Talrijke topwedstrijden in het betaald voetbal Leuke geste van Bennie Muller HYY 24 presenteert nieuwe kracht in de VOORHOEDE Yasas gaat offensief tegen Feijenoord spelen R. Schoone („Durfal") in dameskeurploeg NKGB SIOS KWAM TEGEN HONTENISSE „TERUG Handbal standen PIKEUR RBC kan zich op eerste plaats zeker handhaven Jo de Roo neemt rust Peter van der Merwe lichte blessure RIK I-LYKKE ZEGEVIEREN Gebrek aan schutters Met Faas Wilkes Russisch voet baller speculeert dollars in Kussentjes-regen Europacup-duel in Rotterdam Jack Reynolds begraven Doping reglementair door K.B.Y.B. verboden Rob Hoens (terug): vijf doelpunten Zesdaagse Brussel Ritmeester MARKTEN WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 NOVEMBER 1962 Talrijk zijn de topwedstrijden, die door de betaalde spelers op de elfde competitiedag moeten wor den afgewerkt. PSVFeijenoord, Sportclub Enschede—ADO, Spar ta—NAC en Willem II—Fortuna zijn „bestsellers", die een heleboel publiek zullen trekken. Wanneer het ooit moeilijk is geweest toto uitslagen te voorspellen is het dat ditmaal. Wie immers zullen als overwinnaars uit deze kapitale wedstrijden tevoorschijn komen? Voor de bezetting van de bovenste plaats is Sparta N.A.C. van direct belang. Tenminste voor de Rotterdam mers. Denis Neville, die zondag bij de interland Nederland Zwitserland was en die een praatje maakte met de jour nalisten, zei, dat Sparta op dit moment nog geen enkele reden heeft om te juichen. De ploeg draait aardig, maar niet groots. De Spartanen verloren de laatste wedstrijd tegen A.D.O. met de kleinst mogelijke cijfers. N.A.C. zege vierde vrij royaal met 42 op dezelfde dag over M.V.V. Het is dus aan de hand van de laatste resuhaten niet gemak kelijk om een resultaat te voorspellen. Velen zullen geneigd zijn Sparta de zege toe te denken. Een gelijk spel en moge lijk zelfs een kleine overwinning zijn voor N.A.C. zeker niet uitgesloten. P.S.V. Feijenoord is eveneens een wedstrijd, waarvan het bijzonder moei lijk is te zeggen wie deze gaat winnen. P.S.V. staat op de ranglijst twee punten voor de Rotterdammers, die intussen nog een zware wedstrijd om de Europa beker voorgeschoteld krijgen. Feije noord is juist in de laatste wedstrijden iets beter gaan draaien. Een gelijk spel is ook hier niet uitgesloten. Sportclub Enschede A.D.O. is ook van belang voor de bezetting van de eerste plaatsen. Indien de club van Helmut Rahn niet tot een overwinning zou komen betekent dit, dat voorlopig de aansluiting met de kop taboe is. Enschede zal zich tot het uiterste in spannen om een gunstige uitslag te be werkstelligen. Willem II Fortuna is voor de beide clubs eveneens van een meer dan ge wone importantie. Willem II heeft mo menteel de puntjes bijzonder hard no dig. Fortuna mag niet veel meer ver liezen om een belangrijke rol in de com petitie te kunen blijven spelen. Dus D.O.S., dat gereed staat om Sparta van de eerste plaats te verdringen, ontvangt Heracles. Normaal gesproken moeten de Utrechtenaren een overwinning kunnen behalen. De Volewijckers zullen ver moedelijk ook in de plaatselijke wed strijd tegen Ajax weer tekort komen. Blauw-Wit, dat eveneens verlegen zit om punten, krijgt Volendam op bezoek en verovert wellicht de volle buit. M.V.V. ten slotte, dat evenmin rooskleurig staat gerangschikt, zal zich willen revancheren en dat zou dan moeten ge beuren tegen een moeilijke tegenstander als G.V.A.V. Het is logisch, dat in de eerste divisie alle aandacht is geconcentreerd op R.B.C., dat plotseling bovenaan aan de ranglijst is gekomen en dat nu Roda J.C. ontvangt. De Roosendalers behoe ven hun eerste plaats zondag zeker niet af te staan. Ofschoon een tegenstander nimmer mag worden onderschat is het toch wel duidelijk, dat Roda te zwak zal blijken voor de club, die in het be taalde voetbal getuige de doelcijfers de minst gepasseerde verdediging heeft. De tegenstanders van R.B.C. Enschedese Boys loopt bij S.H.S. wel enig gevaar, terwijl het helemaal niet zeker is, dat Go Ahead zonder kleerscheuren uit de strijd tegen Elinkwijk komt. In de tweede divisie A wordt de schok tussen K.F.C. en V.S.V. behan deld. De Koog-aan-de-Zaners staan op de bovenste plaats, maar zij worden De scheidsrechter voor Sheffield WednesdayAston Villa heeft het bijzonder moeilijk gehad. In de 65e minuut moest de wedstrijd worden gestaakt, omdat het publiek op de verwijdering van midvoor van de thuisclub David Layne reageerde met een kussentjes-regen. Een toe schouwer, die dreigend zwaaiend met een ratel op de referee afste vende, moest door de politie worden afgevoerd Het oponthoud duurde zes minu ten. Na een botsing tussen twee spe lers, waarover de scheidsrechterlij ke beslissing opnieuw niet in de smaak viel, sprong een man over de omheining en viel de referee van achteren aan. De ontmoeting eindigde met een blanke stand. Het publiek zette een protestdemonstratie op touw en moest door politie te paard worden verdreven. FAAS WILKES bij (Xerxes) Baronie onmiddellijk bedreigd® door Vitesse en V.S.V. Mogelijk weet K.F.C. het ter reinvoordeel uit te buiten om zich te handhaven. In de tweede divisie B stelt Baronie na de zo goede seizoenstart wel een beetje teleur. De nieuwe tegenstander van de Bredanaars heet Xerxes. De mannen van Faas Wilkes zijn de com petitie ook overrompelend gestart, maar het team draait nu minder goed. Een kansje voor de Baronnen zit er dus in. B.V.V. moet bij E.D.O. winnen om in de running te blijven. Wilhelmina is ongeveer even sterk als S.V.V. en kan thuis zegevieren. N.O.A.D. zal bij 't Gooi vermoedelijk niet tot winst komen. De Russische voetballer van interna tionaal formaat Vyatsjeslav Ambartsoe- myan is maandag beschuldigd van spe culatie in Amerikaanse dollars met het doel, westerse kleren te kopen op een reisje in het buitenland. Een Moskous avondblad schreef, dat de veiligheidspolitie geen vervolging ve gen Ambartsoemyan zou laten instellen, maar verwacht werd. dat zijn vrienden uit de Komsomol hem op zijn morele verantwoordelijkheid zouden wijzen. Volgens het blad had Ambartsoemyan die in het elftal van het Rode Leger speelt, de dollars gekocht van twee jonge Russen om in het buitenland kle ren voor zijn meisje te kunnen kopen. De twee jongemannen zijn gearresteerd. Het Hongaarse Vasas, dat woensdag avond in het Feyenoordstadion in de eer ste wedstrijd voor de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor lands kampioenen tegen Feijenoord speelt, is maandagmiddag na een treinreis van ruim vierentwintig uur uit Boedapest via Wenen in Rotterdam aangekomen. In het elftal van Vasas, dat zich via een 4-1 en 7-0 overwinning op het Noor se Frederikstadt plaatste voor de tweede ronde en dat momenteel achtste staat in de Hongaarse competitie, spelen twee internationals, n.l. doelman Antal Szent- mihalyi en spil Caiman Meszoly. Beiden kwamen zondag nog uit in het Hongaar se elftal dat in Parijs met 3-2 van Frankrijk won. Rudolf Ilovski, die reeds zes jaar als trainer bij de vereniging uit Boedapest werkzaam is, hoopt op een gelijkspel of een kleine overwinning voor zijn team, dat in elk geval offensief zal spelen. Ilovski zal het elftal dinsdagmorgen na een lichte training in het Feijenoord- stadion uit de volgende spelers samen stellen: Szentmihalyi, Varga, Karpati, Ihosz, Meszoly, Bundzak, Berendi, Ma chos, Pal ,,1", Pal ,,2", Sas, Farkas, Ke- hesi en Bakos. De spelers Sarosi en Matesz, die even eens deel uitmaken van het gezelschap, zijn wegens blessures niet beschikbaar. Van de bovenstaande spelers waren er vijf opgenomen in de groep van 22, die Hongarije vertegenwoordigde bij het we reldkampioenschap in Chili. De besturen van Feijenoord en Vasas zyn overeengekomen een eventueel nood zakelijke beslissingswedstrijd woensdag 12 december in de Duitse stad München te spelen. EEN ZWEEDS ELFTAL, uitsluitend be1 staande uit amateurs, heeft maandag middag te Tel Aviv het Israëlische elftal met 4-0 verslagen. Bij de rust stonden de Zweden op 2-0. Op de zondag gehouden halve finale van de nationale dames kampioenschappen van de Ned. Kath. Gymn. Bond behaalden enkele leden van „Durfal" een zeer fraai resultaat. R. Schoone en J. Snijders turnden ich enkele weken geleden via de voorselec ties met voorgeschreven oefenstof in de halve finale. Uit een vyftigta! turnsters uit het hele land wisten zij zich 18e en 19e te plaatsen. Op het sportpark „De Vliert" in 's- Hertogenbosch werden door 24 turnsters de eigen gekozen oefeningen geturnd, aan brug ongelijk, evenwichtsbalk, vrije oefening en paardspringen. Op het eer ste nummer, evenwichtsbalk, lieten bei de turnsters enkele steken vallen. Even als paardvoltige bij de heren, is de even wichtsbalk bij de dames het grote strui kelblok. Bij de vrije oefeningen echter herstelden zij zich prachtig <R. Schoo ie 8.15, J. Snijders 8.40) Jammer dat zij deze vrije oefeningen nog niet op muziek turnen, waardoor een nog hogere waar dering mogelijk is. Bij het volgende onderdeel, paard springen, lieten alle turnsters fraaie hand standoverslagen en bücksprongen zien. Met 9.05 fist R. Schoone zich met een fraaie handstandoverslag met vèr aan zweven vierde te plaatsen, (no. 1 be haalde 9.2) en J. Snijders 6e (8.9). Het laatste onderdeel, brug ongelijk, bracht vele mislukkingen, waarschijnlijk omdat vele gymnasten te hoog wilden grijpen. Met een goed samengestelde oefening en enkele zeer zware onderdelen behaalde R. Schoone 8,1, J. Snijders door een kleine mislukking slechts 7.75. Bij de einduitslag bleek R. Schoone de 11e plaats te bezetten, (J. Snijders 15e) en veroverde zo een kans in de finale te Zundert op 9 december a.s. nog hoger op te klimmen. Des te fraaier Wanneer we in aanmerking nemen, dat de meeste turnsters 2 a 3 avonden per week 2 a 3 uur trainen en deze beide dames slechts 2 uur per week o.a. door gebrek aan accommodatie, dan is 't resul taat des te fraaier. Het is trouwens de eerste keer, dat de Kath. Gymn. Bond in het Bisdom Breda, een lid in de Nat. Dameskeurploeg heeft, al wisten beide turnsters vorig jaar ook reeds behoorlijke resultaten te bereiken n.l. R. Schoone le in de per soonlijke kampioenschappen en le van de Bondskeurploeg Bisdom Breda en 21e in de nationale selecties en J. Snijders stuurd. 31e, van de 89 turnsters. De vereniging „Durfal", die na de oorlog alle officiële verenigingswedstrij- den in de Bredase Bond heeft gewonnen en vele wedstrijden op turn- en rytmisch gebied daarbuiten, is er trots op, dat haar leden ook op nationaal niveau meetellen. Misschien óók op internationaal ni veau, wanneer de dameskeurploeg vol gend jaar uitkomt in het buitenland, o.a. in de F.I.C.E.P.-kampioenschappen te Saragossa (Spanje). Onder zeer grote belangstelling is maandagmiddag het stoffelijk overschot van de op 82-jarige leeftijd overleden legendarische trainer van Ajax, Jack Reynolds, op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats vlak bij het Ajaxstadion naar zijn laatste rustplaats gebracht. De voorzit ter van de ere-divisieclub, de heer J. Melchers vertolkte in de aula de gevoe lens van de vele voetbalvrienden die Reynolds na zijn komst in 1915 in Neder land heeft gekregen. „Jack, jij had geen vijanden. Ajax en jij waren een". Onder de aanwezigen bevonden zich namens de KNVB de heer Th. Hansen, de directeur van het Olympisch Stadion, de heer D. J. Besserr en een groot aan tal van de vele internationals die Ajax in alle voetbalgeneraties heeft voortge bracht zoals Piet van Reenen, Wim Vol kers, Dolf van Kol, Joop Stoffelen, Guus Drager en de huidige dragers van het oranje, Piet Ouderland, Sjaak Swart, Bennie Mulder en Tonny Pronk. Aan de groeve dankte een stiefzoon van de over ledene voor de grote belangstelling. Het bestuur van de Belgische Voetbalbond heeft maandag tij dens een vergadering besloten, het gebruik van doping regle mentair te verbieden. De Belgische bond heeft dit gedaan naar aanleiding van een brief, die door de Europese Voetbal Unie (UEFA) on langs aan alle nationale bonden was ge- NAC's keeper Peter van der Merwe heeft zondag tijdens de interland Zwit serland-Nederland een lichte blessure opgelopen. Peter heeft een bloeduitstor ting aan het scheenbeen. Peter zei maan dagavond, dat hij zondag voor de com- petitiestrijd tegen Sparta weer geheel fit tal zijn. Rob Moens heeft voor het eerst na zyn knie-operatie weer een wedstrijd ge speeld tussen spelers van het eerste en tweede elftal. Enkele veelbelovende ju nioren debuteerden hierbij in het senio renvoetbal van Vlissingen. Rob's knie is weer volkomen genezen. Zijn „dodelijke" schot is nog steeds aan wezig, getuige de vijf doelpunten, die hij voor zijn rekening nam en waardoor zijn elftal een 7-2-overwinning behaalde. Rob verklaarde, dat hij zijn bekende snelle sprint nog miste, doordat zijn spieren stijf waren van de training van vorige week. pijn in de knie heeft hij in het geheel niet Cees Stroo en Gilles So- hier. resp. 7 en 3 weken geblesseerd, speelden in deze wedstrijd óók mee. Cees speelde een uitstekende partij. Gilles was beheerst als altijd. In de wedstrijd van de v.c. Vlissingen tegen De Spechten a.s. zondag zullen Rob Moens en Cees Stroo weer hun plaatsen innemen. DE UITSLAGEN van de maandag ge speelde partijen voor de derde ronde van het studentenkampioenschap van Nederland luiden: SchotanusBus 1-1, KnoesterDe Jong 0-2, van Beek Holstvoogd 1-1, BromstringDallinga 1-1, Van SantenVan de Velden 2-0; De stand is in groep A: de Jong en Holstvoigd 5, Van Beek 4, Bus 3, Scho tanus 1, Knoester 0. In groep B: Mulder 4 uit 2, Bronstring 3 van Santen 2 uit 2; Van de Velden 2, Dallinga 1 uit 2. De dertienjarige Elmer van der Berg uit Amstelveen, die zondag in een zie kenhuis te Amsterdam moest worden opgenomen, omdat hij in het Olympisch stadion, 7iog vóór de wedstrijd Neder landZwitserland was begonnen, door onbeheerst opdringen van volwassenen een ernstige beenbreuk had opgelopen, heeft maandag een kleine vergoeding gekregen voor alle pijn en voor het verdriet over de gemiste wedstrijd. Ben Muller kwam Elmer een mooie bal aanbieden. Welke Hollandse jon gen zou bij zo'n gebaar niet een beetje opkikkeren (Van onze handbalmedewerker) E.B.H.V. is er in geslaagd, haar on geslagen positie aan kop te handhaven, zij het door een gelijkspel tegen Hellas in Goes (4-4). E.B.H.V. maakte hierbij de fout, het spel te veel voor het doel te houden, zodat Hellas met Bob Jacobs aan het hoofd, de schutters van E.B.H.V. practisch lam kon leggen. Hellas had hierbij een muur getrokken om de kleine cirkel, waartegen E.B.H.V. geen tegenweer had. Hellas dat vrijwel de gehele wedstrijd met vier voorhoede speelsters opereerde kon hierdoor de stand in het evenwicht houden. De da mes van S.I.O.S. (Bergen op Zoom) vonden elkaar plotseling terug in de wedstrijd tegen Hontenisse, waarbij Hon- tenisse op eigen veld werd verslagen met niet minder dan 1-7. S.O.A. was niet opgewassen tegen Ma rathon en verloor met 1-8. Tachos viel iets tegen; zij kwamen niet verder dan een gelijkspel 1-1. Bij de heren moest Volt in Hellas haar meerdere erkennen met 8-10 en E.M.M. was in vorm en klopte Tachos op eigen veld met 3-11. Were Di had geen moeite met Rapid en won met 12-1. S.O.A. en Marathon speelden gelijk 7-7. DIES KOSTEN uit Kapelle wil in 1963 uitkomen als amateur. Kosten reed het afgelopen seizoen 72 wedstrijden en won er 18, w.o. twee meerdaagse coursen. Met 12 tweede plaatsen en in to taal 49 maal tussen de eerste vijf sloot deze succesvolle knaap zijn nieuwelingenperiode af. Tot de uitvallers van de zes daagse van Brussel behoort ook Jo de Roo. Hij was betrokken bij een valpartij, klaagde over rugpijn en was gedwongen de strijd te staken. Zijn koppelgenoot Martin van Ge- neugden reed de wedstrijd alleen uit. Toen hy afstapte zei De Roo, dat hy allereerst een flinke tijd rust wil nemen; hjj zal wellicht pas in januari weer aan wedstrijden deelnemen. De 38e zesdaagse van Brussel is maan dagavond gewonnen door het Belgisch- Deense koppel Van SteenbergenLykke. De einduitslag: 1. Van Steenbergen Lykke 722 p.; op één ronde: 2. Post Vannitsen 484 p.; op zeven ronden: 3. DaemsSevereyns 338 p.; op acht ron den: 4. ArnoldStablinski 222 p., op ne gen ronden: 5. BugdahlPfenninger 348 p.; op 23 ronden: 6. Noel ForeVan Daele 189 p., op 25 ronden: 7. MaesDe Munster 203 p. In 144 uur werden totaal 2.663.470 km afgelegd. (Van onze correspondent) Na een paar jaartjes „sukke len" gaat het momenteel met het eerste elftal van H.V.V. '24 tot vorig jaar nog bekend als de v.v. „Hulst" stukken beter. Aldus de mening van de vereni gingssecretaris, de heer H. S. A. Veraart. Ofschoon men zeker geen kampioens aspiraties koestert is het bestuur van H.V.V. '24 er vast van overtuigd, dat het vaandeldragersteam een goede plaats zal bemachtigen in de eindstand van de huidige competitie. Er is echter een „maar" aan verbonden: de voorhoede zal een grotere produktiviteit aan de dag moeten leggen! Dit ligt wel niet geheel aan deze vijf spelers, want dezen zijn op het ogenblik stuk voor stuk goede voetballers. Deels mag ook gesproken worden van pech met hun schoten, maar aan de andere kant wordt het spel wel eens wat te kort gehouden. Het H.V.V.-bestuur zoekt in samenwerking met elftalcommissie en trainer naar een spoedige oplossing van dit probleem en men heeft in de diverse oefenwedstrijden reeds getracht een meer schotvaardige voorhoede te vinden. Een uitermate belangrijk aspect is wel, dat de mentaliteit op het ogenblik uit- moreel ten goede komt. Onder andere komt ook de wil om zo hoog mogelijk geklasseerd te worden tot uitdrukking in het bezoek van de trainingen, die worden verzorgd door de heer Leon Ver niers uit Sint Niklaas. De heer Verniers houdt er een strenge discipline op na. De jeugdelftallen wor den getraind door de eerste-elftalspelers Henk de Gucht, Guust Voet en Honoré Neefs alsmede door Dees Verbraecken van het reserve-elftal. Om nog even op de schotvaardigheid van de aanvalslinie van het eerste elftal terug te komen: vanaf zondag 11 novem ber wordt rechtshalf Etien Schauwaert in de voorhoede geprobeerd. Deze harde werker beschikt over een goed schot en men verwacht algemeen van hem, dat hij zeker in staat zal zijn om het aantal doelpunten voor zijn vereniging op te voeren. Enigszins wordt ook wel het ge mis gevoeld van Walter v. d. Kerckhove, die, zoals men weet, dit seizoen naar B.V.V. is vertrokken en het daar zeer goed doet, een omstandigheid, waarover men in H.V.V.-kringen uitermate tevre den is. De nieuwe aanwinst op de links buitenplaats is nu de jeugdige Frans Vlassenrood, die pas 17 jaar is gewor den. Als deze knaap nog wat meer ge acclimatiseerd is, mag men zeer zeker verwachten, dat H.V.V. '24 nog veel ple zier van hem zal beleven. Het is een technisch voetballer, die het voordeel bovendien nog heeft twee-benig te zijn, terwijl zijn bal-controle voor treffelijk is. Zyn voorzetten zyn keer op keer gevaarlijk en het is een lust voor het oog hoe hjj soms de verdedigers in de luren legt. In de „eigen kweek" schuilen ook nog wel goede krachten, die later de gelede- Hulst moet natuurlijk ook wel eens voet ballers huldigen. Van links naar rechts Henny de Gucht en Guust Voet met hun respectieve dames. stekend is, hetgeen uiteraard ook het ren van het eerste elftal zullen kunnen versterken. Er staat evenwel tegenover, dat er ook weer enkelen zijn, die wegens studie, militaire dienst, weinig de trainingen kunnen bijwonnen. De heer Veraart sprak ook over het bezoek aan de wedstrijden. Dit is mo menteel al heel wat beter dan vorige seizoenen. Wel een bewijs, dat het bezoek sterk afhankelijk is van de prestaties, maar dit is zeer zeker geen specifiek Hulsterse aangelegenheid. Het bezoek aan de wedstrijden van de lagere elftal len kon volgens de secretaris wel wat beter zijn. Dit komt vooral tot uitdruk king als het eerste elftal „uit" speelt. De positie van het tweede elftal is toch van dien aard, dat het meer belangstel ling verdient. Immers het staat momen teel op de derde plaats met evenveel pun ten als nummer twee. Het derde elftal is koptrekker in zijn afdeling en is nog steeds ongeslagen in deze competitie, die reeds half voorbij is. Dit elftal dingt nu al twee jaar mee naar de kampioenstitel, maar op het laatst van de competitie mislukte het steeds. Daarom heeft men nu de hoop, dat de derde keer de goede zal zijn. De knapen maken op het ogen blik wel een heel sterke indruk, aldus de heer Veraart. H.V.V. '24 komt momenteel met drie senior-elftallen uit en tevens met 2 A- junioren en 3 B-junioren. Daarnaast zijn er nog een goede 30 pupillen (10 tot 12 jaar). Alles bij elkaar genomen beschikt de vereniging thans over ruim 160 spe lende leden met daarnaast nog 240 leden, begunstigers en donateurs. Met dit spelersmateriaal zal het duide lijk zijn, dat een accommodatie van twee velden zeer aan de magere kant is. De standen in de handbalcompetitie: DAMES: EBHV 8 7 1 0 15 53- 21 Marathon 8 6 0 2 12 43- 14 Tachos 7 4 1 2 9 17- 13 Hellas 7 3 2 2 8 31- 26 Zld. Sport 7 2 2 3 6 27- 33 Hontenisse 8 3 0 5 6 24—42 SIOS 7 1 0 6 2 21—35 SOA 8 1 0 7 2 11—43 HEREN: EMM 0 6 0 12 72- -50 Hellas 8 5 1 11 91—83 Were Di 7 4 2 10 58—48 Tachos 8 5 0 10 70—64 Volt 8 3 1 7 67—64 VOA 8 2 2 6 44—69 Marathon 3 2 1 5 66—76 Rapid 7 0 1 1 53- -77 DAMES 2e KLASSE A: Blauw Wit 6 6 0 0 12 Actief 7 5 0 2 10 Volt 7 3 2 2 8 Be Fair 6 2 1 3 5 Dongen 6 2 1 3 5 KSB 6 1 1 4 3 Were Di 4 2 1 1 3 Uno Animo 6 0 0 6 0 DAMES 2e KLASSE B: Olympus 5 4 1 0 9 Volharding 6 4 0 2 8 Fortuna 6 2 2 2 6 Luctor 4 2 0 2 4 Old Sport 5 2 0 2 4 ODI 5 1 1 3 3 Marathon 2 4 1 0 3 2 HEREN 2e KLASSE A: KSB 7 6 1 0 13 DESK 7 4 1 2 9 EBHV 2 7 4 0 3 8 Longa 7 3 1 3 7 Taxandria 6 3 0 3 6 Juliana 6 3 0 3 6 Volt 2 7 0 0 7 0 HEREN 2e KLASSE B: Fortuna 7 6 1 0 13 SIOS 7 5 1 1 11 Marathon 2 8 4 1 3 9 Walcheren 7 4 0 3 8 ODI 6 2 2 2 6 Olympus 7 2 0 5 4 Tonido 2 6 1 0 5 2 Volharding 6 0 1 5 1 (Advertentie) ook in blikken van 20 stuks 2,80 licht - luchtig-lekker in't heldergele dbosje RUDI ALTIG wil op 16 novem ber in Keulen tijdens het Euro pese omnium-kampioenschap proberen het km record met staande start, dat sinds 1 juli 1957 met 1 min. 0,6 sec. op naam staat van Reg Harris, te ver beteren. PEET OELLIBRANDT, drie voudig achtervolgingskampioen van België, is hersteld van de zware val, waarbij hij een schouderbreuk en een hersen schudding opliep. Oellibrandt gokt in 1963 op twee koersen, en wel de Ronde van Vlaanderen en Bordeaux Parijs (in 1959 hierin derde). GOES, 12 nov. Groenten per stuk bl.kool A2 48-59 BI 37 B2 20 afw. 12-36 kropsla Cl 4-6, knolseld. 1 6, 2 5; pe: bos: wortelen 17, radijs 9; per kg: uien 4-15, witlof Al 81 A2 62-74 B2 59-64, spruiten Al 46-49 A2 31-35 BI 22 B2 20, prei Al 24-30, and. 1 14-21, 2 13, torn. A 36-39 C 26-32, veldsla 2 60-63. peen BI 7-14 Cl 9, boerenkool 1 14-21, gr. sav.kool 1 16-19, 2 15-16, r.kool 1 20- 21, 2 11-12, w.kool 1 11. ROTTERDAM, 11 nov. Totale aan voer 2114, vette koeien en ossen 1475, varkens 639, vette koeien 255-280, 220- 250, 200-220; varkens (lev. gew.) 185, 180, 175. Vette koeien: aanvoer: ruim, handel: slepend, afloop traag; prijzen: vooral niet hoger, enkele prima's boven not. Varkens (lev. gew-): iets groter, kalm afloop matig, als vorige week. prima vleesvarkens boven not., slacht - zeugen 135-145 p. kg.' ROTTERDAM, 12 november 1962 Klei-aardappelen 38 mm opwaarts voor het binnenland bintje 11,25 12,75. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts bintje 10,75 12,25. Voer-aardappelen 3,60 4,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vast gesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 12 november 1962. Tarwe, 17 pCt vocht naar kwaliteit tot 32,00. Deze week franco Rotter dam. Zomergerst volgens monster tot 27,75 af. Haver volgens monster tot 25,50 af. Rogge volgens mon ster tot 24,50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster 40,00 46,50. Schokkers op monster 42,00 57,00. Bruine bonen boerenschoon op monster tot 100,00. Konstanz 257 (—1) Rheinfelden 150 (—11 Oppenheim 155 (—131 Straatsburg 108 onv, Maxau 296 (+1) Plochingen 94 1) Mannheim 106 onv. Steinbach 118 (—5) Mainz 126 (+1) Bingen 64 (+2) Kaub 64 (—2) Trier 57 (+3) Koblenz 70 1) Keulen 6 (—31 Ruhrort 172 (+3) Lobith 769 (—1) Nijmegen 557 (—1) Arnhem 620 onv. Eefde IJssel 124 (—1) Deventer 51 (+31 Monsin 5450 onv. Borg haren 3845 onv. Belfeld 1078 (—5) Grave beneden de sluis 500 (+4)

de Stem | 1962 | | pagina 9