TELEVISIEREDE VAN PRESIDENT KENNEDY Koersdaling en wilde gissingen Uittocht bij de AVRO Eerste werkvergadering Nu tanks in het veld Ik voelde onder mij de Sanct Svithun wegzinken- V; aria V aticana WE HEBBEN EEN HUIS! Stad in Aden vanuit Jemen aangevallen Verkiezings tournee werd onderbroken Vijf mille in vuilnisbak De Navo Voorgevoel Conservatieven in minderheid NOORS SCHIP LIEP OP RIF I 9°^ DAGBLAD VOOR ZEELAND 5 Droog en zonnig Ranger 5 langs de vlak maan Loreley anno '62 In ruimte 6?5 km elkaar van IOBSTIIDING VOOR VERKEERDE OUDERS Concilie-arbeid begonnen HET INDISCH-CHINESE CONFLICT gin?'.'- Ronde van Italië Platzak Koninklijk voorbeeld Kleur BEL HAAR VANMIDDAG EVEN OP! r uit!... 1 L vooru! J 102e JAARGANG No. 24113 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J- M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 C4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 23 OKTOBER 1962 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excL 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. t 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse banden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzcn: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) CÜBA-PSYCHOSE OP HOOGTEPUNT De regering van het Britse protecto raat Aden heeft maandag meegedeeld dat een bommenwerper en twee straal jagers uit Jemen een stad in het westen van het protectoraat met bommen en boordwapens hebben aangevallen, waar door twee huizen wedden vernield en een kind werd gedood. De toestellen waren van Russische makelij. De bommenwerper was een „Iljoesjin" en de straaljagers waren „Migs". Scherpe koersdalingen op de beurs van New York, ivilde gissingen en een duide lijke angstpsychose waren de kenmerken van het Amerikaanse openbare leven, giste ren, toen werd aangekondigd dat president Kennedy een „belangrijke beslissinghad genomen, welke hij in een televisierede om twaalf uur s avonds voor het Amerikaan se volk sou motiveren. Op het moment dat wij deze regels schrijven is er nog geen concreet nieuws over hetgeen de president van plan is te gaan zeggen voorhanden. Wel staan ons hele stapels berichten van de Amerikaanse persbureaus over wat hij mogelijkerwijze zal gaan zeggen, ter beschikking. De veronderstellingen bewegen zich allemaal rondom het probleem Cuba. Men verwacht ofwel een blokkade van Castro's volksrepubliek en zelfs militaire maatregelen, maar even zeer werd het mogelijk gedacht dat Kennedy politieke be slissingen had genomen ten aanzien van het tot een oorlog uitgroeiende conflict tussen China en India. De laatste mogelijkheid die genoemd werd was de kwestie Berlijn, alhoeivel de barometer in die gespleten stad op bestendig staat, sintls een geruststellende verklaring van Kroestjev. Het gonsde al sinds zondag van ge ruchten in Washington. Wij maakten daar gisteren al melding van. Kennedy onderbrak een verkiezingstournee, zoge naamd omdat hij zich onwel voelde, maar toen ook allerlei vooraanstaande figuren uit de regering en uit het Con gres gisteren hun verkiezingsactiviteiten staakten en spoorslags naar Washington gingen, leed het geen twijfel meer dat er dramatische gebeurtenissen te verwach ten waren. De stemming werd er niet beter op toen gisterenavond de perschef van het Witte Huis, Pierre Salinger, op een ner veuze en gespannen manier, de televisie- en radiorede van president Kennedy aankondigde. Gewoonlijk krijgt de pers vooraf, uiteraard met verplichting tot tijdelijke zwijgzaamheid, een kort re laas van presidentiële redevoeringen, maar gisteren gebeurde dit niet. Wel werd gezegd, dat na de rede een aersconferentie zou worden gehouden, hetgeen wees op de mogelijkheid dat er militaire aspecten in het geding waren. PRINS BERNHARD is gisteren van een privé-bezoek aan Spanje per vliegtuig in ons land teruggekeerd. EEN VOORMALIG ambtenaar van het departement van Defensie heeft f 6000,- ontvangen voor zijn idee om vogels van militaire vliegvelden te weren door op gezette vogels in schrikhoudingen langs de startbanen te zetten. BERGERS zijn begonnen om vier grote tanks met chloor te lichten. De tanks zijn na een schipbreuk naar de bodem van de Mississippi gezonken. Als een tank bij de berging kapot zou gaan dan ontstaat er een gasramp. DE KOFFERBOM van Trento (zie ons blad van gisteren) staat toch niet op zichzelf. In het gebergte van Zuid-Tirol is gisteren een Italiaanse legerpatrouille overvallen door terroristen. Er vielen geen doden. OP TIMOR, dat gedeeltelijk Portugees is, hebben zich „grensincidenten" met Indonesische soldaten voorgedaan. Drie burgers werden daarbij gedood. Er heb ben dit jaar 15 grensbotsingen plaatsge vonden. De waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft bekendgemaakt, dat hij dr. Djalal Abdoh heeft uitgenodigd op te treden als V.N.-bestuurder in Westelijk Nieuw- Guinea. J Weersverwachting meegedeeld door jnet K.N.M.I., geldig tot vanavond: J reinig verandering in de weerstoe- t Dl"oog en zonnig weer, met in e ochtend hier en daar mist. Zwakke i tot matige wind tussen oost en zuid- t Dezelfde middagtemperaturen. 1 Holgisch weerkundig instituut i verwacht: t Schoon najaarsweer met zachte land- wind. Maximumtemperaturen 14-18 J graden. i Vandaag: zon onder 17.31 uur. Maan i onder 16.11 uur. Morgen: zon op 7.19 uur. Maan op i 2.36 uur. Het zal u niet ontgaan dat twee appar tementen in dit wolkenkrabber-woon gebouw verlicht zijn. Dit betekent, dat de eerste bewoners van deze stenen en glazen kolos van 61 verdiepingen, hun home betrokken hebben. Het ge bouw staat in Chicago. De eenzame, pasgetrouwde mensen zeggen: „Wij zijn in de 21e hemel," want hun flatje bevindt zich 21-hoog. Volgens zegslieden van het laborator! um voor straalaandrijving van het tech nologisch instituut van Californië is de Ranger-5 het maanoppervlak zondag om 8.53 uur (plaatselijke tijd) op een afstand van ongeveer 725 kilometer gepasseerd. Volgens de zegslieden was de satelliet nimmer tevoren zo dicht bij de maan gekomen. Zij zeiden, dat nog steeds signalen op gevangen werden van de radiozender die men op de maan had willen afwerpen en dat de baan van de satelliet nog werd gevolgd. De Dordtse familie L. is ernstig ge dupeerd doordat een ijverige dochter vijf bankbiljetten van duizend gulden in de vuilnisbak heeft gedeponeerd. De bankbiljetten zijn bij de verbranding van huisvuil verloren gegaan. De dochter was haar moeder, die ziek te bed lag, bij het huishouden te hulp gekomen. Onder de vloerbedekking de huiskamer vond zij een stapeltje pa pieren. Zij dacht dat ze wel weg kon den en stopte ze, zonder haar moeder daar in te kennen, in de vuilnisbak. De bak werd in de loop van de dag door de vuilnisdienst geledigd. Toen haar vader thuiskwam en het ge- prek op de papieren kwam, kreeg zij de schrik van haar leven. De vader zei dat er tussen de papieren vijf briefjes van duizend gulden hadden gezeten. Hij had dat een bijzonder veilige plaats voor zijn spaargeld gevonden. Dat het om Cuba zou gaan was van stond af aan zeer aannemelijk. De mi litaire attachés van de Zuidamerikaanse staten in Washington werd verzocht aanwezig te zijn voor het in ontvangst nemen van een belangrijke presidentiële nota. Er is gisteren ook een vergadering van de Amerikaanse nationale veiligheids raad gehouden. Kennedy heeft gisteren gesproken met zijn voornaamste advi seurs: minister Rusk van buitenlandse zaken en McNamara van defensie. Op de departementen van deze heren heerst al sinds zondag hoogspanning. De ambassadeurs van de NAVO-landen die van de Zuidamerikaanse landen zijn gisterenavond op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgenodigd om van tevoren te worden ingelicht over de toe spraak van Kennedy. Ook de diplomatieke vertegenwoordi gers van enkele neutrale landen zijn uit genodigd. Ook de Russische ambassadeur in de Amerikaanse hoofdstad werd ontboden op het ministerie van Buitenlandse Za ken voor een ontmoeting met Dean Rusk. In het Caraibische gebied, waar Cuba toe behoort, zijn momenteel grote Ame- vechtsklare mariniers de landings' troepen bij uitstek zijn aan boord van de schepen. Het heeft de aandacht getrokken, dat een rondreis voor jour nalisten door het oefengebied met een doorzichtig excuus is afgelast. De Amerikaanse beurs reageerde gis teren al scherp op een mogelijk toe komstig onheil. Sommige veel ge-vraag de fondsen daalden met acht dollar of meer. Londen is over de bedoelingen van de Amerikaanse regering niet ingelicht. De Britse regering demonstreerde giste renmiddag een beslist on-Engelse onge rustheid. De B.B.C. besloot do zender in de lucht te laten om Kennedy's rede te kunnen relayeren. Sommige andere nationale radio-omroepen namen, het zelfde besluit. Radio Moskou voorvoelde dat presi dent Kennedy de vuist tegen Cuba zou ballen en deze zender noemde gisteren de Amerikaanse vlootconcentratie in de Caraibische wateren een duidelijke be dreiging van het vredelievende eiland van Castro. Dat de Cuba-kwestie reeds sedert en kele weken een crisisperiode tegemoet ging is wel zeker. De bekendmaking dat Russische technici raketbases op het eiland hebben aangelegd voor projec tielen met een reikwijdte van 2500 mijl (tot in het hart van de V.S.) heeft in Washington grote ontsteltenis teweegge bracht. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Er is een ernstig verschil van mening ontstaan tussen het AVRO-bestuur en de bedrijfsleiding, bestaande uit de he ren Henk de Wolf, H. van Overvest, J. C. Bongenaar en Siebe van der Zee. Na het overlijden van AVRO-directeur de heer D. Repko, had de bedrijfsleiding op verzoek van het bestuur een rapport ingediend, waarin op grond van de hui dige situatie werd voorgesteld een drie hoofdig directorium te installeren. De voorzitter van de AVRO, jhr. Roëll. deelde zaterdagochtend mede, dat het bestuur dit voorstel niet kon accepteren. Men zou integendeel sollicitanten oproe pen voor de directievacature. Siebe van der Zee protesteerde fel tegen deze gang van zaken, en diende zijn ontslag in. Gisteren werd bekendgemaakt dat ook de heren Ger Lugtenberg, Karei Prior, Con Nicolai, Walter van der Kamp, drs. Jaap Dubbelboer, Jef de Groot en Hans Keiler bij de waarnemend directeur, de heer Henk de Wolf, hun ontslag hadden ingediend. Het dagelijks bestuur van de AVRO stelt zich op het standpunt, dat het voorstel van de bedrijfsleiding in strijd is met de statuten. Het dagelijks bestuur kan in deze zaak niet zelfstandig beslis sen aangezien de directeur van het om roepbedrijf op voordracht van het alge meen bestuur benoemd wordt. Bijna de gehele televisiesectie van de AVRO heeft zich gisterenavond in een vergadering achter het standpunt gesteld van de functionarissen, die hun ontslag hebben ingediend naar aanleiding van de meningsverschillen rond het beleid van het bestuur van de AVRO inzake de voorziening in het directorium. Deze houding moet worden beschouwd als het indienen van ontslag, zo deelde men mee. Het betreft ongeveer 40 men sen van de t.v.-sectie van de AVRO. Toen de Engese mevrouw Anne Mc Donald uit Graveley, moeder van vier kinderen, zich in haar strandpakje op straat vertoonde, remden de auto's af. En dat was precies wat mevrouw Mc Donald wilde. Maar ook niet méér dan dat! Mevrouw McDonald zei dat ze zich zorgen was gaan maken over het grote aantal chauffeurs dat de maximum snelheid veronachtzaamde. Ik zag, zei ze, hoe chauffeurs van vrachtauto's tus sen de tanden floten naar leuke meis jes. Daarom trok ik mijn strandpakje aan en liep door het dorp, heupwiegend en een lift gebaar met mijn duim ma kend. Het duurde niet lang voordat de eerste vrachtauto stopte, al zeg ik het zelf. Maar op dit punt kwam voor de geboeide bestuurder de grote teleur stelling. Toen hij het portier uitnodi gend had opengedaan, voegde me vrouw McDonald hem toe: „Ik hoop w.dat u de maximum-snelheid door ons rikaanse marine-oefeningen" aan del dorp in acht zult nemen. Dank u wel de gang. Er nemen 20.000 man en veer- voor het stoppen." tig schepen aan deel. Zesduizend ge-| Volgens het Russische blad „Prawda" hebben „nauwkeurige berekeningen" aangetoond, dat de twee kosmonauten Andrian Nikolajev en Pavel Popovits) tijdens hun recente ruimtevlucht elkaar tot op 6.5 km zijn genaderd. De kosmonauten waren het dichtst bij elkaar, kort nadat Popovitsj' capsule in een baan rond de aarde werd gebracht, aldus Prawda. (Van onze redacteur) Gistermorgen tegen negen uur is de 6-jarige Adri de Jonge uit de Stooflaan te 's Heerenhoek bij het naar school gaan op de Molendijk onder een vrachtauto gelopen en op slag gedood. De vrachtauto werd bestuurd door J. S. uit Bors- sele. Aanvankelijk dacht men dat een ander jongetje het slachtoffer van dit ongeluk was geworden. De ou ders van dit doodgewaande kind waren reeds op de hoogte gebracht van het vreselijke nieuws toen men tot de ontdekking kwam dat men zich had vergist. Het communiqué, dat de Conciliepersdienst gisteren over de eer ste werkvergadering van de Concilievaders verstrekte, bevat sum miere bijzonderheden. Het deelt mee, dat de algemene vergadering om 9 uur begon met 'n H. Mis, opgedragen door mgr. Jaeger van Paderborn en dat daarna de vergadering geopend werd door de Australische kardinaal Gilroy. SIEBE ...adieu dan!... De leden van de drie commissies, waarvan de samenstelling nog niet vol tooid was, te weten de commissies voor de studies, voor de sacramenten en voor de religieuzen, zijn thans sjok gekozen. Hierna begon de vergadering. De voorzitter van de voorbereidende com missie voor de liturgie legde een ver klaring af, waarna de Italiaanse pater Antonelli o.f.m., de pasbenoemde secre taris van de Conciliecommissie voor de liturgie, een referaat ove-r het onder- werp-van-de-dag hield. Met name sprak hij over de Eucharistie, de sacramenten en sacramentaliën, het brevier, het ker kelijk jaar, de kerkmuziek en de liturgi sche vorming. Twintig Concilievaders interpelleer den, zo meldt het K.N.P. Ongeveer 80 procent van de Concilievaders was ge heel voor de algemene richtlijn die aan het schema inzake de liturgie ten grond slag ligt. Er bestond echter wel bezwaar tegen het feit dat het oorspronkelijke schema, dat de commissie voor de litur gie heeft opgesteld, zeer is afgezwakt. Men vroeg waarom de centrale commis sie dat gedaan had. Ook werd de vraag gesteld of aan het voorstel, nadat het in de centrale commissie behandeld was, nog meer veranderd was. Tegenover de grote meerderheid van voorstanders stond een kleine groep van Concilievaders die het niet met het sche ma eens was. Enkelen pleitten ervoor de toestand, zoals die op het ogenblik in de liturgie is. te laten bestaan. Men zou dan later de Congregatie voor de Riten, die toch al met hervormingen bezig is, kun nen belasten met de uitvoering van de voorstellen die in het schema zijn opge nomen. De paus heeft gisteren ook de le den van het secretariaat voor d© Eenheid bevestigd. Onder hen be vindt zich mgr. P. A. Nierman, bis schop van Groningen. Aan het se cretariaat voor de Eenheid der chris tenen is een positie gegeven gelijk waardig aan die van de andere commissies. Vroeger kon dit secre tariaat alleen maar adviezen ver strekken. Het officiële communistische persbureau „Nieuw-China" heeft gisteren beves tigd dat Chinese troepen in de oostelijke sector van de grens met India maandag Tsjie-Poe, Jin-Tsjang, Tsjang-To, de Hatoeng-pas en „andere plaatsen" hebben „her overd". In het korte bericht van het persbu reau wordt verder gezegd dat Chinese grenswachten in het gebied van Tibet hebben doorgegeven dat „gewapende botsingen, door agressieve Indische troepen uitgelokt" in deze sector maan dag voortduren. Waar de „heroverde" „Ik was in mijn hut, klaar om naar bed te gaan, toen er een zware schok door het schip ging. Ik ging naar boven om te zien wat er aan de hand was. Toen ik het dek had bereikt gingen plotseling alle lichten uit." Zo begon kapitein Anker Pedersen zijn relaas van de ramp met het Noorse schip, de „Sanct Svithum", die tot nu toe twaalf doden heeft gekost. Kapitein Pe dersen maakte de laatste reis met de Sanct Svithun mee als passagier. „Passagiers en zeelui waren volkomen kalm en begaven zich ordelijk naar de boten", aldus Pedersen. „Zij werden achter elkaar t© water gelaten en snel van het schip weggeroeid. Zij verdwe nen in de duisternis terwijl de regen neerplensde en de storm de golven op- zwiepte. „Toen de boten uit het gezicht ver dwenen waren ging er een nieuwe schok door het schip. Ik voelde dat de „Sanct Svithun" van het rif gleed waar we op terecht waren gekomen. Een paar mi nuten later verdween h©t schip in de diepte. Het verdween letterlijk onder mijn voeten. Ik werd mee de diepte in gezogen, maar ik slaagde er in weer aan de oppervlakte te komen. Toen ik om me heen'keek zag ik een reddingsvlot waar negen mensen op bleken te zitten. Ik zwom er heen en werd aan boord gehe sen", aldus kapitein Pedersen. „Na vijf uren dobberen op de ruwe zee werden we opgepikt door de vissers boot „Vito". Eén van de mensen op het vlot was inmiddels van de kou gestor ven. We hadden de hele nacht storm en regen". Maandag zijn *45 passagiers en zeelui van het rampschip, waaronder kapitein Pedersen, met de „Vito" in de Noorse kustplaats Roervik binnengebracht. De meesten hebben een shock en hebben ernstig van de koude te lijden gehad. Zij zijn in twee plaatselijke hotels onder medische behandeling. Drie andere overlevenden hebben de vuurtoren van Nordoeyan bereikt. Er zijn tot nog toe twaalf lijken geborgen. Daar nog steeds niet bekend is hoeveel mensen precies aan boord waren kan het aantal vermisten niet opgegeven worden. Waarschijnlijk zijn het er meer dan tien. Men vermoedt dat de oorzaak van de ramp met de „Sanct Svithun", die van Trondheim op weg was naar het uiter ste noorden van Noorwegen, een naviga- tiefout is geweest. Onmiddellijk na de ramp heeft het schip zijn positie nog op gegeven. Die was echter 25 km oostelijk van de plaats van de ramp. Het zoeken naar overlevenden is nog in volle gang. Er nemen dertig schepen, twee helikopters en watervliegtuigen van de Noorse luchtmacht aan deel. plaatsen precies liggen werd niet gezegd. Het Indische ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt dat Chinese strijd krachten een „hevige aanval" op een In dische post te Kibitoo in het uiterste noordoosten bij de grens met Birma heb ben ingezet. De woordvoerder zei dat de Chinezen bij het bezetten van een Indische post in het gebied van het Pangongmeer in het noordwesten zondag voor het eerst ge bruik hebben gemaakt van tanks. In het gebied rond Longjoe in het noordoosten hadden de Chinezen sinds zondag troepen samengetrokken. In de sector Dhola hebben de Indiërs Tsjang Dhar aan de Chinezen moeten laten. In het bergachtige gebied ten zuiden van Tsjang Dhar wordt op verscheidene plaatsen gevochten. De Indische kranten voorzien een langdurige strijd met China. Een partijloos blad „Indian Express" brandmerkt China tot India's vijand nummer een. Volgens diplomatieke kringen te Lon den heeft de Indiase regering premier Kroestjev van d© Sovjet-Unie verzocht te bemiddelen in het grensconflict met communistisch China. Van Russische zijde is nog niet te ken nen gegeven of de premier al dan niet op het verzoek zal ingaan. Het Kremlin bewaarde een bestudeerd stilzwijgen. Pers en radio onthielden zich ook giste ren van commentaar. Na een spoedzitting van het Indische kabinet heeft premier Nehroe een radio rede gehouden, waarin hij o.m. zei dat „geen prijs te hoog is voor onze vrij heid". De premier wekte de bevolking, op „de lendenen te omgorden om het hoofd te bieden aan de Chinese dreir Bij één der posten in de noordelijke sector, Ladach, hadden de Indische troe pen aan de Chinezen meer dan honderd man aan doden en gewonden toegebracht alvorens deze post te verlaten. Premier Nehroe heeft het Indische volk in een radiotoespraak opgeroepen 's lands economie aan te passen aan de oorlogstoestand, ontstaan door de aan vallen van communistisch China. Behalve de reeds genoemde Neder landers die in de Conciliecommissies ge kozen respectievelijk benoemd zijn, blij ken thans nog twee Nederlandse missie bisschoppen in de Conciliecommissies gekozen te zijn. Het zijn mgr. W. van Bekkum, bis schop van Roeteng in Indonesië (com missie voor de liturgie) en mgr. J. Blomjous, bisschop van Mwanza in Tan ganyika (commissie voor het lekenapos- tolaat, pers enz.). Het onafhankelijke Franse blad „Le Monde" heeft maandag een zeer gunstig gestemd hoofdartikel gewijd aan het Concilie, dat het „het meest oecumeni sche concilie uit de geschiedenis" noemt. „In minder dan twee weken is een zeer duidelijk waarneembare versnelling van de religieuze geschiedenis in de Kerk tot stand gekomen", aldus het blad. „De „vernieuwing" die de paus wenst, schijnt zich op de juiste weg te bevin den, een feit waarvan niet-katholieke waarnemers nota hebben genomen. Het tijdperk van het isolement van het ka tholicisme is afgesloten". Enkele Concilievaders hebben zich boos gemaakt op het Romeinse blad „II Tempo", dat met bitterheid constateer de dat er zo weinig Italianen in de Conciliecommissies zitten. In dit ver band zei een commentator: „II Tempo verwart het Concilie met de ronde van Italië". De Romeinen vertellen elkaar ach ter de hand dat er nu al twee concilie vaders zijn gesignaleerd die zonder geld zaten, omdat zij vergeten hadden hun portemonnee bij zich te steken, en die bij gewone priesters leentjebuur moesten spelen. Het Amerikaans© idee om de Concilie vaders per autobus van en naar de Sint- Pieter te rijden heeft aanvankelijk weer stand ontmoet, omdat het beneden de waardigheid van de vaders zou zijn. Maar het argument dat koningin Julia na tijdens de viering van haar 25-jarig huwelijksfeest haar gasten ook per auto bus heeft laten vervoeren, bleek door slaggevend te zijn. Nog een kleurig geval. Twee in het paars gehulde Concilievaders, druk met elkaar in gesprek, stonden op het punt het stoplicht te negeren. Waarop een Ro meinse agent riep: „Wil het paars even wachten voor het rood?" (Advertentie) En zeg: Kom me halen, we gaan een keertje samen in de stad eten! En als ze vraagt: Waar om?, dan zegt u: Moet er altijd een reden zijn, om je 'n plezier te doen? Zo'n avondje samen uit verjaagt aan twee kanten muizenissen en doet u allebei goed. U weet toch, dat u in de Neder landse Horecabedrijven met Horeca-cbeques betalen kunt? Zend 10.- of 25.- aan het Bedrijfschap Horeca, Koningin negracht 58-59, Den Haag (giro 63.53.00; vermelden: Cheque boekje) en u ontvangt *nchequeboek- je in coupu-Cj res van f 2.50. •angt ->0j I

de Stem | 1962 | | pagina 1