Vlissinger Henk Tabak was banneling op zee Walcheren Ir. den Hollander opende nieuwe UTS Vlissingen Zeeuwsch-Vlaanderen Katholieke scholen nog steeds in de modder" Streekverbetering nam afscheid van ir. Haenen K^Dampo Reis van 228 dagen met viermaster uit Terneuzen ZUID-BEVELAND Hoofdingang nu ook ontsloten Gemeente Sint-Jansteen .KODIJKO, MET EEN ZEILSCHIP NAAR AUSTRALIË Wat MIDDELBURG VLISSINGEN Feestavond van „Inter Scaldes Overleg gaande over beheersvorm Zuidsloe GOES Dagblad De Stem TERNEUZEN R.-k. raadsleden voor regionale samenwerking Dr. W. Schuling directeur van „Bethesda" BADGOED en TAFELLINNEN G. Adricianse in raad Vlissingen: Tijdens vergadering te Koewacht: Tegenslagen Vergi aan Ponyrijder (9) te Bergeyk verongelukt Spookreis PTT-technici minder ontevreden Amateur-vissers zaten vast op Oosterschelde MARKTEN HOOGWATER Brunswick Bowling Morgen Vandaag 'rnaos: ar -*«§!*& DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 OKTOBER 1962 99 M.V.C. VEROVERDE WEER DRIE WINSTPUNTEN In de volleybalcompetitie afdeling Wal cheren heeft MVC door een overwinning op M. de Ruyter I en door een gelijk spel tegen Matador II drie winstpunten aan haar totaal toegevoegd. De volledige uitslagen van de op 27 oktober gespeelde wedstrijden waren: EWC 2-Matador 2 3-0, M. de Ruyter- MVC 1 1-3. YVC-Marathon 2 3-1, MVC- Matador 2-2, Zuidwesters-YVC 3-1. Overgangsklasse: Matador-EGVC 2-2. In het concertgebouw gaf de vereniging Inter Scaldes haar jaarlijkse feestavond. De Radiostad-Comedie, onder regie van Maarten Kapteijn, voerde het blijspel „De modelechtgenoot" van Toery Hopwood cp. De hoofdrol van de modelechtgenoot, Billy Bartlett, werd vervuld door regis seur Kapteijn. Het „te model" is echtgenote voor echtgenote Laura, iets te geaffecteerd ge speeld door Corry van de Linden om echtscheiding te zoeken. Die echtschei ding wordt niet uitgevoerd, want alles wordt weer koek en ei. Jetty Cantor als een wraakzuchtige vriendin, boekte door haar uitstekende .vooral komische spel, groot succes. De avond werd met een gezellig samen zijn besloten. (Van onze verslaggever) Op vragen van het raadslid voor de WD, de heer H.B.J. Knoop, heeft bur gemeester mr. B. Kolff in de jongste raadsvergadering meegedeeld, dat om trent de ontwerpregeling voor de be heersvorm van het Zuidsloe overleg wordt gepleegd in een commissie, waarin ook de gemeente Vlissingen is vertegenwoor digd. Welke gebieden dit orgaan zal gaan bestrijken staat nog niet vast. Een lang uitblijven van een beslissing zou vertra gend op de ontwikkeling van het Sloe kunnen werken. B. en w. tekenen hier echter by aan, dat naar een voorlopige oplossing wordt gezocht, die aan de ge noemde bezwaren tegemoet zou kunnen komen. CHARMANTE UITVOERING VAN „ZWAAN KLEEF AAN" Vijf en dertig van de grotere meisjes van het jeugdkoor van Arti et Amicitiae hebben zaterdagmiddag in het Schutters hof voor ongeveer 200 leeftijdgenootjes de kinderoperette „Zwaan kleef aan" ge zongen en gespeeld. Onder de muzikale leiding van de directeur, de heer J. H. Tamminga, en de regie, van de heer H. van Outheusden hebben de kinderen er een prettige en vlotte uitvoering van ge maakt. Op zondagmiddag 18 november a s. spelen de kleinste meisjes van het koor de operette „Reus Slokop", met tekst en muziek van Theo Luysterburg. Ook hier is de muzikale leiding in han- cfen van de heer Tamminga en de regie van de heer van Outheusden. (Van onze redacteur) Door het in werking stellen van de elektrische schoolbel heeft dr. ir. F. Q. den Hollander het nieu we gebouw voor het uitgebreid technisch onderwijs aan de Mar- coniweg te Vlissingen op symboli sche wijze geopend. Hoewel het gebouw officieus al enige tijd in gebruik was is de tot nu toe geslo ten gebleven hoofdingang zaterdag voor het eerst opengegaan. Het nieuwe schoolgebuw wordt ge vormd door een uit drie blokken bestaan de industrie-hal, die op ruime wijze aan de behoefte van de school voldoet. Hoe wel semi-permanent, zal deze industrie ruimte ongetwijfeld een ruim aantal ja ren als schoolgebouw dienst moeten doen. Burgemeester mr. B. Kolff heette het grote aantal genodigden welkom. Aan wezig waren o.m. het voltallig college van b. en w., de meeste raadsleden, le den van G. S. en vertegenwoordigers van onderwijsinstituten en het bedrijfsleven- Mr. Kolff toonde zich verheugd over het feit, dat de school, die sinds 1959 be staat en z;ich steeds met een noodbehui zing heeft moeten behelpen, nu eindelijk over een eigen gebouw beschikt. De heer den Hollander, provinciaal adviseur voor de industrievorming, St.-Jansteen Burgemeester en Wethouders van St.- Jansteen maken bekend dat in verband met Allerheiligen het huisvuil te Hei kant op dinsdag 30 oktober en te St.- Jansteen op woensdag 31 oktober zal worden opgehaald. 40461-O St.-Jansteen, 29 oktober 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd J. Reuser, burgemeester. F. Francken, secretaris. Sas van Gent RAAD KEURDE UITBREIDINGSPLAN „NOORDWEST" GOED Tijdens de jongste raadsvergadering werden de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid L. de Meyer in orde bevonden. De diverse begrotingen werden aange boden. Unaniem werd besloten tot het aanschaffen van een schoolradio voor de openbare lagere school. Het uitbreidings plan noord-west werd door de raad goed gekeurd. Vastgesteld werd een verorde ning ter heffing van reinigingsrechten voor de gemeente Sas van Gent. Deze rcehten zullen bedragen: 2 per emmer, ■welke rechten met ingang van 1 januari 1963 zullen worden ingevoerd. Enkele werknemers werden voor vast aange steld. Slui» KLEURENFILM OVER FRANKRIJK De heer Ach. van Poecke uit Assenede vertoonde voor het Nutsdepartement Sluis-Aardenburg enige kleurenfilms over Frankrijk. Alle opnamen, die voortref felijk gemaakt waren, werden begeleid door passende muziek en gesproken tekst. Namens de aanwezige nutsleden bracht de heer G.J. van Oorschot dank voor het gebodene. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes Alg. redacteur Exploitatie- voor Zeeland: i inspectie Zeeland F DE LIGT, IL. K. M DE JONG teL 6252, Goes tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 pei mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2!i mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,20 Bil plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. AANRIJDINGEN GEDURENDE HET WEEKEINDE Zaterdagmiddag reed de heer B.H. over de Axelsestraat en sorteerde voor om daarna in de Van Cantfortstraat te rijden. Op het moment dat hij af wilde slaan, werd hij aangereden door de heer P.D. uit Zaamslag, die achterop kwam. Beide auto's werden vrij aanzienlijk bescha digd. De poiltie kreeg zaterdagnamiddag aan gifte van mevrouw A.M.L.-S., dat haar in de Brouwerijstraat geparkeerde auto werd aangereden en beschadigd. Zeer tot ongenoegen van de dader kwam de ge meentepolitie tot de ontdekking, dat de schuldige v. W. was. Bij het opmaken van het proces-verbaal was hij weinig mede deelzaam. Zaterdagavond bemerkte de heer J.V. toen hij met zijn auto door de Axelse straat reed en uit moest wijken voor een tegenligger niet, dat de scooter van de heer J.D. uit Axel voor het kantoor van de Waterleidingmaatschappij geparkeerd stond. De scooter werd beschadigd. Op het kruispunt Leeuwenlaan-Konin- ginnelaan verleende M. v.d. B., die op een brommer reed, geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer Z.B uit Gouda Ook bij deze aanrijding ontstond flinke schade. Tydens de rondwandeling door de nieu we Vlissingse UTS. V.i.n.r. de directeur van de UTS, gemeente-secretaris Peters, dr. ir. F. Q. den Hollander, de gedepu teerde M. J. van Poelje en burgemeester mr. B. Kolff. noemde het technisch onderwijs de rug- gegraat van het ondernemingsleven. De industrie, die nu reeds voor 50 procent in de nationale produktie bijdraagt, staat een grote expansie te wachten, o.m. door de recente vondsten van aardgas. Naar de mening van de heer den Hol lander staan de techniek en technologie van het industriële leven grote verande ringen te wachten. Voorwaarde is hier bij, dat wij alle facetten van de techni sche wetenschappen beheersen. Door het onderwijs moeten intellect en arbeidsin tensiviteit naar voren worden gebracht waarbij het er om gaat de juiste man op de juiste plaats krijgen. Hij toonde zich verheugd over het feit, dat ook de over heid dit scherp inziet. Van de 2,6 mil jard, die het onderwijs bij de laatste be groting verkreeg, is 500 miljoen bestemd voor het nijverheidsonderwijs. De heer den Hollander besloot met de directeur en leraren geluk te wensen met het nieu we gebouw, waarna hij de school in ge bruik stelde. Namens het bestuur van de H.T.S.. bood ir. C. Kapsenberg zijn gelukwensen aan. Hij sprak de hoop uit, dat ook spoe dig zijn school een dergelijk gebouw zou verkrijgen. De heer M. J. van Poelje, lid van Ge deputeerde Staten, noemde de U.T.S. voor de gehele provincie van nut, voor al daar Zeeland momenteel een over gangsperiode doormaakt naar grotere welvaart door industrialisatie. Tot slot werd het woord gevoerd door de architect ir. Rothuizen, de Vlissingse wethouder van onderwijs, W. Poppe, en de directeur der school G- van Doorn. In groepen verdeeld, maakte het gezel schap hierna een rondgang door het complex. Bewondering oogstten hierbij de vele elektrotechnische en andere apparatuur evenals het grote machine park, waar de school over beschikt. (Van onze verslaggever) Te Schoondijke vergaderde zaterdag middag weer de vereniging van katho lieke raadsleden in West-Z.Vlaanderen. Drs. W. Dusarduyn, directeur van de ka tholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland hield opnieuw zijn lezing over de Zeeuwse plattelandsproblemen en de dringende noodzaak tot de aanpak ervan in streekverband, waaraan we vrij dag uitvoerig aandacht hebben besteed, na een interessante discussiemiddag van kringbestuurders uit de Zeeuwse NCB- en RKJB-kringen te Terneuzen. Alhoewel in grote lijnen van dezelfde strekking, bleek deze inleiding die in middels wijdvertakte aandacht heeft ge trokken, nu toch speciaal afgestemd op de typisch West-Z.Vlaamse problema tiek, welke uiteraard ook duidelijk naar voren trad in de onderlinge gedachten- wisseling, die een uitgesproken positief karakter droeg. Unaniem bleken de aan wezigen van oordeel, dat men over re gionale samenwerking niet alsmaar moet blijven praten, doch dat er daden dienen te worden gesteld. Niet met de benoe ming van een of andere commissie moet men beginnen, doch met het zoeken naar concrete punten, die meerdere gemeen ten regarderen en waarop derhalve de beoogde coördinatie gebaseerd kan zijn, De tijd dringt. Tot directeur-geneesheer van het Pro testants Christeiyk Streekziekenhuis ,,Bethesda" te Vlissingen is benoemd met ingang van nog nader vast te stellen da tum dr. W.K. Schuling te Middelburg. Dr. Schuling heeft de benoeming aange nomen. Op 1 november a.s. zal de adjunct-di rectrice van dit ziekenhuis, zr. N. Blok, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd ontslag worden ver leend. Door het bestuur van „Bethesda" zal haar op 3 november a.s. in het ge bouw „Het Anker" aan de Bonedijkse- straat een afscheid worden aangeboden. De plaats van zr. Blok zal worden inge nomen door zr. C. de Jong, die tot nu toe voor deze functie waarnemend was. (Advertentie) Nieuwe schoonheid in •ontworpen en vervaardigd door Kodijko. Als ieder Kodijko product, zeer be- beschaafde dessins. Héél vóórdelig. Ook voor Uw uitzet uitstekend geschikt. 110 jaar linnenwevers EINDSTRAAT 20 - Tel. 36177 Tijdens de jongste vergadering van Ie Vlissingse raad merkte de heer S. J. Adriaanse (KVP) by de behandeling van een te verlenen krediet voor de bouw van een nieuw scholencomplex voor de openbare en christeiyke u.l.o. op, dat de nodige aandacht voor het overige bü- zondere onderwijs beslist nodig was daar met name de katholieke scholen nog steeds „in de modder" zitten. Wethouder van onderwijs, W. Poppe slaagde erin de heer Adriaanse te troos ten met de mededeling, dat de rijksgoed keuring voor de r.-k. u.lo. beslist niet meer zo lang op zich zal laten wachten. „Ik kan u, als r.-k. schoolbestuur aan raden eens op het departement te gaan praten. Daarvoor kunt u een paar waar- (Van onze correspondent) Tijdens de negentiende vergadering van de streekverbeteringscommissie Koe wacht en omstreken is te Koewacht af scheid genomen van ir. J. A. H. Haenen, rykslandbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Zoals bekend is ir. Haenen in gelijke functie te Zevenbergen be noemd. De voorzitter van de streekver beteringscommissie, de heer C. J. Ver- cauteren uit Hulst vond het een droevi ge zaak, dit afscheid, ofschoon de da tum nog niet definitief bekend is. Aanvankelijk was het 1 oktober, la ter 1 november en nu is het zelfs nog niet bekend of het 1 december of 1 ja nuari is. Spreker wilde daarom afscheid nemen „onder voorbehoud". De heer Vercauteren vond het zonder meer spijtig, dat de heer Haenen ver trok Hij zei. dat de scheidende consu lent zeer veel verdienstelijk werk had verricht voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Er was maar één aanmerking die de com missievoorzitter wilde "maken, namelijk dat ir. Haenen een te grote bescheiden heid aan de dag legde. Hij was zonder meer de grote en stille werker achter de schermen. Op velerlei terrein, ook buiten de landbouwtechnische aspecten om, heeft ir. Haenen veelzijdig werk verricht. In dit verband noemde spreker de werkzaamheden in verband met de ruilverkaveling in het streekverbete- ringsgebied. Vooral voor dit laatste pro ject was de scheidende landbouwconsu- lent de grote animator. De voorzitter zei dat ir. Haenen na zijn vertrek uit dit gebied zeer zeker mag terugzien op een geslaagde ambtsperiode. ,.U hebt uw stempel gedrukt op Zeeuwsch-Vlaande ren" meende de heer Vercauteren. Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Vercauteren de scheidende consu lent een bureaulamp aan, waaraan hij nog toevoegde, dat „vanuit het donkere Zeeuwsch-Vlaanderen toch nog een stukje licht in een nieuw werkgebied zal schijnen." Ook het hoofd van de sociaal- agrarische en huishoudelijke voorlichting van de NCB uit Tilburg, mej. drs. Van Lierop, dankte de heer Haenen voor de ondervonden samenwerking. De scheiden de landbouwconsulent zei zeer getroffen te zijn door de woorden en hij dankte tenslotte voor het mooie aandenken. (Advertentie) devolle adressen van mij krijgen" advi seerde de heer Poppe. Enige discussie ontstond hierna rond een voorstel om als kennisgeving een brief aan te nemen van het personeel van de chr. ulo. In deze brief wordt ver zocht om de grote nood aan ruimte voor lopig te lenigen door de voormalige jon gensschool aan de Glacisstraat te mogen betrekken. Daar gemeentewerken het ge bouw gaat betrekken, voor de verbou wing werd reeds goedkeuring verkregen, kan aan dit verzoek niet worden voldaan. De heer S. Joustra (PvdA) vond het onbegrijpelijk, dat de huidige toestand al zo lang is getolereerd. Hier schort wel iets aan het beleid, meende het socialis tische raadslid. De heer H. van Rooijen deed hierna een drietal suggesties om de minstens twee jaar, die nog zullen verstrijken voor de nieuwe behuizing kan worden betrokken, te overbruggen. Een van de suggesties betrof het in versneld tem po afbouwen van een vleugel, waarmee de noodperiode in ieder geval kan wor den bekort. Zijn fractie vond het ant woord van b. en w. evenmin bevredi gend. De heer Poppe deed hierna de toezegging de onderwijzers uitvoeriger te beantwoorden terwijl de mogelijkhe den van tussentijdse voorzieningen kun nen worden onderzocht. Bij de rondvraag vroeg de heer Adri aanse naar de vorderingen rond de her bouw van de Lange Zelke, waarop bur gemeester Kolff het antwoord schuldig moest blijven. (Van onze redacteur) „De romantiek van de zeeverha len is al lang voorbij", schrijft Ben Traven in zijn oprechte roman van de zee „Het Doodenschip". Die ro mantiek heeft trouwens voor de kerels van „voor de mast" nooit bestaan. Hun leven naar waarheid beschrijven zou voor het zeemans leven een slechte propaganda zijn. Want het is de suikerzoete roman tiek van de „verre stranden", ge creëerd door generaties mooie- verhalenschrijvers, die steeds weer op avontuur beluste jongelingen naar het meedogenloze bedrijf vart de zeevaart lokten. Toch zullen de schepen, die de zeven zeeën door ploegen bemand blijven omdat een groot gedeelte van de nieuwe lingen na de koude douche de scheepvaart, juist om het harde bestaan, tot hun professie kiezen. Henry (Hendrik) Tabak was al door de wol geverfd, toen hij met zijn stad genoot T. Verboom in Terneuzen aan monsterde op de Engelse viermast- bark „Archibald Russell". Op vijftienjarige leeftijd ging hij reeds ter visserij waar ze hem het nodige des zeemans metharde hand bijbrachten .Later kwam hij bij het loodswezen in Vlissingen terecht als „dagwerker" wat betekende dat hij bij verlof of ziekte van het vaste per soneel mocht invallen. En daar een vaartijd van twee jaar vereist was voor een vaste aanstelling bij het loodswezen betekende de mogelijkheid om met de bark mee te gaan voor de Vlissingse jongeman een uitkomst. Toen in 1921 de nauwelijks achttien jaar tellende Henk Tabak aan boord stapte behoorde het zeilschip reeds tot de uitstervende seheepstypen. Onder die laatste zeilers nam de „Archibald Russell" echter een eervolle plaats in. Geladen lag de bark 27 voet, terwijl haar vier 196 voet lange masten tweeën dertig zeilen konden voeren. Haar be manning, met uitzondering van de Engelse officieren, was voor die ja ren gewoon een mixcrew", een alle gaartje van nationaliteiten en kleuren. In dit kosmopolitische gezelschap werd Henk dan ook direct tot Henry gedoopt. Als lichtmatroos ontving hij de voor die dagen vrij goeie gage van zeven pond tien shilling. Op 25 oktober vertrok de „Archibald Russell" uit Terneuzen. De ongunstige wind verplichtte de kapitein een sleep boot te nemen tot het Engels Kanaal. Deze en de volgend® tegenslagen maak ten dat de uitreis naar Australië een der langste uit de zeilperiode zou wor den. In het Kanaal waaide de wind opnieuw uit de verkeerde hoek en daar kreeg de bark zelfs met stormweer te kampen. Bij Dungeness werd de toestand kritiek. Om geen prooi van wind en water te worden had men de ankers uitgegooid. Op slechts anderhalve mijl uit de kust begon het laatste anker, dat het nog had kunnen houden, te krabben.Maar wonder boven wonder klaarde het weer plotseling op. Aangezien met één anker uitvaren verboden was, moest worden gewacht tot het tweede anker werd ge vist, hetgeen niet minder dan twintig dagen duurde. Nadat op de Canarische Eilanden voeding en water waren inge nomen kon eindelijk aan de oversteek worden begonnen. Vrijwel alle zeilschepen namen op hun weg naar het Verre Oosten destijds de route rond de Kaap de Goede Hoop Het Suezkanaal was te duur daar zee schepen door dit kanaal moesten wor den gesleept. In verband met de op de Oceaan waaiende passaatwinden moest eerst koers gezet worden naar de uiter ste punt van Zuid-Amerika's oostkust, Cabo San Roque om vandaar wind in de zeilen te krijgen naar de Zuidafrikaanse Door teveel drift werd de Cabo San Roque verkeerd bezeild en moest het schip terug om te pogen de kaap een zes mijn noordelijker te bezeilen. Ook deze tegenslag betekende een groot tijd verlies. Eerder had men zo'n twintig dagen op de evenaar liggen drijven om dat men maar niet de goeie wind in de zeilen kon krijgen. Doordat het schip in ballast voer ging het slechts langzaam en had men voortdurend met teveel drift te kampen. Zo sukkelde de bark week na week door een grauwe een zaamheid van lucht en water. Op vijfentwintig mijl van de Austra lische kust vond een ontmoeting plaats met Australische oorlogsbodems, die op dracht hadden gekregen scherp naar de „Archibald Russell" uit te zien. In Engeland had men door het lange uit blijven van enig bericht reeds aange nomen, dat het schip verloren was gé- gaan. moest worden aangeworven werd de terugreis aanvaard die via de beruchte Kaap Hoorn zou gaan. Men was wel ver plicht deze door alle zeelieden gevrees de weg te nemen om een goed bezeilde wind naar huis te hebben. Met zoveel mogelijk onderdeks en alle andere spullen vastgesjord, slechts en kele stormzeilen op de overige zeilen zouden, zoal niet aan flarden gewaaid, door het overkomende water spoedig nat en bevroren zijn geworden werd Kaap Hoorn gerond. De spookachtige zwart-grauwe lucht, het loeien van de wind die in het tuig een angstaanjagend gierend en fluitend geluid maakte, deed velen geloven dat zij zich eerder in het voorgeborchte van de hel bevonden dan dat zij deel uit maakten van de bemanning van een eerlijk koopvaardijscnip. De reis verliep verder voorspoedig. Veilig en wel keerde de „Archibald Rus sell" in Engeland terug, 228 dagen na dat zij de uitreis had ondernomen. De heer Tabak is hierna, zijn doel ge trouw, bij het loodswezen gegaan, bij welke dienst hij nu reeds veertien jaar de functie van loodsschipper derde klas vervult. De reis met de viermaster ligt echter nog vers in zijn geheugen. Ook nu geeft hij, nu de schepen via de stoom en motor, al in het tijdperk der nucleaire voortstuwing zijn aangeland, de voor keur aan de barken en klippers. Voor de wind varend liepen de zeilers trouwens snelheden die heden ten dage slechts de modernste schepen kunnen opbrengen. Voor het overige was het verblijf op zee te lang. „Je voelde je op den duur In Bergeyk is gisterenmiddag de ne genjarige Harry Duister bij het ponyrij- den verongelukt. Het ventje kreeg een trap van een voor hem uit lopende pony en was vrijwel op slag dood. Z ierikzee TWEE KADERLEDEN- BRANDWEER NAMEN NA ONENIGHEID AFSCHEID Als gevolg van diepgaande meningsver schillen in het kader van de vrijwillige brandweer hebben twee van de vier ka derleden hun ontslag genomen. De com mandant van het korps wilde over de aard van de moeilkheden liever niet uit weiden .doch hij heeft de hoop en het vertrouwen, dat met deze ontslagname de moeilijkheden zullen zijn opgelost. (Van onze correpondent) Het technische personeel van PTT in de telefoondistricten Breda en 's-Herto- genbosch heeft in Tilburg in een heel wat rustiger vergadering dan in februa ri de balans opgemaakt van hetgeen er sindsdien gedaan is om het personeels beleid bij PTT om te buigen. Het tech nisch personeel is over het algemeen van mening, dat de salariëring en promo tiemogelijkheden niet in overeenstem ming zijn met de hoge technische eisen, die aan de hedendaagse technicus wor den gesteld. De technici eisten in fe bruari het stakingsrecht, nadat een KA- BO-commissie haar onderzoek naar mo gelijkheden ter verbetering moest neer leggen. ,,Het begint er nu echter op te lijken, dat de koers gewijzigd wordt," meende de heer P. Gorissen uit Bergen op Zoom, die de bijeenkomst voorzat. KABO-vertegenwoordiger Willems gaf een overzicht van de maatregelen, die bij PTT in voorbereiding zijn (ziektekos ten, vakantieregeling, pensioenwet, pres tatiebeloning, waakdienstvergoeding, gratificatiebeleid, promotiebeleid enz-) Speciale aandacht werd gevraagd voor de salarissen van de laagste personeels groepen. Na een maand laden te Adalaide de zakken graan werden stuk voor stuk aan boord gedragen terwijl door drossen een vrijwel geheel nieuwe bemanning Zaterdagavond heeft de reddingboot uit Burgsluis op Westerschouwen <Z.) de .Maria Carolina Blankenheijm" vier werphengelende vissers uit de Ooster schelde in veiligheid gebracht, die met een kajuitsloepje de „Dr. Job" aan de grond waren gelopen- De bemanning van de ,.Dr. Job" be stond uit twee dames en twee heren, on der wie de eigenaar, de heer Sipman uit Eindhoven. Zij hadden geen noodseinen aan boord, maar de mensen, waar zij lo geerden, kregen argwaan, omdat zij zo lang wegbleven en waarschuwden om acht uur ongeveer de bemanning van de reddingboot, die hierop is uitgevaren en de „Dr. Job" in de Oosterschelde heeft gevonden. Het vaartuig werd vlot getrokken en in de haven van Burgsluis binnengebracht. Het fiere zeilschip, waar de heer Tabak o.a. mee naar Australië voer. HENK TABAK uit VLISSINGEN een „outcast" een banneling, je begon voortdurend minder aan het leven te hechten. Wekenlang niets anders dan zee, gebrek aan voedsel, slecht drink water en op het hele schip geen draadje tabak meer te vinden, maakten het leven geen pretje. Op 500 mijl van Australië klommen we al in het want in de hoop aan de einder „landlucht" te kunnen ontdek ken, Benedendeks was het niet uit te houden door de verstikkende atmosfeer. De wandluizenplaag was zo erg, dat de matrozen torren in hun bed stopten, die tot taak hadden de luizen te verdelgen. Schipper Tabak is toegetreden tot de internationale vereniging van „Kaap Hoorners". Voor het lidmaatschap van deze vereniging geldt als voorwaarde, dat men tenminste een maal Kaap Hoorn heeft gerond met een zeilschip. MIDDELBURG, 26 okt. Aardapp. koopmans blauwe driel. 8-10, gr. 7-10, bintjes bonken 10-12, gr. 9-17, tom. Al 230 A2 186 BI 244 B2 207 Cl 157 C2 105, legipont 3 fijn 26, 3 grof 27, gieser wilde man 55-60 39—43, 50-60 37—42. 2d 24; conference 65 en op 46—48, 55-65 3944, 3 fijn 1928, 3 grof 38; b. louise 3 fijn 27; doyenne 70 en op 82, 60-70 77, 70-80 67; james grieve 65-75 4452, 65-70 41, 2d 38—39, 3 fijn 36. 3 grof 49; gl. v. holl. 65-75 28—47, 3 grof 32, 3 fijn 24; goud- reinette 80-85 42, 70-75 44, 3 grof 37—43, 3 fijn 38—40; jonathan 60-65 29—32, 2d 15—18; ell. orange 65-75 42—46, 2d 31; cox orange p. 60-65 55, 55-60 44, 50-60 40, 2d 26, 3 fijn 12, 3 grof 41; druiven br. alicante 1 138-144, 2 123-133. Groenten: and. 1 18, 2 13, sav.kool 1 19.50. 2 25, prei 1 20.50, 2 16, bl.kool 3 p. kist 21-40, 4 p. kist 11-28, 6 p. kist 11-27, 8 p. kist 11-17, komk. gr. 10-24, wit 10-24, sla 3.5-15, waspeen 3-15, witlof 64-98, kassnijbo- nen 167-175. uien 5-18, spruiten vuil 23-68, gesch. 80-94. bospeen 16-20, breekpeen 7-9, r.kool 9-15, knolseld. 14-19, dubb. bo nen 103-138, w.kool 6-11, boskroten 8-12, pronkbonen 41, spin. 11-50, veldsla 122- 153, snijbonen 136-165, kroten p. kg 8. Morgen, dinsdag 30 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 4.11 en 16.12 uur: Terneuzen 3.19 en 15.25 uur; Vlis singen 2.53 en 14.58 uur; Wemeldinge 4.57 en 17.02 uur. (Advertentie) BREDA brengt U naai de EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN te Besangon, Frankrijk, op 23 - 25 november a.s. - Inlichtingen Nassausingel 28 - Breda Tel. 38452 SAS VAN GENT Oiympia 20 uur Mijn dochter Patricia TERNEUZEN Luxor 20 uur De inspecteur, 14 j. GOES Grand 20 uur Blue Hawaii, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Blue Hawaii, a.l. Electro 19.30 uur Ladies man, a.L VLISSINGEN Alhambra 20 uur Blue Hawaii, aL Luxor 20 uur Maciste en de tirannen, 14 jaar BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga dering SAS VAN GENT 14... Oiympia 20 uur Misdaad na schooltijd TERNEUZEN J Luxor 20 uur De inspecteur, 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Mijn vrouw, mijn geisna, alle leeft. HULST a Bioscoopgebouw 20 uur La belle Ame- ricaine. 14 j. HEIKANT F. Saman-v. Acker 14 uur Kermisschietin» T. de Block 15 uur Kermisschietinl

de Stem | 1962 | | pagina 2