Alan Wade (opvolger van Winterbottom): zware taak Europese rolhockeytitel Veel kritiek in Engeland SchiSders en Halfwassen ervaren STENO-TYPISTE I MACHINEBEDIENDEN WIELERSPATTEN assistente in de boekhouding elektro-teehnisch tekenaar Schildersbedrijf lindhout NETTE MEISJES EN/OF VROUWEN Rumoer Voor Wim Snoek géén titelgevecht Europacup-duels F eijenoord-V asas 14 en 28 50 jaar bij„ Middelburg Een ouderwetse MARKTEN nov. Volleywereldtitels Korfbal in Zeeland Topduel in eerste klasse Z.K.B. verenigingsman heet Bastiaanse Liverpool kocht Billy Stevenson Ned. turnploeg- Winterthur Int. damesschaak Zesdaagse Dortmund Morgen te Rotterdam Strijd om Ned. judotitels Parkeston-concours Hedenmiddag prijsuitreiking te Breda St.-Elisabeth Ziekenhuis - Sluiskil C. Oostrom's Conservenfabrieken N.V. De N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „VICTORIA" WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 11 (Van een medewerker) De Engelse voetbalwereld werd enkele dagen geleden opgeschrikt door de benoeming van Alan Wade als bondscoach. Eenieder vraagt zich af: Wie is Wade? Wie is de man, die na 1 januari de methode van coachen in Engeland zal gaan modelleren? Verschillende Engel se bladen hebben nogal critisch op de benoeming gereageerd. In de meeste gevallen onder de kop „Onbekende krijgt topfunctie bij Football Association". Wie zal straks als manager met Wade moeten samenwerken aan de „ver nieuwing" van het Engelse voet bal? De vier meest genoemde na men: Bedford Jezzard (Fulham), Jackie Milburn (Newcastle), Don Revie (Leeds United) en de Hon gaar Gyula Mandy, thans trainer van het elftal van Israël. De 36-jarige Wade is sinds 1954 be voegd om als F.A.-coach op te treden. Hij werd vorig jaar benoemd tot itaff- coach. Iedere Engelsman begrijpt, dat het Engelse voetbal een man nodig heeft met voldoende ervaring om met profs om te gaan. Uit Wade's loopbaan blijkt echter, dat hij zich slechts weinig met deze kant van de voetballerij heett be- lig gehouden. Als halfspeler kwam htf 10 keer mt voor Notts County in de jaren 1953 tot 1957. Hij speelde een goede partij voet voetbal, doch behoorde niet tot de uit blinkers. Wade is er van overtuigd, dat zijn ge brek aan voldoende prof-ervaring een handicap zal zijn. „Het is van veel waarde, maar geen noodzaak. De be langrijkste factor is de omgang met de verschillende profs en in staat zijn je eigen ideeën op hen over te brengen" zegt Wade zelf. Walter Winterbottom, de man die de afgelopen jaren coach en manager tege lijk was, heeft verklaard bijzonder te vreden te zijn met de benoeming van Alan Wade. ,,Hij is een man met capa citeiten". Winterbottom, die de F.A. einde van dit jaar zal verlaten, zei nog dit: ,,Mijn opvolger is verantwoordelijk voor een groot aantal belangrijke zaken. De ene week zal hij op Lilleshall moeten zijn om 100 jongeren te trainen, de week daarop zal b.v. een der universi teiten een beroep op hem doen voor een causerie. „De Bondscoach", aldus Winterbot tom, „is verantwoordelijk voor de uit gave van f 170.000,— per jaar voor het coaching-schema. Het is een job, die veel organisatietalent en planningver mogen vereist. Er zijn 30 verschillende types cursussen in Lilleshall en de an dere trainingscentra. Het is een werk kring, waarbij persoonlijke aanmoedi ging veel kan betekenen. Begin september werd bekend, dat de F.A. een lijstje met vier kandidaten had opgesteld. Thans zijn voor ons de namen bekend geworden van de coaches die niet voor de baan, welke met on geveer f 20.000,— per jaar wordt ge honoreerd, werden uitverkoren. Het zijn de oud-internationals Denis Wilshow, Ha rold Hassall en Clive Bond, op het ogen blik belast met de lichamelijke opvoe ding in Uganda. Oud-Wolvesspeler Dennis Wilshaw, een intieme vriend van Wade, zei: ,,Alan is een aardige en bekwame kerel. De F. A.-commissie en ik konden het over en kele zaken niet eens worden. Het was geen ernstig conflict". Natuurlyk is het voor Alan Wade, tot nu toe sportinstructeur aan het Col lege te Loughborough, geen kleinigheid om de nieuwe loopbaan te beginnen. Ve le managers lachen om het besluit van de F.A. Een beroemd manager zei: „Welke kwaliteiten bezit Wade om het taaiste baantje in ons voetbal te aanvaarden? Hij verdient dat het geluk met hem is". Hij vergat erbij te zeggen, dat enkele van zijn collega's mogelijk hij zelf geen belangstelling voor de vacature hadden. Het is begrijpelijk dat een benoeming als deze vele Engelse voetbalenthou siasten zal hebben verbaasd, voorname lijk omdat er tal van uitmuntende coa ches rondlopen. Zal Wade zich thuisvoelen tussen mannen als Alan Brown, Tommy Doc- kerty, Jimmy Hill en de andere leiden de coaches. Zou hij, wiens verleden zc verbonden is met het amateurvoetbal, respect kunnen verdienen?? De eerste kennismaking met de „er fenis" van Winterbottom vindt vandaag plaats. In Belfast treedt het Ierse elftal vanmiddag aan tegen Engeland. Wim Snoek de Nederlandse kam pioen in het zwaargewicht, zal in de komende maanden geen kans krijgen op een titelgevecht tegen de Europese kampioen in het zwaargewicht, Ingemar Johansson. Snoek en de Engelsman Henry Cooper, die onlangs bij een vergadering van de Europese Boks Unie (E.B.Uj in Parijs een gelyk aantal stemmen kre gen, waren met de Duitser Schoeppner kandidaat voor een titelgevecht- Toen Schoeppner werd aangewezen als uit- 'iPIRiqH hbbiibji ap ';qoiA\aSjR^A\zjiun dager van de Europese kampioen in het moest de Duitser zijn kandidatuur voor het zwaargewicht intrekken. Bij de stemming, die daarna werd gehouden over de kandidatuur van Cooper en Snoek staakten de stemmen, zodat de beslissing uiteindelijk kwam te liggen bij de voorzitter van de E.E'. U., sir Onslow Fane, die tevens presi dent is van de Britse Boksbond. Sir Fane heeft nu Cooper, „wegens ver dienste", aangewezen als officieel uit dager van Johansson. Volgens Teddy Waltham, de secre taris van de Britse Boksbond, zou het gevecht Johansson - Cooper zeker niet voor het volgend jaar worden gehou den. In Nederlandse bokskringen vindt men 'n ontmoeting Cooper - Snoek, waarvan de winnaar dat het recht zou krygen Johansson uit te dagen, een betere oplossing. Voordat Cooper tegen Johansson in de ring komt zal hij dinsdaj 13 no vember in Londen zijn Britse en Em- pire-titel verdedigen tegen D. Richard son. Richarson verloor enkele maanden geleden zijn Europese zwaargewichtti- tel door een knock-out-nederlaag aan Johansson. ALAN WADE zware taak klap in het gezicht is en een misplaat ste inmenging in Ierse voetbalzaken. Al met al staat vast, dat de F.A. zich op gevaarlijk terrein bevindt.. De Ieren be schuldigen Engeland van voetbal-sabo- tage op het oude Ierland. Voor de 21-jarige Sammy McMillan betekent de Dougan-affaire een debuut in het Ierse elftal. Hij komt tegeuover een andere nieuweling, de Everton-speler Brian Labone. Voor McMillan gaat ein delijk een wensdroom in vervulling. Hij is een jongen, die drie jaar geleden bij na het voetballen opgaf, omdat niemand iets in hem zag. EEN LIJSTJE van de in het vooruitzicht zijnde zesdaagsen dit jaar: 18-24 okt.: Dortmund; 27 okt-2 nov.: Frankfurt; 30 okt.- 5 nov.: Madrid; 6-12 nov.: Brus sel; 19-25 nov.: Gent; 29 nov.- 5 dec.: Zürich; 6-12 dec.: Mun ster; 27 dec.-2 jan.: Keulen. x HET AANTAL deelnemers aan de heden te verrijden Ronde van Lombardije ditmaal sterk in het nieuws is gestegen tot 158. Er komen 100 Italianen aan de start en 56 „buitenlanders". x VOLGEND JAAR wordt een Ronde van Italië voor amateurs en onafhankelijken georganiseerd. De plannen moeten echter nog worden goedgekeurd. x NU DE sportieve groepering Philco „ter ziele" is, staat Fio- renzo Magni gereed om met een gloednieuw merk te komen. Bonomelli geheten. Vrijwel alle Philco-renners zullen er in wor den ondergebracht. x ER ZAL vandaag hevige strijd worden geleverd in de Tour van Lombardije, Te meer nu de be slissing gaat vallen over de vraag wie de prijs Super Prestige Pernod (2 miljoen oude francs, d.i. circa 14.000 gulden!) wint. Jo de Roo (gedeelde 2e plaats met Rik van Looy) maakte er, tezamen met Planckaert de mees te aanspraak op. De Roo moet echter niet alleen zegevieren. Planckaert dient ergens „achter aan" te eindigen, omdat de Belg momenteel een voorsprong van 38 punten op de Zeeuw heeft. De Zeeuw heeft. De puntenverde ling voor de eerste tien is: 60, 40, 30, 20, 15, 10, 8, 6, 5 en 4. De strijd om de wereldtitels volley bal is vrijdag in Moskou en Kiev voort gezet. Het Nederlandse herenteam won in deze laatste stad een wedstrijd voor de poule om de bezetting van de elfde- tot en met de twintigste plaats tegen Italië met 3—1. De setstanden waren 15—5, 15—10, 13—15 en 15—12. De overigen uitslagen waren: Finalepolle heren: China - Bulgarije 32; Japan - Zuid-Slavië 32. Finalepoule dames: Rusland - Oost- Duitsland 30; Roemenië - Polen 30. De kans is groot, dat de wedstrij den tussen Feijenoord en de Hon gaarse kampioen Vasas, voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen, op de woensdagen 14 en 28 november zullen worden ge speeld. De eerste ontmoeting in het Feijenoord-stadion, de tweede in Boedapest. De Rotterdammers hebben deze data| aan de Hongaren voorgesteld. Tevoren had Vasas het Fe(jenoord-bestuur al schriftelijk laten weten, dat het onder meer op de genoemde twee woensdagen tegen de Rotterdammers' zou kunnen uit komen. (Van onze korfbalmedewerker) In de eerste klasse Z.K.B. staat voor zaterdag het duel tussen het leidende duo Swift 2 en Togo 1 op het programma. De Goesenaars hebben een voorsprong van drie punten, maar met één wedstrijd meer gespeeld. Wint Togo 1 dan wordt hun leiderspositie wel heel fraai. Elto 1 en Zuidwesters 1 kunnen zich in de buurt van de leiders handhaven door resp. van Luctor 1 en Animo 2 te winnen. In klasse 2a is belangrijk de wedstrijd TOP-Vedo 1. De Vlissingers yjn dit sei zoen kennelijk veel van plan en komen zaterdag in Arnemuiden voor een kracht proef. Ondo 1 zou bij een TOP-nederlaag zijde spinnen omdat de ploeg uit St.-Lau rens thuis wel van Togo 3 zal weten te winnen. In 2b moet Volharding 1 uit ge makkelijk van de Poel kunnen winnen. Het volledige programma voor zater dag. met onze verwachtingen uitgedrukt in cijfers, ziet er als volgt uit: le kl. Elto 1-Luctor 1 (1); Zuidw. 1- Animo 2 (1); Swift 2-Togo 1 (2); 2e kl. a Ondo 1-Togo 3 (1); AKC-Zuidwesters 2 (3); Swift 3-KVL (2); TOP-Vedo 1 (1); 2e kl. b: Olympia-Vios (3); de Poel-Vol harding (2); 3e kl. a: Vedo 2-Animo 3 (2) BKC-Stormvogels (2)Noad-Ondo 2 (2) 3e kl. b: Zeelandia 2-VZOD (1); 3e kl. c: Swift 5-Togo 4 (2); Dos 55-Vopo (2). Er is rond deze wedstrijd wat rumoer ontstaan. De Engelse voetbalbond heeft de Ierse international Derek Dougan, die in de Engelse league uitkomt, wegens wangedrag voor 14 dagen geschorst en dus uitgeschakeld voor de middenvoor plaats in het Ierse team. De vrolijke on ruststoker Dougan was onlangs de held van de Ierse overwinning op Polen in Katowice. Dougan's plaats wordt vanmiddag in genomen door Sammy McMillan, de re serve-linksbuiten van Manchester United. Hij komt blijkbaar het eerst voor de middenvoorplaats in aanmerking, on danks de aanspraken van Blackburn's meer evaren Ian Lawter en van de po litieman van Belfast, Joe Meidrum, top scorer in het Ierse voetbal. Blanchflower heeft gezegd: „De En gelse F.A.-officials zijn vrijheidsbero- vers, lafhartige mensen, die van alles wat ze doen als ze iets doen een janboel maken". Woorden, waarvoor de Ierse aanvoerder weieens op het matje geroepen zou kunnen worden. De F.A. begrijpt, dat een zwichten voor alle pleidooien en argumenten in de Dougan-affaire nare gevolgen zou kunnen hebben. De Ierse pers laat zich niet onbetuigd. Men schrijft, dat de be slissing van de Engelse voetbalbond een Liverpool F.C heeft vrijdag een trans fersom van 22.0*00 pond betaald voor de halfspeler Billy Stevenson van Glas gow Rangers- Stevenson was enige tijd geleden naar Australië gegaan in de hoop, dat hij voor een Australische club zou kunnen uitkomen. De F.I.F.A. verbood hem echter te spelen voordat Glasgow Rangers een transfersom had betaald. Terug in Schotland bedankte Steven son voor het lidmaatschap van de Rangers en vroeg overschrijving. De Nederlandse heren turnploeg, die zaterdag 27 oktober in Alblasserdam tegen het Zwitserse Winterthur uitkomt, is door het K.N.G.V. als volgt samen gesteld: Willy Jaegers (Wilhelmina, Bocholtz) Jaap van der Sande (Astro, Souburg). Joost Blits (Olympia, Amsterdam), Kees Jaap van der Sande (Astrow, Souburg), Pruys (D.O-S., Amsterdam), Gerrit ten Bos (Hercules-Hebe, Enschede) en Gerard Salle (Keizer Otto, Naarden). In de derde ronde van het int. dames- schaaktoernooi viel als belangrijkste wapenfeit te noteren de zege van Fenny Heemskerk op mevr. Roodzant. Eerst genoemde kwam er stevig door op kop, Prettig was het dat de Zuidslavische Katja Jovanovic is aangekomen; de be zetting van het toernooi is thans vol ledig. De overige uitslagen: Sunnucks - Benini 01; Jovanovic Vreeken 01; Sinca Claude de Silans afgebroken. De hangpartij Vreeken - Sunnucks is vrijdagmiddag voortgezet en opnieuw afgebroken. Do stand luidt nu: 1 Heemskerk 2.5 pnt.; 2 Roodzant 2 pnt.; 3 Benini (It.) 1,5 pnt.; 4 Claude de pilaris (Fr.) 1 pnt. en 1 afgebroken par ty (uit 2); 5 Vreeken 1 pnt. en 1 afge broken partij; 6 Sinca (Hong.) 9 pnt. en 1 afgebroken partij (uit 2); 7 ounnucks (E.) 0 pnt. en 1 afgebroken (uit l') 8 Javanovic (Z.-Slavië) 0 pnt. In het sportpaleis van Madrid wordt het Europees juniorenkampioenschap rolhockey gehouden, waaraan wordt deelgenomen door ploegen uit Duits land, Nederland, België, Frankrijk, Engeland, Italië, Portugal, Zwitser land en Spanje. Een Nederlandse aan val tijdens de ontmoeting tegen En geland, welke door oranje met 11-1 werd gewonnen, is hier in beeld ge bracht. MIM SNOEK geen kans. LANDENWEDSTRIJD tussen teams van Griekenland en Ethiopië, te Athene gespeeld, is door de Grieken met 3-2 gewonnen. UITSLAGEN van de donderdagavond in Madrid gespeelde wedstrijden in het toernooi om het Europees kampioen schap rolhockey voor junioren luiden: .7^''ankrijk 2-0, Nederland Belgie 3-0, Spanje—Engeland 10-1, West-Duitsland—Portugal 4-0. Gisteravond was de stand van de zes daagse van Dortmund: 1 Bugdahl-Pfen- ninger 28 pnt. 2 Rudi Altig-Junkermann 14 pnt. 3 Lykke-Arnold 14 pnt. 4 Van Looy-Post 6 pnt. Op een ronde: 5 Gillen-Rudolph 28 pnt. 6 Ziegler-Renz 22 pnt. Op twee ronden: 7 Kilian-Kemper 31 pnt. 8 De Rossi-Faggin 7 pnt. 9 Eugen- Staudacher 6 pnt. 10 Willy Altig-Fischer- keller 5 pnt. Op drie ronden: 11 Nijdam-Roggendorf 29 pnt. 12 Gebrueder-Gieseler 20 pnt. Op vier ronden: 13 Van Daele-Van Ge- negden 6 pnt. Op vijf ronden: 14 Oldenburg-Schulze 4 pnt. Morgen, zondag zullen in de Energie- hal te Rotterdam de nationale kam pioenschappen dangraden worden gehou den. In totaal hebben zich voor deze wedstrijden twaalf le dans, acht 2e dans en zes 3e dans geplaatst. De drie kampioenen in dc verschillende dangraden komen tegen elkaar uit om het Nederlands kampioenschap ,,alle categorieën". Voor twee deelnemers - Dadema (3e den) en De Lange (2e dan) - betekenen deze wedstrijden een generale repetitie. Zij zullen namelijk deel uitmaken van Nederlandse afvaardiging naar Praag die van 24 t.m. 28 oktober in een of ficiële interland tegen Tsjechoslowakije en in nog enkele andere wedstrijden zal uitkomen. De ploeg voor Praag ziet er als volgt uit: Zwaargewicht: Wil Dadema (Hilversum), en Gerard Stroes (Utrecht) Middengewicht: Peter Snijders (Eindho ven) en Andries de Lange (Den Haag); Lichtgewicht: Coos Bonte (Delft) en An ton Linskens (Roosendaal) „Streng, rechtvaardig, doch al tijd „in het belang van de ver eniging", heeft hij zeer vele ja ren zondag op zondag, tijdens re gen en vorst, bij voorspoed en te genspoed, met hetzelfde opge wekte gezicht achter het loket getroond als een vorst". Zo spreekt het jaarverslag 19611962 van de voetbal- en atletiekvereniging „Middelburg" over de heer Bastiaanse. Deze opgewekte, strenge en rechtvaar dige meneer Bastiaanse uit Middelburg las dit verslag uit het mooie groene boekje van de voetbalvereniging hardop voor. Hy is er trots op, en met recht. 52 jaar heeft hy er zijn best gedaan en is opgeklommen van terreinknecht tot chef-bureaulist. Voor de gymnastiekvereniging Medio- burgum heeft de heer Bastiaanse al 41 jaar lang iedere week de contributie op gehaald. Verder gaat hij met inteken lijsten rond voor de ringrijderij en haalt zo'n 1500 gulden bij' elkaar voor de Zeeuwse boeren, die er de prijzen van kopen. Zijn hele leven verkoopt hij al speldjes voor goede doeleinden. „Maar nu is het mooi geweest", zegt deze Middelburgse „Johan Bodegraven", „ik ben ook een dagje ouder geworden, de jongere generatie moet me maar op volgen. Alleen ik vrees dat ze er niet veel voor voelen. Ze zijn zo anders ge worden; het verenigingsleven dreigt stil te staan". Eén taak blijft Bastiaanse nog vervul len. Het rondgaan met de intekenlijsten voor de ringrijderijen, omdat dit in de zomermaanden kan gebeuren. Des win ters Heden, zaterdagmiddag vier uur is de officiële uitreiking van de prijzen van het nationale concours van Parkeston, in het bondslokaal van de C.C. te Bre da. aan de Haagdijk. Deze gebeurtenis zal worden opgeluisterd door de aan wezigheid van vele officials van N.P.O. en Z.N.B. Ir. Möller uit Salzkotten, uitvinder van het, in alle landen waar de duivensport beoefend wordt, gepatenteerde nieuwe systeem van de Kabinen-Expresse, zal nu de Franse grenzen voor autovervoer van duiven worden opengesteld, een de monstratie geven van zijn vinding. Vrije toegang voor alle belangstellenden. Vraagt voor spoedige indiensttreding type-ervaring vereist. Sollicitaties te richten aan de adm. econoom. De N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ te Middelburg vraagt een aankomend met enige ervaring, voor de nettendienst district Walcheren, met standplaats Vlissingen. Eerste oefening militaire dienst volbracht hebbende. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten tot de afdeling Personeel, kantoor Middelburg. ROOSENDAAL BERGEN OP ZOOM VRAAGT voor werk in TERNEUZEN Geruime tijd werk en goed loon. Aanmelden: Uitvoerder Hommel, werk nieuwbouw Philips, Baandijk, Terneuzen Na werktijd De Feyterstraat 5. MEELFABRIEK „N. V. WALZENMOLEN SAS VAN GENT" vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding l Schriftelijke soil, postbus 8, Sas van Gent. KAPELLE-BIEZELINGE Tel01102 - 651 In vast dienstverband, dus ook gedurende de winter, vragen wij Stukloon of prestatieloon. Reiskostenvergoeding. Aanmelden aan de fabriek of telefonisch bij onze personeelschef, de heer Borg. In onze moderne CHOCOLADE-AFDELING is plaats voor enige Zij zullen worden opgeleid voor de bediening van productiemachines voor chocolade-artikelen. Wanneer de noodzakelijke kennis hiervoor is opgedaan, zijn er reële promotiekansen aanwezig. Men zal bereid moeten zijn in ploegendienst te werken. Sollicitaties kunt U richten aan de afdeling Personeels zaken, Lage Bakstraat 1, Dordrecht. Daar kunt U ook inlichtingen ontvangen of U persoonlijk aanmelden dagelijks tussen 9 en 5 uur. dordreohl KOEWACHT, 18 okt. Gezwingeld vlaslint WR 150-165. DR 145-160, breek- vlas 80-110, ruwe lokken 20-45, gezwin gelde lokken 70-90, gekeurd lijnzaad 53- 54, kaf 5-6. bolraap 3-5, scheven 5-7. Vlotte markt. KAPELLE, 19 oktober 1962. Glorie v Holland I 80 -, 75 39, 70 40, 65 36—37, II 75 36, 70 39 65 32, lid 26—27. grof 24. Goudreinette I 85 49.6050.80, 80 50.95 52.10, 75 50.50—51.30, 70 47—47.70, 65 41 20. II 85 45. 80 46, 75 4445, 70 42, 65 39. lid 32—33, grof 36.20—37.10,_ fijn 29. Cox's Oranje Pippin I 80 62, 75 68. 70 68. 65 62—63, 60 56, 55 36. lid 21. grof 38—47 fijn 21. Laxton Superbe I 75 36, 70 39, 65 35, 60 29, lid 22. grof 22. James Grieve I 70 45. 65 41. lid 34, grof 33, fijn 19. Ellisons Orange I 75 34, 70 39. 65 37, II 70 38, 65 32, lid 26—27. grof 27. Jo nathan I 75 44 70 45—48. 65 41. grof 21. Groninger Kroon II 65 28, 60 28, 55 24, lid 22. Sterappel I 60 52. 55 35, lid 15, fijn 13. Kroetappelen gepl. 23,5, val 20. Goudreinette val 22. Legipont I 65 54—56 60 51. 55 37, II 60 47. 55 36, lid 18, grof 27 fijn 14. Doijenne du Cornice I 75 94. 70 102, 65 96, II 75 90—92. 70 94, 65 91, 60 83, 55 58, grof 72—74. fijn 47. Zwijn- drechtse Wijnpeer I 60 32, 55 32, 50 21.50, lid 15 grof 15—17, fijn 11. Comtesse de Paris I 65 28, 60 27. 55 18. II 65 18. 60 18. 55 16. lid 11. grof 18, fijn 8.5. Saint Remy 1 75 24 65 24.40—25.10. II 65 23. lid 19.80 —20.70, grof 18, fijn 15. Conference II 65 52. 60 55. 55 48, lid 22—28, grof 36. fijn 23—24, rijp: II 65 50—53, 60 47—49. 55 3839 Beurre Alexander Lucas I 80 51. 75 62 70 60—64.70, 65 49.10—50.05. II 75 54. 70 51, 65 43, lid 22.80—23, grof 21—22, fijn 13. Triomphe de Vienne grof 39, fijn 18, Nouveau Poiteau II 65 14, 55 9,5, grof 8,5 lijn doordraai. Pondspeer II 75 17, 65 18. lid 14, grof 14, fijn 8,5. Emile d'Heijst I 70 18, 65 20. 60 17. 55 16. lid 10, grof 10. fijn 8,5. Beurre Hardy I 70 77, 65 71. 60 58, lid 55 44, 50 30, grof 47. lijn 37, kroet 10. Spaanse Wijnpeer I 55 30, 50 27, lid 9,5 Bi. Druiven I 130—140. extra 136, II 103—124. Noten p. st. I 1—2,5. Bramen p. d I 21. Aardappelen I 10. II 7,58.5, drielingen en kriel 2. Groenten: kropsla 3,511, bloemkool 1151, rode kool 14, sav. kool 13, kassnijbonen 105115. dubb. bonen I 92—101. II 59—73, afw. 30. prei 22, uien 17. komkommers 2123, witlof 82. Bosselderie 3—3,5. witte kool 5. breekpeen 8, tomaten AB I 3547, AB II 29—40, C-CC 25—30. LEEUWARDEN 19 okt. Stieren 125, 2.60-2.90 p. kg slachtgew.; vette koeien 450, 1.55-1,80, 2,10-2,35, 2,40-2,65, guiste koeien 191. 420-585 p. st., melk- en kalf- koeien 1200, 650-800, 930-1110, pinken 375, 270-360, 420-530 v.d. zware: enterfokstier- tjes 15, 420-610, graskalfstiertjes 2,10-2,25 extra 2,40 per kg. sl.gew., vette kalveren 1,30-1,50 extra 1,60 kg lev. gew., graskal veren 1194, 130-200 zware tot 275 p. St., nuchtere kalveren 476, 25-35 p. st., extra 40, fok- en mestkalveren 60-80, schapen en lammeren 1073, slachtschapen 1,90-2,25 p. kg. sl.gew.. vette en weidelammeren 58-75 p. st,. slacht- en zuiglammeren 4,- -4,50 p. kg geschat sl.gew., fok- en melk- schapen 80-110 p. st., extra 130. vette var kens 11, biggen en lopers 105, biggen 35-456, lopers 49-58, drachtige zeugen 8, jonge 250-285. bokken en geiten 74, 1,60- 1,80 p. kg sl.gew., fok- en melkgeiten 20, 34-46 paarden 78, werkpaarden 780-950- 110 p. St., slachtpaarden 2,10-2,35 p. kg. aeschat slachtgew., veulens 2.40-2.55. ou dere slachtpaarden 1,55-1,75. Totaal 5372 Overzicht: stieren: aanvoer: meer, han del: iets vlotter, prijzen: stijf prijsh.. vet te koeien: meer. willig, lagere prijzen; guiste koeien: meer, kalm, niet hoger; melk- en kalfkoeien: meer, ie soort prijs houdend, andere niet. pinken: meer, slecht, lager, vette kalveren: meer, slecht lager, graskalveren: meer, kalm, stijf prijsh., nuchtere kalveren: veel meer, stug, lager, schapen en lammeren: be hoorlijk, goed, prijsh., varkens geen no tering; biggen en lopers: meer, kalm, prijsh.. bokken en geiten: meer, stug, niet prijsh., paarden: minder, stugger, slechter. TERNEUZEN 19 okt. - Sla 3,6-13.2: no ten 176-300. bloemkool A 50-60; A2 31-55, B2 18-35, C2 13-16. afw. 11-46, witte kom kommers 10-13, meloenen 23-56. knolsel- d. 11-12, seld. 10-12 meerl. I 10.6-11.9, bint jes bonken 15.7; I 8.00; andijvie 7-18. kas snijbonen 98-118. prine. bonen II 88-102, sabo I 98; II 42-44, rode kool 15, sav. kool 7-13, breekpeen 13-15, waspeen 17, prei 26-37, spruiten geschoond 51-62, on- geschoond 41-47, tomaten A 44-46, All 25-42; Bil 25, C 26-29, CII 25-28; uien 8-12 witlof All 89-106, BI 111-125, Bil 94, afw. 50-83. appelen cox orange pippin I m 80 65, m 75 68, m 70 69, m 65 60-62. m 60 57, m 55 35; IID 22, III grof 47, III fijn 22, glorie van holland I m 85 39, m 75 41, m 70 41-42, IID 25, III grof 27-23, III fijn 22, goudreinette I m 85 45-46, m 80 47-49, m 75 50, m 70 46. III grof 25-31, lil fijn 19, zoete appelen III fijn 23, peren: doyennné du cornice I m 80 89, m 75 101, m 70 102, m 65 91. IID 65, III grof 60, III fijn 53, beurré alex lucas I m 75 58. m 70 60. m 65 46-48. st. remy III grof 21-24, III fijn 9-22, pondspcren III fijn 18-19, conferen ce lil fijn 28-32. GOES, 19 okt. Export- en industrie veiling: cox orange p. kl 85-90 62, 80-85 66—74, 75-80 68—79, 70-75 68—81, 63-70 61—74, 60-65 51—63, 55-60 34,70—44. 2d 23; ell. orange kl 75-80 34. 70-75 38. 65-70 3537, 2d 23; br. seedling k2 90-100 34, 30-90 36, 70-80 31, 2d 25; gl. v. holl. kl 80-85 39, 75-80 42. 70-75 41—42. 65-70 37, 2d 29; goudreinette kl 95-100 53. 90-95 54. 85-90 49. 80-85 51, 75-80 50. 70-75 46, 65-70 40, 2d 33. grof 38—39, fijn 30: laxt. superbe kl 80-85 33, 75-80 36. 70-75 36. 65-70 33, 60-65 30. 2d 24: bonne louise d'avr. k2 65-70 60. 60-65 65. 55-60 59. 50-55 38. 2d 27; br. alex lucas kl 80-85 46. 75-80 57. 70-75 60, 65-70 52. 2d 22: conference k2 70-75 50. 65-70 52—54. 60-65 48—53. 55-60 39—44. 2d 28—34; legipont kl 75-80 49. 70-75 54, 65-70 55, 60-65 50, 55-60 39. 2d 18: d. du comice kl 80-85 87, 75-80 98. 70-75 101. 65-70 97, k2 75-80 87, 70-75 92. 65-70 83—86. 2d 72; div. appels val 24. gepl. kroet 23, div. per kr. doordr. Totale aanvoer hard fruit 7200 kisten. Gewone veiling: all. pippin kl 70-75 36. 65-70 35, 60-65 30. 2d 21—22, grof 25. fijn 17: jonathan kl 75-80 39, 70-75 3840. 65-70 3536: cox orange p. grof 32-55. fijn 18-28, laxt. superbe grof 27. fijn 17. comt. dc paris kl 65-70 21, 60-65 21. 55-60 16, grof 16-17; br. hardy kl 75-80 74. 70-75 80. 65-70 75. 60-65 59, 55-60 39; st. remy kl 65-70 22—23, 55-60 20. grof 14: conference grof 33, fijn 13-25, d. du cornice grof 67-73, fijn 44-46. le gipont grof 24, fijn 12. br. alex lucas grof 17. fijn 10. black alicante 1 113-136, 2 100-115. Groenten per stuk: bl.kool Al 41-49 A2 31-45 BI 24-32 B2 15-25 afw. 11- 22. kropsla 2 3.5-7 Cl 3.5-5, knolseld. 9-18: per bos: radijs 11-15, wortelen 13-25. seld. 6-7: per kg: torn. A 35-45 B 50 C 25-33. uien 10. witlof A2 109-113 B2 89-95. w.kool 8. r.kool 6-17, gr. sav.kool 11-18. prei 1 27-30, and. 1 15-20. veldsla 61-63. dubb. pr.bonen 2 64-82. 2B 60-72, 3 40-58, pronkbonen 2 72-73, stoksnij- bor.en 2 62, aardapp. 13. Konstanz 275 (onv.l, Rheinfelden 165 11, Ottcnheim 186 15), Straatsburg 135 6), Maxau 320 2), Plochingen 103 (onv.l, Mannheim 129 (—1). Stein- bach 118 (onv.l. Mainz 150 (J-41. Bin- gen 80 (u-21. Kaub 78 21. Trier 78 91, Koblenz 85 31, Ruhrort 188 21, Lobith 790 21. Niimegen 573 (—2), Arnhem 640 (—2), Eefde IJssel Pienter 67 (-51. Monsin 5448 61, Vise 4900 (onv.l. Borgharen 3834 11. Belfeld 1092 111, Grave beneden de sluis 502 (onv.l, Keulen 19 31.

de Stem | 1962 | | pagina 19