amoi£eu/is Middelburg nu door zege over Een beter MOC verrast een wel erg pech vol Tongelre Opmerkelijke opmars van Bergse Dosko Aardenburg en Yerseke steeds lijstaanvoerders Veerse Boys slaat Desk met drie doelpunten Middelburg mede op kop Nederlaag van Zeelandia Puntenwinst voor RCS Aardenburg in topconditie Yerseke nog altijd tweede Vosmeer door 1-1 bij NSV nog favoriet Tweede klasse B Veerse Boys scoort m 2e helft tegen Desk Roosendaal verovert punt Zeeland Sport Hontenisse deelt de buit met Rood-Wit Internos profiteert bij Uno Animo Eerste klasse B Verdiend l-l van TSC bij SVW Vierde klasse C UITSLAGEN EN STANDEN Derde klasse D Axel en Zeelandia samen op kop Aantrekkelijk duel (2-1) Steenbergen- Terneuzen Middelburg wint met 2-1 van Hulst <o<=> Tweede klasse A Nieuwe, magere zege van RAC Vierde klasse H Zuidwesters I door Elto I geklopt Eerste klasse E Eerste klasse B Eerste klasse E Tweede klasse A Vlissingen speelt niet effectief in Boxtel en verliest MOC voetbalt fris en zegeviert Tweede klasse B Derde klasse B Derde klasse C Derde klasse D Vierde klasse B Vierde klasse E Vierde klasse F Vierde klasse G Vierde klasse H DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 OKTOBER 1962 oo Wat een klasse eli wat een strijd. Heel glorieus prijkte Desk sinds de laatste speeldag bovenaan de ranglijst. De jongens uit Kaatsheuvel (het mocht worden voorspeld) zouden echter groot gevaar lopen bij Veerse Boys en zietKaatsheuvel werd met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Profiteurs van deze zege waren naast Veerse Boys de Zeeuwse ploegen Middelburg en Zeeland Sp. Ook Roosendaal, dat tot een gelijkspel kwam, profiteerde een beetje mee. Rood Wit kwam bij Hontenisse niet verder dan een gelijkspel en Internos zorgde voor een nieuwe knappe verrassing. De Ettenaren, die de vorige week pas hun eerste seizoenzege veroverden, schoten nu het doel van Uno Animo zevenmaal aan flarden. Tenslotte... Steenbergen behaalde een nuttige overwinning op Terneuzen. redding kon brengen maar toen de bal Neen, het is Desk niet gelukt zich bij Veerse Boys te handhaven. In de eerste helft bleef het 0-0, maar daarna kwamen de doelpunten, zodat de eindstand 3-0 werd. De publieke belangstelling was bij zonder groot. De vele toeschouwers heb ben kunnen genieten van een goede par tij voetbal, waarbij de thuisclub steeds het gevaarlijkst was. Voor de rust kwa men geen van beide clubs tot scoren. Na de rust was het weer Desk dat het ini tiatief nam. De verdediging van Veerse Boys stond echter pal. De ommekeer kwam na ongeveer 20 minuten. De ver mee naar voren gekomen rechtshalf Jan van Strien wist met een goed gericht schot de Desk-doelman voor de eerste keer te passeren. Met nog een kwartier te spelen werd een goede aanval door de thuisclub op links opgebouwd. Beb Joo- re was de man die voor de afwerking zorgde 2-0. Met nog tien minuten te spelen zorgde rechtsbuiten Zijlmans voor 3-0. opnieuw bij Vos terecht kwam was er geen houden aan (1-0). HVV sloeg on middellijk terug en reeds vier minuten later slaagde van Dorsselaar erin na goed voorbereidend werk van Neefs de balans in evenwicht te brengen (1-1). Het spel was nu heel wat aantrekkelijker en de doelverdedigers moesten enkele malen de handen uit de mouwen ste ken. Vogel kopte tegen de lat en Buys- rogge schoot aan de andere zijde rake lings over. Na 35 minuten kwam de bal na een combinatie tussen De Vos en Del- motte voor de voeten van Bostelaar die al vallende de bal nog juist in doel kon werken (2-1). Een wanhoopsoffensief van HVV leverde hen geen succes meer op. Elve voor Zeeland Sport en Voets voor Roosendaal hebben de goals in deze wedstrijd moeten maken. De wedstrijd zelf was een beetje tam en de uitslag 2-2 was wel juist. Voor de rust had de thuisclub een lichte veldmeerderheid en reeds na 5 minuten had Elve met een prachtig schot doelman Van de Vrede het nakij ken kunnen geven (1-0). Van Maris liet door treuzelen een goede kans verloren gaan, terwijl Van Vrede een schot van Schuit schitterend stopte. Toch kwam Zeeland Sport tot 2-0 toen Elve met een fraaie kopbal een voorzet van Van Ma- ris in een doelpunt omzette. Vlak voor de rust kreeg Roosendaal een gemakke-] lijke kans op een tegenpunt, maar aan- voerder Vissenberg miste een toegekende strafschop jammerlijk. Na rust was Roo-' sendaal iets in de meerderheid en na 10 minuten knabbelde Voets iets van de achterstand af toen doelman de Ridder de bal liet glippen (2-1). Het duurde tot de 38e minuut voor de partijen op gelijke voet werden gebracht. Het was weer Voets, die de laatste hand aan dit doelpunt legde (2-2). Deze puntenverde ling gaf de juiste verhouding ook wel weer. De Hontenissenaren hebben deze mid dag door hun spel bewezen, dat zü aan de staart van de ranglyst thuisho ren. Rood Wit mag wel blij zijn met het gelijke spel. Hontenisse kwam na een kwartier spe len op 1-0 via midvoor Kruyssen. Vlak voor rust kwam Rood Wit op zeer for tuinlijke wijze aan de gelijkmaker. Een door linksbinnen van Peer genomen vrije schop kwam ongevaarlijk voor het Hon- tenissedoel. De Hontenisse-keeper werd echter gehinderd door de felle zon en werkte de bal in eigen doel, 1-1. Na rust heeft Hontenisse gedomineerd. Er hing nog een Hontenisse-doelpunt in de lucht. Dit kwam een kwartier voor het einde. Het werd echter door de scheidsrechter afgekeurd wegens bui tenspel. Internos schoot bij Uno Animo uit zijn slof en de mannen van het Zand werden daar de dupe van. Het werd niet minder dan 1-7. Bij de thuisclub was de achterhoede zo lek als een zeef en de voorhoede wist zich wel kansen te scheppen, maar was onmachtig deze in een doelpunt om te zetten. Aanvankelijk de eerste tien mi nuten ging het goed tegen elkaar op. De bezoekers namen de leiding. Uno kon kort hierna gelijk maken. Nog voor rust werd de score opgevoerd tot 1-3 dankzij doelpunten van de midvoor en linksbin nen. Na rust bleek dat de Internos-links buiten de beste man van het veld was. De doelpuntenmachine van de Ettenaren liep gesmeerd en zo werd het 1-7. Van Dorsselaar slaagde er voor HVV in om de partijen weer in evenwicht te brengen in de strijd tegen Middel burg. Men ziet de speler van de Hul ster ploeg rechts op de foto en men ziet ook de tevergeefs duikende Mid delburg-keeper. In een wedstryd, waarin SVW en TSC elkaar weinig toegaven, is uiteindelijk een gelijke eindstand gekomen, die de verhouding goed weergaf. In de eerste helft had SVW het beste van het spel, omdat de spelers veel fel ler op de bal zaten dan de Oosterhoute- naren. In de 25e minuut kreeg SVW even de overhand en Van het Hof scoor de het eerste delpunt, 1-0. In de tweede helft viel TSC veel verwoeder aan. Vol gens de scheidsrechter maakte rechts back Van Strien in het beruchte gebied hands. Uit de genomen strafschop ont stond geen doelpunt. Acht minuten voor het einde maakte Kossen uit een goed genomen corner 1-1, waardoor beide par tijen op gelijke stand kwamen. NSV, de leidende club uit Nispen, is' in de vierde klasse G niet helemaal zon der kleerscheuren uit de stryd gekomen. Het moest namelijk een gelyk spel toe staan aan de belangrijkste concurrent Vosmeer. Overigens blijft de spanning er in deze klasse volop in. ZIERIKZEE-HALSTEREN 5-2 Voor rust een prima wedstrijd, maar het duurde toch tot de 31e minuut voor Koster de score kon openen (1-0). De Vlieger schoot daarna tegen de paal maar ook aan de andere zijde .hielp het hout werk een handje. Twee minuten voor helft begon sensationeel want binnen 5 rust zorgde Heyboer voor 2-0. De tweede minuten was het gelijk door doelpunten van Schillemans en van Elsacker (22). Het was nu een gelijk opgaande strijd, maar het laatste kwartier gaf de door slag ten gunste van de thuisclub. De Vlieger schoot verrassend nummer 3 in de touwen, waarna Koster en van Beve- ren, de laatste met een strafschop, bin nen enkele minuten de zege tot een feit maakten (5—2). NSV-BURGH 2-2 Beide teams hebben na een spannende ontmoeting de winst gedeeld. Burgh mag het meest tevreden zijn met dit resul taat, want NVS had gedurende de gehele wedstrijd het betere spel. Schoten van de thuisclub-voorhoede troffen te vaak paal en lat. Koole opende voor rust de score (10), na rust werd het gelijk door Cla- rijs (1die zijn team even later aan een 1-2 voorsprong hielp. Linksbuiten Burgh zorgde voor de 22 eindstand. 7—2; 3b: Luctor 2—Volharding 2 1—3, Elto 2—Blauw wit 2 4—7, Swift 5—Tjoba 4 (Tjoba n.o.), Blauw wit 3—Dos 5 2—5, Animo 4Vopo 24. Adspiranten: A: Swift a—Animo a 3-5, Animo b-Ondo 2 2—0, Zuidwesters a— Swift b 3—1; B: Vedo—KVL 5—1; C: Gndo b-Animo d 4—0, Swift vlug—Zuid westers b 11; D: Tjoba aTogo 22', E: Blauw wit cKWV 20, Tjoba b wit b-Blauw wit a 02. Blauw wit b 1—10; pupillen B: Blauw BEB JOORE (Veerse Boys) man van de afwerking. Steenbergen en Terneuzen hebben een byzonder aantrekkelijke wedstryd ge speeld, die, hoewel beide partijen aan elkaar gewaagd waren, uiteindelijk een overwinning voor Steenbergen oplever de. Al in de zevende minuut was het mid denvoor Van Gastel van Steenbergen, die na een prachtige aanval al even prachtig doelpuntte: 1-0. Dat doelpunt was voor Terneuzen zeker geen reden bij de voetbalpakken te gaan neerzit ten. Integendeel, de Zeeuwse ploeg bouwde vele prachtige aanvallen op, die echter geen doelpunten tot gevolg had den. Na rust zagen de ongeveer 1000 toeschouwers eenzelfde spelbeeld: prach tig voetbal, snelle aanvallen en uitste kend verdedigen van beide partijen, «n de vijftiende minuut na rust zette mid denvoor Van Gastel zijn ploeg op fluweel toen hij na een gerafïineerde combina tie met rechtshalf Jonkers doeltreffend inkopte: 2-0. Rechtsbinnen Doorens van Terneuzen wist tenslotte de eer te red den: 2-1. Hulst heeft in Middelburg ongetwijfeld enige kansen gehad om minstens een gelijkspel uit het vuur te slepen. Maar het lukte maar niet. Middelburg mocht niet ontevreden zyn over de 2-1 eind stand. Het begin was hoopvol want met snel le aanvallen kwamen beide doelen om beurten in gevaar. HVV had reeds na 5 minuten Vrouwe Fortuna aan zijn zijde toen Bostelaar een schot buiten bereik van doelman D'Hooge tegen de paal lepelde. Aan de andere kant moest kee per Versluys alle zeilen bezetten bij een HVV-doorbraak van Blok. Het spel bleef in hoofdzaak tot het middenveld be perkt want beide verdedigingen met ae Gucht van Vap de Poel aan de ene en Coppejans en J Vogel aan Middelburgse zijde waren in prima vorm. Tot aan de i'ust deden zich aan beide zijden dan ook slechts enkele serieuze doelkansen voor Na rust begon Middelburg met een kort offensief, maar Lievens schoot langs het doel, terwijl Neefs aan de andere zyde eveneens de bal langs de voor HVV y^r^erde kant van de paal liet gaan. £ja 22 min. kwam eindelijk een doelpunt. De v°s kwam alleen voor doelman Hooge, die in eerste instantie nog wel Zeelandia heeft gisteren zijn eerste plaats verspeeld door een 2-1 nederlaag bij Kaaise Boys, dat door deze prestatie naar de vierde plaats klom. Dosko werd een veelbelovende derde door een forse 4-0 overwinning op Borgvliet. Goes faal de bij Grenswachters en vertoeft nu in de middenmoot. Het was gisteren overi gens een beste dag voor de thuisclubs. Alleen Meto verspeelde de volle buit aan RKFC, dat uit de gevaarlijke zone ver dween. GRENSWACHTERS-GOES 5-2 Het heeft er in eertse instantie niet naar uitgezien, dat de Grenswachters een zo ruime overwinning van 5-2 op Goes zouden behalen. Want in de eerste helft van deze aantrekkelijke wedstrijd maakte Goes de strijd. Al in de negen de minuut strafte linksbuiten Lindenberg een fout in de verdediging van de gast heren af: 0-1. Wat later maakte mid denvoor H. Lindenberg er 0-2 van Eerst na rust kwamen De Grenswachters goed op dreef. Met de regelmaat van de klok werden vijf doelpunten gescoord: rechtsbinnen Janssen (2x), linksbinnen Van Tilburg (2x). Invaller-linksbuiten Lambregts Paardekm werd na een botsing met een tegenstander met een hersenschudding van het veld gedragen. KAAISE BOYS-ZEELANDIA 2-1 In een forse, doch niet ruwe wedstrijd, heeft Kaaise Boys voor het eerst in de nieuwe competitie de winstpunten thuis gehouden. De thuisclub begon direct zeer aanvallend en na 5 minuten was het reeds raak door een prachtig schot van Magielse, 1-0. De bezoekers wisten hier op direct geen antwoord en de Boys zet te de ene aanval na de andere op- Er waren 20 minuten gespeeld, toen Magiel se de bal nogmaals in de touwen joeg: 2-0. Hierna gebeurde een incident. De mid voor van de gasten Coree kwam bij een botsing met de spil va nde Boys zó on- g Jukkig te vallen, dat hij een been brak. Een en ander bracht heel wat oponthoud en toen eindelijk het spel werd hervat, leek er alle energie uit te zijn. Rust 2-0. Na rust kreeg men een geheel ander beeld. De gasten waren nu zeer actief en met kunst en vliegwerk werd het doel van de Boys schoongehouden. Na een half uur hadden de gasten succes. Rechtsbinnen Stein gaf een uitstekend s hot, waarop de keeper geen antwoord gaf: 2-1. De Boys zagen in dat zij uit een ander vaatje moesten gaan tappen en ofschoon ze van alles probeerden om dt voorsprong te vergroten, ze kregen hiervoor geen kans, want de achteroede van Zeelandia was op haar post. Met nog enkele mooie aanvallen van de Boys kwam het einde van een spannende strijd. vorm. Na 10 minuten benutte van den Dries een goede kans (1-0) en 10 minuten later drukte de Nooyer met een tweede treffer de RCS-meerderheid uit (2-0). Na 27 minuten was het weer dè^ Nooyer die succes boekte en 5 minuten voor de rust bracht van den Dries uit een vrije trap de voorsprong op 4-0- Na de thee was BSC de betere ploeg en RCS moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorko men. Ook nu slaagde Danielsche er ech ter in door prima keeperswerk zijn hei ligdom schoon te houden. SCHUTTERS-KRUISLAND 5-3 Er was veel belangstelling voor deze derby, waarin vooral de gasten fel van leer trokken. Het score verloop: Theu- nisse 1-0, Lodiers 1-1 en 1-2, in eigen doel 2-2. Na rust: Ernest 3-2 en 4-2, Theunisse 5-2 en Lodiers (strafschop) 5-3. NSV-VOSMEER 1-1 Een. sportieve en snelle wedstrijd. Voor de rust zagen de toeschouwers een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. Na de hervatting had de thuisclub een licht overwicht. Nadat Hommel voor Vosmeer had gescoord, maakte Hellemons nog gelijk. RCS-BSC 4-0 De Souburgers speelden voor de rust een prima wedstrijd. Toch was het BSC dat de eerste doelrijpe kans kreeg, maar RCS-doelman Danielsche was in prima DOSKO - NW. BORGVLIET 4-0 Dosko heeft in de derby tegen Nw. Borgvliet een verdiende 4-0 overwinning behaald. Vrijwel de gehele Wedstrijd is Dosko in de meerderheid geweest, be houdens het laatste gedeelte van de eer ste helft, waarin de strijd gelijk opging. Dosko kwam in de 5e minuut aan de leiding door Vonk, even later schoot van Huffel voor open doel naast. Doelman Tak deed goed werk bij een schot van linksbuiten Wils. Borgvliet herstelde het evenwicht, maar verder dan enige corners brachten de gasten het niet. Na goed werk van Van Huffel schoot Van Giels juist voor de rust Dosko naar 2-0. Scheidsrechter Aertssen bewees ove rigens zijn dag niet te hebben, door een doelpunt van Vonk toe te kennen, die de bal uit een doelschop bemachtigde, zon der dat deze buiten het strafschopgebied was geweest. Het mooiste doelpunt kwam na 16 minuten door Wim Ben- naars, die in de vrije ruimte sprintte en doelman De Crom voor de vierde maal versloeg: 4-0. METO - RKFC 2-4 Het Bergse RKFC heeft een verdiende 4-2 overwinning behaald op METO in Hoogerheide. In het begin zag het er echter met naai uit, dat RKFC nog vrij gemakkelijk zou winnen, want het was alles METO wat de klok sloeg. Na het eerste half uur nam RKFC het heft in handen, hetgeen resulteerde in een doel- pwit van Dekkers-, 0-1. Vlak na rust werkte Machielsen het tweede doelpunt in de touwen: 0-2. METO kwam echter terug met twee doelpunten van Tum- mers. Middenvoor Kruf van RKFC vaag- de echter alle illusies van METO op een wl ,SEï! fSn overw'nning weg door kort achter elkaar twee keer prachtige doelpunten te scoren: 2-4. AXEL - ODIO 2-1 Axel en Odio hebben een vrij tamme party voetbal op de grasmat gelegd De eerste spelperiode was voor Axel dat zijn lichte meerderheid in de zesde mi nuut in een doelpunt uitdrukte' Het werd gescoord door Oudcnaerde. Odio pro beerde een tegenoffensief te lanceren slaagde hierin ook, maar het duurde toch nog vrij lang alvorens de verdien de gelijkmaker kwam. Uit een scher mutselmg werd de 1-1 stand in de 37< minuut bereikt. Axel zegevierde uiteindelijk door ee. vry gemakkelijk doelpunt. In de 15e minuut van de tweede helft schoot mid voor Goossens op doel. De bal werd door een van de backs van richting veran derd. Daardoor werd de Odio-keeper ge slagen. Eindstand 2-1. RAC speelt in deze competiti een merkwaardige rol. De Rycnaren blijven goede met minder goede zondag met elkaar afwisselen. Goed werk was nu weer de kleine zege (1-0) tegen Budel. De Ryenaren klimmen op de ranglyst en dat geeft de burger steeds weer moed. RAC-BUDEL 1-0 Een goede wedstrijd hebben overigens RAC noch Budel gespeeld. Vanwege de geringe score en de wisselende kansen was de match echter wel spannend. Bei de partijen toonden net niet voldoende technische kwaliteiten om de hinderlijke harde wind te overbruggen. RAC had een zeer sterke verdediging, waarin Theo v. d. Steen en H. v. Oisterwijk van geen wijken wisten. Het enige doelpunt viel in de 20e minuut, toen linksachter Van Loon oprukte en met de wind mee vanaf circa 30 meter een schot op doel lanceerde- Pal onder de lat sloeg de bal in. RAC kwam na rust bijna op 2-0, doch de deklat keerde de inzet van Theeuwes. Budel viel iets tegen. ARTO-TXANDRIA 1-0 De Tilburgse Sarto'ers speelden een prima wedstrijd en waren technisch be ter dan Taxandria, dat met twee spitsen speelde. Sarto had hier een tegenwapen voor. Na een kwartier was het Donders die met een fraaie pass Dekkers een goede kans gaf, die hij benutte, 1-0. Na een half uur kreeg Hutten voor Sarto een penalty te nemen, die door keeper Koedijk keurig werd gestopt. Na rust, er waren tien minuten gespeeld, raakten bij een kopduel Smolders (Sarto) en v. Berkel (Tax.) gewond. Hun hoofd wonden werden in het ziekenhuis ge hecht. De invallers waren P- Hendriks er. Op den Oordt- Nadat Sarto door be tere techniek en vooral op links zeer ge vaarlijk was, wisten de Oisterwijkers over rechts enkele gevaarlijke aanvallen op te bouwen, die echter niet in een doelpunt resulteerden. Aardenburg en Yerseke blyven lijst-1 aanvoerders. Zelf wonen de Aardenbur gers in Clinge, nummer drie van de ranglijst, met overtuigende cijfers. Yer seke kwam tegen het laag geplaatste Luctor maar net met de hakken over de sloot (0-1), wat betekent, dat Luctor hekkesluiter is, want Oostburg, tot vo rige week drager van de rode lantaarn, veroverde een kostbaar puntje bij Corn. Boys. IJZENDIJKE—BIERVLIET 5-0. De thuisclupb heeft reeds vóór rust de buit binnen gehaald. Het was Hendriks die na 10 minuten de score opende en J. de Wolf zorgde er na 25 minuten voor, dat de voorsprong tot 2-0 werd opgevoerd. Na 32 minuten was het weer Hendriks die de bal tussen de palen kreeg (3-0) en vlak voordat thee werd gedronken, bracht van Opdorp de stand op 4-0. Na de rust gaf Biervliet beter partij. Kort voor het einde bracht J. de Wolf de eindstand op 5-0. CLINGE—AARDENBURG 0-3. Aar denburg speelde veel sneller dan de thuisclub. Blondeel gaf na 6 minuten zijn ploeg een ruggesteuntje (0-1) en na '!6 minuten was het Karreman, die er 0-2 van maakte. Na 34 minuten wees het scoringsbord 0-4 toen Blondeel opnieuw de roos trof. Na de rust gaf Clinge be ter partij. STEEN—LEWED. BOYS 2-0. Voor de rust was Lewedorpse Boys zeker niet minder en met goede aanvallen werd het Steendoel onder druk gezet. De thuisclub wist zich echter aan die druk te onttrekken en bij een tegenaanval slaagde L. de Kindt er 5 minuten voor de rust in zijn ploeg de leiding te be zorgen (1-0). Na de rust was Steen iets sterker, maar toch kregen de Boys een gemakkelijke kans op de gelijkmaker toen hun een strafschop werd toegekend. Doelman Van Rattingen keerde het schot echter schitterend. Toen kort daarop Audenaerdt de stand tot 2-0 opvoerde, waren de Boys verslagen. LUCTOR—YERSEKE 0-1. Niet zonder geluk heeft Yerseke in een matige wed strijd de volle winst kunnen inpalmen. Het enige en beslissende doelpunt werd na een half uur door de Wee gemaakt, die daarbij de onvrijwillige medewer king kreeg van Luctordoelman van Hese die de bal liet vallen waarvan de Yer- seke-midvoor handig gebruik maakte. In het verdere verloop deden zich aan bei de zijden nog legio kansen voor. CORN BOYS—OOSTBURG 3-3. Corn. Boys is ternauwernood aan een neder laag ontkomen. De Corn. Boys-doelman had een slechte dag, waarvan Oostburg enkele malen profiteerde. Na 11 minuten werd een verrassende pass van Kast door doelman Ducarmon verkeerd be oordeeld en dat betekende 0-1. Toen na 15 minuten Moerman er alleen tussen uit trok en de Corn Boys-defensie ver zuimde in te grijpen was het 0-2. Zes minuten voor de rust slaagde Vermeulen erin de achterstand te verkleinen tot 1-2. maar 6 minuten na rust was het de Maat die de Oostburg-kansen weer deed stij gen (1-3). Twee minuten later kon Ver meulen een strafschop benutten en minuten voor het einde slaagde D'Hondt er nog in een puntenverdeling uit het vuur te slepen (3-3). Competitie Zeeuwse Korfbalbond Elto 1, dat vorige week tegen de ver wachtingen in, van Luctor 1 verloor, heeft zich in de uitwedstrijd te Souburg tegen Zuidwesters 1 keurig hersteld. Het Kapelse twaalftal won met 3-1. Bij de rust had Elto een 0-2 voorsprong. Luctor 1 heeft thuis tegen Swift zeer goed stand gehouden. Tot de stand 4-4 ging het gelijk op en eerst toen kon den de Middelburgse reserves uitlopen tot 4-7. De stand in de eerste klasse is nu: Togo 1 61, Swift 2 610, Zuidwesters 67, Elto 1 66, Tjoba 2 54, Luctor 1 64, Animo 2 52 en Zeelandia 1 40. In klasse 2a maakte Togo 3 een beste beurt door thuis van KVL te winnen (42) en kwam Swift 3 dichter in de buurt van het leidende duo Top en Ondo 1 door in Aardenburg met flinke cijfers van AKC te winnen (214). De stand aan de top is nu: Ondo 1 59, Top 59 en Swift 3 58. In 2b verloopt de competitie nog steeds ding 1 weer niet doorging. De andere zeer onregelmatig omdat Vios 1—Volhar- uitslagen waren: Togo 2—de Poel 12—1 Tjoba 3—Olympia 45. De uitslagen in de andere klassen'lui den: 3a: Noad-Atlas 0—14, Vedo 2—BKC SVW - TSC Slikkerveer - Quick CVV - Laakkwartier Overmaas - UVS Spartaan - ONA DCV - Unitas Overmaas Unitas CW DCV Spartaan SVW 7-10 TSC 7-10 Slikkerveer 7- 9 ONA 7- 8 Quick 7- 7 Laakkwartier 7- 7 UVS 1—1 1—2 3—3 4—2 3—1 0—0 7-6 7-6 7-6 7-6 7-5 7-4 Valkenswaard - De Spechten Boxtel - Vlissingen Schijndel - Helmond Brabantia - TOP Tongelre - MOC Valkenswaard 7-12 Schijndel Helmond De Valk Boxtel 7- 9 Tongelre 6- 8 Brabantia 7- 8 TOP De Spechten 7- 8 MOC Vlissingen 7- 7 Alliance 5—0 2—1 4—1 2—2 1—3 7-6 7-6 7-6 7-4 7-4 6-4 Reusel Sport - UDI Sarto - Taxandria Oss - Sparta Gemert - SMG RAC - Budel Best Vooruit - Bladella SMG Sparta Taxandria Sarto Reusel Sp. RAC 7-11 Gemert 7-11 UDI 7- 8 Best Veeruit Budel Bladella 7- 7- 7 7- 7 Oss 1—1 1—0 0—1 3—4 1—0 6—0 7-6 6-6 7-6 7-5 7-4 7-4 Valkenswaard spreekt duidelijke taal. De royale 5-0 overwinning op het heus toch goed geklasseerd staande De Spechten zegt, da Valkenswaard ernstige plannen heeft om deze competitie als kam pioenen te gaan besluiten. De weg is nog lang, maar de krachtsver houdingen beginnen zich toch duidelijk af te tekenen. Helmond is de draad van de zege kwijtgeraakt en.Moe heeft de draad blijkbaar hervonden, want wie had gedacht, dat de Bergenaren zo'n mooie zege zouden behalen bij Tongelre. Tenslotte zij opgemerkt, dat AllianceDe Valk geen doorgang vond. Een sterk, maar weinig effectief spe- und Vlissingen heeft hij Boxtel opnieuw met een nederlaag genoegen moeten ne- Boxtel bracht met snelle aanvallen over de vleugels de Vlissingse defensie spoedig in moeilijkheden en dat resul teerde na 9 minuten al in een doelpunt. Kievits lanceerde v- d. Meijden, die hard genberg schoot de terugspringende bal onhoudbaar langs doelman Baart, 1-0. De Zeeuwen waren er nog niet door aan geslagen en probeerden met een serie aanvallen evenwicht te brengen. Succes kwam tien minuten later aan de andere kant toen W. v. d. Meijden een voorzet van rechts hard inschoot 2-0. Tal van pogingen om de achterstand te verklei nen bleven vocrr rust onbenut. Lilipaly kreeg een goede kans voor open doel, maar schoot hoog over terwijl de Nooijer naast schoot. Pas tien minuten na de hervatting kwam het verdiende tegen punt dat door midvoor v. d. Broeke na goed samenspel werd gescoord, 2-1. Als' de gasten toen hadden kunnen doordruk ken zou er minstens een gelijk spel inge zeten hebben, maar de afwerking van de aanvallen liet teveel te wensen over en bovendien werd hets pel veel te kort ge-, houden waardoor de stevige Boxtel-de fensie met spil v. d- Meijden aan het tegen de paal schoot, maar v. d. Lan- hoofd steeds goed en tijdig kon ingrijpen. Het heeft Tongelre tegen MOC niet meegezeten. De Eindhovenaren konden pas vlak voor het einde, nadat de West brabanders reeds met 0-3 de leiding had den, een tegenpunt scoren. Daarmee is de incompetentie van de Eindhovense voorhoede wel het best getekend. Overi gens speelden de gastheren in het veld een frisse partij voetbal, maar MOC was duidelijk de betera ploeg. Tongelre gaf voor de rust goed partij aan het snel opererende MOC. Een blun der van de achterhoede was er de oor zaak van, dat middenvoor Van Diessen kon doelpunten, toen hij profiteerde van een zachte terugspeelbal. Ook in de tweede helft werd er enthou siast gespeeld. Een offensief van de thuisclub werd echter aan de andere zij de met een doelpunt afgesloten- Bij een uitval loste Free een goede voorzet, waaruit C. de Rijk de bal in het Tongel- re-doel kopte. Nog lieten de Eindhovena ren de moed niet zakken, maar de voor hoede liet verstek gaan. Een uitval van MOC leidde het derde doelpunt in. Bij een verre trap maakte Van Diessen zich meester van het leer en zorgde voor een 0-3 voorsprng- In het nog resterende kwartier slaagde Middel er in uit een vrije trap de eer te redden. Steenbergen - Terneuzen Uno Animo - Internos Hontenisse - Rood Wit Middelburg - HVV Veerse Boys - DESK Zeeland Sp, - Roosendaal Middelburg Zeeland Sp. Veerse Boys DESK Roosendaal Rood Wit 7-11 HVV 7-10 Steenbergen Internos Terneuzen 7- 9 Uno Animo 7- 7 Hontenisse 7-10 7- 9 Zwaluw - RKDVC Concordia - RKJVV Berghem Sp. - RWB RKC - RKSVA OJC - GW Vlijmense Boys - Blauw Geel RKC 7-14 RWB Blauv Geel 7-14 OJC Concordia 7- 8 GW Zwaluw 7- 8 RKDVC Vlijm. Boys 7- 6 RKJW Berghem Sp. 7-6 RKSVA 2—1 1—7 1—1 2—1 3—0 2—2 7-6 7-6 7-6 7-5 7-3 7-3 1—0 8—1 3—3 12—1 4—0 2—5 7-6 7-6 7-4 7-4 7-4 7-4 Gloria - RKVVU (s.n.oj WSC - TAC 3-0 Dongen - Baardwijk 1—2 VES - VOAB 1—1 WVO - Gilze 6-f SCO - RKTVV 0—1 WVO 7-11 TAC 7-6 RKVVU 6- 9 SCO 6-5 VOAB 6- 9 VES 6-5 Baardwijk 6- 8 Hilvaria 6-2 WSC 6- 8 Gilze 6-2 Gloria 5- 7 Dongen 6-1 RKTVV 6- 7 Grenswachters - Goes DOSKO - N. Borgvliet Kaaise Boys - Zeelandia Ax&l - ODIO Meto - RKFC RCS - BSC Axel Zeelandia DOSKO Kaaise Boys Goes Grenswacht. 7-10 BSC 7-10 RKFC 7- 9 Meto 7- 9 ODIO 7- 8 RCS 7- 8 N. Borgvliet 5-t2 4—0 2—1 2—1 2—4 4—0 7-7 7-6 7-5 7-5 7-5 7-2 Linge Boys - Haarsteeg (s.n.o.l Buren - TGG 2-0 OVH - Zaltbommel 1—1 RKOSC - Rhode 3—2 Heusden - DSC 2-0 Buren 6-10 DSC 6-5 Heusden 7-10 Rhode 6-5 OVH 6- 8 J. V. Arckel 6-5 Zaltbommel 6- 7 TGG 7-4 Haarsteeg 6- 6 Linge Boys 5-2 RKOSC 7- 6 RKSSS - Right 'Oh 2—4 Berkdijk - Zundert 1—6 Gudok - Velocitas 1—2 GSBW - Hieronymus 3—1 Ons Vios SVG 3—0 Nevelo - Oisterwijk 0—2 GSBW 7-11 RKSSS 7-6 Vios 7-11 Right 'Oh 7-6 Velocitas 7-10 Hieronymus 7-5 Zundert 7-10 Berkdijk 7-5 SVG 7- 9 Nevelo 7-3 Oisterwijk 7- 7 Gudok 7-1 DHV - Groen Wit (afgel.) Madese Boys - Breda 1—3 Raamsdonk - VCW 1—1 SET - Virtus 3—3 Bavel - Zigo 1—2 SET 7-9 Groen Wit 6-6 Zigo 6-8 Boeimeer 5-5 VCW 6-8 Mad. Boys 6-3 Breda 7-8 Raamsdonk 6-3 Virtus 6-7 DHV 4-2 Bavel 7-7 De Schutters - Kruisland 5-3 NVS - Burgh 2—2 Cluzona - SC Gastel 3—2 Sprundel - Oudemolen 1—0 NSV - Vosmeer 1—1 Zierikzee - Halsteren 5—2 NSV 7-11 Schutters 7-7 Vosmeer 7-10 Halsteren 7-6 NVS 7- 9 Gastel 7-6 Cluzona 7- 8 Burgh 7-6 Sprundel 7- 7 Kruisland 7-5 Zierikzee 7- 7 Oudemolen 7-3 IJzendijke - Biervliet Clinge - Aardenburg Steen - Lewed. Boys Luctor - Yerseke Corn Boys - Oostburg Aardenburg 7-12 Biervliet Yerseke Corn Boys Koewacht Clinge Lewed. Boys 7-11 Breskens 7- 9 IJzendijke 6- 8 Steen 7- 8 Oostburg 7- 7 Luctor 5—0 0—3 2-0 0-1 3—3 7-6 6-6 7-6 7-6 7-2 7-1

de Stem | 1962 | | pagina 5