N.T.S. en „de commercie twee vissen in een net epoca davitamon Bescherm Uw gezin verzeker Uw l^vi stplaat REGERING OVER DE RECLAME TELEVISIE Vandaag debat over de bronnen der openbaring Vierde dode hondsdolheid 55 A.R.KA.-voorsitter: een grote verlanglijst Economie de tv. van yeepn, Kijkgeld N.T.S. verantwoordelijk O'BRIENS BOEK EEN VERDICHTSEL Te veel sprekers op Concilie Wie, o wie? Snellere verlichting van rheumatiek en spierpijnen m DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1962 II nIIII llllllilllllllMi 55 Telstar-t.v. is niet tegen te houden Ballograr NOODWET voedselvoorziening aangenomen SWANTEX 'JehÊenka Brengt eerste sportshlrt met 70%Ter- lenka - dus 70 méér plezier en gemak bij het dragen en wassen! Breuk met Moskou Chinese ambassadeurs veria Len Oosteuropese hoofdsteden locgo-Slavië wil samen werken met E.E.G. ■j Eerit in Cofeouw kijken. DAGBLAD C0B0UW (Het vakdagblad voor de bouwwereld) NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW Ted Kennedy gaf overwinningsfeest Mag kruideniersbedrijf theedoeken verkopen ij fl <E> Spoedig rapport over recht tot een staking Noodtoestand in Aden Verkoop-onder-de-prijs in Amsterdam gestraft SEURS VAN AMSTERDAM Scheepvaarten en K.L.M. vast 10 imig zacht, zeldzaam laakVerkade borstplaat: verfijnde fondant I smaken 45 ct p. 100 g. üokka en Gember 45 ct. het is Verkade (Van onze Haagse redactie) De regering is overtuigd van de grote betekenis van de reclame voor hei economische leven van ons land, ook wanneer het gaat om reclame via de televisie. Deze opvatting verkondigt de regering in de memorie van antwoord op de nota reclame-televisie. Hierin wordt ook met cijfers een indruk gegeven van de econo mische betekenis van de televisie op zichzelf. Geschat wordt nl. dat de industrie de eerstvolgende jaren in Nederland een afzet zal heb ben van 200.000 toestellen, het- l geen de handel een jaarlijkse l bruio-omzet van f 120 miljoen oplevert. (Exclusief reparaties, antenneplaatsing e.d.) Daarnaast is er nog het uitzend- apparaat zelf, waarmee dit jaar J circa f 45 miljoen gemoeid zal zijn. (Van onze Haagse redactie) „Het Telstar-experiment is het begin van een ontwikkeling, waarbij Ameri kaanse programma's in Nederlandse huiskamers binnenkomen." Deze opmer king maakt de regering in de Memo rie van Antwoord op de nota-reclame televisie. De regering wijst erop dat zolang deze binnenkomst via het schakelcentrum te Brussel gebeurt, van Nederlandse zijde nog invloed kan worden uitgeoefend. Zodra echter rechtstreekse verbinding via satellieten mogelijk is zullen de pro gramma's niet .tegengehouden" kunnen worden. (Advertenties) vanaf f 7,50 (Van onze Haagse redactie) De regering blijft ondanks veel politieke tegenstand bij haar plannen om in Nederland commer- t ciële televisie in te voeren. Voor de realisering daarvan doet zij echter blijkens de thans ver- schenen memorie van antwoord op t de nota inzake de reclame-televisie nieuwe voorstellen. I Deze komen er op neer dat van de zendtijd van het in 1964 gereed komende tweede net 10 uur per week bestemd is voor de N.T.S. en de omroepverenigingen en de ove rige 20 uur voor de (nog onbeken de) door de regering aan te wijzen commerciële vergunninghouders. Zodra dan het derde zendernet gereed komt vermoedelijk eerst in 1969 komt dit volledig voor de NTS en de omroepen beschik baar. Het tweede net wordt dan geheel bestemd voor de commer ciële vergunninghouders. In de oorspronkelijke opzet zou het tweede net reeds dadelijk de nieuwe ver gunninghouder toevallen, terwijl de N. T.S. en de omroepen via het bestaande eerste net reclameprogramma's moesten brengen. Met deze opzet hoopt de rege ring van de reclame-T.V. een politiek beter haalbare zaak gemaakt te hebben. De N.T.S. krijgt aldus ook de 10 uur zendtijd, die zij dacht tot 1969 te zullen gebruiken. Ten aanzien van de realisering van de ze 10 uur zendtijd noemen 'de staatsse cretarissen Scholten (O. K. en W.) en Gijzeis (Econ. Zaken) de onderteke naars van de memorie van antwoord de volgende twee mogelijkheden. De N. T.S. en de omroepen zouden hun 10 uur zendtijd of uit het kijkgeld kunnen be kostigen, of de N.T.S. zou zelf een rechtspersoon in het leven kunnen roe pen die op in het algemeen gelijke voor waarden als de andere commerciële ver gunninghouder reclame-T.V. zou gaan verzorgen. In het eerste geval zijn de bewindslieden bereid om de bestaande regeling van zendtijdverdeling van 40 (N.T.S.): 60 (omroepen) niet op de zendtijd voor het tweede net toe te pas sen. Zij willen n.l. overwegen om des gewenst deze zendtijd geheel of ge deeltelijk aan de omroepen te geven. waaruit zou blijken dat de bestaande te levisieorganisatie een tweede program ma zouden kunnen bekostigen uit een kijkgeld van f 36.— per jaar. Onder meer omdat deze prognose niet uitgaat van een volledig tweede programma. De bewindslieden komen met een eigen prognose, waaruit blijkt dat een volledig programma zelfs niet met het toegestane maximum van f 40.per jaar betaald kan worden. De regering wenst echter geen verho ging van het kijkgeld. Voor het peil van de te brengen uil zendingen achten de bewinstlieden vol doende waarborgen aanwezig, indien de N.T.S. de volledige verantwoordelijk heid voor de programma's van de nieu we rechtspersoon aanvaardt. Voor de „programmaraad" zal dan wat dit be treft geen taak zijn weggelegd. De bewindslieden gaan uitvoerig in op de kritiek die uit de Tweede Kamer in het voorlopig verslag op de nota t.a.v. de reclame-televisie is geuit. Zij herhalen in de eerste plaats via de programma raad waarborgen te willen scheppen voor goede en verantwoorde televisie programma's. ,,De vergunninghouder zal een pro gramma en geen reclamemaatschappij moeten zijn, wier hoofddoel het is ver antwoorde programma's te geven. Zij vinden de suggestie van bepaalde Ka merleden als zouden t.v.-reclamebood- schappen op zich al een bedreiging zijn van de geestelijke volksgezondheid „on aanvaardbaar". Dit is toch ook t.a.v. dag bladreclame en advertentiebladen niet het geval. De bewindslieden betogen voorts dat ook de consument niet als een willoos slachtoffer van de reclame moet worden beschouwd. Bovendien zijn er nog de voorwaarden voor de reclame die de reclameraad en de reclamecode zullen stellen. Ten slotte ontkennen de bewindslieden dat zij hun nota hebben opgesteld om de be langen van het bedrijfsleven te behar tigen, echter wel „om hun taak te ver vullen aanspraken van bepaalde be volkingsgroepen te beoordelen en te toet sen aan het algemeen belang". Het secretariaat der Verenigde Naties heeft vandaag in een officiële verklaring het voormalige hoofd van de V.N.-opera- ties in Katanga, de Ier Conor Cruise O'Brien ervan betic „een verdichtsel, zonder een schijn van waarheid" gepu bliceerd te hebben. Dit is het antwoord van de V N. op O'Briens beschuldiging, vervat in zijn zojuist uitgegeven boek „To Katanga and Back" (naar Katanga en terug), dat de V.N. in september 1961 met geweld een einde aan de afscheiding van Katanga hebben willen maken. O'Brien beschrijft in zijn boek zijn er varingen tijdens zijn ambtsperiode in Katanga. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisterenmid dag een wetsontwerp goedgekeurd, waarvan iedereen hoopt dat het, zoals minister Marijncn (Landbouw) op merkte, nooit toegepast zal worden. Het is de noodwet voedselvoorziening. Dit wetsontwerp geeft de regering de bevoegdheid maatregelen te treffen om de voedselvoorziening te verzekeren in geval van oorlog, oorlogsgevaar of an dere buitengewone omstandigheden. De kamer ging voorts akkoord met het wetsontwerp, waarmee het hamsteren tegengegaan kan worden. Deze hamster- wet vervangt de onlangs ingetrokken prijsopdrijvings- en hamsterwet. De wet is niet alleen van toepassing in oor logstijd maar ook in het geval, dat ob jectief gezien geen oorlogsgevaar aan wezig is, maar bij het publiek ten on rechte de indruk bestaat dat er oorlog dreigt. (Advertentie) EL-MIOR Chinese ambassadeurs in een aantal Oosteuropese landen zijn teruggeroe pen. Hun werk is overgenomen door, waarnemers. De terugroeping zou een aanloop zijn tot het eventueel verbreken van de diplomatieke betrekkingen tussen .de Sovjet-Unie en China. Oorzaak van deze moeilijkheden zou de mededeling van de Indiase regering zijn, dat Rusland India de vliegtuigen zal leveren, die het voor het huidige grensconflict neeft toegezegd. Ook de zuiveringen in Bulgarije zouden van in vloed zijn geweest op het besluit van Peking. Overigens blijven de hoogste Chinese diplomatieke vertegenwoordigers tot nu toe in Moskou, Boedapest en Sofia nog rustig op hun plaats. In kringen van de E.E.G. in Brussel wordt vernomen dat Zuid-SIavië voel hoorns uitsteekt naar de mogelijkheid van de een of andere samenwerking met de gemeenschappelijke markt. Zuid-SIavië zou reeds met 5 E.E.G.- landen over het onderwerp contact heb ben opgenomen. De kort geleden tot stand gekomen associatie van Griekenland met de E. is.G zou een initiatief van Zuid-SIavië m de hand hebben gewerkt. Wie de commerciële vergunninghou der zal worden is, zoals gezegd, nog onbekend. „Dit is een nog geheel open kwestie. Er zijn geen toezeggingen ge daan aan wie dan ook", schrijven de be windslieden. Zij erkennen voorts dat de reclame in de televisie in de eerste plaats voor de grotere ondernemingen bereik baar zal zijn, maar ook het midden- en kleinbedrijf zullen er huns inziens van kunnen profiteren. Bij de bewindslieden bestaat geen vrees dat een tekort aan technische en artistie ke medewerkers zal gaan leiden tot een moordende concurrentie tussen de N.T.S. en de commerciële exploitant. Zij wij zen er op dat overleg tussen deze twee als plicht en voorwaarde gesteld moet worden. Zy geloven dat er in Nederland wel voldoende t.-v.-talent naar voren komt, In het tweede geval echter dient de nieuwe rechtspersoon gemakshalve ,,N.T.S.-reclame televisie" genoemd haar programma's geheel te bekostigen uit de reclame-inkomsten. „Zou dit niet geschieden en zouden de programma's en andere kosten ge deeltelijk uit het kijkgeld worden be streden, dan zou de kostprijs niet in de advertentieprijzen tot uiting komen. Ditt zou tot schade kunnen leiden niet alleen j voor de andere commerciële concessiona- wanneer dit talent beter wordt opgeleid ris, maar zonder twijfel ook voor de pers, wier belangen en de regering en de Tweede Kamer veilig willen stellen", al dus de staatssecretarissen. De bewindslieden zeggen voorts te wil len bezien in hoeverre het mogelijk is de zendtijd van deze nieuwe rechtspersoon te beschouwen als N.T.S.-zendtijd bij de verdeling van de zendtijd tussen de N. T.S. en de omroepverenigingen in de verhouding 40 60. De bewindslieden blijken het niet eens te zijn met een prognose van de N.T.S. (Advertentie) en betaald. Tenslotte herinneren de bewindslieden eraan dat een belangrijk punt van be spreking met de vergunninghouder zal zijn de afroming van de winst. De overheid zelf zal de bestemming cul turele doeleinden aangeven van de af te dragen winst. Ten aanzien van de kleurentelevisie wordt opgemerkt, dat invoering hiervan om financiële redenen niet binnenkort verwacht kan worden. Het vraagstuk van de reclame in de radio is nog in studie. (Advertentie) De discussies over het schema der liturgie zijn gisteren ten einde gelopen. Nadat de 22ste spreker het woord ge voerd had stelde de voorzitter Kardinaal Alfrink voor de discussies te sluiten. Er stonden nog 23 personen ingeschreven, die nu schriftelijk hun rede bij het secretariaat kunnen indienen. Vooreen gratis proefabonnement COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAAG Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyj- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit* buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. (Advertenties) slechts 15 cent met Reckitts 750 pond kalkoen400 pond ros bief, 360 pond ham, 300 pond hu zarensla, 300 pond koolsla, 400 ge haktballen en 200 pond kippepastei, dat waren de ingrediënten waaruit 't overwinningsfeest van Edward M. Kennedy was opgebouwd. Ted gaf het feest, omdat hij verleden week dinsdag tot senator van de staat Massachusetts werd gekozen. Sommige gasten moesten 3 uur in de rij staan voordat ze Kennedy en zijn vrouw een hand konden ge ven. De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag is in cassatie ge komen tegen een arrest van het Haagse gerechtshof, dat een grossierscombinatie niet strafbaar verklaarde voor he-t feit, dat zij te Delfgauw, gemeente Pijnacker. theedoeken verkocht zonder vergunning. Het hof heeft daarbij in aanmerking genomen dat onder uitoefening van het kruideniersbedrijf mede wordt verstaan het verkopen van voor het reinigen van huishoudelijke voorwerpen bestemde textielprodukten, voor zover dit ge schiedt in samenwerking met het krui deniersbedrijf. Arrest van Hoge Raad: 11 december. BEVAT DE ONMISBARE VITAMINEN ALLE 10 „Wij kunnen en mogen niet berusten in een sinds 1956, en sindsdien enigszins afgebrokkelde, bestaande achterstand van een aantal lagere en middelbare functies". Dit zei gistermorgen mr. Gaam Boot, voorzitter van de „Algemene Rooms- Katholieke Ambtenarenvereniging" de A.R.K.A. in zijn openingsrede op het al gemeen congres van deze vereniging. Dit congres wordt gehouden in de foyer van de stadsschouwburg in Nijmegen Het euvel, dat al sinds jaren aan het bezoldigingssysteem van de Nederlandse ambtenaren kleeft is, naar het oordeel van de heer Boot, de duidelijke achter stand in de salariëring van de vele lagere en middelbare functies. De A.R.K.A.- voorzitter bepleitte het wegnemen van deze achterstand naast, zo mogelijk, een algemene salarisverhoging. Hij wenste dit als het resultaat te zien van een eigen loonbeleid voor het overheidspersoneel met voldoende coördinatie met de loon ontwikkeling in het particuliere bedrijfs leven. Mr. Boot drong voorts aan op het in voeren voor het overheidspersoneel van de jaarlijkse uitkering, omdat zo zei hij, bij de overheidsdienst iedere mo gelijkheid van winstdeling ontbreekt, van tantième-uitkering geen sprake kan zijn en omdat het gevoerde gratificatie- beleid gevaren kan inhouden voor onge lijke rechtsbedeling. Een fundamentele wens is de totale herziening van het bc-- zoldigingsbesluit. „De gepensioneerden dreigen van ver geten tot verguisde groep te worden", aldus de heer Boot, die het resultaat van de herziening van de pensioenwet nogal pover achtte. Hij noemde het regerings beleid terzake ernstig falend. Sprekende over het aanpassingsvraagstuk merkte mr. Boot o.m. op, dat een consequent beleid ontbreekt. Iedere korting van het overheidspensioen kwalificeerde hij als een aantasting van verkregen rechten. „Wij menen, dat. moet worden gestreefd naar een zodanige pensioenvoorziening van de ambtenaren, dat zij in voldoende mate mede profiteren van de stijging van de kosten, doch ook van het wel vaartsniveau", aldus mr. Boot. Hij be pleitte de introductie van een waarde vast pensioen. In het Britse protectoraat Aden is de toestand van paraatheid afgekondigd. Men vreest relletjes en demonstratties naar aanleiding van het ophanden zijnde debat in het Britse parlement over een aansluiting van deze havenstad bij een bestaande Zuidarabische fede ratie. Er zijn echter ook stemmen, die aansluiting willen bij Jemen. Krijgen deze de overhand vóór de federatie is gevormd, dan is Engeland bevreesd zich hier geheel te moeten terugtrekken, ook uit de enorme militaire basis. Dit zou voor Engeland onaanvaardbaar zijn. In zijn openingsrede op het A.R.K.A.- congres heeft voorzitter Boot ook ge sproken over de eigen ziektekostenrege ling voor het rijkspersoneel. Hij drong aan op een onverdeelde regeling voor het gehele rijkspersoneel, gebaseerd op het verrichtingenstelsel. De gedecentra liseerde uitvoering dient naar het oordeel van de A.R.K.A. te geschieden door de Raden van Arbeid. Het vqornemen om voor de uitvoering een afzonderlijk appa raat met meer dan 300 ambtenaren te gaan opbouwen achtte mr. Boot in hoge mate bedenkelijk. Verbetering van de preniiespaarrege- ling, van de jubileumgratificatie en van het reisbesluit waren andere wensen, die mr. Boot liet horen. Hij drong ook aan op de afschaffing van de gemeente- classificatie („een verderfelijk bezoldi- gingselement") en op een reorganisatie van het georganiseerd overleg. Sprekend over het structuurvraagstuk van de Rooms-Katholieke organisaties sprak mr. Boot de wens uit, dat spoedig een nieuwe vorm van samenwerking tus sen alle r.-k. vak- en beroepsorganisa ties tot stand zal komen. „Onze ietwat gespannen verhoudingen met de K.V.P. zijn, zo merkte de heer Boot op, thans in het tegendeel ver keerd. Het rapport van de A.R.K.A.-studiecom missie over het stakingsrecht van het overheidspersoneel zal begin volgend jaar verschijnen De commissie zal voor stellen, zo werd meegedeeld, dat sta kingsverbod te mitigeren. Gedacht zou kunnen worden aan een stakingsrecht, dat slechts zou mogen worden gehan teerd nadat een zogenaamde „afkoelings periode" daaraan is voorafgegaan. Heden komt het schema van de theo logie over de bronnen der openbaring aan de orde. Bepaald is en daarmede wordt aan de wens van Vele Concilie vaders tegemoetgekomen dat eerst over het schema in het algemeen zal worden gesproken. Het is een publiek geheim dat vele Vaders dit wensen, om dat daarna in beginsel kan worden ge vraagd te stemmen over het al of niet stopzetten van de discussies hierover. Deze groep bisschoppen is van opvat ting dat het schema, zoals het ingediend is, niet goed door verbeteringen in de juiste gedachtengang kan worden gepast. Bij de besprekingen over de liturgie is weer veel aandacht besteed aan het Gregoriaans, waarbij men wel steeds op het behoud van het Gregoriaans heeft aangedrongen, maar evenzeer op het scheppen van een eigentijdse en eigen cultureel-aangepaste liturgische muziek. Een warm pleidooi hoorden de Conci lievaders voor het afschaffen van een groot aantal pontificale gebruiken troon, ringkus en hermelijn dateren uit de tijden van de keizers. De tegen woordige koningen en de presidenten en ministers hebben al vereenvoudigd, de Kerk behoort dit nu ook te doen. Advertentie) In het Wilhelmina-Gasthuis in de hoofdstad is gisterenmiddag om drie uur de 60-jarige Amsterdammer J. Rijk- hoff overleden, die zaterdag met ziekte verschijnselen, welke sterk aan honds dolheid deden denken, op de afdeling besmettelijke ziekten werd opgenomen. Sectie zal worden verricht om na te gaan of hij inderdaad aan rabiës is ge storven. Indien dit het geval zal blijken te zijn, is de man het vierde slachtoffer van de hondsdolheid. De heer Rijkhoff, die loodgieter was, werd, zoals gisteren gemeld, op 30 juli door een klein wit hondje met 'n blauw halsbandje in een van zijn armen ge beten. Op 8 september stierf in Amsterdam de 3-jarige Adri Egthuizen. die op 7 juli door het fatale witte kleine hondje werd gebeten. Op 20 oktober overleed de 16-jarige Henny van Bambergen. die in augustus door een ndg steeds onbe kend gebleven kleine witte hond werd gebeten. En zes dagen later overleed in Zaandam de 38-jarige G. K. Romkes aan hondsdolheid. Twee honden en een geit, die op 2 oktober in Amstelveen werden gebeten door een uit Amsterdam afkomstige herdershond en daarna stierven, zijn aan hondsdolheid overleden. Dit is ge bleken uit het onderzoek van hun ka davers door het centraal diesgeneeskun dig instituut te Rotterdam. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft gisterenochtend een Amsterdams herenmodemagazijn verbo den, behalve tijdens de uitverkoop, overhemden te verkopen tegen een la gere dan de vastgestelde minimum pu- bliekprijs. Een Haarlemse overhemdenfabriek had dit verbod als eis in kort geding ge steld, nadat gebleken was, dat de Am sterdamse detaillist overhemden voor f 8.75 en f 12.75 had verkocht, waar voor de fabrikant een minimumprijs van f 17.75 en f 17.90 resp. f 19.90 had vastgesteld. OP EEN gezamenlijke vergadering van de ministerraden van Euromarkt en Euratom is dinsdag goedkeuring ge hecht aan de uitgave van meer dan 17 miljoen dollar voor de bouw en het ex ploiteren van een atoomreactor in En geland. - NILL MIJ N.V. LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ NILLMIJ - 's-GRAVENHAGE Enige scheepvaartaandelen hebben gis terenmiddag bij de opening verrast met een vaste stemming in een actieve markt. Daarnaast werden aandelen KLM circa f3.50 hoger op f51.50 geadviseerd. Ook de leidende cultures werden uit de markt genomen. Het verlenen van landings rechten aan de KLM in Djakarta be- invloedde gistermiddag niet alleen in gunstige zin de koers van de aandelen KLM, doch tevens die. van enige scheep- vaartondernemingen, alsmede van de aandelen van de leidende cultures als Amsterdam Rubber, HVA en Deli maat schappij. Men is ter beurze van mening, dat op grond van het verlenen van ge noemde rechten aan de KLM het herstel van de normale diplomatieke en moge lijk dientengevolge van de handelsbetrek kingen met Indonesië eerlang mogelijk zal worden. Hierdoor wordt het dan niet uitgesloten geacht, dat enkele scheep vaartmaatschappijen hun diensten op Indonesië zullen kunnen hervatten. De behaalde koerswinsten in de scheepvaart- hoek beliepen een tot drie punten. Hier van profiteerden aandelen Scheepvaart- unie en die van de maatschappij Neder land. In het laatste beurshalfuur nam de handel in deze sector sterk af. De hoek van de KLM bleef, zoals dit de laatste twee maanden steeds het geval is geweest, gesloten. Er werd volstaan met een notering aan het slot. Maandag avond werd. toen het bericht over de landingsrechten bekend werd, bij grote uitzondering het aandeel KLM tegen sterk oplopende prijzen verhandeld. De hoogste prijs van gisterochtend was f51.50, tegen eergisteren f47.90 als slot- prijs. De internationale waarden zetten de vaste tot zeer vaste stemming van eer- gistererr verder voort. De markt in Am sterdam werd wederom gesteund door de vaste slotkoersen van Wall Street, terwijl de Westduitse beurzen koers- verbeteringen van circa vijf punten te zien gaven. De handel op het Damrak in alle hoeken van de hoofdfondsen was gedurende de gehele beursduur zeer rustig. Aandelen Philips verbeterden cir ca f 1.70 tot f 138.80. Unilevers gaven op f 132.80 een koerswinst te zien van fl.40. Kon. Olie op f 146.50, na een opening van f 147.10. bijna een gulden hoger. AKU plus vijf punten op 352. terwijl Hoogovens op 509, na 505, twaalf punten hoger in de markt lagen. De arbitrage- belangen voor buitenlandse rekening hielden elkaar in de hoeken van Philips. Unilever en die van Kon. Olie goed in evenwicht. Gisterochtend werd als hoogste koers voor de aandelen Kon. Olie f 148, voor Philips f 139.20 en voor Unilevers f 133 genoteerd. Amsterdam Rubbers liepen op van 102 tot 10312. tegen eergisteren als slotkoers 100 '2. HVA circa twee punten hoger op 119' 4. Certificaten Deli werden verhan deld. van f 135.50 tot f137 (f133). In de staatsfondsenhoek kwamen geen ver anderingen van enige betekenis voor ten opzichte van het voorgaande slotniveau. 12-11 13-11 Ned. '59 4' i 99 9912 Nod. '61 4',i 99% 991? Ned. '47 3'a 91% 91% Ned. grootboek 1946 91 ,*6 91,7e AKU 347 V4 351% Koogovens 497 509 Philips 137.15 138.65 Unilever 131.45 132.70 Kon. Olie 145.75 146.50 HAL 118 118% Scheepvaartunie 122% 124% Amst. Bank 368 373 Ned. Handelmij. 332% 337 Lucas Bols 796 800 Drie Hoefijzers 365 375 Mach. Breda 175 176 Zeeuwse confectie Bijenkorf 810 •■823 Simons emb.f. en houth. 135 134 Van Gelder papier 241 249% Heineken 435 431 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 375 379 Kon. Zout 708 715 Nijverdal - Ten Cate 204 205% De Schelde 228 230 Scholten Foxhol 724 724 Thomassen en Drijver 657 66934 Van Vlissingen Katoen 275 270 Vredestein 337 338 Zwanenberg Organon 778 780 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 348349; Kon. Olie 145.50 146.40: Philips 137.00 gb—138.00; Unile- ver 131.50132.00 gl; Hoogovens

de Stem | 1962 | | pagina 13