heer Picavet aanleiding tot de opmerking, dat op de ter visie gelegde tekening nog de voor malige gemeentegrens is aangegeven, terwijl niet via een bepaalde kleur was aangeduid, wat in de onmiddellijke om geving reeds gemeente-eigendom is. Aangezien het hier factoren geldt, die z. i. een rol spelen hij de urgentie-bepa ling van de aankoop en dus prijs-be- invloedend zijn, zag hij dit in de toe komst gaarne anders. De heer v. d. Walle dacht er evenzo over en de heer Picavet kreeg steun van dhr. Stolte, toen hij wees op het ontbre ken van schattingsrapporten, die hij der halve in besloten zitting gaarne toege licht zag, hetgeen geschiedde. Ter realisatie van een tijdelijke fiet senstalling, omdat wegens bouw door de huishoudschool stalling aan de Vest dijk niet meer mogelijk is, werd een stuk grond in de glooiing van de wal ver huurd aan de r.-k. technische school. Desgevraagd kreeg de heer Picavet van de voorzitter te horen, dat dan zal wor den afgezien van de huidige stalling bij de gasfabriek, doch de heer Veraart bleek van de directeur het tegenoverge stelde te hebben vernomen. Het uitbreidingsplan „Noord" zal wor den herzien en het uitbreidingsplan „Zuid" werd principieel goedgekeurd, terwijl de raad ook zijn fiat verleende aan het exploitatieplan Industrieterrein Absdale, waaraan overigens een veel hoofdige en veelzijdige discussie vooraf ging rond het handhaven of elders aan brengen van de weegbrug, de riolering Steensedijk en het buiten beschouwing laten van 7000 m2 grond, welke echter volgens wethouder Martens voor indu strie-doeleinden te diep en moerassig zijn, zodat ter plaatse een waterbassin is gepland, waarvan met name de brand weer bij (onverhoopte) gelegenheid pro fijt zal kunnen trekken. Onwillige huurbetalers in gemeentewo ningen zullen zich voortaan geconfron teerd zien met gas-afsluiting, waarop evenwel zo hoorde dhr. Stolte tot zijn geruststelling beroep bij de gemeente, raad mogelijk is. De termijn, waarbin nen de onbewoonbaar verklaarde woning Oud Antwerpen 3 moet zijn ontruimd, werd met een jaar verlengd, waarna met algemene stemmen de heer G. A. F. d'Hondt benoemd werd als waarnemend secretaris-ontvanger der gemeentelijke instelling voor maatschappelijk werk. Zonder veel commentaar ging de vroed schap akkoord met de verlenging der huurtermijn voor een jaar van de loka len der lagere school ten gerieve van het CVO; de huurvergoeding ad ƒ960 aan de BLO; de wijziging der vergoe dingen van brandweerleden en de vast stelling der pensioengrondslagen. Bij de bank voor Ned. gemeenten zal een lening worden aangegaan van een half miljoen en de r.-k. middenstands vereniging zag de 25e begrotingswijzi ging 1962 gerealiseerd, hetgeen een bij drage van 630.- betekent voor de St.- Nicolaas-optocht a.s. zondag. Bij de behandeling der ingekomen stukken merkte de heer Stolte op, dat het voor de raadsleden zo langzamer hand onmogelijk wordt om alles is, waarbij ook het hertenkamp betrok ken is. Van een telefooncel in N. -Hulst kan evenwel by de huidige PTT-voor- schriften niets komen. De heer Stolte geeft evenwel zyn pogingen niet op. Het destijds door de heer Picavet be pleite gemeenteblad zal niet verschijnen, daar dit naar het oordeel van b. en w. te kostbaar zou worden. Wel echter krij gen de raadsleden de gestencilde stuk ken voortaan thuisgestuurd en wie daar in als niet-raadslid geïnteresseerd is, kan zich hierop abonneren voor vijf gul den per jaar. De heer Picavet sprak tenslotte naar aanleiding van een artikel in dit blad uitvoerig over de deining rond de jaarmarkt. We komen daar nader op terug. (Advertentie) 'n Delicatesse! Vraagt uw winkelier Import: THEUN1SSE Buitenlandse Agenturen N.V., ROOSENDAAL (Van onze correspondent) Sinds zaterdagmiddag is Sint Nicolaas weer in Goes. Toegejuicht door duizen den kinderen arriveerde de Goedheilig Man om kwart over twee per schip aan de Albert Joachimkade, waar hij en zijn 10 zwarte Pieten werden opgewacht door een deputatie van de Goese middenstands centrale en door de kon. harmonie Euphonia. Ook de schimmel was dit jaar weer present, nadat Sint Nicolaas de laatste jaren voortdurend gebruik had gemaakt van auto's. Door een haag van kinderen met hun ouders begon de Sint aan zijn zegetocht door de Ganzestad, voorafge gaan door Euphonia. Op het stadhuis vond een officiële verwelkoming plaats door burgemeester Huber. In tegenstel ling tot andere jaren, toen het publiek tijdens de ontvangst maar gelaten stond te wachten tot deze was afgelopen, werd nu door een reporter een rechtstreeks verslag gegeven van hetgeen er in de raadzaal gebeurde. In zijn welkomst woord zinspeelde burgemeester Huber op het oude stoute Goes, waaraan hij ver bond, dat het in de toekomst braaf zou zijn. Natuurlijk kwam ook het verlang lijstje ter tafel: Goede, grote en veel wo- (Advertentie) 3,50 per week (per maand voordeliger) KANTOORMACHINEHANDEL J. A. BIESBROECK Gentsestraat 21a-23 Hulst Tel. 01140—2080 Het bestuur van de rijkskieskring Mid delburg van de KVP heeft zaterdag de voorlopige kandidatenlijst van de rijks kieskring voor de. Tweede Kamerverkie zingen 1963 opgesteld. Vier kandidaten voldeden aan de voorwaarden. T.w. in alfabetische volgorde: J. v. Dongen uit Aardenburg, drs. W. Dusarduyn uit Goes, drs. W. Lockefeer uit Hulst en J. v.d. Voorde uit Sluiskil. Zaterdag a.s. zullen de dagelijkse be sturen van de rijkskieskringen in het westen van het land, waaronder die van de rijkskieskring Middelburg, de voor lopige lijst voor West-Nederland opstel len. Aan de hand van deze voorlopige lijst zal de verkiezingsraad een advies opstellen, dat tenslotte nog aan de gros- lijsstemming onderworpen zal worden. Met één klap is de eerste postzegel- beurs van Philatelica, afdeling Goes en omstreken, zaterdagmiddag in de hal van de ambachtsschool gehouden, de groot ste postzegelbeurs van Zeeland gewor den. Meer dan 200 filatelisten uit Goes en omgeving, maar ook uit Den Haag. Dordrecht en Terneuzen, bezochten deze eerste in Goes gehouden beurs, waar druk werd geruild en verkocht. Ook de, indertijd door de vereniging aangekochte zegels van Nederlands Nieuw-Guinea gingen vlot van de hand. Philatelica, af deling Goes kon diverse nieuwe leden in schrijven, waardoor de sterkte van de ver eniging op 112 leden is gekomen. Het a.s voorjaar zal waarschijnlijk weer een beurs worden gehouden, medio maart. Vakleerlingen van het Brabants con servatorium hebben voor de afdeling Hulst van Jeugd en muziek een muzi kale voordracht verzorgd die in ver schillende opzichten een interessante be levenis is geworden. En gelukkig op de eerste plaats van wege het muzikale genot dat deze drie jeugdige musici ons verschaften. Vervol gens vanwege de vergelijking die men kon maken tussen vakleerlingen en amateur-leerlingen. Het Brabants conservatorium had be paald niet de geringsten afgevaardigd. Technisch waren ze al op een behoorlijk niveau aangeland en ook de toonvor- ming was vooral 'n element dat kon be koren. Dit laatste is b.v. al een van die eigenschappen die als grootste verschil aan de dag komen bij een vergelijking met amateur-leerlingen. Wanneer er nog tekortkomingen te bespeuren vielen, dan lagen die vooral op het vlak van de intonatie, wat in dit geval dus be trekking heeft op de violist en de kla rinettist. De muzikaliteit kreeg nog niet overal zijn diepte, maar ook dit element zal ongetwijfeld met de tijd verder rij pen. Maar deze tekortkomingen waren overigens helemaal niet in die mate te bespeuren dat ze een muzikale beleve nis in de weg stonden. Het programma had zelfs een virtu oze inslag. We denken hier aan de Fal- la's Spaanse dans voor viool en piano, waarin de violist Paul Vossen blijk gaf over hoge technische kwaliteiten te be nand onmogelijk wordt om alles nog 6C j'c voldoende te „verwerken" als zij te elf- schikken evenals de pianist Jan Gruit- hutroon rlia aart hnoicrnrtn irortiillrinrt ctnf der ure ter inzage gelegd worden, ter wijl hij bovendien het schriftelijk b. en w.-antwoord op zijn verzoek om een her tenkamp in het doelenbolwerk en een telefooncel in Nieuw-Hulst erg summier ordeelde. De voorzitter vertelde, dat een groot scheeps recreatieplan in voorbereiding huysen, die een boeiende vertolking gaf van het Scherzo op. 31 van Chopin. Het begeleiden van deze pianist ging hem trouwens ook bijzonder vlot al De kla rinettist Sjef Douwes speelde o.a. eer Scherzo van Cardew, waarin vooral de toonvorming in het middenregister de specifieke klarinettooh het meest bena derde. Een geestig gecomponeerde suite voor piano, viool en klarinet van Darius Milhaud besloot deze muzikale voor dracht die voor de afdeling Hulst van Jeugd en Muziek weer een succes was. JO IVENS. In het Schuttershof te Goes hebben de jongens van de Katholieke Zeeuwse Koorschool, onder leiding van directeur E. Heyblok opnieuw bewezen tot welke voortreffelijke vocale prestaties zij in staat zijn. De voorzitter van de koor school, M. Bakker, beloofde de helaas niet zo talrijke toeschouwers een cultu rele ontspanning van hoog gehalte en deze belofte hebben de vijf en veertig jongens van de koorschool volledig in gelost. Voor hun gehoor, waaronder burge meester F. G. A. Hubers, 'deken Holt- kamp en het raadslid J. A. Roose, brach ten zij een programma voor elk wat wils. Dat er onder dit gedisciplineerde koor ook nog jongens schuilen, die an dere noten op hun zang hadden bewe zen twee van hen met een goede vertol king in quatre mains van de suite „Dol ly" van Gabriël Faure. Voor 'hen, die dit mocht interesseren: '.ondag is dit koor opgetreden in Don- sen en naar ons werd medegedeeld ziet het er naar uit dat de Zeeuwse Koor school binnenkort ook in het buitenland zal gaan optreden. ningen voor grote gezinnen, bejaarden woningen, verbetering van het haven complex en van de outillage en de restau ratie van het oude stadhuis. In zijn we derwoord zei Sint Nicolaas op de eerste plaats blij te zijn weer in Goes te ko men en dat het hem bijzonder verheug de daar een in de Goese middenstands centrale verenigde middenstand aan te ti effen, die in dit overkoepelende orgaan een voorbeeld is voor den lande. Na enkele opmerkingen over het feit, dat de schimmel niet tegen brozems kan, en dat ze daarom maar uit de buurt moe ten blijven, zei de Sint: „Door de cri sis heeft Goes geen al te beste naam, maar b. en w. en de raad doen hun uiter ste best om aan deze ongewenste situatie een keer te geven. Burgemeester, ik wens u veel succes met het lijmen van de brokken". „Door de Deltadammen zal Goes een nog belangrijker verkeersknooppunt wor den en ik vertrouw op het college dat zij zullen zorgen dat Goes met de ont wikkeling mee evolueert", aldus de Sint, die hierna overging tot het overreiken van enkele surprises. Met het gebruiken van een verversing kwam een einde aan deze officiële ontvangst, waarna de Sint op het bordes van het gemeentehuis de kinderen nog toesprak en de Pieterbazen kwistig met snoepgoed rondstrooiden. Na nogmaals een rijtoer door de binnen stad gemaakt te hebben, nam Sint Ni colaas voor de komend^ weken zijn in trek in hotel Korenbeurs. (Van onze redacteur) Een byzonder levendige en Interes sante discussie was zaterdagmiddag het resultaat van een inleiding door het Tweede-Kamerlid, tevens Zeeuws gede puteerde J.M.A.C. van Dongen, die te Axel op een vergadering van de KVP- statenkring Hulst een aantal aspecten van de landelijke en provinciale katholieke politiek belichtte. Met name vooral het landbouw- en woning'beleid der regering werd intensief „uitgebeend", waarby waardering en kritiek een treffend symp toom vormden van de verdeeldheid der meningen inzake de overheidspolitiek. In het tot kerngebied verklaarde Zee land staan grote dingen te gebeuren, al dus de heer Van Dongen, die o.a. zin speelde op de Deltawerken, de grotere welvaartsspreiding, de aanleg der Sloe- haven, de kanaalverbreding, de enorme recreatie-ontwikkeling, de brug over de Oosterschelde, de aanwijzing van indu striekernen en de ontwikkeling van het totale Scheldebekken. waarvoor een na tionale commissie zal worden benoemd, zoals in deze kolommen reeds eerder te lezen viel. Zoals gezegd, er werd na sprekers cau serie in den brede van gedachten gewis seld, waarbij speciaal de meningen over het woningbeleid nogal uiteenliepen. Toen de leider op zeker moment spon taan vroeg om toezending van namen der aannemers die buiten de zuiver lokale sector w.w.-woningen willen bouwen, noemde ir. Dikötter uit Terneuzen het bouwen van goede woningen voor de curveprijs boudweg een „misdaad"! Tijdens deze vergadering, die door sta- tenkringvoorzitter drs. Th. Adriaansens uit Hulst op prettige en kundige wijze geleid werd, gaf secretaris-penningmees ter F.C. Mechelink (Terneuzen) een kort overzicht van de gang van zaken in de periode oktober '61 tot september '62. Het ledental liep, verspreid over alle af delingen, terug van 1886 tot 1630 en de afdeling Zuiddorpe bestaat officieel niet meer. Was er vorig jaar een batig saldo van 21,33, dit jaar konden nog niet alle financiële verplichtingen worden nage komen. Ware de contributie der 1630 kringleden afgedragen 407,50) dan zou na afdoening der schulden een saldo van 137 resteren. Morgen, dinsdag 27 november, zijn de tijden van de hoogwaterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 3.02 en 15.09 uur; Terneuzen 2.22 en 14.31 uur; Vlissingen 1.57 en 14.05 uur; Wemeldinge 3.54 en 16.03 uur. 'Advertentie) KERSTDINER 2e KERSTDAG MENU a f 11.50 Grape Fruit Cocktail Consommé Royal Filets de Sole Veronique Pom. purée - Carrots Glacées Filet de Boeuf Jardinière Parfait Praliné Reservering tot en met 18 dec. a.». Nassausinge] 28 t Tel. 38452 Breda f i i 1 ■üsMm ST. JANSTEEN R.-K. Jongenspatronaat 19.30 uur Toneeluitvoering MIDDELBURG Kunstzaal v. Benthem en Jutting 9-18 uur Expositie SAS VAN GENT Olympia 20 uur Amerika bij nacht HULST Bioscoopgebouw 20 uur De schaduw, 18 jaar AXEL Het Centrum 20 uur Het meisje Anna Suh, 18 j. MIDDELBURG Kunstzaal v. Benthem en Jutting 9-13 uur Expositie De Tussauet Ned. Koffiehuis 10 uur Contactdag maatschappelijk werk SAS VAN* GENT Olympia 20 uur Nog minderjarig HULST Bioscoopgebouw 20 uur Terreur van de rode draak, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Jong maar geraffineerd, 18 jaar yanavond zal voor de krachttoer beginnen, haar schouders heeft I toen zij ter gelegenheil veertigjarig jubileum nale actie voor een wilde organiseren. Ai medewerkers, die bij thon-uitzending via ra le visie zijn betrokkeJ reeds veel voorbereid verricht. In een korte spanne tijds nacht de oosthal van de 1 ijsbaan worden ontdaan, oil bouwers van de AVRO-te]!j genheid te geven zo snel il les op te bouwen. Daarr technische apparatuur in cl den aangebracht. Dat zijn I tingsapparatuur en de beeldkabels. Niets zult il meer merken van de nerl ning, die allen heeft beheer I op tijd klaar te zijn. V Wanneer u vanavond oi gen uw toestel aanzet, krl laatste deel van de perscol zien, die de AVRO en dil „Het dorp" kort voor der hielden. Dr. Klapwijk ZcL vraag voor het gehele forul TEUN v. GELDEI Boordevol enthousiasme? b we zaterdagavond niet gewe Limburgse avond in Sittard Vc televisie. Maar het was allen- noeglijk en plezierig. Eerst kr kers een praatje met plaatje ge aspecten van het Zuidlim en leven. Tussen deze plaatje pelde de rare figuur van Jo alias Swiebertje, maar het w wel heel erg goed bedoeld en komisch. Kostelijk was de p, de Heerlense Globetrotters, dacht werd geschonken aan he Door een slechte straalverbin men enige beelden wazig doo De NTS-camera's stonden 2 gen in de prachtige H. Hartker tricht opgesteld voor de re uitzending van een plechtig» Vooraf vertelde pater Van korte trekken iets over dez waardige kerk. Jammer dat meer van het fraaie interieur kunstschatten liet zien. Man Kamp zorgde overigens voo stekende beeldregie met enke] felijke shots. De NCRV schotelde de kijke een aantal vaste programmapi De reis van hun leven, Arth en een concert van het Amst< merorkest. Aan deze serie nieuwe rubriek „Onder vier 0 voegd, waarin Jan van Hil] sprek had met de voormalig dacteur van „De Waarheid", J. Koejemans. Treffend was c tige wijze, waarop deze spral geen hem bewogen had tot te treden (de logica van he en de ellende van het prolet in het communisme niet vind antwoord op de levensvragen, met de CPN en de terugkec geloof in God. De heer Koej klaarde geen spijt te hebben tiviteiten in zijn verleden en te geloven in de maatschap dening zoals het communism Het gevaar van een Russisc bezetting achtte hij ireëel. VLAAMSE Een weekend vol muziek kers naar de Vlaamse t.v. L vierde aflevering van Canzo als steeds doeltreffend en sn presenteerd. Daarna de quiz een woord" die visueel benec was. Zondag o.a. een boeiei sportreportage, een van Kui befaamde operetteprodukties van Edward Künneke. Zon top van de Olympus werd t het vooral door het ballet we dend, maar ook deze keer kvv ter gesproken) Nederlands op momenten, waarop de m dig verstoord werd. Voor de er een Tsjechische avonturer in enkele passages voorkwam gelegd anti-godsdienstige pro hielden volgens het bekende tische recept. Een beetje me zin bij de keuze van dit soor ons dus meer dan gewenst (Advertentie)

de Stem | 1962 | | pagina 2