Verdeeld S.E.R.-advies over loonpolitiek te verwachten heid Wegwijs pornografie is F older géén Silviknn iHHHSHBHfflfiff Stembriefjes tellen in Rome Mag het met de misgaan missie Mi-loclc miocic Herwaardering bisschopsambt is het moeilijkste probleem Van der WERFF KUBRECHT m MIERLO m ZOON 11 NIEUW STASJINSKI hi deze step-in zult u 's werelds meest comfortabele vrouw zijn Toenadering mogelijk Verantwoorde voorlichting HAIR - LOTION Fi VI -J U i kreeg acht jaar Concilie begint maandag aan agenda Mond- en klauwzeer in Siebengewald (L.) n Baxter REIJNS DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 OKTOBER 196* Verlenging c.a.o.'s? Toenadering OOK ANDERE LEVENSBESCHOUWING voor mannen mef karakter SILVIKRIN HAIR-LOTION Maandag gesprek minister-bakkers Rillerig? Onprettig? Vlug: Kamerlid Th. de Graaft (KVP) uit politiek Concilie en ..passen op de plaats" H Vader: Weest wil! een van TROONOPVOLGING „GESTROOMLIJND" GARANTO GLOBAAL Concilievaders studeren NOG GEEN GEMEENGOED SAMENWERKING Haast gewenst met autoweg Antwerpen-A d am BEURS VAN AMSTERDAM Internationals weer lager 20 M van de best gevormde] u uw slanke figuur, ging en een blijvend s nieuwe step-in van c Golden Girdle naar een naden, veters of kent nooit af en is tep-in voor de mo* rij wil zijn. Playtex ritssluiting f. 49-50. stijging). zacht elastisch tricot. voor Corsetterie Tel. 2248 kmanschap, doorlo- zekering dat u voor SRKEN ERKEN EN tEN 'MENTEN TEL. 01140-2908 (Van onze Haagse redactie) Zoals de zaken er thans voor staan krijgt de regering aanstonds een verdeeld advies van de Sociaal Economische Raad over de begrenzing van de loonkosten stijging in 1963. In de commissie ont wikkeling nationale economie van de SER, die het advies voorbereidt, is men het althans niet eens kunnen worden over een ontwerp-advies. Er ts verschil van mening tussen de werkgevers- en de werknemersvertegenwoordigers over wat in 1963 op het punt van loons verhogingen wel en niet kan en mag in het licht van de huidige economische situatie. Van werkgeverszijde neigt men er toe om de per 1 januari a.s. aflopende c.a.o.'s met een aantal maanden te verlengen, zoals reeds in juli door de regering is gesuggereerd. Aan werknemerszijde meent men echter, dat de geringe ruimte, die er is voor eigenlijke loonsverhogingen volgens het Centraal Planbureau be draagt die ruimte 1,2 procent wel terstond benut moet worden cn zelfs wat uitgebreid moet worden. Zoals be kend, moet van de 6.5 procent ruimte voor 1963 meer dan 5 procent gebruikt worden voor huurcompensatie, premie verhoging a.o.w. en de overloop van de loonstijging 1962 in 1963. Inmiddels moet het geenszins uitge sloten worden geacht, dat men in de SER aanstonds bij de behandeling van het advies van de commissie toch iets dichter bü elkaar komt. „De tijd is te kort geweest om te zien of men elkaar niet zou kunnen vinden," verklaarde een insider ons. „Men heeft in feite thans eerder een beetje een onderhandelings positie gekozen." (Advertentie) Onze zegsman wees er evenwel op, dat het verstandiger zou zijn om het in de SER eens te worden dan te hopen pp het vinden van een compromis in het komende overleg tussen regering en Stichting van de Arbeid. Het is in dit laatste overleg, dat de politieke opvat tingen van beide partijen een zeer voor name rol kunnen gaan spelen. In de SER moet althans getracht worden voor de regering een zo objectief mogelijk advies vast te stellen. Uitdrukkelijk staat in de adviesaanvrage van de rege ring ook, dat het advies moet dienen als basis voor het gesprek tussen rege ring en Stichting van de Arbeid. Dat de tegenstellingen op dit moment heus nog niet zo sterk zijn moge tenslotte ook blijken uit de omstandigheid, dat beide partijen in de SER wederkerig begrip voor eikaars opvattingen hebben. Voor de rust in de bedrijven is het inmiddels van groot belang, dat men toch binnen niet al te lange tijd weet waar men aan toe is. Dit wordt ook van regeringszijde beseft. Vandaar, dat de regering zo spoedig mogelijk na de ont vangst en bestudering van het SER- advies dat op 26 oktober wordt vast gesteld het overleg met de Stichting van de Arbeid zal hervatten. Tot zolang zullen bij de onderhandelingen in de bedrijfstakken geen spijkers met koppen geslagen kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) Als dezer dagen in de katholieke huis gezinnen een folder terechtkomt die als titel draagt Wegwijs" en die op de titel pagina de woorden huwelijk, verkering, seksualiteit, voorlichting en kindertal" draagt, behoeft men deze niet in de prullenmand te deponeren, want de af zender is ditmaal van fatsoenlijken huize, namelijk het Katholiek nationaal bureau voor geestelijke gezondheids zorg. Deze folder is thans in een oplaag van 625.000 stuks het land ingegaan. Het is, zoals dr. A_ J. G. Bartels, voorzitter van het bureau, toelichtte, een eerste stap op weg naar mentaliteitsbeïnvloe ding en een positief antwoord op de lectuur, die volgens de wet weliswaar nog net niet pornografisch is, maar die toch wel de kwalificatie ,,straatgoot- lectuur" verdient. Dr. C. B. J. Trimbos sprak over de bedoeling van deze folder. Het pamflet je bevat keurig gerubriceerd tientallen titels van boeken en tijdschriften, die verantwoorde en moderne voorlichting geven over huwelijk, verkering, seksua liteit enz. De behoefte aan goede voor lichting is groot. Dr. Trimbos sprak van een doorbraak op het gebied van de ting op dit gebied zijn volgens di\ voorlichting in katholieke kring. Werd in het verleden het onderwerp de seksue le voorlichting slechts voorzichtig aan geduid en zo mogelijk omzeild, thans wordt een positief advies massaal en ongevraagd verstrekt en wordt ook de minder ontwikkelde lezer erin betrok ken Deze folder breekt ook met een andere traditie. Werd voorheen uitslui tend lectuur van katholieke auteurs over deze materie geschikt geacht, thans worden ook boeken met uitgesproken andere levensbeschouwing aanbevolen. Wel is een compromis tot stand ge komen tussen de enerzijds extreem ouderwetse en anderzijds de extreem moderne opvattingen. De boeken zijn stuk voor stuk kritisch gelezen en ge toetst aan de katholieke moraal. Maar dat nam niet weg, dat men tot de ontdekking is gekomen dat auteurs van niet-katholieken huize, toch een schat aan waardevolle gegevens hebben kunnen bijdragen. Dat de folder uitsluitend moderne lectuur aanbeveelt, blijkt wel uit het feit dat boeken die in het verleden in katholieke gezinnen mode waren (boe ken van auteurs als dr. Sis Heyster en dr. Huddleton Slater) niet zijn op genomen. Zij hebben plaats gemaakt voor Fons Jansen en dr. Trimbos. De motieven voor een goede voorlich Advertentie) handige moderne flacon slechts f 3.95 Voor 't haar frisiedere dag opnieuw. Gedistingeerde geur. niet te sterk, niet te zoet... voor 'n man juist goed! Ja, Silvikrin Hair-Lotion heeft karakter, persoonlijkheid geeft zelfvertrouwen. Iedere dag fris. aangenaam, plezierig voor uw omgeving! Bovendien is Silvikrin Hair-Lotion gezond voor uw haar enhet gaat roos tegen. De prijs is even prettig als de lotion zelf slechts f 3.95 voor 'n grote, chique flacon. met biologische werking. Voor vet en normaal haar Lotion "dry" Voor droog haar Lotion "with oil". Trimbos de taboesfeer rond de geslach telijkheid, die in onze huidige cultuur aanwezig is, en die leidt tot een armoe de aan levenskunst en verzwakking van een der belangrijkste pijlers, waarin het moderne huwelijksleven steun moet vinden, het tekortschieten van de op voeding tot huwelijk, liefde en een vol wassen geslachtsleven op gebied van informatie, waardebesef en bezinning, de veranderde situatie van huwelijk en gezin in onze tijd (wegvallen van elk patriarchaal gezinspatroon, emancipatie van de vrouw). (Van onze Haagse redactie) De bakkerspatroons gaan maandag met minister De Pous (Econ. Zaken) spreken over de broodprijs. In Amster dam wil men de afloop van het gesprek niet afwachten maar de broodprijs maandag reeds verhogen. De situatie Iaat geen andere keus, zo luidt de rede nering, nu de stijging van de bloemprijs de broodverkoop weinig winstgevend meer doet zijn. Een nevengevolg is, dat er geen ruimte is voor (hoognodige) ver beteringen in de arbeidsvoorwaarden van de bakkersgezellen. Tot nu toe heeft minister De Pous al tijd een afwijzende houding aange nomen tegen verhoging van de brood prijs, vanwege de repercussies, die hij vreest op zijn prijsbeleid in het alge meen. Mr. Th. M. J. de Graaff, lid van de Tweede Kamer voor de Katholieke Volkspartij, heeft meegedeeld zich bij de eerstvolgende verkiezingen niet meer herkiesbaar te stellen. Het is hem on mogelijk alle aandacht aan zijn kamer verplichtingen te geven wegens drukke werkzaamheden als burgemeester van Lisse en voorzitter van de stichting Keukenhof. (Advertentie) EXCLUSIEVE GORDIJN STOFFEN Bij alle vraagstukken die de wereldkerk betreffen kijkt men op het ogenblik en juist nu meer dan ooit naar Rome, omdat het oecumenisch Concilie als het ware midden in de algemene problematiek is gaan staan en eraan doktert. Terwijl de „braintrust" in Rome werkt, verkeert het gelovige volk in afwachting. Men wil eens zien of het Concilie wellicht nieuwe wegen zal aangeven en men schrikt er voor terug om vooruitlopend eventuele komende reorganisaties in de wielen te rijden door plaatselijk of regionaal een (voorlopig) niet gewenst initiatief te nemen. Prop. Fide over deze gelden zouden be schikken. En inderdaad, deze globale methode om alle gelden tezamen te voegen was en is nog steeds het doeltreffendste mid del om te voorzien in de behoefte van iedere missie afzonderlijk, want op deze wijze is het mogelijk alle missies orde lijk en verhoudingsgewijs te besturen en hun belangen en stabiliteit zeker te stellen. Wij vertrouwen er op. dat de Herders met de grootst mogelijke bereidwillig heid deze Missiewerken zullen blijven bevorderen, en dat zij alle steun zullen geven aan het werk van de priesters, die hierbij de leiding hebben, hetzij na tionaal dan we-1 diocesaan. interieur- adviseurs Tilburg - Heuvelstraat 132 Telefoon 04250/23752 ,heeft een ontwerp tot fin» lnSed'end. De wijzi- i nf FWM betrckking Op de troonopvol- of k»?h iÏ Van e re6erer>de koningin Jg 5? steeds voorrang hebben Wnnl® bloed™'wanten in de zijlinie d.T on V ?rlnses Beatrix na haar moe- u x 00n *e zÜn opgevolgd on- frt m°cht komen te overladen dan zullen haai eventuele kinderen het recht van opvolging hebben boven de eerst volgende zuster van de koningin In liet vervolg zal nok iedere rechtstreekse troonpretendent aan do Staten-Generaal toestemming voor een huwelijk moeten vragen. In verband met de grondwets wijzigingen spreekt men van het ..stroomlijnen van de troonopvolging Een beeld .van het concilie in Rome: Vele jonge geestelijken tellen de stem men, die door de concilievaders zijn uitgebracht voor de samenstelling van de tien werkcommissies. De Sovjet-agent Bogdan Stasjinski, te gen wie levenslang was geëist, is door het opperste gerechtshof te Karlsruhe tot acht jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Hij wérd schuldig bevonden aan mede plichtigheid aan de moord op twee Ockrainische ballingen. Hy deed "dit in opdracht van het Kremlin, De veroor deelde is 31 jaar. De rechter zeide in het vonnis dat zij die de moorden hadden beraamd en er opdracht toe hadden gegeven, de we zenlijke moordenaars waren. Maar zij zijn ongrijpbaar. De verdediger had zich erop beroepen dat de moordenaar niet als vrij mens gehandeld had en werk tuig was van oen misdadige samenzwe ring. Advertentie) socks of standing Mannelijk, modieus en gegarandeerd krimpvrij. Stijlvolle sokkenmode in - wol/Terlenka. du» fris en hyglSnlaeh 'n produkl van Textielfabrieken Emile Lockefeer N.V. Hulst (Z). Dit verschijnsol doet zich ook voor met betrekking tot de missie-activiteit. Meer dan waar ook geldt echter voor de mis sionerende Kerk, dat stilstand achteruit gang is. En zelfs langzame voortgang kan men nog als „stilstand" beschou wen, om de eenvoudige reden dat wat er in de wereld verandert, in razend tempo verandert. Wij leven werkelijk in een tijd waarin over het zijn of niet-zijn van de geloofsverbreiding in de landen buiten het Westen wordt beslist. Het is niet het Concilie dat nu opeens wonderen zal kunnen verrichten om de geloofsverbreiding voor de toekomst te behouden. Het is nuttig om te lezen wat de H. Vader over de betekenis van de missie-activiteit van de Kerk in een brief aan kardinaal Agagianian, prefect van de H. Congregatie van de geloofs verbreiding, heeft geschreven. ..Ja, het katholieke geloof over de ge hele wereld verbreiden is van het groot ste belang, zowel vanwege de oorsprong van dit geloof als vanwege zijn eind doel. Het gaat inderdaad om de uitbreiding van het Rijk Gods, om de verspreiding van het Evangelie, opdat alle volkeren, en elk daarvan in het bijzonder de vruchten kunnen smaken van de godde lijke verlossing en kunnen delen in de rijke genadenschat, waarvan het Bloed van Christus de onuitputtelijke godde lijke bron is. Maar om dat te bereiken, is het al lernoodzakelijkst, dat in de gehele Kerk priesters en gelovigen één van wil zijn en alle krachten samenbundelen voor dat éne gemeenschappelijke doel: wil men vooruitgang kunnen verwachten, dan moet men een goede organisatie hebben, want die alleen kan een duur zaam succes verzekeren. Het Pauselijk Missiewerk voor de Ge loofsverbreiding kreeg op instigatie van Onze Voorganger Pius XI de bevoegd heid om op een krachtige manier alle katholieke missies te helpen, en wel zo, dat alle gelden, tot zelfs de kleinste be dragen, die in alle landen en door alle kinderen der Kerk, welke dan ook, bij eengebracht worden, zouden worden ge stort in één gemeenschappelijk fonds, voor steun aan de gezamenlijke missies en dat alleen Wij en de S. Congr. de Vele concilievaders verwachten, dat de debatten over de constitutie van de liturgie, welke maandag beginnen, tenminste twee of drie we ken zullen duren. De besprekingen over dit onderwerp zullen moei lijk zijn. Diverse bisschoppen, die het ontwerp uitstekend en veelbe lovend achten, zullen al zeer tevreden zijn als het concilie zich in grote lijnen erachter stelt en zijn „placet" erover uitspreekt. Hoeveel Vaders maandag over dit on derwerp zullen spreken is nog niet be kend. Vele Concilie-vaders zullen zich bovendien nog geen concreet idee over de voorstellen gemaakt hebben en lie ver voorshands een afwachtende hou ding aannemen. Een aantal bisschoppen uit de Philippijnen en de Verenigde Sta ten heeft gisteren een excursie gemaakt, zij zullen wel tot de „afwachters" beho ren. De meeste deelnemers zitten echter druk op hun kamers te studeren, luiste ren in groepen naar uiteenzettingen van experts of bereiden achter de schrijfma chine hun toespraak voor. De bisschoppen van Afrika laten zich uitvoerig voorlichten over nieuwe elementen in de liturgie door de hulpbisschop van Antiochië, waarbij het* communiceren onder twee gedaanten en het gebruik van de volkstaal in het algemeen en in de byzantijnse ritus langdurig on der de loep genomen werd. Het liturgische probleem is evenmin als in de Verenigde Staten en de Philip pijnen acuut in de landen van Zuid- Amerika. Daarvan moet Brazilië uitge zonderd worden, waar een ontwaken van het liturgische denken zich baan breekt. De twee moeilijkste punten van de li turgiediscussies zullen het theologische uitgangspunt van het schema zijn en de noodzakelijke herwaardering van het wereld-episcopaat als college. Het nieuwe theologische denken ziet de liturgie als het leven van de Kerk zelf, het opgaan van de mens naar God en het neerstromen van de genade naar de mens. In vele landen is deze nieuwe formulering en benadering nog geen ge meengoed en bltfft het theologisch on derwijs en denken beperkt tot de scho lastieke vormgeving. In vele delen van de Verenigde Staten bijvoorbeeld, waar het geloof zich ver spreid heeft uit Italiaanse en Ierse bron nen, treft men die situatie aan. Spanje is tegenwoordig zeer verdeeld, evenals Italië. Volkomen op het scholastieke standpunt staan ook de landen van Zuid- Amerika, zeer gedeeltelijk ook nog het Franse episcopaat. De eis van autonomie der bisschoppen is zeer diep ingrijpend, en praktisch alle Concilie-vaders zien de noodzaak van deze hervorming in, die gegrond is op een herwaardering van het college der bisschoppen. Daarom wordt het verzet hiertegen juist van het centraal bestuur en niet van de Concilie-vaders verwacht. Bij de Concilie-vaders bestaat echter ook nog bezwaar tegen de formulering van de bisschoppelijke macht, zoals die in het schema wordt gegeven. Zij zou niet beantwoorden aan de eisen van goede kerkelijke rechtswetenschap. In een ontroerende rede, die door de Nederlandse bisschoppen mgr. Bekkers en mgr. De Vet werd bijgewoond, heeft prof. dr. H. Schmidt s.j. van de Grego- riana, de volkomen negering van het Oosten in het schema der liturgie ern stig betreurd. Toch was uitdrukkelijk bepaald, dat de coördinatiecommissie voor het Concilie gelijksoortige proble men voor het Oosten aan de orde zou stellen. Dit is niet gebeurd. Prof. Schmidt vroeg zich nu af hoe de Oos terse patriarchen, aartsbisschoppen en priesters op het behandelen van een schema zullen reageren, dat alleen de Latijnse Kerk en niet de hele wereld kerk aangaat. Ook dient men de ijver van de dio cesane en parochiële missiecomités aan te wakkeren, vooral door de godsdienst zin van de leden steeds meer te ont plooien en door studiekringen op te richten. Wat zouden dergelijke studie kringen nuttig kunnen zijn om de oor sprong, zeden, instellingen en literatuur van de volkeren in de missie te leren kennen en om in de harten der kinderen een verlangen naar het heilig dienstwerk op te wekken; en de oogst wacht op een groot aantal werkers. Allereerst vragen de geestelijke noden van de missies een voortdurend vurig gebed tot God, vergezeld van het lijden, dat uit liefde tot God wordt gedragen. Op ,d©ze wijze zullen wij God bidden voor de heiliging van de verkondigers van het Evangelie, van hun medewer kers en van de christenen zelf en tevens voor de bloei van de missies, die zulke grote verwachtingen wekken maar die ook met zoveel moeilijkheden te kam pen hebben. Vervolgens wordt er voor het lenigen van de stoffelijke noden meer en inten sere samenwerking van de christenen verwacht, ja zelfs geëist. Men moet eens goed bedenken, dat de noden zo groot en zo talrijk zijn, dat de gelden welke tot nu toe bijeengebracht wer den, ternauwernood voldoende zijn om aan één derde van de aanvragen der missionarissen te kunnen voldoen. Aldus zal men gemakkelijk begrijpen, dat alle krachtsinspanningen verenigd dienen te worden om aan de missies die hulp te kunnen schenken, welke in overeenstemming is met de ware zin van het katholieke geloof, zoals de Pausen van Rome dit voortdurend hebben voorgehouden. Om dit doel te bereiken is de Wereld missiedag, welke ieder jaar in oktober gehouden wordt, buitengewoon geschikt. Deze dag beoogt immers alle katholie ken aan te sporen om met vurig cn vrij gevig hart de nodige middelen te geven voor de verbreiding van het geloof over de gehele wereld". Uit de woorden, maar vooral uit de geest van deze pauselijkè brief blijkt wel overduidelijk, dat wij in onze missie activiteit zeker geen „passen op de plaats" mogen maken, zolang het Con cilie gaande is, maar dat integendeel een vurig elan ons moet bezielen. De We-reldmissiedag is een appèl op iedere katholiek om in de geest van ge hoorzaamheid aan de paus te handelen door morgen gebed en offer in dienst te stellen van de uitbreidings van Gods rijk. In verband met „een verdacht geval" van mond- en klauwzeer in Siebenge- wald, heeft de directeur van de vee- artsenijkundige dienst de gemeente Ber gen in de provincie Limburg als gebied aangewezen, waarin het met ingang van gisteren verboden is herkauwende die ren en varkens te vervoeren. Alle noodzakelijke maatregelen zijn door de veeartsenijkundige dienst op het betreffende bedrijf getroffen. (Advertentie) Opgericht 1899 Beursbericht no 315 Is verschenen APELD00RNSE NETTEN. (Van onze Haagse redactie) De autoweg van Amsterdam naar Bre da moet worden doorgetrokken naar Antwerpen en vandaar naar Parijs via Gent. Kortrijk cn Rijssel. Behalve deze aanzienlijke verkorting en verbetering tussen Nederland en Noord-Frankrijk dienen ook de autowegen tussen Frank rijk en Italië te Morden uitgebreid. De noordzuid-verbinding binnen de E.E.G. zou daardoor belangrijk verbeteren. Dit schrijft de Europese commissie in een programma, dat zij dezer dagen zal voorleggen aan het Europees parle ment. De commissie stelt voor realise ring van deze wens een termijn van vier. jaar. Zoals bekend is de moeilijkheid dat van Belgische zijde met de aanleg van de weg Amsterdam-Antwerpen niet te veel haast wordt gemaakt. Gehoopt wordt dat onder aandrang van de Euro pese commissie en het Europees parle ment het Belgische ministerie van ver keer en waterstaat aan deze verbinding een grotere urgentie zal toekennen. Verreweg de grootste belangstelling heeft de beurs gistermiddag getoond voor de filmopnamen, die, op verzoek van de Rijksvoorlichtingsdienst, plaats vonden voor de film Holland today". De handel in alle hoeken van de hoofd fondsen was opnieuw zeer kalm. De stemming voor de internationale waar den was bepaald zwak,-voor Philips zelfs zeer zwak. Dit fonds daalde ten op zichte van het vorige slotniveau circa twee gulden tot f 132.10. Unilever min zestig cent op f 122.30, Kon. Olie drie dubbeltjes lager op f 140.80. AKU min vier punten bij een notering op 341, ter wijl Hoogovens er de brui aan gaven op 486, min negen punten. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalden Hoogovens deze beursweek circa vier entwintig punten. AKU. ondanks de gun stige derde-kwartaalcijfers, twee punten lager. Philips min f 4.40. Unilevers brok kelden f3.60 af, Kon. Olie bijna een gulden. Wanneer we de stemming van de beurs van deze week voor de hoofd fondsen de revue laten passeren dan zien we, dat maandag de tendentie licht verdeeld was, met AKU en Philips aan de vaste kant. Dinsdag gaf een vaste stemming te zien voor AKU op de gunstige derde-kwartaalcijfers 1962. Woensdag waren de hoofdfondsen zwak door gebrek aan kopers. Donderdag was de tendentie ongeanimeerd met geringe koersafwijkingen naar beide richtingen. Gisteren gaven genoemde fondsen, zoals gezegd, een zwakke tendentie te zien. De aanhoudende lusteloze houding van Wall Street gedurende al deze dagen was oorzaak van de passieve houding, die het Damrak deze week aan de dag heeft gelegd. Scheepvaarten rond het vorige slot niveau. cultures gedrukt en de staats fondsen praktisch onveranderd. De aan staande 4% procent lening KLM groot f 125 min. tegen 99% procent is er nu niet bepaald een „om even weg te bren gen". aldus de beurs. Een groot bedrag van deze lening is reeds op inschrijvings- voorwaarden geplaatst. 18-10 19-10 Ned. '59 4% 99% 99% Ned. '61 4% A9H 99! 1 Ned. '47 3'2 91U 9111 Ned. grootboek 1946 92% 92% AKU 345% 341% Hoogovens 495'2 485% Philips 134.10 131.85 Unilever 122.95 122.15 Kon. Olie 141.15 140.60 HAL 117 11734 Scheepvaartunie 119A 120'2 Amst. Bank 361 364% Ned. Han delmij. 330 338 Lucas Bols 779 785 Drie Hoefijzers 365 Mach. Breda 224 225 Zeeuwse confectie 318 314 Bijenkorf 761 Simons Emb.f. en houth. 125 126 Van Gelders papier 252 250 Heineken 400 400 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 364 358 Kon. Zout 688 690 Nijver dal Ten Cate 211 215 De Schelde 225 Scholten Foxhol 702 Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen 3131'4 313 Vredestein 333 331 Zwanenberg Organon 786 789% NABFURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 340: Kon. Olie 139.000: Philips 129.20; Unilever 121.40; Hoogovens 478 gb. (Advertentie) De Bank voor Brabant EFFECTEN COUPONS

de Stem | 1962 | | pagina 15