Guus Haak - opmars vanuit Mick Clavan ADO II Floyd Patterson wenst zijn revanche op Sonny Liston TWEE wedstrijden om Europacup landenteams Adrie Lasterie gaat trainen in Australië Zeeuwse clubs nu niet in de handbalcompetitie ZESDAAGSE BRUSSEL SPORTTOTO SfuAt^ htt Zwitsers team (vermoedelijk) Tovenaar Pele principieel Stirling Moss: wéér ongeluk Verschuiling achter baard en snor 11 INTERNATIONALS NOG BIJ DE IN SEPTEMBER RESERVES Inzicht Hongarije-Wales 3-1 Bulgarije-Portugal 3-1 Toernooien-Cups Eindhoven weert meeste rallye's Britse voetbal in zwart boekje Geen veilinghallen op zondag Breda profiteert Lavorante nog steeds in coma BVY klopt (4-1) zaterdagteam Weer een dode op autocircuit ..Gedeelde smart" Stanley Rous in Nederland Districtsmatches voor amateurs Bas Maliepaard in huwelijksboot MARKTEN WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 in de Rotterdamse aanval - (Wilson en Bodnar) - geweest. Hij had geëxcelleerd als spil. Na afloop van het duel zei hij: „En nu hoop ik weer op het oranje-shirt" Elek Schwartz heeft anders beslist. (Van onze sportredactie) Op 9 september verscheen ADO tegen Heracles met een sterk ge wijzigde opstelling. De Oosten rijkse trainer Ernst Happel had er na de eerste twee teleurstellende competitiewedstrijden drastisch het met ingezet. Vier spelers, alle „oud-gedienden" in de Haagse ploeg, waren naar de reserves ver wezen: Guus Haak, Cock en Mick Clavan en Henny den Engelse. Reden: de spelers bezaten niet de juiste mentale instelling. GUI'S HAAK «...talent MICK CLAVAN na lesje De Ingreep van trainer Happel - op het veld de ene sigaret na de andere rokend maar in de kleedkamer er angst vallig voor wakend dat er geen sliertje rook te bekennen is - had suc ces. De mentale instelling was binnen enkele wedstrijden veranderd. En nu werd het wyze inzicht van Happel met de verkiezing van Haak en Mick Clavan voor het Nederlands elftal bekroond. Toen Ernst Happel kortgeleden bij ADO in dienst trad kreeg hij carte blan che. Hij heeft er volledig gebruik van gemaakt. Hij is geen man van veel woor den, hij kijkt, denkt na en beslist des noods heel hardhandig. Haak en Mick Clavan hebben het aan den lijve on dervonden. Al behoorden zij tot de cory feeën van ADO, voor trainer Happel In de Brusselse Zesdaagse zijn woens dagavond de eerste onderdelen afge werkt van de strijd om de super-premie. De beide afvalwedstrijden werden res pectievelijk gewonnen door de Zwitser Plattner en de Deen Lykke. De Belg Lelangue versloeg in de finale van een handicapwedstrijd z\jn landgenoot Sor- geloos. De sprints van 8 uur werden respec tievelijk gewonnen door Plattner, Peter Post, Stablinsky, Fore en Covens. Om tien uur 's avonds luidde de stand als volgt: 1 Van Steenbergen-Lykke (België-Dene- marken) 60 punten. 2 Bugdahl-Pfennin- ger (Duitsland-Zwitserland) 28 punten. 3 Post-Vannitsen (Nederland-België) 24 punten. Op l ronde: 4 Maes-Demunster (België) 46 punten. 5 Fore-Van Daele (België) 40 punten. 6 De Roo-Van Ge- neugden (Nederland-België) 16 punten. 7 Severeyns-Scrayen (België) 16 punten De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. waren zij niets meer dan de spelers die niet in het team pasten. Dat was zegge en schrijve twee maanden geleden. Het Zwitserse voetbalelftal, dat zondag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, is nog niet definitief sa mcngcsteld. Bondscoach Karl Rappan kampt na melijk met enkele moeilijkheden: doel man Gautschi is wegens drukke werk zaamheden niet beschikbaar, Bosson (Servette) onderging enkele dagen gele den een operatie en Weber (FC Basel) ondervindt hinder van een knieblessure. Deze laatste speler zal alleen worden op gesteld indeen hij volnomen fit is. De verwachting in Zwitserland is, dat Rappan de ploeg het 4-2-4 systeem zal laten spelen, in welk geval waarschijnlijk de volgende formatie in het veld zal ko men: Doel: Ansermet (Young Boys) achter: Grobety, Tacchella, Schneiter (allen Lau sanne) en Weber (FC Basel) of Leuen- berger (La Chaux de Fonds). Midden: Eschmann (Stade Francais) en Kuhn (Zuerich). voor: Allemann (Mantua), Vonlanthen (Lausanne), Pottier (Stade Francais) en Hertig (Lausanne). In dit elftal zijn dus drie momenteel J jj sP?leJ"s' die het t redelijkstj niet voor Zwitserse clubs uitkomende hadden afgebracht. Toen ADO zondag spelers opgenomen. Eschmann en Pottier Sparta de eerste nederlaag in dit sei- spelen beiden voor Stade Francais uit zoen had toegebracht, was Villerius de Parijs en Allemann verdedigt de kleuren bedwinger van de beide buitenlanders I van het Italiaanse Mantua. In het reserve-team konden Haak, de beide Clavans en den Engelse tot inzicht komen. Tot inkeer komen, mag men wel zeggen. De drie hebben de les vol ledig ter harte genomen en veroverden weer hun plaats in het eerste team. Al leen Cock Clavan kon zich niet terug vechten, omdat er op dit moment betere spelers zijn. Het is voor ADO een sinds lange tijd ongekende weelde twee dra gers van het oranje-shirt in de gelede ren te hebben; de 25-jarige boekhou der Guus Haak en de 32-jarige boek binder Mick Clavan, beiden werkzaam op dezelfde drukkerij. Na hun „verban ning'' groeide hun vorm zienderogen. Talent hadden zij voldoende, techniek eveneens spelinzicht dito. Mick Clavan tevoren te snel geneigd het hoofd in de schoot te leggen, werd de grote bouwer van de Haagse aanval, Guus Haak een van de grote steunpilaren van de defen sie die samen met Jan Villerius als spil en rechtsback Jacques Smit tot de sterk ste in het betaalde voetbal mag worden gerekend. Jan Villerius: de ontgoochelde die na de interland tegen België behoorde In het toernooi om de Europabeker voor landenteams heeft Hongarije woens dag met 3-1 van Wales gewonnen. De ruststand was 2-1, De doelpunten werden gemaakt door middenvoor Albert (1-0) na 5 minuten, rechtsbuiten Medwin (1-1) na 18 minu ten, linksbinnen Tichy (2-1) na 34 minu ten en rechtsbuiten Sandor (3-1) na 48 minuten. Er waren 40.000 toeschouwers in het Nep-stadion te Boedapest. De Hongaarse overwinning was ver diend. Na een gelijk opgaande eerste helft, waren de Hongaren na de rust sterk in de meerderheid en alleen het uitstekend verdedigen van de Welsmen stond een Hongaarse overwinning met hoger cijfers in de weg. Het verschil in de twee ploegen zat vooral in de voorhoeden. Alle vijf Hon gaarse aanvallers waren superieur wat betrof balbehandeling, het afgeven van de bal en positie kiezen. Rechtsbinnen Goeroecs was veruit de beste speler van het veld. Wales kan op een goede eerste helft terugzien, maar zakte daarna danig af. Doelman Millington had aan geen van de drie Hongaarse doelpunten schuld en hij heeft een aantal moeilijke ballen ge houden. Linksbinnen Allchurch was de enige aanvaller van Wales die de even knie der Hongaren was wat balbehan- deling en dribbelen betrof. In hetzelfde toernooi om de Europa beker heeft Bulgarije met 3-1 gewonnen van Portugal. De ruststand was 0-0. De doelpunten werden gemaakt door rechtsbinnen Eusebio (0-1) na 50 minu ten, middenvoor Asparaukhov (1-1 en 2-1) na 64 en 77 minuten en rechtsbuiten Diev (3-1) na 82 minuten. Er waren 50.000 toeschouwers te Sofia. De Bulgaren hadden de sterkste ploeg, vooral wat de voorhoede betreft. Voor Het 18-jarige Naardense zwemstertje, Carlile toeleggen op de wisselslag en Adrie Lasterie, is met een D.C.-8 van de vr"i.ie s^aS op de middenafstand. Van het trainingsschema wist zii nop niPts de K.L.M. van Schiphol naar Sydney vertrokken. ,,Ik bl|jf er tot maart 1963". ze' Adrie voor haar vertrek. Geduren de deze 5 maanden zal zij als hulp in de huishouding werken bij de buren van Forbes Carlile de Australische zwemtrainer die enige tijd geleden uit ons land vertrok na de Nederlandse topzwemmers cn -zwemsters te hebben getraind. ,,Ruim twee weken heb ik geen zwembad van binnen gezien," vervolg de Adrie. ..Door de pokken-injectie was net mij verboden te gaan zwemmen. Woensdag heb ik voor het eerst sinds oe inenting weer een paar baantjes ge zwommen." J 6 Adrie gaat zich onder de hoede van ADRIE LASTERIE -op de trap van het vliegtuig- het trainingsschema wist zij nog'niets te vertellen. Op Schiphol werd zij uitgeleide ge daan door haar vader en moeder, haar 2 broertjes Peter en Jan, alsmede haar trainster mevrouw Wil van Breukelen. de rust hadden zij pech met schieten. Tweemaal werd toen de staander ge raakt. De Bulgaarse vleugelspelers Diev en Kolev waren zeer gevaarlijk en ook middenvoor Asparaukhov speelde uit stekend. Toen de Bulgaren op 2-1 waren ge komen, lieten de Portugezen het er bij zitten. In het laatste stadium van de wedstrijd waren de bezoekers nergens meer In Istanboel heeft Galatasaray de Poolse kampioen, Polonia, met 4-1 ver slagen. Bij de rust was de stand in de ontmoeting, de eerste in de tweede ronde van het toernooi om de Europa beker voor landskampioenen, reeds 2-1 in het voordeel van Galatasaray. Het Roemeense Petroloel Ploesti heeft de eerste wedstrijd in een kwart-finale van het toernooi om de Europabeker voor jaarbeurssteden met 1-0 gewonnen van een combinatie van de stad Leipzig. Het doelpunt werd voor de rust gemaakt. De returnwedstrijd zal op 28 november worden gespeeld in Leipzig. In het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars heeft OFK uit Belgrado de eerste wedstrijd tegen Portadown uit Noord-Ierland met 5-1 gewonnen. De ruststand was 2-0. In het toernooi voor bekerwinnaars heeft Atletico uit Madrid zich door met 1-0 Hibernia uit Malta te verslaan, voor de derde ronde geplaatst. De eerste wedstrijd was door Atletico met 4-0 gewonnen. Slechts één deelnemer aan de voetbal pool van het vorige weekeinde is tot een geheel goede voorspelling gekomen. Hjj ontvangt een netto-bedrag van f 50.000. Aangezien voor de eerste prijs 165.247,50 gulden beschikbaar was werd aan de tweede prys 106.423,97 gulden toege voegd, waardoor de 62 personen die tot 12 goed voorspelde uitslagen kwamen in totaal 196.558,97 gulden mogen verdelen. Zij ontvangen per kolom bruto 3170 gul den. Het prijzengeld voor de pr|js-van-de- gel|jke spelen bedraagt 45.067,50 gulden. De 31 deelnemers die v|jf gelijke spelen juist raadden krijgen een bruto-bedrag van 1459 gulden uitbetaald. In totaal was een bedrag van 910.453,- gulden ingelegd. B. en w. van Eindhoven hebben beslo ten slechts in beperkte mate toestem ming te geven voor het houden van oriëntatieritten en rally's met motor voertuigen, zulks in verband met de in de bebouwde kom van de gemeente sterk gestegen verkeersintensiteit en het daar mee evenredig risico voor verkeerson gevallen. De zeven in Eindhoven gevestigde er kende automobiel- motor- en scooter verenigingen zullen voorlopig slechts eenmaal per jaar een rally mogen hou den. De Automobielsportclub „De Kem penrijders" de enige in Eindhoven ge vestigde automobielclub zal twee maal per jaar een oriëntatierit mogen houden. Elders gevestigde clubs zullen geen toe stemming meer krijgen tot het houden van oriëntatieritten in ol door Eindho ven. Deelnemers aan nationale of inter nationale rally's en oriëntatieritten (Tulpenrally e.d.) zullen voorlopig nog de gelegenheid krijgen door Eindhoven te rijden. Het Britse voetbal staat momen teel in het teken van een groot scheepse zuiveringsactie. Het sei zoen 1962-'63 is tien weken oud, doch slechts twee van de 92 ploe gen die in de league spelen hebben kunnen ontkomen aan een notitie in het scheidsrechtersboekje. Het zijn de leiders, Tottenham Hotspur en Nottingham Forest, die nog een schone lei hebben. De League heeft dinsdag bekend gemaakt dat, gerekend tot eind ok tober, 326 spelers wegens wange drag zijn „opgeschreven" en 17 uit het veld zijn gezonden. Vorig jaar lagen deze cijfers over dezelfde periode belangrijk lager, respectievelijk 115 en negen. Alejandro Lavorante (26 jaar), de Ar gentijnse bokser die op 21 september in een gevecht met Johnny Riggins be wusteloos werd geslagen, ligt nog steeds in coma. Hij heeft intussen drie hersenoperaties ondergaan. Het bonds-zaterdagelftal heeft woens dag in Den Bosch met 4-1 verloren van de tweede divisie-club BW. De rust stand was 2-1. De ontmoeting, die door 1500 toeschouwers werd bijgewoond, stond op behoorlijk peil en betekende een nuttige oefening voor de zaterdag- ploeg. Het enige doelpunt voor het bonds- elftal werd in de eerste helft gescoord door middenvoor Bosma (VVT). DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN kunstrijden op de schaats 1964 zullen worden gehouden op de nieuwe ijsbaan van Grenoble. Zoals bekend vinden de Europese kampioenschappen 1963 plaats in Boedapest en de wereldkampi oenschappen van dat jaar in Cortina d'Ampezzo. De dood heeft door het overlijden van de autocoureur F. J. Cook de laatste dagen wel bijzonder hard toegeslagen op Argentijnse circuits. Cook, die al het vierde slachtoffer is, werd zwaar gewond toen zijn Alfa Ro meo Giulia 1600 15 kilometer van San Luis over de kop sloeg. Cook, die ook een bekend golf- en polo-speler was, laat een vrouw en twee kinderen achter, i half uur na. de wedstrijd. (Van onze handbalmedewerker) Binnen zeer korte tijd zal weer met de zaalhandbalcom petitie worden be gonnen. Deze spec taculaire sport zal echter in haar organisatievorm ge heel veranderen. Werd v.h. per dis trict om het kam pioenschap ge speeld, (waarna in 'n tweedaags-toer- nooi de landskam pioen bekend werd, nu zal men naar de hoofdklasse gaan, waarbij eerst nog dit jaar twee overgangsklassen zyn gevormd uit de twee hoogst geplaatste teams in de districts le klasse. De in het seizoen 1962-'63 drie hoogst geplaatste in de overgangsklasse gaan over in een hoofdklasse. Allereerst zullen dus de twee hoogstgeplaatste van elk district in de overgangsklasse uitkomen. Bij de heren in 't district zuid B (West Brabant-Zeeland) zijn dit Hellas (Goes) en EMM (Middelburg) die samen met Hellas (Den Haag), Operatie '55 (Den Haag), Sittardia (Sittard) en Stratum Meteoor (Eindhoven) gaan uitkomen. Het is hierbij ten zeerste te betreuren dat hoewel Zeeland twee teams in de overgangsklasse heeft geen thuiswed strijden tegen teams als b.v. de lands kampioen Operatie '55 op Zeeuwse bodem kunnen worden gespeeld.. De veilingen (waar deze handbalsport wordt ge speeld) mogen niet op zondag worden gebruikt. Het bestuur van de Zeeuwse veiling wil hier om geloofsovertuigingen geen toestemming voor verlenen. De vei ling in Bergen op Zoom opent gaarne haar deuren. Zo zal dus in Ber gen op Zoom in de komende periode Het besluit van de KNVB de pers tenminste een half uur uit de kleed kamer van het Nederlands elftal te weren na een interland, kan de Britse journalisten alleen maar de opmerking ontlokken „gedeelde smart is halve smart". Nog nooit is het hun gelukt binnen een half uur in de kleedkamer van het Wembley-stadion door te dringen na een interland. Vaak moest men dan nog voor de deur blijven staanterwijl manager Winterbottom zijn gebruikelijke paar weinig zeggende opmerkingen maakte, waarna misschien aanvoerder Hay nes naar buiten kwam om er iets aan toe te voegen. Vorig jaar begon men wat soepeler te wor den. Thans worden de Engelse jour nalisten meestal in de kleedkamer toegelaten doch pas ongeveer een Dit was de fatale klap, die Floyd Patterson eind september kreeg van Sonny Liston. Floyd zint nu op revanche zaalhandbal van allerhoogste klasse zijn te genieten. Bij de dames heeft zich ech ter nog een andere aangelegenheid voor gedaan. De verenigingen Marathon, Olympus en Walcheren (allen uit Vlis- singen) hebben gemeend niet aan de zaal handbalcompetitie te kunnen deelnemen wegens te hoge kosten die daaraan ver bonden zijn. De besturen van genoemde verenigingen hebben hun leden een schrijven doen toekomen, waarin werd gevraagd hun handtekeningen te plaat sen onder een belofte, dat zij voor de aan vang van de competitie f 40.ineens moesten storten. Vanzelfsprekend zijn onvoldoende handtekeningen binnenge komen zodat niet aan de zaalhandhal competitie kon worden ingeschreven. Daar in district Zuid B het vorig jaar de volgorde was Hellas, Marathon, Wal cheren, EBHV, moet door het uitvallen van Marathon en Walcheren nu EHBV (Breda) met Hellas de eer in de over' gangsklasse B hoog houden. Naast Hellas en EBHV zullen verder nog deelnemen DWS (Schiedam), Hygiea (Den Haag), r.-k. Swift (Roermond) en WLC/DES (Eindhoven). Pele, 'a-werelds beste voetballer, houdt momenteel de Braziliaanse voetbalbazen bezig. De beroemde zwarte Braziliaan, die in zyn land op ongelooflijke wjjze werd geëerd en bijnamen heeft, die vari eren van „de koning" tot „de tovenaar' is namelijk de oorzaak van een grote te ruggang in de belangstelling van de Bra zilianen voor de vaderlandse competitie. Zijn club, Santos, heeft zich dit sei zoen al weer spelenderwijs bovenaan de ranglijst genesteld en afgelopen zondag heeft Pele de spanning al weer doen dalen. De naaste concurrent, Le Pal- meiras, tweede met vijf punten achter stand, verloor met 52 van Santos, zo dat ondanks de nog twaalf resterende wedstrijden, het volgende kampioenschap van Santos nu nog slechts een kwestie van tijd is. Pele, die van diverse kanten op de consequenties van de suprematie van z'n club en van hem in het bijzonder gewe zen wordt, zegt slechts met een veront schuldigend glimlachje: „het enige mid del is dat ik niet meer zou scoren en dat is nu eenmaal tegen mijn principes Sir Stanley Rous, de voorzitter van de internationale voetbalfederatie (FIFA) zal het komende weekeinde in Neder land verblijven. Hij zal zondag in Amster dam de wedstrijd Nederland—Zwitser land bijwonen, daags tevoren is hij in Den Haag te gast bij de ontmoeting tus sen Jong Oranje en de Zwitserse ploeg samengesteld uit spelers beneden 23 jaar. De Westduitse arbiter Baumgartel zal deze wedstrijd, die op het ADO-terrein wordt gespeeld, leiden. De Britse coureur Stirling Moss is woensdag ongedeerd gebleven bi) een auto-ongeluk in de omgeving van Stai nes, een plaatsje ten westen van Londen. De wagen van Moss, die in botsing kwam met een tegenligger, werd slechts licht beschadigd. Stirling Moss was in ht voorjaar ern stig gewond geraakt toen hi) met z(jn wagen tijdens een race verongelukte. De onttroonde zwaargewicht- kampioen bokser Floyd Patterson, heeft verklaard, dat hij wil trach ten in twee titelgevechten te be wijzen, dat niet Sonny Liston, maar hem de eer van de titel toe komt. Floyd schaamt zich diep over de oneervolle wijze waarop hij op 25 september afstand van de troon moest doen. Het gevecht tussen de „engel" Floyd Patterson en de „duivel Sonny Liston, werd in de snelste tijd die ooit voor een titelgevecht in de zwaargewicht klasse werd afgedrukt, beslist. Zijn schaamtegevoel gaat zover, dat hü gedurende de zes weken die ons thans van het titelgevecht scheiden, eik com mentaar op het gevecht weigerde en soma zelfs met zwarte snor en baard vermomd over straat ging. De 27-jarige bokser, die de enige in de geschiedenis van het zwaargewicht- boksen is geweest, die het heeft gepres teerd om de titel te heroveren, zei vast beraden: „Ik moet Sonny in het volgen de gevecht verslaan, alleen maar om mezelf te bewijzen dat ik het kan." „Zo kreeg ik in het derde gevecht met Jo- hannessen ook mijn zelfvertrouwen te rug". De 193 pond wegende Floyd voegde hier echter aan toe er beslist niet van overtuigd te zijn zijn rivaal in het vol gende gevecht te verslaan, maar wel dat hij het er een stuk beter dan in Chica go af zal brengen. Grimmig zei hij: „Ik geloof dat mijn broertje Ray, die pas 19 is en amateur bokser, het langer tegen Sonny had uitgehouden dan ik". Floyd verklaarde volgende week in zijn trai ningskamp te New York aan een inten sieve training te beginnen. Zodra de moeilijkheden met de belasting achter de rug zijn zal de datum van de return match vastgesteld worden. Floyd memoreerde dat Sonny voor het vorige gevecht moeilijkheden had ondervonden met het verkrijgen van een boksvergunning. een en ander in ver band met zijn allesbehalve blanco straf register. maar zo verklaarde hij: „Ik zal Tom Bolan, president van „Champion ship Sports", verzoeken ditmaal wat soe peler op te treden." Op de vraag waarom hij zich achter baard en snor verschool, zei hij dat hij na zijn k.o. tegen Johannessen had be merkt, dat hij op da* moment bang was om als Floyd Patterson met mensen in contact te komen. „Als ik bedroefd ben en als ik me over mezelf schaam, wil ik niet langer een ex-kampioen zijn maar gewoon een onopvallend, in de massa opgaand mens." Uit de vele brieven van medeleven die hij uit alle delen van de wereld, waar onder zelfs uit Rusland, had ontvangen, blijkt wel heel duidelijk dat de wereld opinie achter hem staat. De mensen ver zoeken me moed te houden en me toch vooral niet te schamen, maar ik kan t niet helpen", besloot Floyd. Op zaterdag 10 november spelen ln Ede de districtsamateurelftallen uit Oost West, Noord en Zuid een serie wedstrijden tegen elkaar. De elftallen spelen in de volgende op stellingen OOST doelVan Zanten (Z.A.C.); achter Jansen (A.G.O.V.V.) en Lens (Ede): midden Onderstal (Albatros), Froehlich (Sportcl. Enschede en Van der Meer (Sportcl. Enschede); voor Corbeau (Z.A.C.), Holsbeek (D.O.S. '19), Beekhuizen (C.H.R.C.), Kraan (U.D.), Stevens (E.S.C.A.). WEST doel Roosendaal (Westfrisia) achter Akkerman (Hilversum) en Kramer (AJkmaarse Boys); midden Visscher (J.O.S.), Molenaar (K.F.C.) en Groot (D.C.V.); voor Valk (Coal), Petterson (Xerxes), Andre (V.S.V.), Van Egmond (R.C.H.) en Derks (Spartaan). NOORD doel: Seinstra (Jubbega); achter Blom (W.V.V.) en Gomberg (Achilles) midden Van der Veen (W.V.V.), Sannes (Velocitas) en Bats (Veloeitas); voor Venema (Zwaagwesteinde), Windt (Neptunia), Strating (Emmen), De Vries (Jubbega) en Abma (Sneek) ZUID doel Cordang (Blerick) achter De Waal (Vlissingen)Van der Luytgaerden (Willem II) midden Hartgers (N.A.C.), De Rijk (M.O.C.) en Janssen (Sp.cl. Emma) voor Stultjens (Wilhelmina '08), De Bruin (Blerick), De Vos (Middelburg), Van Neeroen (Helmond), Meyer (Geleen) VIJF STEDDEN HEBBEN zich tot dus verre kandidaat gesteld voor de or ganisatie van de eerstvolgende Europese atletiekkampioenschappen. Het zijn A- thene. Boekarest. Boedapest. Helsinki en Warschau. Dit werd dinsdag be kendgemaakt door Arthur Tabac, se cretaris van de Europa-commissie van de internationale atletiekfederatie. Een beslissing over dit onderwerp zal wor den genomen tijdens een vergadering van de commissie in Praag op 10 en 11 november. DE WEDSTRIJDEN tussen de studenten- voetbalelftallen van Luxemburg en Nederland, woensdag in de hoofdstad van het Groothertogdom gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 2-2. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. De Australische jockey Neville Sell- wood is op weg naar een ziekenhuis in Parijs overleden als gevolg van de verwondingen die hij heeft opgelopen tijdens een gehouden wedstrijd op het ,Maison Lafitte'-parcours by Parys. Bas Maliepaard vertrekt vrijdag avond met zijn familie naar St.-Michel sur Or ge om er in het huwelijk te treden met Jeanine Macaire, een vier entwintigjarig Frans meisje dat hij sinds veertien maanden kentMet Dick. Enthoven en Gerrit Visser ging hij vorig jaar de familie Macaire (die Gerrit goed kende door de naoorlogse uitwisseling waarbij Jeanine in Rot terdam terecht kwam) opzoeken: „En ik ging er met de dochter vandoor," vertelde Bas. Hij is van plan maandag terug te keren naar Willemstad („als ik de bruiloft tenminste overleef, want dat is daar zo'n feest!") waar dinsdag avond van zeven uur tot half negen gerecipieerd zal worden in gebouw Irene. Als dan alles gaat zoals het moet vertrekt Jeanine daarna naar haar assurantiekantoor in Parijs, waar ze contractueel nog veertien dagen moet werken. Het jonge paar zal in Willemstad gaan wonen. GOES, 7 november. Druiven: Black Ali cante I 142-146. Groenten: per stuk, Bloemkool Al 42-57, 2 28-44, BI 22-37, 2 19-20, afw. 13-29. Kropsla 2 4-7, Cl 4. Knolselderij 1 5-10, 2 1,50-4, 3 2. per bos, Wortelen 20-25. Kroten 4-14. Radijs 12 per kg. Tomaten A 48, C 25-26. Uien 3-4. Prei Al 21-28. Spruiten A 1 37-45, A 2 32-38. B 1 17-27, B 2 16-17. Witlof A 2 71- 82 B 2 73-75. Spinazie 2 32-38. Andijvie 1 '12-19. Peen B 1 7-8. Veldsla 1 60, 2 50-59. Boerenkool 1 7-11. Rode kool 1 11- 18. Groene sav.kool. 1 9-19, 2 4,50-15. Knolselderij 16. Dubb. pr bonen 2 127- 138, 2 B 69, 3 45. 's-HERTOGENBOSCH, 7 november. Aanvoer 8158 stuks. 2076 runderen, 318 graskalveren, 935 vette kalveren, 1042 nuchtere kalveren, 316 schapen, 14 gei ten, 34 fokzeugen, 491 slachtvarkens, 13 lopers, 2228 biggen, 691 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 5401030 guste koeien 490825, graskalveren 200 350, kalfvaarzen 650—1000, klamvaarzen 570760, guiste vaarzen 500—700, pinken 350525, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 60—160, weideschapen 75100, ooien met lammeren 5575, drachtige zeugen 240300, lopers 6075, biggen 40- 54, aller per stuk. Slachtrunderen extr. 2.80—3.00, idem le kw. 2.60—2.80, idem 2e kw. 2.35—2.55, idem 3e kw. 2.10—2.25, alles per kg gesl. gew.; vette stieren 2.45- 2.75, worstkoeien 2.05—2.20, alles per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.20— 2.40, idem 2e kw. 1.90—2.10, idem 3e kw. 1.601.80, nuchtere slachtkalveren 1.05 1.30, slachtzeugen le kw. 1.421.48, idem 2e kw. 1.351.40, slachtvarkens 1.651.72 alles per kg lev. gew.; vette schapen 85110, vette lammeren 85115, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien aan voer groot, handel redelijk, stijf prijs houdend. Guiste koeien ruim. matig en staande prijzen. Jongvee groter, levendi ger, ruim gehandhaafd. Vette kalveren minder, williger, vaster. Nuchtere slacht kalveren zeer groot, goed, stijgend. Scha pen en lammeren beperkt, vlot, stijf duur. Fokzeugen beknopt, rustig, stabiel. Lo pers en biggen groot, iets beter, gehand haafd. Slachtvee normaal, duur, onver anderd. Slachtzeugen gewoon, vlugger, hoger, KAPELLE, 7 nov. Jonathan I 75 55, I 70 54, I 65 51, I 60 41, II 75 43, II 70 39, II 65 37-38, II 60 32.50-35.50, lid 24,70-26,10, grof 26-30. fijn 20,70-20,80. Goudreinette I 85 52-54, I 80 55,20-55,40, I 75 54,20-54.80, I 70 48,30-48,80, I 65 46, II 85 45, II 80 50, II 75 48, II 70 45. II 65 43. lid 40, grof 42-43, fijn 33-35, idem geel I 85 62, I 80 67, Cox Orange Pippin I 75 79, I 70 84, I 65 76, I 60 64, I 55 49. XI 65 67. II 60 59, II 55 46, lid 32. grof 50-60. fijn 29, idem geel I 70 83, I 65 76, Zoete Rode Ribbeling I 75 61, I 70 63. I 65 58, I 60 52, lid 40, Glorie van Holland I 80 46-47, 1 75 48. I 70 46, I 65 44, Lax- ton Superb I 80 42. I 75 47, I 70 50, I 65 44, I 60 37, II 70 41, II 65 40, II éo 36, lid 26, grof 37, Golden Delicious I 85 69-79, I 80 68-65, I 75 68-84, I 70 66-72, I 65 63-64, I 60 43, II 80 65, II 75 57-67, II 70 53-62, II 65 48-56. II 60 34-49, lid 29-31, grof 38-62, fijn 21-39, Sterappe] I 65 78, IX 60 60. II 60 53, II 55 36-42, fijn 20-26, Lombard Calville II 80 41-, II 75 40. II 70 40. II 65 37, Zoete Ermgaard fijn 16-19, kroef 9, Rode Goudreinette I 85 58-69, I 80 61-68, I 75 58-64, I 70 48-57, I 65 45, lid 38, grof 44, fijn 32-34, Com- pagnezoet I 65 50, I 55 43, lid 20, Ver pakt fruit in exportfust: Golden Delici eus I 75 96 I 70 89, I 65 80, I 60 66-69, Zwijndr. Wijnpeer I 55 23, I 50 24, II d 15, fijn 9,5, Nouveau Poiteau II 65 20, II 55 20,, lid 9, grof 17, fijn 9, Com- tesse de Paris I 70 31, I 65 30, I 60 25, I 55 20, II 65 26. II 60 22. II 55 18, lid 14, grof 19, fijn 9,5-12, Saint Remy I 75 30 I 65 29.20-29,70, II 65 25, lid 22,30-23.-, grof 23. fijn 18. Gieser Wildeman I 60 54, II 60 53-56, II 55 43-46, II 50 38-42, lid 21-24. Grol 28-37, fijn 13-20, ki-oet 12, Doyenne du Cornice II 80 101, II 75 107- 108. II 70 1 09-113, II 65 97-100, lid 73, grof 79-86. fijn 64, Jodenpeer I 55 22, I 50 19, lid 9. grof 16, Beurre Alex Lucas II 75 34, II 70 43, II 65 40, lid 23, grof 21, fijn 15, Conference grof 44, fijn 32- 33, Kweepeer 94. geplukte kroetappels 19,30, val kroetappels 18,40. Blauwe drui. ven extra 145-146, I 135-136, II 116-129, Bramen per kg 40. idem per doos II 27- 28, Noten per stuk 2,5, Aardappelen kriel 2. Groenten: Kropsla 3,5-8, Bloem kool 11-60. Savooie kool 11-13. Rode kool 17, Andijvie 8-22, Uien 8.5, Prei 25-28, Knolselderie 8-17, Kroten 4-10. Koolra pen 8.5, Kassnijbonen 151, Witlof 91, Spruitkool 61, Tomaten AI 77, A II 62-68, BI 82. Cl 50, CII 31-33. TERNEUZEN. 7 november. Groenten: Per 100 st. in centen: sla 5-10,90, Per stuk in centen, bloemkool A 53-61, A2 28-52, B2 15-31, C2 11-12, afw. 11-37, knol selderij 9-14. per bos in centen: selderij 6-8. peen 10-27, kroten 12, per 100 kg in centen: meerlanders bonken 15 1 11,90- 13. bintjes 1 12,70, per kg in centen: kas snijbonen 1,74. rode kool 16-24, sav. kool 7-18, witte kool 14, boerenkool 12, breek- peen 11-13, waspeen 10-25. prei 16-23, knolselderij 19, spinazie 2 10-15, spruiten gesch. 54-66, ongesch. 33-50, tomaten A2 30-33, C2 25-27, uien 18-22, witlof A2 62, B 70-82, B2 50-73, afw. 24-52. Appelen Cox' Orange Pippin 1 75 88. 70 84. 65 69- 74. 60 60-60. 55 46. 2D 13. 3 grof 55-59, 3 fijn 22-28, kroel 36 Golden Delicious 1 80 75-84, 75 75-86, 70 82-84, 65 66-72, 60 55-57, 2 80 63-64, 75 65-72, 70 64-73, 65 57. 60 33-44. 3 grof 47-53. 3 fijn 29, kroet 35.Jonathan 1 85 46, 80 51. 75 55, 70 54, 65 51, 60 41 2 85 41, 80 43, 75 42, 70 42, 65 35-38, 2D 19 3 grof 31. 3 fijn 18-18. Goudreinette 1 85 48-52, 80 54-55. 75 52-54, 65 42-44. 3 grof 34-42, 3 fijn 33. Franse reinette 3 grof 44, Zoete appelen 3 grof 36. Peren: Zwijndrechtse wijnpeer 1 55 32, 50 22. 2D 16 3 grof 25-27. 3 fijn 9. Comtesse de Paris 1 65 32. 60 26, 55 20, 2D 12, 3 grof 6-27, 3 fijn 6. Konstanz 259 (onv.), Rheinfelden 153 (—2), Oppenheim 162 2), Straatsburg 118 2). Maxau 296 (onv.), Plochingen 98 1), Mannheim 109 (-1-1), Steinbach 118 6), Mainz 130 (onv.), Bingen 63 1), Kaub 68 (+5), Trier 72 11), Koblenz 66 -3'Keulen 8 (-2). Ruhrort 175 (onv.), Lobith 777 1), Nijmegen 560 (—2), Arnhem 628 (onv.), Eefde IJs- sel 134 (onv.), Deventer 59 (—1), Mon- sin 5444 t—6). Borgharen 3857 (—8), Belfeld 1082 20), Grave beneden de sluis 498 (—17),

de Stem | 1962 | | pagina 19