Veer se Boys verplettert Zeeland Sport met 6-2 Vlissingen door zege toch hoofdrol weer in UITSLAGEN Goed aanvalsspel TSC met zege als beloning Zeelandia-Kaaise Boys in een nek-aan-nek race Nieuwe kansen Vlissingen Middelburg slechts 2-2 Zeelandia nu Yerseke houdt stevig eerste dapper stand Zege voor Oostburg V SjWCtuhtt EN STANDEN t j Tweede klasse B xZ- f ij 'X ji JU S.Ï Hontenisse wint 3-2 en Desk protesteert Uno Animo wat sterker dan HVV Hulst (3-1) Veerse Boys: royale zege op Zeeland S. Internos deelt winst met Terneuzen (1-1) Middelburggelukkige zege tegen Roosendaal Eerste klasse B Derde klasse D Tweede klasse A Verlies eigen RAC op bodem voor hpi 5 1 jnhel1 werd echter gesticht sie benLfj er ®asten. waar de defen- Met cnorf eee?- ste/ke indruk maakte. waartWCOI"blnaties sneden de voor deze lfn" der thul?club herhaaldelijk door voorJ'"5 finishing touch ontbrak lanri c P d"iirde tot die voor Zee- Eerst ?.P02 20 noodlottige 5 minuten. e.n J ftc de actieve midvoor J. Joore zaeht .dlgingsfout af- De bal werd te fitee,.a ïggespeeld en Jan Joore pro- scoorrif dankbaa«- (2—1). Vlak daarop Eerste klasse E Alliance: geen goal in Tongelre (2-0) Geen MOC-succes in Schijndel en... (4-2) Vlissingen klopt Spechten met 4-1 Longa verloor bij Helmondia (2-0) Eerste klasse B Eerste klasse E Tweede klasse A i i Tweede klasse B Derde klasse B Derde klasse C Derde klasse D Vierde klasse B Vierde klasse E Vierde klasse F Vierde klasse C Reserve Tweede divisie Vierde klasse H DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 NOVEMBER 1962 w 4 4 s=><=> Veerse Boys is nu dus geheel alleen aan de leiding gekomen. Dat geschiedde, omdat de ploeg uit Raamsdonksveer een spekende 62 overwinning behaalde op de grote concurrent Zeeland Sport, dat van dit resultaat toch wel erg geschrokken moet zijn en het was ook een gevolg van het feit, dat Middelburg het tegen een wispelturig Roosen daal niet verder kwam dan een 22 gelijk spel. Internos, dat zijn leven geheel gebeterd heeft, veroverde opnieuw een punt en wel con tra Terneuzen. De tweede verrassing van de dag was zonder enige twijfel de overwinning van Hontenisse contra DESK. HVV moest bij Uno Animo het onderspit delven. SteenbergenRood Wit ging niet door. Hontenisse is kennelijk de tegenslagen van het begin van deze competitie te boven gekomen. Het heeft na de twee gelijke spelen van de laatste weken zeer verdiende overwinning behaald op DESK. De eerste minuten waren de bezoekers in de aanval. Zij kwamen enkele malen gevaarlijk voor het doel van Hontenisse, De verdediging was echter paraat. De thuisclub nam het initiatief over, DESK werd op eigen helft teruggedrongen. Het doelpunt van Hontenisse kwam na onge veer 20 minuten. Hontenisse kreeg een indirecte vrije schop te nemen op een tiental meters van het DESK-doel. Aan voerder Steijns plaatste de bal naar links buiten van Waterschoot, die keihard in schoot. De bal werd door de DESK- verdediging weggewerkt, maar kwam echter voor de voeten van Steens terecht die de DESK-doelman met een hard schot het nakijken gaf (10) Voor rust kwam Hontenisse nog tot 20 door linksbuiten Neeteson, die de doelman van DESK met een prachtig schot van zeer ver verraste, Na de rust was de strijd aanvankelijk gelijk opgaand. Met de thuisclub iets gevaarlijker voor het doel. Het werd zelfs 3—0, alweer door de deze middag zeer goed spelende Neeteson, die een goede pass naar rechts opving en alleen op het DESK-doel afging. Na een prach tige schijnbeweging was de doelman van DESK kansloos (30)een prachtig doel punt. De DESK-spelers appelleerden na dit doelpunt voor buitenspel. De zeer be heerst en autoritair optredende scheids rechter Derks wees beslist naar het mid den. DESK gooide nu alles op de aanval en slaagde er in een tegenpunt te scoren toen de doelman van Hontenisse door het gladde veld ten val kwam tijdens het onderscheppen van de bal (3—1). De Voogd was de man die dit puntje wist te maken. DESK kwam echter nu nog feller opzetten en geraakte via midden voor Dekkers zelfs op 3—2, een vijftal minuten voor het einde. Verder kwam het echter niet. Beide clubs hebben zich ontzettend hard ingespannen. Het veldspel van Hulst was beter doch de Zeeuwen be schikten over een onmachtige voorhoede. By Ino werden de kansen benut. ■7™, beg?n het succes voor Loon op jV00r rust toen linksbinnen zorede e r00s trof' 1-°' Na de thee HVV fVoot v' d- Broek voor 2-0. de achtostlndV6" schepie °P en wist De TW f i terug te brengen tot 2-1. wtef v ïl t £ok.,en winst en het was doen ii'iieh o e de supporters kon gasten nrn r,' Pe P°«ingen van de slaagden ni ,°g enJg succes te boeken haarman net? ,°m2at do Uno-defensie sDrnne st°nd en de kostbare voor sprong met meer verloren liet gaan. Zeeland Sport heeft in Raamsdonksveer stand gehouden tot 5 minuten voor rust. De laatste mmuten voor de thee werden noodlottig voor de jongens uit Vlissingen. leidinTk„nnyS had door Beb Joore de der êfsmn ,nTen' doch de midvoor doelman Snh gelijkmaker achter Bovs Weef n P.Pere" te Pb»'»™. Veerse de'uitvaffin "!eest aanvallende, maar niet van „Van Zeeuwen waren lang hoeksrW, g0Vaar ontbloot. Vooral bij Zeeland Was de lange midvoor van defensie 660 gevaar voor de Boys- Bet^^^^^^nriÜÉÈÜMÜl Dee Desk-aanval op het doel van Hontenisse wordt door keeper Goossen zeer vakkundig afgeweerd. In de tweede helft kwamen de gasten nog even terug. Maar toen weer een viertal corners geen succes opleverden nam Veerse Boys het initiatief weer over. Uit een voorzet van M. Zijlmans pakte Beb Joore de bal ineens op zijn schoen en via de onderkant van de lat ontstond het vierde doelpunt (41). Broer Jan wilde blijkbaar niet onder doen en met een magnifieke kopbal wist hij de Zeeuwse doelman voor een vol dongen feit te stellen. Veerse Boys was nu oppermachtig. Een aalvlugge combi natie tussen B. Joore en M. Zijlmans werd door de rechtsbuiten met een harde schuiver afgerond (61). Toch hielden de Zeeuwen moedig vol en als beloning daarvoor kregen zij nog een doelpunt, gescoord door linksbuiten Eluc. In de weinig spannende wedstrijd In- ternos-Terneuzen kon de man aan het scorebord te elfder ure toch nog de nul len doen verwisselen met tweemaal een. Dat gebeurde in de laatste minuten van de wedstrijd. Tot dan toe waren de initiatieven weliswaar aan de kant van de Ettenaren, maar de stormlopen wer den door de Zeeuwen in het doelgebied steeds weer zodanig afgezwakt dat de thuisclub geen kans kreeg om te scoren, De vele malen opgebouwde aanvallen werden door Internos slecht afgewerkt. De weinige aanvallen die door Terneuzen werden gedaan waren echter veel ge vaarlijker omdat men soms een dankbaar gebruik probeerde te maken van een open veld. Dit resulteerde een kwartier voor het einde dan ook in een 0-1, toen linksback Wissel, van Terneuzen, de kans schoon zag om het „gat in het veld" met een run te doorklieven. Nog geen twee minuten later nam Internos revanche met een penalty, die werd toe gewezen omdat een der Terneuzenaren in de furie van het spel een ietwat ge vaarlijke bal met beide handen uit de lucht greep. Daar het niet de doelman was zat er voor Etten een penalty in, die voortreffelijk door Jos. Sprenkels werd genomen. De stand kwam hiermee op 1-1. Middelburg en Roosendaal hebben in een match met afwisselende kansen de buit eerlijk met elkaar gedeeld (2-2). De thuisclub begon met een serie uit stekende aanvallen op te bouwen, die veel goeds beloofden. Een goede com binatie tussen Vogel en de Vos leed schipbreuk omdat laatstgenoemde op het beslissende moment struikelde, maar het was toch geenszins tegen de verhouding toen de Vos na 11 minuten doelman Van de Vrede op listige wijze passeerde, 1-0, hoewel naar onze mening de Mid delburg-speler daarbij hands had gemaakt. Roosendaal liet zich niet deprimeren en de oude rot Voets voorzag zijn mede spelers keer op keer van gevaarlijke passes, die alle aandacht van de Middel burgers opeisten. Heynen waagde een schot dat Versluys maar juist kon ver werken. Aan de andere kant schoot Del- motte keihard over de lat. Het tempo zakte al spoedig en nadat eerst Voets uit een lastige hoek in het zijnet had geschoten, had hij in de 39e minuut meer succes toen hij na goed voorbereidend werk van De Jong de gelijkmaker in schoot, 1-1. Reeds twee minuten later nam de thuisclub opnieuw de leiding door J. Vogel, die in twijfelachtige po sitie de bal ontving en daaruit scoorde 2-1. Na de rust begon Roosendaal met enkele felle aanvallen eri toen Voets, geheel naar rechts uitgeweken, een voor zet gaf belandde de bal via de paal in het net, 2-2. Er ontspon zich nu een spannende strijd om de zege, maar hoe wel zich aan beide zijden nog wel kan sen voordeden bleven doelpunten uit en met deze gelijke stand, die de ver houding ook wel het best weergaf, kwam het einde, 2-2. Ofschoon T.S.C. zeer snel een achter stand opliep bij Quick wisten de Ooster- houtenaren toch de volle buit te verove- Reeds in de 2e minuut van de wedstrijd aan de rand van de duinen stond TSC tegen een 1-0 achterstand aan te kijken. Een op links genomen corner met het rechterbeen door Duson werd door Strien verkeerd beoordeeld en draaide in het TSC-doel. Hierdoor ontstond enige onze kerheid in de blauw-wit gelederen maar al spoedig bleek dat de Quick-voorwaart- sen niet al te veel in hun mars hadden en kon Hartsuiker, die vandaag als te ruggetrokken midvoor stond opgesteld, tezamen met de halfspelers het spel ver plaatsen naar het Haagseo doel. C. Kops pseelde zich prachtig vrij en loste een hard schot in de rechterbenedenhoek dat prachtig werd gestopt. Met het forceren van een tweetal cor ners probeerden de Hagenaars nog door te drukken, maar nu was de TSC-achter- hoede meester van de situatie, juist voor de rust werd met een goede pass J. Kuppens gelanceerd. Hij speelde zich schitterend vrij, maar zijn goed gericht schot was iets te zacht en werd dan ook tot corner verwerkt. Onmiddellijk na de rust bleek al dat T.S.C. niet bij de pakken zou gaan neer zitten en na een goede aanval over rechts werd door Jac. van Gooi in de 2e min. de gelijkmaker in de touwen gedenoneerd. In de 24e min. gaf C. Korsten een diep tepass naar de naar rechts uitgeweken R. Hartsuiker; deze gaf een hoge voorzet welke in eerste instantie door een der Quick-verdedigers werd weggeschopt. Doch J. Bakx kopte deze bal naar de op links staande J. Kuppens die hoog op springend het tweede doelpunt onhoud baar inkopte. Hierna was TSC de partij die het betere voetbal speelde en goede combinaties op zette. Eenmaal nog kwam het T.S.C.-doel in gevaar toen linksbinnen van Zutphen een vrije trap met een boog langs de T.S.C.- muur schoot, doch de paal bracht redding Goed doorzetten van linksbuiten Kup pens zorgde ervoor dat de uitslag 1-3 werd toen de Haagse doelman de glad de bal liet vallen. Wel verdiend behaalde T.S.C. de eerste uitoverwinning. DE ZWITSERS Bugdahl en Pfenninger hebben in de Festhalle te Frankfort een koppelwedstrijd van zes uur ge wonnen. Zonder rondenachterstand werd het Nederlands Australische koppel Post Arnold tweede. De Zwitsers hadden 43 punten, Post en zijn ploegmaat 27. Op 1 ronde eindig de het Deens Duitse koppel Lykke Rudolph als derde. DE BELGISCHE wielrenner Paul Depaepe heeft in het Hallenstadion te Zürich een wedstrijd over 25 kilometer achter motoren gewonnen in 22.01.02. De Spanjaard Timoner werd tweede met 250 meter achterstand. Zeelandia en Kaaise Boys proberen in edele wedijver kampioen te worden. Nu staan ze bovenaan, maar de rollen van Axel, DOSKO en Goes zijn zeker uitge speeld. NIEUW BORGVLIET-GOES 0-1 De strijd tussen beide ploegen is voor de thuisclub nogal fortuinlijk geëindigd, daar de scheidsrechter nogal royaal was met het geven van strafschoppen. Ge zegd moet worden dat Nieuw-Borgvliet beslist sterker was dan de Zeeuwse be zoekers. Het zat wat tegen, want de voorwaartsen konden de kansen, die er wel degelijk kwamen, niet op de juiste manier afwerken. Hetzelfde geldt overi gens ook voor Goes, dat door een straf schop vlak voor rust toegekend de volle winst veroverde. DOSKO—ODIO 2—1 Het was te voorzien, dat de thuisclub een moeilijke wedstrijd tegemoet ging. De benauwde maar toch wel verdiende 2-1 zege voor de Bergenaren onderstreept deze prognose. Het begin was vrij tam, de kansen waren schaars en ODIO-doel- man van Hoek liep een blessure op maar bleef onder de lat. Na 30 minuten scoor de linksbinnen de Jong voor ODIO (0-1) Na rust kreeg de strijd wat meer inhoud. Bij een doorbraak schoot Wim Bennaars tegen de paal, maar van Huffel was er als de kippen bij om gelijk te maken: 11. Doelpunten van v. Huffel en Vonk konden in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Rechtsbuiten v. Huf fel bezorgde DOSKO 7 minuten voor het einde de zege (21). METO—RCo Een spannende ontmoeting, waarin bei de teams hun kansen handig hebben af gewacht. Voor de rust wasMeto sterker en volop in de aanval. In de 32e minuut opende Coppens de score (10) en drie minuten later was het wederom raak, nu door Hopmans (20). Na de hervatting kreeg METO een inzinking en moest de veldmeerderheid afstaan aan de bezoe kers. Nooyen zorgde voor 21 dank zij een fraaie kopbal. Het hoofd van Kerck- hoven bleek goed voor de gelijkmaker: 2—2. GRENSWACHTERS—ZEELANDIA Niettegenstaande Grenswachters alles op alles gezet hebben om de strijd tot een goed einde te brengen, moest de volle buit worden afgestaan. Toch is het een goede en sportieve wedstrijd gewor den, maar de 1—3 uitslag geeft geen juiste weergave van het vertoonde spel- beeld. In de zesde minuut bracht Corre de gasten op 01, doch een kwartier la ter was de balans weer in evenwicht door Janssens: 11. Veel plezier beleef den de gastheren niet aan dit tegenpunt, want linksbinnen Hubrechtse schoot Zeelandia naar 12. Iren zorgde kort voor rust voor de 13 eindstand, want in de tweede helft kwam men niet meer tot doelpunten. AXEL—BSC 3—0 Reeds in de eerste minuut miste Axel scoorde M. Zijlmans 3—1. Het is RAC niet gelukt tot een goed resultaat te komen tegen Best Vooruit, dat op de ranglijst toch niet veel hoger staat geklasseerd. Voor de Rijenaren is het bijzonder jammer, dat de zaken zo zijn verlopen, want de kans om een grote rol in deze competitie te spelen is wel erg klein geworden. TAXANDRIA-U.D.I. 1-2 Taxandria is de goede cadans kwijt. Te gen U.D.I. konden de Oisterwijkers voor rust weinig inbrengen. Al na 12 minuten namen de gasten de leiding en tien minu ten later zorgde de gevaarlijke Jetten voor een 0-2 stand. In de tweede helft pakte Taxandria beter aan, verhoogde het tempo en drong fel op. Toch duurde het nog 20 minuten voordat Vreuzen 'n voorzet van Verburg kon benutten 1-2. Dat bleek de enige treffer want ondanks veel en goede kansen kwam de thuis club niet verder meer. SARTO-St. MICH. GESTEL 2-4 Drie „zuivere" Sarto doelpunten, wer den ondanks dat de Gesteldoelman de bal achter de lijn vandaan grabbelde, niet toegekend. Voor rust ook nog enkele ma len tegen paal en lat wat de Sarto-lui nogal deprimeerde. Na een goede combinatie konden de gas ten na 10 minuten door Vernooy de lei ding nemen. In de 20e minuut was het rechtsbuiten Lammers die er 0-2 van maakte. Tewe minuten voor rust had Sar- to dan eindelijk succes door rechtsbuiten van Helvoirt. Een doelpunt van Donders werd afgekeurd en de schoten van Hen driks ketsten af van paal en lat. Een keurige voorzet van linksbuiten van St. Mich. Gestel werd door midvoor van Vught ingeschoten 1-3. Vernooy zorgde voor 1-4 en Van Helvoirt zorgde voor 'n eindstand van 2-4. Heel veel verandering is er in de eerste klasse E in de ranglijst niet gekomen. Valkenswaard kon zich handhaven door een krappe over winning op Helmond. Boxtel, dat slechts gelijk speelde tegen TOP, moest een punt prijsgeven en ver loor daardoor het contact met Val kenswaard een beetje. Een nieuwe gevaarlijke kandidaat diende zich echter weer aan. Vlissingen, dat een paar weken geleden de indruk gaf geen grote rol meer te spelen is op drie punten van de koploper gekomen en op slechts één punt van de tweede plaats. Perspectief zit er dus weer in. Alliance en MOC presteren niet al te veel, helaas Alliance heeft het bij Tongelre tot geen enkel doelpunt kunnen brengen. De opzet van de aanvallen was sterk genoeg, maar de afronding liet alles te wensen over. De verdediging van Alliance speelde als vanouds met de buitenspelval. Tongelre liep zich herhaaldelijk klem, niettemin kon middenvoor Huiskamp zowel voor als na de rust een doelpunt scoren. Linksbuiten Sep ten spyt werd het eind resultaat 2-0 voor Tongelre. Huiskamp beloofde met zijn ploeg al les, toen het na 10 minuten al 1-0 werd. Uit een pass van rechts kreeg hij de bal in zijn bezit, manoevreerde langs twee spelers en trok hem laag in de uiterste hoek. Alliance plaatste er enkele vlotte aanvallen tegenover, maar de stootkracht was niet groot genoeg om het Eindho- vense defensieblok aan het wankelen te orengen. Nadat van Rooy een bal over het doel had geschoten, kreeg Alliance de kans van de dag uit een voorzet van 3ep. De rechtsbuiten der Roosendalers kwam vrij voor doel te staan. Te lang aarzelen was er de oorzaak van, dat de kans verloren ging. Na rust ging Alliance tot een fel of fensief over, maar het zette geen zoden aan de dijk. Tongelre trapte toen her haaldelijk in de buitenspelval, zodat het tot drie minuten voor het einde duurde voor Huiskamp 2-0 voor zijn rekening kon nemen, nadat hij eerst de Roosen- daalse back had omspeeld. Moe heeft Schijndel uitstekend partij gegeven, maar de thuisclub had kort voor rust een bevlieging en scoorde In deze periode liefst driemaal. Schijndel, dat toch wel iets beter speel- Doelman Baart van Vlissingen onder schept een gevaarlijke aanval van de Spechten. de, nam al na 5 minuten door Ad. v. d. nen de Zeeuwen royaal met 4-1 van De Heijden de leiding doordat zijn schot van richting werd veranderd waardoor doel man Kei kansloos was 1-0. Even later had René Jansen bijna weer evenwicht gebracht, maar hij schoot in het zijnet. Moe probeerde met snelle aanvalenl toch weer naast Schijndel te komen, maar slaagde daar pas een minuut voor rust in toen Free een voorzet van rechts hard inschoot 1-1. Schijndel bleef het ant woord niet schuldig maar had toch veel geluk. Eerst bracht A. v. d. Heijden met een hardschot de stand op 2-1 en nau welijks een minuut later toen Bruis de bal te zacht op zijn doelman terug speel de kon Joep v. d. Heijden deze fout af straffen waardoor de thuisclub ietwat ge flatteerd aan de tweede helft kon begin nen 3-1. Na rust was Bruis mee in de aanval gegaan en hij slaagde erin de achterstand te verkleinen 3-2 en de span ning weer terug te brengen. Hadden de gasten toen weten door te drukken, dan zou er wellicht één puntje mee naar Bergen op Zoom zijn gegaan. Toen zij dat verzuimde en Schijndel weer het ini tiatief overnam ontstonden er gevaarlij ke situaties voor het doel van Moe. Doelman Key sloeg er zich prachtig doorheen, maar kon toch niet voorkomen dat Steenbakkers de stand op 4-2 kon brengen waardoor de nederlaag een feit werd. Vlissingen gaat in deze competitie toch weer een voorname rol spelen. Nu won- Spechten. Vlissingen begon wel zeer hoopgevend en reeds na 3 minuten loste Jan de Nooyer een schot dat via doelman Dek kers bij de weer voor het eerst meespe lend Rob Moens terecht kwam en deze had geen moeite zijn rentree met de openingstreffer te vieren (1-0). De Spech ten toonden zich door deze tegenslag geenszins gedeprimeerd en bijna kwa men ze reeds na 5 minuten gelijk toen rechtsbuiten Sengers inschoot, maar de paal bracht redding. De Spechten bleef gevaarlijker maar toch kwam na 40 min. weer succes aan de andere kant. Weer was het Vrouwe Fortuna die de thuis club daarbij vriendelijk toelachte. Geheel onnodig maakte rechtshalf de Kok na melijk hands binnen de beruchte lijnen waarna aanvoerder Jo de Waal geen moeite had de toegekende strafschop in een doelpunt om te zetten (2-0). Drie minuten later kregen de Spechten hun ruim verdiende tegenpunt. Sengers zette goed voor, doelman Baart miste grandioos en van de Linden had maar te knikken om de achterstand tot 2-1 terug te bren gen. Na de rust kwam Vlissingen er het eerste half uur niet aan te pas maar de bezoekers misten schutters zodat doel man Baart niet eens zoveel lastig werk kreeg op te knappen Zoals zo vaek kwam een doelpunt aan de andere kant. Na een half uur zette van Maris goed voor en Moens schoot de bal ineens en onhoud baar in de touwen (3-1). In de laatste seconden werd het zelfs 4-1 toen Van Maris wederom een voorzet gaf, die via keeper Dekkers bij Van Oosterhout kwam die daarna hoog inschoot, waar door Vlissingen een zeer geflatteerde 4-1 zege behaalde. drie bijzonder mooie kansen, die door de BSC-doelman bijzonder goed werden ge keerd. Axel bleef steeds in de meerder heid. Het duurde echter tot de 30e mi nuut voordat Steel uit een voorzet van rechts mooi inkopte en daarmee de stand op 10 bracht. Hoewel de thuisclub nog legio kansen had werden deze weer niet benut. Na de rust eerst een gelijk opgaande strijd, maar daarna kwam BSC gevaar lijker voor de dag. Het was in de 25e minuut dat van de Berge met een harde schuiver vlak langs de paal de stand op 20 bracht. BSC probeerde nog enkele malen de achterstand in te lopen, maar dit lukte niet. Drie minuten voor het einde bracht, dank zij een voorzet van Steel, rechtsbuiten Tieleman de stand op 3—0. KAAISE BOYS—RKFC 3—2 De gasten hadden een zeer snelle start en wisten reeds in de 2e minuut de leiding te nemen. Zij bleven aandringen, terwijl de Boys alle moeite hadden zich los te werken. Machielse schoot in de 17e minuut raak: 02. Dit was kennelijk het sein voor de Boys om alles op de aanval te zetten. Pas in de 40e minuut kon Jac. Magielse de achterstand verkleinen. G. Magielse schoot in de 44e minuut eveneens raak: 22. Na de thee was het weer Jac. Magielse die in de 10e minuut een goede aanval wist af te ronden door hard in te schie ten: 32. Het kostte de Boys bijzonder veel moeite deze magere voorsprong te handhaven. (Van onze correspondent) Het heeft er meer dan één speelhelft naar uitgezien, dat de winst uit de wed strijd Helmondia '55Longa naar Til burg zou gaan, want de bezoekers speel den veel sneller en geraffineerder. Zij schoten echter slecht en de Helmondia- defensie was in tegenstelling tot de aanval goed op dreef. Na de rust, die met een 00 stand in ging, wijzigde de sttuatie zich echter in het voordeel van de thuisclub, die in de 16e minuut dank zij een doelpunt van Dillen, na knap voorbereidend werk van van de Kerkhof keeper Horsten kansloos liet en daardoor de leiding nam. (1-0) Twaalf minuten later werd het door van de Kerkhof, na een goede solo, waarbij hij een fout van aanvoerder-back de Zwart afstrafte (20). Longa kwam niet meer tot het goede spel van voor de rust en legde het hoofd vroegtijdig in de schoot. Verder dan buitenspeldoelpunten van Meijer en Spanings kwamen de wolstedelingen niet. HET NEDERLANDS militair hockey- elftal heeft in Alkmaar met 33 gelijk gespeeld tegen De Batavieren. DE WEDSTRIJD tussen de amateur elftallen van Engeland en Wales, in Shrewsbury gespeeld, is door de Engelsen met 32 gewonnen. DE HAGENAAR Kasper Kardolus heeft het zondag in Utrecht gehouden toer nooi van de koninklijke onderofficiers schermbond om de „Zilveren sabel", waaraan 98 sabreurs deelnamen, ge wonnen na barrage met de Rotter dammer Hans Haenen. MARGARET SMITH heeft een gemak kelijke zege behaald op de Engelse Christine Truman tijdens de finale dames enkelspel van de Zuid- Australische tenniskampioenschappen. De set standen in de finale die 45 minuten duurde, waren 61, 62. Het heren enkelspel heeft Roy Emer son de Australische jeugdkampioen John Newcombe in de finale verslagen met 6—4, 6—2, 6—2. IN DE EERSTE wedstrijd voor de voorronde van het U.E.F.A.-jeugd- toernooi speelden de junioren van Polen zondag in Radom een wedstrijd tegen Hongarije. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel 11. BARBI HENNEBERGER heeft te Garmisch-Partenkirchen de openings wedstrijd van het Duitse ski-seizoen een reuzenslalom gewonnen. De 22-jarige Earbi had voor het 16.600 meter lange parcours met 37 poortjes, dat op een helling van de Zugspitze was uitgezet, slechts 1.08.2 minuut nodig. nodig. De Oostenrijker Helmut Haas won bij de heren in de tijd van 1.07.3. DE ZAALHANDBALPLOEG Esca uit Arnhem heeft in een internationaal zaalhandbal toernooi in West-Berlijn beslag gelegd op de derde plaats. DE AUSTRALISCHE coureur Jack Brabham heeft de strijd voor de Grote Prijs van Australië te Ca versham moeten opgeven, nadat zijn renwagen het achterwiel van de voor hem rijdende auto van Arnold Glass raak te. De wedstrijd werd gewonnen door Bruce McLaren. J Quick - TSC SVW - Laakkwartier Slikkerveer - UVS CVV - ONA J Overmaas Unitas Spartaan - DCV J Unitas t Overmaas I DCV CVV svw t Slikkerveer 9-14 9-10 8- 9 9- 9 9- 9 9- 9 TSC ONA Spartaan Quick Laakkwartier UVS 1—3 3—3 3—1 1—2 1—3 1—1 8-8 8-8 9-8 9-7 9-7 8-6 J Vlissingen - De Spechten J Valkenswaard - Helmond 0 Boxtel - TOP 4 Schijndel - MOC 0 Tongelre - Alliance i Valkensw. Boxtel J De Valk t De Spechten Vlissingen Schijndel 9-14 9-12 8-11 9-11 9-11 9-10 0 Taxandria - UDI 4 Reusel Sp. - Sparta 0 Sarto - SMG 0 Oss - Budél 0 Gemert - Bladelic J RAC - Best Vooruit Helmond Brabantia Tongelre TOP Alliance MOC 4-1 2—1 2—2 4-2 2—0 9-9 9-9 9-8 9-5 8-4 9-4 9-15 9-15 9-10 9-10 9- 9 Sarto Reusel RAC Bladella Budel Oss 0 SMG 4 Sparta 0 Taxandria 0 UDI 0 Gemert 2 Best Vooruit 4 4 4 Internos - Terneuzen J Uno Animo - HVV J Hontenisse - DESK 0 Middelburg - Roosendaal 4 Veerse Boys - Zeeland Sp. Sp. 0 Veerse B. Middelburg Zeeland Sp. J Roosendaal 0 Rood Wit 4 DESK 9-14 9-13 9-12 9-10 8- 9 9- 9 Internos HVV Steenbergen Terneuzen Hontenisse Uno Animo J RKJVV - RKDVC 0 Zwaluw - RWB 4 Concordia - RKSVA 2 Berghem Sp. - CVV J RKC - Blauw Geel 0 OJC - Vlijmense Boys J RKC 9-17 9-15 Vlijm. Boys 1—2 3—4 2—4 1—2 1—1 0-2 9-8 9-7 9-7 9-7 9-7 9-4 1—1 3—1 3—2 2—2 6—2 9-9 9-8 8-6 9-6 9-6 9-5 0—1 2—1 5—2 0—0 1—0 3—1 9-7 9-7 4 Zwaluw 9-11 RKDVC 9-7 Concordia 8- 9 RWB 8-6 OJC 9- 9 RKSVA 9-6 J RKJVV 9- 7 CVV 9-5 J Hilvaria - TAC 1—1 J Gloria - Baardwij'" 4—2 WSC - VOAB 2—2 t Dongen - Gilze 2—1 VES - RKTVV 2—2 J WVO - SCO 1—1 WVO 9-13 VES 8-9 VOAB 8-12 TAC 9-7 J Gloria 7-11 SCO 8-6 RKVVU 7-10 Hilvaria 8-4 Baardwijk 8-10 Dongen 8-3 5 WSC 8- 9 Gilze 8-2 -• RKTVV 8- 9 f N. Borgvliet - Goes 0 Grenswachters - Zeelandia 4 DOSKO - ODIO J Kaaise Boys - RKFC J Axel - BSC 4 METO - RCS Zeelandia 8-13 BSC l Kaaise B. 9-13 RCS Axel 9-12 RKFC DOSKO 9-12 METO J Goes 9-11 ODIO t Grenswacht. 9- 9 N. Borgvl. J Jan v. Arckel - TGG 1 Linge Boys - Zaltbommel 4 Buren - Rhode 2 OVH - DSC J RKOSC - Heusden 4 8-10 8-10 9-10 9-10 8- 8 8- 9 4 Heusden J OVH J Buren 0 RKOSC 4 Haarsteeg J Rhode 4 0 Zundert - Right 'Oh 4 RKSSS - Velocitas J Berkdijk - Hieronymus 0 Gudok - SVG 0 GSBW - Oisterwijk 2 Ons Vios - Nevelo Zaltbommel J. v. Arckel Linge Boys TGG DSC 0—1 1—3 2—1 3—2 3—0 2—2 9-9 9-7 8-6 9-6 8-4 8-3 0—0 4—1 2—4 5—2 3—0 7-7 8-6 8-6 9-6 8-5 GSBW t VIOS J SVG Zundhrt 0 Velöcitas 2 Oisterwijk 4 4 9-13 9-13 9-13 8-12 9-12 Berkdijk Right 'Oh RKSSS Hieronymus Nevelo Gudok Boeimeer - Breda DHV - VCW J Mad. Boys - Virtus Raamsdonk - Zigo t SET - Bavel 1 J SET VCW Breda 2 Groen Wit 7 1 fïrt 9-13 8-12 9-12 7- 8 8- 8 8- 7 Zigo 0 Virtus 4 4 J Burgh - Kruisland 0 De Schutters - SC Gastel 0 NVS - Oudemolen 2 Cluzona - Vosmeer Sprundel Halsteren 0 NSV - Zierkizee 4 Raamsdonk Bavel Boeimeer Mad. Boys DHV UITSLAGEN Limburgia 2 - MVV 2 NOAD 2 - Eindhoven 2 RBC 2 - Sittardia 2 Longa 2 - VVV 2 Roda JC 2 - Baronie 2 0—5 2—2 1—1 1—0 4—3 PROGRAMMA 25 NOVEMBER RESERVE TWEEDE DIVISIE C J Helmondia 2-RBC 2, Sittardia 2- J NOAD 2, Baronie 2-Fortur.a '54 2, J MVV 2-Roda JC. RESERVE TWEEDE DIVISIE B DFC 2-SVV 2, DOS 2-Wageningen 2, Schev. H. Sport 2-BVV 2, HDVS 2- Fortuna VI. 2, Wilhelmina 2-Xerxes2, I Vitesse 2-DHC 2. J JEUGDCOMPETITIE „BETAALD" J zaterdag 24 nov. (2.45 uur) J AFDELING E Baronie-RBC, Longa-Willem II, Sparta-Xerxes, NAC-NOAD, DFC- Feijenoord. NSV J NVS t Vosmeer Cluzona J Halsteren Schutters t 9-13 9-13 9-11 9-11 9-10 9- 8 Sprundel Gastel Kruisland Burgh Zierikzee Oudemolen afgel. 4—7 2—1 1—3 2—0 6—3 9-9 8-8 9-6 9-5 9-3 9-3 2—3 0—3 4—0 3—0 3—2 8-7 8-7 8-5 8-5 7-4 2—3 1—3 2—0 3—0 0—2 6—2 9-8 9-8 9-8 8-7 9-7 9-4 4 Aardenburg - Biervliet J IJzendijke - Lewed. Boys 0 Clinge - Yerseke 4 Steen - Oost burg J Luctor - Koewacht t Corn. Boys - Breskens Yerseke J Aardenburg f Corn. Boys Lewed. B. •4 Clinge 0 Koewacht 9-15 8-14 8-11 8- 9 9- 9 6- 8 Breskens IJ endijke Biervliet Steen Oostburg Luctor 5-3 afgel. 1—2 1—2 afgel. 2—1 8-7 7-6 9-6 9-6 9-4 8-3 OOK IN PORT ELIZABETH hebben de Nederlandse amateur wielrenners die een trip maken door Zuid-Afrika suc cessen geboekt. Gerard Koel won een race over een mijl in 2 min. 19,9 sec. en een ploegenachtervolging over 4 ronden werd door onze landgenoten gewonnen in 2 min. 34,4 sec De derde zege bevochten Jaap Oudkerk en Theo Nikkessen in een koppelrace over 4000 meter. Hun tijd bedroeg 5 min 06,8 sec.

de Stem | 1962 | | pagina 5