Suikerproduktie dekt eigen consumptie niet Alomwacht U voor de hond ONGESCHOOLDE ARBEIDSKRACHTEN Hansweertse Boys komt vaster op de le plaats China maakt Russische onderdanen leven zuur Ons gewest nog rustig Verwachtingen bij huidige bietenoogst Zeven uitvoeringen van „Ein Walzertraum" l ogo I eerste verliespunt Buitenkansje voor boeren? Te Vlissingen en Coes BRUID VIA BRANDTRAP ONTVOERING? Leids jongetje reeds dagen zoek Britse marine sal optreden tegen Russische treilen Velen vluchten naar Hongkong Geringere oogst late aardbeien Russische diplomaten in Brazilië verdronken Ongevallen met kernbommen SOEKARNO Beloften op lange termijn aan Papoea 'v Oliefabrieken - Calvé - Delft Hl Zeeuws korfbal landbouw DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 OKTOBER 1962 Bij de Verenigde 'Coöperatieve Suiker fabrieken in Dinteloord schat men, dat de ttoale Nederlandse suikerbietenoogst van dit jaar 430.000 ton suiker zal ople- ren. Het is nog een zeer voorlopige schatting. Komt ze uit, dan betekent dit dat de binnenlandse bietsuikerproduktie ditmaal 60.000 ton kleiner zal zijn dan de binnenlandse suikerconsumptie. In he-t zuiden van het land is de cam pagne bij de coöperatieve en de particu liere suikerfabrieken dit jaar begonnen op 8 oktober. In het noorden begon men een dag of vijf later. B. de V.C.S. ver telde men ons verder, dat de campagne dit jaar wat langzaam op gang gekomen is, doordat de boeren in het mooie okto- berweer aanleiding zagen om andere werkzaamheden, zoals het rooien van aaardappelen en het zaaien van winter tarwe, vóór de bietenoogst te laten gaan. Nu dat achter de rug is kunnen de fa brieken op volle capaciteit gaan wer ken. De V.C.S. verwacht, dat de cam pagne tussen 10 en 15 december zal ein digen. Overschotten De twee vorige oogsten, 1960 en 1961, hebben meer bietsuiker opgeleverd dan voor de binnenlandse consumptie nodig was: oogst 1960 gaf een overschot van 160.000 ton (produktie 640.000, binnen landse consumptie 480.000 ton), die in (Van onze correspondent). Voor de eerste maal in de geschiede nis van de Goese Operette Vereniging zal het dit seizoen voorkomen, dat een operette zeven maal zal worden opge voerd. Dit zal het geval zijn met de operette ,,Ein Walzertraum" van Oscar Strauss, die de vereniging momenteel in studie heeft. Op 15 december a.s. wordt de operette op uitnodiging van de afde ling Zuid-Beveland en Walcheren van de Nederlandse Beisvereniging gespeeld in het Vlissingse Britannia bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van die vereni ging. Voor het eerst zullen in Goes ook drie uitvoeringen worden gegeven, om dat men vorig jaar vele belangstellen den moest teleurstellen. Nu speelt men op vrijdag 18, zaterdag 19 en 26 januari, beide laatste keren met bal na. Op 23 en 30 maart en 6 april zal de operettever eniging drie uitvoeringen verzorgen in het Scheldekwartier te Vlissingen voor het personeel van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde". De algehele muzikale leiding van „Ein Walzertraum" is in handen van de heer J. Kousemaker. De regie wordt verzorgd door dr. C. Griep, bijgestaan voor de raamregie van de provinciale toneelad viseur Toine van Bergen. Aan de operet te zal behalve de veste bezetting van or kest, koor en solisten van 75 p<*vsonen ook nog een Bergen op Zoom dlet- groep meewerken. Omdat in Koor altijd een gebrek is aan mar. .-.tem men, zullen ditmaal 6 mannen. 3 bassen en 3 tenoren geheel vrijwillig ter be schikking worden gesteld door het van de radio bekende koor St. Cecilia uit St. Jansteen. Deze geste van St. Caecilia wordt door de Goese Operette Vereni ging op zeer hoge prijs gesteld en zal zeer zeker helpen het toch al hoge peil van de uitvoeringen nog te verbeteren en te verhogen. De 90-jarige Engelse mevrouw Louisa Lloyd, is weer verliefd ge worden. Zij heeft aangekondigd dat zij de 82-jarige William Crane zal trouwen. Het zal haar derde en Crane's tweede huwelijk zijn. Louisa en haar aanstaande man wonen heiden in een tehuis voor ouden van dagen. „Het was liefde op het eerste ge zicht," kraaide Louisa. „Eens moest hij in bed blijven omdat hij ver kouden was, en ik mocht hem niet bezoeken omdat men bang was dat ik het ook zou worden, maar dat kon mij niet afschrik ken," zei Louisa. „Ik ben via de brandtrap naar boven geklommen en William stond bovenaan de trap om mij te verwelkomen. Niet lang daarna heb ik hem ten huwelijk gevraagd," vertelde zij verder, „maar hij wou mij niet direct antwoord geven. Om de waarheid te zeggen, heb ik acht tien maanden moeten wachten voordat hij het ja-woord gaf." 1961 een overschot van naar schatting 45.000 ton (produktie 535.000. binnen landse consumptie 490.000 ton). Over beide jaren tezamen was er dus een overschot van 205.000 ton „magere suiker", dat wil zeggen suiker, die niet de garantieprijs, doch slechts de veel la gere wereldmarktprijs kon opbrengen. De garantieprijs geldt namelijk uitslui tend voor de in het binnenland afgezette suiker. Meer „vette" suiker Nu er van de oogst 1962 een veel ge ringere opbrengst verwacht wordt, be staat evenwel de kans dat een deel van die „magere suiker" alsnog tot „vette suiker" zal worden gepromoveerd en dus de garantieprijs zal opbrengen. Minister Marijnen heeft dit jaar namelijk goed gevonden, dat, wanneer de oogst 1962 beneden de binnenlandse consumptie zou blijven, de boeren alsnog de garan tieprijs zullen krijgen voor het ge-deelte van het overschot der vorige jaren,' dat overeenkomt met het tekort van dit jaar. Aangenomen dat de voorlopige pro- duktieschatting van 430.000 ton van oogst 1962 juist zal blijken te zijn en dat de binnenlandse consumptie ook in het ko mende jaar 490.000 ton zal bedragen, zal dus 60.000 ton suiker van vorige oogsten alsnog de garantieprijs opbrengen. De hoeveelheid „magere suiker" van de oogsten 1960 en 1961 zal dan dus tot 145.000 ton verminderd zijn. Er is, naar men ons bij de V.C.S. mee deelde, nog ongeveer 40.000 ton van die magere suiker werkelijk in de vorm van overige is al tegen wereldmarktprijs voorraden in ons land aanwezig. Het overige is al tegen wereldmarktprijs ver handeld. Sinds bijna een week is de twee-ja rige dreumes Freddy van Gelderen, zoontje van een kinderarts te Leiden, zoek. Met man en macht heeft men gepro beerd een spoor van hem te vinden. Daartoe zijn sloten leeggepompt, zijn zelfs vuilnisbakken onderzocht en zijn vierhonderd militairen in de weer ge weest. De vader heeft nu een hoge be loning uitgeloofd voor iedereen, die aan wijzingen kan verschaffen voor het op sporen van de kleuter. Reeds vóór er van een beloning sprake was, is het ziekenhuis, waaraan de dok ter is verbonden, opgebeld door iemand, dei zich als „helderziende" aandiende. Hij vroeg of er misschien een kind werd vermist. Zonder op antwoord te wach ten, voegde hij hieraan toe: „Ik zie een kind lopen bij een groot gebouw met ketels". Achteraf heeft men zich gereali seerd dat deze telefonische mededeling wel zeer zonderling was. Men vraagt zich namelijk af waarom de man het zie kenhuis belde en niet de politie. Alleen in kleine kring was op dat moment be kend, dat Freddy van Gelderen zoek was. Mede in verband met het telefoontje wordt de mogelijkheid van ontvoering niet uitgesloten geacht. doen dalen. Deze wenken komen in het algemeen hierop neer, dat men voorzich tigheidshalve geen enkele hond te na moet komen. Vermijd spelletjes met hon den, rijd niet op de fiets naast een op gewonden hond, maak een slapende hond niet wakker en blijf met uw ge zicht uit de buurt van de bekken van katten en honden. In het Achterhoekse dorp Gaan deren is het afgelopen weekeinde een hond onder verdacwhte om standigheden gestorven. Men houdt er rekening mee dat het dier, een kettinghond, hondsdol heid had. In snel tempo worden in alle grote steden maatregelen genomen om een eventueel uitbreken van een plaatselijke epidemie te voorkomen. In Rotterdam is de gemeentelijke verordening inzake het houden van honden weer van kracht geworden. De verordening bepaalt on der meer, dat men honden alleen mag uitlaten als zij aan de lijn lopen. In Den Haag heeft men hoffelijk als men daar altijd is de goegemeente verzocht de honden aan de lijn te houden. Niet aan gelijnde honden zullen worden gevan gen. Er zijn 20.000 honden in Den Haag. In de bussen van de Naco (Noordhol land) en de NZHVM mogen geen hon den meer meereizen, tenzij het blinden geleidehonden zijn. In Utrecht zijn qua rantaineblokken ingericht en de politie is daar uitgerust met gaffelstokken om verdachte dieren te kunnen vangen zon der dat men, zoals een Amsterdamse agent is overkomen, in de handen wordt gebeten. Mulikorven Het witte-hondjes-verhaal (zie ons blad van gisteren) is nog niet uit. Nu twijfelt de politie er weer aan of de zeeman die, naar gevreesd werd twee besmette honden uit Perzië had inge voerd, wel de schuldige is. Toen de epi demie uitbrak was de man nog niet in ons land. Er is een ministerieel besluit afgeko men inzake het muilkorven van honden. De minister heeft de leren muilkorf toe gestaan. In het Gooi is men een beetje onge rust geworden, nu blijkt dat vele Am sterdammers hun honden daar heen brengen om ze de nodige vrijheid te ver schaffen. Goede wenken De veeartsenijkundige dienst heeft en kele wenken gegeven om het aantal hondebeten, dat dagelijks varieert, te Alle geruchten ten spijt heeft men noch in Zeeland noch in West- en Mid den-Brabant, officiële maatregelen ge troffen in verband met de hondsdol heid. Zowel onze bijkantoren in Hulst, Goes en Vlissingen, als in Bergen o|- Zoom, Roosendaal, Waalwijk, Ooster hout en Breda, kenden dit gerucht, maar konden er geen officiële bevestiging van geven. nog geen dwingende verordeningen ten aanzien van muilkorven en leibanden heeft uitgevaardigd, is zij wel terdege op haar hoede. Tal van bijtgrage hond jes werden dan ook al van hondsdolheid verdacht. Tot heden toe gelukkig nog steeds ten onrechte. Helemaal gerust blijkt het publiek er overigens niet op te zijn. De handel in leibanden is in tij den niet zo levendig geweest en de die renartsen komen serum tekort om al die viervoeters tegen hondsdolheid in te en ten. Zelfs op straat bespeurt men iets van die angst voor deze gevaarlijke epi demie, als men ziet hoe strak de wan delaars hun honden aan de lijn houden. De Nederlandse Spoorwegen hebben in overleg met de hoofdinspectie van de volksgezondheid besloten dat honden op stations en in treinen kort aan de lijn gehouden moeten worden. De conduc teurs en het andere N.S.-personeel heb ben opdracht hierop nauwlettend toe te Hoewel de overheid in onze contreien zien. Niet gerust In de eerste klas A van het Zeeuwse afdelingsvoetbal versterkte Hansweertse Boys zijn leiderspositie door zelf van Patrijzen te winnen (42) terwijl de naaste concurrent, Noormannen, in en tegen Renesse het onderspit moest delven (32). Zierikzee 2 behaalde zijn eerste overwinning ten koste van het bezoekende Robur (20), maar Brou wershaven wacht nog steeds op zijn eerste puntje want ook de thuiswedstrijd tegen Kruiningen werd een nederlaag (3—5). Domburg werkte zich vlak achter de leiders via een 43 overwinning op Dreisschor. De stand is Hansw. Boys 612, Renesse 69, Domburg 69, Noormannen 68, Kruiningen 68, Robur 64, Patrijzen 64, Dreischor 6—3, Zierikzee 2 63, Brouwershaven 6—0. In de eerste klas B sloeg leider Sluis kil een beste slag. Concurrent Hoofd plaat, dat maar 1 verliespunt meer had, werd op eigen veld met 13 bedwongen en de Sluiskil-positie is. hierdoor wel heel geriefelijk geworden. Ria kreeg zijn zesde achtereenvolgende nederlaag te slikken, ditmaal van Schoondijke (23), terwijl Vogelwaarde de tweede plaats voor zich opeiste als gevolg van de krappe 1—2 zege op Walcheren. Groede stuurde Retranchement niet lege han den naar huis terug (5—2) waardoor de stand er als volgt uitziet Sluiskil 6—12, Vogelwaarde 6—10, Hoofdplaat 69, Jong Ambon 56, Schoondijke 6 6, Groede 66, Retranchement 64, Walcheren 63, Philippine 52, Ria 6—0. In de reserve eerste klas behield Clinge 2 zijn voorsprong van één punt door met 32 van Zeeland Sport 3 te winnen. Zeelandia 2, dat Goes 3 met 3 0 versloeg, zit hen echter vlak op de hielen. Oostburg 2 won met verrassend grote cijfers van Breskens 2 (63) en R.C.S. 2 maakte er tegen Biervliet 2 korfbalcijfers van (113). De stand is hier Clinge 2 610, Zeelandia 2 69, R.C.S. 2 68, Brekens 2 67, Goes 3 66, Oostburg 2 65, Zeeland Sport 3 54, Luctor 2 42, Biervliet 2 52, Corn Boys 3 41. In de 2e klas A maakte Vogelwaarde 2 een beste beurt door Walcheren 2 op eigen veld een nederlaag toe te brengen (1—4). Aardenburg 2 werkte zich wat omhoog via een 52 zege op Steen 2 terwijl ook Sluiskil 2 zijn positie kon verbeteren door de overwinning op Steen 2 terwijl ook Sluiskil 2 zijn positie kon verbeteren door de overwinning op Ter- neuzen 3 (4—2). De stand is nu Vogelwaarde 2 610 Koewacht 2 47, Walcheren 2 46, Aardenburg 2 65, Breskens 3 44, Terneuzen 3 54, Sluiskil 2 54, Steen 2 4—2, IJzendijke 2 4—4. In de 2e klas B deed zich het merk waardige feit voor, dat met uitzondering van leider Zeeland Sport 4, alle clubs uit de bovenste helft van de ranglijst een nederlaag leden en van de staartploegen bleef alleen hekkesluiter 's-Heer Arends- kerke zonder winst. Cortgene Kruinin gen 2 werd 35, Patrijzen 2 Volhar ding 20 en Middelburg 4 Yerseke 2 had 41 als uitslag. 's-Heer Arends- kerke werd door Vlissingen 5 met 36 verslagen en Kwadendamme kreeg van Zeeland Sport 3 met 31 de kous op zijn kop. De stand is als volgt Zeeland Sport 4 610, Volharding 6—8. Middel burg 4 67, Kwadendamme 66, Yerseke 2 6—6, Cortgene 66, Patrijzen 2 65, Kruiningen 2 65, Vlissingen 5 65 's-Heer Arendskerke 62. In de tweede, klas C had S.V.O.W.K. geen moeite met Brouwershaven 2 (6 1) en moest Burgh 2 zijn tweede plaats aan het met 21 winnende Renesse 2 afstaan. Zonnemaire hielp hekkesluiter Dreischor 2 aan zijn eerste puntje (2 2) waardoor de stand luidt S.V.O.W.K. 611, Renesse 2 68, Burgh 2 6—7, Zonnemaire 55, Brouwershaven 2 5 2, Dreischor 2 61. In de derde klas A trok Kwadendam me 2 tegen Zeeland Sport 5 aan het langste eind (1—2) en werd Noormannen 2 door Luctor 3 van. het veld geveegd (80). Hansweertse Boys 2 had evenmin moeite met Kruiningen 3 (71), terwijl Lewed. Boys 2 en Domburg 2 het halve dozijn doelpunten eerlijk verdeelde (3 3). De stand is hier Hansw. Boys 2 510, Luctor 3 58, Lewed. Boys 2 6 7, Kwadendamme 2 57, Domburg 2 6 6. Noormannen 2 5—4, Zeeland Sport 5 32, Kruiningen 3 62, Robur 2 50. In de 3e klas B bleef Groede 2 op de eerste plaats nu ook van Retranchement 2 werd gewonnen (52). Walcheren 3 dat R.C.S. 3 met 5—2 versloeg, blijft echter een zeer gevaarlijk concurrent Ook Schoondijke 2, dat de Souburgers op de ranglijst kon passeren na de 7-4) zege op het zwakke Middelburgse BoyS( blijft in de kopgroep. Hoofdplaat 2 stuurde IJzendijke 3 met een 6l neder laag naar huis terug. De stand is als volgt Groede 2 59, Walcheren 2 5— 8, Schoondijke 2 47, R.C.S. 3 5-jJ IJzendijke 3 54, Hoofdplaat 2 5—4' Retranchement 2 52, Middelb. Boys 6—0. In de 3e klas C heeft zich een duide- lijke kopgroep gevormd bestaande uit H.V.V. 3, Philippine 2 en Graauw. De Hulst-spelers wonnen nu met 24 van Sluiskil 3, Philippine 2 met 0—2 van Clinge 3 en Graauw op het nippertje van Corn Boys 4 (23). Hontenisse 3 hield Ria 2 onder de duim (63) waar door de stand er nu als volgt uitziet; H.V.V. 3 6—11, Philippine 2 6—10, Graauw 69, Hontenisse 3 66, Sluiskil 3 6—6. Clinge 3 6—6, Ria 2 6—0 en Corn. Boys 4 60. „De Britse marine neemt maatregel» om te voorkomen dat tijdens NAVO-oefe. ningen door Russische treilers zal wor gen gespioneerd", zo is te Londen ver- j klaard door een woordvoerder van de marine. Hij zei, dat men ertoe was overgegaan schepen erop uit te sturen om tijdens NAVO-oefeningen Russische treilers op te sporen en mededelingen te doen over de plaats waar de Russische vaartuigen zich bevonden. Volgens de zegsman zou men zich ver- - der niet met Russische schepen be moeien en was men niet van plan hun radar te storen. „Daar Russische trei lers altijd aanwezig zijn op een tijd dat j NAVO-oeïeningen worden gehouden, is het nodig geworden te voorkomen da! deze schepen inlichtingen krijgen over de aard en omvang van de maneuvers", zo zei hij. (Van onze correspondent) Nog steeds zijn er aardbeientelers, die rijpe vruchten vinden op hun aard beienpercelen. Soms is het zelfs zo, dat er nog een kratje mee gevuld kan worden en dan worden ze naar de vei ling gebracht waar de handel er nog een goede prijs voor betaalt. Op de veiling in Kapelle-Biezelinge werd de laatste tijd voor de aardbeien rond f 4 per kg betaald. Overigens is de omvang van de twee de aardbeienoogst niet te vergelijken met die van het vorig jaar toen er eind september-begin oktober op de veilingen nog honderden kilo's aard beien werden aangevoerd. Dit jaar is het seizoen veel later en vele aardbeien-percelen staan op het ogenblik wit van de bloesems. Alleen zullen deze bloesems zich nu niet meer ontwikkelen tot rijpe vruchten, want hiervoor is het te laat in het seizoen, Zelfs wanneer er zich reeds vruchten hebben gevormd, worden deze niet meer rood, omdat het te koud is ge worden en de zon overdag te weinig kracht heeft. Het vorig jaar maakten vele aardbeientelers nog flink geld van hun tweede oogst. Dit jaar zal dat niet gaan. De Chinese volksrepubliek oefent druk uit op haar Russische inwoners. Velen stammen af van Witrussische gezinnen die ten tijde van de Russische revolutie naar China zijn gevlucht en sindsdien in het land zijn blijven wonen. De communistisch-Chinese regering heeft de Sovjet-Unie gedwongen haar consulaten in oostelijk-China te sluiten, hoewel deze stap noch in Peking noch in de Russische hoofdstad is bekend gemaakt. De consulaten in kwestie waren gevestigd in Harbin, Mantsjoerije en in Sjanghai. De Chinezen hebben hun bedoelingen duidelijk gemaakt door honderden, wel licht duizenden Witrussen visa te ver strekken, zodat zij het land kunnen ver laten zonder dat het nodig was dat zij in contact traden met Russische consu laire functionarissen. Waarnemers in Hongkong zijn van mening, dat het verlangen van Chinese autoriteiten de Russische consulaten te sluiten, voortgevloeid is uit het wantrou wen ten opzicht© van de activiteiten van de Russische diplomaten. Sinds Rusland de economische en tech. nische hulp aan de Chinese volksrepu bliek in 1960 heeft afgesneden, is de Chi nese re-gering van het standpunt uitge gaan dat China nu zelf voor zijn econo> mische ontwikkeling moet zorgen. Men neemt aan dat vele Russen in China een klein handelsbedrijf bezitten, zoals bak kerijen en restaurants. Anderen zijn boe ren. De meeste Russen die gedwongen wa ren China te verlaten, zijn naar Hong kong gevlucht. Een woordvoerder van het immigratiebureau verklaarde dat er gedurende de laatste maanden 440 in de Britse kroonkolonie zijn aangekomen. Een groep Russen die in Hongkong ar riveerde, op doorreis naar Australië, verklaarde dat de bezoekers van het Rus sische consulaat in Harbin de laatste maand door de politie in het oog wer den gehouden. De Russen vertelden dat de Chinese politie het Sovjetconsulaat had omsin geld. Chinese ambtenaren reizen de steden af om de Russische inwoners te zeggen dat zij geen visum behoefden te hebben van de Russische consul. De Russische ambassadeur in Brazilië, Ilia S. Tsjernisjov is verdronken. Nog en andere ambassadefunctionaris, die tezamen met de diplomaat aan het zwem men was, de 22-jarige Valeri Yaikov. heeft eveneens de dood gevonden. Een derde Rus werd gered door mensen die in de nabijheid aan het zwemmen waren De 50-jarige ambassadeur was in maart naar Brazilië gekomen. Brazilië en de Sovjet-Unie hadden de diplomatieke be trekkingen even voor maart hervat. De gezinsleden van de ambassadeur bevin den zich nog in Rusland. De diplomaten verdronken in het kust- plaatsje Barra Datijuca, dat op een kleine 30 kilometer afstand van Rio de Janeiro ligt. Zwaarbewapende Indiase infanteristen trekken door een rivier in de buurt van de Mac Mahon lijn. Volgens een Amerikaanse kerngeleer de, dr. Ralph Lapp, zijn kernwapens be trokken geweest bij een twaalftal onge vallen, die zich zowel in de Verenigde Staten als in Europa, met voornamelijk vliegtuigen hebben voorgedaan. Dr. Lapp, die niet aan het officiële Amerikaanse atoomprogramma verbon den is, schrijft in een pas verschenen boek, ,,Kill and overkill", dat vorig jaar een Amerikaanse B-52 bommenwerper gedwongen was een kernbom van 24- megaton boven de staat Noord-Carolina uit te werpen. De bom kwam in een wei land terecht en explodeerde niet. Toen deskundigen een onderzoek instelden kwam men, aldus dr. Lapp, tot de ont dekking, dat vijf van de zes „sloten", die explosie van de lading moeten tegen houden, door de val waren „geopend". Slechts één enkele schakelaar stond een kernexplosie, die volgens dr. Lapp grote verwoesting zou hebben aangericht, nog in de weg. Dr. Lapp doelde blijkbaar op een voor val van 24 januari 1961, toen een bom menwerper van de Amerikaanse lucht macht op een bij Goldsboro, in Noord- Carolina, liggende boerderij stortte. Het toestel zou, naar toen verklaard werd, twee „loze" kernbommen aan boord ge had hebben. Volgens persberichten was een van deze bommen aan een val scherm veilig op de grond terechtgeko men, terwijl de andere uit de wrakstuk ken tevoorschijn werd gebracht. Het Amerikaanse ministerie van de fensie wilde geen commentaar leveren op dr. Lapp's onthulling. President Soekarno zou volgend jaar naar Nederland willen komen om ons „de vriendenhand toe te steken". Dit wist de leider van de Papoea-delegatie te ver tellen, die een bezoek aan Djakarta heeft gebracht. De delegatie heeft geprobeerd nog on der het bewind van de V.N. een volks stemming te doen houden, maar Soekarno vertelde fijntjes dat volgens het akkoord met Nederland dit niet eerder mogelijk was dan in 1969. Diverse leden van de delegatie waren er wel van overtuigd, dat Indonesië de opbouw van Nieuw- Guinea ten spoedigste en met alle mid delen ter hand zal nemen. Een andere wens van de delegatie: handhaving van de Papoea-vlag en het volkslied, wees Soekarno eveneens af, omdat Nederland daarover tijdens de onderhandelingen met geen woord heeft gerept. Soekarno beloofde voorts nog dat het analfabetisme in Nieuw-Guinea binnen drie jaar zal zijn uitgebannen en dat de bewoners van de binnenlanden binnen zeven jaar de moderne beschaving zullen leren kennen. Voor de Papoea's zal een groot aantal scholen en huizen worden gebouwd en de economie van het land zal sterk worden gemaakt. Voor diverse afdelingen in ons bedrijf zoeken wij voor de drieploegendienst Gunstige arbeidsvoorwaarden en goede sociale voorzieningen. Zij, die hiervoor interesse hebben kunnen bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Breda, nadere inlichtingen verkrijgen op woensdag 24 oktober a.s. des avonds van 78 uur, alwaar een functionaris van ons bedrijf aanwezig zal zijn. Wateringseweg 4 - DELFT - Tel. 0173023960 Nest prachtige pekinezen tt koop m. st.b. H. de Regt, Nw. Voor een betrouwbare gebruik te auto is het adres Toon Gij zen, Vestkant 125, Breda. Tel. 33346. De volgende auto's staan bij ons echt in voorraad: Opel Caravan 1960, V.W. Bestel 1958, Consul 1957, Chevrolet 1955 de Luxe, Fiat 1100 1961, Taunus FK 1000 1957 Bestel. Borgward Stationcar 1956, Ply mouth 1957. V.W. de Luxe '60, Ford veegauto compl. voor groot fabriek of terrein, Opel Rekord 1958 met radio, Opel Kapitan 1956, Volkswagen de Luxe 1959, 2 Chevrolets 1956 met 3-zijdige Netamkippers m. 5-ton kenteken, Opel Bestel 1952 „spotprijs", Taunus 17M 1960 als nw., Opel Re kord 1956, Citroën 2 C.V. 1960, Ford Anglia 1956. Al deze wa gens zijn echt in prima staat en worden onder garantie ver kocht. Inr., verk. en financie ring. 's Zondags geopend tot 4 uur. In de eerste klasse van de Z.K.B. is leider Togo 1, dat met vier invallers naar Middelburg trok, ternauwernood aan een eerste nederlaag ontsnapt. Vijf tien minuten voor het eindsignaal keken de Goesenaars nog tegen een 4-2 achter stand aan maar een geweldig slotoffen- sief bracht hen nog juist even voor tijd op gelijke hoogte met de Swift-reserves (4-4). De Goesenaars behouden de lei ding in de eerste klasse. Het Terneuzen- se Luctor is bij Elto uitstekend voor de dag gekomen met een weliswaar krappe maar zeer nuttige zege (6-7). De oranjehemden verwijderden zich hierdoor verder van de laatste plaats. Zuidwesters 1 had nog alle moeite met Animo 2 (8-7). De stand in de eerste klasse is nu: Togo 1 6-11, Swift 2 5-8, Zuidwesters 1 5-7, Elto 1 5-4, Tjoba 2 5-4 Luctor 1 5-4, Animo 2 5-2, Zeelandia 1 4-0 In klasse 2a heeft Top het Vlissingse Vedo 1 duidelijk gemaakt, dat het voor een titel toch nog iets te kort komt (6-2). Ondo 1 hield de nek-aan-nek-race met Top uitstekend vol door thuis Togo 3 er met 7-4 onder te houden. Het aloude AKC uit Aardenburg behaalde de eerste winst op Zuidwesters 2 (5-3) en verliet daardoor de laatste plaats. Swift 3 be wees door haar 8-2 zege op KVL, dat het in deze klasse straks toch ook nog een woordje mee wil spreken. In klasse 2b gaat het niet naar wens. Eerst moest hier Vitesse voorlopig van deelname aan de competitie afzien en nu ziet het er naar uit, dat ook Vios dezelfde weg op zal gaan. De Krabbendijkse korfbalclub zag geen kans tegen Olympia een twaalf tal in het veld te brengen. De Poel be wees, dat het dit seizoen geen ploeg heeft voor deze afdeling. Het verloor van Volharding met liefst 2-25. De rest van de uitslagen luidde: 3a Vedo 2-Animo 3 1-11; Stormvogels-BKC 5-1, Noad-Ondo 2 2-10; 3b: Zeelandia 2-VZOD 8-3; 3c: Swift 5-Togo 4 3-2, Dos 55-Vopo 2-4. m \fn uitsluiten» yjl a/ Zo spoedig mogelijk net meis je gevraagd. In gezin met 2 kinderen, 13 jaar en baby. Ing. Stomm. Efferlen bij Köln, Alstadterstr. 38. X Fijn werk voor een jonge da me bij De Faam in Breda. Tegen een goed loon in een buitengewoon prettige omge ving, waar u zelfstandig aan een prettige toekomst kunt werken. Een buitenkansje.Kom morgen eens langs. Dan kunt u overmorgen aan dat prettige werk beginnen. Bij De Faam, Liniestraat 19, Breda. Telef. 22311. 62019 „Jeugdig werk" voor jongeda me. Werk waar zij plezier in heeft. Tegen zeer aantrekke lijke voorwaarden, bij De Faam in Breda, waar zij een vak leert en zelf haar arbeidstijd mag bepalen. Buitenkansje iemand die vooruit wil. 'der- gen melden. Rustig bekijken hoe plezierig die baan is. voir een jongedame, bij De Faam, Liniestraat 19, Breda. Telef. 22311. 62649 Leerstanzer gevraagd. Hoog loon. Voor vakman, nieuw bouwwoning beschikbaar. Ma jestic N.V., Hellevoetsluis.Tel. 01883-234. 63694 Biedt zich aan: R.-k. meisje,, leeftijd 36 jaar, zag zich gaar ne geplaatst als huishoudster. Liefst in moederoos gezm met kleine kinderen. Brieven te richten aan het. no. 63934, bu reau van dit blad. X Jongeman b.z.a. 23 jr. in be zit van rijbewijs en diploma's Mulo A en B. Vraagt tijdelijk tot jan of mrt. '63 werk. Br, ond. no. 20498 bur. De Stem, Goes. Mevrouw Koelte ln de zomer warmte in de winter, regel baar over èèn convector uil Brabants OllehaardenpaJels Subliem verzorgd kleurenfol derpakket gratis op aanvraag. De Weerd's Loodgieters en Sa nitair Installatiebedrijf, Marki 33. Etten Tel 01608 2310 62557 X Bontjassen, nu in ieders be reik door onze krediet-service, v.a. f 5,- p week Komt u eens vrijblijvend naar onze zaak of maak even een af spraak voor bezoek aan huis Den Exter - Kleding, St.- Jan straat 8, Breda Tel 36476 X Lederen jassen en vesten v.a. f 4,- per week. Suède heren jassen v.a. f 5,- per week weet een Gelmok-jas is een kwaliteits-jas. Levering door geheel Brabant en op verzoek komen wü gaarne bij u aan huis. Den Exter Kleding, St.- Janstraat 8. Breda. Tel 36476 63439-X Onze dames-afdeling biedt u een enorme collectie mantels japonnen, rokken, regenman tels en suède jasjes. En wij leveren u alles op gemakke lijke betalings-voorwaarden b. v. f 5,- p. week. Doe als ve len, maak gebruik van onze krediet-service. Den Exter - Kleding, St.-Janstraat 8. Bre da. TeU 36476. 63441-X Bontmantels, keuze uit 200 st. Prettige bet. regeling. Kees v d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Til burg^16239-X Kostuums en demi's voor he ren en jongens leveren wij u f 4,- p. w Doe als velen en maak gebruik van onze krediet-service Komt u eens kijken of bel ons even en wij komen bij u aan huis. Den Exter Kleding, St.-Janstraat 8, Breda. Telf. 36476 63438-X 2-wielige open aanhangwagen- tje voor luxe auto te k. Alle maten, nieuwe, gebruikte en gecoverde autobanden. Nieuwe accu's 6 volt 90 amp. met 18 mnd. gar. f 34,-, met inleve ring. J. M. Tijs, Talmastraat 61. Breda. Tel. 37670. Haard (kolen) m. vloerplaat 6 huiskamer stoelen, ameuble ment (m. crepeauds), wasta fel (m.stel). dames kleding en schoenen, linoleum m. viltpa- pier te koop. Na 6 uur Meijer, Baronielaan 239 (trekbel) Bre- Cafémeubels met toebehoren, kookhaard, hete luchtkachel, keukenstoelen en tafels te koop bij C. de Poorter, Gravenstr. 306. Cinge.018576 Wasmachines, rechtstreeks van fabriek vanaf f 115.-. Gemakk. bet. mogelijk. Vraagt inl. W. Schoutissen, Polderstraat 32, Breda. Shoe-post Breda, woensdag koopsjes. speciale aanbieding nylonkousen in sterk voordeli ge prijzen van f 1,98 voor 98 cent bij aankoop van 1 paar schoenen. Shoe-post Breda, woensdag koopjes. Bij aankoop van 1 p, kinderschoenen 1 grote Zeppe lin-ballon cadeau en sterke re ductie op kinderkousjes. Prij- zen f 6,90, 24-27, f 7,90 28-31. Shoe-post Breda. Laddervrije nylonkousen voor slechts f 1,98 bij aankoop van 1 paar sehoe- 2% nen. Bos of woeste grond gevraagd. Br. met ligging, grootte en prijs onder no. 63916. in Kalmthout t. k., 9 km over de grens, textielzaakje m. wo ning, hoekp. Ben.: winkel. 3 k., keuken, serre, 3 magazij nen. Boven: 3 slaapk., badk., grote tuin met vrije oprit. Koopsom, inventaris, goodwill, goederen f 4000,-. Huur pand 1650 B. fr. p. mnd. Zonder contanten, onnodig te schrij ven. Brieven ond. no. 13162 v d. blad. X Nu weer een Ford week. Consul 1962 Ford Taunus 1361, Ford Taunus 1960, Ford Tau- nus 1958, Ford Taunus 1956, Ford Anglia 1960, Ford Anglia 1959, Ford Prefect 1958, Ford j Escorte 1958, Ford Escorte 1 1957, Opel Rekord 1961, Opel Rekord 1960, Opel Rekord 1959. Opel Rekord 1958, Opel Kapi tan 1957, Renault Dauphine 1960, Renault 4 1958, Simca Monaco i960, Simca Aronde 1959, Verder nog diverse be- f stelwagens, caravans, en bus- jes. Voor een betrouwbare ge bruikte wagen naar de groot ste zaak met de grootste om- zet en met de beste service. Belcrum-Garage, Min. Kanstr. 16-20, Breda. Tel. 01600-39900- 39870. Vlakbij groenteveiling en station. Za. en zondags gehele dag geopend. 63843-X België, grenszone Heide - Ka pellenbos Villa's, bungalows, gronden, te bevr. bij van Al phen, Kanadezenlaan 6, Heide- Kalmthout. Tel. 749139. Nieuwbouw Tuinzigt: Blokjes van 4 met en zonder garage Koopprijs v.a. f 24 800,. k k Blokjes van 3. koopprijs v a i 28 5(10. k k Makelaarskant Pluyter. Wilhelminastraat 20, Breda Tel 41155. b g.g 36449 X N.V. Van der Meeren Breda, Roland Holststr. 40. Tel. 31112. Voor inlichtingen en verkoop aantrekkelijke nieuwbouw te Oisterwijk v.a. f 24.250,-; Dorst f 24.550,-; Breda v.a. f 25,000,-; Waalre v.a. f 40.000,-. 63720 Bungalow m. garage en c.v. 3 slaapk., badk., op pracht punt Roosendaal te bouwen unieke ligging f 65.000,-. N.V. van der Meeren, Breda. Ro land Holststraat 40, Tel. 31112. Weggelopen uit Puttinge, 1,5 j. rund. Oormerk ZE 39556, A.J. v. Waterschoot, Pr. Roosevelt- str. 12, Kloosterzande.Tel. 367. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k. v.s. 1957. Min. Kanstr. 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. Prima gebruikte scooters Ve.< pa, Lambretta, N.S.U., Zundap; in prijzen v.a. f 250,-. In re toren alle merken Jawa, NST. DKW, BSA, Ariel, Triumph v. a. f 150,- 250 c.c. Leger B.Ji- W's keuze uit 140 stuks prij zen v.a. f 475,-. Willem Appels, Blauwehandstraat 2, Beigea op Zoom. Tel. 01640-438Q. Luxe Volkswagens 1954-1956 als nieuw v.a. f 1500,-. Ope Olympia's v.a. f 650,-, Fiat 500 prima f 500,-. Opel Caravan f 1750,-, Volks'-bestelwagens a. f 1100,-. Willem Appels, B! handstraat 2, Bergen op Zoon Tel. 01640-4380. C Gesloten bestelwagen Ford' Taunus 17 M 1955 te koop; i z.g.st. Onlangs revisie rmr ingelegd. Banden zijn niet# nieuw te onderscheiden. Mangnus, Gravenstr. 336, C ge. 018^ Opel Kapitan 1956 met le"1] bekleding in zeer goede stt*' te koop. Pik's Garagebedrijf M.A. de Ruyterlaan 35, Goes Tel. 01100-6588.20 Volkswagen Bestel 1953 gerevi deerd, nieuw gespoten, in st. te koop. Pik's Garagebedi'-!- M.A. de Ruyterlaan 35, G0 Tel. 01100-6588. 20 Shoe-post Breda. Kinderschoe nen op speciale kinderleesten geven stralende gezichten.want zij zitten gemakkelijk; zijn sterk en voordelig. Prijzen f 6.90 24-27, f 7.90 28-31. Met Shoe-post zeppelinballon ca deau. Shoe-post Breda. Dames pan toffels van f 3,95 en f 4,95 36- 42 in gezellige kleuren velours met gevulcaniseerde rubber zolen. Najaarsaanbieding aut. z.-z.- naaim. Met volle garantie, f 295,-; elektr. f 185,- voor bord. en stoppen, handnaaim. f 159,- te k. Inruil oude mach. mogelijk. Bekkers Naaim. z.z. specialisten. Gev. sinds 1890. B-oschstraat 67, 01600-41725, na 6 uur 01601-259. 63827 Robuste breimachine aangeb. Holsatia-B, dubbel stalen naal denbed f 300,-, met toeb. (nw. pr. f 600,-), Achillesstr. 128, Breda. Tel. 43236. 63976 Kolenhaard merk Jan Jaarsma te koop. Te bevr. Verbeeten- straat 52B, Breda. 63958 Shoe-Post Breda. Woensdag koopjes. Bij aankoop van 1 p. schoenen 1 paar nylonkousen van f 1,98 voor f 1,48 en van f 1,45 voor 98 cent en nog meer speciale prijzen nylon kousen en herensokken. uiiai u liouvven ui ueutt u een nieuwe woning Kredieten voor iedereen tot f 5000, Voor aan schaf meubilair womngtex tieJ Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen Postbus 1371. Rotterdam X Kredieten tot f 4000,- Voor aankoop meubelen en woning, textiel Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083. Rotterdam X Te leen gevr. f 1000,-. Snelle aflossing, hoge rente. Br. ond. no. 63951. Kredieten woninginrichting tot f 4000,-. Voor aanschaffing meubelen, bedden, woningtex tiel enz. Tegen fabrieksprijzen Discrete behandeling, soepele betaling. Vraag inlichtingen zonder verplichting. Postbus 1389, Rotterdam. 63358 Aang. 8 jarige stamboekmer rie. kalf vaars aan tel 1 nov., dragende en jonge zeugjes en dekrijpe beren. P.J. v.d. Kar, Heistraat 9, Wouwse Plantage Tel 01657-285 Een z.g.a.n. electrische was machine merk Miele no. 65 m. oliebad 60 ltr. inhoud, wit e- maille prijs f 190,- te koop. Be vragen Oranjeplein 58, Dongen. m W/A Heer zoekt ongem. of gem. zit-slaapkamer met pension in O.Z. VI. Br. ond. no. 18573 bij kant. Hulst. Scooter Zundapp Bella t.k. J' e.a.b. H.G. Satter, Tel. 3438;. Breda. Vanaf zaterdag 20 oktobtr '1 uur tot en met 22 okt. 6Z; Bij onze heropening van °ns geheel gemoderniseerd gexap bedrijf, annex totaal service- station. Show van eerste gebruikte automobielen, welke wij met onze bekende unieke garantie kunnen verkopen. u weet hetgeen kosten geduren; de uw garantietij d ook 0 van arbeidsloon. Komt u eens geheel vrijblijvend bij °"s kijken? De volgende automo bielen welke geheel zijn nage zien en getest, staan in voor raad Opel Rekord 4-deu^ 1700 zwart 1961. Volkswag de Luxe met roldak 1961 Rekord 1200 van i960. 600D van 1961. Fiat 600 Jg roldak I960, Renault QrL 1961. Opel Caravan 1958 Volks- Fiat Re- ■Iel Be- wagen "de Luxe 1962. gen de Luxe 1960. VolK*",. de Luxe 1961, Volks*^® "6 Luxe 1956, Opel Refcort Ford Taunus 12M i960. 600 1958. Fiat 600 1955 nault Dauphine 1960, OP.el. kord 1958. Als aardig;-; voor elke cliënt die g^reM" deze show een gebruikte au bij ons koopt, 10 doorsme beurten gratis. Inruil rit'0 en sc(Joter toegestaan. Eventueel vlotte Alle soorten straathonden ge vr., grote en kleine, volwas sen. Schrijf briefkaart en wij komen. J. Adams, Akkerstr. 37, Tiburg.&ijeoo Katten en katers te koop gevr. betaal f 2.50. Schrijf briefkaart wij komen. J. Adams, Akker straat 37. Tilburg. 63956 financiering. Zaterdags en z dags tot 's avonds 10 ,uUr. f.,. opend. Vito-Garage, GinneKei' 'weg 340-342. Breda. Recht.ve genover de kerk. vlakbij G» nekenmarkt. Tel. 01600-361 De Pree Autohandel. Stee 5 aanrijdingbrije auto's te gevraagd. Breda, Haagweg 33. Tel. 33915. Tilburgseweg 135. Tel. 39753.ilSr Opel Kapitan '55 f 900.-; Opf Kapitan '53 f 325,-. StwdJ* Vanguard '50 met radio f JJg* te k„ Nw. Inslag 77B, Brede

de Stem | 1962 | | pagina 8