eiss v. d. Berghe Maastricht wil 'n stukje België annexeren Nu draait mijn motor 'uitgekiend' lekker! TEGENSTELLING TEKENT ZICH DUIDELIJKER AF Adenauer naar huis om zijn regering te redden Oostenrijk gaat zondag naar de stembus 18 Grieken vermis! bij scheepsramp nu een eigen Olympia... f250,- Varia V aticana m RECORD VAN MARINER II Gevechtsvliegtuigen begeleiden Amerikaanse controle op Cuba LE SOIR: Belgisch Limburg zoekt rechtstreeks Duitsland Taxichauffeur sta portefeuille met f 18.000 Tot ziens... bij de BP pomp! Openbaringsbronncn op Concilie Communistische winst voorspeld Kind dronk soldeer- vloeistof en overleed Liturgische kalender Nieuwe gerechtelijke aclie tegen gouverneur Barnett G emeenschappelijk overleg Ned. waarnemer ziek Kardinaal weet naar Italië Van der WERFF HüfiÜFCHT BEURS VAN AMSTERDAM Vaste stemming voor Hoogovens US MU I! 10 es zoos s.v. EFFECTEN COUPONS 20 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 l)r een betere houding meer gratie! undation 8485 zorgt ervoor, t uw figuur „gezjen" mag wor- n. Zijsluiting veter. Elastieken venrand. Brede elastieken bin- nband. Kort model, In tearose 25.90 It U een mooie japon, *gt eerst dan voor Uw IRSETTERIE. Dit is na- trlijk te verkrijgen in SPECIAAL CORSETTENZAAK: WAAR OOK LEUKE r.-N3COL A AS-CADEAUS TE VINDEN ZIJN. enstraat 4 - HULST Telefoon 2248 (Van onze Belgische correspondent) Met het oog op verdere uitbreiding van Maastricht heeft de gemeenteraad van deze stad in een eenparige motie de regering in Den Haag uitgenodigd onderhandelingen te beginnen met de Belgische regering i.v.m. de overdracht van Belgische gronden gelegen langs de oostelyke oever van het Albertkanaal, aan Nederland. Aan deze motie gingen besprekingen vooraf met de provinciale raad van Belgisch Limburg, die met (Advertentie) welslagen werden bekroond. De plannen van Maastricht om in het bezit te ko men van Belgisch grondgebied, hebben inmiddels deining veroorzaakt in het Lüikse. De Brusselse krant „Le Sojr" hekelt de afspraak tussen Belgisch Limburg en Maastricht, en beweert dat hierdoor de Voer-kwestie in een ander daglicht wordt geplaatst. Volgens de Franstalige Brusselse krant zou Maastricht bij de Nederlandse regering het verzoek steu nen, om bij wijze van compensatie aan België, dit is aan Belgisch Limburg, een smalle strook af te staan langs de Maas. Hierdoor zou Belgisch Limburg een rechtstreekse verbinding krijgen met de Voerstreek, die onlangs naar die pro vincie werd overgeheveld. Tot dusver wordt de Voer van Belgisch Limburg gescheiden door het Waalse plaatsje Visé, dat tot de provincie Luik behoort. „Le Soir" verdenkt de Belgisch-Lim burgers er verder van te zoeken naar een rechtstreekse verbindingsweg met Duitsland. Na de aanhechting van de Voerstreek is deze opzet bijna bereikt. Zij moeten nog enkel de gemeente Sip- penaken annexeren, een buurgemeente van het Nederlandse Vaals. Sippenaken valt nu onder het Franse taairegime, doch de Belgische regering zou bereid zijn Sippenaken onder te brengen bij de gemeenten met een zogenaamd over gangsregime. De Brusselse krant schrijft, dat door dit alles een werkelijke malaise is ont staan in Luikse nijverheidskringen. Wanneer het verzoek van Maastricht door België wordt ingewilligd, krijgt Nederland mee de controle over het Al bertkanaal, wat om een of andere reden niet aangewezen wordt geacht, en wan neer de Belgisch-Limburgers hun weg naar de Voerstreek krijgen, zou daar mee het plan, de Maas geschikt te ma ken voor schepen tot 1350 ton, in de verdrukking komen. De Luikenaars ver zetten zich bijgevolg tegen de voorge nomen grondruil, die zij aanzien voor een bedreiging van het Luikse industrie- bekken. Nog steeds worden achttien beman ningsleden vermist van het Griekse vrachtschip „Captain George", dat als gevolg van een zware brand op de At lantische Oceaan door gezagvoerder en bemanning gisteren moest worden ver laten. Aan boord bevonden zich 25 man nen, zeven werden gered vanaf een vlot. Vliegtuigen en zelfs een onderzee boot hebben van alle kanten reddings pogingen in het werk gesteld, toen bleek dat ter hulp gesnelde schepen het niet konden klaren vanwege de or kaanachtige storm. Het schip was met explosieven gela den en werd zodoende een drijvend kruitvat. Een deel der explosieven liet de kapitein overboord zetten. Toen be gon de heroïsche strijd tegen het wa ter en het vuur, die men pas opgaf toen het onmogelijk bleek het schip te behouden. Golven tot een hoogte van twintig meter maakten het de reddingsschepen onmogelijk langszij te komen. De dren kelingen hadden reddingsgordels om, toen zij het schip verlieten, nadat het niet meer te houden was. Zij deden wanhopige pogingen bij elkaar te blij ven, maar werden als verzwolgen door de enorme stortzeeën. Het schip lag 500 mijl ten oosten van New York en ongeveer 300 mijl ten noordoosten van Bermuda. De Rotterdamse politie heeft de 33- jarige taxichauffeur M. L. H. uit Rotter dam gearresteerd, die wordt verdacht van diefstal c.q. verduistering, van een bedrag van 18.000 gulden. Het geld was van een 44-jarige Rot terdamse aannemer, die do portefeuille in de nacht van vrijdag op zaterdag was kwijtgeraakt. Als vermoedelijke da der noemde hij een taxichauffeur, die hem die nacht naar huis had gereden. Na een uitgebreid onderzoek in ver scheidene cafés in Rotterdam-Zuid ont dekte men de identiteit van de chauf feur. In zijn woning vonden de politie mannen achter een houten schot de por tefeuille terug: er zat nog 17.000 gulden in. De taxichauffeur zei de portefeuille na het uitstappen van de aannemer op straat te hebben gevonden. Eén van de biljetten van 1000 gulden had hij al ge wisseld. Van deze f 1000 was nog f 550 over. 't Is wat je noemt „gemengd" rijden op een bestelwagen. Dan weer stadsritten, dan weei de grote weg. Dat eist heel wat van je motor. Maar ik heb nu de juiste benzine gevonden: BP Super Mix 75. Knap uitge kiend van BP, die vijf soorten benzine. Probeer zelf ook eens welke soort het beste bij uw motor past. M'n woord er op, dat u dan veel plezieriger en economischer rijdt! Op de twintigste algemene vergade- komen zijn, beide tot hun recht komen, ring van het Concilie van vrijdag jl. is het verschil van mening over het sche ma betreffende de bronnen der openba ring nog duidelijker aan het licht ge treden dan tijdens de voorgaande ver gadering, aldus het officiële communi qué. Tegenover de voorstanders van het voorgelegde schema staan degenen, die het in zijn geheel afwijzen en vervan gen willen zien door een korter schema met een meer pastoraal karakter. Hun houding is gebaseerd op de vol gende argumenten: (Advertentie) Voor vaders zaKenorieven, vuor moe ders privécorrespondentie, voor het huis- en thuiswerk van tieners en twens, is er nu de SPLEN DID portable schrijfmachine van Olympia. Speciaal ontworpen voor privé-ge- bruik, dus licht hanteerbaar, handig van formaat, oérsterk en populair ge prijsd: 250,incl. „hardtop" koffer. Zend onderstaande bor* in - aan Uw kan- toormachinehandelaar of aan OLYMPIA Den Haag - en U ontvangt volledige gege vens over deze „SPLENDID" privé portable* N.V. OLYMPIA KANTOORMACHINE IMPORT DEN HAAG PARKWEG 3 TEL. 070-543900 schrijfmachines dicteerapparaten telmachines rekenmachines organisatiemachines. Olympia dealers Voor Oosterlioul en Langslraat ïl. GOUWE NBERG, Leysenhoek 27-29, Oosterliout, Tel. (01620)-3648 Voor West-Brabant H. STUMPEL N.V., Tolbrugstraat 2, Breda, Tel. (01600)-33450 1. Het voorgelegde schema is te profes soraal en te schools. 2. Het lijdt aan gebrek aan pastorale geest. 3. Overmatig apodictische formulering. 4. Onvoldoende rijpheid der theologische voorstudies op bepaalde punten. 5. Het gevaar de waarheid onbegrijpe lijk te maken voor de afgescheiden broeders. 6. Het voorbijzien van he-t probleem van het heil van het mensdom dat niet op de hoogte is van de openbaring en van dat der ongedoopten? 7. Het gebrek aan aanmoediging tot we tenschappelijk onderzoek op het ge bied van theologische studie en bijbel onderzoek. Ook degenen die het voorgelegde sche ma gehandhaafd willen zien, wensen er veranderingen in aan te brengen. Hun argumenten zijn: 1. De grondslagen van de zielzorg zijn helder geformuleerd en de uiteenzet ting der waarheid kan niet kwetsend zijn voor de afgescheiden broeders, want ook zij zoeken de waarheid. 2. De taak van het Concilie is de katho lieke geloofsleer uit te leggen en in haar geheel te bewaren. 3. Het schema is voorbereid door ge leerde bisschoppen en priesters en is door de centrale commissie goedge keurd. De voorgestelde amendementen betreffen de inkorting van de tekst van bet schema, de vorm die meer wetgevend dan pastoraal is met een overwegend theologisch-schoolse in slag en tenslotte het gebrek aan voorstellen die tegen het atheïsme ingaan. Deze groep meent derhalve dat het schema behouden moet blij ven maar wel wezenlijk verbete-rd moet worden. In verband met deze vergadering en de gehouden besprekingen is het voor stel gedaan een studiegroep te vormen uit Concilievaders van beide richtingen. Hun taak zou zijn de basis voor een ak koord te vinden, rekening houdend met hetgeen de discussies naar voren heb ben gebracht. Dit akkoord moet aldus het officië le perscommuniqué hierin bestaan, dat de opvattingen welke de laatste twee dagen zo duidelijk tot uiting ge- Tenslotte deelt het persbureau van het Vaticaanse Concilie mee, dat de amendementen op de eerste vier pun ten van het voorwoord dat de inleiding vormt tot het schema over de liturgie, aan de vaders ter hand gesteld zijn. Daarover zal de komende dagen worden gestemd. Een woende Adenauer is gisteren uit Wew York vertrokken. Zyn vertrek had één dag eerder plaats dan voorzien was, het hield verband met de Spiegel-af faire. Adenauers woede was begrijpe lijk: hy had verzocht deze zaak te laten rusten totdat hij terug was, maar nie mand heeft zich daaraan gehouden. Zo doende was de kanselier verplicht voor tijdig en overhaast te vertrekken, want van zijn komst hangt het voortbestaan van zijn regering af. Men heeft de indruk, dat Adenauer en zijn omgeving met meer respect voor Kennedy vertrokken zijn dan bij andere gelegenheden; de Cuba-kwestie is daar ongetwijfeld de oorzaak van. Boven dien heeft Kennedy's mededeling, dat hij geen haast heeft met onderhande lingen met Kroestjev, een gunstige in druk op Adenauer gemaakt. De bonds kanselier heeft de Amerikaanse presi dent overigens gewaarschuwd: „Denkt u eraan, dat Kroestjev als gevolg van de Cubaanse nederlaag misschien gevaar lijker is geworden en zijn reacties nog moeilijker te voorspellen zullen zijn". Adenauer komt in Bonn opnieuw voor een moeilijke puzzel te staan. Hij moet thans niet alleen proberen de Vrije De mocratische Partij in toom te houden, maar ook proberen de eigen gelederen te sluiten. Von Brentano, thans leider van de parlementaire fractie der Christen-De mocraten, heeft gisteren Erich Mende verzocht de eis, dat Strauss moet aftre den, te laten vallen. Mende weigerde botweg De minister zonder portefeuille, Kro ne, die Adenauer vervangen heeft tij dens zijn afwezigheid voor wat de Spie- gel-affaire betreft, heeft gisteren een juridisch rapport doen uitgaan, waarin het optreden van Strauss verdedigd wordt. De Westduitse minister van De fensie zou zelfs in strijd met zijn plicht hebben gehandeld, als hij de militaire attaché niet onverwijld over het arres tatiebevel tegen Ahïers had ingelicht, aldus dit rapport. Voorts wordt opge- Oostenrijk zal morgen zijn zesde na oorlogse parlement kiezen. Men verwacht dat het een spannende strijd tussen de twee grootste partijen zal worden, de volkspartij en de socialisten. Deze twee partijen hebben Oostenrijk sedert 1945 tezamen geregeerd in „'s werelds meest stabiele coalitie-regering". In het huidige parlement, dat in 1959 gekozen werd, heeft de volkspartij 79 zetels, de socialisten 79 en de rechtse vrijheidspartij 8 zetels. Er zijn voorspellingen gedaan dat de communisten de drie zetels die zij in 1959 verloren, terug zullen krijgen. Deze voorspellingen gaan uit van het feit dat zij van plan zijn zich geheel op de Weense arbeiderswijken te concentreren, waarin zij in 1959 de meeste stemmen kregen. Als de communisten slagen, zul len de socialisten er nadeel van onder vinden. De twee andere partijen die aan de verkiezingen deelnemen, zijn de vrij heidspartij en de Europese federalistische partij. De vrijheidspartij, die van nazis tische gezindheid beschuldigd wordt, zal waarschijnlijk moeite hebben haar acht zetels in het parlement te behouden. Men verwacht niet dat de Europese fede ralistische partij een zetel zal winnen omdat zij te onbekend is. Zij is pas een paar maanden geleden ingeschreven, en haar programma is waarschijnlijk te revo lutionair voor de meeste Oostenrijkse stemgerechtigden De volkspartij heeft de socialisten er van beschuldigd dat zij een „collectivis tisch economisch program" volgen, en dat zij „de neiging hebben om Oosten rijk in de richting van een naar het oosten uitziend neutralisme" te stu ren. Hoewel de socialisten voor natio nalisatie zijn, worden zij algemeen be schouwd als een nogal redhtse socialis tische partij. De socialisten op hun beurt beschuldigen de volkspartij van dicta toriale neigingen. De belangrijkste kwestie in de verkie zingscampagne zal zijn: een duidelijke omschrijving van Oostenrijks neutrali teit, die door de wet tot militaire neu traliteit beperkt wordt, de toekomstige overeenkomsten met de EEG, en een stabilis'atiepolitiek die de devaluatie Van de schilling zal tegenhouden. Experts zijn van mening dat er weer een coalitie tussen de conservatieve partij en de socialistische partij tot stand zal komen. Oostenrijk heeft 4.805.409 stemgerech tigden, met een minimum-leeftijd van 20 jaar. Kandidaten voor het parlement moeten 26 jaar zijn. In twee provincies, Tirol en Stiermarken, is het stemmen verplicht en in de rest van het land gaat er gewoonlijk 90 procent van de stemgerechtigden naar de stembussen. Het Amerikaanse ruimtevaartuig „Ma riner II", dat op weg is naar Venus, heeft een record gevestigd in de ruim teverbindingen door van bijna 28,8 mil joen kilometer afstand gegevens naar de aarde te zenden. Het record sloeg dat van de „Pionier V", die op 14 juni 1960 van een afstand van ongeveer 28,3 kilo meter signalen naar de aarde zond, waarna de zenders in dit ruimtevaartuig zwakker werden. De „Mariner II", die naar verwacht wordt op 14 december de planeet Venus op 32.000 kilometer zal passeren, is 27 augustus gelanceerd. merkt, dat alle Westduitse instanties ge rechtigd zijn ervoor te zorgen dat een arrestatiebevel tegen een Duits staats burger wordt uitgevoerd. Een tweejarig meisje, dat werd ver zorgd in een kindertehuis in Purmer- end, heeft gisterenmiddag kans gezien te drinken uit een busje soldeervloeistof, dat een aan het werk zijnde loodgieter even in het gebouw had achtergelaten. Het kind werd direct overgebracht naar het stadsziekenhuis in Purmerend, waar het gisterenavond is overleden. IN PRAAG zijn, volgens het Weense blad „Die Presfee", de vorige week ver scheidene personen gewond door een ontploffing tijdens een rede van de Tsjechoslowaakse premier Siroky voor een massabijeenkomst ter gelegenheid van de 45e herdenking van de Russische revolutie. Het dreigement van Castro te zullen aangevallen. Men meende overigens uit schieten ais de Amerikaanse .«ehtver- Mkffg kenning boven zijn eiland wordt voort gezet, heeft van de zyde der Amerika nen geen andere reactie uitgelokt, dan dat zij die verkenning thans voortzet ten tot betere internationale middelen beschikbaar zyn om tegen bedreiging van de vrede te waken. Thans vliegen zwaar bewapende ge vechtsvliegtuigen ter bescherming van de verkenningsvliegtuigen mee. Presi dent Kennedy blijft bij zijn besluit vlie gende verkenners naar Cuba te zenden zo lang de communisten de toezegging van Kroestjev niet nakomen, dat de V.N. ter plaatse een onderzoek mogen instellen om na te gaan of alle offen sieve wapens van Cuba zijn verwijderd. Bij zorgvuldige lezing van de brief van Castro kwamen diplomaten tot de conclusie, dat deze minde-r strijdlustig was, dan werd verwacht. Hij sprak na melijk slechts terloops over zijn vijf be kende eisen, waarvan er een de ontrui ming van de Amerikaanse marinebasis op Cuba is. In de brief werd bovendien geen melding gemaakt van Russische steun, zelfs werd de oude waarschuwing niet herhaald, dat Cuba niet alleen zou staan ingeval het door Amerika wordt ZONDAG 18 november. Groen. Drieën twintigste zondag na Pinksteren. Tijd eigen. Mis Dicit Dorhinus. Credo. Pre fatie van de H. Drievuldigheid. Ge zinslezing; Apoc. 13,1-18. MAANDAG 19. Wit. H. Elisabeth. (Doch ter van koning Andreas II van Hon garije. Haar liefde voor de armen ken de geen grenzen. Na de dood van haar man, Lodewijk IV, landgraaf van Thü- ringen en Hessen, had zij met haar kinderen grote vernederingen te ver duren. Zij stierf te Marburg in 1231) Tweede gebed H. Pontianus I. (Deze Paus bestuurde de Kerk van 230 tot 235. Door keizer Maximinus werd hij naar Sardinië verbannen, waar hij de marteldood stierf) Gezinslezing: Apoc. 14,1-13. DINSDAG 20. Wit. H. Felix van Valois. (Samen met de H. Matha stichtte hij de Orde van de H. Drievuldigheid tot vrijkoping van de slaven. Hij stierf in 1212). Gezinslezing: Apoc. 14,14-15,8. WOENSDAG 21. Wit. O.L. Vrouw Pre sentatie. (Volgens de overlevering werd Maria als kind door haar ouders naar de tempel gebracht om daar tus sen de maagden op te groeien. Paus Sixtus V heeft dit feest in de algeme ne kalender opgenomen). Prefatie van de H. Maagd Maria. Gezinslezing: Apoc: 16,1-21. DONDERDAG 22. Rood. H. Caecilia. (Van deze maagd en martelares is weinig bekend. Zij is patrones van de muziek en is vermoedelijk op het eind van de tweede eeuw gestorven. Haar relieken werden later ongeschonden teruggevonden, verborgen onder een sluier). Gezinslezing: Apoc. 17,1-18. VRIJDAG 23. Rood, H. Clemens I. (Van 88 tot 97 bestuurde hij de Kerk als 3e opvolger van Petrus. Volgens de over levering stierf hij de marteldood on der keizer Trajanus). Tweede gebed H. Felicitas. (Moeder van 7 broers. Zij stierf de marteldood kort na haar kinderen). Gezinslezing: Apoc. 18,1-24. ZATERDAG 24. Wit. H. Joannes van 't Kruis. (Grootmeester van de mystieke theologie. In 1926 werd hij tot kerle- raar uitgeroepen. Hij was de medehel per van de H. Teresia van Avila in de hervorming van de Orde der Karme lieten. Hij stierf in 1591). Tweede ge bed H. Chrysogonus. (Na een lange gevangenschap werd hij onder keizer Diocletianus in het begin van de 4e eeuw onthoofd). Gezinslezing: Apoc. 19,1-10. voor de Cubaanse crisis. De Prawda heeft gisteren onder be dekte termen te kennen gegeven dat de Sovjet-Unie bereid zou zijn te belo ven geen raketbases op het westelijk halfrond in te richten in ruil voor te rugtrekking door Amerika van raket bases in Turkije, Pakistan, Noorwegen en andere landen. Amerika's vijfde federale Hof van Ap. pèl heeft besloten gouverneur Barnett van Mississippi en zijn plaatsvervanger Johnson te vervolgen wegens misdadi ge beledigingen van de rechterlijke macht, in verband met hun optreden te gen toelating van de neger James Me redith tot de universiteit van hun staat. Gouverneur en plaatsvervanger zijn eer der reeds schuldig bevonden aan civie le belediging van de rechterlijke macht. (Een beschuldiging wegens civiele bele diging houdt in de regel in, dat men een stokje wil steken voor het handhaven van een beledigende houding. Een be schuldiging wegens misdadige belediging is gericht op bestraffing van de aange klaagde). De bisschoppen van België en Neder land komen voortaan regelmatig elke maandagmiddag in het Nederlands col lege te Rome bijeen ter bespreking van de gemeenschappelijke problemen. Aan de besprekingen kunnen ook, indien zij daaraan behoefte hebben, de missiebis schoppen van beide nationaliteiten deel nemen. De Nederlandse waarnemer voor de vryzinnig christelijke kerken, prof. Hoik, is ziek. Hij wordt in de „Foyer Unitas" van de Nederlandse vrouwen van Bethanië, waar hij zijn intrek ge nomen heeft, verzorgd. Kardinaal Alfrink vertrekt vandaag weer naar Italië, nadat hij de begrafenis van zijn broer 'gisteren had bijgewoond. Kardinaal Alfrink vliegt naar Mi laan, waar hij nog die middag zal spre ken ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het bekende in Milaan ver schijnende dagblad Italia. Maandag is hij weer in Rome voor de bijwoning van de algemene vergadering van het Concilie. Inmiddels is gisteren mgr. Hendriksen, hulpbisschop van Utrecht, in Rome aan gekomen. Hij blijft tot het einde van de eerste zittingsperiode. In tegenstelling tot de aanvankelijke plannen zal ook mgr. Bluijssen, wijbisschop van Den Bosch, in Rome blijven tot het einde van de eerste Conciliefase. Op gene bl 1899 Beursbericht no 317 is verschenen HAVENWERKEN Het Damrak heeft gisteren, de laatste dag van deze beursweek, verrast met een vaste tot zeer vaste stemming voor de Hoogovenwaarden. Dit fonds opende op 533 bijna tien punten boven de slot- koers van eergisteren. Er bestond voor genoemde waarden bij de opening een flinke belangstelling. Aanhoudende spe culatieve vraag was oorzaak, dat de koers opliep tot 538. De gehele week hebben Hoogovens gevraagd in de markt gele gen. De slotkoers van de vorige week vrijdag was 497. De stemming voor de overige interna tionale waarden viel zeker niet tegen, al gaven zij over de gehele linie lagere koersen te zien. Het openingsniveau lag boven het hoogste niveau van de morgen uren. AKU opende op 352, plus een half punt. Philips op f 141 slechts zeven tig cent lager. Kon. Olie en Unilevers gaven circa een gulden prijs op resp. f146 en f 134.60. Vergeleken met de slot koers van de vorige week boekte AKU deze beursweek een koerswinst van circa tien punten. Philips acht gulden. Kon. Olie f2.70 en Unilevers f7.50 hoger. De handel in de hoeken van de hoofd fondsen viel erg mee temeer, daar men op vrijdag altijd rekening houdt met het naderende weekeinde, waardoor dan geen nieuwe posities meer worden aan gegaan. De internationale waarden ver lieten de beurs vrijwel op de hoogste koersen van de dag. In de scheepvaarthoek was de handel 4 kalm bij een goed prijshoudende tot vaste stemming. Ook voor de leidende cultures bestond enige belangstelling. Staatsfond sen kalm en vast voor de staffellening. 15-11 16-11 Ned. '59 4% 99% 99U Ned. '61 4',4 99% 99% Ned. '47 3', 2 92 A 92 A AKU 351% 351% Ned. grootboek 1946 91A Hoogovens 523% 533% Philips 141.75 140.10 Unilever 135.60 134.10 Kon. Olie 146.90 145 70 HAL 116% 118% Scheepvaartunie 121% 122% Amst. Bank 378 375 Ned. Handelmij. 340 339% Lucas Bols 818 820 Drie Hoefijzers 380 385 Mach. Breda 170 168 Zeeuwse confectie Bijenkorf 835 850 Simons emb.f. en houth. 135 Van Gelders papier 250 250 Heineken 449% 455 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 380 Kon. Zout 718 720 Nijverdal - Ten Cate 208 205 De Schelde 230 230 Scholten Foxhol 730 740 Thomassen en Drijver 669% 668 Van Vlissingen Katoen 272 276 Vredestein 333 330 Zwanenberg Organon 825 825 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 351—354 gl., Kon. Olie 145.50— 147.10 gl., Philips 140.00—141.50 gl., Uni lever 134.00/136.00 gl., Hoogovens 536 549. (Advertentie) De Bank voor Brabant

de Stem | 1962 | | pagina 15