Spaans sterretje voor radio en tv. Zwart o POIROT speelt BRIDGE Minister Cals keurt Dachau-ontgroening af Minter en Hi'nter en het fluwelen ventje Terugblik Wat weten wij van hen Benfica-I.F.K. misschien op t.v. Z—ocjezecjd Sterke wijziging t.v.-programma van vanavond Vier premières van KRO-televisie TWEE RECHTS - EEN AVERECHTS K:;K Oc Radioprogramma 's door I if a li tt Cjhriótie m-feuilleton Televisieprogramma '.v Tweede Kamer wordt geïnformeerd Auto-evenementen het komend jaar DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 Tn samenwerking met de katholieke centrale vereniging voor geestelijke volksgezondheid, brengt de KRO-tele- visie een reeks programma's over de zwakzinnigheid, waarvan de eerste af levering onder de titel „Wat weten wij van hen?". Onwetendheid is wel licht de voornaamste oorzaak van het feit, dat de zwakzinnige mens in onze maatschappij feitelijk niet geaccep teerd wordt. In deze reeks uitzendin gen hoopt de KRO te slagen in de opzet duidelijk te maken, dat het hier, gaat om mensen met veel meer men- Het Spaanse filmsterretje Marisol, de „Spaanse Shirley Temple", komt vandaag voor een kort bezoek naar ons land. Marisol, die der tien jaar is en in haar land een gevierde filmster is, zal hier voor radio en t.v. optreden. jpr bestaat grote kans dat de Europa bekerwedstrijd te Norrkoping tus sen de Zweedse ploeg IFK en de Por tugese bekerhouder Renfica via de Eurovisie zal worden uitgezonden. Op het ogenblik worden er onderhandelin gen gevoerd met de beide voetbal bonden en dan bestaat er nog de kans dat de KNVB of de televisiesectie, die op de wedstrijdavond in de ether is, roet in het eten strooit. Overigens is de datum van de wedstrijd nog niet definitief vastgelegd. Men moet namelijk kiezen tussen de woensdag avonden op 24 of 31 oktober a.s. Deze week is, en nog wel in deze krant, een nieuw hoofdstuk in de journalistiek ingeluid. Doelman Peter v. d. Merwe heeft zondagavond na België-N ederland ter redactie de schrijfmachine gegrepen en verteld wat hij ervan dacht. Het is duidelijk dat dit initiatief van de sportredactie de overige redacteuren op een idee zal brengen. Binnenkort kan de lezer een ver slag van de gemeenteraadsvergadering tegemoet ziengeschreven door de burgemeester zelf. Na de bijeenkomst van de raad zal de verslaggever de eerste burger discreet, maar met een strenge blik die tegenstand tot nut teloosheid doemt, wenken mee te gaan. Op de redactie krijgt hij een stoel, een schrijfmachine en een kopje koffie en dan kan hij aan de gang. Als hij klaar is, zal men hem nog even fijntjes onder de aandacht brengen dat hij vergeten is te beschrijven wat er in de besloten vergadering is gezegd. Na dit verzuim hersteld te hebben kan hij heengaan. Nog wijdere perspectieven openen zich. Als Luns van een buitenlandse reis terugkeert zal hij niet, zoals ge bruikelijk was, worden opgewacht door journalisten die papier en pot lood in de aanslag houden, maar men zal hem vragen te gaan zitten en een stuk te schrijven. En zonder omwegen alstiLblieft, excellentie. Nog even verder en de kranten roe pen Kroestjev en Adenauer naar hun redactielokalen, zetten hen achter schrijfmachine en dan kunnen de lezers de volgende morgen smullen van een eindelijk eens behóórlijk stukje buitenlands nieuws. Het is natuurlijk een kwestie van gestage ontwikkeling, maar er komt een tijd, voorzie ik, waarin de staatslieden het heel druk zullen krijgen met hun krantewerk. Ze zullen bijna geen tijd meer hebben voor het gewone regeren, zo zeer zul len ze in beslag worden genomen door hun taak bij de dagbladen, waar ze elke avond en na elke belangrijke politieke gebeurtenis ook nog overdag hun stukje moeten gaan schrijven. Maar de journalisten, die dan toch een wat rustiger leven krijgen, willen hen beslist wel behulpzaam zijn. Onze reportage-redacteur lijkt me een man om in Parijs de heer De Gaulle te vervangen; hij is een stuk kleiner en zijn neus mist die typisch Gaullistische lijn, maar hij is bijna even eigenwijs als het erop aankomt. Ik zelf wil Moskou wel beredderen, als Kroestjev veel kopij moet leveren. Geheel in de lijn der ontwikkeling zal ik dan onmiddellijk de heer Ulbricht aan een plaatselijk krantje in noord- oost-Siberië uitlenen, met de bood schap „je mag hem wel houdenen na nog enkele van dergelijke benoe mingen zal het politieke wereldtoneel, mede gelet op de afwezigheid der eigenlijke regeerders op hun posten er aanmerkelijk rustiger uitzien. Dan gaan de journalisten de aarde besturen en de grote jongens van de politiek mogen daar dan in onze kran ten hun mening over geven. Goed, we zullen er waarschijnlijk weinig van terecht brengen. Maar dat is geen bezwaar. Want minder dan niets kan immers niet. PRAET-MAECKER selijks dan men over het algemeen vermoedt. Medewerker en adviseur bij deze reeks programma's is de expert op het gebied van de zwakzinnigenzorg dr. G. van der Most. Samensteller en regisseur is Ad Zonneveld. 'Toals wij reeds eerder in het kort berichtten is het televisieprogram ma van hedenavond ingrijpend gewij zigd. Dit geschiedde in verband met een rechtstreekse reportage uit Dussel- dorf van de tweede hqlft van de be- slissingswedstrij d F eyenoord-Servette. Het commentaar zal worden gespro ken door Aad van Leeuwen. De beslis singswedstrijd op neutraal terrein was noodzakelijk omdat Feynoord op 12 september in Genève met 3-1 won en week later in Rotterdam met dezelfde cijfers van Servette verloor. Na het journaal volgt nu om 20.20 de rubriek „Televizier" en om 20.30 uur de rubriek Literaire ontmoetingen" onder leiding van de heer H.A. Gom- perts. Om 21 uur schakelt men over naar Dusseldorf voor de voetbalreporta ge, terwijl tot slot om 21.45 uur het concertgebouworkest de eerste symfo nie van Mahler onder directie van Bernard Haitink ten gehore brengt. Het televisieprogramma, dat de KRO op 26 oktober verzorgt, telt niet minder dan vier nieuwe tv-rubrieken. Om te beginnen is er om 19.30 uur een programma van een half uur voor JOHNNY KRAAYKAMP „rpwee rechts - een averechts" is de titel van het eerste spel in de reeks „de fuik", waarin Oreste Pinto de centrale figuur is. De Engelse auteur Robert Barr bewerkte hiertoe de verhalen van deze luitenant-kolo nel, die in de tweede wereldoorlog werd belast met het verhoor van vluchtelingen en Engelandvaarders. Regisseur Luc van Gent maakte deze spionage-spelen met Nederlandse acteurs, waarbij Frits Butzelaar de rol van Pinto voor zijn rekening neemt. De serie is opgebouwd uit op zichzelf staande gebeurtenissen. Het zijn deels historische, deels fictieve gebeur tenissen uit de contra-spionage-wereld. Het eerste spel geeft het verhoor weer van drie Nederlandse Engelandvaarders, die in 1942 voor de Engelse kust door de Britse marine werden opgepikt. Een van de drie blijkt na een langdurig onderzoek een spion. jonge mensen, dat de toepasselijke ti tel heeft gekregen van voorprogram ma." In deze serie, die wordt geregisseerd door Monique Habets, zal het pro en contra van interessante zaken door jongeren worden besproken. De uitzendingen hebben het ka rakter van een magzine en wor den gepresenteerd door de K.R.O.- omroeper Henk Terlingen. In deze pre mière is een interview opgenomen met de schaatser Rudy Liebrechts en wordt in een filmverslag een indruk gege ven van de opkomst van 2.000 rekru ten in Ossendrecht. Daarna presenteert Fred Rombouts in ..Treslong" het amusementsprogram ma ..Boulevard" met Johnny Kraay- kamp in de hoofdrol. Hij is de gastheer, die de kijkers en kele buitenlandse gasten zal voorstel len, waaronder de Franse zangeres Audrey Arno en de Engelse negerzan ger Chester Harriot. De teksten voor deze show werden geschreven door de gastheer zelf en Guus Vleugel. Het orkest staat onder leiding van compo nist-musicus Jackie Buiterman. Op Hilversum I (402 m) brengt de NC RV om 20 uur het programma „Bij de gratie Gods", met vele hoorspelfragmen ten. Om 21.30 uur zingen de Fisk jubilee singers. Pianotrio's van Haydn worden om 22 uur uitgezonden. Vervolgens spe len om 22.55 uur Roy Goodwin met zijn concert-orkest, terwijl tot besluit om 23.25 uur de pianist Robert Valento zich laat horen. Op Hilversum II (298 m) speelt om 20.05 uur het Grand gala-orkest o.l.v. Jan Corduwener. Het hoorspel ,,Orvet" wordt om 20.50 uur uitgezonden. Om 22.05 uur volgt er een kort verslag van de be slissingswedstrijd Feyenoord - Servette. Harry de Groot presenteert om 22.10 uur de rubriek Confetti" en om 22.55 uur kunt u luisteren naar „Met repeteren begint het", ditmaal onder leiding van Willem van Otterloo. De avond wordt om half acht ingezet met de AVRO-rubriek „Commentaar" onder leiding van mr. Hiltermann. Na 't journaal volgt om 20.20 uur „Televivier" en om 20.30 uur de rubriek „Literaire ontmoetingen" met als gastheer H. A. Gomperts. Om 21 uur volgt de voetbal wedstrijd Feyenoord-Servette, een recht streekse reportage van de tweede helft uit Düsseldorf. Tenslotte is er om 21.45 uur de eerste uitzending van „Rondo sin- fonico" met het concertgebouw orkest o. l.v. Bernard Haitink. dat de eerste sym fonie van Mahler uitvoert. België Vlaams brengt om 20.30 uur het tv-spel „Op zoek naar Garrow", een overname van de KRO. Om 21.55 uur volgt de rubriek ..Mozaiek", gewijd aan de vrijetijdsbesteding. Een middelmatig programma, zonder hoogtepunten, zo zouden we het kijk- avondje van gisteren wilen betitelen. Het programma bevatte bovendien enige wijzigingen en het tijdschema klopte niet geheel, zodat men bij gebrek aan z.g pauzemateriaal de huiskamer maar met een grijs televisievenster liet zitten. De NCRV, die de nieuwe educatieve rubriek „Onderweg naar morgen" wilde starten moest dat uitstellen tot 13 november, omdat het benodigde filmmateriaal niet was gearriveerd. Daarom moeten wij ons oordeel over deze geplande wetenschap pelijke rubriek, waarvoor indien goed gebracht zeker veel belangstelling zal bestaan, opschorten. In opdracht van de Brabantse VVV maakte Jan van Hillo een documentaire over deze provincie. Wat de kijkers za gen was een woordeloze aaneenschake ling van poëtische beelden zonder plaats aanduiding, zeker knap van compositie, maar waarbij bij ons toch de vraag op welde: is dit nu typisch Brabants? Ver rassend was in ieder geval de bij het wezen van het beeld aangepaste muziek van Jurriaan Andriessen. Dat was voor treffelijk werk. De over een heel lange 9,00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9,10 De groen- periode uitgerekte verfilming van Chur chills mémoires vond zijn einde met een 26e aflevering, die tot inhoud had de verkiezingsnederlaag van de conservatie ven en het ontslag van Churchill. Pi Scheffer zorgde tussen de bedrij ven door voor een pas geperst plaatje met praatje. W. v. B. Het tweede deel van de reportage In donesia 1962 van Omer Grawet was na de gewekte verwachtingen in zekere zin teleurstellend. Onderwerp was dit keel de economie van het land, maar er was in deze aflevering te weinig synthese. Er waren boeiende bezoeken gebracht aan ondernemingen. Maar het geheel had teveel van een legkaart, die onvolledig bleef. Het bliksembezoek van Grawet maakte natuurlijk iets anders onmogelijk. Dit neemt niet weg, dat ieder vol belang stelling kan blijven uitzien naar de der de en laatste aflevering op donderdag 25 oktober: schilders op Bali, waarbij ook een jonge schilder uit Scheveningen, Hans Snel, in een vraaggesprek werd betrok ken. Woensdag 17 oktober HILVERSUM I 402 m NCRV: 12,00 Theaterork. en sol. 12,30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Licht ork. met zangsol. 12,53 Gram., evt. act. 13,00 Nws. 13,15 Licht instr. trio 13.45 Klass. gram. 13,55 Matinee, bariton en piano, klass. liederen cyclus (gr.) 15,00 Jong Nederland musiceert, mod. muz. 15,40 Lichte gram. 15,50 Bijbel vertelling v. d. jeugd 16,00 V. d. jeugd 17,15 Vrije tijd, wel besteed 17,30 Lichte gram. 17,40 Beursber. 17,45 Licht orgelspel (gr.) 17,55 Het spectrum, lez. 18,10 Koorzang, klass. muz. 18,30 RVU: Cybernetica, door dr. W. Storm van Leeuwen 19,00 Nws. en weer- praatje 19,10 Meded. of gram. 19,15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19.30 Radiokrant 19,50 Banjo-ork. (gr.) 20.00 Bij de gratie Gods, klankb. 21,30 Lichte koorzang (gr.) 21,45 Kanttekeningen 22,00 Pianotrio, klass. muz. 22.30 Nws. 22,40 Avondoverdenking 22.55 Muz. uit Beiroet (gr.) 23.25 Lichte piano- muz. (gr.) 23,55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 12,00 V. h. platteland 12,05 Lichte gram. (12.30-12,33 Meded. t.b.v. land- en tuinb.) 13,00 Nws. 13.15 Hammondorgel en zang, lichte muz. 13,40 Gespr. portret 13,55 Residentie-ork., koor en sol., fragm. uit Pau- lus. oratorium 15.00 Hoe dienen wij de vre de?. lez. 15,10 V. d. jeugd 17,00 Lichte gram. 17.30 Tentoonstellingsagenda 17,35 Instr. trio, lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers 18,00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Licht ens. 19.00 V. d. kind. 19.10 Vara-varia of lichte gram. 19.20 Eet de Mammoetwet stenen of brood?, toespr. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Licht ork. 20,40 Kaf en koren, wekelijkse notities 20,50 Orvet. hoor spel 22,05 Korte voetbalrep. 22.10 Licht ens. 22,30 Nws. 22,40 Hart op de tong. act. pro blemen 22.55 Met repeteren begint het, ka- merork. 23,30 Viool en piano, klass. muz. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 12,50 Beurs ber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 School radio 15.00 Mod. ork. muz. 15,30 Zangrecital 16.00 Beursber. 16,06 Engelse les 16.21 Engelse volksliederen 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,50 Boekbespr. 18,00 Vioolrecital 18.10 Le- kenmoraal en filosofie 18.30 V. d. sold. 18,50 Radiokron. 19,00 Nws. 19,40 V. d. jeugd 20,00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit, missie- klankb. 20,15 Gram. 20.35 Selectie uit Der Zigeunerbaron, operette 21,40 Lichte muz. 21.00 Amus. muz. 21,30 Pedagogisch praatje 22,00 Nws. 22,15 Folklore Festival van Canada 22,35 De zeven kunsten 22.55 Nws. 23,00-23,15 V. d. zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m 12,30 Gev. progr. 14,03 Lichte gram. 15.03 Operettemuz. 16,08 Lichte gram. 17.00 Nws. 18.30 Mod. jazzmuz. 19,30 Nws. 20,00 Chansons 21,00 Denkbeeldig concert 22.00 Wereldnws. 22,15 Brussel bij nacht 22,55 Nws. Donderdag 18 oktober HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7.15 Oude muz. (gr.) 7,30 V. d. jeugd 7,45 Morgengebed en overwe ging 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 8,50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9,40 Schoolradio. NCRV: 10,00 Gram. 10,03 Kamerork., mod. muz. 10,15 Morgendienst 10,45 Koorzang (gr.) 11,00 V. d. zieken 11,45 Gewijde muz. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8,15 Progr.-overz. 8,20 Lichte gram. 17) „Maar u gelooft wel, dat Roberts ie mand vermoord heeft?" „Misschien een hoop mensen. Zoals Westaway. Maar 't zal verduiveld moei lijk zijn erachter te komen. Ik heb zijn bankrekening nageplozen niets ver dachts.. geen grote sommen opeens ge stort en zo. In elk geval heeft hij de laatste zeven jaar geen legaat van een van zijn patiënten gehad. Dat schakelt moord om geldelijk gewin uit. Hij is nooit getrouwd geweest ook Jammer., zo gemakkelijk je vrouw te vermoor den. En hij is welgesteld., maar hij heeft ook een eerste klas praktijk., bij na uitsluitend welgestelde mensen." „Allemaal bewijzen voor een onberis pelijk leven dat hij misschien ook leidt." „Kan zijn. Maar ik geloof dat maar niet zó!" Na even zwijgen ging hij voort: „Er schijnt iets aan de hand geweest te zijn met een vrouw, een Mrs Craddock een soort schandaal, zou ik het willen noemen. In elk geval de moeite van het napluizen waard. Zal er meteen een van m'n beste mensen achter zet ten. Vrouw is blijkbaar in Egypte ge storven besmettelijke ziekte of infec tie.. niet, dat ik geloof, dat hij er iets mee te maken heeft gehad maar mis schien dat we er een kijk door krijgen op zijn karakter en levenswandel." ,,Was er een echtgenoot?" „Ja. Echtgenoot is gestorven aan een bloedzweer." „Bloedzweer?" „Ja! Toentertijd was er een soort overstroming van goedkope scheerkwas ten, waarvan een gedeelte geïnfecteerd was. 't Is een echt, onvervalst schan daal geweest." „Kwam goed van pas," opperde Poi- rot. „Die gedachte is ook bij mij opgeko men. Als haar man wat gemerkt heeft en ruzie heeft geschopt Maar ja. dat zijn allemaal gevolgtrekkingen. We heb ben geen enkel bewijs." „Geduld en moed. m'on ami. Daaraan heeft het je nooit ontbroken. Je zult zien. dat je tenslotte, wat bewijzen be treft, embarras de choix hebt." „Zal niet licht gebeuren," grinnikte Battle. Toen vroeg hij nieuwsgierig. „En wat gaat u doen, monsieur Poirot? Me een handje helpen?" „Ik zou wel eens naar dr Roberts kunnen gaan." „Twee op één dag! Als hij dan geen argwaan krijgt..!" „O, ik zal heel voorzichtig te werk gaan. Ik praat niet over zijn leven en zijn verleden „Ik zou graag weten, hoe u de zaak denkt aan te pakken," zei Battle nieuws gierig. „Met het meeste genoegen. Ik ga over bridge praten.." „Weer over bridge? Dat wordt lang zamerhand een stokpaardje van u!" „Ik vind het een heel nuttig onder werp." „Wel, ieder zijn meug. Ik voel niet veel voor dat soort flankaanvallen. Ho ren trouwens niet bij me." „Wat is uw genre dan, inspecteur?" Battle beantwoordde de ondeugende schittering in Poirots ogen met een knipoogje. „Een rechtschapen, doodeerlijke, vlij tige politiebeambte, die op uiterst soli- de manier zijn plicht doet. dat is mijn genre. Geen kwikken en strikken, geen fantasieën. Alleen eerlijke zweetdroppels Hardnekkig en ijverig, maar een beet je dom dat is mijn pose." Poirot hief zijn glas op. „Op onze respectieve methoden en dat ze met succes bekroond mogen worden!" „Ik heb zo'n idee, dat Kolonel Race wel iets over Despard opgraaft," zei Battle. „Hij weet in elk geval precies, hoe hij te werk moet gaan en hij heeft zijn bronnen maar voor het aanboren." „En Mrs Oliver?" „Dat is dubieus. Maar ik mag de vrouw graag. Ze praat een hoop onzin, maar ze is sportief dat moet ik haar nageven. En vrouwen komen van ande re vrouwen dingen te weten, die een man nooit te weten komt. Wie weet, of ze ons op een gegeven ogenblik niet iets belangrijks te vertellen heeft." Kort daarop namen ze afscheid van elkaar. Battle ging naar Scotland Yard om de nodige orders te geven. En Poi rot ging op weg naar 200, Gloucester Terrace. Toen dr Roberts zag, wie zijn bezoe ker was, gingen zijn wenkbrauwen op een humoristische manier de hoogte in. „Twee bloedhonden op één dag!" zei hij. „Dat worden handboeien voor de avond valt!" Poirot glimlachte. „Ik geef u de verzekering, dat mijn belangstelling gelijkelijk tussen u vieren is verdeeld." „Dat is tenminste iets om dankbaar voor te zijn. Roken?" „Graag. Maar als u het goed vindt, rook ik mijn eigen sigaretten." Poirot stak een van z'n kleine Russi sche sigaretten op. ,,Wel.. en waarmee kan ik u van dienst zijn?" vroeg Roberts. Poirot rookte een ogenblik zwijgend voort; toen zei hij: „Heeft u veel men senkennis, dokter?" „Weet ik niet. Moet ik eigenlijk wel hebben, anders kun je geen dokter zijn." „Zo heb ik ook geredeneerd. Ik heb tegen mezelf gezegd: een dokter bestu deert de hele dag zijn patiënten., de uitdrukking van hun gezicht, hun kleur, of ze vlug of langzaam ademhalen, te kenen van rusteloosheid geven een dokter merkt die dingen om zo te zeg gen automatisch op hij merkt op zon der dat hij zich dat opmerken realiseert. Dus is dr. Roberts de man, die me in deze kan helpen." „Ik wil met het meeste genoegen hel pen als ik kan. Wat is er aan de hand?" Poirot haalde uit een kleine, sierlijke portefeuille drie zorgvuldig opgevouwen scoreblaadjes. „Dit zijn de eerste drie robbers, die op de bewuste avond ge- speels zijn," legde hij uit. „Hier heeft u de eerste. geschreven door Miss Meredith. Zoudt u me nu kunnen ver tellen met dit voor u, om uw geheu gen op te frissen.... hoe er geboden is en of te spellen bijzondere moeilijkhe den gaven?" Roberts staarde hem in opperste ver bazing aan. „U schertst toch zeker, mon sieur Poirot? Hoe kan ik me dat alle maal herinneren?" „Kunt u dat niet? Jammer, ik zou het zo graag geweten hebben. Neem de eer ste robber bijvoorbeeld. Het eerste spel moet een uitgeboden manche in harten of schoppen geweest zijn., of anders zijn de tegenstanders één down gegaan ,,Laat eens kijken. 't eerste spel ja, toen zijn ze één down gegaan in schoppen." „En het volgende spel?" „Toen zijn ze wéér een down gegaan maar ik herinner me heus niet waarin. Ik begrijp niet, monsieur Poirot hoe u één seconde heeft kunnen denken dat ik me dat herinneren zou." „Herinnert u zich van al het bieden en spelen niets?" „Ik herinner me, dat ik één keer groot slam heb geboden. En dat het gedubbeld is. En ook, dat ik met een drie sans atout gemeen down ben gegaan. Maar dat was veel later op de avond." ,,Weet u nog met wie u speelde?' „Met Mrs Lorrimer. Keek niet en vriendelijk, herinner ik me nog. Houd blijkbaar niet van brutaal bieden." „En van de andere spellen of van het bieden herinnert u zich niets meer?" Roberts lachte. „M'n waarde monsi eur Poirotheeft u werkelijk gedacht, dat ik me dat allemaal zou herinneren?" (wordt vervolgd) PECH Stanley Booth is een 37-jarige Engelsman, die, om wat bij te ver dienen, af en toe ergens binnen breekt. Ofschoon hij in die riskante specialiteit vrij handig is heeft hij zo pas een vernederende belevenis meegemaakt. Booth had ditmaal het bankgebouw van Bury St. Ed monds als actieterrein uitgekozen. Het was maar een koud kunstje om er binnen te geraken. De jon gen brak een achterraampje uit en meteen was de zaak voor elkaar. Dat dacht hij althans. De volgende morgen kreeg politie commissaris T. Shepherd een tele foontje van de bank. Booth zelf was aan de lijn. „Kijk eens," zei hij kwaad, „ik heb ingebroken in de bank om wat geld te bemachtigen. Ik heb echter niets gevonden en nu kan ik er niet meer uit. Kom mij a.u.b. halen." Een politieauto met behulpzame agenten werd onmiddellijk uit gestuurd. GESCHENK Sekou Toure (40), president van de Westafrikaanse staat Guinea, kreeg van Sovjet-minister-president Nikita Kroestjev een kostbare bevermantel ten geschenke. „Waarschijnlijk om te dragen bij een bezoek aan Moskou," grapten Toures tegenstanders. FOOI „Ik houd van lekker eten", zei een heer, „maar ik ga nooit, tweemaal naar hetzelfde res taurant". „Dat begrijp ik", ant woordde zijn vriend, „ik geef ook nooit fooien". „Wat mopper je toch! Er zgn wel meer mannen met een hobby." HOED Dit gebeurde tijdens de rust van de laatste België-Holland-strijd: Een honderdtal genodigden bevond zich in de ontvangstzaal van het moderne stadion te Deurne. Een heer zei tot een andere heer: „Ik zou graag heb ben dat je me eens aan je vrouw voorstelde." „Mijn vrouw? Daar staat ze bij dat groepje." „Och ja... ik geloof dat ik ze her ken. Staat ze daar niet links van die idiote hoed?" „Neen." „Rechts er van dan?" „Neen, er onder." teman 9,15 Klass. kamermuz. (gr.) 9,40 Mor genwijding 10,00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V. d. kleuters 11.00 Huish. zaken, lez. 11,15 Radiofilharm. ork., klass. muz. 11,45 Joegoslavische caleidoscoop, praatje. Woensdag 17 oktober NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17,35-17.45 De Verrekijker, jeugdjourn. AVRO: 19.30 Commentaar, een act. kritisch bulletin. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20,20 Avro's Televizier 20,30 Bekende operettemuz. 21,15 Lit. ontmoetingen 21,45-22,30 Concert gebouworkest, mod. muz. VLAAMS BELGIE 17,00 V. d. jeugd 18,00-18.35 Schooltelevisie 19,00 TV-feuill. voor de jeugd 19,30 Tele-taalles 20,00 Nws. 20,30 Op zoek naar Garrow, tv-spel 21,55 Kron. over de vrijetijdsbesteding 22,40 Nws. FRANS BELGIE 18,30 Berichten 18,33 Wedstrijdprogr. 19,00 Engelse les 19,30 V. d. vrouw 20,00 Journ. 20,30 Le Porte-avions X. film 22,00 l'Oeil Révélateur 22,25 Journ. (Van onze parlementaire redactie) Minister Cals (o.k. en w.) en mi nister Beerman (justitie) willen, alvorens zelf in te grijpen, eerst het onderzoek afwachten, dat uit universitaire kring zelf wordt in gesteld naar ontgroeningspraktij ken in de studentenwereld. „Wij moeten de studenten als eerste ver antwoordelijken de kans geven om thans van hun verantwoordelijk heid blijk te geven", aldus minis ter Cals. Er is reeds een adviescommissie inge steld door de rector magnificus van de Amsterdamse universiteit naar aanlei ding van het beruchte „Dachautje"-spe- len bij het Amsterdamse studentencorps. Voorts vergaderden gisterenmiddag de retores van de studentencorpora de een „gecoördineerde zuivering van de groentijd". Minister Cals zelf heeft nog deze week een bespreking met het col lege van rectores magnifici. Dit deelden de beide bewindslieden gisterenmiddag in de Tweede Kamer mede in antwoord op vragen van ver schillende leden. Minister Cals beloofde het resultaat van dit onderzoek en overleg aan de ka mer bekend te zullen maken. Hij schroomde inmiddels niet om over het gebeurde bij het Amsterdamse studen tencorps zijn sterke afkeuring uit te spreken. Het weerzinwekkende Dachau- tjespelen getuigt zijns inziens van een elementair gebrek aan eerbied voor de menselijke persoon. Hij vertelde dat hem nog andere klachten hadden bereikt die doen vermoeden dat dit geval geen uitzondering is geweest. Anderzijds (Advertentie) Laaiende Znurbrand op de maag hoort ook bij 0 tot hot verleden bij de eerste Rennie die ge in de mond steekt. Inderdaad, een of twee Renmes herstel len het evenwicht dadelijk, vanaf het eerste moment dat de vuurdovende substantie in de maag belandt, 'n Heer lijk middel, die Rennies, want behalve de heizame werking hebt U ook nog het voordeel weer zonder zorgen te kunnen eten waarnaar een grage maag vraagt. meende hij dat bij bestuurderen van stu dentencorpora een bewust streven aan wezig is om excessen te voorkomen. Het grote aantal novieten werkt ook de ver- niwing in de hand, meende hij. „Oudere jaars hebben helaas niet altijd de tact en de gave om met de wapens van de geest de ontgroening te laten plaatsvinden", aldus minister Cals. Minister Beerman zei desgevraagd, dat het wel eens moeilijk is voor politie en justitie om in te grijpen, omdat slacht offers van de ontgroening veelal weige ren aangifte te doen of aan een onder zoek mee te werken. Hij ontkende in middels op vragen van mejuffrouw Nol- te (K.V.P.) dat studenten een andere be handeling ondergaan dan andere jonge mensen. Wel legde hij sterk de nadruk op de eigen sfeer en normen binnen de studentengemeenschap, waardoor een vergelijking met het gewone maatschap pelijke leven niet altijd op kan gaan. De internationale federatie voor de automobielsport heeft de volgende data vastgesteld voor de grote autoraces van het volgend jaar: De negen races die meetellen voor het wereldkampioenschap beginnen op 26 mei met de wedstrijd om de Grote Prijs van Monaco, die deze keer tege lijk de Grote. Prijs van Europa tot in zet zal hebben. Dan volgen op 9 juni de wedstrijd om de Grote Prijs van België op 23 juni die om de Grote Prijs van Nederland. Dan volgen de wedstrijden om de Gro te Prijs van Frankrijk op 30 juni, van Engeland op 20 juli, van Duitsland op 4 augustus, van Italië op 8 september, Amerika op 6 oktober en Zuid-Afrika op 28 december. Van de 85 rally's die onder auspiciën van de federatie worden gehouden, zal de belangrijkste weer die van Monte Carlo (van 19 tot 26 januari) zijn De Tulpenrally wordt gehouden van 22 tot 27 april. De Franse Coupe des Alpes van 20 tot 26 juni, de Westduitse Zerlin-Avus- rally op 24 en 25 augustus, de autoronde van Frankrijk van 14 tot 22 september, de ronde van Europa in West-Duitsland van 4 tot 19 oktober en de Britse ral ly van 11 tot 16 november. 41-3. Daar hingen Minter en Hinter en het fluwelen ventje nu, hoog in de lucht. Ze waren wel aan hun achtervolgers ont snapt, maar hun toestand was zo toch ook niet prettig. Gelukkig maar, dat het fluwelen ventje zo flink was gewor den tijdens hun omzwervingen; hij hield zich heel dapper, zonder te huilen of te fceuren. Hij probeerde zelfs of hij niet bij het touw van de gasklep kon. om de bal lon weer te laten dalen, maar dat hing midden in de ring en hij durfde zijn ene arm niet los te laten. Het begon weer donker te worden en bovendien stak er een vreselijke wind op, die akelig door de touwen gierde. De ballon werd met een vreselijke snel heid voortgeblazen langs de nachtelijke hemel en weldra raakten onze vriendjes verkleumd en uitgeput. Ze zouden het niet lang meer volhouden Het was dan ook geen wonder, dat de heer en mevrouw Poenzuiger en de weduwe Dor met sombere gezichten bij een zaten in de bus. wat „O mijn kind!" was het enige mevrouw Poenzuiger uitbracht. „Vermaledijde ballon," mompelde de weduwe Dor. Hendrikus reed naar Grootmook. om de Poenzuigers thuis te brengen. In het donker en met deze wind konden ze de ballon toch niet volgen....

de Stem | 1962 | | pagina 5