m wzyfêfr Blue smullen om er tegen te kunnen Dagblad De Stem AVR( non-j Rusland stemt in met Rode Kruis-inspectie PERSONEEL OOK VAN DE PARTIJ Derde hoofdstuk liturgie: een aanpassing allerwegen WSÊSMSÊÊ mm» Klaar? Lieidac J. C. A. Neve DE PRINS Gemeente Hulst (Z) 10 jaar EXTRA aanbiddingen Kroestjev: Door oog van naald Minder veilingdagen voor fruit Basketbalploeg in het geweer Vergadertempo wordt versneld t t een beste krant in elk opzicht! Hotel - Café - Restaurant - Pension Firma Gragtmans en Wiesman Lederfabriek - Waalwijk voor diverse afdelingen TE KOOP: 10 iepen, staande op de stadswallen k Parade vc nationale oc^eze DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 Blijkens een bekendmaking van „Tass" heeft de Sovjet-Unie ingestemd met een visuele controle in open zee door ver tegenwoordigers van het internationale Rode Kruis op de dekladingen van de schepen die raketten en ander materieel uit Cuba afvoeren. Volgens „Tass" hebben Cuba en Rus land voorts geen bezwaar meer tegen volledige controle door het Rode Kruis op de ladingen van schepen die onder weg zijn naar Cuba. Ook dit in open zee. Het Rode Kruis zou moeten werken onder de auspiciën van de Verenigde Na ties. Tass deelt mede dat de Russische lan- ceerbanen zijn ontmanteld en de raketten zijn ingepakt. De afvoer is begonnen. Tijdens een receptie ter gelegenheid van de verjaardag der oktober-revolutie heeft oremier Kroestjev verklaard dat de we- eld „zeer, zeer dicht" bij een thermonu- cleair conflict over Cuba is geweest. Hij gaf toe dat Rusland 40 raketten op Cuba had gezet voor de verdediging van dat land. „Maar wat heeft 40 raketten te bete kenen?" vroeg hij. „We hebben onze ra cetten er nu uitgehaald en waarschijn lijk zijn ze al op de terugweg". Op zeker ogenblik betreurde de premier dat Rus land omringd was door raketbasissen, doch hij voegde er aan toe: „We leven nog, we zingen en dansen zelfs". Kroest jev liet doorschemeren dat het besluit om de Russische raketten uit Cuba te verwijderen, moeilijkheden met Castro had opgeleverd. In verband met het teruglopen van de aanvoer van appels en peren heeft de directie van de veiling in Kapelle-Bie- zelinge besloten met ingang van de ko mende week de fruitveiling op maandag te laten vervallen. Er zal dan enkel nog fruit geveild wor den op woensdag en vrijdag om 1 uur 's middags. Ook de veilingsvereniging ,,Zuid Be veland" te Goes heeft deze week beslo ten het aantal veilingdagen voor fruit in te krimpen tot twee per week. Hier komt de vrijdagveiling te vervallen en wordt enkel nog fruit geveild op dins dag en donderdag om 1 uur 's middags. Toen aan de premier werd gevraagd of de spanning om Berlijn was afgeno men, keek Kroestjev ernstig: „Het pro bleem Berlijn wordt thans meer acuut. Berlijn is Cuba niet. Berlijn kan ook moeilijkheden veroorzaken en daarom moet dit probleem worden opgelost. Wij willen Berlijn niet. Wij hebben het niet nodig. Wij vragen om vrede en een vre desverdrag. Dat hebben wij nodig". In een uitzending van radio Tirana heeft Albanië gisteren de Russische po litiek ten aanzien van Cuba aangevallen. „Communistische overwinningen op het kapitalisme kunnen niet behaald worden door concessies aan de imperialisten", aldus radio Tirana. Het Nederlandse basketbalteam, dat donderdag 8 nov. in Diekirch en zater dag 10 nov. in Baden interlandwedstrij den speelt tegen resp. Luxemburg en Zwitserland, is als volgt samengesteld: Gerrit Kok, Rob Sterker, Jan Driehuis, Jan Bruin (allen Landlust), Wim Fran ke, Ton Boot, Frans de Haan (allen Wol ves), Jan Schappert en Michiel de Mon- chy (beiden Agon), Jan Sikking DED, Dolf Pouw (Argus) en Bart Tuinstra (Herly). De ontmoeting tegen Luxemburg geldt als wedstrijd voor de voorronden van het Europees kampioenschap, dat volgend jaar in Polen wordt gehouden. De selectie geschiedt in twee etappe: de winnaar van Luxemburg-Nederland (bij winst plaatst Nederland zich direct en bij verlies volgt een returnwedstrijd in Nederland) komt daarbij uit tegen de winnaar van het vierlanden-toernooi, dat eerdaags in Belfast wordt gehouden tus sen Engeland, Schotland, Wales en N.- Ierland. De twee ploegen, die de eerste selectie hebben doorstaan, spelen in maart of april in Gent een wedstrijd om een plaats in het Europees kampioen schap. De wereldkampioenschappen basket bal die van 1 t.e.m. 16 december in Ma nilla zouden worden gehouden, gaan niet door. De Internationale Basketbal- Federatie heeft deze wedstrijden afgelast, omdat de Philippijnen niet hebben ge antwoord op een telegram, waarin werd geëist dat de leden van het Zuidslavische team een inreisvisum zouden krjjgen. De kampioenschappen zullen nu waar schijnlijk eind maart 1963 worden gehou den. Voor de organisatie komen in aan merking Mexico, Brazilië of de Verenig de Staten. Het derde hoofdstuk van het schema over de liturgie, dat thans door de Con cilievaders in behandeling is genomen, zou naar vernomen wordt de volgende uggesties omvatten: 1. Ritueel: faciliteiten voor de bis schoppenconferenties om regelingen te treffen voor het gebruik van de volks taal. 2. Sacramenten: herinstelling van het doopleerlingschap en verkorting van het oopritueel voor kinderen. 3. De biecht: wijzigingen ter bevor dering van betere gebruikmaking van dit sacrament door de gelovigen. 4. Sacramenten der zieken: een nieu we zalving, verschillend van de tot nog toe gebruikelijke toediening van het Heilig Oliesel, dat door stervenden dik wijls in staat van bewusteloosheid wordt ontvangen. 5. Misorde: een herziening van de misgebeden. 6. Huwelijk: inzegening van het hu welijk tijdens de mis en niet reeds daar voor en invoering hierbij van gebeden in de volkstaal. 7. Sacramentaliën: een ritueel voor het afleggen van religieuze geloften en inkleding. 8. Dodenritueel: invoering van een speciale rouwdienst voor kinderen. In de algemene vergadering van woensdagochtend heeft secretaris-gene raal mgr. Felici meegedeeld, dat na af werking van het schema over de litur gie de constitutie van de theologische commissie over de bronnen der openba ring in behandeling zou worden geno men. Het is de bedoeling dat de Concilieva ders zich in snel tempo door het laatste deel van het liturgisch schema heen- werken. Zij hebben daarom besloten al leen nog het hoofdstuk over het bre viergebed apart te behandelen, maar de nog resterende hoofdstukken over het liturgisch jaar, de liturgische benodigd heden, de gewijde muziek en de ker kelijke kunst tegelijk af te werken. De 14e algemene vergadering stond onder voorzitterschap van kardinaal Gil- roy uit Australië; 21 Concilievaders voerden het woord, onder wie mgr. Bek kers, bisschop van Den Boscsh. Zes Con cilievaders zagen van hun spreekbeurt af In de gisteren gehouden vergadering van het Concilie hebben verschillende sprekers voorstellen gedaan om tot een vernieuwing in de toediening van de sacramenten te komen. De Afrikaanse bisschop, mgr. Malula, (Leopoldstad), vroeg onder luide toejuichingen de riten aan de Bantoecultuur te mogen aan passen. Van andere zijde hoorde men de wens uitspreken de toediening van het doop sel te combineren met die van het vorm sel, zoals dat in oud-christelijke tijden gebeurde. Velen wensten ook het H. Oliesel niet meer te betitelen als een sacrament van de stervenden. Het moest veeleer een sacrament voor de zieken worden. De plechtigheden van de begrafenis zouden ook veel in betekenis kunnen winnen als zij meer werden gezien als Christus' overwinning op de dood. Daar om moest het zwart van de requiemmis worden vervangen of door het wit of anders door het rood. TANDARTS St. Jansteen VRIJDAGS ALLEEN SPREEKUUR van 4 tot 6 u. Voorlopig kosteloos Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Bre da van 2 november 1962 werd in staat van faillisse ment verklaard Jan van Essen, geboren te Zeist, 4- 2-1922, colporteur, wonende te Oosterhout aan de Van Kinschotstraat 14. met be noeming van Mr. E. H. Thijssen tot Rechter-Com- missaris en van ondergete kende tot curator. De Rechter-Commissaris heeft bepaald: 1. dat de schuldvorderingen uiterlijk op 24 november 1962 bij de curator moe ten zijn ingediend; 2. dat de verificatie-verga dering zal worden gehou den op woensdag 12 de cember 1962 om 2.30 uur in het Paleis van Justitie, Sophiaplein, Breda. De curator, Mr. C. C. Spiegel Sophiastraat 26 Breda Net meisje voor dag of dag en nacht of goede werkster gevr. Mevr. Lockefeer- v. 'ungen, Glacisweg 46, Hulst. Net meisje voor huish. werk gevr. voor direct hoge ver diensten. goede behandeling. Aanmelden: Café Restaurant „Het wapen van Zeeland" Markt 15. Axel. Werkster gevraagd 1 dag per week. Mevr. S. Elffers, Heren- gracht 8. Terneuzen. Tel. 2751. Degelijk r.-k. meisje gevraagd in gezin met kleine kinderen, voor dag of dag en nacht. J. Halters-Adank. Vuchtstraat 43, Breda. Tel. 40108. Fijn werk voor een jongeda me bij De Faam in Breda. Tegen een goed loon in een buitengewoon prettige omge ving. Waar u zelfstandig aan een prettige toekomst kunt werken. Een buitenkansje. Kom morgen eens langs, dan kunt u overmorgen aan dat prettige werk beginnen. Bij De Faam Liniestraat 19, Bre da. Tel. '22311. Wilt u bij De Faam komen helpen? Wij hebben hard be hoefte aan hulp. Wij zoeken een actieve, jonge werkkr., waar we goed werk tegen een goed salaris aan kunnen over laten. Wilt u ons komen hel pen? Eventueel werktijden in overleg. De Faam, Liniestraat 19, Breda. Tel. 22311. Frans sprekend klein gezin, met jongetje van 6 jaar, zoekt meisje vr. huishoud. In nieuwe villa. Zeer hoog loon. 1 Maand betaald verlof, met weekend vrij, geconsidereerd. Schr.: Mme. Martroye. 16, mansstraat 379181. Martroye. 16, Rijck- Antwerpen. Tel. 2-Wielig open aanhangwagen- tje voor luxe auto te k. Alle maten, nieuwe, gebruikte en gecoverde autobanden. Nieuwe accu's 6 volt 90 amp. met 18 mnd. gar. f 34,-, met inleve ring. J.M. Tijs, Talmastraat 61, Breda. Te. 37670. 64444 Bekkers. Naaimach.-nieuws. Nog enkele volaut. merk z.z. naaim. van f 425,- voor f 295,- met kl. lakbesch. Elektr. in lu xe koffer, stoppen en bord. f 185,- Inruilmach. steeds in voorraad v.a. f 34,- onder ga rantie. Singer in luxe salon- kast f 95,-. Alleen bij Bekkers gev. sinds 1890. Boschstraat 67, Breda. Shoe-post Breda jongens schoe nen op spitse leest in zwart en bruin leder. Prijzen vanaf f 14,90 32-35 en f 16,90 36-40. Afbraak te koop. Grote partij kraaldelen hout als nieuw werk r.k kapel, woonwagenkamp, Breda. 200.000 boomse steen, verder een grote partij beton- tegels 2.000 stuks, tevens grote partij hardboardplaten, alle ma ten, verder 100.000 stuks nieuwe latten, alle maten. Verder nog 5000 tuile de nord-pannen rood alles wordt gratis thuis bezorgd Dagelijks geopend van 7 uur tot 's avonds 8 uur. Het goed koopste adres is en bij ft Har ry Gij zen, aannemer van alle sloopwerken, groot en klein. Vestkant 103-113-115. Tel. 1600- 36607 of 36225. Breda. Partij ijzeren balken, part. ijze ren pijpen alle maten, 2 alu minium tanks 3000 en 3800 1., afval plaatijzer, nieuw, te koop. J.B. de Vos, Molenstr. 13, Oosterhout, tel. 01620-3827- -4509. Zoekt u voor uw zoon of dochter met St.-Nicolaas een pracht gitaar van f 75,-, nu voor f 30,-. Schrijf dan even een briefkaartje aan de Firma van Bree, Scheidingsrtaat 110, Eindhoven. Wij komen u dan vrijblijvend aan huis bezoeken. ■f !f Gelukkig maar! Wam wat zul je in de weer zijn met armen en benen. En wat zal de wind langs je oren suizen. Maar je kunt er tegen. Daar heeft moeder voor gezorgd ...MET BESTE, RIJKE BLUE BA 1ST). Bereid van energierijke grondstoffen. En met vitamine A en D en provitamine A. Om te helpen groeien. Om te helpen zorgen dat je legen een stootje kunt. Iedere dag wéér. ...MET LEKKERE, SMEUÏGE BLUE BAND. Blue Band waarmee U de maaltijden nog smakelijker maakt. Lekker eten is het begin van alles. Blue Band: om lekker te eten,om goed te eten. Iedere dag wéér. .iedere dag wéér! ti.t40iK.WH Half aut. Miele wascomb. z.g. a.n. te koop. Okeghemlaan 5, Breda. 64788 Geschilderde Rembrandt-repro- ducties te koop. Mooi St.-Nico- laascadeau. Tel. 30402, Breda. Kolenhaard f 50,-. Stofzuiger f 20,-, Schoenrep. mach. f 25 Houtmarkt 19ABreda. Z.g.a.n. Koelstra kinderwagen te koop. Hoge wielen en uit- neembaar met matrasje, wa genvacht en wagentas. Korte Gampelstraat 3A, Breda. Wandelwagen en kinderf. leeft. 3-7 jaar te koop z.g.a.n. Te bevr. Yzerenhandstr. 24, Hulst. Heden overleed toj; onze grote droefheid, na een geduldig langdurig gedragen lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde vader en grootvader CORNELIS RIJK echtgenoot van Cornelia de Jonge in de ouderdom van bijna 79 jaar. Baarland: M. Rijk M. Rijk-v. 't Westeinde en kinderen Kwadendamme L. II. Rijk J. Rijk J. A. Rijk A. Rijk-Rentmeester C. Rijk Engelen: M. P. Rijk J. v. 't Westeinde-Rijk P. v. 't Westeinde Kwadendamme C. L. Rijk B. Rijk P. Rijk A. Rijk C. Rijk-Rijk Rilland: P. Bonte-Rijk P. Bonte Kwadendamme, 7 november 1962. Siguitsedijk 15. De plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden op zaterdag 10 november a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Bonifatius te Kwaden damme, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof, aldaar. Dat hij ruste in vrede. •MB Heden overleed plotseling, voorzien van het H. Oliesel, onze inniggeliefde man, vader, grootva der, broer en oom THEODORUS FRANCISCUS WARRENS echtgenoot van Bertlia Celina (1e Caluwé in de leeftijd van 74 jaar. B. C. Warrens-De Caluwé R. J. Warrens I. M. Warens-De Caluwé R. L. Warrens C. J. Warrens-Hamelink Nancy Sas van Gent, 6 november 1962. Zandstraat 71. De plechtige uitvaartdienst, waarna de begrafe nis, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op zaterdag 10 november a.s. om 9.30 uur in de kerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Rozenkransgebed in het kerkje van de H. Pastoor van Ars in de Zandstraat op vrijdagavond om 7 uur. Zij die bij vergetelheid, geen bericht ontvingen, worden verzocht deze annonce als zodanig te aanvaarden. Vleessnijmachine te koop, in goede conditie. Adres: Linie straat 111, Breda. Studiepiano t.k. i.g.st. teg. elk aann. bod. Plataanstraat 101, Breda. Na 18.00 uur. Te liuur te Oostburg gestoff. evt. geh. of ged. gem. bene den zit-slaapkamer m.v.w., keu ken en w.c. vrij uitzicht. Ge heel of ged. pension mogelijk. Br. ond. no. 39123 bur. v.d.bl. Fiat 600 te koop, bj. '57, type '58, met draairamen, cocos- matten en verwarming, in keu rige st. Te bevr. Valkeniersl. 177. Breda. Tel. 32612. Inruil en financiering mogelijk. Vespa G.L. scooter wegens plaatsgebrek te koop f 750,-. M. Klaaijsen, Ginnekenstr. 130, Breda. Tel. 31226. Na 6 uur. Shoe-post. Laddervrije nylon kousen voor slechts f 1,98 bij aankoop van 1 paar schoenen. Diepvriezers. Wij hebben steeds in voorraad diverse be kende merken diepvriezers in verschillende modellen zoals open gekoelde, gesloten kisten en staande diepvrieskasten. In- h. van 120 tot 900 liter. Ga rantie en evt. gem. betaling. Wilt u geen geld investeren, „verdien" dan zelf uw diep vriezer door de verkoop van een zeer bekend merk room- en consumptieijs. Vraagt prijs courant of vertegenw. bezoek! Firma L. Souren, Bourgogne- str. 39, Maastricht. (3 Min. van het station). Tel. 04400- 14548. Huis te koop. Zandbergweg. Zaterdag 9-2 uur te bevr. Gin- nekenweg 128, Breda. 64685 Heeft u een woning gekocht of wilt u een woning kopen, maar is de financiering nog niet geregeld? Wellicht kun nen wij voor u een hypotheek verzorgen. Wij hebben moge lijkheden tot elk gewenst be drag, tot maximaal 90 petc. van de koopsom, met of zon der levensverzekering. N. V. Bank v. de Bouwnijverh. Oran je Nassaulaan 21, Amsterdam Zuid, tel. 732332. Pracht B.M.W. te koop, 500 cc. 2 Cyl. '55. Prima staat. Am- stelstraat 20, Breda. Breuklijders, wist u, dat het Scholte's patent reguleerbare luchtbreukapparaat een uit komst is voor breuklijders? Vraag gratis boekje met af beeldingen en prijzen. Fa. C.H. Scholte, Prinses Margrietlaan 55A, Rotterdam-noord. Tel. 83622. Shoe-post. St. Nicolaas-pantof- fels, een bekoring op zich zelf in alle prijsklassen! Ziet onze étalages.64720 3 Zitsbank en 2 fauteuils te k. In prima staat. Kon. Emmal. 21, Breda. Tussen 7 en 8 uur 's avonds. Motor kruiser met 18 p.k. bui tenboord motor, lang 6,80 m, breed 2,60 m b j. '61 pr. f 8000 J. Thijssen. Wolvenhoek 14, Ulvenhout. N.B. Zuiniger stoken door uiterst deskundige voorlichting bij de keuze van uw olie- of kolen- convector. Subliem verzorgd kleurenfolderpakket gratis op aanvraag. De Weerd's Lood gieters- en Sanitairinstallatie- bedrijf, Markt 33, Etten. Afd. Verwarming. Tel. (01600)-2310. Praktikant H.T.S.er zoekt net R.K. kostschool te Sluiskil. Spoedig bericht aan: G. Assel- man, Kwaadstr. 17, Hulst. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten tot f 5000,- voor iedereen. Voor aanschaf van meubilair en wo ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Dan krijgt u algehele in lichtingen. Postbus 1371 R'dam. woningtextiel fabriek. Zeer Geheimh van betaling, houding verzekerd. Vr. vrijblijvend inl. Brieven post bus 251. Rotterdam. Renault 4 bouwj. '55, nieuw gespoten, desk. onderz. toege staan. Prijs f 750,-. Na 5 uur. Marksingel 8, Breda. Austin A. 30-1956 in goede st. Spotpr. f 550,-. Groenewoud 53. Breda. (B. Kei). Wederom jonge Lassies te k. nestkeuze v. kampioen Brian- do, tevens staan ter dekking de Zweedse import reu Royal en Briando. H. Blomsma, Mei doornstraat 66, Breda. 64693. Mooi nest Duitse herders te koop, 6 wk. oud. W. v. Ham, Vaartweg 8, Oudenbosch. Openlijk dank voor verkregen gunsten aan Henri de Belle- tabe. Groene regenjas en -pijpen verloren op 1 november tussen loosterzande en Nieuw-Namen Ter. te bez. bij A.J. Verdur- men, Tasdijk 3, Kloosterzande. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's t.k. v.a. 1957 Min. Kanstr. 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. X Mercedes 220 1954-'55 te koop in prima staat. Bellen na 18 U. K1621-897. 64790 Taunus 12M Carav. '53-'54 t. k. in z.g.st. Met rijkskeur. Roland Holststr. 49A, Breda- Boeimeer. Telf. 43427. Na 3 uur. 64774 De Pree Autohandel. Steeds aanrijdingvrije auto's te koop gevraagd. Breda, Haagweg 31- 33. Tel. 33915. Tilburgsew 135. Tel. 39753. 2130C Op vrijdag 9 november 1962 om 3 uur n.m. zal ons vanouds bekend tt worden overgedregen aan G. DE VOS-VISSERS. Wij danken onze clienten ten zeerste voor het ver trouwen, dat wij hebben mogen ondervinden en wij bevelen de nieuwe opvolger bijzonder in uw gunsten aan. L. DE MOOR-DE DOBBELAERE In aansluiting op bovenstaande delen wij u mede dat met ingang van 9 november a.s. het HOTEL-CAFE-RESTAURANT-PENSION „DE PRINS" van dhr. L. de Moor te Ossendrecht door ons is overgenomen. Wij hopen hetzelfde vertrouwen te mogen genieten als de vorige eigenaar, dat wij zullen nastreven door goede consumptie en vlotte bediening. Beeelfd aanbevelend, G. DE VOS-VISSERS Dorpsstraat 2 - OSSENDRECHT vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden: Dagelijks aan de fabriek, Grotestraat 134C Na zes uur: Kerkstraat 38, Waalwijk. Inschrijvingen in gesloten enveloppe, met vermel ding in de linkerbovenhoek: „nlschrijving bomen" moeten vóór 30 november a.s. alhier zijn ontvan gen. Voorwaarden op aanvrage verkrijgbaar. HULST, 6 november 1962 Gemeentebestuur van Hulst In onze advertentie pagina 12 is abusievelijk in aanbieding WOLLEN MANTELSTOF een foutieve prijs vermeld. DE AANBIEDING MOET LUIDEN: i De Nederlandse televii 24 uur lang: de sterren kykers en luisteraars zu van de uitzending „Het AVRO. Tijd en plaats Amsterdam. Op initiati acties van deze omroep, stichting bij Arnhem zal gedaan om voor de St.- spreekt van vijf miljoen Het is ten bate van lichamelijk gehandicapt dorpen en steden kunnei ken en dus recht hebbc plaats om hun leven te 1 de AVRO al vele maan aan het voorbereiden vai alles wat tot nu in Ned« daan voor verschillende schaduw zal stellen. Het eerst sedert de watersnoc zijn, dat de Nederlands( nacht in de ether mag geldt voor de televisie. Die maandagavond om toont de AVRO een docu over het te bouwen dorp over het leven van de lie dicapten en dadelijk na h en weeroverzicht wordt keld naar het Amsterdan waar Mies Bouwman 1 Theo Ordemans achter Ger Lugtenburg als proc schermen de leiding zuil Men zal beginnen met l inzet en dan zullen sterren het publiek (er kunnen rui in, die elk een tientje enti het opwekken geld te stor voorbeeld geven door de voor dit optreden ontvang beschikking te stellen. Wie er optreden en hoi zal gaan? Mies Bouwman burg en Theo Ordemans niet. Teun van Gelder ook hebben tientallen mensei mensen van vele kunstuil mensen, die op andere ge en bemind zijn. We hebbe toezeggingen binnen, maar neer moeten we het nog eei hebben dus ook bijvoorbi drie van het cabaret gevra Toon Hermans, Wim Kan e veld, maar het zal er alli hangen hoe laat die klaai laat ze dus voor de camera z Een onbekende heeft schilderij van Karei A\ schilderd, zo heeft er in gestaan. Karei had een schildering gemaakt, in voor werktuigkunde van c Hogeschool. Komen daar personeelsleden binnen dat iemand met kwasten ingebroken om er Appels te overkladden met een g van vijfentwintig rode er De politie weet nog nie daan heeft, „maar het zt val geen bewonderaar va pel geweest zijn", conc Nu lijkt dat een intellige maar de waarheid ligt di die als een dief ergens om vijfentwintig volrijp schilderen, moet Appel ze zijn. Met verademing stelde tuigkundige mensen ove dat de appels van wate en men heeft de ware gewoon weer onder vam wassen. Het meesterwer meest doortastende schild* zoals het was. Ik vind het jammer. Of wandschildering nimmer schouwd mag ik aannerr wand weet wat zij voc kwam er een man die er appels overheen schilder kon toen zien wat er stond: een collectie van Appels. ..Kijk. appels", k die er langs kwam denkt appels", want je hebt ook n?et van appels houden, geval: appels. Duidelijk e baar. Nu is het weer niks. die muur komt kan allee k-en „kijk, Appel". Of: bah, Appel. PRAE1

de Stem | 1962 | | pagina 4