innen 5 AVRO presenteert 24 uur lang non - stop - televisie - programma Zwart o Wit Liefdadigheidsstunt op 26 november OOK VAN DE PARTIJ Luchtig spel over liefde en hu mor in de onderwereld PO I ROT speelf BRIDGE Joor ci th a C^liriótie ég'tgj? FNAILLE Minter en H inter en de gouden cadetjes ulst (Z) Terugblik AOSRAM PROFITEER )OP: p de stadswallen Parade van vele nationale sterren Pro Deo Hele kluif EEN IDEALE UITRUSTING Lui naar „Vertrouwt u maar op mij" Sfem-feuilleton Radioprogramma s Televisieprogramma s Hondsdolheid Kudde schapen werd afgemaakt Overstromingen Spanje brengen veel schade toe VROOM 4 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 MJ40.6R.1tf4* enveloppe, met vermel- k: „nlschrijving bomen" a.s. alhier zijn ontvan- 'erkrijgbaar. meentebestuur van Hulst TOON HERMANS (Van onze radio- en t.v.-redacteur) WIM SONNEVELD WIM KAN De Nederlandse televisie zal een non-stop-televisie-programma uitzenden, waarin 24 uur lang de sterren van radio en t.v. voor de camera zullen verschijnen en kijkers en luisteraars zullen opwekken geld te geven voor een liefdadig doel. Titel van de uitzending „Het dorp". Omroep, die het voor haar rekening neemt: de AVRO. Tijd en plaats van handeling: maandagavond 26 november, RAI-gebouw Amsterdam. Op initiatief van AVRO's Teun van Gelder, de man achter vele acties van deze omroep, en dr. Klapwijk, geneesheer-directeur van de St.-Johanna stichting by Arnhem zal door sterren 24 uur lang een beroep op Nederland worden gedaan om voor de St.-Johannastichting voldoende geld bijeen te brengen (men spreekt van vyf miljoen) voor het bouwen van een eigen gemeenschap. kunnen komen. We gaan de hele avond, de hele nacht en dag door tot om half acht die avond de KRO aan bod komt. Dan willen we er een streep onder zet ten". Het is ten bate van hen, die blijvend lichamelijk gehandicapt zijn, niet in onze dorpen en steden kunnen leven en wer ken en dus recht hebben op een eigen plaats om hun leven te leven. Men is bij de AVRO al vele maanden druk bezig aan het voorbereiden van deze actie, die alles wat tot nu in Nederland werd ge daan voor verschillende groepen in de schaduw zal stellen. Het zal ook voor het eerst sedert de watersnoodramp van 1953 zijn, dat de Nederlandse radio dag en nacht in de ether mag zijn. Hetzelfde geldt voor de televisie. Die maandagavond om half acht ver toont de AVRO een documentair filmpje over het te bouwen dorp bij Arnhem en over het leven van de lichamelijk gehan dicapten en dadelijk na het NTS-journaal en weeroverzicht wordt dan overgescha keld naar het Amsterdamse RAI-gebouw waar Mies Bouwman voor de camera. Theo Ordemans achter de regie-tafel en Ger Lugtenburg als producer achter de schermen de leiding zullen hebben. Men zal beginnen met een symbolische inzet en dan zullen sterren optreden voor het publiek (er kunnen ruim 3000 mensen in, die elk een tientje entree betalen) en het opwekken geld te storten en zelf het voorbeeld geven door de gage, die ze voor dit optreden ontvangen, geheel ter beschikking te stellen. Wie er optreden en hoe liet allemaal zal gaan? Mies Bouwman, Ger Lugten burg en Theo Ordemans weten het nog niet. Teun van Gelder ook nog niet. „We hebben tientallen mensen uitgenodigd, mensen van vele kunstuitingen en ook mensen, die op andere gebieden bekend en bemind zijn. We hebben al tientallen toezeggingen binnen, maar over het wan neer moeten we het nog eens worden. We hebben dus ook bijvoorbeeld de grote drie van het cabaret gevraagd, te weten Toon Hermans, Wim Kan en Wim Sonne- veld, maar het zal er allemaal van af hangen hoe laat die klaar zijn en hoe laat ze dus voor de camera in Amsterdam Het zal trouwens voor iedereen een hele kluif worden. Mies Bouwman, die de nummers aan gaat kondigen en er tus sen door de stand van financiën bijhoudt maakt zich een beetje zorgen over de kleding. Tijd voor een tikje poeder op de neus is er wel, maar om er de vol gende morgen tien uur even fris uit te zien als die avond te voren om acht uur, om niet dezelfde japon te dragen om toch aldoor ter beschikking te zijn eist heel wat hoofdbrekens. In het nieuwe RAI-gebouw zullen vier camera's zijn opgesteld, zal de NTS met drie complete continu-ploegen aanwezig zijn om alles (Advertentie) Een onbekende heeft in Delft een schilderij van Karei Appel overge schilderd, zo heeft er in alle kranten gestaan. Karei had een grote wand schildering gemaakt, in het gebouw voor werktuigkunde van de Technische Hogeschool. Komen daar 's morgens de personeelsleden binnen en die zien dat iemand met kwasten en verf heeft ingebroken om er Appels meesterwerk te overkladden met een groot stilleven van vijfentwintig rode en gele appels. De politie weet nog niet wie het ge daan heeft, „maar het zal in elk ge val geen bewonderaar van Karei Ap pel geweest zijn", concludeerde zij. Nu lijkt dat een intelligente conclusie maar de waarheid ligt dieper. Iemand die als een dief ergens binnensluipt om vijfentwintig volrijpe appels te schilderen, moet Appel zeer welgezind zijn. Met verademing stelden de werk tuigkundige mensen overigens vast dat de appels van waterverf waren en men heeft de ware Appel er dus gewoon weer onder vandaan kunnen wassen. Het meesterwerk van onze meest doortastende schilder is nu weer zoals het was. Ik vind het jammer. Ofschoon ik de wandschildering nimmer heb aan schouwd mag ik aannemen dat nie mand weet wat zij voorstelt. Toen kwam er een man die er vijfentwintig wppels overheen schilderde. Iedereen kon toen zien wat er op die muur stond: een collectie van vijfentwintig uppels. „Kijk, appelskon iedereen die er langs kwam denken. Of: „bah, appels", want je hebt ook mensen die ™*et van appels houden. Maar in elk geval: appels. Duidelijk en onmisken baar. Nit is het weer niks. Wie nu langs die muur komt kan alleen maar den- ken „kijk, Appel". Of: bahAppel. PRAET-MAECKER ADOX C 18 kleurenfilm in een ADOX camera vanaf f 54.- zullen tien make-up- in gebruik zijn om bij te houden en kamers constant artiest-na-artiest onder handen te nemen. Ook de technici en grimeurs schijnen on dertussen het plan te hebben zich 24 uur lang voor het goede doel in te span nen. De plannen nemen steeds vastere vorm aan. Hilversum 1 (402 meter) biedt om 17.55 uur muziek door Jo Bos en zijn „strijk orkest", waarbij Marian Groenendijk (van de drie Spotlights) zich vocaal laat horen. Om 18.15 uur het Clubhuis. Het trio Dick Schallies speelt u naar het So ciaal Perspectief (om 18.50 uur). Te 19.00 uur nieuws, waarna geestelijke liederen. De radiokrant „Vandaag" verschijnt om 19.30 uur. De CHU is om 19.50 uur aan het woord; om 20.0 uur poetsen Lex Kar- semeijer en Victor Conselman de (lichte) plaat, en het luisterspel „Recht zo die gaat" is om 20.20 uur te beluisteren. Om 20.50 uur zijn we „Samen uit samen thuis" met als gast o.a. de Franse accor deonist José Baselli. Om 22.00 uur een orgelconcert door prof. G. Arner. Om 22.30 uur nieuws, avondoverdenking en het boekennieuws. Nieuwe platen hoort u om 23.00 uur. Tot slot van het NCRV-pro- gramma om 23.30 uur „Vers in het ge hoor", waarin vanavond aandacht voor poëzie van Jaap Harten. Nieuws is er nog om 23.35 uur. Het nieuws over Hilversum 2 hoort u om 18.00 uur. Na de actualiteiten speelt pianist Peter Kellenbach om 18.20 uur; komen sportproblemen om 18.30 uur aan bod en bent u om 18.35 uur verbonden met Albert Milhado in Londen. Corry Brokken is om 18.40 uur in Spaanse stemming. Jeugdomroep Mignon -bewan delt te 19.00 uur de eigen weg. Om 19.30 uur sluit de AVRO u aan met de Salz- burger Festspiele, waar u oorgetuige bent van een uitvoering van Mozarfs; opera „Cosi fan Tutte", op tekst van Lorenzo da Ponte. Karl Boehm heeft de muzikale leiding. In de pauzen hoort u om 21.05 uur nieuws en radiojournaal; om 22.45 uur nieuws en sportberichten. Om 23.10 uur draait Jan Koopman dan nog wat nieuwe lichte platen in zijn ru briek „Discotaria" en de nieuwsdienst heeft om 23.55 uur het laatste woord werd vastgelegd. In de hoofdrollen Jean ne Verstraete en Leo de Hartogh. De Vlaamse t.v. neemt het t.v.-spel van de AVRO „Vertrouwt u maar op mij" over, en bezoekt daarvóór het klassieke Griekenland. In het Waalse programma om 20.30 uur „De man van de 20e eeuw" en te 21.30 uur „De plaatsjesmolen". (Advertentie) De Nederlandse televisie schenkt van daag aandacht aan het klaarkomen van de miljoenste woning, een heuglijk ge beuren, dat, zoals bekend, in Zwolle plaats vond. De AVRO brengt hierover om 19.30 uur een documentaire van Wim Alings jr. en Fred Hegenaar; de NTS verzorgt om 22.30 uur een discussie hier over onder leiding van burgemeester Boot (van Hilversum). Daartussen om 20.00 uur journaal; om 20.20 uur AVRO's Televizier, en na een bezoek aan de (nieuwe) IVKO-school in Amsterdam om 21.00 uur het televisiespel van deze week „Vertrouwt u maar op mij", zoals het enkele maanden geleden onder regie van Walter van der Kamp op ampexband Geen grote problemen worden van avond in het televisiespel aan de orde gesteld, en dat zal de kijkers wel weer eens deugd doen dachten we, want de laatste weken is er op hun concentratievermogen nogal eens 'n be roep gedaan. Michel Duran schreef het, Alfred Pleiter vertaalde het en Walter van de Kamp zocht voor de bezetting van „Vertrouwt u maar op mij" zijn acteurs o.a. in de Amsterdamse onder wereld. Want daar speelt „Vertrouwt u maar op mij" zich af." zij het dan, dat het de onderwereld van Parijs be treft. De lieve Fonsine Lefrane (gespeeld door Jeanne Verstrate) is een keurige dame van middelbare leeftijd, wier le ven zich zonder al te veel problemen heeft voortbewogen. Zij verschaft on derdak aan een brave man, Leon Achil- le (gespeeld door Leo de Hartogh) zon der te weten, dat zich onder de pruik en achter de valse snor een aartsmis- dadiger bevindt, die er op uit is in het huis van Fonsine een veilig hoofdkwar tier voor zijn bende te scheppen. Doel van de bende: het ledigen van safes in grote bankinstellingen. Maar ja, mis daad en meisjes willen wel eens- niet hand in hand gaan. De lieve Fonsine blijkt zeer onder de indruk van de charmes van Leon, en zijn rechterhand Freddo (Wim de Meijer) heeft een oogje op de lieve Sophie (Els Hillenius) een dienstmeisje. De gedachten van de misdadigers zijn verdeeld tussen liefde en werk, en als dan de kraak wordt ge pleegd weten ze niet precies hoe ze dat aan moeten leggen: alles vertellen of de zaak geheim houden. Dat is het thema van vanavond: humor en liefde in de onderwereld. Trouwe bezoekers van de hoofdstad zullen in een van de broers Corsini de welgebouwde Ham mie de Beukelaar herkennen, die in Amsterdam een cafeetje drijft. Massi mo Goetz zorgde voor de décors en de muziek werd gecomponeerd en ge speeld door Wim Jongbloed en een en semble. 35) ..Ik heb het op alle mogelijke ma nieren geprobeerd, zoals monsieur Poi- rot weet. Eerst heb ik vastgesteld, dat geen enkel lid van zijn familie op een verdachte wijze aan zijn of haar eind is gekomen. Ik heb elk zijpaadje zorg vuldig afgezocht en ik ben tot 'de con clusie gekomen, dat we alles kunnen condenseren tot één mogelijkheid, .en een vage mogelijkheid bovendien. Een paar jaar geleden is Roberts blijkbaar iets te ver gegaan met een van zijn vrou welijke patiënten. Misschien ook leek 't maar zo er is in werkelijkheid niets geweest. Maar de vrouw was van de zenuwachtige, opgewonden soort, die dol is op scènes maken cn op een gegeven ogenblik heeft de man waarschijnlijk lucht van het geval gekregen of heeft de vrouw .bekend". Hoe het zij..de bal was aan het rollen gebracht..de woedende echtvriend dreigde de dokter het geval te zullen rapporteren, .hetgeen het einde van zijn carrière betekend zou hebben." „En wat is er toen gebeurd vroeg Mrs Oliver een en .al spanning. Klaarblijkelijk is het Roberts gelukt, de boze mijnheer tijdelijk te kalmeren., en kort daarop is hij -_ de mijnheer - aan miltvuur overleden." „Miltvuur? Maar dat is toch een veeziekte?" Hoofdinspecteur Battle grinnikte. ..Knap van u, Mrs Oliver. Niet het onvindbare vergif van de Indianen in Zuid-Amerika! Misschien herinnert u zich dat er toentertijd een soort van paniek is geweest.over geïnfecteerde, goedkope scheerkwasten. Bij het onder zoek bleek, dat Craddock's scheerkwast de oorzaak van de infectie was." „En dr. Roberts was de behandelen de medicus?" „O, nee. Daar was hij te glad voor. Ik denk trouwens ook niet. dat Crad- dock hem als dokter genomen zou hebben. Het enige bewijs, dat ik heb., en dat is een heel schijntje., is het feit. dat zich onder de patiënten van dr Roberts ook een geval van miltvuur heeft voorgedaan, gelijktijdig, ongeveer tenminste, met het geval Craddock." „Bedoelt u, dat de dokter de kwast geinfecteerd moet hebben?" „Ja..dat is mijn idee. Maar het is ook niets meer dan een idee. Geen spoor van bewijs! Pure fantasie- Maai de mogelijkheid bestaat." „Hij is naderhand toch niet met die Mrs Craddock getrouwd?" ,,0, nee. .blijkbaar kwam de genegen heid maar van één kantvan de kant van de dame. In het begin is er blijk baar nog een hoop heibel geweest, maar tenslotte heeft ze toch opgegeven en is vrolijk en wel naar Egypte ge trokken., en daar gestorven. Een geval van bloedvergiftiging. Officieel heeft 't "n lange en mooie naam, maar dat zegt u, als leek, natuurlijk niets- Heel z.eld- zaam in ons land, veelvuldig voorko mend onder de inboorlingen van Egyp te." „Dus dan kan de dokter haar niet vergiftigd hebben?" „Dat weet ik zo nog niet," ze-i Bat tle langzaam. „Ik heb een poos met een bacterioloog, een vriend van me, zitten praten, geweldig moeilijk een po sitief antwoord uit die kerels te krijgen. Ze zeggen nooit „ja" of „nee", 't Is al tijd „onder zekere omstandigheden is dat ongetwijfeld mogelijk geweest" of „zou afhangen van de gezondheidstoestand van de patiënt" of „is een paar maal in derdaad voorgekomen" of „veel zou af hangen van de individuele idiosyncrasie" en dergelijk gezeur meer. Maar na veel en lang praten heb ik er dit uit gedistil- ppff leerd: de bacil..of bacillen zullen het wel zijn..kunnen voor het vertrek uit Engeland in het bloed gebracht zijn. re. symPtomen blijven namelijk een he le tijd uit.." Poirot vroeg: „Was Mrs Craddock misschien, voor ze naar Egypte ging te gen tyfus ingeënt? De meeste mensen laten dat doen „Knap gevonden, monsieur Poirot." - i Roberts heeft de inenting verricht?" „Ja. Maar daarmee zitten we weer op het dode punt. Bewijzen kunnen we niets.. Ze heeft twee inentingen gehad. en dat kunnen best inentingen tegen tyfus geweest zijn. Of één kan een inenting tegen tyfus zijn geweest en de ander..iets anders. We weten het niet. En we zullen het nooit weten, 't Is allemaal hypothese, anders niet- Alles wat we kunnen zeggen, is: het kan zo geweest zijn." Poirot knikte nadenkend. „Toch klopt het met een paar opmerkingen, die Shaitana zich tegenover mij heeft ver oorloofd. Hij zong de lof van de moor denaar. die succes heeft..de man, die dat hem nooit iets ten laste gelegd kan worden." „Maar hoe wist Mr. Shaitana het dan?" vroeg Mrs Oliver. Poirot haalde de schouders op. „Dat komen we beslist nooit te weten. Hij is zelf een poos in Egypte geweest. Dat weten we, omdat hij Mrs Lorrimer daar heeft leren kennen. Misschien dat hij I daar heeft horen spreken over het ge val Craddock. .eigenaardige verschijnse len misschien, .of twijfel aangaande het 1 feit, hoe ze de infectie opgelopen kon hebben. En bij een andere gelegenheid., toen hij weer terug was, heeft hij over Mrs Craddock en dr Roberts misschien horen mompelen. Misschien heeft hij toen een plagende opmerking gemaakt en met verbazing het plotseling op zijn qui-vive zijn van de dokter gezien.... precies, hoe het gegaan is, kom je nooit te weten. Sommige mensen zijn experts in het raden van geheimen. Mr Shaitana was een van die mensen. Hoe hij erachter gekomen is, doet trouwens niets ter zake- Voor ons gaat het er niet om, of hij het geweten of geraden heeft..maar of hij goed geraden heeft." „Volgens mij wel," verklaarde Bat tle. „Ik heb zo'n idee, dat onze joviale, eeuwig opgewekte dokter, als het er op aankomt, niet overscrupuleus zal zijn- Ik heb meer dergelijke mensen gekend twee of drie. .merkwaardig, zoals zekere types op elkaar lijken. En in mijn ogen is hij een moordenaar. Craddock is door hem vermoord. En 't is best mo gelijk, dat hij Mrs Craddock toen zij lastig begon te worden en hem niet los wilde laten, met een omweg ook heeft vermoord. Maar heeft hij Shaitana vermoord? De VPRO startte gisteravond zijn sterk gevarieerd programma met de vijfde af levering van „Onder vuur", waarbij deze keer de minister van O. K. en W„ mr. Cals het lijdend voorwerp was, op wie vele vragen werden afgevuurd. Merk waardigerwijze kwam de mammoetwet slechts even om de hoek kijken. Nadat het nieuws aan het oog van de kijker was voorbijgerold, bracht Kees Brusse weer een sprankelende schets van Simon Carmiggelt die thans in contact was gekomen met een bloemenkoopman, die peel}, had. De tweede aflevering van „Boeken aan het woord" welke hier volgde had o.a. de Grote-Vier-omnibus op de lijst. De volgende sprong was naar het ca baret. Max Tailleur strooide kwistig een grote serie moppen de huiskamer in. Onder de aloude titel „Mens durf te le ven" was het cabaret naar onze smaak verder door de te vele grepen bepaald rommelig. Tenslotte vielen er nog twee sneetjes te verorberen, voordat de koek op was. Allereerst bracht Indra Kamadjojo met zijn bekende elegante handgebaren het verhaal van Raden Pandji en toen volg den ontvangen reacties op het medio september gebrachte stuk „Hij zit aan de smeltkroes". Een te overladen programma en dus vermoeiend. Ongetwijfeld zullen velen de knop vroegtijdig hebben omgedraaid dan wel ingedrukt hebben. J.M.N. Donderdag 8 november HILVERSUM I 402 m KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12,04 Lichte muz. 12,25 V.d. boeren 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Lichte gram. 13.00 Nws. 13,15 Licht orkest met zang sol. 13,40 Wissewassen licht progr. NCRV: 14.00 Klass. gram. 14,15 De mil joenste woning na de oorlog, rep. van een bijeenkomst 15,15 Klass. gram. 15,35 Licht ens. 15,55 Verkenningen in de bijbel, bijbeloverd. 16,15 Pianorec., klass. muz. 17,00 V.d. jeugd 17.30 Schoolzang 17,40 Beursber. 17.45 Gram. 17,55 Licht ork. en zangsol. 18,15 Sportrubr. 18,30 Licht instr. trio 18,50 Sociaal perspectief, lez. 19,00 Nws. en weerpraatje 19,10 Geest, liederen 19,30 Radiokrant 19,50 Politieke lez. 20,00 Lichte gram. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel (6) 20,50 Sa men uit, samen thuis, gevar. progr. 22,00 Kerkorgelconc., klass. muz. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23.00 Platennws. 23.30 Vers in het gehoor, lit. progr. 23.55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12,00 Lichte orkestmuz. en zangsol. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Uit het bedrijfsleven, lez. 12,43 Hammondorgelspel 13,00 Nws. 13,15 Me- ded„ event, act. of gram. 13,25 Beursber. 13.30 Johan-Willem Friso kapel 14,00 Pianoduo, moderne muz. 14,30 V.d. vrouw 15.05 Zing met ons mee 15,30 Voordr. 15,45 Licht ens. 16,00 Van vier tot vijf, radioprogr. in een notedop 17,00 V.d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Event, act. 18,20 Pianospel 18,30 Sportpraatje 18.55 Gespr. brief 18,40 Zuidamerikaanse liedjes 19,00 V.d. jeugd 19.30 Salzburger Festspiele 1962: Cosi fan Tutte, opera (le acte) 21,05 Nws. 21.10 Act. 21,25 Salzburger Fest spiele 1962: Cosi fan Tutte, opera (2e acte) 22,45 Nws., meded. en beursber. 23,00 Sportact. 23.10 Discotaria, nieuwe gram. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz, 12,30 Weerber. 12,35 Gram. 12,50 Beurs ber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16,00 Beursber. 16,06 Franse les 16,21 Lichte gram. 17,00 Nws. 17,15 V.d. kind. 17.50 Koorzang 18,18 Paarde- sportber* 18.20 V.d. sold. 18,50 Radiokron, 19,00 Nws. 19,30 Kookpraatje 19,40 Gram. 19,50 Vrije politieke tribune 20,00 Chan sons 20,30 Symfonie-ork. en sol., moderne en klass. muz. In de pauze: Pianorec. 22,00 Nws. 22,15 Lichte gram. 22,55-23,00 Nieuws. Dat is de vraag, waarom het gaat. En daar twijfel ik aan, als je het type misdaad vergelijkt. In het geval van de Craddocks heeft hij beide keren van 'n medische methode gebruik gemaakt. heeft hij de zaak zo geregeld, dat hun dood het gevolg lijkt van een natuurlijke zaak. En als hij Shaitana had willen vermoorden, zou hij ook op die manier te werk zijn gegaan. Dan had hij ook de bacil gebruikt en niet het mes." „Ik heb geen seconde gedacht, dat hij het gedaan heeft. Het ligt om zo te zeggen, te veel voor de hand." „Exit Roberts," mompelde Poirot- „En de anderen?" Battle ging zich te buiten aan een ongeduldige beweging. „Wat de anderen betreft, heb ik bot gevangen. Mrs Lorrimer is al twintig jaar weduwe. Het grootste deel van die twintig jaar heeft ze in Londen ge woond.. alleen heeft ze nu en dan een winter buitenslands doorgebracht. Op de gewone, conventionele manier: de Rivièra.. of Egypte., niets buitenissigs Mysterieuze sterfgevallen heb ik niet kunnen ontdekken. Ze heeft blijkbaar een heel gewoon, normaal leven geleid., het leven van een vrouw van de wereld. Iedereen respecteert haar en er >vordt niet anders dan met de grootste achting over haar gesproken. Het enige punt in haar nadeel, dat ze weten te vertellen is, dat domme mensen haar irriteren., zo, dat ze ze niet in haar nabijheid kan velen. Ik geef dan ook eerlijk toe, dat ik, wat Mrs. Lorrimer betreft, over alle fronten verslagen ben.. En toch moet er iets zijn. Anders was Shaitana nooit zo zeker van zijn zaak geweest." i (Wordt vervolgd) ENQUETE Het hoofd van een school in Lon den heeft kritiek geleverd op de welvaartstaat ,die jongelui voort brengt, wier enige ambitie is: een „goede baan met een pensioen te krijgen". Uit de enquêteformulieren, ingevuld door middelbare scholie ren, is gebleken, dat de meeste kin deren posities ambiëren als kan toorbediende, handwerksman en kapper. FLIISK Dank zij de oplettendheid van een 7-jarige heeft de politie te Lyon een autodief kunnen pakken. Het kind zat voor het raam, toen het zag, dat een vreemde plaats nam achter het stuur van de auto van zijn buren. Terstond sloeg het alarm bij zijn ouders, die de politie waarschuwden. Het kind wist bovendien het uiterlijk van de dief precies te omschrijven! GEVONDEN VOORWERP De heer James Wilding uit Hud- dersfield heeft 11 kinderen, waarvan hij een vrij hoog percentage in zyn auto kan stouwen. Dezer dagen „ver loor" hij de 4-jarige Janie, die uit de rydende auto viel en later schreiend maar ongedeerd werd opgepikt door de bestuurder van een andere auto. Het gevonden voorwerp werd met ge juich door de dankbare vader bij een politiepost afgehaald' NIEUW Engelands eerste luchtpolitie-agent begint deze week zijn dienst. Hij zal van een hefschroefvliegtuig uit bood schappen seinen aan wegpatrouilles om het verkeer in goede banen te lei den en vanuit de lucht ook het oog houden verkeersovertredingen. Sergeant George Blair is voor deze nieuwe functie uitgezocht en zal een verrekijker bij zich hebben, zodat hij de nummerplaten van auto's zal kun nen lezen. Wanneer een geparkeerde auto jn de weg staat zal hij een dienst doende politieman op de grond per radio opdracht geven deze te verwij deren. Hij zal ook helpen bij het ont warren van verkeersopstoppingen, het opsporen van zoekgeraakte kinderen e.d. V% V f/20 Het gemak dient de mem BRUSSEL FRANS 484 m: 12,03 Gevar. muz. 14,08 Ka mermuz. 15,03 Lichte muz. van Belgische componisten 16,08 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,30 Pianorec. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 22,00 Wereldnws. 22,55 Nws. Vrijdag 9 november HILVERSUM I 402 m KRO: 7.00 Nws. 7,15 Klass. gram. 7,30 V.d.' jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8,50 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio 10,05 Klass. en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur 10.35 Lich te gram. 11,00 V.d. zieken 11,40 Klass. gram. 11,50 Als de ziele luistert, lez. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdlied 7,23 Lichte gram. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Weens filharm. ork., klass. muz. (gr.) VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10,20 V.d. vrouw 11.00 V.d. kleuters 11,15 Fluit en piano, moderne muz. 11,40 Hammondorgelspel. Donderdag 8 november AVRO: 19,30 De één-miljoenste woning, documentaire NTS: 20,00 Journaal AVRO: 20,20 In AVRO's Televizier 20,30 Geen kunst zonder kennis, documentaire 21,00-22,40 Vertrouwt u maar op mij, blijspel. VLAAMS BELGIë: 19,00 V.d. tieners 19,30 V.d. vrouw 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Het klassieke Grieken land, cultuurhistorische uitz. 21,00 Ver trouwt u maar op mei, komedie 22,10 Nieuws. FRANS BELGIë: 18,30 Berichten 18.35 V.d. kind. 19,00 Aux Moteurs 19,30 De socialistische gedachte 20,00 Journ. 20,30 De mens van de 20e eeuw, wedstrijd- progr. 21,30 Nwe films 22,00 Lectuur voor alleen 22,50 Journaal. Een kudde van 20 schapen uit Amstel veen werd in verband met de bestrijding van de ook in deze gemeente geconsta teerde hondsdolheid op last van de vete rinair inspecteur voor de volksgezond heid in Noord-Holland in haar geheel afgemaakt. Dè kadavers worden vernie tigd. Op 2 oktober werd een der dieren gebeten door een uit Amsterdam afkom stige herdershond, die ook een hond ge beten heeft, welke aan hondsdolheid is overleden. Het gebeten schaap stierf en nadien zijn nog twee schapen overle den. Niet vastgesteld is kunnen worden of deze dieren ook door de herdershond zijn gebeten. Alle dieren van de kudde moesten derhalve als verdacht worden beschouwd en daarom is uit voorzorg tot hun vernietiging besloten. De eigenaar van de kudde krijgt krachtens de vee wet op grond van een door de gemeente gemaakte waardering van de dieren een schadevergoeding uitgekeerd. De straten van het toch al door water last getroffen Barcelona zijn gisteren op nieuw ondergelopen. Laaggelegen gebieden waren ontruimd als gevolg van de overstromingen die eerder in de week plaatshadden. Daarbij werd voor 1,3 miljoen dollar schade aan gericht en moesten naar schatting dui zend mensen worden geëvacueerd. (Advertentie) van deze unieke weekendaanbieding OERDEGELIJKE KWALITEIT. DIAMANTHARD EN GIFTVRIJ. PRACHTIG GLAN ZEND EMAILLE. VAN EXTRA ZWARE KWALITEIT BEKEND FABRIKAAT Kleur: Licht- crème met goud bies. Een practische set van 3 pannen in de maten 18 - 20 en 22 cm middellijn. Drie practische maten waar U echt lang plezier van zult hebben. Nu voor de HALVE PRIJS Wacht niet te lang want slechts 400 klanten kunnen hiervan profi teren. BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT 14-4. Minter greep de spartelende voe ten van zijn broertje vast en begon te trekken, maar het ging erg zwaar, want het deeg in de ton zoog als een moeras. „Oei", mompelde hij hijgend, „ik moet hem er toch uit zien te krijgen, anders wordt hij straks meegebakken de misdaad zo volmaakt heeft uitgevoerd in het brood, en zou zich lelijk verbran den". Hij trok en trok. en ja hoor, stop pend en slissend kwam de gedaante van Hinter te voorschijn en stond even later als een ongare taaipop tegen de ton geleund. „Pss fss, blp", zei Hinter ongelukkig, maar Minter begon te schateren van het lachen. „Hihi, nu ben je net een taart! Ik ga je mooi versieren!" ,,M-maak me schoon", riep Hinter moeilijk door de kleverige massa heen, „ik kan me niet bewegen". Maar Minter had al een paar sui kervruchtjes gegrepen, mooie rode en groene, en plakte ze op het deeg-hoofd van zijn broertje- ,,'n Verjaardags taart word je!" riep het ventje uitge laten. „H-houd op!" siste Hinter woedend. ..We moeten dat broodje met goud aan de veldwachter brengen. Het is van de diefstal!" „Dit is veel leuker!" kraaide Minter, en hij greep een taartespuit om mooie roomkrullen aan te brengen Maar opeens ging de deur van de bakkerij open..

de Stem | 1962 | | pagina 5