LEEDS denkt er John Charles los te niet aan laten Jean Jourden prof )f nog amateur o PIRAMIDE Anderlecht 2-2 tegen haalt Sofia P'ihLsfa Frankrijk en Duitsland delen voetbalbuit (2-2) „Buitenlanders op kop bij onze topscorers Strijd om de Europacup ROMA LONKT NAAR STERSPELER Gewichthef records ZESDAAGSE DORTMUND Cross le Soir Putse Duin j WIELERSPATTENl Juiste uitslag Donald Campbell 11 Wielerrel in Frankrijk Feijenoord-Vesas U november Begin training in ZEIST Nederlaag voor Roy Emerson Oost-Noord 1.-1 MARKTEN WATERSTANDEN CHAUFFEUR-VERKOPER 11 OAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 John Charles, de international van Wales, heeft zijn club Leeds United wederom gevraagd naar Italië te mogen terugkeren. Leeds' manager Don Revie heeft te verstaan gegeven dat hij het „heimwee naar de zon" kan begrijpen, doch dit nog geen reden vindt om de wispelturige vedette te laten gaan. Charles, die afgelopen zaterdag meespeelde in de nationale ploeg van Wales tegen Schotland, ging in 1957 van Leeds United over naar Juventus en besloot in april van dit jaar naar Engeland terug te keren. De Brit was tot eind juni aan Juventus verbonden. Alhoewel men hem nog een nieuw en bijzonder aantrekkelijk contract aanbood, bleef Charles bij zijn besluit. Leeds United troostte de Juventus-directie toen met een half miljoen. In het Europaberker-toernooi voor landenteams speelt Wales op 7 november in Boedapest tegen Hongarije. Milwyn Jenkins, voorzitter van de Walese Foot ball Association, heeft een beroep ge daan op Leedsom Charles voor deze wedstrijd af te staan. Het toeval wil. dat Leeds United op dezelfde dag in Eiland Road een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen Charles' voormalige Italiaanse club Juventus. Charles zelf is er op gebrand uit te komen voor Wa les en doet allerlei pogingen om van de ontmoeting met Juventus af te komen. Commentaar van Leeds' manager Don Revie: ,.We kunnen Charles niet vrij stellen. Juventus had de keus tussen een kleine tien data en het koos 7 november. Natuurlijk hebben we geprobeerd om de wedstrijd naar een andere datum te verzeten! Maar de vriendschappelijke ontmoeting was al in kannen en kruiken, toen we Charles van Juventus overna men en zonder hem wordt de avond een volledige mislukking. Het is geen kwestie van „er over denken"; we houden Char les vast!". Ondertussen weet men in Wales maar al te goed, dat Charles' aanwezigheid een niet te verwaarlozen stimulans betekent. Zijn afwezigheid kan een onaantastbare Hongaarse voorsprong in de eerste ronde betekenen. Voetenwerk De Walese voetbalsectoren hebben voor Boedapest 13 spelers uitgekozen, met in begrip van 2 reserves. De namen zullen niet vóór zondag bekend worden. Dit, om Wales de tijd te geven een laatste beroep te kunnen doen op John Char les. De secretaris van de Walese F.A. heeft Leeds telefonisch voor de laatste maal verzocht Charles beschikbaar te stellen voor Boedapest, maar het ziet er naar uit dat hij zich dit telefoontje had kunnen besparen. Het bestuur van Leeds heeft manager Revie opdracht gegeven de Walese F.A. te melden, dat Charles niet vrijgesteld zal worden om met het Wales-tèam naar Hongarije te vliegen, (Van onze sportredactie) De renners hebben de wegen ver latenmaar de wielerwereld is niet stil. Zeker niet in Frankrijkwant daar hebben de journalisten de laat ste dagen een hele kluif aan de ruzie, die is ontstaan tussen Jean Jourden, de wereldkampioen bij de amateurs in 1961 en Andrè Boucher, een van de leidende figuren van de wielerclub AC Sotteville, die Jacques Anquetil, Jean Craczyck en zoveel andere kam- pioenen heeft voortgebracht. Jean Jourden (het is voldoende be kend) werd enkele dagen nadat hij zich in het regenboogshirt had gestoken, me disch onderzocht. De dokters consta teerden, dat de nieuwe wereldkampioen leed aan een ernstige borstziekte, die het noodzakelijk maakte, dat Jean voor lopig niet meer fietste. Vanzelfsprekend was dit een grote tegenvaller voor de AC Sotteville, die niet kon profiteren van het feit een wereldkampioen in zijn midden te hebben. Men accepteer de echter., er zat niets anders op. Een golf van medelijden ging door Frankrijk, dat zijn ogen niet afhield van de kampioen, die zo'n harde, min of meer ook romantische jeugd achter de rug had. Jourden immers verloor zijn ouders toen hij nog maar enkele weken oud was. Tezamen met een van zijn broers leefde de latere kampioen in een houten hut in een uitgestrekt bos. Jean's oudere broer zorgde er voor dat het gezin Jourden overeind bleet Hoe groot zijn zorgen ook waren, er heerste voortdurend gebrek in het huis houdentje. Het kon niet blijven voort duren. Jean Jourden kwam terecht hij de bestuurders van Frankrijk's grootste wielervereniging, de genoemde AC Sot teville. De weesjongen werd geadop teerd en., opgevoed tot wielrenner. Zo succesvol verliep het een en ander, dat Jourden het lot wereldkampioen bracht Daarna kwam echter zijn ziekte, die een heleboel geld vergde (hetgeen dooi de wielerclub werd opgebracht) en thans schijnt een periode van herstel te zijn aangebroken, want dokters heb ben verklaard, dat Jean in het volgen- dc voorjaar weer mag gaan rijden. Vasas is volledig akkoord gegaan met het voorstel van Feijenoord. De wed strijden voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor na tionale kampioenen zullen op de woens dagen 14 en 28 november worden ge speeld. Fejjenoord ontmoet de Hongaar se kampioen eerst in Rotterdam, dc tweede ontmoeting is in Boedapest. ™°tiiaPa"Se 8ew'chtheffer Yoshinobu Miyake, weieldkampioen in het ban- tamgewieht, heeft woensdag in Okaya- wa het wereldrecord van de drie Olym pische oefeningen in de vedergewicht- klasse verbeterd en gebracht op een to taal van 375 kg. (110-11.5 en 150 kg) Het oude record stond sinds 17 sep tember 1958 op naam van de Ameri kaan Isaac Berger met 372,5 kg Miya- kc is reeds wereldrecordhouder in dc bantamgewichtsklasse met een totaal van 352,5 kg. De stand in de Zesdaagse van Dort mund was woensdagavond met nog slechts enkele uren te fietsen als volgt: 1. Rudi Altig-Junkermann (Did.) 203 punten 2. Bugdhal-Pfenninger (Dld.-Zw.) *03 p. 3. Arnold-Lykke (Austr.-Denemar- ken) 114 p. 4 Van Looy-Post (B.-N.) 81 p. Op een ronde: 5. Ziegler-Renz (Did.) 233 P- 6. Gillen-Rudolph (Lux.-Dld.) 205 p. Vijf ronden: 7. Oldenburg-Schulze (Did.) p. Negen ronden: 8. Gieseler-Gieseler JDld.) 79 p. 9. Willy Altig-Fischerkeller 42 p. Tien ronden: 10. Van Daele-Van Ge neugten (B.) 85. Henk Nijdam verdween de vorige nacht uit de strijd toen hij een achter stand had van 25 ronden. André Boucher, azend op nieuwe suc cessen van zijn pupillen, schijnt gedic teerd te hebben, dat Jourden amateur moet blijven, omdat hij dan kan deel nemen aan de Olympische Spelen. Jour den zelf 'echter wenst zo snel mogelijk beroepsrenner te worden om alsnog de vruchten te kunnen plukken van de we reldtitel, die hij ee jaar geleden ver overde, die hij niet kon uitbuiten, maar die hij alsnog zou kunnen benutten, om dat het grote publiek de „vreemde jon gen" wil zien. Amateur of prof? Dat is de kern ge worden waaromheen het conflict tus sen Jourden, Boucher en Sotteville draait. Een belangrijke achtergrond in deze hele zaak (die in Nederland die naam nauwelijks zou krijgen) is de op voeding van de renner, die bij Sottevil le lag en in het bijzonder bij de vrouw van Boucher. Voor de interlandwedstrijd Ne derland-Zwitserland, die op zondag 11 november in Amsterdam wordt gespeeld, is woensdagmiddag op het sportcentrum van de KNVB te Zeist de eerste centrale training van de uit achttien spelers be staande selectieploeg gehouden. Piet van der Kuil (PSV) ontbrak we gens griep op het appel, terwijl Tonny van der Linden (DOS) aan de kant de verrichtingen van de overigen op het speelveld gadesloeg. Een lichte blessure noopte hem hiertoe. Ook de Ado-spelers Clavan en Villerius waren niet geheel fit, zodat beiden de veldtraining slechts ten dele meemaakten. Na een voorbe spreking werd op het veld het normale trainingsprogramma afgewerkt, bestaan de uit een conditietraining, baloefeningen en een op de tactische voorbereiding af- afgesteld oefenpartijtje. JOHN CHARLES geef mij maar zon Nu lonkt Roma weer naar Charles. Iedereen weet dat in Italië de grote voet balsterren goed betaald worden, maar niemand weet precies hoe goed. Wel is bekend dat de vooraanstaande Italiaanse ploegen ongeveer 4 miljoen gulden aan entreegelden per seizoen ontvangen. De best betaalde spelers zjjn buitenlanders. Er komen nu 's zondags 50 sterren uit twaalf landen op het veld. Nu de „im port" van spelers weer vrij is, zijn de talentscouts weer op pad. Buiten Italië zijn er altijd wel spelers te vinden, die voor bijzondere wedstrijden een extra bonus van ruim 6000 gulden willen ontvangen. Zelfs Real Madrid's voorspe ler Del Sol bezweek voor de verleiding. De briljante Engelse speler Jimmy Greaves en de Duitser Uwe Seeler wor den voortdurend benaderd. En John Charles? Hij verlangt maar één ding: met vrouw en dochter Peggy zo snel mogelijk terug naar de Italiaanse zon. Zondagmiddag 28 oktober organiseert de atletiekvereniging Excelsior 55 te Putte een cross, een voorselectie van ,,Le Soir", in het Putse duin. Aan deze jaarlijkse cross, die altijd veel belangstelling trekt, zal worden deelgenomen door leden van de vereni gingen Thor, Roosendaal, M.O.C. uit Bergen op Zoom, Olympia uit Halste ren. Diomedon uit Steenbergen. Sprint uit Breda en Sparta uit Den Haag en de organiserende vereniging. Bovendien rekent men op de deelneming van en kele Belgische atleten. I WOUT WAGTMANS, de ex-cou- reur uit Sint Willebrord, zou vol- Z gens berichten in de Belgische S pers van plan zijn opnieuw te gaan fietsen. Hij zou er aan den- Z ken als amateur (hetgeen dus mo- t gelijk zou zijn) terug te komen. De waarheid? Woutje heeft onder- Z weg weer eens een grapje willen verkopen. Z RIK VAN LOOY en de mannen Z van Faema-Flandria hebben de wereldbeker wielrennen gewonnen. Z Gitane-Leroux eindigde op de Z tweede en Philco op de derde Z plaats. De beker spreekt echter Z niet tot de verbeelding van de wielervrienden. Dat was met de Z Desgrange-Colombo anders! VINCENZE TORRIANI, de grote Z man van de Giro d'Italia, heeft 5 meegedeeld, dat hij zijn ronde l het volgende jaar heel wat een- J voudiger zal maken. Een ronde zonder vedetten kan niet meer J worden georganiseerd. De vedet- ten van dag-tot-dag voor bijzonder zware problemen stellen is echter niet mogelijk. 5 JEAN BOBET, de Franse journa- list, vertelt in een na-beschouwing J in het sportblad L'Equipe, dat Jo de Roo zijn zeges in de laatste klassiekers heeft te danken aan het feit, dat hij niet heeft deelge- J nomen aan de Tour de France. Bobet wijst er op, dat de renners die hebben deelgenomen aan de Tour niet bepaald hebben uitge- blonken in de klassiekers. VITO TACCONE, de Italiaan, die het vorige seizoen de Ronde van Lombardije op zo'n verrassende wijze wist te winnen, is diep te- leurgesteld. Hij had ook dit jaar een grote rol in de herfstklassieker willen spelen, maar dit is hem niet gelukt. „Ik zal maar veldrit- renner worden", zei Vito. De woensdagmiddag in Stutt gart gespeelde interlandwedstrijd tussen Duitsland en Frankrijk is in een gelijk spel 2-2 geëindigd. Bij de rust hadden de Fransen nog met 2-0 de leiding door doelpunten van Stako en Goujon. De Duitse treffers werden gescoord door Ko- nietzka en Steimann. De uitslag was een goede afspiegeling van het vertoonde spel. In de eerste helft waren de be zoekers gevaarlijker, hoewel de Duitsers een licht veldover- wicht hadden, maar geen gebruik wisten te maken van een aantal goede scoring kansen. De twee Franse doelpunten voor de rust waren in hoofdzaak het ge volg van slordig ver dedigen door de Duitsers. Na de rust begonnen de Duitsers zwa re druk uit te oefenen. De ene Duitse aanval na de andere werd opgezet, ter wijl de Fransen slechts sporadisch tot een doorbraak kwamen. Wel kwamen er twee Duitse doelpunten, maar de Franse verdediging raakte niet gedes organiseerd. De Duitse voorhoede maak te de fout het spel te kort te houden. De Franse doelman Lamia verrichtte na ie rust enkele fraaie reddingen. Na 25 minuten werd het 1-0 voor Frankrijk, toen Stako een solorum met een treffer afrondde. Zeven minuten la ter kopte Goujon een hoge pass van Sauvage in. Kort na de rust werd Schulz wegens een blessure vervangen door Steinmann. Voorts werd doelman Fah- rian wegens een vingerbreuk vervangen door Bernard. In de 46e minuut bracht Konietzka de stand op 1-2. Enkele minu ten later brak Schutz door. Hij werd in het strafschopgebied ten val gebracht door twee Fransen, doch er werd geen strafschop gegeven. In de 81e minuut scoorde invaller Steinmann de gelijkma ker. De opstellingen waren: Duitsland: Fah- rian, Pott, Schnellinger, Schulz, Wilden, Reisch Seeler, Schuetz, Strehl, Konietz ka, Solz. Frankrijk: Lamia. Wendling, Rodzick, Maryan, Lerond, Ferrier, Ro- buschi, Bonnel, Goujon, Stako, Sauvage. Er waren 74.000 toeschouwers. LEROND goede match in Stuttgart In de cre-divisie houdt de nek aan nek-race tussen de buitenlanders, Bod nar en Rahn de spanning er in. Geen duimbreed geven zij elkaar toe en met het kleinst mogelijke verschil bezetten z(j de hoogste plaatsen. Afgelopen zondag los ten ze beiden een suc cesvol schot op doel met als gevolg, dat hun con currenten verder achter op raakten. Zowel Kohn, Zweers, Bosveld, Smit en C. de Groot kwamen niet aan doelpunten toe. Hiervan maakte de PSV-er van der Kuil dankbaar gebruik en be reikte zodoende dezelfde hoogte als dit quintet. De eerste wedstrijd in de achtste eerste instantie bezweren door ten koste finales van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioe nen tussen Anderlecht (Brussel) dat in de eerste ronde Real Ma drid uitschakelde, en C.D.N.A. (Sofia), welke wedstrijd in Sofia is gespeeld, is geëindigd in een ge lijk spel: 2-2. Bfj de rust was de stand 0-0. Anderlecht is het sterke CDNA in de Bulgaarse hoofdstad onbevangen tege moet getreden. In tegenstelling tot het geen verwacht was, bepaalden de Belgen zich geenszins tot een verdedigende hou ding en voor de rust hadden zij zelfs het initiatief. Zo kon doelman Naidenov in de zevende minuut slechts met moeite een hard schot van de sterk spelende van Himst stoppen en ook nadien moest hij enkele malen in actie komen bij ge vaarlijke situaties. Kort voor de rust nam CDNA het offensief over, maar dit resulteerde slechts in een viertal hoek schoppen, zodat de eerste 45 minuten met een dubbelblanke stand werden af gesloten. Twaalf minuten waren er gespeeld in de tweede helft, toen CDNA de leiding nam. Een dieptepass van Jakimov naar zijn middenvoor Tzanev vormde de in leiding. Tzanev nam de bal een paar pas sen mee en stelde vervolgens zijn links buiten Kolev met een gave pass in staat doelman Fazekas te passeren: 1-0. De vreugde op de tribunes duurde niet lang: nauwelijks vier minuten later sloot namelijk de Belgische rechtsbinnen Ju- rion een knappe solo-actie af met een al even gaaf schot, dat Naidenov te machtig was: 1-1. Het zou nog erger worden voor de Bulgaren. Vijftien minuten voor het ein de werden hun aanvallen onderbroken door een actie van Anderlecht. Wel kon een der CDNA-verdedigers het gevaar in De eerste ronde van de strijd om de Europacup voor landskampioenen is nu achter de rug. In de onderstaande tabel worden de resultaten van deze eerste ronde nog eens bij elkaar gezet. Daaronder volgen de wedstrijden, die in de loop van de volgende weken worden gespeeld van een overtreding een tegenstander te stuiten, maar uit de vrije schop plaatste rechtshalf Hanon de bal zo zuiver over het muurtje van verdedigers naar Jurion, dat deze weinig moeite had zijn ploeg de leiding te geven: 1-2. Tenslotte wist Sofia toch tot 2-2 te komen. TOL VAN HIMST zeer sterk Heen Terug Gekwalificeerd SERVETTE—FEIJENOORD 1—3 3—1 Feijenoord POLONTA—PANATHINAIKOS 2—1 4—1 Polonia MILAAN—LUXEMBURG 8—0 6—0 Milaan FREDERIKSTAD—VASAS 1—4 0—7 Vasas REAL MADRID—ANDERLECHT 3—3 0—1 Anderlecht DUNDEE—KEULEN 8—1 0—4 Dundee AUSTRIA—KAMRATERNA 5—3 2—0 Austria BOEKAREST—CALATASARY 1—1 0—3 Calatasary NORRKOEPING—TIARANA 2—0 1—1 Norrkoeping CDNA—PARTIZAN 2—1 4—1 CDNA SHELBOURNE—SPORTING 0—2 0—0 Sporting FLORIANA—IPSWICH 0—2 0—10 Ipswich VORWAERTS—DUKLA 0—3 0—1 Dukla LINFIELD—ESJBERG 1—2 0—0 Esjberg De indeling voor de achtste finales is EsjbergDukla; BenficaNorrkoeping; MilaanIpswich; CDNAAnder lecht; Sporting—Dundee; Austria—Reims; Feijenoord—Vas'as en Calatasary— Polonia. Dc Britse snelheidsduivel Donald Campbell heeft bekend gemaakt dat hij eind maart met zijn nieuwe wagen de Proteus Bluebird zal beginnen met proef ritten voor een aanva l op het wereld- snelheidsrekord te land. Campbell hoopt de feitelijke aanval op het record dat in 1947 door sir John Cobb op 294.2 mijl/uur is gebracht, eind april of begin mei te doen, te Lake Eyre in Australië. De zoutvlakte daar wordt veel geschikter geacht voor de poging dan die te Utah waar het record herhaalde malen is gebroken. Dc Blue bird is volkomen herbouwd na de mis lukte poging van 1960 in Utah, toen Campbell een schedelbreuk opliep. De auto zal op 3 januari samen met 50 ton onderdelen en uitrusting waarbij 100 banden naar Australië worden ver scheept. Lake Eyre ligt op 500 mijl ten noordwesten van Adelaide. De zouvtlakte heeft een hard en gelijk oppervlak, met uitzondering van Zout- eilanden die moeten worden afgegraven. Daartoe zal 2.000 ton zout moeten worden verplaatst. Eén doelpunt in het topscorersclasse- ment vond van der Kuils clubgenoot Brusselers beneden zijn stand. Hij zorg de er voor dat na vier wedstrijden weer een hattrick te noteren viel. De stand na acht wedstrijden luidt: Bodnar - Sparta 9 Rahn - Sc. Ensch. 8 Van der Kuil - PSV 5 Kohn - Fort. '54 5 Zweers - Sc. Ensch. 5 Bosveld - Sc. Ensch. 5 Smit - Volendam 5 C. Groot - Ajax 5 De uitslagen in de eerste divisie wa ren aan de lage kant. Voor Geurtsen be tekende zijn treffer voldoende om naast de topscorer Saris te komen. Saris - Eindh. 8 Geurtsen - Velox 8 Bleyenberg - Go Ahaed 7 Geutjens - Elinkwijk 7 Kwamen de scorers van de tweede divisie A de eerste zeven wedstrijden niet bij de hoogste topscorers voor, na zondag is hierin verandering gekomen. Snip (Tubantia) maakte aan dc hegeno- mie van de 2e divisie B-schutters een einde. Met zijn vier doelpunten was hij de meest produktieve goalgetter uit het betaalde voetbal. Zijn „divisiegenoot" Verhagen (NEC) bereikte via een hat trick eveneens de top. Snip - Tubantia (A) 8 Marcus - HVC (B) 8 Verhagen - NEC (A) 7 Kriesch - Xerxes (B) 7 Groeneveld - Baronie (B> 7 Allart - SW (B) 7 De Australiër Roy Emerson, die alge meen als de op een na sterkste tennis- amateur van de wereld wordt beschouwd is woensdag in de kampioenschappen van Queensland uitgeschakeld door zjjn 17- jarige landgenoot Tony Roche, met de cijfers 3-6, 6-4, 6-4. Op zijn beurt werd Roche met 4-6, 4-6 4-6 uitgeschakeld door de Australiër John Newcombe, die door deze overwin ning de halve finales bereikte. De andere halve finalisten zijn Ken Flecher, Bob Hewitt en Rod Laver. De woensdag in Veendam gespeelde districtswedstrijd tussen de jeugdploegen (16-18 jaar) van noord en oost is geëin- Aardig spelmoment uit de wedstrijd in de tweede divisie van het Engelse voetbal tussen Charlton en Grimsby, welke op het terrein „The Valley" in Zuid-Londen is gespeeld. Doelman Wakeham van Charlton stompt hoog opspringend de bal weg boven het hoofd van de verraste midvoor Mc- Clean van Grimsby. GOES, 24 oktober 1962. Export en In dustrieveiling: Cox' Orange Pippin KI. 1 80-85 77. 75-80 71-81. 70-75 74-84, 65-70 66-74, 60-65 57-63, 55-60 40-43, 2D 25. KI 2 80-85 66, 75-80 69-73, 70-75 70-74, 65-70 62-64. 60-65 56. 55-60 38. Goudreinette KI. 1 95-100 52, 90-95 51-57, 85-90 52-59 80-85 53,30-60. 75-80 51,90-59, 70-75 48-51', 65-70 43, 2D 35. KI. 2 85-90 48. 80-85 49. 75-80 50. 70-75 45, 65-70 41. grof 39,50- 40.20, fijn 32. Glorie van Holland KI. 1 85-90 39, 80-85 41. 75-80 43 70-75 41. 65- 70 37-38, 2D 30. KI. 2 80-85 33, 75-80 34. 70-75 36, 65-70 34. Laxton's Superb. KI. 1 85-90 35. 80-85 39, 75-80 43, 70-75 44. 65-70 37. 60-65 29, 2D 26. Beurré Alex Lucas KI. 1 80-85 52, 75-80 58, 70-75 61, 65-70 52, 2D 19-20. Zwijndr. Wijnpeer KI. 1 60-65 26. 55-60 35, 50-55 25 2D 10. Saint Remy KI. 1 75-85 28, 65-75 28. 2D 21,10-21.40. E. d'Heyst KI. 1 65-70 29, 60-65 27, 55-60 19. 2D 9-10. Div. appels val 20. geplukte kroe*. 21-22. Totale aan- diëd' in een gelijk spel: 1-1 welke "stand1 voer hard fruit 7300 kisten Gewone i:i.i vAilincr* fnv (Iran cro Pinnin ornf reeds na drie minuten was bereikt. In de tweede minuut na de aftrap scoorde de Vries (S.C. Enschede) voor oost, waarna in de volgende minuut de Hcerenveenspeler Huitema voor noord de gelijkmaker op het scorebord bracht. Beide ploegen gaven een frisse partij voetbal ten beste, waardoor het een aar dige wedstrijd was met oost in de eerste helft en noord na de rust iets in de meerderheid. veiling: Cox' Orange Pippin grof 44-53 fijn 16-34. Glorie van Holland grof 26- 3i. fijn 16-27. Jonathan KI. 1 70-75 48, 65-70 47, 60-65 34. 2D 23. KI. 2 70-75 38. 65-70 35, 60-65 30. Laxton's Superb, grof 25-30. fijn 13-20. Comtesse de Paris grof 15 fijn 10. Legipont KI. 1 70-75 51, 65-70 54," 60-65 52, 55-60 39. KI. 2 65-70 49-51, fijn 13. Beurré Alex Lucas grof 18, fijn 8. Saint Remy grof 19, fijn 15-16. Met ingang van volgende week alleen fruitveiling op dinsdag, donderdag en vrijdag. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 46-49. A2 28-38, BI 23-33, B2 16-19, afw. 14-25, kropsla 2 3,50-8, Cl 3,50-4,50, knolselderij 10-14, per bos: wortelen 17- 29 kroten 3, per kg.: tomaten Al 36-42, Ai 30, B 38-53, C 34-36, uien 3-14, wit lof A2 80-81. B2 71, afw. 52, rode kool 1 14-16, 2 6-10. gr. sav. kool 1 15-20. 2 12-18, andijvie 1 15-18, 2 10-12, prei 20- 27, dubb. pr. bonen 71-104, spruiten Al 53, BI 36-48. 's-HERTOGENBOSCH. 24 oktober. Aanvoer 7635 stuks. 2100 runderen, 291 graskalveren, 1168 vette kalveren, 721 nuchtere kalveren, 323 schapen, 20 gei- ten, 25 fokzeugen, 586 slachtvarkens. 11 lopers, 1659 biggen, 722 slachtrunderen Prijzen: melk- en kalfkoeien 530-1040. guiste koeien 470-800, graskalveren 210- 235, kalfvaarzen 625-1025, klamvaarzen 550-750, guiste vaarzen 500-725, pinken 350-525, nuchtere kalveren voor fok en mesterij 55-140, weideschapen 70-95, ooien met lammeren 50-75, drachtige zeugen 250-325, lopers 58-78, biggen 36-52, alles per stuk- slachtrunderen extra kwaliteit 2,80-3.00. id. le kw. 2.60-2,75, id. 2e kw. 2,25-2,50, id. 3e kw. 2,00-2,20; vette stie ren 2,50-2,75, worstkoeien 1,90-2,05, alles per kg ges'acht gew.; vette kalveren le kw. 2,00-TJL, id. 2e kw. 1,75-1.90, id. 3e kw. 1.50-1** nuchtere slachtkalveren 1 00-1,25- slachtzeugen le kw. 1,36-1.42, 2e kw. 'l,30-1,35; slachtvarkens 1,60-1,70, alles per kg levend gew.; vette schapen 90-120; vette lammeren 85-120, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien aan voer groter, handel matig, prijzen ge drukt. Guiste koeien ruim. kalm. aflo pend. Jongvee normaal, rustig, moeilijk te handhaven. Vette kalveren groot, vlot ter. iets hoger. Nuchtere slachtkalveren normaal, traag, teruglopend. Schapen en lammeren minder, behoorlijk, gehand haafd. Fokzeugen beperkt, kalm. lager. Lopers en biggen beknopt, minder, niet prijshoudend. Slachtvee ruim, stil. ge drukt. Slachtzeugen groter, stroever, minder. KEPELLE, 24 oktober Industrie en exportveiling: Bramen in kratten voor industrie II 112 111 58. Appelen cn pe ren: Jonathan II 7580 31. II 70-75 34; I 65—70 32. III grof 22-23; III fijn 21. Glo rie van Holland I 80-85 39; I 7580 41-42: I 70—75 42-43; I 65—70 38-39; II 70—75 37: II 65-70 35: lid 29: III fijn 24; Goud reinette I 8590 53.60; I 8085 53.10— 53 90 I 75-80 52.50-52.60: I 70-75 48- 48,30; I 65—70 43: II 80—85 49 II 75-80 48: II 70—75 45- II 65—70 42; lid 34—35; III grof 39—40; III fijn 30—32: Cox Oran ge Pippin I 75—80 71: I 70—75 75; 1 65— 70 66 I 60—65 60; I 55—60 38; II 80—85 70- II 75-80 73; II 70—75 65—69 II 65— 70' 59: II 60—65 55—57; II 55—60 38-40; lid 25; III grof 48: III fijn 19—26; Cox's Orange Pippin geel I 8085 71; I 7580 77 I 70—75 78- I 65—70 68—72: I 60—65 63; I 55—60 43: II 60—65 56: II 55—60 39; Ellisons Oranje I 7580 40; I 7075 42; I 6570 38; lid 26. Zoete rode ribbeling I 60-65 56; I 55-60 49; lid 31; III grof 32. Laxton's Superbe I 8085 35; I 7580 38; I 70—75 39: I 65—70 36, I 60—65 28; lid 24; III grof 27; Sterappelen I 6570 56; I 60—65 51 I 55—60 38; lid 23; III fijn 16- Doyenné du Cornice I 75-80 94; I 70—75 102; I 65—70 93—95; II 80—85 85; II 75—80 88: II 70—75 93- II 65—70 90; lid 60—65 83: lid 55—60 61 III grof 68; III fijn 45. Zwijndrechtse wijnpeer: I 6065 34; I 55—60 38; 50—55 25.30 II 50—55 18; lid 10; III grof 16; III fijn 8.50; Con ference II 60—65 48; II 55—60 38; lid 27: IIII grof 33; III fijn 18; Saint Remy I 75—85 28. I 65—75 27; II 75—85 27; II 65— 75 25—26; lid 20—21, III grof 19 III fijn 12-15. Comtesse de Paris I 7075 25; I 65—70 27; I 60—65 24; 1 55—60 18; lid 11; III grof 17; III fijn 6—7.50; Bourre Alexandre Lucas I 8085 51: I 7580 56: I 70—75 59; I 65—70 52; lid 21; III grof 22; III fijn 12. Pondspecr II 75-^85 22; II 65—75 21; lid 17. III grof 17; III fijn 12; Legipont I 6570 53; I 60—65 51; 1 55—60 39; lid 22: III grof 23; III fijn 15; Triomphe de Vienne III grpf 27. III fijn 17; kroet 11, Bonne Louise d'Avranches III grof 35—39; III fijn 10—24; Gieser Wildeman I 55—60 43: II 50—55 40; lid 24 Geplukte kroetappelen 21; val k'roetap- pelen 18: valgoudreinette 21. geplukte kroetperen en val peren doordraai. Drui ven Ex 135: I 130—133 II 109. Aardap- len: II 8. kriel 2.5. Groenten kropsla 7- 10, savooie kool 12-16, rode kool 13. bloemkool A I 31—44; A II 21—32; B I 27; B II 17-24; afw. 1416; kassnijbonen 119; bonen 8691; tomaten A I 4041 A II 29; BI 42—43; BC 25—38. Prei 30. TERNEUZEN, 24 oktober. Groenten: Per 100 St. in centen: Sla 2 3.50-9,50. no ten 2,37-4.00. Per stuk in centen: Bloem kool A 34-61 A2 21-38, B 11-27. B2 11-21, afw. 11-16, witte komkommers C2 11, me loenen 8-35. Per bos in centen: Selderij 1-7. Per kg in centen: Meerlanders 10.50-11, bintjes 11-14.80. Per kg. in cen ten: Andijvie 2 19-27. kassnijbonen 1,36, prins, bonen B2 50-95, rode kool A 16. sav. kool 7-17, waspeen B2 19, prei A2 20-28, knolselderij C2 11, spruiten A2 51-55, B2 42-62. tomaten A 25-35. B 39-43, uien 13-16. witlof B 66-1.00, afw. 28-45. Appelen: Oox' Orange Pippin 1 80 74. 75 71, 70 71, 6.5 65-70. 60 60. 55 39-44. 2D 30, 3 grof 48-57. 3 fijn 20-33, kroet 14-24. James Grieve 1 75-85 47-50. 65-75 43-44 2 75-85 45. 2D 24-35, 3 grof 39, 3 fijn 23-25. Glorie van Holland 1 75 40-41. Pe ren: Doyenné du Cornice 2 80 90. 75 93, 70 69, 65 88-92, 2D 73, 3 grof 65, 3 fijn 54, kroet 43-44. Beurré Alex Lucas 1 80 41, 70 51, 65 45, 2D 21. Conférence 2D 27. Konstanz 265 (—3), Rheinfelden 162 (-F2), Ottenheim 190 (+6). Straatsburg 132 (onveranderd), Maxau 311 (onveran derd), Plochingen 102 (—1). Mannheim 117 3), Stcinbach 118 (onveranderd), Mainz 134 <^-4), Bingen 72 4). Kaub 73 2), Trier 75 (onveranderd). Ko blenz 80 (—1), Keulen 17 (—1). Ruhrort 182 6), Lobith 786 (onveranderd), Nij megen 568 -1). Arnhem 636 (onveran derd). Eefde IJssel 134 (onveranderd), Deventer 59 1), Monsin 540 (—10). Visé 4900 (onveranderd), Borgharen 3836 2), Belfeld 1082 2), Grave beneden de sluis 499 (—2). COÖPERATIEVE CENTRALE NUTSCREDIET- BANK U.A. ALGEMENE VERGADE RING op woensdag 7 no vember a.s. te 10.30 uur in het gebouw van de Nuts- spaarbank, Catharinastraat 15 te Breda. Agenda Jaarverslag, balans, ver lies en winstrekening over 1961. Verkiezing van bestuurs leden. De jaarstukken liggen ter inzage op het kantoor van de bank, Ginnekenweg 43. HET BESTUUR. EUROPESE BISKWIE FABRIEK N.V. van de bekende Comuco Hilversum vraagt in verband met uitbreiding van haar verkoopaf deling voor het rayon Breda en omgeving Aan een jongeman, die zijn militaire dienstplicht vervuld moet hebben en in het bezit dient te zijn van rijbewijs BE, bieden wij de prachtkans om voor deze functie te worden opgeleid. Wie bieden een goed salaris plus provisie en een prettige, interessante werkkring waarin toekomst zitWij willen graag over een en ander praten, vrijdag 26 oktober tussen 19.00 en 20.30 uur in: Café-Restaurant de Beurs Grote Markt 6, Breda

de Stem | 1962 | | pagina 19