Verbergt Middellandse Zee geheimen van ATLANTIS? BEATRIJS BRENGT UDEZE WEEK: ^GRATIS! davitamon BEATRIJS Belgische premier keurt „Mars op Brussel' af Westeuropese bisschoppen dienen mondiale kandidatenlijst in Speurtocht naar verzonken werelddeel Onderdirecteur KIM. naar Djakarta Nieuwe theorie over verhalen van Plato Geschriften Vruchtbare vallei Bomaanslag in Zuid-Tirol Zaterdag Conciliecommissies bekend Nieuw-Guinea Senaat akkoord met bijzondere voorzieningen Nog strijd in Jemen Prins Hassan overleden Japan doet beroep op atoommogendhcden Een stuk Castella Schoonheidszeep bij 2 grote tubes Castella Tandpasta Een cuinbiedJjiq om meteen Mttte pionier. Betancoiirt roeit terreur uit In Engeland stijgt voetbalinteresse Onderzoek naar tegenstellingen Onverschillig Verontrustend Twaalf jaar voor havenarbeider Vliegongelukken vier doden Monaco achter prins Rainier Negermeisje „geïntegreerd' Chinese vrachtboot vermist BEURS VAN AMSTERDAM Philips en AKU gevraagd KLOOSTERBALSEM DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 (Advertentie) Het beroemde verdronken eiland Atlantis onderwerp van vele geleerden en vele romanschrijvers, een bron van inspiratie voor de belachelijkste films, die ooit de studio's van Hollywood hebben verlaten heeft waarschijnlijk toch bestaan. Nieuwe onderzoekingen in oude geschriften alsmede geologische feiten ondersteunen deze mogelijk heid maar zeker is dat, indien het eiland Atlantis inderdaad heeft bestaan, het niet tussen Noord- Afrika en Amerika heeft gelegen, zoals men tot dusverre altijd heeft aangenomen, maar in de Middel landse Zee. De legende, dat Atlantis tussen Afrika en Amerika heeft gelegen, had als le- gende veel aanwijzingen. Zij die erin geloofden, wezen op de overeenkomsten in kunst en godsdienst tussen Egypte en de Axtecs in Mexico alsmede op het feit, dat de geschreven taal van beide werd uitgedrukt in hiëroglyfen. De theorie van het verloren eiland werd ook gesteund door overeenkomsten van bepaalde flora, en faunasoorten aan beide zijden van de oceaan. Verder was het idee natuurlijk onweerstaanbaar voor vele romantische geesten: Een prachtige doch verdorven beschaving, hoge witte tempels en dat alles in korte tijd vernietigd toen het eiland tijdens he vige overstromingen voor eeuwig onder de oceaan verdween. Allemaal onzin of niet? Wat zou het overigens voor verschil maken, als het eiland Atlantis werkelijk heeft bestaan, maar elders? Welke bewyzen zijn hier voor? De enige bewyzen berusten bij twee Griekse historici, Plato en Theo- pompus en zelfs die bewyzen zijn uit de tweede of derde hand. De ge schriften van deze beide Griekse geleer den, zijn thans opnieuw in de belang stelling gekomen en wel door een nieuwe interpretatie van hetgeen zij schreven. Interpretaties, die overeenkomen met geologische feiten. Plato, die verre van lichtgelovig was. heeft het verhaal gehoord van Solon, een Griek die beroemd was om zijn wijsheid. Solon heeft het verhaal op zijn beurt weer vernomen van de Egyp tische priesters van Sais. En in hun geschriften noemden zowel Plato als Theopompus als ligging van het eiland Atlantis: ,,ten westen van de pilaren van Hercules." Hier nu ligt de oplossing van het pro bleem, want sedert de jaartelling heeft men aangenomen, dat met de pilaren (Advertentie) NEDERLAND BOUWDE EEN MILJOEN HUIZEN Maar duizenden leven in krotten PARANORMALE GENEESKUNST Wat is de waarde hiervan? ZEGELRINGEN Zinrijk stempel zonder einde. ELKE BABY EEN EIGEN BUITENHUIS Uniek idee van Groningse arts. DE ENE TULP IS DE ANDERE NIET Tips voor een luisterrijke lentetuin. EN NOG ZOVEEL ANDERE GEZELLIGE VERHALEN. Elke week vele mode- en knippatronen; schoonheids- en doktersrubriekhuishou delijke voorlichting, recep ten, kinderverzorging; ro mantische verhalen en reportages. VERWEN U MET: van Hercules de rots van Gibraltar en het Spaanse vasteland tegenover Ceuta werden bedoeld. Dus van Atlantis ten westen van de pilaren was gelegen, moest dat ergens iri de Atlantische Oce aan zijn. Maar... zo luidt de nieuwe interpreta tie de vroege Grieken bedoelden niet Gibraltar en Ceuta met de pilaren van Hercules, maar de twee bakens in de Straat van Messina..-, ten zuiden van Sardinië! Dit is komen vast te staan bij een zorgvuldige bestudering van de ge schriften van Griekse historici en oude Grieke zeekaarten... Ook zijn vele geleerden er thans van overtuigd, dat duizenden jaren geleden de Middellandse Zee geen zee was, maar rijke landbouwgrond. Geologen zijn het er voorts over eens, dat de rots van Gibraltar destijds een stevige barrière was tussen de laaggelegen Middellandse Vallei en de Atlantische Oceaan. Beschermd door de rotsen van Gibral tar en aan alle zijden ingesloten door gematigde luchtstreken, is het volgens hun oordeel zeker, dat de vruchtbare vallei bewoond geweest is. Toen kwam de grote catastrofe. Aan het einde van de laatste ijstijd deed het smeltende ijs de zee snel stijgen. Hierdoor werd, vol gens de geologen, de Gibraltar-rotsbar- rière verbroken. De golven van de At lantische Oceaan sloegen er overheen en wierpen zich op de laag gelegen vallei. In enkele uren waren de laagste ge deelten van de vallei overstroomd, de rest volgde na dagen of weken. Z& zou het Bijbelverhaal van de zondvloed kun nen zijn ontstaan, alsmede overeenkom stige oude mededelingen, die in het Mid- dellandse-Zeegebied nog steeds worden verteld.... Het is mogelijk, dat een aantal Atlan- tis-bewoners zyn ontkomen aan de ramp Voor het eerst in vele maanden is gisteren in de Duitssprekende Italiaan se provincie Alto Adige (Zuid-Tirol) een bom ontploft. Volgens de politie van Bokano is een mast van de elektriciteitsvoorziening vernield. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Ook verleden jaar waren leidingen van het elektrisch net doelen van anarchis ten, die voor Alto Adige grotere auto nomie eisten. In totaal wachten nog 161 mensen op berechting naar aanleiding van deze aanslagen. De sfeer in Alto Adige was de laatste tijd gunstig, doordat Rome een studiecommissie aan het werk had gezet om de klachten van de Duitsspre kende bevolking te onderzoeken. Deze stap was ook oorzaak van een verbe tering van de betrekkingen tussen Ita lië en Oostenrijk. Dit laatste land staat achter de Duitssprekende bevolking van Zuid-Tirol. De explosie van gisteren deed nogal wat ruiten sneuvelen en maakte de he le stad Bolzano wakker. Velen liepen de straat op om poolshoogte te nemen. Leek de Griekse beschaving uit de eeuwen voor Christus op de verloren gegane cultuur van het legendarische Atlantis? Deze zuilenrij is een over blijfsel van de Griekse bouwkunst: een tempel van Zeus in het hart van Athene. Wellicht ontdekt men eens op de bodem van een zee of oceaan soortgelijke tempelruïnes. maar zij zyn vermoedelijk vermoord door de volkeren van het vaste land want volgens Plato waren de Atlantis' bewoners wrede en nietsontziende sol daten en slavendrijvers, tovenaars en woestelingen, die hun buurtvolkeren on derdrukten. Zijn er nog andere aanwijzingen, dat de eens machtige beschaving inderdaad bestaan heeft en verdronken is op een wijze als de oude Grieken schreven? „Het land spleet in tweeën en het water verzwolg het en het was niet meer aldus de Grieken. Laten we dit eens nader onder ogen zien: Solon werd geboren in het begin van de zesde eeuw voor Christus en de priesters van Sais vertelden hem, dat het eiland Atlantis verdronk negen duizend jaar voordat u geboren werd." Dat zou dan ongeveer in 10.000 voor Christus geweest moeten zijn. Moderne geologen kunnen geen precieze datum Dat is ook ongeveer 10.000 jaar voor geven voor het doorbreken van de Gi- braltarbarrière maar zij zijn het er toch wel over eens, dat het ongeveer 12.000 jaar ggeleden moet zijn geweest. Dat is oqk ongeveer 10.000 jaar voor Christus. Er komt schot in de keuze van de concilie-commissies. Gisteren kwamen de vaders in verband hiermee in tweede algemene zit ting bijeen. Toen werden de lijsten met alle voorgestelde commissie kandidaten samengesteld na het interne overleg der laatste dagen, overhandigd. Met deze verkiezing zullen de bisschoppen wel een paar dagen bezig zijn. Daarom is ook de algemene vergadering van don derdag a.s. afgelast. Zaterdag komt men weer bijeen. De gezamenlijke episcopaten van Duitsland, Nederland, België, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland hebben een kandidatenlijst ingediend, die men rustig (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft gisteren zon der hoofdelijke stemming het wetsont werp „Bijzondere voorzieningen Weste lijk Nieuw-Guinea" aanvaard. De heer Reijers (C.H.U.) had ook de land- en tuinbouwproducenten onder de in het wetsontwerp geregelde schade- en molestverzekering willen laten val len. Minister Zijlstra (Financiën) ver klaarde evenwel, dat dit niet past in de opzet van de wet die de handhaving van het distributie-apparaat beoogt en daartoe garanties geeft voor het han dels- en transportwezen. Eerder had de senaat reeds zonder discussie de begroting van Nederlands Nieuw-Guinea voor 1962 aanvaard. mondiaal mag noemen. Niet alleen wor den hier eigen mensen naar voren ge bracht, maar men heeft ook deskundi gen uit de gehele wereld voorgesteld. De lijst van deze bisschoppengroep be vat voor iedere commissie zestien kan didaten, zodat zy een brede basis voor iedereen vormt. De 160 verschillende kandidaten zijn afkomstig uit tenminste 30 verschillende landen of groepen van landen. Er komen namen op voor van bisschoppen uit La tijns Amerika, uit Afrika, Australië, In dia, China. Syrië, Polen. Canada, Enge land, Italië, Japan, Oekraine, Egypte, Indonesië, de Philippijnen, Portugal eh Luxemburg. De Italiaanse bisschoppen hebben al leen Italiaanse deskundigen voorgesteld. Voorts zijn er lijsten ingediend met voorstellen van de Afrikaanse bisschop pen, van de Oostaziatische bisschoppen en de bisschoppen van de Melchitische ritus. Tenslotte is er een lijst van alle generale oversten van orden en congre gaties. De Concilie-vaders staan thans voor de moeilijke taak hun kandidaten op de stemlijst in te vullen. Om hen allen vol doende tijd ter overweging te geven werd besloten, dat de stembriefjes tot 's avonds ingeleverd konden worden bij het generaal-secre-tariaat. Op de alge mene vergadering van zaterdag zullen waarschijnlijk de namen der commissie leden bekendgemaakt kunnen worden. De eerste werkvergadering is thans bepaald op maandag 22 oktober. Zij zal een voorstel in behande-ling nemen be treffende de liturgie. De bisschop van Haarlem, mgr. J. Dode- waard, en de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, maakten dinsdagmor gen met elkaar een geanimeerd babbel- je alvorens naar de Sint-Pietersbasiliek te gaan, waar de Concilie-vaders bijeen kwamen voor de stemmingen. Prins Abdallah el Hassan, „imam" van Jemen en leider van het verzet te- geen de revolutionaire strijdkrachten, zou volgens een Egyptisch persbureau, in een Brits ziekenhuis in Aden gestorven zijn aan de verwondingen, die hij tij dens de strijd zou hebben opgelopen. Intussen woedt deze nog steeds in al le hevigheid. Volgens radio Sanaa heb ben revolutionaire troepen Shahara in Noord-Jemen op de royalisten veroverd. In het zuidelijke berggebied is onder de Ashraafstam verzet gerezen tegen het nieuwe bewind, dat intussen ook door Bulgarije is erkend. Zeven van de der tien landen van de Arabische Liga de den dit eveneens. Jordanië en Saoedi-A- rabië beschouwen imam Hassan als de wettige heerser. (Advertentie) Japan heeft in de V.N. een plechtig beroep gedaan op de atoommogendheden om tot overeenstemming te komen over eenonmiddellijk verbod van kernproe ven, met uitzondering van de proeven die onder de grond worden gehouden. (waarde 34 ct) (in plaats van Castella kopjes) Door het kopen van deze combinatie maakt u voordelig kennis met twee produkten uit de Castella serie: Castella Tandpasta geeft ueert frisse smaak na het poetsen. Het bevat fluoride tegen tandbederf. Castella Schoonheidszeep: de rijk schui mende zeep, waarmee iedere vrouw mooi kan zijn. Verkrijgbaar ii vier fraaie tinten: wit, rose, groen en blauw Deze aanbieding geldt zo lang de voorraad strekt BEVAT DE ONMISBARE VITAMINEN ALLE 10 President Romulo Betancourt van Ve nezuela heeft het Hooggerechtshof van zyn land verzocht de communistische par ty en de met haar samenwerkende revo lutionaire linkse beweging die naar Castro lonkt buiten de wet te stellen in verband met de recente terreur tegen de regering. Tegen de leiders der twee par tyen zal een aanklacht worden ingediend wegens het aansporen tot burgeroorlog. De president deelde dit mee in een radio- en televisierede. Hij zei, dat hij voor deze maatregelen de steun had ge kregen van het gehele kabinet en ont kende met nadruk, dat hij handelde on der druk van militaire zijde. Als twee partijen buiten de wet wor den gesteld, kan de regering overgaan tot arrestatie, beboeting of verbanniing der leden. Betancourt zei, dat zijn rege ring vastbesloten is „eens en voor altijd een eind te maken aan de terreur, die geleid wordt vanaf de banken van het parlement". Onertussen zetten politie en Nationale Garde, die een week geleden in staat van paraatheid werd gebracht, hun raz- Zla s °P terronsten voort. Er zouden reeds veire dnckwart miljoen bezoekers meer meer dan duizenden arrestaties zijn ver- genad dan in de overeenkomstige peri- richt. NASSAULAAN 51, HAARLEM Het gaat dit seizoen beter met de pu blieke belangstelling voor het competi tievoetbal in Engeland dan vorig sei zoen het geval was. Men heeft tot dus- oden van het vorige seizoen het geval was. Het bezoekersgemiddelde per wed strijd was vorig seizoen ruim 15.000 en thans ruim 16.000. Volgens onbevestigde geruchten zou van militaire zijde druk op de president worden uitgeoefend om over te gaan tot ontbinding van het parlement. „De mars op Brussel is in strijd met de belangen van de Vlamingen zelf en met de belangen van Belgic als geheel." Dit heeft de Belgische minister-president Th. Lefèvre verklaard in een onderhoud met het Brusselse Franstalige hlad „Le Soir". De Belgische premier zei, dat de vrij wel volledige afwezigheid van de parle mentaire vertegenwoordigers en de poli tieke leiders van Vlaanderen bij de betoging van zondag aantoonde, dat zij met de regering van mening waren, dat de „mars" onder de huidige omstandig heden niet opportuun was. „De betoging moest echter worden toegelaten, omdat in een democratie de burgers het recht hebben vrij hun mening te uiten." Dat een „indrukwekkende massa Vla mingen" het nodig heeft geoordeeld aan de betoging deel te nemen verklaarde Lefevre „door het gemis aan begrip, dat de woordvoerders van de gematigde Vlaamse kringen al te vaak ontmoeten aan Franstalige zijde." Op een vraag, wat de Belgische rege ring thans gaat doen, zei de Belgische regeringsleider, dat de druk en de buitensporigheden van de extremisten van alle stromingen hem koud laten. „Wat mij wel verontrust is, dat de I dynamische elementen van de Vlaamse en Waalse samenleving, in het belang daarvan, niet meer zijn begaan met het nationale belang en met de voor uitgang van het land in het algemeen." Premier Lefèvre kondigde aan, dat een politieke werkgroep uit de Belgische ministerraad nog deze week- bijeen zal worden geroepen om de Vlaams-Waalse vraagstukken ,,tot op de bodem te onderzoeken." De Belgische minister van binnenlandse zaken, Gilson, verklaarde, dat een op lossing van de Waals-Vlaamse verhou dingen veel moed, wederzijds begrip en tegemoetkomendheid vereist. „Maar sommige demonstranten moedigen alleen de extremisten aan." De minister sprak voorts over „Neder landse" vlaggen, die in de optocht z^jn meegedragen en het feit, dat tegen- betogers het Franse volkslied hebben gezongen. „Ik vind het zeer verontrustend dat enerzijds buitenlandse nationale vlaggen worden gebruikt en dat men anderzijds het volkslied van een buiten landse mogendheid aanheft. Voor een nationale oplossing van de vraagstukken hebben wij echte Belgen nodig en geen extremisten." Van^ de zijde van het Vlaamse actie comité, dat de ,,mars op Brussel" orga niseerde, deelde men desgevraagd mede, dat de door minister Gilson bedoelde vlaggen niet de Nederlandse driekleur waren. Het waren oranje-wit-blauwe prinsenvlaggen van studentenverenigin gen, die al sinds 1835 worden gevoerd. In de zaak tegen de 42-jarige haven arbeider N. J. R., die aangeklaagd was wegens moord op zijn tweejarig zoon tje, het plegen van ontucht met een veertienjarig buurmeisje en het stichten van brand in zijn woning, sprak de rechtbank van Rotterdam gistermorgen het vonnis uit van twaalf jaar gevange nisstraf. De rechtbank achtte de moord niet bewezen, evenmin de opzettelijke brand stichting, maar baseerde dit vonnis op de subsidair ten laste gelegde dood slag en de bewezen ontucht. Bij het bepalen van de strafmaat hield de rechtbank rekening met de rol, die de vrouw van verdachte in deze zaak had gespeeld door haar man en kinderen in de steek te laten en te weigeren terug te keren. Dat de man zich daarna aan drank te buiten was gegaan, werd hem als een verzwarende omstandigheid aangerekend. De officier van justitie had 15 jaar gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de regering geëist. DE HEER C. Brandsma, voorzitter van de algemene Nederlandse bouwvakar beidersbond, is toegelaten als lid van de Tweede Kamer als opvolger van de heer C. J. van Lienden (P.v.d.A.). Ten zuiden van Hannove-r in Duits land zijn gisteren twee straaljagers van de Belgische luchtmacht met elkaar in botsing gekomen en verongelukt. De twee piloten kwamen om het leven. De F-84-Sabretoestellen stortten neer in een bos bij Bad Muenden. Gisteren is voorts 110 mijl ten westen van Melbourne een Amerikaans ver kenningstoestel van het type B-57 in de Stille Oceaan gestort. De twee beman ningsleden zijn gedood. Tenslotte is maandagnacht bij Sicilië langdurig en intensief gezocht naar een vliegtuig, dat lichtfakkels had uitgewor pen. Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse luchtmacht in Wiesbaden heeft intussen meegedeeld, dat twee Britse militaire vliegtuigen bij een oefening blijkbaar lichtfakkels hadden uitgewor pen. Prinses Gracia en Prins Rainier van Monaco hebben sympathie-betuigingen ontvangen van hun onderdanen, binnen landse zowel als buitenlandse Monegas- ken. Tot dusver heeft nog geen land zich solidair verklaard met het vorsten dom. Een paleis-woordvoerder deelde mede, dat er in Monaco op het ogenblik de geest heerst van „allen voor een" en „een voor allen". „Het parlement", al dus de woordvoerder, „heeft in het ver leden vaak meningsverschillen gehad met prins Rainier, Momenteel staat het geheel achter hem. Hetzelfde geldt voor de grote ondernemingen, die in het vorstendom zijn gevestigd. Tot op he den heeft nog geen enkele onderneming zich uit Monaco teruggetrokken." Leiders van de Monegaskische vakver eniging hebben alle arbeiders bijeen geroepen voor een vergadering, die van daag gehouden zal worden. De onderdirecteur van de K.L.M. dr. E. van Konijnenburg is gister ochtend voor een kort verblijf naar Djakarta vertrokken. De K.L.M. heeft meegedeeld, dat dr. Van Konijnenburg in Djakarta burgerluchtvaartzaken zal bespre ken. De 17-jarige Hazel Ruth Adams is het eerste negermeisje dat thans de lessen volgt op een tot dusver alleen voor blan ke leerlingen bestemde universiteit. Hazel bestuurde haar eigen auto toen zij naar het Patrick Henry College in Martinsville reed, enkele minuten voor de lessen begonnen. Enkele blanke stu denten stonden voor de poort van het gebouw, dat behoort aan de universiteit van Virginia. Miss Adams had zich tot de federale rechtbank gewend nadat de universiteit had geweigerd haar toe te laten, naar zij verklaarde, op grond van haar ras. Een massale speurtocht is gisteren be gonnen naar het nationalistisch-Chinese schip dat op een reis van Zuid- naar Noord-Formosa spoorloos verdwenen is. Met een bemann.ng van 43 koppen vertrok de Hai Chang zondag uit Kaoh- sing in Zuid-Formosa. Het schip ver voerde 8000 ton ijzererts neer Keelung, een plaats op Noord-Formosa. Na 45 kilometer in noordelijke rich ting gevaren te hebben, liet het schip niets meer van zich horen. De Chinese koopvaardij bericht, dat het schip in goede staat verkeerde en dat het weer in de Straat van Formosa de laatste dagen rustig is geweest. De gepubliceerde derde-kwartaalcijfers 1962 van het AKU-concern hebben gis termiddag bij de opening een vaste stemming voor deze aandelen tot gevolg gehad. De handel in deze hoek bleef zeer kalm. Het fonds lag op 350 circa vijf punten boven het slot van maandag. Eergisteren lagen de AKU-aandelen reeds gevraagd in de markt, waardoor toen een koerswinst van ruim twee punten werd verkregen. Gisterochtend noteerde AKU als hoogste koers 353. De ongetwij feld gunstige winstcijfers van AKU kwamen, aldus de beurs, in een niet al te beste markt. Naast AKU deed Phi lips van zich spreken. Dit fonds haalde niet alleen het volledige verlies van de vorige dag in doch kwam hier zelfs nog bovenuit. De prijs van f 137.10 betekende een koerswinst van f 1.40 ten opzichte van het vorige slotniveau. Unilevers, die eergisteren nogal gedrukt in de markt lagen, konden zich niet handhaven. Na een opening op f 125.10 moest terrein worden prijsgegeven tot f 124.30 (f 125.10). Kon. Olie daarentegen zat in de lift op f142, plus zeventig cent. Hoogovens lVa punt lager op 500. Later op de middag werd voor Hoogovens 502, voor AKU 348 betaald. In de scheepvaarthoek was de handel minimaal. De koersen gaven weinig ver andering te zien ten opzichte van die van maandag. Amsterdam Rubbers wer den 2Va punt hoger op 106'2 afgedaan. HVA en certificaten Deli kregen een iets hogere advieskoers. In de staatsfondsen- markt was het uiterst stil. De gedane koerarn gaven fractionele verschillen te zien vergeleken bij het voorgaande slot niveau. (Advertentie) of reumatiek? Flink wrijven met Kloosterbalsem, die diep in de weefsels dringt. Heilzame, diepwerkènde verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje Ned. '59 41', Ned. '61 414 Ned. '47 3''2 Ned. grootboek 1946 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie HAL Scheepvaartunie Amst. Bank Ned. Handelmij. Lucas Bols Drie Hoefijzers Mach. Breda Zeeuwse confectie Bijenkorf Simons Emb.f. en houth. Van Gelders papier Heineken Hero Conserven Holl. Beton Mij. Kon. Zout Nijver dal - Ten Cate De Schelde Scholten Foxhol Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen Vredestein Zwanenberg Organon NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer Otie_ 141.50 gb—142.20; 15-10 16-10 991? 9911 100 >8 100,'. 91»i 911 a 92-% 92"8 345 «i 347 V3 501 >2 502V» 135.70 137.25 125.15 124.60 141.30 141.95 11 óVa 117 121 121 3693i 365 331 327 785 784 370 230 222 780 775 128 128 253 254 ft 410'/, 377'.', 375 682 680 ft 205 205 212 215 723 660 650 Va 311 3131'a 340 341 793 80S AKU Philips 135.30 gb136.40; Unilever 122.80 124.00; Hoogovens

de Stem | 1962 | | pagina 13