Bekercompetitie begint met veel verrassingen Boulanger is de grote kampioen Hein Cujé oppermachtig in cross te Oudenbosch T af eltenniscompetitie verloopt spannend Roel als toeschouwer Eervolle nederlaag van Baronie tegen Vitesse Wereldtitel anker-kader Merkwaardig record Franse competitie Weer Michel Jazy Nationaal turnen Penningmeester en... Verlies in Moskou Nieuws uit de ring Deventer schaatst Hongaarse nederlaag Voorlopig hockeyteam VLISSINGEN KLOPT HDVS BVY wint van Zwolse Boys Wilhelmina is kansloos AGOVV verliest thuis van NOAD Longa verslaat ZFC met 2-1 Bescheiden handbal program afgewerkt WIELERSPATTEN C> IN HET -Jport kort Rijverenigingen vergaderen te Oud Gastel Benoeming bij P.T.T. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 15 OKTOBER 1962 (Van onze sportredacteur). Jammer, dat Baronie met in vallers voor doelman Bastiaansen en spil Schoenmakers aan moest treden tegen het Arnhemse Vi tesse. Anders hadden we het nog niet geweten... Immers, twee van de drie doelpunten, die de kop lopers in de tweede divisie A scoorden kwamen voor rekening van invaller-doelman Meule mans, weliswaar een onverschrok ken knaap onder de groenwitte lat, maar kennelijk nog niet ca pabel genoeg om in een wedstrijd van dit kaliber het hoofd vol doende koel te houden. Het ligt voor de hand, dat de sterkste delen van de Bredase ploeg: middenlinie en achterhoede, welke nu gewijzigd en verzwakt in het veld kwamen minder zelfverzekerd dan gewoonlijk opereerden De belangrijkste tekortkoming was het niet snel en op maat afgeven van de bal, waardoor herhaaldelijk onnodige ver warring ontstond. Overigens is het vooral in de tweede helft een veel te harde ontmoeting van de zijde der gasten geworden, waartegen de scheidsrechter, de heer Tientjes uit Utrecht, vaak onvoldoende optrad. Heeft Vitesse dus vrij fortuinlijk ge wonnen, vooral na de hervatting kwam toch aan het licht, dat de Arnhemmers toch een technisch betere ploeg for meerden, beter bestand tegen de slopen de inslag van dergelijke wedstrijden, maar bovendien naar wij vermoeden meer gebrand op langer meedoen in de bekercompetitie, welke ongetwijfeld door tal van verenigingen minder pp prijs wordt gesteld, omdat er gemakkelijk bles sures in worden opgelopen, hetgeen dan weer van nadige invloed is op de com petitie, welke al zwaar en langdurig ge noeg is. Om die reden heeft Baronie waarschijnlijk Bastiaansen en Schoenma kers nog slechts gedeeltelijk van eerder opgelopen blessures hersteld niet laten meespelen. Desondanks is gedurende de eerste helft van goed voetbal sprake geweest aan Bredase kant niet in de laatste plaats en als de schutters in de voorhoede toen beter de kansen hadden benut, zou niet Vitesse maar de thuisclub met een voor sprong thee zijn gaan drinken. Na de rust werd het spel voor de jeugdige spe lers in de groenwitte gelederen kennelijk te hard (en er werd aan Vitessezijde toen soms zelf gevaarlijk hard gespeeld). Moer goed de bezoekers wonnen ten slotte met 1-3 en dat was dus zoals ge zegd ook wel verdiend, zij het met „me dewerking" van doelman Meulemans, die in de 23ste minuut van de eerste helft voor een schot van rechtshalf Loos moest zwichten (0-1). Onmiddellijk daar na bracht Bilok de partijen weer op ge lijke voet toen deze bij 'n vrij langdurige scrimmage voor het Arnhemse doel han dig profiteerde van de ontstane verwar ring, door de toen enthousiast en direct aanvallende Baronie-voorhoede teweeg gebracht (1-1). Vijf minuten voor de thee lanceerde de bekwame Vitesse-linksbui- ten Maurits het leder in de Bredase doel- mond. Meulemans ving de bal maar liet deze weer uit de handen vallen. De Arn hemse midvoor Notten bemachtigde hem en scoorde (1-2). Pas in de 35ste minuut van de tweede helft kwam de derde en laatste goal tot stand nadat Baronie een paar maal onfortuinlijk was geweest o.a. door Kop, die men graag indringen der zou zi enopereren Dit derde doelpunt werd van zeer verre afstand door links buiten Drehmann gemaakt (1-3), waar mede het vonnis over de thuisclub was geveld. In de strijd om de KNVB-beker is Vlis- singen er in geslaagd het Schiedamse Hermes DVS met 3-2 uit te schakelen. Bij rust had de thuisclub een verdiende 2-1 voorsprong. Van der Broek scoorde vlak voor het einde het winnende doel punt. De thuisclub begon veelbelovend en het was Lillipaly. dié het eerste schot afvuurde. Aan de andere kant zaten de Hermes-voorwaartsen ook niet stil en doelman Baart moet al zijn talenten to- ne£1 om..een voorzet van Ten Hoopen on schadelijk te maken. Na 10 minuten van aantrekkelijk voetbal kwam vrij onver- Vvg ude openingstreffer. Rechtshalf t f,7.enor°ok maakte een foutje en toen paf1]*- baarna de bal te pakken kreeL t» rÜ1J midv°or Van den Broek een niet V ™sse? kans (1-0). Dit doelpunt was te veSf. bezoek^s het sein om het tempo Van H^ngln' Verkee^d terugspelen stelde --en Broek opnieuw in staat doelman Top te verschalken. (2-0). Rechtsbuiten Kuipers kon twee minuten later een ver diend tegenpunt scoren. (2-1). Vlak daar op kogelde Van de Poel tegen de paal, schoot Eykenbroek juist naast en kopte Kuipers tegen de lat, een bewijs hoe Vrouwe Fortuna de Zeeuwen welgezind bleek. Na de rust was het alles Hermes wat de klok sloeg. Keer op keer versche nen de bezoekers voor Baart's heiligdotn. Eerst na 27 minuten kwam de gelijkma ker. Een misgreep van Jo de Waal bracht de bal bij Van Ieperen die raak schoot (2-2). Vlissingen leek een nederlaag tege moet te gaan. Bij een goed opgezette aanval, enkele minuten voor het einde, slaagde Van den Broek er in de bal in de touwen te jagen (3-2). BW, zonder Heijmans, v. Wisse en v. d. Plas heeft het Zwolse Boys niet erg moeilijk kunnen maken. De Zwollena ren, die al evenmin tot behoorlijk voet bal kwamen hadden in Schuurman en Jonkman twee bekwame backs en daar spil Overmans de Bossche aanvalsleider Gösgens weinig kans gaf, ging er van de aanval van de thuisclub weinig stoot kracht uit. Ook Zwolse Boys had geen schutter en kwam pas na een half uur tot het eerste, goed gerichte schot dat doelman v. d. Heijden echter geen moeite bezorgde. Kort na de hervatting raakte Weber in botsing met Mulder en moest het veld verlaten, zodat BW met tien man de strijd verder moest voort zetten. Desondanks behoeld de ploeg een licht overwicht. Uit een van de weinige aanvallen kwamen de gasten na 31 mi nuten op winst toen v. d. Woude een voorzet van Lafaille langs de tevergeefs uitlopende doelman v. d. Heijden schoot, 0-1. Met het hoofd fier omhoog konden Wilhelminaspelers na afloop van de be kerwedstrijd tegen VSV het strijdperk verlaten. Niet de Velserformatie die met 3-1 won, had de beste indruk gemaakt, maar de Bosschenaren, die veelal beter speelden, maar door Vrouwe Fortuna in de steek werden gelaten. De goals, waar mee VSV in winnende positie kwam, 2-0 na rust, waren gewoon presentjes. Wilhelmina heeft VSV voor rust voort durend beziggehouden. Fel sneed Wilhelmina de tweede helft aan. maar het zat de Bosschenaren niet mee. VSV daarentegen wel en na 7 mi nuten leidde Fahrenhorst, in buitenspel positie, het eerste VSV-doelpunt in. De Wilhelminadefensie was wat van zijn stuk gebracht en zo kon Van Dolder zon der inspanning de pass van Fahrenhorst afronden: 1-0. Nog meer tegenslagen kreeg Wilhelmina te verwerken, toen een niet opzettelijk handsgeval met een penalty werd bestraft. Spil Kort liet de Bossche doelman kansloos: 2-0. Met goed spel bleven de gasten voor een beter resultaat „knokken" maar de genadeslag kwam toen rechtsbuiten Dik- staal de score tot 3-0 opvoerde. Het is een wedstrijd geworden in echte cup-sfeer. Voor rust bleek men het doel niet te kunnen vinden. Na de thee open de midvoor Netten de score, rechtsbui ten van Stiphout kon met twee gave treffers de stand op 0-3 brengen. iiïj??7,rmin.uten voor het einde, nadat .tel ln det offensief was, kreeg AOOVV juist buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen. Er werd een muurtje gevormd waarbij Van Stiphout een overtreding beging. AGOW kreeg hiervoor een penalty te nemen: 1-3. In de allerlaatste minuut wisten de Apel- doorners de achterstand tot 2-3 terug te vrnefT' a ^as schilnbaar iets te de tfiH o VeScdlsing getrokken, doch tijd om gelijk te maken werd de voorzet van Spaninks: 2-1. Vóór de wedstrijd werd één minuut state in acht genomen voor het overle den Longa-lid John Kollen, die deze week tijdens de training overleed. De_ontmoeting tegen ZFC is een pret- xo ccu pi Ct- an onze correspondent) p een parcours, gelegen in de -n iei ing Pagnevaart is, zondag- mic f ag te Oudenbosch een cross gelopen als voorwedstrijd voor de grote finale van „Le Soir" te Brus- nf ii ,r van Dynamo uit Middelburg liet er geen twijfel over bestaan, dat hij deze middag onklopbaar was. Reeds in de eerste j (van 1200 meter) rukte hit ^an Z6* Snepvangers van MOC uit iamen met Zoom, Dirk de Bruyn van Mnerva de B-klasser van de Heedpn J,: Minerva het peloton uit elkaar"eens van dert. Bakkers en Mies van tL 1° im" nog wel even volgen maar nc!en reeds in de tweede rondT aLi?10"40" Eerst werd Snepvanger, £,akfn' de Bruyn en van d" £den hS groter werd de voorsprong va£> e„s eerste lopers werden in de der? a6 reeds gedubbeld. Henk rde ronde werd daarna gepasseerddoorleripva"Sers en van de Heeden. Cujé lieD",deABruyn Ou^OTbbo^h™blschi4eSfgèste?dUUr Vd" niet-KNAU-leden, werd lew d V°°J de van de Gin van het Korps Com" da°r troepen uit Roosendaal Comm^ndo- Burgemeester Funk hoopte, na allen een hartelijk welkom te hebben toegeroe pen. dat deze niet-KNAU-leden gauw bij deze bond zouden aansluiten. De organi satie van deze cross was bij de r.-k. At letiekvereniging Thor uit Roosendaal in goede handen. De uitslagen luiden: C-junioren: 1 P. Baaten, Diomedon 2.51.6 min. voor de 1200 meter, 2 R. Ma- rijnissen. Thor 2.57.0, 3 H. v. Zundert, Thor 3-00.2. B-junioren: 1 W. Wijnacker, Schelde Sp. 5.57.4, 2 L. Oerlemans Excelsior 5.58.4. 3 C. Schalk, Sprint 6.08.2. A-junioren: 1 C. Marcusse, MOC 12.25.2 2 D. Heynen, Thor 12-51.8, 3 A. v. Rijen Sprint 12.56.3. Niet-KNAU-leden: 1 v. d. Gin, Com- mando's 12.59.3, 2 J. Wouters Chaam 13.11.8, 3 G. v. Oers, Oud-Gastel 13.24.4. Senioren A-klasse: 1 H. Cujé. Dynamo 17.02.0. 2 D. de Bruyn, Minerva 17.33.8, 3 J. Evers, Celebes 17.57.5, 4 H. Snep vangers. MOC 18.07.0, 5 P. Hakkcr, 'rh°r 18 12 0 6 J. v. Eekelen. Thor 18.24.0, I C Mies. Thor 18.47.0. 8 P- v. Loon, Thor 19.17.0. B-klasse: 1 D. v. d. Heeren, Minerva 17.53.9, 2 R. v. d. Burgt, Sprint 18.46-0, 3 C. Zuyderveldt, Excelsior 19.05.0 C-klasse: 1 J. Moerkamp. Sprint 19 02.0. 2 Einenmann, Sprint 19.21.0, 3 H- Kruf. MOC 19.28.0. a D-klasse: 1 M. Mies, Thor 19.24.0, 2 A. Jansen,Oss 20 19.29.0, 3 A. de Bruyn, P. H. 20.23-6. tige strijd geworden met goed voetbal. Voor rust had ZFC een licht overwicht. Na acht minuten spelen was het de Zwart die een keurige voorzet gaf, welke rechtsbuiten Druyts in een doelpunt wist om te zetten. Een kopbal van midvoor Blok ging even later juist over. Toen in de 28e minuut Blok een bal stopte op de borst, schoot hij meteen van een af stand van 15 meter in. Onhoudbaar voor de Longa-doelman, 1-1. Na rust werkten de Longa-mannen zeer hard. Na een goed kwartier kwam voor hen het succes toen Druyts met bal en al in het ZFC-doel belandde uit een voorzet van spaninks: 2-1. (Van onze handbalmedewerker) Alleen in de lagere klassen van het N.H.V. werd afgelopen zondag aan de verdere afwerking der competitie ge werkt. Omdat deze zondag voor het tech nisch werk was bestemd. In de afd. Zeeland deed men dit door aan de verenigingsleiders een instructie ve training te geven (te Bergen op Zoom), die zeer geslaagd is. Als oefen materiaal fungeerden de meisjes van Fortuna en de jongens van SIOS, hetgeen door de jeugd bijzonder werd gewaar deerd. De heer J. v. d. Burg uit Vlaardingen, die deze training leidde, had veel aan dacht; vooral de correcte houding van de jeugd was prijzenswaardig. Voor de competitie werden enkele wedstrijden gespeeld. Zo kwam in Sluis kil de pas opgerichte vereniging met dames-junioren in het veld, die blijk ga ven een goed begrip voor het handbal spel te hebben. Zij moesten in O.D.I. wel haar meerdere erkennen met 4-6, maar het vertoonde spel geeft goede hoop voor de toekomst. De uitslagen waren: District Zuid B: Dames 2e klasse A: Aktief-KSB 6-5: 2e klasse B: ODI-Luc- tor 4-1, Zld. Sport Il-Olympus II 0-5. Heren 2e klasse B: ODI-Tonido II 13-7. Afd. Zeeland: Heren le klasse: Wal cheren II-EMM II 8-7, Hellas Il-Olym pus II 9-8. Afd. West-Brabant: Dames le klasse: Taxandria-SOA II 3-2, Terheijden-Em BeE 4-3, Rapid-DVS 0-3;; Heren le klas se: Velocitas II-Rapid II 5-8, Rapid Ill- Desk II 5-12, Juliana II-Tachos II 4-3.. FRED BOONMAN eindigde als eesrte in een 160 km weg wedstrijd voor amateurs, welke in het Oostduitse Maagdenburg werd georganiseerd- Het werd een drievoudig Nederlandse zege, want Huub Harings werd tweede op vier seconden en na hem finishte Van Dijk. PIET STEENVOORDE uit Heemstede heeft in het Stads park te Groningen een wedstrijd over 100 km voor profs gewon nen. Hij legde de afstand af in 2 uiir, 14 min. en 55 sec. In de eindsprint versloeg hij Martijn van Overveld. Jo de Haan werd derde. ROLF GRAF heeft de Grote Prijs van Lugano op zijn naam gebracht. Na de Zwitser ging de Italiaan Ercole Baldini over de eindstreep. De derde plaats was voor de Belg Fernand Bracke. Jan Hugens werd zevende. De Fransman Anquetil moest ge noegen nemen met de zesde plaats. PETER POST won in het Brusselse sportpaleis het Criterium der Azen. De Belg Rik van Steenbergen werd tweede. Henk Nijdam werd tiende met zeven ronden achterstand. EMIEL DAEMS en Rob Lelangue hebben in het Brus selse sportpaleis een landen- omnium België Nederland gewonnen. Jo de Roo en Jo Captein waren hun tegen standers. KLAUS BUGDAHL, de Duitser en de Zwitser Fritz Pfenninger hebben tijdens internationale baanwedstrijden in Basel voor 5000 toeschouwers een omnium over 100 km gewonnen. Emile Severeyns en Rik van' Steen bergen legden beslag op de tweede plaats. NEDERLAND bracht in Johan nesburg een amateurwieler- team in een wedstrijd tegen Zuid- Afrika. Onze landgenoten won nen drie van de vijf nummers. Sprinter Aad de Graaf kon wegens ziekte niet aan de start verschijnen. Rob Redekker-Kat won een tweekamp tegen de Zuidafrikaan Earl Sirakis over 440 yards. Gerard Koel bleek ongenaakbaar in de fnale 1000 meter sprint. Jaap Oudekerk werd tweede. JOHN VAN TONGERLOO, de Belgische renner van de Itali aanse Faema-ploeg, heeft de eerste wielerwedstrijd van het Spaanse seizoen, geldend voor merkenteams gewonnen Hij be haalde zijn zege door dé afstand van 278 km tussen Banyonne en Bilbao af te leggen in 7 uur, 25 min. en 28 sec. GOES GAAT feestvieren. De zes renners die deel uitmaakten van het equipe van Theo Middel kamp welke in Wijk bij Duur stede het clubkampioenschap van Nederland veroverde, worden vrijdag 26 oktober a.s. met hun officials door b. en w. van Goes officieel op het stadhuis ont vangen. De dag daarna houdt ..Theo Middelkamp" een receptie In Slot Ostende te Goes. (Van een speciale verslaggever) Laurent Boulanger is de nieuwe wereldkampioen anker kader 71/2 en daarmee is de titel, die de naar de rijen der beroepsspelers over gegane Emile Waf flard op zijn naam had sedert 1959 (Berlijn) in België gebleven. De lange typo graaf uit Luik, die reeds eerder tweemaal het Europees kampioen schap in deze spelsoort won, toon de zich in een weinig spannende finale veruit superieur over de Fransman Grivaud. Veel heeft Boulanger, ondanks zyn machtsvertoon in dit toernooi te Oberhau- sen, waaruit hij ongeslagen tevoorschijn is gekomen, bij het behalen van zijn titel te danken gehad aan Henk Scholte. Deze bezorgde Boulangers grootste rivaal en in het pure kaderspel technisch ongetwij feld zijn meerdere, zijn landgenoot Jos Vervest, een nederlaag, die Vervest van de beslissende finale afhield. Scholte zelf, die de pech had op een tot aller verrassing in een „uitschieter" zeer sterk spelende Galvez te stuiten, door wie hij werd verslagen en vlak daarop aangeslagen door deze nederlaag tegen Boulanger moest aantreden, eindigde ten slotte achter het Belgische duo op de derde plaats. Een zeer eervol resultaat in dit gezelschap, waarin de Duitsers Ru dolph en Eiter, noch de Zuidamerikanen Girvez en Iglesias Diaz een rol van be tekenis konden spelen. Boulanger, een allround biljarter met een sterk moreel, zoals hij al in zo menig toernooi heeft bewezen, bracht in de derde beurt Grivaud met een serie van 81 reeds op de knieën (5-93) en toen hij deze door twee series van elk 21 liet volgen, gaf reeds niemand meer iets voor de kansen van de Fransman. In een serie van 65 in de zevende beurt redde Grivaud weliswaar zijn gezicht, maar meer ook niet. Met nog een voorsprong van 50 punten in handen trok Boulanger onvervaard op de overwinning en het wereldkampioen schap af. De aangeslagen Grivaud was tot geen tegenstand meer in staat. Het missen van de laatste carambole door Boulanger betekende slechts uitstel van de uitbun dige hulde, die hem ten deel viel. Henk Scholte heeft zich voortreffelijk gerevancheerd voor zijn nederlagen, die hij donderdag tegen de in deze partij ho ven zichzelf uitgroeiende Spanjaard Gal vez en nadien tegen Boulanger leed. Vrijdag reeds trad het herstel in, dat hij in de boeken vastlegde door over winningen op Rudolph en. Vervest. Za terdag zette het zich door. De tot op dat moment nog ongeslagen leider, Jacques Grivaud, viel 's middags als slachtoffer van de nu met groot zelfvertrouwen en in grote vorm spelende Scholte. Spannend moment uit de hockeywed strijd BredaEMHC (2-3). Met een zweefduik weet de Eindhovense keeper zijn doel schoon te houden. RBC 2 WON De in de reserve eerste divisie C gespeelde wedstrijden: VVV 2-Eindhoven 2 1-2; RBC 2-MW 2 3-2. BELGIë B won te Luxemburg met 2-0 van de nationale voetbalformatie van het Groothertogdom. GUNTER BEER heeft bij de training voor de Grote Prijs van Buenos Aires de snelste ronde gemaakt. Zijn Kreidles-motor bracht een tijd van 1.28.4 op de chronometers. POLEN won de damesatletiekwedstrijd tegen West-Duitsland met 5947- De Duitse ploeg verscheen niet in haar sterkste opstelling, o.a. Jute Heine liet verstek gaan. Ook het Duitse heren team verloor te Frankfurt. De Polen wonnen met twee punten verschil en en de Duitsers, die een veel grotere nederlaag hadden verwacht, waren teveden. Zij zijn bezig aan de op bouw van een nieuwe ploeg. AAD STEYLEN en Hein Zethof hebben gisteren in Rotterdam de jaarlijkse uurlopen hardlopen en snelwandelen gewonnen die dit jaar voor de acht tiende maal door Pro Patria werden georganiseerd. JUDOKA'S van West-Duitsland hebben te Bochum een kleine overwinning behaald op België. De Westduitsers zegevierde met 21. RUSLAND heeft te Cairo een nieuw wereldrecord gevestigd, door in het nummer pistoolschieten 2348 punten te vergaren. Dat betekende 11 punten meer dan Amerika., dat tweede werd. Derde werd Oost-Duitsland, vierde Zwitserland en vijfde Tsjechoslowa- kije. Amerika won de wereldtitel schieten op bewegende doelen. De Sovjet schutter Derniev leverde de beste indiviluele prestatie door in twee dagen met 75 schoten 150 punten te vergaren. TINEKE ZWOLSMAN is zaterdag op het eerste nummer van de Europese paardensportkampoenschappen voor dames op het Casa de Campo in Madrid als zesde geëindigd. De Spaanse mejuffrouw Paula Elizalde werd eerste. Mejuffrouw Zwolsman bereed Medrano. SCHAAKLIEFHEBBERS in Moskou zagen de tiende partij van de twee kamp om de wereldtitel schaken tus sen de kampioene Elizavethe Bykova (Rusland) en haar landgenote Nona Gaprindashvili afbreken. De uitdaag ster staat een pion voor. De stand is 72 in het voordeel van laatst genoemde. GENE FULMER komt op 23 oktober te San Francisco in de ring tegen Dick Tiger. De winnaar van dit gevecht mag zich wereldkampioen noemen. DE BENEFIETSWEDSTRIJD tussen de Volewijckers en D.W.S. is geëindigd in een 22 gelijkspel. Er waren nog meer vriendschappelijke wedstrijden. Te Rotterdam verloor Excelsior met 10 van N.A.C- en Feijenoord ver sloeg Spartaan '20, dat in de eerste klasse van de amateurs uitkomt, met 10—0. De bond van landelijke rijverenigingen van de NCB „kring West-Brabant" houdt woensdag a.s. te Oud-Gastel in de zaal van de heer Jos. Mies een algemene ver gadering. De concoursen streekwedstrijden van het afgelopen seizoen passeren er de re vue, terwijl de data voor de wedstrijden van het winterprogramma zullen worden vastgesteld. De kampioensbekers 1962 worden uit gereikt. (Van onze tafeltennismedewerker) In de tafeltenniscompetitie heeft Bel- crum geheel tegen de verwachting in een 812 nederlaag geleden tegen SVE uit Utrecht. De uitslag doet vermoeden, dat de Utrechtenaren duidelijk de meerdere wa ren, doch het zat de Bredanaars echt niet mefe. Liefst zeven partijen werden eerst in drie games beslist. L. Cornells was de maker van de twee tegenpunten. Op merkelijk zijn de knappe prestaties van Never Despair Cs-Hertogenbosch). Het vorige seizoen kon dit team zich via degradatiewedstrijden net handhaven en un staat men ongeslagen aan de kop. Wibo 2 bleef eveneens nog ongeslagen. In de afdelingscompetitie deden alle In de afdelingscompetie dedeen het alle Bredase teams zeer goed. Belcrum 2 bleef met 7-3 de meerdere over Atoom 3. M. van Dongen was de grote man in deze ontmoeting. Hij won driemaal. J. Zand vliet en J. Boudens bleven in zijn spoor door elk tweemaal te zegevieren. Victoria startte eveneens met een over winning. Met 6-4 werd TTVD verslagen. J. Moerings en A. v. Poppel wonnen bei den tweemaal. H. Wentler kon hier nog een overwinning aan toevoegen. Het dub belspel was eveneens voor de Bredanaars. Victoria 2 verrichtte eveneens een knappe prestatie door het Vughtse Jeep een gelijkspel af e dwingen. J. Adriaans- sen en v. Laarhoven mochten ieder twee maal de felicitaties der tegenstanders in ontvangst nemen. Luycken kwam niet verder dan één overwinning. De Bredase damesteams wonnen beiden eveneens. Debutant Belcrum won met 6-4 van St.-Cathrien. Mej. M. Piederiet speelde zeer goed en won dan ook drie maal. Mej. L. Huyskens deed niet veel voor haar onder en won twee partijen. Mej. A. Razenberg weerde zich ook voor treffelijk, maar kon niet tot winst komen. Het bijzonder laag geklasseerde Bol ton Wanderers heeft voor een grote sensatie gezorgd door met maar liefst 30 van Wolves te winnen. Daarmee hielden de winnaars Wolverhampton Wanderers van de eerste plaats. Everton speelde gelijk tegen Aston Villa en behield zodoende de eerste plaats. Wolverhampton Wanderers en Burnley delen de tweede plaats met 19 punten. Het was overigens een be wogen weekend. Er werd in de eerste plaats een veertien jaar oud record verbeterd. Van de 44 wedstrijden voor de competitie eindigden er niet min der dan 22 in 'n gelijkspel. Zowel op 18 september 1948. als op 11 maart 1961 speelden 19 ploegen gelijk. Voor drie spelers eindigde gisteren de wedstrijd te vroeg, want John Shaples, Dennis Viollet en Bryan Orritt werden van het veld gezonden. De uitslagen van de eerste divisie: Arsenal - Westham U. 1—1. Birming ham City - Manchester City 22, Burnley - Sheffield U. 5—1, Everton - Aston Villa 1—1, Fulham - Ipswich Town 1—1, Leicester City - Liverpool 30, Leyton Orient - Blackpool 02, Manchester U. - Blackburn Rovers 0—3, Sheffield W. - Nottingham Forest 2—2, West Bromwich Albion Totten ham Hotspur 12. In de Franse competitie delen na elf wedstrijden Reims, Rennee, Bordeaux en Nice, elk met 15 punten, de eerste tot en met de vierde plaats. Grenoble is lantaarndrager met 4 punten. De uitslagen van dit weekend: Nimes - Rennes 21, Rouen - Reims 12, Stade Francais - Nice 2—0, Lens- Bordeaux 33, Sedan - Lyon 13, Nancy - Valenciennes 20, Stras bourg - Montpellier 11, Monaco - Grenoble 40, Angers - Marseille 30. De Fransman Michel Jazy, In 42 wedstrijden nog geen enkele maal ver slagen, verbeterde dit weekend in Li- moux het Franse record op de 800 meter met een tijd van 1.47,1. Het oude record stond met 1.47,2 reeds op zijn naam. Er is nog meer nieuws van het atle- tiekfront. Livio Berruti, Olympisch kampioen op de 200 meter, heeft op de eerste dag van de Italiaanse kam pioenschappen te Napels de 100 me ter gewonnen in 10,5 sec. De Finse discuswerper Carol Lindroos verover de tijdens de Europese atletiekkam- pioenschappen te Belgrado geen me daille. Op de tribunes ontmoette hij de 22-jarige Zuidslavische studente Anna Milana Koicki. Het tweetal werd verliefd en lieten de kampioenschap pen wat ze waren. Binnen enkele da gen zal het huwelijk worden voltrok ken, Dat betekende dus geen ereme taal maar we-1 een echtgenote. De Fin Pentti Nikula, wereldkampioen pols- stokspringen, heeft te Tokio een ne derlaag geleden tegen Ron Morris. Ni kula kwam niet verder dan 4,70, de Amerikaan haalde 4,80 meter. In het ontwikkelings- en recreatie centrum van het K.N.G.V. te Beekber gen zijn zondag voorwedstrijden om de Nederlandse turntitels gehouden. De heren-jeugdturners moesten zich via de halve finale kwalificeren voor de eindstrijd, die in december in En schede wordt gehouden, terwijl de hev ren-turners elkaar bestreden in de kwartfinales. De uitslagen luiden: Jeugd: 1 v. d. Berg (Sparta, Drieber gen) 54,85 pnt.; 2 Vermande-1 (Thor, Sas van Gent) 54.25; 3 Snellenberg (Attilla, Utrecht) 53,95: 4 Van Bruyns- voort (DOS, Amsterdam) 53,80; 5 Toirkens (PSV, Eindhoven) 53,15; 6 De Wee (VZOS, Yerseke) 52,95. Heren: 1 Jaegers (Wilhelmina, Bo- choltz) 56,50 pnt.; 2 Biscioni (Hercules, Hengelo) 55,25; 3 Valkenburg (Sparta, Driebergen) 54,55; 4 Blitz (Olympia, Amsterdam 54,40; 5 Kaaks (K. en V., Renkum) 53.30; 6 Pruys (DOS, Am sterdam) 52,95; 7 Salie (Keizer Otto, Naarden) 52,50. Wegens dienstplicht van enkele he ren-turners is het mogelijk dat er in deze groep nog wijzigingen ontstaan. De penningmeester van de Cubaanse ploeg voor de Iberisch-Amerikaanse Spelen, de heer Armando Brande, heeft in Madrid verklaard dat hij niet naar het rumoerige eiland van Fidel Castro wil terugkeren. De woordvoerder van de Cubaanse ambassade in Madrid heeft zich gehaast met de verklaring „vals en onbekend", doch de heer Brande vertelde tegen verslaggevers: „dit is de kans waarop ik jaren heb gewacht". Tijdens de wereldkampioenschappen volleybal in Moskou wonnen de Rus sische dames met 3-0 van Nederland. Ook de Nederlandse heren verloren van Rusland met dezelfde cijfers. De West- duitse dames bleken voor onze meisjes een gemakkelijke prooi: 3-0. De Neder landse heren verloren gisteren met 1-3 van China. De Nederlandse kampioen in het wel- tergewicht Jan de Vos verloor zater dagavond te Lyon van de Fransman Jean Josselin door opgave in de ze vende ronde. De beproefde Nederlan der was op dat moment niet meer in staat het gevecht voort te zetten. Alejandro Lavorante, de 25-jarïge Argentijnse zwaargewicht die op 21 september k.o. werd geslagen en het bewustzijn verloor, bevond zich za terdagavond nog in een lichte coma. Zijn toestand baart nog steeds zorg. Hij heeft in het lutherse ziekenhuis van Californië in Los Angeles twee her senoperaties ondergaan. Te Deventer werd zaterdag de kunst ijsbaan geopend met nationale wed strijden. De 500 meter werd een over winning voor Chris Meeuwisse uit Voor burg met een tijd van 46.1 sec. De 1500 meter werd ook een prooi voor Meeu wisse. Tijd: 2.37.6. Te Boedapest heeft het Hongaarse voetbalteam een 0-1 nederlaag geleden tegen Zuid-Slavië. Het was een tame lijk zwakke wedstrijd. De Hongaren waren voor de rust sterker en hielden de Zuidslaviërs, die met acht man ver dedigden. voortdurend onder druk. Toen sucses uitbleef, werden de Hongaren na de rust nerveus, terwijl de Zuid slaviërs beter gingen spelen. Dank zij hun betere lichaamsconditie, konden de Zuidslaviërs geleidelijk het initiatief overnemen. Het enige doelpunt kwam in de 70e minuut. Linksbinnen Galic ontving toen een goede pass en ko gelde hard in van 20 meter afstand. Via de paal ketste de bal het Hon gaarse doel in. In Amersfoort speelde het voorlopig Nederlands hockey-elftal een oefenwed strijd tegen een team van de Batavie ren. In een zeer slechte wedstrijd won nen de Batavieren met 3-0, na bij rust met 1-0 te hebben voorgestaan. Voor de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands hockey-elftal tegen Laren, die zaterdag 20 oktober a.s. in Laren wordt gespeeld, is het team der voor- lopigen als volgt samengesteld: doel: Veentier (HDM): achter: Leemhuis (SCHC) en van Gooswilligen (SCHC): midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Herbers (SCH); voor: Zweerts (SC HC), Delanoy-Meyer (Laren), de Key- zer (Breda), 't Hooft (Hilversum) en Krol (Leiden). Op de tribune bij België—Neder- te, die de strijd blijmoedig en land ontwaarde onze fotograaf gespannen volgde. Roel Wiersma met zijn echtgeno- ADO won in Den Haag voor 8000 toe schouwers met 3-2 van de Franse twee de-divisieclub Sochaux. De ruststand was 1-1. HET ELFTAL van Nederlandse oud-in ternationals heeft zaterdag in Antwer pen de „oude garde" van België met groot verschil verslagen. De Nederlan ders wonnen met 7-2. De ruststand was 4-1. OOST-DUITSLAND zegevierde in de voetbalinterland tegen Roemenië met 3-2. Bij rust hadden de Roemenen reeds een 1-0 achterstand. De directeur van het telefoondistrict te 's-Hertogenbosche de hoofdingenieur in algemene dienst ir. W. Engelenburg is benoemd tot hoofdingenieur van de PTT.

de Stem | 1962 | | pagina 9