Walcheren Zuid-Beveland DUCANA Boerinnenbond te Koewacht vierde 25-jarig bestaan FILMS 9." Koudekerke gaat in beroep bij de Kroon Zeeuwsch-Vlaanderen Jeugdtoneel is van grote vormende waarde Tevens vier jubilaressen in de bloemetjes gezet TWEED Keur op zeestranden Bootje visserij- instituut 2 maal gestolen Dagblad De Stem Ducana dubbele ramen Nog geen pr.-chr. v.h.m.o.-sehool te Axel Koewacht gaf het goede voorbeeld Zeeuwse schaakbond vergadert te Goes AXEL TERNEUZEN SAS VAN GENT IJZENDIJKE HULST OOSTBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG SPECIALE AANBIEDING Zuiver wollen 145 en 150 cm. breed HOOGWATER Vandaag Morgen 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 2 In zijn algemene vergadering van 10 f vraagt het Koudekcrkse gemcentebe- augustus j.l. stelde de polder Walcheren stuur het besluit van G.S. te vernietigen, een keur op de stranden vast, die bijl b. en w. zijn van mening, dat de besluit van 5 oktober door G.S. werd goedgekeurd. Dit besluit houdt in, dat voor Koude kerke de exploitatie van het badstrand geheel afhankelijk zal zijn van de mede werking van het polderbestuur. In een beroepschrift aan de Kroon MIDDELBURG WISSELBEKER IN BEJAARDENSOOS Woensdagavond vond in de druk be zochte bejaardensociëteit te Middelburg de prijsuitreiking plaats voor de com petitie kaarten en biljarten. Onder de vele prijzen, grotendeels afkomstig van Middelburgse winkeliers, waren enkele fraaie wisselbekers. De wisselbekers werden als volgt verdeeld: voor het whisten de heer Schuit; voor het bieden de heer Fey en voor het biljarten de heer Flipse. Voor deze laatste tak van sport was een zg. „poedelprijs" uitgeloofd, die in het bezit kwam van degene die de mees te misstoten had gemaakt. In een korte rede, die de administra teur van de U.V.V., de heer C. v. Her- wijnen, hield, sprak deze onder meer de hoop uit dat b. en w. van de nood zaak van het voortbestaan en de uit breiding van de bejaardensociëteit over tuigd zullen zijn. VLISSINGEN Geschenk voor nieuw stadhuis Uit het gemeentepersoneel is een werkcomité gevormd, dat zich tot taak heeft gesteld gelden bijeen te brengen voor een duurzaam personeelsgeschenk voor het in aanbouw zijnde raadhuis op de Nieuwe Markt- Maandag 29 oktober a.s. komt het comité, dat uit vijftien personen bestaat, in de wethouderskamer van het stadhuis voor een eerste vergadering bijeen. Op deze vergadering zal o.m. een bestuur worden gekozen. Feestavond „Inter-Scahles" De vereniging van belasting, en dou aneambtenaren Inter Scaldes", van de standplaatsen Vlissingen, Middelburg, Goes en Hansweert organiseert heden avond in het Concertgebouw te Vlissin gen haar jaarlijkse feestavond. De Radiostad-Comedie. onder leiding van Maarten Kapteijn brengt het blij spel in drie bedrijven ,,De Modelechtge noot". In de rolbezetting komen o.a voor Jétty Cantor en Johan Bodegraven Bejaardenhulp breidt sterk uit De werkzaamheden van de instellin gen voor gezinsverzorging hebben op het terrein van de hulpverlening aan bejaarden sinds april 1961, toen dit werk meer geregeld ter hand werd ge nomen, een grote vlucht genomen. Dit blijkt o.m. uit het feit, dat door de ge meente over 1961 een extra subsidie van f 5000 gulden werd verleend. Deze uit financieel oogpunt min of meer verontrustende ontwikkeling van de bejaardenhulp blijkt echter in een grote behoefte te voorzien. B. en w. zijn van mening, dat het uit sociaal oogpunt onaanvaardbaar zou zijn deze vorm van hulpverlening te verminderen of te be ëindigen. Bij handhaving van de huidige subsi die, 50 cent per werkuur voor onge dekte kosten van hulp aan bejaarden, zal de gemeente dit. jaar f 11.000 moeten stranden vallen onder het rijkszee- weringsreglement. Alle zeestranden zijn in beheer bij het rijk. Uitzonderingen op de algemene regel kunnen bestaan in dien het beheer aan andere lichamen is opgedragen. Dit standpunt wordt door het dagelijks bestuur van de polder Walcheren bestreden. Zij voeren aan, dat de stranden deel uitmaken van de waterkering en oeververdediging, voor welker zorg de polder Walcheren is be last. Volgens het beroepschrift gaat ook het rijk uit van het standpunt, dat zij het beheer over de Noordzeestranden heeft, hetgeen blijkt uit de beschikking van de hoofdingenieur van rijkswater staat van 3 september j.l. waarbij de gemeente Koudekerke vergunning werd verleend het zeestrand in te richten en te gebruiken als badstrand. Groede Raad kent srubsiflies toe. (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Groede willigde in zijn zitting van donderdagavond een verzoek in van de plaatselijke afdeling van de vereniging voor wijk verzorging het Groene Kruis om de gemeentelijke bijdrage van drie gulden op f 4.50 per lid te brengen. Een overeenkomstige beslissing zou worden genomen ten aanzien van de af delingen Breskens en Biervliet van het Groene Kruis en van Groede en Bres kens van het Wit Gele Kruis. De bijdrage voor de plaatselijke bejaardensociëteit werd van f 450 tot f 500 verhoogd. De vereniging voor instrumentale mu ziek te Middelburg kreeg vier cent per inwoner voor het concert, dat deze or ganisatie op 9 november te Oostburg zal geven. De R.-K. Reclasseringsvereniging krijgt voortaan f 25 per geval. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd de heer J. van 't Westeinde be- (Advertentie) GOES bijdragen. (Op de begroting voor 1962 werd hiervoor aanvankelijk f 2000 uitge trokken). De raad wordt voorgesteld de subsidie van 50 cent voor dit jaar te handhaven. Voor 1963 wordt een andere subsidieregeling overwogen, Een polyester-bootje van het rijksin stituut voor visserijonderzoek te Wemel- dinge is tweemaal kort na elkaar ont vreemd en weer teruggevonden. Tien dagen geleden werd het bootje, dat gebruikt werd voor onderzoek in on diepe wateren, voor de eerste keer mee genomen. Het werd in Tholen terugge vonden. Om herhaling te voorkomen, werd het bootje binnendijks, vlak bij het laboratorium van het instituut aan een ketting vastgelegd. Dat kon een tweede ontvreemding enkele dagen geleden ech ter niet verhinderen. De rijkspolitie te water heeft het bootje teruggevonden in een poldersloot tussen Wemeldinge en Kattendijke. Het was gecamoufleerd met stro e.d. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT. tel. 6252, Goes I Exploitatie- I inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. KON. NED- MIJ TUINBOUW De afdeling Goes van de Kon. Ned- Mij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteravond in de Landbouw een film avond. Na een kort huishoudelijk gedeelte, waarin voorzitter Goudswaard mee deelde, dat 25 deelnemers voor de bloembollenwedstrijd zich tot nu toe hebben opgegeven (de expositie gaat door op 7 maart a.s.) werden twee films vertoond van de rijksvoorlichtings dienst, getiteld ,,En de zee was niet meer" cn ,,Los De Vang" van de be kende cineast Bert Haanstra. De eerste film toonde de oude glorie van de Zuiderzeesteden, terwijl de tweede film de verdwijnende molens in Nederland met hun taal tot onderwerp had. Op deze avond die o.a. werd bijge woond door een aantal leden van de afdeling Goes van de Kon. Natuur His torische Vereniging deelde de voorzitter nog mee. dat op 7 januari a s. nogmaals een filmavond zal worden gehouden- s-Gravert polder vaardigheidsfroeven Dezer dagen heeft de gymnastiek vereniging D.A.W. de vaardigheids- proeven van het K.N.G.V. afgelegd. De jury bestond uit de heren Hoogesteger uit Goes en Welleman uit Kapelle. De hoogst geklasseerde van elke groep kreeg een medaille/ en degene met het hoogste gemiddelde de wisselbeker. Mejuffr. M. de Vroe legde voor de 3e maal beslag op de wisselbeker, die nu haar eigendom wordt. Geen kandidaat werd afgewezen. De uitslag luidt als volgt Dames 3e klas B J. Dekker, 42 pnt. B. C Dekker 43 pnt. J. C. Schijf 46 pnt. Q. van de Vrie 43 pnt. M. de Vroe 46,6 pnt. (medaille en wisselbeker). Heren 3e klas A W. G. Heijboer 51 pnt. (medaille); C. M. Louwerse 48,2 pnt.; J. Minnaar 47,8 pnt. Meisjes A A. Deurloo 45,4 pnt. (medaille)I. den Dekker 40,2 pnt. J. de Jonge 39.8 pnt. N. Koopman 41,6 pnt. A. Reijnhoudt 41,8 pnt. N. Remijnse 42,6 pnt. L. Louwerse 41 pnt. Jongens A M. G. Dekker 48.2 pnt. H. de Dreu 47 pnt. A. Harthoorn 47,6 pnt. L. van Liere 48,4 pnt. C. Nieu- wenhuize 47.6 pnt. en B. Tramper 52,4 pnt. (medaille). Hansweert einde eerste fase van rioolwerken in zicht De rioleringswerkzaamheden zijn de laatste weken in een bijzonder snel tem po gevorderd- De laatste hand wordt thans gelegd aan de afwerking van het moerriool, waarbij dan een einde geko men is aan de eerste fase van dit grote werk. De rioolbuizen liggen dan ter plaatse, doch dit impliceert niet dat hiermede een einde gekomen zal zijn aan de eerste rioleringsronde. Het riool gemaal zal dan nog gebouwd moeten worden en ook hiermede is reeds, zij het dan met de voorbereidende werkzaam heden, gestart. De uitvoering van de rioleringswerk zaamheden is in hoofdzaak gestagneerd door het groot te kort aan arbeiders- Ter compensatie hiervan kan de uitvoer der echter terugzien op prima weer het geen van grote invloed is geweest op de uitvoering. Zoals reeds in de gemeenteraadsver gadering door de voorzitter bekend werd gemaakt zal thans al het mogelijke in het werk gesteld worden om ook de tweede fase van de riolering zo snel mogelijk te realiseren. muziektent afgebroken Met het verstrijken der jaargetijden is de verplaatsbare muziektent ook thans weer verdwenen. Deze seizoentent wordt tegen de zomer op het Dorpsplein opgericht en tegen dat de allergrootste kansen op regen en storm gaan komen wordt de tent weer netjes opgeborgen, tot het daaropvolgend jaar. Er is dit jaar maar sporadisch gebruik gemaakt van de tent. Slechts enkele malen is er een zomeravondconcert ten gehore ge bracht en voor de rest van de tijd heeft ze daar onrendabel staan pronken. Een vereniging, die ook wel eens gebruik maakte van de tent is ter ziele gegaan. Dreu woensdag weer terug bij zijn ge zin in Kapelle. Ter gelegenheid van dit feit bracht de muziekvereniging „Ons Genoegen" hem een serenade. Kruiningen toneeluitvoering „kunstkring" De „Kunstkring" zal zaterdag a.s. op nieuw een toneeluitvoering organiseren. Deze vereniging poogt de belangstelling voor het toneelspel aan te wakkeren Qoor tweemral per jaar een toneelstuk te laten i Kir on. Helaas moet gecon stateerd w< den dat de belangstelling hiervoor zeer matig blijkt te zijn on danks de goede kwaliteit. Door deze om standigheden gedwonger zou de kunst kring deze uitvc eringen moeten staken uitsluiter r' omd i Ao kosten niet meer opwegen 1 ?gen c e >e:angsteding. Het zou bijzonder Ie l ^t uren zi n dat Krui ningen en dir' omgew ïg daardoor verstoken zou moeten blijven van deze vorm va ultuur. Zaterdagavond zal de toneelgi r-v Studio echter het to neelstuk „Harten twee harten drie", een parabel door Pau1 Rodenko m nauwe samenwerking met Kees van Iersel op voeren. De toneelspelers Jaap Hoogstra, Bram van der Vlugt, Ingeborg uijt den Boo gaard, Marlies van Alcmaer en Will Spoor oogsten met dit toneelstuk veel succes. Lewedorp VERGADERING R.-K. BOUWVAKARBEIDERS De r.-k. bouwvakarbeidersbond St. Joseph heeft een slecht bezóchte verga dering gehouden. Voorzitter Jac. Traas kon meedelen, dat het ledental tot 34 is gestegen. Tijdens de vergadering beant woordde districtsbestuurder Van Kaam uit Bergen op Zoom verschillende vragen op het gebied van de werkloosheids- en ziektewet en van ontslagaanvragen. Ook hield de heer Van Kaam nog een inlei ding over de stand van zaken m.b.t. verschillende problemen in de bouwvak- wereld. 'De heer J. Ars werd tot bode benoemd. Hij zal voortaan de contributies ophalen. W ad ph aartsdijk raadsvergadering De agenda van de raadsvergadering werd conform de voorstellen van b. en w. afgewerkt. De begroting 1963 werd aangeboden. De raad stond de heer M. Goetheer toe een loods voor het opber gen van lompen en metalen te bouwen. De aanv.rager zal de loods vanwege het brandgevaar echter in steen moeten la ten maketi. Om eventuele rommel te ca moufleren zal hij bovendien beplanting rondom de loods moeten laten aanbren gen. (Advertentie) Verknoeit U graag uw dure brandstof? helpt U djt besparen. Inlichtingen: ST.-JANSTEEN Tel. 01140 - 2820 noemd. Een geldlening van f 50.000 werd gesloten voor de ombouw van de oude openbare school tot brandweergarage met gymnastieklokaal. Hiervoor stond een bedrag van f 40.000 op de begroting, maar deze f 10.000 meer zullen o.m. die nen tot een behoorlijke inrichting van het gymnastieklokaal. Ook zal er bij het gemeentelijk sportterrein een rol- schaatsbaan worden aangelegd. Voor het inrichten hiervan werd f 2400 beschik baar gesteld. MevTouw J. Torbyn-van Belois werd aangesteld tot schoolschoon- maakster tegen een vergoeding van f 60.per maand. Dg kolentoeslagrege- ling voor minder draagkrachtigen werd gewijzigd door een verhoging van de inkomensgrens. Dit bedraagt nu voor ongehuwden f 2000 en voor gehuwden f 2500.—. De weekuitgifte werd bepaald op f 5.—. Hoofdplaat raadsvergadering Vandaag om half acht komt de raad van onze gemeente in openbare verga dering bijeen- Enkele punten van de agenda: positie verbetering van de gemeente-opzichter door rangbevordering tot hoofd van ge meentewerken per 1 januari 1962. Opdracht tot inning van kade- en ha vengelden per 1 november 1962. Ver pachting van het ophalen van huis- en stortvuil over 1963 t.m. 1967. Verhoging van het reinigingsrecht per 1 januari 1963. Verhoging van de brandstoffen- bijslag per 1 januari 1963 door toeken ning van een bijslag gedurende 26 we ken per kalenderjaar. Vaststelling van de gemeentebegroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1963. Goed keuring van de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1963 van de instelling Maatschappelijke Zorg. Subsidie-aanvraag over 1962 door het katholiek instituut voor sociale opleiding Markendael te Breda. Subsidieaan vrage door het revalidatiecentrum voor kinderen van de Johannastichting te Arnhem. TERNEUZEN Uitslagen tweede ronde bridgen De tweede ronde in de parenwed strijden voor de Ned. Bridge E'ond, die in „Hotel Rotterdam" te Terneuzen werd gespeeld, gaf de volgende uitslag: (eerst M.P, tot. en dan stand na 2 r.): Hoofdklasse 1. HH. Kruishoop De Klerk 122, 1. 2. Hr. en mevr. Mulder 122, 2. 3. DD. Maat v. d. Dries 113,5, 4. 4. Hr. en mevr. Voorhans 105, 5. 5. HH, Pijma Simpelaar 116,5, 3. 6. HH. Ranschaert Remery 101, 7. 7. HH. Al-Cattoir 99,5, 9. 8. H.H. v. d. Poel R. IJsebaert 101, 8. 9. HH. v. d. Veen De Smet 101,5, 6. 10. HH. v. d. Goes B. IJsebaert 98, 10. Eerste klasse 1. Mej. Jurry hr. Geelen 133, 1. 2. HH. Geene De Bruijn 117,5 3. 3. HH. Belderok jr. Van Hijfte 113,5 4. 4. Hr. en mevr. De Jong 110.5, 6. 5. HH. Geerling Gerrits 113,5 5. 6. Hr. en mevr. Denie 119, 2. 7. HH. Andriessen v. d. Steen 91, 9. 8. HH. Belderok De Snoo 96,5 8. 9. HH. Franken Teunissen 97, 7. 10. Hr. en mevr. Robijn 88, 10. Tweede klasse oost-westlyn 1. HH. Verstraeten sr. en jr. 145,5. 1. 2. Hr. en mevr. Sandrini 123, 3. 3. DD. Belderok Verstraeten i06, 5. 4. HH. Gunther Klein 120, 4. 5. Hr. en mevr. v. d. Ouden 123,5, 2. 6. DD. Dekkers Janse 102, 6. Noord-zuidlijn 1. DD. Willemstein Van Raalte 117, 4. 2. HH. Rozenkrans v. d. Velde 143, 1. 3. DD. De Bruijn Bakker 118,5, 3. 4. HH. Ouweneel Dieleman 113, 5. 5. HH. Drok Jurry 128, 2. 6. Hr. en mevr. Bogaard 100, 6. Staatssecretaris; (Van onze parlementaire redacteur) Staatssecretaris prof. Janssen (O.K. en W.) heeft gisteren tijdens de openbare vergadering van de Tweede Kamercom missie van O. K'. en W. geweigerd - althans voorlopig - subsidie te verlenen voor een prot. chr. v.h.m.o.-sehool Axel. Van prot. chr. zijde was hier (weer) met klem op aangedrongen. Men wees er in dit verband op, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen wel twee katho lieke en twee neutrale v.h.m.o.-scholen zijn maar geen enkele protestanten. Dat is een onbevredigende situatie, erkende prof. Janssen. Vooralsnog zag hij echter geen aanleding om er verandering in te brengen. Het aantal leerlingen in Zee land loopt terug, zei de staatssecretaris, er bestaat duidelijk een tendentie om uit Zeeland weg te trekken. Prof. Janssen had nog een ander mo tief. Hij zei te vrezen, dat een prot. chr. school in Axel met teveel onbevoegde leerkrachten zou gaan werken. De twee bestaande prot. chr. v.h.m.o.-scholen in Zeeland, die in Goes en Middelburg, heb ben een zeer hoog percentage onbe voegd gegeven lessen, namelijk resp. 36 en 38.8 procent, Prof. Janssen beloofde intussen dat Axel op de school zal kun nen rekenen zodra het met de kwestie van de bevoegdheden beter gesteld is en er zekerheid zal bestaan over een vol doende aanbod van leerlingen. Wij spreken hier van de gemengde dezer dagen jn de geiegenheid gesteJld zangvereniging „Zuiderstemmen". Voor d. nitvnorino hii de mandolinevereniging Poivhvmnia" Ieelste uitvoering bij te wonen van De schoolkinderen van Koewacht zijn zijn stem en zijn lichaam nodig. Deze „Polyhymnia' is het spelen op de muziektent zonder versterking niet zo eenvoudig daar de muziek in de ruimte van het Dorpsplein grotendeels verloren gaat. Ook „Scheldegalm" heeft enkele malen gebruik gemaakt van deze indertijd zo fel begeerde muziektent, doch helaas heeft ..Scheldegalm" zich moeten beper ken tot slechts enkele concerten, waar voor de belangstelling van de zijde der Hansweertenaren dan nog zeer matig was. Heinkenszand open bijeenkomst k.a.j. Zaterdag a.s. zal in de zaal van de wed. Hoondert voor de eerste keer in het nieuwe seizoen een contactavond voor de katholieke jongeren boven de 16 jaar plaatsvinden. Men acht het van belang dat ook deze keer een korte inleiding gehouden wordt. Drs. Dusardijn zal het onderwerp „Maatschappelijk werk" behandelen. Verder zal het avondprogramma op geluisterd worden door het plaatselijke trio Coppens Pieters Rijk. Kapelle TERUG VUT NIEUW-GUINEA Na een verblijf van enkele maanden in Nieuw-Guinea keerde soldaat A. de, de onlangs opgerichte jeugdtoneelver eniging. Nog wat onwennig keken de jeugdige toeschouwers naar hun leef tijdgenootjes tijdens het eerste bedrijf, maar in het tweede en derde bedrijf leefden ze geheel mee met de, op aar dige wijze naar voren gebrachte, per sonages. Dank zij een initiatief van de heer Zwartelé beleefden de kinderen enkele onvergetelijke, voor hun opvoe ding zeer vruchtbare ogenblikken. De kinderen gingen echt naar „het toneel", dat onafhankelijk van een pa tronaat of ren dergelijke instelling (met alle eerbied en achting overigens voor deze instituten) gebracht werd Het was echt jeugdtoneel, dat zich niet al leen een aangenaam tijdverdrijf tot doel Stelt, maar zich gekweten ziet van een opvoedkundige taak. Expressie is een zeer belangrijk op voedingsmiddel geworden. De laatste ja- 'ren is men hoe langer hoe meer in gaan zien, dat een kind er behoefte aan heeft dat, wat in hem leeft, op een of andere manier naar buiten te brengen. Dit kan gebeuren door tekenen, schilderen, mu siceren, dansen, enzovoorts. Een van de meest geëigende vormen in het to neelspel. Voor tekenen hebben ze een potlood, een stuk papier en wat kun digheid nodig. Daar deze laatste veelal ontbreekt, is het resultaat, van het te kenen voor het kind dikwijls onbe vredigend. Bij het toneelspel heeft men worden in de meests gevallen wèl be-, heerst en stellen zelden teleur. Zij ver gemakkelijken het toneelspelen als ex pressiemiddel, in plaats van het moei lijker te maken. Dit is een van de re denen, waarom het kind deze vorm van expressie verkiest boven andere. Het toneelspel is geen vrijetijdsbeste ding meer. Het is een middel om te komen tot een meer harmonische op voeding die onmisbaar is voor ieder een, zeker voor de volwassene van mor gen. Door een toneelstuk in te stude ren èn te spelen op de manier, zoals dat te Koewacht gebeurde, leren de kin deren samenwerken. Ze gaan wat voe len voor elkaar. Nu is nog maar heel even het sociale aspect van de opvoeding bij het toneel spelen belicht. Wat voor mogelijkheden liggen hier open voor het zedelijke, lichamelijke en estetische aspect. Der gelijke toneelclubs zouden geen zeld zaamheid mogen blijven. Alle kinderen zouden in de gelegenheid gesteld moe ten worden om meerdere keren per jaar toneel te spelen. Doch de hier ge schetste toestand zou al te ideaal zijn. Dit wil niet zeggen, dat er niet naar gestreeft moet worden deze toestand zo dicht mogelijk te benaderen. Angst voor een slecht resultaat behoeft nie mand te hebben. Dat is te Koewacht wel bewezen, waar met een minimum aan middelen toch aardig spel werd ge bracht. E. v. d. V. (Van onze correspondent) In Koewacht werd het zilveren bestaansfeest gevierd van de plaat' selijke Boerinnenbond. Nadat de Koewachtse boerinnen deze feest' dag met een H. Mis waren begon nen, had de bijeenkomst plaats in het patronaatsgebouw, waar ruim 100 leden aanwezig waren. Verder waren hier aanwezig de diocesaan adviseur van de Boerin nenbond v.d. Veken, pastoor Schou ten van Terhole als geestelijk ad viseur van de kring Hulst van de NCB, kapelaan Kuijpers van Groe nendijk, voorheen geestelijk advi seur van de afd. in Koewacht, pastoor Modde en kapelaan Nieuw- laat van Koewacht. Laatst ge noemde is thans geestelijk advi seur van de Koewachtse Boerin nenbond. Dit zilveren feest kende tevens 4 jubi larissen. Mevrouw Suy-Zwartele maakt al 25 jaar lang deel uit van het bestuur, de eerste 12 1/2 jaar als voorzitster en daarna als bestuurslid. Mejuffr. Emma van Damme, mejuffr. M. de Maeyer en mevr. d'Herdt-Suy jubileerde als 12 1/2- jarig bestuurslid. De jubilaressen zijn dan ook in de bloemetjes gezet, die waren aangeboden door de kring Hulst, de R.K.J.B., afd. Koewacht en andere verenigingen. Nadat de voorzitster de feestvergadering had geopend werd het feestlied gezongen. De secretaresse Emma van Damme had voor de tekst gezorgd en de wijze was „Mij Sarie Marijs". De diocesane advi seur v. d. Veken hield de feestrede. Hij prees deze vereniging in Koewacht voor de goede verstandhouding en grote acti viteit. De jubilaressen bood hij zijn ge lukwensen aan. Vervolgens werden dia's met klankbeelden vertoond welke in het streekverbeteringsgebied Koewacht en omstreken zijn opgenomen, aangevuld met prachtige dia's van de deze zomer te Koewacht gehouden tentoonstelling. Als geestelijk adviseur sprak kapelaan Nieuwlaat over „De belangrijkheid van de boerinnenbond in deze plattelands gemeente". Pastoor Schouten sprak als geestelijk adviseur namens de kring Hulst van de N.C.B. Hij prees vooral de actieve secretaresse mejuffrouw Emma De Zeeuwse Schaakbond zal op zater dag 10 november in café De Landbouw te Goes zijn jaarvergadering houden. Tijdens deze vergadering zullen o.m. het bestuursbeleid, de clubcompetitie en de massakampen Gent-Zeeland, Belgisch W.- Vlaanderen-Zeeland en Zeeland-West.- Noordbrabant besproken worden. Voorzitter drs. J. Scheltens, penning meester J. Jansen en 2e secretaris H. Barentsen zijn aan de beurt om uit het bestuur te treden. Zij zijn herkiesbaar. Op zaterdag 24 november zal in hotel Pax te Middelburg de jaarlijkse wed strijd om het persoonlijke snelschaak kampioenschap worden gehouden. De wedstrijden voor het persoonlijk jeugd- kampioenshap beginnen medio november. De Zeeuwse jeugdkampioen zal in april 1963 mee mogen doen aan de jeugdkam pioenschappen van Nederland. Evenals medio november zal de school- zestallen-competitie beginnen om het schoolschaakkampioenschap van Zeeland. Ook in deze categorie volgt deelname aan de landelijke kampioenschappen. De persoonlijke kampioenschappen zul len weer rechtstreeks in ten hoogste 10 kandidatenstellende groepen enkelrondig worden, .verspeeld», oo-..vr, «>r>- o n De jubilerende Boerinnenbond te Koewacht van Damme, die tevens diezelfde functie bekleedt in het kringbestuur en die zich steeds zeer verdienstelijk maakt in het jeugdwerk en nu ook in het werk van de streekverbetering. Hij noemde haar de motor van het kringbestuur, steeds voor iedere activiteit bereid. Namens de kring bood hij haar een handtas aan. Mevrouw Suy-Zwartele werd een bloemenmand aangeboden, de beide overige jubilaressen een bloem stuk. De inwendige mens werd versterkt door een keurig verzorgde koffietafel, welke door de jubilaressen werd aange boden. Door de jonge boerinnen werden sportoefeningen gedemonstreerd, waarna het meisjesgilde het stukje ten tonele bracht „Pa zijn nieuwe broek". Na de koffie met gebak en een verloting werd de dag verder in onderlinge gezelligheid doorgebracht. Naast dit alles waren er vele telegrammen en blijken van felici taties. (Advertentie) HET CENTRUM: HET RAADSEL VAN DE GROENE SPIN: een misdaadfilm onder regie van Franz Marischka, en in de hoofdrollen Adria Hoven, Renate Ewert e.a. In een nachtclub gebeuren drie moorden, die voor de bezoekers uiteraard verborgen moeten blijven. Tenslotte slaagt men er in de dader te ontmaskeren (KFC 14 j.). VIA MALA een dramatisch verhaal onder regie van Paul May, en in de hoofdrollen Gert Fröbe, Joachim Hansen e.a. Jonaus Lau- retz, een primitief wezen, dat zijn ge zin verwaarloost, komt in de gevange nis wegens wangedrag. Als hij thuis komt maakt hij de erfgenis op, die zijn dochter Sylvia van een oude, gestor ven kunstschilder heeft gekregen. Syl via trouwt later met de advocaat, die de familie verdedigt, wanneer deze Lau- retz heeft vermoord. (KFC-18 j. met voorbehoud). OLYMPIA THEATER: MISDAAD NA SCHOOLTIJD. (KFC-ontoelaatbaar). MIJN DOCHTER PATRICIA: onder regie van Wolfgang Liebeneiner en in de hoofdrollen Martin Held, Hans Thi- ming e.a. Twee meisjes (vriendinnen) zijn verliefd op dezelfde jongeman. Er komen verschillende moeilijkheden uit voort, tot een van de meisjes hem voor haar wint. (KFC-18 j.) EDDIE IN VUUR EN VLAM: een spionage-avontuur onder regie van Pierre Montazel, en in dé hoofdrollen Eddie Constantine, Barbara Laage e.a. Eddie wordt in dit filmverhaal naar Lissabon gestuurd om een dubbelspion uit te schakelen. Na veel moeilijkheden slaagt hij hierin. (KFC-14 j.) HOFZICHT THEATER: MR. VLUBBER DE VLIEGENDE SCHOOLMEESTER een comedie onder regie van Robert Stevenson, en in de hoofdrollen Fred McMurray, Nancy Olson e.a. Een pro fessor ontdekt een nieuwe rubberach tige stof, door hem „flubber" genoemd. Nadat de uitvinding haar deugdelijk heid heeft bewezen, waagt de toekom stige bruid van de professor het met hem in zee te gaan. (KFC-a. 1.) BIOSCOOPGEBOUW: OM VIER UUR BREEKT DE HEL LOS (Devil at 4 o'clock), een avonturenverhaal onder regie van Mervyn Le Roy, en in de hoofdrollen Spencer Tracy, Frank Si- nastra e.a. Drie veroordeelden belan den op een klein eilandje, waar ook een priester is. Tijdens een vulkani sche uitbarsting vlucht de bevolking. De drie gevangenen helpen de priester de melaatse kinderen en het zieken huispersoneel te redden. (KFC-14 j.) ROBIN HOOD EN ZIJN SCHELMEN: een jeugdfilm met dezelfde sterretjes van „Sjors en Sjimy" en „Dick Trom". KFC-a. 1.) LA BELLE AMERICAI- NE: een satirische komedie onder re gie van Robert Dhery, en in de hoofd rollen Robert Dhery e.a. „La belle Ame- ricaine" is een zeer luxe auto, die voor een spotprijs het eigendom wordt van een Parijzenaar. Met de komst van de auto nemen de moeilijkheden echter een aanvang. De man wordt werkloos, raakt hem kwijt, vindt hem terug en maakt er dan een ijskar van. (KC-a. 1.) LUXOR THEATER: DE INSPECTEUR een dramatisch verhaal onder regie van Philip Dunne, en in de hoofdrollen Do lores Hart, Stephen Boyd e.a. Een in specteur van de geheime dienst tracht na de oorlog een joods meisje naar Pa lestina te smokkelen. (KFC-14 j.) DE MAAGDEN VAN ROME: met in de hoofdrollen Louis Jordan, Nicole Courcel e.a. Honderden meisjes vechten in deze film om Rome van de onder gang te redden. (KFC-14 j.) CONCERTGEBOUW: DE MAAGDEN VAN ROME: zie boven. LEDEL THEATER: MY GEISHA: een comedie onder regie van Jack Cardiff en in de hoofdrollen Shirley Maclaine, Yves Montand e.a. Een Amerikaanse filmregisseur, wiens films voornamelijk succes oogstten door het optreden van zijn vrouw, wil nu de opera-film Ma dame Butterfly zonder haar maken. Zij reist hem echter heimelijk achterna, vermomt zich en krijgt weer de hoofd rol. (KFC-a. 1.) MET DE MOED DER WANHOOP: een Western onder regie van Russell Rouse en in de hoofdrollen Susan Hay ward, Jeff Chandler e.a. De moeilijke trek door een onbekend land geeft in deze film een element van natuurlijke fris heid en spanning. Verder komen er de daverende gevechten in voor, en een muf soort liefdesromantiek. (KFC-18 j.) GRAND: BLUE HAWAII. Onder regie van Norman Taurog spelen Elvis Pres ley en Joan Blackman het verloofde paar in Honoloeloe, dat een aantal moeilijkheden te overwinnen heeft voor dat het paar kan trouwen om een reis bureau te beginnen. Als „echte" sol daat zingt Elvis in de muzikale come die zich door alle moeilijkheden heen. Een vlotte amusementsfilm voor alle leeftijden. LUXOR: MACISTE EN DE TIRANNEN Deze spectakelfilm van R. Freda gaat over de held Maciste, die het leven van een Chinese prins en prinses redt uit de handen van de wrede heerser, de kroonprins. Maciste dringt binnen in het paleis en dank zij zijn activi teiten verslaat het opstandig gewor den volk de kroonprins. De rebellen leider en de prinses gaan dan een ge lukkig leven tegemoet. Achttien jaar. ALHAMRA: BLUE HAWAII. Zie voor de bespreking van deze film onder Goes. CITY: BLUE HAWAII. Zie voor de be spreking van deze film onder .Goes. ELECTRO: THE LADIESMAN. Deze film van Jerry Lewis heeft als Ne derlandse titel „Jerry als huisknecht" meegekregen. En deze titel geeft al aan, wat zich in de film afspeelt. Jer ry wordt huisknecht in een pension voor actrices, die allen naar zijn hand dingen. Jerry, als vrouwenhater, ac cepteert pas tegen het einde de liefde van een aardig meisje. Alle leeftijden. „Curiy" - „Long poil" „fluffy" en fantasie mantel- en tailleurstoffen De prijs is nu ongekend laag. Per meter BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT Morgen, zaterdag 27 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 2.27 en 14.28 uur; Terneuzen 1.52 en 13.59 uur; Vlissingen 1.29 en 13.33 uur; Wemeldinge 3.22 en 15.30 uur. GOES Grand 20 uur Blue Hawaii, a.l. Korenbeurs 20 uur Jaarvergaderin' Prov. Zeeuwse vereniging t.b.c.- bestrijding Baarends 20 uur Ledenverg. KAB afd. Goes SAS VAN GENT Olympia 20 uur Misdaad na schooltijd HULST Bioscoopgebouw 20 uur Jongeren- gemeenschap Ballade van een soldaat TERNEUZEN Luxor 20 uur De inspecteur, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur The ladies man, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Blue Hawaii, a.l. Luxor 20 uur Maciste en de tirannen, 14 jaar GOES Schuttershof 14.30 uur Kinderoperette Arti Grand 19 en 21 uur Blue Hawaii, a.l. VLISSINGEN Concertgebouw Feestavond fa. Bijker Alhambra 19 en 21 uur Blue Hawaii, a.l. Luxor 19 en 21 uur Maciste en de tirannen, 14 j. k MIDDELBURG City 20 uur Blue Hawaii, a.l. Electro 19 en 21.15 uur Ladies man, a.l, BRESKENS Casino 20 uur Drift en begeerte, 14 j. IVESTER SCHELDE 13-16 uur Zeehengelwedstrijd KRUININGEN Dorpshuis 20 uur Harten twee, harten drie IJZENDIJKE Hofzicbt 20 uur Mr. Vlubber, a.l. SAS VAN GENT 01vmp*a 20 uur Eddie in vuur en da DE KLINGE t Cinema v. Dijck 19.30 uur De val®1 aa dicht AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Het raad sel van de groene spin, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De inspecteur, 14 j- Concertgebouw 20 uur De maagden va Rome, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Mijn vrouw, mijn get®n alle leeft. HULST t Bioscoopgebouw 20 uur The devil 4 o'clock, 14 j. HEIKANT F. Saman-v. Acker 14.30 uur Kermis* schieting ZUIDDORPE M. de Cock 14.30 uur Palingschieting staande wip CLINGE C. Weemaes 13.30 uur Wildschietinf ANTWERPEN KVO 20 uur Een midzomernachts droom

de Stem | 1962 | | pagina 2