Wi'm lbo viel in ongenade, maar verdient weer een kans p Wit speelt FRANKLIN THEE PO I ROT BRIDGE Minter en H inter en de gouden cadetjes Familie Doorsnee een groot succes KRO presenteert „Tijd voor Teddy Luister naar DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 Bij zijn zilveren omroep jubileum. Taboe ^loc^ezecfd MAAG- EN DARMKLACHTEN? De grenzen van het leven Aankomst Sint (17 november) op uw scherm door sdcja tha Cliritlie Radioprogramma s Vrijdag 9 november Zaterdag 10 november Vrijdag 9 november Antwerpen wordt in groei geremd 10 (Van onze radio- en tv-redacteur) TTet is precies 25 jaar geleden, dat een verlegen jonge postbeambte uit Amstelveen voor het eerst een theater in Amsterdam binnenstapte om er z(jn eerste radio-uitzending te maken. Het was in VARA's „Amateurs zet ten hun beste beentje voor" en de ar tiest was Wim lbo. Hij zong één van zijn eigen liedjes en dit optreden leidde tot een langdurige associatie met radio en veel later met televisie. Toen was de naam lbo nog maar bij een paar mensen bekend, nu kent vrijwel iedereen hem. Voor de oorlog was er voor Nederlandse artiesten weinig eer aan radio-programma's te behalen, vandaar dat men met een klein gezelschapje in Amsterdamse theaters het publick trachtte te vermaken. Na de oorlog was Wim lbo één van de eerste, die de smaak van het buitenland te pakken kreeg en een reis naar Amerika maakte. Hij werd op Schiphol o.a. uitgeleide gedaan door Hetty Blok en Lia Dor an a met wie hij regelmatig voor de VARA de radio uitzending „Triangel" maakte. New York verruimde de blik van lbo, schonk hem liedjes (b.v. „Subway") en teven ideeën voor programma's. De familie Doorsnee was de Nederlandse uitgave van de Amerikaanse „Soap Opera's", die op vrijwel alle radio- en televisiestations de belevenissen van gezinnen aan luisteraars en kijkers voorzetten. Voor Nederland was het nog geheel nieuw. Binnen enkele we ken was de familie Doorsnee, ontstaan na innige samenwerking tussen Wim lbo, Annie M. G. Schmidt en Cor Le- maire, een werkelijk gezin met welks gebeurtenissen heel Nederland mee leefde. Liesbeth (Lia Dorana) en Rob (Kees Brusse) waren de kinderen, die vader (Cees Laseur) en moeder (Sophie Stein) steeds tot wanhoop dreven. Cees Laseur nam na aarzelen de rol over, die oorspronnelijk voor Cor Ruys was geschreven, maar door het overlijden van deze acteur in andere handen moest komen. Natuurlijk waren daar Sjaan (Hetty Blok) en Willem Ravijn (Jo Vischer jr.), die de vreugde com pleet maakten. Het overlijden van Cees Laseur en het besluit van de VARA het programma „tijdig stop te zetten" maakten aan de familie Doorsnee een eind. Maar Annie en Wim hadden de smaak van een goede samenwerking te pakken. Zij ontdekten televisie en schreven „Pen sion Hommeles", dat dank zij Mieke Verstraete, Donald „Dinky" Jones en niet te vergeten regisseur Erik de Vries tot één van de pijlers van het VARA-tv-amusement werd. Ja en toen. roen kwam het befaamde programma „Schouder aan schouder", dat Ka- rel Prior en Wim lbo met een groot aantal andere artiesten in ongenade deed vallen. Een seizoen lang herleefde de familie Doorsnee via Radio Luxem burg en Veronica, dank zij de finan ciering van de Horeca-bedrijven. Deze herleving bleek een succes. Wim lbo kwam naar de VPRO-televisie, die hem enkele losse uitzendingen liet verzor gen. Het waren programma's met ver trouwde namen als Sophie Stein, Kees Brusse en Mieke Verstraete, maar ze hadden niet het succes, dat men er van hoopte. Dit jaar kreeg Wim lbo van de VPRO volmacht tot het maken van een serie cabaret-programma's onder de titel „Mens durf te leven", waarin vele facetten van het cabaret aan bod zouden komen. Over de eer ste reacties zijn Wim lbo en de VPRO niet ontevreden. Het is een publiek geheim, dat nog Annie M. G. Schmidt noch Wim lbo op eigen gezag na hun Doorsnee- en Hommeles-produkties veel succes heb ben gehad. De VPRO wil het tweetal kansen geven, maar men heeft te wei nig zendtijd om een rubriek met vaste regelmaat te handhaven. Voor de an dere omroepen schijnen de namen van Annie en Wim voorlopig taboe te zijn. maar een feit blijft het, dat in een tijd dat het Nederlandse element in de amusementsprogramma's van onze te levisie-secties kleiner en kleiner wordt, WIM IBO verdient een kans het buitenlands gedoe (meestal slecht) steeds grotere vormen aanneemt er twee mensen zijn, die de Nederlandse televisie een programma kunnen schen ken, dat volkomen Nederlands is en waarvoor men zelfs in de „buitenge westen" op de NTS af zou stemmen. Het zal aan de omstandigheden liggen of Annie M. G. Schmidt en Wim lbo weer een kans krijgen. Zij en de Neder landse televisie-kijker verdienen die. Dat is de gedachte, die leeft bij het 25-jarig omroepjubileum van Wim lbo., (Advertentie) .#0" neem dan 1 «A v (Advertentie) In het KRO-televisieprogramma van zondagavond (11 november) is de tweede documentaire opgenomen van Daniël de Lange en Leen Timp in de serie „De grenzen van het leven". Dit tweede deel draagt tot titel: .,De grenzen van de soort" en handelt over de vermenigvuldiging van het leven. De kijkers krijgen de gelegenheid ken nis te maken met de twee vormen van het voortbestaan: de oorspronkelijke en de oudste vorm: de celdeling en de celversmelting, en de geslachtelijke voortplanting. Presentator van dit pro gramma, dat om 22 uur begint, is Ton Lutz. TNe jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas in ons land is dit jaar bepaald op zaterdag 17 november en de NTS zal met camera's weer aan de steiger in Amsterdam staan om de Heilige Man uit Spanje te verwelkomen namens de honderd-duizenden kinderen in het land Henk Barnard heeft de televisie-regie van dit programma, dat om 13.35 uur op het scherm komt. In aansluiting daarop presenteert de NTS de Tsje chische jeugdfilm „De O.K. 12 gaat van start". Op zaterdagavond 17 november pre senteert Teddy Scholten haar eerste programma voor de KRO-televisie, dat onder de titel „Tijd voor Teddy" vanuit Treslong in Hillegom zal worden uit gezonden. Teddy Scholten zal in dit seizoen afwisselend met Boyd Bach- mann voor het KRO-amusement zor gen. Voor haar eerste programma heeft ze behalve de zes Michellzangers en tt Fijn, we krijgen dus misschien alle maal een stralingskaart, de meest mo derne pendant van, het roemruchte pokkenbriefje. Minister Veldkamp heeft het in de Kamer gezegd: de gezondheidsraad overweegt iedere Ne derlander een straling skaart te ver strekken, waarop periodiek kan wor den aangetekend hoeveel radioactieve straling we hebben ontvangen. Het is weer een van die maatregelen waarvan we, als redelijk denkende we zens, alleen maar kunnen zeggen dat ze zeer verstandig zijn en getuigend van ons verantwoordelijkheidsbesef maar die meteen zo stekend duidelijk maken dat we bezig zijn onze wereld te veranderen in een glijbaan naar een diepe en duistere afgrond. De Kamer vond het niet zo erg inte ressant, aldus het Kamerverslag. Laat die minister en de gezondheidsraad maar doen, vonden de parlementsle den. Naar de economische aspecten van de kernenergie waren ze veel meer benieuwd. Want dat is tenslotte pas interessant: hoeveel fabrieken we er mee kunnen laten draaien en hoeveel ons dat dan weer opbrengt. Wat er verder gebeurt is niet zo belangrijk. Die straling gevaarlijk? Nu ja, de mensen krijgen toch zo'n kaart. Daar staat wel precies op of de ionen- bombardementen op hun gestel nog nèt toelaatbaar zijn, of dat ze eerst daags hun kaart mèt hun hachje kun nen inleveren. Straks vinden we misschien een nieuw soort gas uit, dat, mits overvloe dig over de aarde verspreid, een ver rassend stimulerende invloed heeft op de vorming van nikkel- en chroomerts- lagen in de bodem. Dat gas is dan mis schien bijzonder nadelig voor de mens heid, maar het economisch belang eist tenslotte dat we voldoende nikkel en chroom op financieel aantrekkelijke basis verkrijgen. En dan verstrekt de gezondheidsraad ons wel gasmaskers, die we dan vierentwintig uur per dag moeten dragen, plus een kaart waarop periodiek wordt aangeteke)id in hoe verre we vergiftigd zijn. Ongerust moeten we ons dus niet maken. Evenmin als over de radio actieve straling. De minister heeft het zelf gezegd: die straling hoeft echt niet altijd rampzalig voor het nage slacht te zijn. Het nadeel kan zich best beperken tot verminderde weerstand, bij kinderen die uit met radioactieve stoffen besmette ouders geboren wor- den. En tot daaruit voortvloeiende kor tere levensduur. Nu, dat is toch niets om ons druk over te maken? PRAET-MAECKER (Advertentie) TUNGSRAM rr® lampen 36. Hij zuchtte ontmoedigd. „Dan hebben wc nog Miss Meredith. Ik heb haar hele levensgeschiedenis, 't Gewone verhaal..ook al niets bijzon ders. Officiersdochter zonder een sou bij de dood van haar vader voor de keuze gezet: honger lijden of zelf haar brood verdienen. Geen behoorlijke oplei ding ergens voor gehad. Ik heb in Chel tenham. waar zij als jong meisje heeft gewoond, navraag gedaan. Alles zo recht door zee als het maar kan. Iedereen heeft toentertijd modelijden met het arme jonge ding gehad. Eerst heeft ze een betrekking gekregen bij mensen op Wight, .'n combinatie van kinderjuffrouw en hulp in de huishouding. De vrouw, bij wie ze was. zit op het ogenblik in Egypte, maar ik heb haar zuster ge sproken en die beweert, dat Mrs Eldon het meisje graag mocht lijden. Geen sprake van dubieuze sterfgevallen of soortgelijke dingen." .Bij het vertrek van Mrs. Eldon naar het buitenland is Miss Meredith naar Devonshire gegaan... als gezelschapsjuf frouw bij dc tante van een oude school vriendin. De oude schoolvriendin is het meisje, met wie ze nu nog samenwoont, Rhoda Dawcs. Daar is ze gebleven ruim twee jaar.... tot Mrs. Deering, de tante, ziek werd en een verpleegster moest nomen Kanker, beweert het nichtje Ze leeft nog, maar haar ver stand laat te wensen over. Wordt het grootste gedeelte van de tijd zwaar on der de morfine gehouden. Ik heb haar gesproken. Ze herinnert zich „Anne" nog wel..„zei, dat het een goed kind was. Daarna heb ik een van de buren een bezoek gebracht....iemand, die al jaren daar woont en me allicht meer van alles kon vertellen. Geen sterfge vallen in het dorp, met uitzondering van een paar van de oudste inwoners... en dat waren mensen, met wie Anne Meredith, voor zover ik heb kunnen na gaan, nooit in contact is gekomen.' ,Dan is ze nog in Zwitserland geweest. Ik dacht, dat ik daar misschien iets zou vinden....een mysterieus ongeluk of zo.„.maar nee....niets! En in Walling- ford evenmin." „Dus Anne Meredith is eveneens uit geschakeld?" vroeg Poirot. Battle aarzelde. „Daar zou ik niet pertinent „ja" op durven antwoorden. Er is iets! Die verschrikte uitdrukking in haar ogen...of eigenlijk, een uitdruk king alsof zc permanent op haar hoe de is alsof ze zich al van te voren schrap zet- lk zou er een eed op dur ven doen, dat er iets is. Maar ik zit vast...ze heeft een onberispelijk leven geleid...." Mrs. Oliver haalde diep adem....ze genoot! „En toch" zei ze, „is Miss Meredith in een huis geweest, waar een vrouw vergif heeft ingenomen en gestorven is Ze had zich niet te beklagen over de uitwerking van haar woorden. Hoofdinspecteur Battle draaide zich met een ruk in zijn stoel om en staar de haar in uiterste verbazing aan „Is dat waar, Mrs. Oliver? Hoe bent u dat te weten gekomen?" „Ik heb speurhonden-werk gedaan," zei Mrs. Oliver. „Ik kan nogal goed met jonge meisjes opschieten. Ik heb die twee gaan opzoeken en heb ze een verhaal gedaan over dr. Roberts.... dat ik beslist dr. Roberts verdacht Dc vriendin was heel vriendelijk en voor komend.-.nogal onder de indruk van het feit, dat zich een beroemdheid on der haar dak bevond. Anne Meredith daarentegen vond het vreselijk, dat ik er was., cn dat heeft ze me duidelijk laten voelen ook. Ze was achterdochtig. Maar ze hoefde al leen achterdochtig te zijn als ze iets te verbergen had. Toen ik wegging, heb ik ze uitgenodigd, me in Londen te komen bezoeken. "Dat heeft de vrien din gedaan. En bij die gelegenheid heeft ze het verhaal er uit geflapt. Dat Anne onbeleefd tegen me was ge weest, omdat ik iets had gezegd, dat haar een buitengewoon onaangename ervaring in de herinnering had ge bracht. en daarna heeft ze me ver teld, wat die ervaring was." „En heeft ze ook gezegd, waar en wanneer het gebeurd is?" „Drie jaar geleden., in Devonshire." Hoofdinspecteur Battle mompelde iets onverstaanbaars en krabbelde een paar woorden op zijn notitie-blok. Zijn hou ten kalmte was volkomen verstoord. Mrs Oliver genoot van haar triomf. Het zalige gevoel, een man de baas te zijn geweest! Na een paar ogenblikken van strijd herkreeg Battle weer zijn gewone kalm te. „Ik neem m'n hoed voor u af, Mrs Oliver," zei hij. ..Dat heeft u 'm netjes geleverd. Een buitengewoon be-, langrijke inlichting- En het zoveelste bewijs, hoe licht je iets kan ontgaan." Hij fronste de wenkbrauwen. „In elk geval kan ze er niet lang geweest zijn. Een paar maanden op z'n hoogst. Tussen Wight en haar ver trek naar Mrs Deering. Ja, dat is na tuurlijk heel goed mogelijk. Die zuster van Mrs Eldon heeft zich begrijpelij kerwijs alleen herinnerd, dat ze van Mrs. Eldon naar Devonshire is gegaan., precies waar naar toe heb ik niet ge vraagd cn dat zou ze niet nieer gewe ten hebben ook." „Vertel me eens, mon ami," zei Poi rot, „was die Mrs Eldon misschien wat slordig?" Battle keek hem met een eigenaardi ge uitdrukking in zijn ogen aan. „Ty pisch, dat u dat vraagt, monsieur Poi rot! Ik begrijp niet, hoe u dat geraden heeft. De zuster was nog al precies en netjes. En ik herinner me, dat ik haar heb horen zeggen, zo onder het praten door: ,Mijn zuster is geweldig sl we en nonchalant'. Maar hoe wist u dat?" Poirot schudde het hoofd. „Nee. nee., dat is het niet. Is trouwens van geen belang. Ik wilde het alleen graag we ten,. Gaat u voort, hoofdinspecteur." ..Door de naam „Devonshire" heb ik. als vanzelfsprekend, aangenomen, dat ze van Mrs Eldon regelrecht naar Mrs Deering was gegaan. Een slimme rak ker, dat kind! Heeft me netjes om de tuin geleid. Me al die tijd kalm zitten voorliegen." „Liegen hoeft geen indicatie van schuld te zijn," zei Poirot. „Dat weet ik, monsieur Poirot. Je hebt mensen, die van nature liegen. Dit zal wel zo'n geval zijn, dunkt me. choreograaf Douglas Squires uitgeno digd het Nederlands Danstheater o.l.v. Hans van Maanen, de Franse zanger Billy Nenciolie, Nederlands Anneke Grönloh, de komische danseur Sher rier, de New Orleans Syncopaters en zelfs de Kapel van de Kon. Lucht macht o.l.v. kapitein Harry F. van Diepenbeek (u weet wel, de kapitein van de verboden swing). Verder werkt mee het orkest van Tony Vess, terwijl Jan Delfgaauw en Jos van der Valk respectievelijk produktie en regie vc hun rekening nemen. U ziet het pi gramma om 21 uur. Over Hilversum I 402 m speelt om 17.45 uur het Metropole-orkest, t( wijl om 18.20 uur in KRO's Brabants halfuur aandacht wordt besteed aan de Kath. Leergangen in Brabant. Om 18.50 uur een regeringsuitzending en na het klokje van zeven uur: nieuws, weer- praatje. en KRO-Echo. Om 19.30 uur een VVD-programma en dan zijn de voor de militairen bestemde Vliegende Schijven in de ether. Om 20.25 uur het literair programma „Schering en inslag". Het strijkorkest Molte Corde speelt te 21 uur en om 21.20 uur vertelt Magda Jansens over haar toneelloopbaan, terwijl u om 21.35 uur de ontsnapping van Hugo de Groot uit het slot Loevestein mee kunt herbeleven, zoals ze werd gezien door Alexander Pola, Jan de Cler en Emile Lopez. Om 22.15 uur aandacht voor het 10de lustrum van de Kath. Econ. Hoge school 111 Tilburg. Na het nieuws van 22.30 uur het Avondtheater. Vanavond het ..Rozenpark" van Heinrich-Schmidt- Barriën. Na het naspel (door pianist Alexander Petrov) om 23.55 uur het nieuws. Hilversum II 298 m begint om 18 uur met het nieuws, waarna de VARA om 18.15 de Jonge Flierefluiters aan het woord laat, voor u om 18.50 onder het NW-mes gaat. Na Paulus om 19.10 uur muziek voor kinderen. In het VPRO- programma om 19.30 uur de rubriek „Uit de kunst". Om 20 uur nieuws en om 20.05 uur de serie „Ons geloof en onze concrete beslissingen". Om 20.20 uur fragmenten uit de Nederlandse bewer king van de musical „Anything goes", om 20.40 uur verstrekt J. B. Charles nieuws van het kleine koude front, om 20.45 uur gaat de wereld voor de VPRO in beweging. Om 21 uur serveert de VARA muziek door het Metropole-orkest. om 21.35 uur de „Signalementen van het andere ik", zoals ze gezien worden door Gabri de Wagt. Na de buitenlandse no tities om 22.30 uur nieuws. Met de VPRO kunt u om 22.40 uur Verrekijken. De VARA besluit om 23 uur met socia listisch nieuws in Esperanto, een licht muzikaal Preltig weekend en het laatste nieuws van 23.55 uur. 'li Om 19.30 uur antwoord op de vraag ,,Zit er toekomstmuziek in de land bouw Na het NTS-journaal en weer- overzicht, om 20.20 uur een nieuwe af levering van de Donna Reed-show. waar in alles om moeder draait. In dit pro gramma probeert de hele familie Stone op weekeind-vakantie te gaan. Om 20.45 uur een nieuwe selectie van Nederlandse liedjes en melodietjes, zoals ze door Harry de Groot bijeen werden gezocht voor zijn programma Riedels en Fiedels. Om 21.15 uur vraagt Peter van Campen uw aandacht voor een aantal interessan te onderwerpen, en om 22.00 uur ziet u (onder NTS-embleem) een documentaire gewijd aan het ondergronds vervoer in Rotterdam, waar de metro in aanleg is en in Londen, waar men al 50 jaar ondergronds rijdt. Om 22.30 uur komt de NCRV dan nog even terug voor de dagsluiting door ds. J. Langstraat. In het Vlaamse programma ziet u om 20.30 uur een cabaretprogramma ge- Zegt altijd de dingen, die het beste klinken. Maar toch is het een riskante manier van doen., dergelijke dingen verzwijgen., opzettelijk verzwijgen!" „Ze heeft natuurlijk gedacht, dat u daar toch niet achter zou komen," zei Mrs Oliver, „en misschien ook vond ze, dat bet er niets toe deed.." „Een reden te meer, om dat tussen spel niet achter te houden. Toentertijd zal heus wel uitgemaakt zijn, dat hel een ongeluk is geweest en dus had ze niets te vrezen., tenzij ze zich schul dig voelt." „Tenzij ze zich schulidg voelt aan het geval in Devonshire," verduidelijk te Poirot- Battle keek hem aan. „Ik begrijp best, wat u zeggen wilt. Zelfs als die vergissing geen vergis sing is, dan volgt daar nog niet uit, dat ze Shaitana heeft vermoord. Maar die andere moorden zijn tenslotte ook moorden. En ik verhaal een moord graag op dc persoon, die hem gepleegd heeft en er dus verantwoordelijk voor is." „Volgens Mr Shaitana is dat onmo gelijk," zei Poirot. „In het geval Roberts is dat zeker waar. Maar wat voor de een waar is, hoeft niet waar voor de ander te zijn. Ik ga morgen naar Devonshire." „Weet u, waar u naar toe moet?" vroeg Mrs Oliver. „Ik heb die vrien din van Anne Meredith geen détails durven vragen." (Wordt vervolgd) GEK Getemde olifanten blijven dikwijls na hun dood recht op hun poten staan. „Khartum", een olifant in de New Yorkse dierentuin, is in geen twintig jaar gaan liggen. AFBETALING Te Sendui (Japan) werd Genno- suke Ikéda in arrest gesteld. Hij had een auto op afbetaling gekocht en toen de verkoper om de eerste termijn kwam had hij de man be wusteloos geslagen. VERS „Gar<?on", zei iemand in een restau rant te Parijs. „Deze kreeft heeft maar één schaar". „Klopt, meneer", zei de kelner. „Onze kreeften zijn zó vers dat ze vanochtend in de keuken aan het vechten zijn geslagen. Deze was de verliezer". „Neem die dan mee terug", zei de gast, „en breng me de kreeft, die ge wonnen heeft". GRAPPEN De FBI (Amerikaanse Federale Be- cherche) heeft bekendgemaakt, dat zij in de laatste zes jaar bijna 400 mede delingen over het plaatsen van bom men in vliegtuigen heeft onderzocht. De meeste bleken afkomstig te zijn van grappenmakers, niet van mensen met de een of andere geestesstoornis. 1129 Wees maar niet bang, liefste, het is de hond bracht door het Trio in k klein en om 21.00 uur volgt een programma over de orthopedie. Om 21.45 uur nieuwe films in „Première". HILVERSUM 1 402 m KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12.04 Lichte gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Pianospel met ritm. begel. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Platennws. 13,20 Dansork. en zangsol. 13,45 V.d. vrouw 14.00 Klass. gram. 14.35 Moderne gram. 15.00 Schoolradio 15.30 V.d. zieken 16,30 Wij stellen u voor: sopraan en piano 17,00 Boekbespr. v.d. jeugd 17,15 Kin derkoor en gram. 17,40 Beursber. 17,45 Metropole-ork. en zangsol. 18,20 Brabants halfuur 18,50 Regeringsuitz.: Bescher ming Bevolking vraagt uw aandacht 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,30 Politieke lez. 19.40 Verz.progr. v.d. mil. 20.25 Schering en inslag, leterrkundig progr. 21,00 Strijk- ork„ lichte muz. 21.20 Levensherinnerin gen, gesprek 21.35 Ontsnapping uit Loe- vesteyn, een quasi-historisch zangspel 22,15 Het tiende lustrum van de kath. economische hogeschool te Tilburg 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Avondthea ter 22,40 Voorspel 22,50 Het rozenperk, hoorspel 23,40 Naspel 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12,00 Licht instr. kwintet 12,20 Regeringsuitz.: V.d. landb. 12,30 Land en tuinb.meded. 12,33 Sport en recreatie afgewisseld met gram. 13.00 Nws. 13,15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beurs ber. 13,30 Licht ens. en zangsol. 14,00 Mezzo-sopraan en piano, volksliedjes 14.20 Water van de Helicon, bespr. van letterkundige en culturele verschijnse len 14.40 Kerkorgelconc. 15.00 Licht kwartet met zangsol. 15.15 Dieren in en rondom het huis, progr. over huisdie ren VARA: 16,00 Dansork. en zangsol 16,30 V.d. zieken 17,00 Tijd voor teen agers 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Licht ens. met zangsol. 18.50 Onder het mes. praatje 19,00 V.d. kind. 19.10 Muziek v. kind. (gr.) VPRO: 19.30 Uit de kunst, veertiendaagse magazine 20,00 Nws. 20,05 Ons geloof en onze concrete beslissingen, lez. 20,20 Anything goes, fragm. uit de Nederlandse versie van deze musical 20.40 Boekbespr. 20.45 Wereld in beweging, lez. VARA: 21,00 Metropole-show. lichte muz. 21,35 Signalementen van het andere ik, documentaire 22,15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22.40 Verre-kijken, reeks gesprekken over de televisie VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Lichte gram. 23,55-24,00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte gram. 12,50 Beursber. 13.00 Nws. 13,15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio 15.45 Omroepork., mo derne muz. 16.00 Beursber. 16,06 Ka- mermuz. 17.00 Nws. 17,15 Lichte orkest- muz. 17.45 Duitse les 18.00 Amus.muz. 18,20 V.d. sold. 18.50 Radiokroniek 19.00 Nws. 19,40 Volksliederen en -dansen 20,00 Lichte gram. 20,35 Theaterkron. 21,00 Amus.ork. en sol. 21,45 Volksmuz. 22,00 Nws. 22.15 Licht ens. 22,35 De ze ven kunsten 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.03 Gevar. muz. 14.03 Muz. van Belg. componisten 15.03 Oude suc cessen (gr.) 16,08 Operafragm. 17,0Q Nws. 17.15 Muziek uit Indië 17.30 Kamcrmuz. 18,38 Gevar. muz. 19,30 Nws. 20,00 Fes tival van Luik 1962: Engelse muz. uit de middeleeuwen en de renaissance 22,00 Wereldnws. 22,55 Nws. HILVERSUM 1 402 m KRO: 7,00 Nws. 7.15 Gerst, liederen 7,30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 9,00 Dj inn, gevar. progr. HILVERSUM II 298 m VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied 7.23 Lichte gram. (Om 7,35 Van de voorpagina, praatje) (Advertentie) 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8,40 Harmo- nie-ork. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Klass. pianoconc. (gr.) VPRO: 10,00 Samen thuis, seksuele opvoeding, lez. 10,05 Een brief uit Galilea. bijbelbespr. VARA: 10,20 Lichte orkestmuz. (gr.) 10,30 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw. 10,45 Geknipt voor herhaling. 7 e/evisieprogramma s NCRV: 19.30 Toekomstmuz., progr. over beroepskeuze (deel 2) NTS: 20,00 Jour naal en weeroverz. NCRV: 20.20 Alles draait om moeder, tv-feuill. 20,45 Riedels en fiedels, Ned. muz.progr. met Ned. artiesten 21,15 Attentie, feiten die de aan dacht waai-d zijn-22,00 Ondei'gronds per sonenvervoer, filmdocumentaire 22,30- 22,40 Dagsluiting. VLAAMS BELGIë: 14,05-14.40 School televisie 19.00 Intern, jeugdkron. 19,25 Sportkron. 20.00 Nws. 20.30 Trio in K klein, cabaretprogr. 21,00 Lopen zoals iedereen, gefilmd progr. in verband met de orthopedie 21,45 Filmnws. en nieuwe films 22,30 Nws. FRANS BELGIë: 18,30 Berichten 18.35 Progr., gew. aan Arizona 19,00 Eng. les 19,30 Kath. uitz. 20,00 Journ. 20,30 Prix Italia 1962: documentaires 21,50 Historie de Vasco. spel. Daarna: journaal. (Advertenties) De alsnog onstuitbare ontvolking van de stad Antwerpen blijft het college van burgemeester cn schepenen van de Scheldestad zorgen baren. Schepen F. Tijsmans heeft er zo pas op gewezen, dat de stad Antwerpen einde 1961 nog 253.800 inwoners telde tegen nog 261.666 einde 1958. Ieder jaar verlaten nagenoeg 3000 Sinjorcn de Scheldestad. Wat die evolutie nog bedenkelijker maakt is de vaststelling dat het vooral \de jonge en de grote gezinnen d.w.z. het bij uit stek dynamische gedeelte van de bevol king zijn, die de stad verlaten om zich te vestigen in de randgemeenten of in de verdere omgeving. Schepen Tijsmans stipte hierbij aan, dat de stad Antwerpen nochtans niet het verwijt kan worden toegestuurd, geen bouwpolitiek te voeren. Sedert 1948 wer den op het Antwerpse grondgebied 15.655 nieuwe woningen gebouwd, wat een jaarlijks gemiddelde vertegenwoor digt van 6.5 woning per duizend zielen; een percentage dat aanmerkelijk hoger ligt dan het. Belgische rijksgemiddelde. De Antwerpse bewindsman betreurde echter het tekort aan verscheidenheid van de opgerichte woningtypen: het aan tal eengezinswoningen is in verhouding tot de appartementswoningen te klein. De bouwplannen van de stad Antwer pen voorzien momenteel de bouw van 3900 eengezinswoningen en van 7500 ap partementen. Zo n oude piano kunt U bij ns inruilen bij aanschaffing van een nieuwe RIJKEN* onLANGE KORTf LIJNBAAN 28 ROTTERDAM 15-4. Het was bakker Muizenmeter, die door de deur van de winkel de bakkerij binnenkwam. In een flits had Minter zich achter een grote ton stroop verstopt, maar de arme Hinter kon geen stap door het deeg verzetten, dat om hem heen geplakt zat. „Hompeldegompel!" riep de bakker, zo n manshoge deegpop heb ik nog niet eerder gezien!" Hij bleef verbaasd staan. „Een werkstuk van de nieuwe knecht zeker!", mompelde hij. „Een schoon stuk vakwerk, maar was is dal nou? Heeft hij de room er al opgespo ten voor het in 't vuur is geweest? Da's merakels! Misschien een nieuwig heid van de vakschool.." Hij liep op de oven toe en voelde de hitte met zijn wang. „Ah!" mompelde hij. goed op temperatuur. „We zullen hem mooi bruin laten worden". Zo sprekende nam hij de deegpop op en liep ermee naar de oven. „Oef. wat een merakels zwaar ding. Zeker vol amandelspijs", zwoegde de bakker. „Hij zal er lang in moeten". Minter zat verstijfd van schrik ach ter de stroopton. Het zag er dan ook niet zo best uit voor zijn broertje..

de Stem | 1962 | | pagina 9