ROMME EN CLARK Tilburgse eredoctoren Sanering Godsplein Hulst voor de Raad van State Spanning in topleiding van ondernemingen Nieuw hoogtepunt in hogeschoolfeesten BON: Edah-ZieZo BON: Duinafslag bii Cadzand Supermarkt-werk geknipt voor U? Pak dan de schaar Verkopers Kassières Verkoop assistenten Verkoopster of Verkoper EINDHOVEN V.W. Picup VERTEGENWOORDIGER 15 Echtgenoten in hulde betrokken Scheepsbotsing, stranding en averij Belangwekkende diesrede in Tilburg ZEER VOORNAME INBOEDELS Een baan met toekomst..... geknipt voor U TE KOOP: met dubbele cabine Vooruitstrevende vleeswaren en vleesconservenfabriek fÊÊaÊËÊb. 15 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 NOVEMBER 1962 (Van onze specitle verslaggever) Het toch al feestelük licht in de aula van de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg scheen nog feestelijker, toen gistermiddag twee nieuwe eredoc- teren de diepblauwe cappae om de schou ders kregen gelegd. Nadat de Engelse economist Colin G. Clark en de Neder landse staatsman Carl P. M. Komme (65) de ongeveer een meter lange koker met de doctorsbul in het Latijn gesteld, 7oals de traditie wil, en gewaarmerkt met het grootzegel van de hogeschool hadden ontvangen, sloeg een klaterend applaus stuk tegen de gele, bakstenen muren. Beide erepromoties waren bij zondere momenten, niet alleen voor de hogeschool die gisteren haar 35ste dies natalis vierde en niet uitgejubeld raakt om het nieuwe gebouw, maar vooral ook voor mevrouw Clark en voor mevrouw Romme en haar kinderen. Vele hoge gasten woonden de overi gens sobere academische plechtigheid bij. Onder hen waren de ministers dr M. Klompé en dr. G. Veldkamp, de staats secretarissen Schmelzer, Gijzeis, de Jong en Bot, alle leden van de Raad van State de voorzitter van de Eerste Kamer mr. A Jonkman, de socialistische fractievoorzit ter in de Tweede Kamer prof. dr. A. Vondeling en de heer Wilm Shunt, na mens de Engelse ambassade. Het was prof. dr. J. J. J. Dalmulder die optrad als promotor van Colin Clark. In een toespraak, waarin hij een over zicht gaf van Clarks wetenschappelijk werk, ging hij in op een uit 1940 daté- rende boek „The Economics of 1960" Clark had toen de moed de wereldeco nomie van de komende 20 jaar te „be rekenen" terwijl men in de wereld der economisten nog zeer sceptisch stond tegenover het econometrisch onderzoek en er weinig statistisch materiaal be schikbaar was. Hij noemde voorts de christelijke geest waarin Clark het we reldbevolkingsvraagstuk heeft behan deld. „Het is uw verdienste, hooggeleer de Clark", aldus prof. Dalmulder, „een meer menselijke weg te hebben gewe zen (dan de weg van geboortebeper king)". Vrolijke noot De nieuwe eredoctor in de economie bracht al meteen de vrolijke noot in de tot dan toe stijf verlopende ceremonie. Hij begon zijn toespraak met de opmer king dat hij graag naar Nederland kwam, zelfs in november. Hij vertelde dat hij in 1956 met heel zijn gezin een bezoek had gebracht aan ons land, er oude klare gedronken had en groene haring gege ten. Maar dat niet alleen. In het Rijks museum, was hij geconfronteerd met de grootheid van een klein volk in de 17e eeuw. „Ik geloof", zei hij vervolgens, ,.dat het Nederlandse volk weer een grote toekomst tegemoet gaat, als het trouw blijft aan de spreuk die in het stadhuis van Nijmegen te lezen staat: concordia res parvae crescunt, dicordia magna labunter (door eendracht groeien kleine zaken, door tweedracht gaan zelfs grote ten onder) „Nederland", zo zei hij, ..heeft de grootste gezinnen in West- Europa en zoals in de 17e eeuw, zal dat ook nu een weldaad blijken. „Zoals het ook een weldaad is gebleken voor mevrouw Clark, die negen gezonde kin deren heeft" En spontaan zei hij. „Ik ben blij dat u haar hebt uitgenodigd". Prof. dr. F. van der Ven (rechts) overhandigt dr. C. P. M. Romme de doctorsbul. Gastcolleges Bij Cadzand is door de storm gisteren een groot stuk duin weggeslagen. Over een afstand van ongeveer 700 meter is van drie tot zes meter duin in de zee verdwenen. Dit is de ernstigste duinaf slag sinds 1953. De kustwacht te Cadzand deelde me de, dat er in de afgelopen twaalf jaar gemiddeld ruim dertig meter duin is verdwenen. Het bedreigde duingebied strekt zich uit van hotel Noordzee in Cadzand in de richting van de Belgi sche grens (het Zwin). De duinenrij is hier nu nog 38 a 39 meter breed. (Van onze correspondent) Donderdagmiddag ontstond er nabij Stavenisse in het vaarwater Witte Tonne Vlije een aanvaring tussen het Zwitserse motorschop „Expresse 29" en het Bel gische motorschip „Bahia", waarbij beide vaartuigen uiteindelijk op een zandbank vastliepen en averij bekwamen. De 500 ton metende Bahia, die met een lading ijzer van Dortmund op weg was naar Antwerpen, werd door de motorsleepboot ,,Temi II" vlotgetrokken en naar de haven van Wemeldinge gesleept. De 750 ton metende Expresse 29 van de rederij Neptun uit Bazel, die leeg op weg was van Bazel naar Antwerpen, wist op eigen kracht vlot te komen. De oorzaak van de aanvaring was mede een gevolg van de harde noordwesterstorm. Het duizend ton metende Duitse motor schip „Wilhelm" is bij het verlaten van de haven van Wemeldinge in de steen glooiing van de Westerscheldedam geva ren en veroorzaakte daar schade. Zonder kennis te geven aan de dienst rijkswa terstaat vervolgde de Wilhelm zijn weg in de richting Dordrecht. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. De eerste Nederlandse eredoctor in de sociale wetenschappen, C. P. M. Romme, promoveerde bij prof. dr. F. J. H. M. van der Ven, die hem prees „als een staatsman van hoge alure met opmerkelijke moed en overtuigings kracht, gedragen door een diep gevoel van menselijkheid, als man van actie en als kritisch wetenschappelijk denker beide". Prof. van der Ven, die ook enkele markante data uit de loopbaan van dr. Romme memoreerde, noemde hem ver der een man „die in zijn ideeën en stre vingen geleid werd door de beproefde richtlijnen van de katholiek-sociale doc trine en de pauselijke encyclieken. „Op die basis heeft dr. Romme", aldus zijn promotor, „op de hem eigen wijze in welverzorgd woord en geschrift een wel vaartsconceptie trachten te realiseren, uitgaande van en geïnspireerd door het hoge zedelijke doel van sociale ge rechtigheid, tot culturele verheffing van enkeling en gemeenschap", Dr. Romme heeft een brug weten te slaan tussen sociale wetenschap en soci aal beleid, waarbij het hem niet aan moed heeft ontbroken, getuige het feit dat hij een van de eersten is geweest die precaire onderwerpen als bezits- spreiding en hervorming van de onder nemingsstructuur aan de orde heeft ge steld. De volzinnen, die jaren lang door de zaal van de Tweede Kamer zijn gerold, vloeiden thans weer uit de mond van de politicus, die zei dat hij zijn wetenschap pelijk werk steeds vrijwillig had verricht maar zich tot zijn na-oorlogse staatkun dig werk zedelijk gedwongen had ge voeld. Hij zei onder meer ook dat de „sociale kwestie" nog niet is opgelost, omdat de arbeider vakantie nog altijd hoger waardeert dan arbeid. Wat de ondernemingsstructuur betreft merkte hij op dat het in volledige overeenstemming is met de katholieke sociale leer, dat de arbeiders daadwerkelijke invloed heb ben in de onderneming. Zaterdag, als de jonge reredoctore gastcolleges geven, zal dr. Romme daarop nog nader terug komen, evenals op de bezitsvorming. Sociale bijstand (Van onze verslaggever) Bij de Raad van State is een proce dure behandeld over de sanering van het Godsplein te Hulst. G. S. van Zee land hebben goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van Hulst waarbij een pand zou worden aangekocht van de heer H. A. M. Metsers. De raad was van mening dat de sanering van ge noemd plein vereist dat het vooruit stekende pand van de heer Metsers wordt aangekocht en afgebroken, mede in verband met de veiligheid van het verkeer ter verkrijging van meer par keergelegenheid. G. S. hebben een onderzoek ingesteld en zijn daarbij tot de conclusie gekomen dat door deze aankoop slechts een ge ringe parkeerruimte kan worden ge schapen. Dit nut weegt huns inziens niet op tegen een uitgave van bijna een halve ton. In het kader van een juist finan cieel beleid hebben zij deze aankoop niet passend geacht. Ter zitting van de Raad van State is het standpunt van de raad toegelicht door wethouder J. D. J. Martens, die er de nadruk öp legde dat Hulst een centrum-gemeente is. waarvan de oude stad eniger mate dient te worden ont last van het drukke verkeer. De raad zou zijn plicht verzaken als hij dat niet deed. Men is er dan ook mee bezig van 1953 af. Tot heden kost deze sanering 34.000,en met hetzelfde doel is men I slissen. nu van plan,het Godsplein, dat een der uitvalswegen is te saneren. Dit werk vormt de afsluiting van het geheel. Het heeft de raad van Hulst bevreemd dat G. S. slechts over de parkeergelegen heid spreken, doch deze is zeker geen hoofdzaak. Primair is de verbetering uit verkeerstechnisch oogpunt en deze acht de raad beslist nodig om Hulst haar functie van centrumgemeente te kunnen doen vervullen. De heer Martens deelde nog mee, dat op 23 december a.s. de gemeenteraad de begroting van dit jaar sluitend zal maken. Namens G. S. sprak de referendaris J. Goedbloed, die meende dat de groot ste waarde dient te worden toegekend aan de financiën. In tal van gemeenten blijken verlangens te liggen welke grote uitgaven vergen. Hoewel de verkeers technische toestand niet ideaal is, vinden Gedeputeerden deze uitgave toch niet verantwoord. De heer Goed bloed hoorde thans voor het eerst dat de begroting voor 1962 sluitend zal zijn. Hij trok dit echter in twijfel en wees er op dat er ook nog een rioleringsplan ligt dat miljoenen vergt. Staatsraad mr. Algera vroeg hoe het nu staat met de begroting voor 1963. Op deze vraag antwoordde wethouder Martens dat deze begroting nog begin volgend jaar behandeld moet worden. De Kroon zal in deze zaak later be- Prof. van Dooren betrok in zijn geluk wens de beide echtgenoten van de ere doctoren in de hulde. Tot mevrouw Romme zei hij: „De eerste doctor in de sociale wetenschappen wordt men niet zonder enige sociale bijstand. Uit uw aanwezigheid in zijn leven zal uw man moed en zekerheid hebben geput". Met een fakkeloptocht en een uitvoering in de Stadsschouwburg van „The Beggar's Opera" door cursisten en oud-cursisten van de Katholieke Leergangen werd deze bijzondere diesviering afgerond. COLIN G. CLARK groene haring en oude klare NEGEN PERSONEN werden gedood en 22 gewond, toen in de Japanse stad Aomori een vrachtauto op een onbe waakte overweg met een trein in bot sing kwam. (Van onze speciale verslaggever) Onder de titel .Spanningen in de top" heeft de rector-magnificus van de Ka tholieke Economische Hogeschool te Til burg, prof. dr. F. J. P. van Dooren, gis termiddag een bijzonder belangwekken de diesrede gehouden, die gericht was op de praktijk van de bedrijfsleiding. Hij stelde niet alleen een sociaal-psycholo gische diagnose van de spanningen die zich tussen de topfunctionarissen kun nen voordoen, maar gaf ook de remedie aan. Voor alles, zo luidde de conclusie van zijn betoog, moet de rivaliteit in de topleiding aanvaard worden als een nor maal en zelfs zinvol verschijnsel. Dat zich in de leiding van menige on derneming spanningen voordoen, weet iedereen die wel eens een kijkje in de keuken heeft kunnen nemen. Het is nor maal, want de mensen aan de top zijn in deze samenleving, waar arbeid zo centraal geplaatst is. werkers die een sterk gevoel van eigenwaarde hebben overgehouden uit hun strijd om de po sitie die zij tenslotte hebben veroverd. Waarom werkt iemand zich naar de top? Hij wil meer kans hebben zijn grotere bekwaamheid te realiseren, hij wil gro ter gezag en meer invloed op de gang van zaken, hogere maatschappelijke waardering en een groter inkomen. Maar vooral wil hij, zijn rivalen achter zich latend, het geloof in zichzelf ver sterken. Met een sterk gevoel van eigen waarde, een beetje eigenwijs en ver waand misschien, arriveert hij tenslotte °P de bovenste sport van de ladder. Domineren Hoger kan hij niet meer en ais lid van de directie zoekt hij dan ook horizontaal ontplooiingsruimte. Hij kan dan botsen met zijn collega's evenals hij topfigu ren met een markante individualiteit, geloof in eigen inzicht en gewend aan rivaliteit. In de meerhoofdige directie, waarin hij een eigen taak krijgt, zal hij trachten persoonlijk te domineren en dan kan zijn geldingsdrang, die geen uit weg meer vindt in promotiekansen, zich richten tegen zijn „rivalen". In een der gelijke sfeer dreigt het gevaar van een verstoring van de noodzakelijke samen werking, doordat in de onderlinge ver houdingen persoonlijke kwetsbaarheid, achterdochtige grensbewaking, agres sieve stellingname dikwijls in verkap te vorm zich kunnen doen gelden", aldus prof. van Dooren aan het slot van zijn sociaal-psychologische typering van de topman. ,,Dritte im Bunde" Het is een ideaal-typische schets, want er doen zich varianten voor op grond van persoonlijke kwaliteiten (leeftijd bij voorbeeld) en/of de bedrijfsstructurele situatie. De moeilijkheden kunnen in een driehoofdige directie groter zijn dan in 'n tweehoofdige top. Een driemanschap zal in de •eenheidsvorming minder gesteund worden door een positieve ik-gij-verhou ding van een bijzondere intensiteit. De ..Dritte im Bunde" verhoogt de rivali teitskansen. Deze spanning, aldus prof. van Doo ren tot besluit van zijn rede, behoeft geen angst te wekken. ,,Het zich bewust zijn, dat sociaal-psychologische rivali teitsspanning een normaal verschijnsel is kan voorkómen dat een voorba rige vrees voor fricties tot een verdrin ging en camouflage van de werkelijke verhoudingen leidt en tot een schijn-loya- liteit, die op de duur door explosies van vijandigheid kan worden gelogenstraft." De professor vroeg zich zelfs af of een spanningsloze samenwerking aan de top er niet op wijst, dat bet bedrijf niet de beste leiding heeft Zinvol noemde hij de spanning, omdat de mens zich zelf pas ontdekt in de krachtmeting met am deren. Voor onze Supermarkt (=ZieZomarkt) in Breda vragen wij: GROENTEN EN FRUIT (evt. ter opleiding - studie vakdiploma gratis) (evt. leerling kassières - eigen bedrijfsopleiding) (mannelijke en vrouwelijke) voor de AFDELINGEN KAAS - GROENTEN en FRUIT - VERS VLEES en FIJNE VLEESWAREN (evt. halfwas slagers) VOOR DE AFDELING „KLEIN TEXTIEL" (in bezit van vakdiploma) KUNST l ANTIEK Jneubei/ VEIIING ZEER BELANGRIJKE KUNST ANTIEK- en MEUBILAIR- VEILING te houden op vrijdag 23 en za terdag 24 november 1962 in het VEILINGGEBOUW PARADIJSLAAN 44 te EINDHOVEN Ten overstaan van de gerechts deurwaarder W. A. K. van der VLIES zullen worden geveild enige uit diverse nalatenschappen o.a. ten verzoe ke van mevrouw A. M. H. van ESDONK DUMEE en anderen. De collectie omvat: ANTIEK, KLASSIEK en MODERN MEUBILAIR w.b. Drentse, ranken-, kussen- en andere kas ten, zeer fraai wortelnoten staand horloge m. speelwerk, wortelnoten dubbelgebogen porse leinkasten, noten bureau plat, wortelnoten damesbureau, renaissance eetkamer, bekleed met rundleder, lederen fauteuils, wortelnoten commodes, fraaie noten en mah. salonmeub., broodspindes, Franse consoleklok, dekenkisten chique Franse salonbankstellen, Franse fau teuils, bekl. met petit point, biedermayer en andere series stoelen, ronde tafels, klokken, kronen, pendules enz. enz. Bijzonder fraaie collectie OUDE, ROMANTI SCHE en MODERNE SCHILDERIJEN w.b. werken van de Braekelaer, Carlier, Car- pentier, Dommelshuyzen, Duval, Esselens, Francken, Geerling, Israëls, Knikker, Koek koek, Leese, Le Roy, Mauve, Savry, Schul- man, Sezza Y Poszon, Verschuur en vele an dere bekende meesters. Grote verzameling PERZISCHE en ANDERE TAPIJTEN w.b. vele grote maten o.a. in: Kirman, Kes han, Tabriz, Heriz, Meshed enz. enz. Tevens grote collectie salon-, foyer- en tafelkleden en lopers zoals: zijden Panderma, zijden Kaisse- rie, Keshan, Bochara enz. enz. BLAUW en. GEKLEURD CHINEES EN EUROPEES PORSELEIN en AARDEWERK kristal, koper, tin, Saksische groepen en beel den, curiosa, houtgesneden beelden enz. enz. GOUD, ZILVER en JUWELEN o.a. 244 delige cassette tafelzilver, serviezen, kandelaars, broodmanden, zeer fraaie bril- lanten armband, brillanten en diamanten ring en broches, gouden beker met diamanten en smaragd enz. enz. De kijkdagen zullen worden gehouden op: Zaterdag 17 november van 14.00 tot 21.00 u. zondag 18 november van 14.00 tot 18.00 u.; maandag 19 november van 10.00 tot 21.00 u.; dinsdag 20 november van 10.00 tot 21.00 uur, woensdag 21 november van 10.00 tot 21.00 u. Aanvang der veiling des voormiddags 10.00 u. Catalogus uitsluitend tijdens de kijkdagen verkrijgbaar ad f 0,50. VEILINGDIRECTIE: W. P. J. van der SOMMEN, Paradijslaan 44 te Eindhoven, tel. 04900 63906. - Veilingmeester J. A. van Moerkerken. Elektr. kindernaaim. cadeau bij aankoop z.z. Bekkers rijks gediplomeerde z.z.-naaim.spe- cialisten, 70 jaar vertrouwen en vakmanschap. 60 Pet. on zer verkoop berust op recom mandatie van tevreden klan ten. Nieuwe naaimachs. v.a. f 165,-; inruilmachs. geheel in orde, goed naaiend v.a. f 35,-; zig-zag volaut., waarmede u alles kunt doen v.a. f 325,- in luxe koffer. Alles met Bek kers-garantie, lessen en onge ëvenaarde service. Alle we reldmerken leverbaar. Bekkers Boschstraat 67, Breda. Tel. 41725. T.v. 43 cm beeldb. in z.g.st. te koop. v. Duivenvoordestr. 22, Breda. Zijstr. Prins Hen- dr.str. Ginneken. 65468-X Door inr. verkr.: enige dames- sportfietsen, 1 jongensf. 1. 6 tot 10 j., 1 jongensf., 1. 8 tot 14 j., 2 steppen op luchtb. Let wel, uitdeelprijzen. Lunetstr. 38. Breda. 65473 2 Meisjesf. 1. 7 tot 12, 1 jon gensf. 1. 8 tot 12, 1 jongensf. 1. 4 tot 7, 1 Germaan heren- sportf. 3 versn., enkele dames- sportf., winkelnieuw. Laan van Mertersem 126, Breda- (H.k.). 65472 Matchless 350 cc, b.j. 1955 te koop. J. v. d. Put, Huizen 20, Breda. Nieuwe 65321 Ford vrachtauto, 5 meter ge sloten laadbak, prima in or de te koop. Ook geschikt voor woonauto. Wil ook ruilen voor luxe auto. Albers, Kadijkje naast no. 5. Breda.65326 Speciale aanbieding houten au to-garages, kant en klaar bij u geplaatst, exclusief vloer en fundering. 6x3 m f 597,-; 5.5x 2,5 m f 552.-; 5x2,5 m f 497,-. Met golfplaten of met planken en rubberoid gedekt. Ook al le maten schuurtjes. Vissers Houtbouw- en Handelsbedrijf, Tilb weg 162-164, Oosterhout. btel. 01620-3139. 12610 Mercedes type 180 Diesel 1959 en Mercedes 190 Benzine 1957 te koop. Deze wagens zijn in geheel zeer goede staat. Aca demiesingel 34-34A, Breda. 3-Zitsbank als nieuw 70,-; bankstel nieuw 175,-; 4 st., 2 clubjes 65,-; 4 st., 2 armst. 25,-. 35,-; dressoirs 20,-; schuif tafels 15,-; haardfauteuils 10,-, 12,50; salontafels 10.-; losse clubjes 10,-; keukenst. 1,50 enz. A. Dieckmann, Zonne- bloemstr. 9, Breda. Tel. 43376. 65478-X 1 Biljart met toebehoren, als mede een buffet te koop. Br. onder no. 65481. X Ilalfautomatische wasmachine- comb. met verwarming, spoel- centrifuge, 2 pompen, lang- zaamwasser, formica blad enz., bekend merk, te koop. Nor maal prijs 895 gld., nu wegens kleine buiten-beschadiging 625 gld. Volle garantie en onder houdsdienst. Brieven no. 65485. X Opel Rekord '54 aangeboden. Wagen verkeert in nieuwe staat. 5 Nieuwe banden, nieuwe ruilmotor, radio, kachel, ge reedschap, cocosmatten en we- genbel. Prijs slechts f 1300,-. Ginnekenweg 91, Breda. Telf. 43103. 65430 Scooter te koop, 150 cc Lam- bretta. Tegen aann. bod. Klein Doornbos 22, Breda. 65417-X V.W. '53-'54 t. k. Na 8 uur. Lage Kant 38, Breda. 65260 Voor poppenwagen en wagens moet je bij Steijlen zijn. Wij hebben ze voorradig bekleed en onbekleed, van klein tot groot. In alle voordelige prij zen. Fa. J. Steijlen, St.-Jan- str. 26, Breda. Tel. 38276. 65493-X Te ruil of te koop: Taunus 17M 1958 f 2350,-: Taunus Stationcar 1955 f 875,-; Taunus Bestel 1956 met ruiten, laad vermogen 1000 kg f 1250,-; D.K.W. 1957 met radio f 2250; Daf Oktober '59 f 2100,-; Mer cury met radio en gas f 1250; Mercedes Diesel 1956 f 3250,-; 3 V.W. de Luxe 1955 p. stuk f 1675,-: V.W. de Luxe 1957, met de grote ruit f 2450,-; V.W. Cabriolet 1958 f 3250,-; V.W. de Luxe 1953 f 1250,-; N.S.U.-scooter 1957 f 50U.-. Deskundig nderzoek en proef rit toegestaan. Vergelijk de prijzen en kwaliteit. Automo bielhandel, Liesbosstraat 28, Breda. Tel. 41805. Tevens 2e- hands auto's te koop gevraagd. Partij kerstbomen te koop bij: J. Foesenek, Ettenseweg 44, Rijsbergen. Tel. 425.65492 Accordeon, 80 bas, 4 registers te koop. Na 6 uur. Zonstraat 43, Breda. 65503 Bontmantels, keuze uit 200 st. Prettige bet. regeling. Kees v. d. Ven, Nieuwlandstr. 3. Til burg. 12618-X Zeer modern dameskapsalon- interieur te koop wegens be ëindiging bedrijf. O.a. droog- kappen, spilstoelen, toilettafel tjes, wastafels etc. Te bevr. Haagweg 52 Boven, Breda. Tel. 32293. 65456 Bij Edah-ZieZo is het zó werken. Benut Uw kans om er op vooruit te gaan! 'n Aantrekkelijk salaris, 5-daagse werkweek, gratis bedrijfs kleding en vakopleiding tot bekwaamheid in een modern beroep. Welke baan is geknipt voor U? Geef dat aan door het vakje ervoor zwart te maken. Vul de bon in. Stuur de hele advertentie naar de Personeelsafdeling van Edah N.V., Kanaaldijk 82, Helmond. DOE HET VANDAAG NOG. Naam: Straat en huisnummer: Woonplaats: Leeftijd: Vakdiploma's: in staat van nieuw km gelopen. Jaartal Pracht wagen. PRIJS f 49000.—. 35000 1961. KALSDONKSESTR. 143 ROOSENDAAL - TEL. 3300 Geen handelaren. in het westen des lands zoekt voor de provincie Oost-Brabant Noord-Limburg goed ingevoerd in de vleeswarenbranche. GEBODEN WORDT: Goed salaris. Goede sociale voorzieningen. Bij gebleken geschiktheid opna me in het pensioenfonds. 14 daagse vakantie met ge bruik van auto. Premie-<regeling hij schadevrij rijden. Zaterdag vrij. Geheimhouding verzekerd. Sollicitaties onder no. G 48029-00 bur. van dit blad. Gezocht door confectiebedrijf, dames. Voor de verkoop aan 2-Wielige aanhangwagen met huif te koop. Torsie-vering spotprijs f 500,-. Mr. Stormstr. 50A, Breda-H.kw. Tel. 40868. Piano aangeboden. Type Ber nardt, Parijs. Prachtig vol ge luid, mooi meubel, in prima st. f 350,-. Tel. Breda 31866, (6-7 uur). 65282 Bestelwagen Ford Taunus 17M 1955 te koop. Moet weg we gens verhuizing naar België. huis, van gebreide goederen, ïefenT.,e^ aannemelijke prijs. n A Mandrille Cimironctr j: K draion, wollen vesten en truien, kindergoed enz. Br. on der no. 65237. Mannen, jongens en meisjes voor diverse afdelingen gevr. Hoog loon, 5-daagse werkweek. Suikerwerken Coda, Halsteren. 4733-X Confectiebedrijf Duraco, Sta tionsplein 11, Bergen op Zoom vraagt voor direct; A strijk sters, B meisjes vanaf 15 jaar voor de naaizaal, C flinke jon- g jns voor de strykafdeling. Aanmelden dagelijks aan bo venstaand adres. 4732 Café-uitbaters gevraagd, geen overname, steeds prima lig ging, broodwinning verzekerd. Zich wenden: J. Adriaensen, Heikantstraat 182, Schoten- Antwerpen België. Tel. 524509. Huishoudster gevraagd bij pas toor alleen. Uurverbindingen met Breda. Roosendaal en Bergen op Zoom.65352 2e Monteur en hulpmonteur gevraagd. Garage Hessels, Kerkakkerstr. 10, Rijsbergen. Tel. 01606-465. 65491 Trekker-chauffeur gevr. Tegen 1 mrt. 1963. A. v. Dijke, Lan- genweg 3, Wolfaartsdijk. Voor direct of later een net meisje gevraagd. Voor dag en nacht, of voor de dag. Brie ven onder no. 65450. X Personeel aangeboden Net meisje biedt zich aan voor huishoudelijk werk. Brieven aan: Café Jagerslust, Huster- weg 172. Hulst. Tel. 3274. R.-k. meisje b.z.a. als hulp.in de huishouding te Breda of omg. Liefst intern. Br. onder no. 6526p ledereen „onderdak" Zomers en 's Winters, voor 2 wieier kosten in de comfortabele en sportie ve 1963 „Messerschmitt Coupé. In 4-prachtige kleuren, spotgoedkoop per KM. verbruik 23-33 KM p.L., snelheid 20-100 KM p.u., belasting sl. 58 ets. p. week Ingebouwde verwarming. Prijs v.a. f 2795,-. Rijbewijs A óf B öf zonder Rijbewijs! Veiliger en eenvoudiger dan Uw bromfiets. Overal parkeerruimte. Ook invalide uit- Zuiniger stoken Aquarium 120x50x50 te k. gevr. Brieven n< voering. Ideaal ook als 2e wagen. Tracteer U zelf en kom, schrijf of bel nu eerst even om folderset St. met soepel betalingsschema (24 mnd.) aan Messerschmitt- Import n.v. „Motim", Maassluis. Tel. 2452/01899. Show room bij Station Vlaardingen-Oost. 's Zaterdags geopend, '.cvorirg via de BOVAG-handel. door uiterst deskundige voorlichting bij de keuze van uw olie- of kolen- convector. Subliem verzorgd kleurenfolderpakket gratis op aanvraag De Weerd's Lood gieters- en Sanitairinstallatie- bedrijf. Markt 33, Etten. Afd Verwarming. Tel. (01600)-2310. X G.A. Mangnus, Gravenstr. 336, Clinge. 18634 Elektr. spoortrein, compl. met emplacement, tunnel, bruggen, elektr. verlichting enz. wegens plaatsgebrek, tegen elk aanne melijk bod. Tevens te koop: nog niet gebruikte elektr. won- derpan, theewagen, z.g.a.n. kinderledikant. Te bevr.Na 5 uur, Heinsiusstraat 29. Bre- da-(Heuvelkwartier). 65329 Uitneembaar 4-deurs hang- en legkast te koop. Academiesin- gel 32, Breda.65373 Zwarte piano te koop. Wegens beëindiging studie. Hendrik Berlagestraat 42. Breda. Kinderwagen, tevens wandel wagen te koop, z.g.a.n. Te be vr.Steenstraat 45, Clinge. 18640-X Zoekt u voor uw zoon of doch ter met St.-Nicolaas een nieu we prachtgitaar? Normaal f 75.-. Nu voor f 35,-. Schrijf briefkaartje aan: Fa. Van Bree, Scheidingstraat 110, Eindhoven. Wij komen u dan geheel vrijblijvend aan huis bezoeken. 65225 Vergrotingstoestel K.B. Ope- mus te koop. Nieuw. Turnstr. 22. Breda. Tussen 6 en 8. Gitaar m. hoes, versterker en koord te koop z.g.a.n. Hoogl. dijk 2. Ossenisse. Tel. 01148-533. Deuren, ramen, afvoerbuizen planken, balken, latten, tegels dakramen, 's avonds na 6 u en zaterdags de gehele dag thuis. H. de Nekker en Zn. Julianastr. 93, Heikant. Tel. 01140-3086. Een grote partij afbraak te koop, tegen concurrerende prij zen. 30.000 Waalsteen n.m. 200.000 boomsesteen n.m,, 100.000 ijselsteen, geschikt voor bungalows te bouwen, 10.000 oud-Hollandse pannen blauwe, verder een grote partij tuile de nord-pannen rode, verder nog 2000 blauwe mulder-pan nen, een grote partij planken en balken, alle maten, tevens een grote partij ijzeren balken alle maten, een grote partij nieuwe hardboardplaten en zachtboardplaten en triplexpla- ten, een grote partij nieuwe latten, alle maten. Wij zyn nog lager dan een ander in prijs en brengen alles gratis thuis, grote en kleine partijen. Het vertrouwde adres van Breda was voorheen M. Gij- sen. Nu Harry Gijzen. Vest- kant 113-115-103. Aannemers van alle sloopwerken, groot en klein. - - - Elektrisch fornuis in prima staat te koop. 3-plaats met oven a f 125 „de Geyser", Gin nekenweg 48, Breda. Tel. 36375. 65426-X Oliekachels. Nog enkele olie kachels, overjarig en demon stratiemodellen. Zéér voorde lig te koop. „de Geyser", Gin nekenweg 48, Breda. Tel. 36375. 65425-X Gasfornuizen. Wij hebben nog enkele inruilfornuizen in pri ma staat te koop. Voor de prijs van f 75,-. ,,de Geyser", Ginnekenweg 48, Breda. Tel. 36375. 65427-X Bij Kees radiocombinaties f 375,- en f 475,-; koffiemolens f 14.50; mixers f 29,-; strijk ijzers f 11,-; pick-ups f 59.-; met versterker f 98,- en f 125. U weet. Kees levert alles en ruilt alles in. Vierwindenstr. 26, Breda. Telf. 40134. X Eikenhouten balk 6 m lang 30x30 te koop. Geschikt voor alle doeleinden. Brieven onder no. 18635, bijk. Hulst. Wij vragen steeds kamers, flats, etage's enz. Ook met overname. In of buiten Breda. Contact, Regentessel. 14, Bre da. Tel. 39682. 65477 Winkelpand met bovenwoning te huur. Snoeyers, Hoek Brug- str. - Hoogstr. Roosendaal. Gezellige bar te huur, cen trum Btreda. Verpl. overname inventaris en goodwill. Br. on der no. 65215. Herenhuis vooraan Ginneken weg Breda. Met grote tuin te koop. Br. no. 65306 Winkel in textiel en four nituren wegens dubbele zaken te koop aangeboden. Goede broodwinning. Lage huur pand, woonruimte aanwezig. Beno digd kapitaal voor goodwill en voorraad plm. f 10.000,-. Brie ven onder no. 65292. Z.g.a.n. Union sport tavus tour '59 te k. Spotkoop jes. Oosterstr. 15, Breda. 1 Batavus bromf. '62, 4 m. oud, winkelnieuw. Tevens So lex '61 en '60 te koop. Beide als nieuw en laag in pr. Laan van Mertersem 126, Breda- (H.k.). 65364 Prima bromf.: Sparta '61, Ba tavus '61, Loco, '60, Berini met D.K.W. '60 en n. enkele inr.bromf. te koop. Vergelijkt de prijzen, de garantie en de brommers. Ook inr. Alleen Lunetstr. 38, Breda. 65363 Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten tot f 5000,- voor iedereen. Voor aanschaf van meubilair en wo ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Dan krijgt u algehele in- lichtingen. Postbus 1371 R'dam V.W. Pick-up te koop. B.j. '57 in goede st. Benedictijnerstr. 12, Oosterhout. 65469 Van particulier ter overname aangeboden; goed onderhouden Renault 4 1957. Ger. motor. Graaf Hendrik IH-plein 23B, te Breda. 1 Morris van 1957 n.z.g.s. te koop. Te bevragen bij: C. Ja cobs, Huisakkerstr. 6. Rijsber gen. Tel. 01606-448. 65490 Austin A40, b.j. '49 f 350.-; Peugeot 202, b.j. '48 f 200,-; Citroën type 11 sport f 350,- te koop. J.G. Doeland, Dintel- straat 9, Breda. 65479 Vauxhall Velox '54 te koop. 4- Deurs Sedan, in zeer goede staat. Sart- en rijklaar. Spot prijs. Havas, Baronielaan 325, Breda. 65471 Opel Olympia te koop. B.j. '55. Mot. en mechanisch in z.g. st. Beukstr. 14. B-reda. Zijstr. van de Dijklaan. 65467 Volvo Sportcoupé E1800 1962, Opel Kapitan '60. Mercedes 190D 1960. Opel Rekord type 17-1961, Opel Caravan 1958, Taunus Caravan 1958, V.W. Kleinbus 1959, div. V.W.'s de Luxe '62-'61-'60-'59-'58-'57, DKW Jubior I960, Renault Dauphi- ne 1958, div. V.W.'s uit En gelse dump. 2 kampeercara- vans. Al deze wagens worden onder garantie verkocht. Fi nanciering mogelijk. Inkoop verkoop - ruilen. De Jong's Garagebedrijf, Nispen. Tel. 01656-245 13277-X Fordje Thames '56, combina tiewagen f 875,-; zeer mooie en goede Morris Minor f 675: Vauxhall '54, mooie en goede staat f 875,- te koop. M.J. v. Rooy, In- en verkoop, vlotte financiering. Televisiestr. 36A Roosendaal. Tel. 6095. 13275 Scooter te koop, Vespa '62, G.S. L. v. Liederkerke 23, Breda. 65404-X Renault 4 te koop en kinder wagen f 30,-. Kerkhofweg 161, Breda. 65302 Fiat 1400B '56 t. k. Met radio, kachel en schuifdak. Deskun dig onderzoek toegestaan. Prins Hendrikstr. 130. Breda. Opel Rekord '55 aangeboden. Bevragen: Ginnekenweg 67A. Breda. Telf. 43103^65431 Prima V.W. Bestel '60 als nieuw te koop. Aantrekkelijke prijs. Schorsmolenstraat 26. Breda. Tel. 42810. 65414-X Prima Opel Rekord te koop. Bouwjaar '56. Na 6 uur. Ra nonkelstraat 6, Breda.X De Opel-Specialist heeft pri ma Opeis met gereviseerde motoren. Van 1954 t.m. 1960. Allen Rekord-modellen. U kan inruilen, financieren en laten keuren. Wij geven mee, van de enige in Breda E.E.G.-ga rantiebewijs er bij. Deze kunt u zien bij; B. Dames, Kweke- rijstr. 3, Breda. Telf. 33528. De Opel-Specialist heeft moto ren van 1953 t.m. 1961. Geheel nagezien, zoals: krukas, cilin ders en zuigers, tandwielen, kleppen enz. enz. Motoren zijn op proefbank ingelopen. tr mag ze ook horen lopen. Prijs zeer billijk. Wij hebben ook al le onderdelen in voorraad: spatborden, gareels, bumpers, koplampen, assen en cardans, banden enz. enz. enz. Het be kende adres is: B. Dames, Kwekerijstr. 3, Breda. Telf. 33528. 65446 Moet weg. keurig uitziend wa gentje. Merk Triumph. Loopt 1 op 14. v. Duyvenvoorde- straat 44, Breda. 65458-X '57 aangeb. in prima staat. Met roldak, D.K.W. 3-6, ty f 2350,-. Inl.tel. Breda 30291. Bromfietsen als nieuw: Bata vus sport '62, Sparta '62, Rap. '62. Magneet '62, Germaan '61, D.K.W. '61. Zundapp '61. Ba tavus. Lage prijs. Valkeniers laan 225, Breda. Telf. 43570. 65498-X Kredieten voor meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Zeer soepele betaling. Geheimhouding verzekerd. Vr. vrijblijvend inl. Brieven post bus 251, Rotterdam. Heeft u een woning gekocht, of wilt u een woning kopen, maar is de financiering nog niet geregeld? Wellicht kun nen wij voor u een hypotheek verzorgen. Wij hebben moge lijkheden tot elk gewenst be drag, tot maximaal 90 pet. van de koopsom, met of zon der levensverzekering. N.V. Bank voor de Bouwnijverheid. Oranje Nassaulaan 21, Am sterdam-zuid. Telefoon 732332. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k. v.a. 1957. Min. Kanstr. 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. 65065-X Morris 850 1955, Ford Taunus 1955, B.M.W. 700 Coupé 1960, V.W. de Luxe 1958, B.M.W. 700 1961, Borgw. Isabella 1961, Borgw. vracht 1 3-4 t. 1958, D.K.W.-motor 250 cc 1956, N.S.U.-scooter 1959 te koop. Gar. Ant. Vriens, Spoorstraat 21. Breda.21908 De Pree Autohandel. Steeds aanrijdingvrije auto's te koop gevraagd. Breda, Haagweg 31- 33. Tel. 33915. Tilburgsew. 135. Tel. 39753. 21309 Te koop of te ruil Taunus- busje 12 pers. 1956 i.z.g.st. f 1600,-. Vauxhall Victor 1957, i.z.g.st. f 2000,-. Vauxhall Ve lox '53 ingeruilde wagen f 400,- Scooter Puch 1957 i.z.g.st. f 300. M.J. de Rooij. In- en verkoop. Vlotte financiering. Televisie straat 36A. Tel. 6095 Roosen daal. 36607-36225, Breda, Ford Zephyr bj. 1959 met ra dio, kleur wit in uitst. staat TT - f '2850,- Pracht aanbieding. Vestkant 103. Telef. Kan desgew. gefinanc. worden XTel 01682-602, Een nest witte dwergpoedels, zes w. oud te k. J. Brans, Stationstr. 38, Breda. X Lief grijs poesje, 10 wkn. oud, smullend van Felix, zoekt te huis. Prinsenkade 5 Bis, Bre da. 65359 Voor klei-pootaardappelen, vroege en late rassen en lage prijzen naar: Guiljam, Over slag. Tel. 296. Grote schieting zat. 17 nov. bij J. Nijs, Hulst. Geld om geld. Beg. 3 uur. Puistjes en meeëters. Echt geen last meer. Pucco Skin lotion gebruiken. U ziet ze verdwijnen. Voord, flacon 2.95 bij uw drogist. 65021 Te dik? De plantaardige Te- zet-slankheidskorrels uit Hei delberg verminderen veilig en betrouwbaar uw gewicht. Ver- p. v. 4 weken f 4,95. Bij apo- theek en drogist.65023 Snel lijmen, „muurvast" lij men kunt u nu in een wip met Snelfix, de ideale contact- lijm. Niet klemmen, alleen flink aandrukken. Doe 't zelf met Ceta-Bever Snelfix. In tu- bes en bussen verkrijgbaar. Kunststofplaten lijmen of me taal, hout. spaanplaat op en over elkaar? Neem dan Snel fix, de snelle lijm die zonder klemmen direct hecht. De lijm voor alle Doe 't Zei vers. Ceta-Bever Snelfix, in tubes en bussen verkrijgbaar. De ideale contactlijm voor praktisch alle materialen, is Snelfix. Insmeren, laten dro gen, aankloppen en de vlak ken hechten direct. Doe 't zelf met Ceta-Bever Snelfix. Ver krijgbaar in tubes en bussen.

de Stem | 1962 | | pagina 17