Benfica speelt gelijk bij Norrkoeping 1-1 EBHV (Breda) staat voor zware match tegen Swift TROFEO BARACCHI voor Anquetil-Altig Organisatie O. S. Tokio onder nieuwe leiding Belgisch team voor Belgrado Engelse league klopt Ieren WIELERSPATTEN Russische dravers SPORTTOTO Ook Warande- bosloop voor Veldhuizen STRIJD OM DE EUROPACUP H 45.- Goal van Eusebio redt Portugezen Zwitscrse XI door Berlijn geklopt (21-) Sjoukje Dijkstra naar Denemarken Dundee kwartfinalist Steeuwenhoek voldoende Jean Garnault zegt Tour de France vaarwel Met slechts 9 sec. voorsprong.... Hockeywedstrijd tegen Frankrijk Sterling Moss: nog een oogoperatie De Roo en Post in Sixdays Brussel Ned. Mil. elftal verslaat Volendam Twee hoofden gevallen. O Landelijke ruiters titel terreinrijden op Dynamo-atleten starten in België Joan Haanappel in Amsterdam Spurs verslaan de Rangers (5-2) MARKTEN in 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 NOVEMBER 1962 11 WSMMMMW 11 AMORA MOSTERD PICCALItU' /ERUITJES LIMONADESIROOP n of niet, tuiten zo'n ka. Zware De eerste wedstrijd tussen Norr koeping en Benfica uit Portugal, in het toernooi om de Europabeker voor landskampioenen is woens dagavond met een 1-1 gelijkspel geëindigd. De Zweden namen na 8 minuten de leiding toen rechtshalf Bill Bjoerklund een doelpunt maakte. Nog voor de rust, in de 31e minuut scoorde rechtsbinnen Eusebio de gelijkmaker. De wedstrijd werd bijgewoond d°or 24200 toeschouwers in het plaatselijke „Idrittsparken"-stadion. dat meer dan 31 000 mensen kan bevatten. De wedstrijd was niet door de televisie uitgezonden en desondanks was de opkomst van het pu bliek niet wat men had verwacht. De tweede helft werd via de radio uitge zonden. Enkele fabrieken en scholen wa ren gedurende de wedstrijd gesloten. De eerste helft van de wedstrijd was boei end maar nu de rust was het spel der mate lusteloos, dat enkele duizenden toeschouwers nog vóór het einde weg gingen. De tweede wedstrijd tussen bei de clubs zal op 22 november in Lissa bon worden gespeeld. Benfica was blijkbaar verrast door het eerste Zweedse doelpunt maar daarna wisten de Portugezen hun gastheren steeds te overspelen. Maar toen zij geen kans zagen door de sterke Zweedse ach- Het Zwitserse elftal, dat op 11 novem ber in Amsterdam tegen Nederland moet aantreden, heeft in Zürk-h een oefenwed strijd gespeeld tegen een Westberlijnse combinatie. De Berlijners wonnen met 2-1, na een ruststand 1-1. De Zwitsers speelden in deze opstel ling: Ansermet - Schneiter, Tacchella - Grobety, Kuhn. Weber Brizzi, Bertschi Allemann, VonLanthen, Hertig. De wedstrijd was een saoie vertoning en het ontbrak de Zwitsers aan snelheid en schotvaardigheid. Na de rust had de Zwitserse ploeg een groot overwicht, maar de goede Duitse verdediging gaf geen krimp. De beste Zwitser was Von Lanthen- Het Zwitserse doelpunt werd gemaakt door de in de Italiaanse club Mantova spelende Allemann. De Deense schaatsbond heeft zich ver zekerd van de deelneming van Sjoukje Dijkstra aan haar jubileum wedstrijden op 25 november te Gladsaxe, een voor stad van Kopenhagen. Ook de Zweedse Ann-Margrethe Frey komt. evenals de Fransman Calmet, de Europese kampioen kunstrijden. terhoede heen te breken begonnen zij een traag stukje voetbal te spelen, slechts om tijd te winnen en de bal in handen te houden, omdat zij er bijna zeker van waren, dat zij Norrkoeping in Lissabon zouden verslaan. In de eerste helft speelde Benfica met alle vijf voorhoedespelers in de aanval, maar in de tweede helft bleef Coluna wat achter en speelde meer als een of fensieve halfback. Het weer was zonnig met wat bewol king, het terrein droog. De voetbalclub van Dundee heeft zich woensdagavond geplaatst in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen door Sporting uit Lissabon met 4-1 te verslaan. De Schot ten hadden bij de rust reeds met 2-0 de leiding. Sporting had de thuiswedstrijd met 1-0 gewonnen. Het eerste doelpunt werd in de 13e minuut reeds gemaakt door rechtsbui ten Smith. Even voor de rust inging, plaatste mid- voor Cousin met zijn hoofd de bal in het net. Sporting trachtte in de tweede helft met enkele wijzigingen in haar opstelling in het voordeel te komen, maar de Schot ten bleven in het offensief. EUSEBIO (Benfica) waardevolle goal (Van onze handbalmedewerker) Overgangsklasse. - De eerste helft van de competitie is afgesloten. Nu is het wachten op de zaalhandbalcom petitie- Deze com petitie zal in de komende periode aan belangrijk heid winnen. In Breda en Bergen op Zoom zullen be langrijke wedstrij den worden ge speeld in de ko mende weken. Overigens... de besturen van Marathon en Walcheren uit Vlissingen hebben besloten niet aan de competitie deel te nemen. Overgangsklasse B. Postelholt is wat uit vorm en daardoor is het niet uitge sloten, dat Walcheren met winst terug keert naar Vlissingen. DWS en Swift zullen elkaar bijzonder weinig toegeven VHC kan winnen van Animo en Hellas heeft bij Quintus niet heel veel kans. Heren. EBHV Breda, dat de afgelo pen zondag kans zag om BSV van de bo venste plaats te drukken, ontmoet nu in eigen-plaats een medegegadigde voor de bovenste plaats, Swift. Mocht EBHV kans zien de beide punten uit de wed strijd te halen dan wordt door de Bre danaars de eerste helft van de competitie bijzonder fraai afgesloten. Het Goese Tonido is vermoedelijk niet in staat BSV de puntjes af te snoepen. District Zuid B. EBHV kan zijn positie verbeteren ten koste van Sios. Marathon kan winnen van Zeeland sport. Tachos redt het wel in Goes contra Hellas. Hon- tenisse is niet helemaal kansloos tegen SOA. Heren. Voor EMM zit er een winstkans in de match tegen Volt. SOA kan het bij Rapid halen. Tachos gaat zegevieren over Marathon. Were DiHellas is een wedstrijd waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen. In de herenklasse 2e klasse wordt in Bergen op Zoom de belangrijke wed strijd gespeeld tussen Fortuna en Sios, Een gelijkspel is niet helemaal onmo gelijk. HANDBALPROGRAMMA Overgangsklasse B. Dames: AnimoVHC, PosterholtWal cheren. QuintusHellas, DWSSwift. Heren: AnimoStr. Meteoor, BSVTo nido, HermesHellas 2, EBHVSwift, DISTRICHT ZUID Dames le klasse. MarathonZeeland Sport, HellasTa chos. SIOSEBHV, HontenisseSOA. Heren le klasse MarathonTachos, EMMVolt, SOA Rapid, HellasWere Di. Dames 2e klasse A AktiefBe Fair, VoltWere Di, Blauw Wit Dongen, Uno AnimoKSB. Dames 2e klasse B. VolhardingODI, MarathonLuctor, OlympusFortuna Heren 2e klasse A. Juliana—Desk, Volt 2—Taxandria, LongaEBHV 2, VelocitasKSB. Heren 2e klasse B F ortunaSIOS, WalcherenV olhar- ding. AFDELING ZEELAND Heren le klasse Hellas 2—Fortuna 2, EMM 2—Walche ren 2. AFDELING WEST-BRABANT Dames le klasse EBHV 2EmBeE, TerheydenTaxan dria, Rapid—SOA 2, Blauw Wit 2—DVS DeskHeerle. Heren le klasse Velocitas 2SOA 2, Rapid 2Uno Ani ma, Rapid 3—Juliana 2. Desk 2-Tachos 2 Dames 2e klasse Riel 1—EVV. Heren 2e klasse. Dongen—Blauw Wit, Were Di 2—In ternos. Het Belgisch elftal, dat zondag in Bel grado zal uitkomen tegen Zuidslavië, welke wedstryd geld als eerste in de eerste ronde in het toernooi om de Euro pese beker voor landenteams, is als volgt samengesteld: Doel: Nicolay (Standard), achter: Bare (F.C. Luik) en Heylens (Anderlecht), midden: Hanon (Anderlecht), Spronk (Standard) en Verbiest (Anderlecht), voor: Jurion (Anderlecht), Van Himst (Anderlecht), Stockman (Anderlecht), Van den Berg (U.S. Gillois) en Puis (An derlecht). Ondanks de 3-1 overwinning van het Engelse leaguo-team woensdag in Nor wich behaald tegen een elftal, dat was samengesteld uit Ierse leaguespelers zal de pas benoemde manager, Alf Ramsey weinig reden tot optimisme hebben na het bijwonen van deze wedstrijd. De Engelsen die nagenoeg op volle sterkte aantraden hebben tegen een op papier niet sterke tegenstander zeer te leurstellend gespeeld. Hoewel de mid- voor van Ipswich Town, Ray Crawford, lot een hattrick kwam werden door de overige voorwaartsen vele kansen gemist en slechts zelden kwamen de Engelsen tot, sluitende combinaties. Het Ierse doel punt werd gescoord door aanvalsleidei Meidrum. die daarmee zijn fout van de eerste helft goedmaakte. Hij schoot toen een strafschop dermate onzuiver in. dat Gordon Banks de bal uit zijn doel kon houden. In het league-team stond als spil de Nederlander Slecuwenhoek. HU voldeed goed. Het sluitstuk van het internatio nale wielerseizoen, de Trofeo Ba- racchi, een ploegentijdrit van twee man, is donderdag gewonnen door het favoriete Frans-Duitse koppel Jacques Anquetil—Rudi Altig. Zjj legden de lit km af in 2 uur 24 minuten en 56 seconden en waren daar mee negen seconden sneller dan het Ita liaanse koppel Ercole Baldini-Arnoldo Pambianco. Bij het binnenkomen van het stadion JD Bergamo maakte Anquetil een val, die zich aanvankelijk ernstig liet aan zien. Nadat hij zich had laten behandelen vielen de verwondingen van de Frans man echter mee. De overwinning van het Frans-Duitse koppel kwam door deze val overigens niet meer in gevaar, want de tijd werd reeds bij het binnenkomen van het stadion opgenomen. Pf jolledige uitslag luidt:: 1 Anque- 2.24.56; 2 Baldini-Pambianco 4.25.05; 3 Moser-Fezzardi 2.29.43; 4 For- noni-Cerato 2.30: 5 Carlesi-Adorni 2.30.45 (allen Italië); 6 Darrigade-Velly (Fr) 2.30.47; 7 Bailetti-Vignoli (It.) 2.32.47; 8 Stablinsky-Elliot (Fr.-Ierl.) 2.33.49; 9 Baffi-Trape (It.) 2.35.29. De Belgische formatie Bracke-Heremans gaf op. JACQUES ANQUETIL Ook nog getuimeld RUDI ALTIG TUdrUder van formaat Het Franse hockey-elftal, dat zondag 4 november in het Wagener-stadion te Amstelveen tegen het Nederlands elftal uitkomt, ziet er als volg tuit: Doel: Boblgny (Joinville), achter Desmazure (Racing Club de France) er. Dugagdin (Montrouge), midden: Bernard «e,\' C Windal (U.A.I.) en Bignon (U.A.I)., voor: Poulain (C.A.S.G.), Van poulle (Cambrai). Petit (Joinville), J, Si en Bonnet (Racing Club de.France). Het is hetzelfde elftal dat zondag Versailles een verdienstelijk gelijkspel (2-2) tegen België behaalde. De resultaten van de Franse hockey- ploeg in 1962 waren tot nu toe: Oosten rijk-Frankrijk 1-1. Polen-Frankrijk 1-0 Italië-Frankrijk 0-2, Frankrijk-Spanje 1-2, Frankrijk-Polen 0-0, Frankrijk-Italië 1-2 en Frankrijk-België 2-2. LUIGO PEZZI is directeur van de extra-sportieve groepering Chigi. Het volgende seizoen zal dit merk niet meer op de weg verschijnen. Pezzi heeft zijn ren ners verzocht veertien dagen geduld te hebben. Hij wil ze allemaal onderbrengen bij een ander merk. Lukt hem dat de eerstkomende veertien dagen niet dan kunnen de renners allemaal hun gang gaan. ANTONIN MAGNE, de Franse teamleider, heeft de laatste we ken nog al wat te stellen gehad met Raymond Poulidor, die be houdens een enkele uitschieter geen fantastisch seizoen heeft ge had. Om zijn geldbuidel in de aanstaande maanden toch gevuld te houden wilde Poulidor een aantal veldritten gaan rijden. Magne heeft hem dat intussen verboden. ANDRé DARRIGADE, die na 31 oktober niet meer was verbonden aan zijn extra-sportieve groepe ring Gitane, mocht aanvankelijk dus niet in de Trofee Baracchi uitkomen. Uiteindelijk mocht hij het weer wel, maar dan in een witte trui. RENé PRIVAT, een van de be kendste Franse coureurs van de laatste jaren, heeft de winst, die hij uit zijn vak heeft gehaald, op een goede wijze weten te beleg gen. Hij is hotel-eigenaar gewor den in het nougatdorp Monteli- mar. Hij blijft voorlopig echter nog fietsen. Dit is Jean Garnault, algemeen se cretaris van de Tour de France, die om gezondheidsredenen zijn functies heeft neergelegd. Hij wordt algemeen secretaris van het Pare des Princes in Parijs. Garnault zal hij de Tour-orga nisatie worden opgevolgd door Jacques Lohmuller, een bekend ex-stayer. De coureur Stirling Moss, die bU een ongeluk op paasmaandag ernstig werd ge wond, zal nog een operatie moeten on dergaan om zUn gezichtsvermogen te controleren. Dit werd donderdag in Lon den bekend gemaakt. De 32-jarige Moss was kortgeleden ge opereerd aan zijn neus en zyn linkeroog. Aan de 38e Zesdaagse van Brusse,l die dinsdag a.s. begint, zullen twee Neder landers deelnemen. Het zijn Peter Post, die met de Belg Rik van Looy een koppel zal vormen wanneer deze laat ste althans geheel is hei'steld en Jo de Roo, die de Zwitser Oscar Plattner als partner krijgt. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit Klaus Bugdahl-Fritz Pfenninger. Jean Stablinsky-Reginald Arnold; Rik van Steenbergen-Palle Lykke; Jo de Roo- Oscar Plattner; Rik van Looy-Peter Post Emile Daems-Robert Lelangue; Gilbert Maes-Lucien Demunster; Pino Cerami- aRymond Impanis; Michel van Aerde- Arthur de Cabooter; Emile Severeijns- Hugo Scrayen; Albert Covens-Robert Seneca; Noël Foré-Leon van Daele èn Willy Vannitsen, met een nog nader aan te wijzen koppelgenoot, mogelijk de Duit ser Rudi Altig. Ter gelegenheid van de opening van een nieuw sportpark in Uithoorn werd woensdag een wedstrijd gespeeld tussen het Nederlands Militair Elftal en de ere divisieclub Volendam. De militairen, die bij de rust met 1-0 de leiding hadden, wonnen de ontmoeting met 2-0. Een van de gevolgen der verwikkelin gen, ontstaan tydens de onlangs in Dja karta gehouden Aziatische Spelen is, dat het organisatie-comité van de Olympi sche Zomerspelen 1964 te Tokio onder nieuwe leiding is gekomen. Juichi Tsushima en Masaji Tabate. res- pcctievelUk president en algemeen se cretaris van het comité, hebben hun functies beschikbaar gesteld, nadat een golf van felle kritiek op dit tweetal door Japan was gespoeld. Zij waren er verantwoordelijk voor, dat de Japanse atleten tóch aan de start verschenen in Djakarta, hoewel deze sportlieden van officiële zijde in Tokio waren teruggeroepen, nadat het int Olympisch Comité had verklaard, de Aziatische Spelen niet als zodanig te zullen erkennen wegens het feit, dat na tionalistisch China en Israël niet tot de Spelen werden toegelaten. De publieke opinie eiste de hoofden van Tsushima en Tabata en die hoofden zijn gevallen. Donderdag werd in Tokio de 58-jarige diplomaat Shigeru Yosana als algemeen secretaris geïnstalleerd na dat reeds eerder prins Tsuneori Takeda tot voorzitter was gekozen. Het nieuws uit Tokio vermeldt niet, wat Tsushima van plan is te doen met de hoge onderscheiding, die hem kort voor zp aftreden door de Italiaanse am bassadeur op de borst is gespeld... Groot is het aantal Inschryvingen, dat is binnengekomen voor het Nederlands kampioenschap terreinrijden, dat zater dag 10 november wordt gehouden op het landgoed „De Eese" te Steenwijkerwold. Niet minder dan 30 combinaties heb ben hun kandidatuur gesteld voor deze nationale titel, waarbij de drie leden, van de Olympische triningsploeg: de nationale kampioen 1961 G. J. Wagelaar met Eddy, F. J. M. Vrenken met Queeny en J. W. Evers met Marcel. Dit drietal zal bovendien buiten de wedstrijd rij den respectievelijk de paarden Ariane, Eden en Foeveny, die evenals Queeny en Marcel eigendom zijn van de Neder landse Hippische Sportbond en aan de Olympische Commissie zijn afgestaan. Het grootste contingent deelnemers komt voort uit de kringen der landelijke rui ters, bij wie de bekende combinatie Van der Wal met Radja. De samengestelde wedstrijd bestaat uit een dressuurproef, twee wegparcoursen, een cross-country en een springconcours. De eerste draverü in de serie van drie tussen Nederland en Rusland, koensdag- middag op Duindigt gehouden, is in een onbedreigde overwinning geëindigd van de vijfjarige schimmel Veterok, gereden door Ivan Fopelnoecka. Zodra de acht paarden loskwamen van de startauto snelde Veterok naar voren en stond de leiding niet meer af. Met meters voorsprong op de vierjarige Zil vervos niet Th. Kooyman op de sulky, het enige Nederlandse paard dat bij kon blijven, nadat Vitalis was teruggevallen, ging Veterok als eerste door de finish. Zilvervos verhinderde, dat het een totale Russiche triomf werd, want ook de der de en vierde plaats werden door de Russen bezet, respectievelijk door Zga, dat een betere positie verspeelde door na de eerste ronde te worden ingehou den door zijn rijder, Nicolai Semichoy. die in de waan verkeerde de finish reeds te hebben bereikt, en door de op het laatste rechte eind even in de fouten val lende machtige vijfjarige merrie Villa met Eugeni Krasjennikov op de sulky. De Nederlandse afvaardiging stond mach teloos tegenover dit Russische geweld. Degene, die vijf gelijke spelen goed had, was in de sporttoto van zondag het beste af. Hy was de enige en streek daar mee de gehele extra-prys, groot 44.547 gulden op. Met aftrek van de 15 0/0 krygt hU netto f 37.864,95 in zUn han den. De eerste prys, waarvoor f 163.338,45 beschikbaar was wordt gedeeld door 14 deelnemers, die allen 13 uitslagen goed hadden. Zy ontvangen elk netto f 9.916,95. Er waren 453 inzendingen binnenge komen met 12 goede uitslagen, waarby een van 'n deelnemer, die vyf rytjes met 12 punten had, terwyl er 4 personen waren, die tweemaal 12 punten hadden. Onder de tweede pryswinnaars was een bedrag van f 89.093,70 te verdelen, het geen neerkomt op ongeveer 193 gulden per persoon netto. De totale inleg voor de sporttoto van zondag was f 899.935. Als voorbereiding voor de jaarlijkse Cross du Soir, welke dit jaar op 18 november a.s. te Brussel zal worden ge houden, vinden dit weekend en volgende week in België diverse voorwedstrijden plaats. Aan de veldloop die zondag te Ledegem wordt gehouden zal onder meer door de Nederlandse kampioensploeg van Dyna mo uit Middelburg worden deelgenomen. Deze ploeg bestaat uit Hein Cuj4, Cas Mulder en Hans Bostelaar. In dezelfde wedstrijd, welke over 7000 m gaat, zul len echter nog meer Middelburgers star ten en wel ohn van Riel, Sjors Christi- aansen, Frans Brouwer en Wim Back. Bij. de junioren komt Henk de Vlieger uit. Twee vroegere tegenstandsters van wereldkampioene Sjoukje Dijkstra vieren thans triomfen in de Weense ysrevue, die in het RAI-gebouw in Amsterdam de eerste van een serie voorstellingen (tot en met 25 november) gaf. Dat zijn het Haagse meisje Joan Haan- appel en de Oostenrijkse Karin Frohner Met dit tweetal zijn de Oostenrijkse ver loofde van Joan Haanappel, Norbeiit Fel- singer, het acrobatische paar Lilly Leeu win en Manfred Wollschleger en de Amerikaanse humorist Duncan Whaley de sterren uit deze revue, genaamd Ka priolen Ruim 4.000 toeschouwers be- loonden de vele medewerkenden aan dit schouwspel over de liefde talloze malen met open doekjes. De jonge Engelse zwaargewicht bokser Billy Walker, die op 13 novem ber in Wembley uitkomt tegen de Ca nadese houthakker Phonse la Saga, traint op het ogenblik in de befaamde Thomas A Becket gymzaal in Londen. Hij wordt hier bijgestaan door lang niet de eerste de beste; het is nl. de vijfvoudige wereldkampioen midden gewicht Sugar Ray Robinson, die Wal ker de windsels omdoet. In het met 62.00 toeschouwers gevulde White Hart Lane-stadion in Noord-Lon den heeft Tottenham Hotspur het duel met de Glasgow Rangers, (evenals de Spurs al veie jaren succesvol in het Britse voetbal), met 5-2 in eigen voor deel beslist. De Engelsen hadden bij de rust reeds een 4-2 voorsprong. De 21-jarige Jimmy Gaerves, Tottenhams dure binnenspeler, had opnieuw een groot aandeel in de overwinning van zijn elftal. Tweemaal scoorden zijn medespelers uit door hem genomen corners; de derde maal was dit niet eens nodig, want toen draaide de effectvolle hoekschop van Greaves ineens in het Schotse doel. De overige treffers kwamen op naam van Les Allen, John White, Maurice Norman en Bobby Shea rer (eig endoel). Willie Henderson en Jimmy Millar waren de Schotse scherp schutters. Het was een wedstrijd gespeeld in het kader van de Europacup voor beker winnaars. Gisteren werd te Tilburg door Volt de jaarlijkse Warande-bosloop georganiseerd. Over een snel par cours, langs mooie bospaden, over goten door een heerlijk herfstzon netje, wist Fons Veldhuizen uit Oirschot onbedregid te winnen. Deze sterke loper, die als enige A-klas- ser was gestart, liet na een kalm begin, half koers de rest los en vergrootte suc cessievelijk zyn voorsprong tot ongeveer 300 m by de finish, een voorsprong, die hij daar had op Jac. Moerkamp (Sprint) die met deze prestatie weer verrassend doorbrak en alle B- en C-klassers achter zich liet. Voor de dames was dit parcours een kolfje naar de.... voet van Toos Adri- aansen (Sprint), die beste middenaf- standloopster van het zuiden als favo riet van start ging en aan ieders ver wachting voldeed door met ruime voor sprong te winnen vóór T. Naaykens 'KenK) en Corien v.d. Goorberg (Sprint) die als A-meisje in dit gezelschap heel goed voor de dag kwam. Van Moosdijk (EAC) bewees door zijn overwinning bij de A-jongens zijn con stante vorm. Suikerbuik ((Volt) won bij de B-jongens en bezorgde hiermee de organiserende vereniging een succesje. De uitslag en namen in cijfers: heren 4400 m: A-kl: Fons. Veldhuizen (KNAU) 12.02.6;; B-klasse 1: N. Breughel (Volt) 12.52.1; 2 J. Borst (Agathos) 12 55.8; 3 N. de Wit (Volt) 13.11.6 C-klasse: 1 Jac. Moerkamp 'Sprint) 12.48.6, 2 H. van Til burg (KNAU) 12.59; 3 C. Eimerman (Sprint) 13.03.8;; 9 A. Michielsen. 15 R. Philippeau, 18 F. van Galen (allen Sprint) D-kl.: 1 A. van Zeeland (GAC) 13.08.4: 2 G. Tabbers (Volt) 13.09.6; 3 v.d. Broek (Ph.) 13.18.7; 8 Leo Diepstraten (Sprint) 13.49. Dames: 900 m: 1 Toos Adriaansen (Spr.) 3.29.7, 2 T. Naaykens (KenK) 3.42; 3 C. v.d. Goorberg (Sprint) 3.47: A-junioren 3000 m: 1 van Moosdijk (EAC) 9.31; 6 M. Reynders (Unitas)3 B. van Loon (SHJ); 4 Leo Diepstraten (Bavel); 5 A. van Reyen, 8 J. Roeien. 13 B. Eversdijk (allen Sprint). B-junioren 2200 m: 1 Suikerbuyk (Volt) 6.29.3; 2 R. de Vries (Volt); 3 F. Aarts (K&K)5 C. Schalk (Sprint). GOES, 31 okt. Groenten per stuk: bl.kool Al 35-43 A2 25-33 BI 15-30 B2 15-18 afw. 12-22. kropsla 2 3,5-6.5, Cl 3,5-4. knolseld. 1 8-15. 2 14: per bos: wortelen 17. seld. 1-2, radijs 13: per kg: torn. A 30-40 B 35-39 C 25-29, uien 14-17, dubb. pr.bonen 2B 79-81, stoksnijbonen 1 150-156, witlof A2 75, prei Al 24-29. and. 1 18-23, 2 12-16, peen 7-14, r.kool 1 8-9, w.kool 6-9, gr, sav.kool 1 17-20. 2 7-14. veldsla 1 72. 2 64. spruiten Al 61- 65 A2 39-48 B2 33. boerenkool 1 15, drui ven black alicante 1 122-141. 2 115-124, witte druiven 1 120-122. GOES, 1 nov. Export- en industrie veiling: cox orange p. kl 80-85 79. 75-80 80—81, 70-75 80—81, 65-70 72, 60-65 63,20 —65, 55-60 47—48, 2d 28: gl. v. hol] kl 85-90 44. 80-85 47. 75-80 46—47, 70-75 43—44, 65-70 41—42, 2d 33—34: goud- remettc kl 95-100 53, 90-95 56—57, 85-10 53.40—57, 80-85 54,40—55, 75-80 52.70— 53,20, 70-75 47.50—48,10, 65-70 43,90— 44,60, k2 85-90 47, 80-85 48, 75-80 47, 70-75 45. 65-70 43. 2d 36, grof 41,50—42.70. fijn 35; jonathan kl 80-85 49, 75-80 56. 70-75 54, 65-70 48, 60-65 38—40, 2d 27. k2 80-85 38. 75-80 36. 70-75 36. 65-70 35, 60-65 33; lomb. calville k2 80-85 36, 75-80 41, 70-75 43, 65-70 40, 60-65 34—35, 2d 28; gieser wildeman kl 60-70 54, 50-60 42. 2d 27- zwijndr. wijnpeer kl 55-60 41, 50-55 25. 2d 16; comt. de paris kl 70-75 30, 65-70 33, 60-65 26, 55-60 20—21, 2d 15; st. remy kl 75-85 29, 65-75 28, 2d 24—25; br. alex lucas kl 85-90 49, 80-85 53, 75-80 57. 70-75 57, 65-70 49. 2d 24; div. appels val 16. gepl. kr. 19. Totale aanvoer hard fruit 17.600 kisten. Gewone veiling: crimson cox kl 75-30 77—81. 70-75 73—76, 65-70 66—67, 60-65 59. 55-60 45; laxt. superbe kl 80-85 44, 75-80 43—48. 70-75 46, 65-70 41—43, 60-65 35. 2d 22—29, k2 80-85 39, 75-80 40, 70-75 39. 65-70 37, 60-65 32. grof 33, fijn 17; gold, delicious kl 85-90 77, 80-85 83—84. 75-80 70—94. 70-75 70—93, 65-70 54—82. 60-65 47—62, k2 80-85 65, 75-80 68. 70-75 70. 65-70 51—53. 2d 28—31, grof 47—52, fijn 25: ingrid marie kl 85- 90 47. 80-85 50. 75-80 54, 70-75 52, 65-70 47, 2d 31, k2 85-90 44. 80-85 48. 75-80 51. 70-75 48, 65-70 42, grof 44. fijn 33: cox orange p. grof 44-65, fiin 26-45, gl. v. holl. grof 35-40. fijn 23-35, jonathan grof 31-34, fijn 16-18. lomb. calville grof 30-33, fijn 26. d. du cornice kl 80-85 104, 75-80 93—104, 70-75 93—107, 65-70 92—103, 60-65 91. 2d 78—85: d. du comice k2 80- 85 95. 75-80 99. 70-75 97, 65-70 95, grof 68—87, fijn 57—71. br. alex lucas grof 23, st. remy grof 22-24, fijn 18-20, comt. de paris grof 17-23, fijn 11-13, gieser wildeman grof 40-44, fijn 25. DEN BOSCH, 31 okt. Aanvoer 7759 stuks. 2035 runderen, 311 graskalveren, 996 vette kalveren. 879 nucht, kalveren, 363 schapen, 28 geiten. 32 fokzeugen, 443 slachtvarkens, 13 lopers, 1982 biggen, 677 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 525-1025, guste koeien 470- 820, graskalveren 200-325, kalfvaarzen 640-1020, klamvaarzen 550-750, guste vaar zen 500-725. pinken 330-500. nucht. kal veren voor fok of mesterij 55-150. weide- schapen 65-95, ooien met lammeren 55- 75. dracht, zeugen 235-310, lopers 58-72, biggen 39-52, alles per stuk: slachtrun deren extra kw. 285-305. le kw. 265-280, 2e kw, 225-255. 3e kw. 210-225. vette stie ren 245-275, worstkoeien 200-215, alles p. kg gesl. gew.. vette kalveren le kw. 210-230, 2e kw. 180-200. 3e kw. 160-180, nucht. slachtkalvcren 100-125, slachtzeu- gen le kw. 136-142, 2e kw. 130-135, slacht varkens 162-170. alles p. kg lev. gew., vette schapen 85-105 n. st.. vette lamme ren 80-115 p. st. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer ruim. handel iets be ter, prijzen gehandhaafd: guste koeien groot, slepend, prijshoudend; jongvee groter, slepend, geen verandering: vette kalveren minder, levendiger, vaster; nucht. slachtkalveren ruimer, stug. sta biel: schapen en lammeren normaal, vlot, prijshoudend; fokzeugen gewoon, stil, aflopend: lopers en biggen groter, traag, moeilijk te handhaven: slachtvee minder, stijver, stijver: slachtzeugen normaal, gunstig, prijshoudend. KAPELLE. 31 oktober Industrie- en exportveiling. Bramen in kratten in dustrie TI 76, III doordraai, appelen en peren: Jonathan I 75-80 52, 70-75 49. 65- 70 47. 60-65 38. II 75-80 36—34, 70-75 38— 33. 65-70 37—31. 60-65 34.30—34.50, 60-65 29.70, lid 21—25, UI grof 21—27, fijn 20.35—20,75, Glorie van Holland I 80-85 46. 75-80 48. 70-75 46 65-70 41—42, II 75- 80 44. 70-75 41. 65-70 38, lid 34, III grof 39, fijn 28, Goudrenet I 85-90 53.4054.10, 80-85 55.40—56.30, 75-80 52.70—53.60, 70-75 47.10—48.60, 65-70 43.90—44.10, II 85 op 48, 80-85 51, 75-80 51, 70-75 45, 65-70 43, lid 36. III grof 42.40—43, III fijn 35, Coxs Orange Pippin I 75-80 79, 70-75 80. 65-70 69—70, 60-65 61—63, 55-60 45, II 65-70 63, 60-65 58, 55-60 45—46, I 75-80 geel 87, 80- 85 geel 83. 70-75 geel 89, 65-70 geel 77. 60-65 geel 66, 55-60 geel 48, lid 28, III grof 52, fijn 27, IEode zoete ribbeling I 65-70 57, 55-60 50, lid 32. III fijn 19. Ster appelen I 65-70 70, 60-65 66. 55-60 47. lid 23. II 60-65 57, 55-60 41, Allington Pippin I 75-80 46, 70-75 50. 65-70 45, 60-65 40, lid 33, III grof 37, fijn 33. Lexton Superbe I 80-85 40, 75-80 43, 70-75 44—45. 65-70 36—38, 60-65 32, lid 28. III grof 36, fijn 21, Bouwman renet I 70-75 34, 60-65 34, lid 24, Goudrenet geel I 85-90 57, 80-85 59, Golden Delicious I 80-85 72—73, 75-80 74—100, 70-75 70—96, 65-70 64—80. 60-65 51—67, II 85-90 48. 80-85 45. 75-80 52, 70- 75 49, 65-70 44, 60-65 40—42. lid 26—28, Crimson Coxs I 80-85 74. 75-80 78, 70-75 78. 65-70 73, 60-65 60, Lemoenappel I 75- 80 42. 70-75 41. 65-70 40. Zoete ermgaard I 55-60 46. lid 26—30. III fijn 19, Engelse Pigeon II 70-75 45, lid 26, II 60-65 40. Rode goudrenet II 85-90 50—56, 80-85 43 —54, 75-80 46—50, 70-75 43—46, 65-70 38, geplukte kroetappelen 20.35—21.30, val- kroetappelen 17.70, val goudrenet 2223, Doyenne du Comice I 80-85 98—1.06, 75- 60 1.03—1.15, 70-75 1.05—1.11, 65-70 1.00, II 75-80 94. 70-75 93, 65-70 94, lid 60-65 84,Hd 55-60 62, III grof 73, fijn 41. Beur- ré Alexandre Lucas I 80-85 41, 75-80 53, 70—75 56, 65-70 48, II 75-80 47. 70-75 50, 65-70 42, lid 21, II grof 18, III fijn 13, Zwijndrechtse wijnpeer I 60-65 36. 55-60 41, 50-55 23, Hd 15, III grof 18, fijn 12, Triomphe de Vienne III grof 19—22. fijn 9—10, Nouveau Poiteau II 65-70 21, 60-65 22, 55-60 19, lid 8,5, II grof 12, III fijn doordraai, Beurré Clairgeau I 70-75 39, 65-70 43. 60-65 39, 55-60 30, nd 10, III grof 13, fijn 8, Pondspeer I 75-80 23. 70-75 23, II 75-80 23, 65-70 21. lid 17, III grof 20, fijn 11, Emile d'Heyst II 55-60 22, lid 13, III fijn 9, Comtesse de Paris I 70-75 31, 65-70 31, 60-65 25.90, 55-60 19, II 65-70 21, 70-75 23, 60-65 20, 55-60 18, lid 15, III grof 15—16, fijn 8, Saint Remy I 75-80 28, 65-70 26—27, II 65-75 25, lid 23.30, III grof 21, fijn 19, kroet 12, Gieser Wilde man I 60-65 5556, 55-60 43, 50-60 39— 43. II 60-65 50—54, 55-60 43—45, 50-55 37 —40, lid 20—28, III grof 31, fijn 18—27, kroet doordraai —6, Brederode II 65-75 34, 60-70 37, blauwe druiven extra 1.35 1.36, II 1.12, noten per stuk 3.5—4, aard appelen II 9, groentenveiling: kropsla 3.5—6.5, bloemkool 13—43, sav. kool 7— 14, snijbonen (kas) 1.50—1.60, uien 6 5— 19. andijvie 20, prei 21—28, knolselderie per stuk 8,5, dubbele prins.bonen 82 1.04. tomaten Al 47—61, BI 49—60 Cl 27 -33, B2 34-39. MIDDELBURG, 31 okt. bintjes bon ken 10-11, grote 7-10. driel. 2, koopmans blauwe grote 17. driel, 8. torn. Al 312 A2 272 BI 340 B2 271 Cl 215 C2 156, gl. v. holl. 75-80 46—55, 70-75 4546. 65-70 39—40. 60 en op 51, 2d 31—34, 3 fijn 17— oT F,°x °r!mge p. 65-70 57, 55 en op 33—58, 3 grof 46—52. 3 fijn 3443, 2d 25; br. hardy 3 fijn 24. 3 grof 65: con ference 55-65 38—40, 3 fijn 23—31, 3 grof 37; bonne louise 65-70 53. 60-65 41. 55-65 3651, 3 fijn 17, netmeloen 9, druiven bi. alicante 2 127-143. Groenten: bl.kool 4 p. kist 13-43, 6 p. kist 18-28, 8 p kist 11-21, komk. gr. 50-60 17—20, and. Al 5' pre' 1 A2 25, sav.kool Al 23 A2 24. r.kool 12, kassnijbonen 159- 182, pronkbonen 88, witlof 66-99. radijs 8, Chinese kool 9-10. spin, 14-43, sla 3,5- 13, postelein 47-52, br.peen 9-10. waspeen 21, bospeen 23-26. wijnpeen 11-12, uien 11-19. veldsla 76-150, knolseld. 7-21, sprui ten ongesch. 30-68. gesch. 51-88. boskro- ten 12, boerenkool 12-14, dubb bonen 117-146. TERNEUZEN 31 oktober p. 100 st. in ct.: sla 990-1510: p. st. in ct. bloemkool A 15-60, AH 11-31, Bil 11-19, afw. 11-25 knolselderij 14-18, selderij 1-10, peen I 16-26, kroten 14. meerlanders I 12-1210 bintjes I 1070-1220 andijvie 8-18, kassnij bonen I 151, prins.b. 1IB 56-63, rode koil 5-21. sav.kool 8-19, witte kool 14-18 breek- peen 14, waspeen 12-21, prei All 25-40 spruiten gesch. 61-71, ongesch. 23-57, spi nazie 8.5-15. tomaten A 25-30, C 25 uien 16-18, witlof B 76, Bil 44-74. afw. 23-52. appelen: cox or, pippin: I 80 76-77 75 75-80, 70 74-81. 65 69-72, 60 61, IID 24 III grof 47-57, III fijn 22-24, crimson cox* I 80 75, 70 70-73, 65 60, 60 59, 55 41, IID 27, II grof 48, goudreinette I 85 51, 80 51, 75 50, 70 50, 65 44, II 85 47, 80 48. 75 45 70 43, 65 38-41, IID 26, III grof 38-43, III fijn 32-36, rode goudreinette I 85 58, 80 60. 75 60, 70 50. 65 47, II 85 51, 80 51, 75 53, 70 47, 65 44, III grof 42, III fijn 30: glorie van holland: I 80 41, 75 43-44, 70 43-44 65 39, IID 28, II grof 37-39, III fijn 32' ingrid marie: I 75 61, 65 59, IID 39, 111 grof 49, III fijn 32, zoete appelen III grof 22-35. Ill fijn 19; peren: doyenne du comice II 80 90, 75 93. 70 92, 65 88, 11D 70, III grof 71, 111 fijn 51; beurré clairgeau- I 65-75 35, 55-65 35-39, IID 20, III fyn 2^

de Stem | 1962 | | pagina 23