eel n Adenauer instrueert Bonn via Washington over Spiegelaffaire Vijftal drie doden bij botsingen Schepen in Atlantische nood op Oceaan Bejaarde door kat weduwe gebeten Strauss sal aftreden blijft oppositie eisen Frankrijk akkoord inzake interne controle Berlijn En weer een premie 1 Berg enaren en bij Bredanaars slachtoffers Kruidenier levert ook zomerreizen De geschiedenis herhaalt zich 12 :hts 79 ct ;hts f 1.52 )astella Actief Wit ypiste m. krachten ZWITSERLAND DAGBLAD VOOR ZEELAND vrijdag 16 november 1962 ZOENOFFERS ONVOLDOENDE I Afnemend buiig GESPREK ADENAUER-KENNEDY Directeur Daimler Benz veroordeeld wegens rijden onder invloed Softenonproces: publiciteits- uitspatting Rabies in Nieuw- en St. Joosland? Prinses Beatrix' reis door India Diefstal bij Belgische nationale bank Noodwacht BB op meerdaagse oefening lANTOOR heeft de navolgend» talen. met boekhouding, opgave van tegenwoordige en verwachten wij onder Nr. li. Discretie verzekerd. 102e JAARGANG No. 24133 Voor God, Koningin en Vaderland toep Jrm 145 ct warme ontvangst reden voor. rrassen op Bruine ichte Hollandse kwaliteit. oep op z'n best. die u met trots adat u denkt: Bonensoep, even welkom dat j verdiénd genieten I jtordorexeIu8lvlteitheeft.af8e»la#n. Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Abonnementsprijs f 3,05 per kwartaal, excl- f 0,20 incasso: f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Logse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.42 per mm 'Ing Mei-' 1,05) Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) COALITIE IN GEVAAR De jonge Kennedy luistert naar de oude Adenauer. Zij voerden open hartige gesprekken, waarbij ook de Spiegel-affaire ter sprake kwam. Als goed gastheer vermeed Kennedy over deze pijnlijke zaak te begin nen. Maar de onvervaarde Ade nauer sneed het netelige onder werp zélf openhartig aan. (Van onze verslaggevers) Bij een drietal botsingen n.l. te Dorst onder de rook van Breda, te Vuren bij Gorinchem en te Box tel hebben gisteren vijf personen de dood gevonden. Drie liggen ernstiS gewond in ziekenhuizen. Te Vuren verloren de heer en mevrouw R. Ligtenberg uit Ber gen op Zoom het leven. Te Dorst kwamen om de 67-ja- WEST-DUITSLAND heeft erin toege stemd 1500 stukken tankgeschut en 458.000 kisten munitie ter waarde van 265 miljoen mark van Engeland te ko pen. DE HEER G. Grijn, gemeentesecretaris van Grevenbicht en organisator van di verse vrijgezellencongressen, is op 52- jarige leeftijd aldaar overleden. Gedu rende acht jaar was hij lid van de pro vinciale staten van Limburg. NIET vóór Kerstmis naar huis, aldus het commentaar van een woordvoerder van de Amerikaanse defensie. Hij be doelde daarmee de 14.000 luchtmachtre servisten, die in verband met de Cuba- crisis zijn opgeroepen. STORM, REGEN en sneeuw, ziedaar het weer gisteren in Italië. Enkele hoofdwe gen werden gestremd. Er vonden ook overstromingen plaats. Ook op Sicilië werden overstromingen gemeld. EEN DER grootste Britse grootwinkel bedrijven Great Universal Stores Ltd. heeft meerderheidsbelangen gekregen in het Nederlandse postorderbedrijf Weh- kamp. Hiermee wil het bedrijf zich een plaats in de Euromarkt verzekeren. Treedt Engeland tot de E.E.G. toe, dan wordt een deel van de catalogus aan de Nederlandse toegevoegd. rige J. L. P. Eligh en zijn schoon zoon H. van Oosterhout, beiden uit Breda. En te Boxtel werd de 55-jarige mevrouw C. Willems-Brands uit Hoensbroek gedood. De beide Bergenaren waren gisteren middag om vier uur betrokken bij een frontale botsing op Rijksweg 15, de weg tussen Gorinchem en Zaltbommel. Zij waren een dagje op vakantie. De heer Ligtenberg, ober in het restaurant Hong kong, was in Bergen op Zoom een zeer geziene figuur. De heer en mevrouw Lig tenberg waren ongeveer 45 jaar. Zij la ten vijf kinderen achter. In de auto, waarmee zij in botsing zijn gekomen, waren twee personen gezeten, die met ernstige verwondingen in het zieken huis te Gorinchem zijn opgenomen. Het ongeluk te Dorst, waarvan giste renavond laat het onderzoek nog niet was afgesloten, betrof vermoedelijk ook een frontale botsing. De heer Eligh was' op weg naar Breda en is toen vermoe delijk met een Ford in botsing gekomen, waarbij de Ford geheel werd openge reten. Nog twee andere auto's geraak ten bij de botsing betrokken, die even eens beschadigd werden. De auto van de heer Eligh vloog tegen een boom en werd volkomen vernield. De beide in zittenden vonden de dood. De bestuur der van de Ford werd, licht gewond, in het ziekenhuis opgenomen, nl de loop van de avond kon hij reeds wor den ontslagen, tot verrassing van de po litie eigenlijk, die, bij het ziekenhuis aangekomen, de bestuurder niet meer als getuige kon horen. Wat tenslotte het ongeluk te Boxtel betreft, daar botste op Rijksweg 64 een personenauto op een benzinetankwagen. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de personenauto, de 19-jarige P. Wil- lems, die ernstig werd gewond, bij het passeren van een file, de tankwagen die uit tegengestelde richting kwam', niet tijdig opgemerkt. De coalitie-regering van kanselier Adenauer staat weer te wankelen. Opnieuw is de Spiegel-affaire daar de oorzaak van. Der Alte, thans op bezoek bij president Kennedy, heeft zijn plaatsvervanger in deze kwestie, Dr. Krone, vanuit Washington opgebeld om poolshoogte te nemen. De berichten, die hem bereikten, waren dusdanig alarmerend, dat Adenauer de wens te kennen heeft gegeven om zaterdag aanstaan de een onderhoud te hebben met de fractieleiders der vrije- en christen-democraten. Beide partijen hebben deel aan de regering. Hij wil met deze leiders over de verwikkelingen rondom de Spiegel-zaak praten. Dit spoedgesprek is noodzakelijk geworden nu gisteren beide poli tieke partijen te kennen hebben gegeven zich aan alle regeringsver antwoordelijkheden te onttrekken tenzij de minister van defensie, Strauss, het hoofd onder het hakblok legt. Anders gezegd: beide par tijen eisen, dat Adenauer Strauss de laan uitstuurt. Tien dagen geleden wist Adenauer een dergelijke crisis te vermijden, maar zij was er niet mee opgelost. De zaak bleef broeien. Het hoofd van een lagere functionaris, dat toen viei en de schor sing van een andere hoge ambtenaar bleken onvoldoende zoenoffers. Het gaat om Strauss. De zaak werd er niet beter op, toen maandag j.l. bekend werd ge maakt dat Adenauer van zins was de geschorste ambtenaar, de plaatsver vanger van Strauss Volkmar Hopf, weer dienst te laten doen. ,,Dan Strauss er uit", was de reactie van de Freie Demokratische Partei. Bovendien heeft de oppositie nog iets in het vet voor Strauss. De socialisten gaan namelijk 5 december aanstaande zijn aftreden eisen, via een motie in het parlement. Nee, redeneren de vrije democraten thans, dan moet Strauss verdwenen zijn. Anders zijn wij ge dwongen de oppositie te steunen. Ove rigens heeft Heinrich Krone, Adenauers plaatsvervanger in de Spiegel-affaire tijdens zijn Amerikaanse reis, vergeefs geprobeerd de vrije democraten tot reden te brengen. Het gesprek hierover duurde twee uur. Resultaat de partijen liggen thans nog verder uit elkaar. Mende, leider van de vrije democraten, week geen stap terug, Krone gaf te kennen niet van zins te zijn Strauss op te offeren. ZENDTIJD GEVRAAGD Deze heeft gisteren zendtijd op de televisie gevraagd om zijn aandeel in de Spiegel-zaak toe te lichten. Vrije democraten en sociaal-democraten heb ben daarop hun ruggen krom gezet om dat men hang is dat Strauss zijn ver schijnen voor de televisie voor propa gandadoeleinden zal gebruiken in ver band met de staatsverkiezingen in Beieren. Men heeft daarop Strauss een compromis-voorstel gedaan hij moest maar met vertegenwoordigers van de andere partijen voor de televisie in debat treden. Strauss heeft voor deze eer bedankt. De tegenstanders blijven erop hame ren dat Strauss als minister van defen sie militaire kanalen heeft misbruikt om de Spiegel-redacteur Ahlers in Spanje gearresteerd te krijgen. Ook aan de be schuldiging dat hij bevel had gegeven de vrije democraten niet vooraf te ver wittigen van het optreden van de veilig heidspolitie tegen Der Spiegel, hechten Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- J avond 23.15 uur: I Enkele buien, sommige met hagel of I sneeuw, maar ook opklaringen. Iets j kouder. Langzaam afnemende maar j I aanvankelijk nu en dan krachtige en j J langs de kust harde noordwestelijke wind. Verwachting van Ukkel: Krachtige noordwestelijke wind. Zwaar be- J wolkt. Regenvlagen en kans op ha- gel- of sneeuwbuien. Maximumtem- peraturen van plus vier tot min twee I graden; minimumtemperaturen voor de komende nacht van min 1 tot min 6 graden. De automobilisten worden 5 gewaarschuwd voor krachtige wind- 5 stoten. j Vandaag: zon onder 16.49 uur. Maan op 21.07 uur. Morgen: zon op 8.02 uur. Maan on- der 13.16 uur. Adenauer en Kennedy hebben tijdens hun zeer vriendschappelijke gesprekken op het Witte Huis allereerst de kwestie Cuba gedetailleerd behandeld. Aan het einde van deze bespreking gaf Adenau er te kennen, dat Cuba voor Kennedy is uitgelopen op een zeer groot succes en voor Kroestjev een terugslag be tekende. Adenauer werd o.m. overtuigd door overlegging van de luchtfoto's van de Russische raketbasissen. Adenauer heeft te kennen gegeven, dat de Frans-Duitse samenwerking niet beschouwd moest worden als een alter natief voor een Duits Amerikaanse alliantie, maar als een aanvulling. Kennedy herhaalde, dat Amerika vóór aansluiting van Engeland bij de E.E.G. is, waarop Adenauer antwoordde, dat deze aansluting ondanks de moeilijk heden zo goed als zeker was. Tijdens een lunch heeft Kennedy ver klaard, dat Amerika de nauwe banden tussen West-Duitsland en de V.S. nog steeds als ,,de grootst mogelijke ver zekering voor de defensie van Europa" beschouwt. Er kwam tijdens deze Duits Amerikaanse uitwisseling van gedach ten bovendien nog goed nieuws uit Parijs binnen. Frankrijk zal namelijk geen bezwaar maken als bondskanse lier Adenauer tijdens zijn bezoek aan Amerika zou instemmen met interna tionale controle op de toegangswegen naar Berlijn. Tot dusver is president De Gaulle steeds hevig gekant ge weest tegen een gesprek met de Rus sen over Berlijn, zolang er geen dui delijke tekenen zijn dat de Russen tot concessies bereid zijn. Maar sinds de recente berichten, dat Adenauer akkoord zou willen gaan met een in ternationaal controle-orgaan in ruil V0?.F bijvoorbeeld meer bewegings vrijheid voor de Oostduitsers, is men te Parijs wat toeschietelijker ge worden. Zowel Adenauer als Kennedy willen echter eerst de Cuba-kwestie geregeld zien alvorens nieuwe stappen inzake Berlijn te ondernemen. zij nog alle betekenis. Hij passeerde zowel de justitiële autoriteiten evenals de minister van buitenlandse zaken, be weren de tegenstanders. Inmiddels heeft de Beierse vleugel van de christen-democratische partij voor een nieuwe complicatie gezorgd. Zij dreigt de regering in de steek te laten indien deze Strauss laat vallen. Strauss is namelijk Beier en leider van genoemde vleugel. Adenauer heeft ondertussen vanuit Washington alle verdere nieuws over de Spiegel-zaak geblokkeerd. Aan tafel zei hij tegen Kennedy over de affaire „Het is inderdaad de laatste tijd niet zo gezellig om in Duitsland kranten te lezen". En hij zette uiteen dat van be knotting der persvrijheid in zijn land geen sprake was. Overigens", besloot Adenauer, troost ik me met een uit spraak van de dichter Max Halbe: ,,Als u zich ergert over de pers, maakt u zich daar dan niet druk om. Morgen is er wéér een krant." Het ministerie der posterijen heeft bekendgemaakt dat het een gerechte lijke actie zal ondernemen tegen de twee inlichtingenorganisaties van het land, als het bewijs wordt geleverd dat die telefoonleidingen aftappen. Dit be wijs is echter nog niet voorhanden, ver telde staatssecretaris Karl Herz aan de commissie voor postzaken uit het parle ment. De rechtbank in Haarlem heeft de zestigjarige directeur van de autofa- briek Daimler-Benz R. O., wonende in Stuttgart-Degloch (Duitsland) wegens het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed was, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee woken en in trekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De officier van justitie had veertien dagen geleden een gevangenisstraf van een maand en intrekking van het rij bewijs gedurende een jaar gelast. Volgens de tenlastelegging reed de man, die in 1960 in ons land een congres bijwoonde, op een nacht in augustus op de Twijndorslaan in Haarlem zig-zag over de weg. Een agent van politie hield hem aan en de autofabrikant bekende, enige glazen wijn en champagne te heb ben gedronken. De verdachte was niet ter terechtzit ting verschenen. De commissie van justitie uit de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers heeft in een motie „krachtig geprotesteerd tegen de bui tensporige ruchtbaarheid" die aan het Softenon-proces in Luik is gegeven. „Hierdoor werd de onafhankelijkheid van de jury aangetast en de waardig heid van het gerecht in het geding gebracht". De commissie meent dat de open baarheid van het Hof van Assisen weliswaar noodzakelijk is, maar „dit mag niet leiden tot publiciteits- uitspattingen, waardoor het proces een sensatieschouwspel werd". De levensmiddelenbranche blijft in volle beweging. Dezer dagen hebben de zelfstandige kruideniers van het „Sper- werverbond" besloten zich op de va kantiereizen te werpen dit in ant woord op de stunts van de grootwinkel bedrijven. De Sperwerkruideniers gaan hun klanten tiendaagse autocarvakanties in Oostenrijk leveren tegen de prijs van f 118,-. Volgens „De Sperwer" betekent dit een reductie van 33 pet. op de nor male reissom. De reizen beginnen medio mei van het volgend jaar. In Nieuw- en St.-Joosland is de 81-jarige weduwe A. v. Daalen, wonende aan de Molendijk, gebe ten door een kat van een buur vrouw. Dat geschiedde maandag. Zij heeft zich pas gistermiddag on der behandeling gesteld van de gemeente-arts, dr. P. J. Brons, die direct de nodige maatregelen heeft getroffen en o.a. de geneeskundige en veterinaire inspectie en de bur gemeester van een en ander in ken nis heeft gesteld. De wed. Van Daalen heeft een flinke beet in de linkerarm. Het staat in het geheel niet vast of dit een geval van rabiës betreft. Het vermoedelijk met rabiës besmette hondje, dat de 42-jarige mevrouw Van D. uit Kerkrade heeft gebeten, is af komstig uit een nest van vijf, dat te vondeling was gelegd en, nadat het was gevonden, is overgebracht naar het dierenasiel te Heerlen. Vandaar zijn de dieren bij nieuwe eigenaars terechtge komen. Van de vier overige hondjes uit dit nest zijn er drie geïsoleerd. Het vier de dier blijkt in Heerlen van zijn eige naar te zijn weggelopen. Het is een bastaard Duitse herder van ongeveer drie maanden. Het asiel te Heerlen is zeer vol. Het heeft 20 hokken, waarin 140 honden zijn ondergebracht. Tot gisteren waren in Amsterdam nog 98 vaccinatiepatiënten in behandeling. Begin van doze week bedroeg dit aan- René Besnard woonde met zijn vrouw en zijn dochtertje in een aardig huisje in het Franse Blois, rustiek gelegen op de helling van een heuvel tot op een donkere nacht, nu tien jaar geleden, er zo veel regen uit de lucht kwam val len dat het huisje weggespoeld werd. Besnard bleef niet lang bij de puinhopen van zijn vernielde wo ning staan treuren, maar betrok met zijn gezin een rots, hetgeen overigens heel gewoon is in het Loire-dal. Verleden jaar besloot het gezin om een huis te gaan bouwen op dezelfde plaats waar eens het oude had gestaan. Dit jaar kwam het huis gereed. De familie Besnard was geluk kig, tot de regen het teruggekeer de geluk op dezelfde manier kwam verstoren als tien jaar geleden. Het huisje werd, toen op een donkere nacht de regen met bakken uit de lucht viel, door het water wegge spoeld. Mevrouw Besnard wordt in het ziekenhuis verpleegd aan brand wonden, opgelopen toen ze be kneld raakte tussen een ingestort stuk muur en de brandende keu kenkachel. „Wij gaan nooit meer terug naar de voet van die vervloekte heu vel", zei de onfartuinlijke vrouw gisteren. tal 120. Sedert het begin der vaccinatie actie zijn 503 personen in behandeling geweest. De G.G.D. heeft 681 personen, die zich aanmeldden, doch die niet ge vaccineerd behoefden te worden, gerust gesteld huiswaarts kunnen zenden. Bij de Amsterdamse G.G.D. hebben zich de laatste dagen acht mensen ge meld, die gebeten zijn door aangelijnde en gemuilkorfde honden. Zij hebben echter verzuimd de naam te vragen van de eigenaar en/of begeleider van de hond. Uit deze gevallen blijkt dat de betrokken honden geen goede muilkor ven dragen. Prinses Beatrix die woensdagavond India's mooiste bezienswaardigheid, de Tai Mahal, heeft kunnen bewonderen, is voornemens het prachtige bouwwerk vandaag opnieuw te bezoeken. De prinses, die aan het einde is van haar twee weken durende bezoek aan India, arriveerde in de avond in Agra en haar eerste bezoek gold de Tai Mahal. Het in wit marmer opgetrokken mausoleum, dat de Mongoolse keizer Djehan in de 17e eeuw had laten bou wen voor zijn gemalin, Moemtaz Mahal, werd beschenen door het maanlicht. De prinses had net een bezoek aan Djaipoer achter de rug. Op de terug weg genoot zij van een picknickluncht en bracht een bezoek aan de verlaten Mongoolse hoofdstad Fateh Sikri. DE SJAH heeft de negenjarige zoon van het hoofd van het landhervormingswe zen geadopteerd. Zoals wij gisteren meldden werd de laatste gedood door handlangers van de landeigenaars, wier grond onder de boeren verdeeld wordt. Tenminste vijf schepen hebben gisteren noodseinen uitgezonden op de Atlantische Oceaan, waar een zware storm woedde. Het ge bied van de storm trekt langzaam in de richting van Nova Scotia. Men verwachtte, dat de storm he denmorgen zou zijn uitgewoed. De 25 man aan boord van de Griek- se vrachtvaarder Captain George, welk schip een lading explosiemid delen aan boord had, verlieten het schip op 300 mijl ten noordoosten van Bermuda, nadat brand in de ruimen was uitgebroken na een ont ploffing. De Liberiaanse tanker Virginia was in de buurt om de bemanning van de Griek op te nemen, hetgeen zou moeten gebeuren op tien meter hoge golven en in zware windstoten. De Amerikaanse kustwacht stuurde de kotter Mendota uit naar een plek op 90 mijl ten noordwesten van Bermuda, om de 65 voet metende schoener Curlew, die zes man aan boord had, te assiste ren. De schoener was stuurloos en het water sloeg over het dek. Ter hoogte van de kust van New Eng land had de New Bedford, een trans portschip van de Amerikaanse marine, met 123 man aan boord, moeilijkheden. De kustwacht heeft nog geen reddings schepen uitgezonden, daar de New Bed ford niet in onmiddellijk gevaar ver keert. Twee vissersboten, de Monte Carlo en de Moonlight, hebben gemeld dat zij water maken. Twee watervliegtuigen van de kustwacht brengen extra pom pen. De storm belemmert het zoeken naar het jacht Kira, ter hoogte van Rhode Island, dat sedert zondag wordt ver mist. Twee New-Yorkers waren aan boord, onder wie de 33-jarige advocaat Thomas Ewing, een zoon van ballerina Lucia Chase, die het Amerikaans bal lettheater heeft opgericht. Gevreesd wordt, dat het jacht gezonken is, daar wrakstukken zijn aangespoeld. Twee vissersboten, de Bradford en de Burton, zijn op de rotsachtige kust van Nova Scotia geworpen. Aan de zuidkust van Nova Scotia loopt het getij twee voet boven normaal. Zware schade is toegebracht aan de wegen langs de kust. Aan Nederlandse kust Ook aan onze eigen kust geraakten schepen in nood. Ten zuiden van Bak- kum is de Katwijkse motorlogger KW 140 „De Voorwaarts" op het strand ge Uit de kluizen van de Nationale Bank van België in Brussel zijn effecten tot een waarde van 700.000 Èelgische frank gestolen. De waardepapieren werden vermist bij een periodieke controle Waarschijnlijk is de diefstal al enkele maanden geleden gepleegd. Een aantal effecten bleek al in Brussel van de hand te zijn gedaan. Tot de zaal, waar de kluizen zich be vinden, hebben ongeveer dertig functio narissen van de bank toegang. Zij zijn allen ondervraagd. De dader is nog niet gevonden. (Van onze Haagse redactie) Noodwachtplichtigen, die behoren tot de reddings- en pionierploegen van de B.B., zullen in de naaste toekomst even als militairen op (herhalings) oefening gaan. Gedacht wordt aan tweedaagse oefeningen in drie daarvoor speciaal ge schikt te maken kampen. Als eerste kamp komt binnenkort gereed het vroe gere Ambonezenwoonoord Beenderribben bij Steenwijkerwold. Er komen ook twee kampen voor Midden- en Zuid-Nederland. Het is niet de bedoeling om noodwacht plichtigen bij de brandweer en de ge neeskundige diensten voor dergelijke meerdaagse oefeningen te Ja ten opkomen. Het kamp Beenderribben zal geheel worden omgebouwd tot „ruïnedorp", waar de oefenende ploegen bijzonder waardevolle kennis kunnen opdoen voor reddingswerk in een verwoest gebied. Gedacht wordt aan oefengroepen van elk 45 tot 50 man. De foto toont de te Bakkum gestrande Katwijkse logger KW 140, „De Voor waarts". lopen. Nabij de Noorderpier In Hoek van Holland liep gisterenavond een Deense kustvaarder op het strand. Uiteraard heeft de scheepvaart op zee veel vertraging door het slechte weer. Gisterenmiddag meldde Goeree-Iicht- schip een windstoot van 50 knopen per uur en golfhoogten van vier meter. Het meer zuidelijk gelegen lichtschip Noord- hinder had golfhoogten van drie en een halve meter. Gisterenavond om tien uur verkeerde het Belgische schip Uilenspiegel (de Belgische radio Veronica) in nood. Er werden vuurpijlen afgeschoten. Onmid dellijk is de reddingboot uit Zeebrugge uitgevaren en heeft de Belgische loods- kotter, die daar in de buurt kruist, zijn kruispost verlaten. Tegen elf nur waren de reddingboot en loodsboot al weer op de terugweg. De bemanning van deze boten is te ver staan gegeven dat de Uilenspiegel niet in nood verkeerde. De vuurpijlen waren, zo werd gezegd, afgeschoten door een bemanningslid van de Uilenspiegel, zon der meedweten van de kapitein. Nee, geen foutloze oplossing de ze keer in „Wat zegt u?". De pot groeit dus aardig aan. Maar dat is niet alles. Voor de nieu we ronde komt er wéér een premie beschikbaar, zodat men ook met één of twee fouten en kele gerieflijke honderdjes rij ker kan worden. En dat met de Sinterklaasdagen in zicht.' Zie dus de pnzzelkolommen! (Advertentie) SWAN GEEFT DE MODE AAN BHZAKCOBUttl

de Stem | 1962 | | pagina 1