Concilie in beraad over stemprocedure Marosan ontheven van zijn functies 'eïï Stroom voedselpakketten naar Oost-Duitsland wordt afgeremd I11 diIJ ASPRO PLOEGMATEN van LOUISON BOBET Engeland: al 40 spelers van het veld gestuurd Groepsvorming schijnt onvermijdelijk te zijn NeËMMPO Maatregel na Kerstmis van kracht? Amateurvoetbal 21 oktober BON Te veel kritiek op partij WILT u MEER WETEN OVER BOCAL HAARDEN PAUS ONTVING WAARNEMERS COLEMAN OL1EHAARD Dode door kolen dampvergiftiging te Gilze Man bewusteloos Minister Zijlstra Socialistisch belastingsysteem kan niet blijven bestaan In Tsjech oslowakije Amerikaan op beschuldiging van spionage aangehouden Huidartsen hebben kritiek Was Plantaziekte wel Plantaziekte Geen voorrang Drie gewonden en vernielde auto Zevenbergse vrouw door vrachtauto overreden en gedood 70000 DODEN Veertien oorlogs misdadigers voor rechtbank Zendingen via speciaal bureau Oostduitse produkten Neem 2? 'ASPRO's Ctifent «reeft fit/ e voorschriften Strengt Ook Hongaar vooi Engels team Gala-avond van zilveren Hoky Sjoukje Dijkstra ook van de partij Program „betaald" zondag 21 okt. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 15 OKTOBER 1962 De eerste algemene vergadering van het concilie is zaterdagmorgen reeds één uur na de opening door de voorzitter-kardinaal Lienart verdaagd, „wegens moeilijkheden in verband met de stemprocedure. De concilievaders zouden toen een begin maken met de verkiezing van de 160 commissie-leden. Zoals bekend, bestaat elk der tien con cilie-commissies uit 24 leden, van wie er 16 door de concilie-vaders aangewezen worden en 8 door de paus benoemd. De concilievaders wilden eerst onderling beraad. Een prelaat, verbonden aan het con cilie-secretariaat en een specialist op ju ridisch gebied, heeft gezegd dat de stemming rustig doorgang had kunnen vinden omdat zij de concilie-vaders tot niets gebonden zou hebben, daar de in structie vier verkiezingsdagen heeft be paald. Had de stemming doorgang ge vonden dan was tenminste een aantal kandidaten voor de concilie-commissies bekend geworden. Bij de volgende ver kiezing had deze lijst, na het onderling beraad waarom nu gevraagd is. reeds uitgebreid kunnen worden. Op het mo ment dat de vaders dat wensten, zou dan de definitieve stemming hebben kunnen plaatsvinden. Praktisch dagelijks plegen de conci lievaders. die elkaar kennen, reeds overleg. Dit gebeurt voornamelijk per land. Zo hebben ook de Afrikaanse bisschoppen reeds contact met elkaar opgenomen, al spreken zij nog niet van een gemeenschappelijke vergadering. In de leiding van het concilie wordt dit niet toegejuicht. Bij sommigen van de leiders heerst namelijk de vrees, dat daardoor blokvorming zou ontstaan, die onnodige tegenstellingen oproept. Het schijnt echter dat deze groepsvor ming onvermijdelijk is. En dan vallen weer de namen van kardinalen uit noord west-Europa zoals kardinaal Alfrink van Utrecht, kardinaal Frings van Keulen en Kardinaal König van Wenen. Paus Joannes heeft dit weekeinde de niet-katholieke waarnemers en persoon lijke gasten op het concilie in een par ticuliere audiëntie ontvangen. In 'n ver trouwelijk en hartelijk gesprek heeft de paus zich met zijn gasten onderhouden. Opvallend was daarbij, dat de paus zich totaal niet aan het normale protocol stoorde. De audiëntie was dan ook iets bijzonders. De H. Vader zat midden in de kring van zijn gasten, onder wie de persoonlijke gast van het secretariaat voor de christelijke eenheid, prof. Ber- kouwer uit Amsterdam en de beide Ne derlandse waarnemers prof. Holk uit Lei den en prof. Maan uit Amersfoort. In zijn korte vriendelijke toespraak be diende de paus zich van het Frans, maar hij sprak niet in de wij-vorm. Aan het slot van de audiëntie verleende de paus zijn apostolische zegen. Toen hij gewoontegetrouw deze zegen wilde geven, bemerkte men een aarze ling. Het zou wel eens niet door iedereen op prijs gesteld kunnen worden. Hij keek rond in de kring van zijn gasten, zag dat zij neerknielden en gaf toen zijn apostolische zegen. Joannes XXIII vertelde over zijn erva ringen en contacten met protestanten en orthodoxen, toen hij nog apostolisch de- legaat in het Nabije Oosten en later nun tius in Parijs was. Hij had bij de con cilie-opening gezocht naar de plaats, waar de waarnemers der niet-katholieke kerken en genootschappen gezeten wa ren. „Toen ik u allen zag, was ik echt blij". (Advertentie) Een is zijn geld meer dan waard. Laat U vooral de Super-Straler tonen. Ideaal voor het Nederlandse klimaat. 'n Volmaakt begrip in oliestook Verkrijgbaar bij de erkende handel De Hongaarse communistische oudgediende Gyoergy Marosan is volgens een officiële mededeling van radio-Boedapest ontheven van zijn functie als secretaris van het centrale comité van de Hongaar se communistische partij en lid van het politieke bureau. Volgens radio-Boedapest was tot Ma- rosans verwijdering besloten op een ver gadering van het politieke bureau die op 12 oktober was gehouden. Het ontslag is het gevolg van de „on gerechtvaardigde" kritiek die Marosan heeft geleverd op het huidige kader van de Hongaarse communistische partij. Ra dio-Boedapest zei, dat Marosan zijn po sitie ongemachtigd in de steek had ge laten, zonder een besluit van de partij raad af te wachten. „Dit is een gedrags patroon zonder precedent", zo werd ge zegd. Marosan had de communistische partij verweten, dat ze de leerstellingen van Lenin verwaarloosde, dat ze was afge stapt van het collectief leiderschap en dat men vorming van „klieken" binnen de partij had geduld. Al deze beschuldigingen, aldus radio- Boedapest „zijn volkomen ongegrond". Het politbureau op zijn beurt beschul digde Marosan van „politieke misvattin gen en fouten". Marosan is met pensioen gestuurd Andere maatregelen zijn niet tegen hem genomen. Radio Boedapest maakte gewag van zijn lange positieve staat van dienst in de communistische partij en de ver volging waaraan hij onder het regime van Matthias Rakosi blootgestaan had. In 1950 viel Marosan ten offer aan de stalinistische zuiveringen van het bewind. Rakosi. Hij werd gearresteerd en gevan gen gezet. In 1956 volgde zijn vrijlating. Na de opstand werd de vrij populaire Marosan algemeen beschouwd als de tweede man in Hongarije. Waarschijnlijk is Kadar, die met grote moeilijkheden in de partij te kampen heeft, hem als een al te geducht rivaal gaan beschouwen. (Advertentie) AZTEKA; met de exquise, exotische smaak van mild gekruide chocolade, f. 1.25 p. 100 gr. (Advertentie) BONBONS (Van onze correspondent). nac^ van vrijdag op zaterdag is te Gilze een geval van kolendampvergif tiging voorgekomen, waarvan de 68-ja- rige mevr. Wilhelmina van Heusden Hoefnagels het slachtoffer werd. Haar man, de 3 jaar jongere Adrianus van Heusden, werd in bewusteloze toestand naar het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. Het ongeval werd eerst zater dagmiddag rond 17 uur ontdekt door een schoonzoon, die eens ging kijken in het pand Achter de Tuintjes 2, nadat de kin deren opa en oma steeds „niet thuis' troffen. Door een raam wist hij binnen te komen, waar hij zijn schoonouders te bed aantrof. Dokter B. C. L. Starmans kon bij de vrouw slechts de dood con stateren. De man trachtte men door zuur stofapparaten weer tot bewustzijn te brengen. Hierin slaagde men niet Ook zondagmiddag was hij nog altijd be wusteloos. De giftige dampen zijn ver moedelijk de kamer binnengedrongen doordat ruitjes van een conveetor ver moedelijk door een omgevallen stoel stuk geraakt waren. (Van onze speciale verslaggever) De progressie in de belasting gaat t.e vroeg in en loopt dan bovendien te snel op. Ons belastingsysteem is nog een na oorlogs socialistisch bolwerk, dat niet kan blijven bestaan op straffe van te veel te onttrekken aan de particuliere sfeer en daardoor nieuwe collectieve be hoeften te scheppen. Dit zei minister Zijlstra (Financiën) zaterdag in een toespraak over de finan- cieel-economische politiek op het A.R.- convent te Utrecht. De collectieve behoeften overdrijven en hierin voorzien door hoog-opgeschroef- de belastingen is, volgens prof. Zijlstra een actuele politieke zaak, waarvan de gerechtvaardigdheid nauw moet worden afgewogen. „Belastingverlaging is niet onzindelijk, maar vooral voor de lagere inkomens gewenst", aldus de bewinds man. De Amerikaan Robert Roy Budway is in Praag gearresteerd op beschuldi ging van spionage tegen Tsjechoslowa- kije. De man zou gegevens hebben ver zameld over de defensie, zich monsters uraniumerts hebben verschaft, staats- vijandige pamfletten hebben verspreid en Tsjechische staatsburgers hebben aangeworven als agent voor de Ameri kaanse inlichtingendienst. De moeder van Budway is Tsjechische van geboor te. Hij spreekt vloeiend Tsjechisch en heeft veel vrienden in het land van zijn moeder. De Amerikaanse ambassade was van de arrestatie onkundig gehouden en las het nieuws uit de kranten. Budway is 31 juli gearresteerd. Amerikaanse nota's over zijn verdwijning aan de Tsjechische regering werden niet beant woord. Budway was leraar en bezocht de afgelopen zomer familieleden. (Advertentie) TUNGSRAM De minister van sociale zaken en volksgezondheid blijft bij het gestelde in zijn brief van 28 november 1961 aan de Tweede Kamer, waarin hij zegt, dat naar de mening van des kundigen, die het onderzoek hebben verricht, het epidemiologisch bewijs van de samenhang tussen de Planta ziekte en Planta-consumptie als leverd mag worden beschouwd. Dit heeft de minister laten meedelen naar aanleiding van het voorkomen van een aantal gevallen van huidziekte in enkele plaatsen in ons land. In de kringen van de huidartsen heeft deze mededeling nogal kritiek ontmoet. In de dermatologische kliniek van het academisch ziekenhuis in Utrecht zijn namelijk ruim dertig huidartsen bijeen geweest voor wie patiënten zijn ver schenen, die lijden aan een huidziekte, die volkomen identiek is aan de zoge naamde Planta-ziekte van I960- Volgens het verslag van de voorlich tingsdienst van het ministerie van volks gezondheid kan het aantal „Planta- patiënten" op 100.000 worden geschat. De directeur-generaal voor de volksge zondheid noemt in het „tijdschrift voor geneeskunde" een cijfer van 75.000 100.000. Van deze 100.000 patiënten is pCt niet door de huidartsen in Nederland gezien, waardoor de officiële schatting, waarop de statistiek is gebaseerd, hoogst aanvechtbaar wordt, aldus een woordvoerder van deze artsen. De huidartsen verwijten voorts de dienst van de volksgezondheid, dat zij tijdens de epidemie aan de artsen geen voorlichting heeft gegeven en in de geneeskundige gids" wordt de wijze, waarop de enquête indertijd werd ge houden, aangevochten. (Van onze correspondent) Zaterdagvoormiddag omstreeks 10 uur kwam de heer Z. uit Terneuzen als be stuurder van een personenauto uit de richting Zaamslag en naderde de Drie sprong aan de Hulsterweg te Terhole. Tezelfdertijd kwam uit de richting Kloos- terzande een vrachtauto aanrijden, die zich op een voorangsweg bevond- De luxe auto reed echter door, met het ge- volog, dat een botsing niet meer te ver mijden was. Met een harde klap vlogen beide auto's op elkaar, waarbij de luxe auto ongeveer een meter omhoog werd getild. De bestuurder, zijn vader, die naast hem zat, en zijn moeder, die ach terin zat, werden daarbij gewond. Zowel vader als zoon liepen ernstige verwon dingen op en zijn in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Sluiskil overge bracht. Dokter Terburg uit Kloosterzan- de verleende eerste medische hulp. De luxe auto werd zwaar beschadigd en is per kraanwagen weggesleept. Ook de vrachtauto werd beschadigd. De be stuurder van de vrachtauto kwam met de schrik vrij. Zaterdagvoormiddag om even voor twaalf is in de Lagewipstraat te Zeven bergen de 69-jarige vrouw Adriana Ha- gens door een vrachtauto overreden en op slag gedood. De chauffeur A. van de firma Mulders kwam met zijn vrachtauto in de Lage wipstraat gereden, waar hij bij een an dere vrachtauto stopte om de chauffeur daarvan te vragen een eindje terug te zetten. Tijdens het praatje, dat hieruit ontstond, was de alleen wonende en on gehuwde vrouw naar buiten gekomen en was achter de vrachtauto de straat aan het vegen gegaan. Toen de chauffeur A. zijn auto terugreed om de plaats van de andere auto in te nemen, bevond zij zich precies achter de wagen, zodat zij door de chauffeur niet gezien kon wor den. Deze bemerkte derhalve niet, dat de vrouw door de achteruitkomende vrachtauto was komen te vallen. Toen hij hierop door luid geroep van een man, die het ongeluk zag gebeuren, attent gemaakt werd, was het linkerachterwiel reeds over het lichaam van de vrouw gereden. De ijlings ontboden geneesheer kon niets anders dan de dood constateren In Koblenz begint heden het grootste proces tegen oorlogsmisdadigers sedert de dagen van het proces van Neuren berg. Veertien man zullen voorkomen, op beschuldiging 70.000 joden, zigeuners en andere „vijanden" van het nazidom in Rusland te hebben vermoord tijdens de tweede wereldoorlog. De centrale figuur in het proces is Georg Heuser, 49 jaar die tot zijn arres tatie in juli 1959 hoofd van de politie van Rijnland-Palz was- Hij wordt er van beticht betrokken te zijn geweest bij de moord op 30.350 mensen in het gebied van Minsk tussen 1941 en 1944. Alle 14 beklaagden, onder wie een baron, een electriciën, een boekhouder en een onderwijzer, waren lid van de executie-pelotons van de S.D. die ir Wit-Rhoetenië werkten, beweert de pro- secutie. De beklaagden zouden mensen, die voor liquidatie waren, uitgekozen door de nazi's, doodgeschoten, vergast en zelfs levend verbrand hebben. Verwacht wordt dat het proces, dat onder leiding van rechter Erich Rande- brock uit Koblenz zal staan, drie maan den zal duren De aanklacht omvat 318 bladzijden 197 getuigen en 2 deskundi gen worden voorgeroepen. (Advertentie) Er is eens een tijd geweest toen Engeland de hele wereld met voet ballen versloeg maar toen Zuid-Ame rikaanse en Europese ploegen begon nen te winnen, hebben de Engelsen die niet overtroffen wilden worden, gezegd: „Wy hebben de beste scheidsrechters ter wereld." Nu wordt zelfs deze bewering betwist en door wie Door de 40 spelers die dit seizoen het veld afgestuurd zijn, en de 400 wier namen opgete kend werden. De scheidsrechters hebben de waar schuwing van de voetbalbond let terlijk gevolgd, want tijdens dezelfde periode verleden jaar waren de cij fers respectievelijk slechts 20 en 100. De spelers namen deze ,,te overij verige" opmerking kwalijk, met het het gevolg dat de beroepsvoetbal bond waarschijnlijk opgeroepen zal worden om vrede met de scheids rechters en spelers te sluiten. De spelers spelen met meer energie dan ooit tevoren, want met onbe perkte salarissen is er heel wat te winnen. Maar zij beweren dat de scheidsrechters hun geest doden met de manier waarop zij nu te werk gaan. De leiders van de voetbalbond zeggen echter: „Het publiek betaalt niet om een vertoon van kribbigheid en onsportiviteit te zien, en het is de taak van de scheidsrechters om het uit te roeien. Zij hebben onze steun." De secretaris van de beroepsvoet- bal-bond, Cliff Lloyd, zegt: „Wij zijn bezorgd over het stijgend aantal na men dat opgetekend wordt, en wij houden de situatie in het oog. Ik vind niet dat het een goed teken is als scheidsrechters geen wedstrijden kunnen leiden en respect afdwingen zonder namen te moeten opteke nen." De persoonlijke mening van Lloyd is: „Sommige hedendaagse scheidsrechters zijn niet zo goed méér." Chris Buckley, voorzitter van de eerste-divisieploeg Aston Villa waar van twee spelers het veld afgestuurd zijn tijdens dit seizoen, had dezelfde mening. ROELOFS, de bekende Brabantse atleet, is tweede geworden in een te Tegelen gehouden cross. Eerste werd de Limburger Vos. Hij legde de 6 kilometer af in 20 min. 23.9 sec. Er kwamen 133 atleten aan de start- Regeringsautoriteiten in Bonn vrezen dat de communisten van plan zijn hun zakken te spekken door manipulaties met de voedselpakket ten, die Westduitsers naar vrienden en familieleden in Oost-Duitsland sturen. Volgens de autoriteiten wil de Oostduitse regering de geschenk zendingen gaan controleren. Als dat gebeurt zal zij de Oostduitsers beroven van het enige waar zij nog verlangend naar uit kunnen zien. zendingen via de Genex wil laten lopen, een procedure, die de Oostduitsers har de westerse valuta zou opleveren die ze „hard" nodig hebben maar waarvoor ze slechts minderwaardige, Oostduitse pro- dukten zouden leveren. Bonn verwacht dat de nieuwe regeling na Kerstmis van kracht zal worden. Wolfensberger zegt dat hij maar tien Genex-pakketten per maand naar Oost- Duitsland laat sturen. Hy zendt er on geveer honderd per maand naar andere satellietlanden. Hy beschikt zelf niet over de goederen. De orders die hij ont vangt, zendt hy door naar Oost-Berlijn, dat de pakketten verzendt. Behalve dus Voordat de Berlynse muur werd op getrokken zonden de Westduitsers 36 mil joen voedselpakketten per jaar naar Oost-Duitsland. Nadat de muur gebouwd was steeg het aantal zendingen met tien miljoen. Dit jaar verwacht men meer dan vyftig miljoen geschenkzendingen. Miljoenen Oostduitsers zouden nooit luxe artikelen te zien krijgen als zij niet af en toe een pakketje uit het westen kregen. Oostduitsers beschouwen goede koffie, cacao, melkchocolade, behoorlij ke tabak, sigaretten, vet, zuidvruchten, kaas, melk- en eierpoeder als luxe ar tikelen. Westduitsers sturen ook nieuwe en gebruikte kleding naar de Sovjet-zo ne. Kleding moet officieel gedesinfecteerd worden op bevel van het Oostduitse be wind. Speciale Westduitse inrichtingen doen dat gratis. De Westduitsers maken zich zorgen over de geschenkzendingen. Zij geloven dat de Oostduitsers de zendingen zullen ver bieden tenzij de pakketten via de Ge nex, een Oostduitse organisatie, gezon den worden. De Genex is gevestigd in Oost-Berlijn en heeft twee vertegenwoor digers in Zwitserland. Het zijn Max Wol fensberger in Zürich en Herbert van Moos in Lüzern. Westduitsers kunnen pakketten naar Oost-Duitsland en andere satellietlanden sturen via de Genex-vertegenwoordigers in Zwitserland. Er worden dan echter geen Westduitse artikelen gezonden maar Oostduitse produkten, die met harde westerse valuta betaald moeten worden. Bonn vreest nu, dat Oost-Duitsland alle (Advertentie) neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. voedsel kan men ook Oostduitse kleding, fietsen, auto's, meubilair en andere goe deren sturen, zegt Wolfensberger. Von Moos zegt, dat hij het drukker heeft dan Wolfensberger. Hij krijgt on geveer duizend orders per maand voor Oost-Duitsland. Genex-pakketten kosten van zeven tot 65 gulden. Een pakket van 25 gulden bevat twee pond Oostduitse koffie, een kwart pond cacao, twee pond boter en twee pond suiker. Duurdere pakketten bevatten zalm, melkpoeder, ananas en thee. Er zijn nu al strenge Oostduitse voor schriften op verzending van pakketten. Geen pakket mag bijvoorbeeld meer voedsel bevatten dan wat een persoon in een maand kan opeten. En een pak ket aan oom Emil wordt in beslag ge nomen als er een damesblouse inzit. Me- dicijnen mogen niet naar Oost-Duitsland verzonden worden. Bonn noemt deze be paling onmenselijk. Want medicijnen zijn schaars en slecht van kwaliteit in Oost- Duitsland. (Upi) Zal Engeland dan eindelijk een bui tenlander aantrekken als manager van het Engelse elftal? Zeker is het nog niet, maar het ziet er toch wel naar uit. Het Israëlische blad „Yediot Ahronot" meldt namelijk dat de Hongaar Gyula Mandy, thans trainer van het 'elftal van Israël, een aanbieding van de Engelse voetbalbond heeft aanvaard om als ma nager samen met coach Allen Wade, de dezer dagen genoemde coach, te werken aan de opbouw van het Engelse voet bal. De F.A. zou de Hongaar een maand salaris van 500 pond (ruim 5000 gulden) het dubbele van hetgeen de Israë lische voetbalbond hem thans betaalt hebben aangeboden, alsmede een bedrag van 2000 pond sterling ineens, voor het sluiten van een contract dat een loop tijd van slechts één jaar heeft. In juni 1963, als zijn huidige contract is afgelo pen, zou Mandy in dienst treden van de F.A. Ex-Tour de France-crack Louison Bo- bet (links) heejt met een bijzondere verzameling ploegmaten een rit door Parijs gemaakt. Zijn ploeg bestond ditmaal uit charmante jongedames uit Frankrijk, Engeland, Venezuela en de V.S., die door de Parijse modevorst Jacques Heim in moderne jietspakjes waren gestoken. We zien het gezel schap hier op de Avenue Foch bij de Place de l'Etoile tegen de achtergrond van de Are de Triomphe. Waarom dit allemaal gebeurde vraagt u? Ja, waar om eigenlijk?? Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Haagse Overdekte Kunst ijsbaan Hoky wordt op woensdag 24 oktober een gala-avond kunstryden ge organiseerd waaraan door de hieronder volgende Europese kunstryders (sters) wordt deelgenomen. Sjoukje Dijkstra, wereld-, Europees- en Nederlands kampioene, Wouter Tole do, Nederlands kampioen, J. en N. Wolff Nederlands kampioen ijsdansen; Marian ne Fesevur, Nederlands jr. kampioene. België: Manja Boumans, Belgisch jr.- kampioene. Engeland: Diana Clifton- Peach, Engels kampioene; Linda Shear man en Michael Philips, Engelands kam pioen ijsdansen. Duitsland: Marika Kili- us en Hans Jurgen Baumler, Europees kampioen. EREDIVISIE Willem II-DOS, PSV-de Volewijckers, Fortuna '54-Blauw Wit, Heracles-Spcl. Enschede, Ajax-Sparta, Volendam-MVV, ADO-GVAV, Feijenoord-NAC. EERSTE DIVISIE RBC-Schev. H. Sport, Veendam-DHC, Roda JC-VVV, Ensch. Boys-Go Ahead, DWS-Excelsior, Velox-Sittardia, Elink- wijk-Eindhoven, Fortuna Vl.-Limburgia. 2E DIVISIE A Be Quick-Vitesse, Stormvogels-Alkmaar, Oldenzaal-Zwolse Boys, Tubantia-Zwar- temeer, AGOW-Leeuwarden, de Graaf schap-VSV, Wageningen-KFC, Heeren- veen-NEC. 2E DIVISIE B Baronie-Hermes DVS, EDO-HVC, Xer- xes-DFC, Hilversum-Helmondia '55, PEC-Wilhelmina, RCH-'t Gooi, SW- Haarlem, BW-NOAD. RES. IE DIVISIE NAC 2-ADO 2, GVAV 2-Volendam 2, Ex celsior 2-Ajax 2, Spel. Enschede 2-DWS 2 Go Ahead 2-Feijenoord 2, Blauw Wit 2- ZFC 2, Willem II 2-PSV 2, Sparta 2- Veendam 2. RES. 2E DIVISIE B NEC 2-Wageningen 2, DFC 2-BW 2, DHC 2-Fortuna VI. 2, DOS 2-Xerxes 2, Vitesse 2-Hermes DVS 2, Wilhelmina 2- Schev. H. Sport 2. RES 2E DIVISIE C NOAD 2-RBC 2, Eindhoven 2-Longa 2, Sittardia 2-Fortuna '54 2, Helmondia 2- Roda JC 2, VW 2-Baronie 2. LANDELIJKE JEUGDCOMP. „BETAALD" 20 OKT. AFD. B BW-VW, Limburgia-Roda JC, Fortuna '54-MW, Eindhoven-Sittardia, PSV-Wil- helmina. AFD. E Willem II-Xerxes, RBC-NOAD, Baronie- Feijenoord, Longa-Excelsior, Sparta- DFC. over prijzen, typen, capaciteiten en uit voeringen? Vraag dan door middel van de antwoordkaart onze gratis kleuren, folder aan. AAN BECKING BONGERS N V. TE ULFT Zend mij geheel vrijblijvend uw kleurenfolder over Bocal haarden. xr< on JU Naam: Adres: Woonplaats: Verzenden In open «nveloppe, gefrankeerd met 4 cent. HAARDEN' VAN BECKING BONGERS N.V. ULFT le klas A: Pumersteijn-Gouda. DCG Watergraafsmeer, AFC-Kon. HFC, UW. JOS, HRC-de Spartaan, Hollandia-OSV, le klas B: SVW-Slikkerveer, Quick- CW, Laakkwartier-Overmaas USV- Spartaan '20, ONA-DCV, TSC-Ufiitas, le klas C: Emmen-KSC. Germanicus- PJC, Rood Geel-WW, Oosterparkers- Jubbega, Zwaagwesteinde-Sneek, Veloci- tas-Neptunia. le klas D: WVC-DOS '19, Leones-Rig- tersbleek, Vosta-Quick '20, Dinxperlo- Hengelo, ESCA-Rheden, Quick N-ZAC. le klas E: Valkenswaard-Boxtel, Vlis- Helmond-Brabantia, TOP-Tongelre, MOC '17-Alliance, de Spechten-de Valk. le klas F: Spel. Irene-Chevremont, Spel. WW '28-Minor, Standaard-Wau- bachse Boys, Heer-Wilhelmina '08, Ble rick-Rios '31- 2e klas A: Reusel Sport-SARTO, Ta- xandria-OSS '20, Sparta '25-Gemert, St. Mich. Gestel-RAC, Budel-Best Vooruit, UDI '19-Bladella. 2e klas B: Steenbergen-Uno Animo, Internos-Hontenisse, Rood Wi+ W-Mid delburg, HW 24-Veerse Boys, DESK- Zeeland Sport, Terneuzen-Roosendaal. 3e klas B: Zwaluw VFC-Concordia SVD RKJW-Berghem Sport, RWB-RKC RKSVA-OJC, GVV-Vlijmense Boys, RK DVC-Blauw Geel '38. 3e klas C: Hilvaria-Gloria, RKWU- WSC, TAC-Dongen, Baardwijk-VES '35, VOAB-WVO, Gilze-SCO. 3e klas D: Grenswachters-DOSKO Nw Borgvliet-Kaaise Boys, Zeelandia-Axel, ODIO-Meto, RKFC-RCS, Goes-BSO. 4e klas B: Jan van Arckel-Linge Boys, Haarsteeg-Buren, TGG-OVH, Zalt Bom- mel-RKOSC, Rhode-Heusden. 4e klas E: RKSSS-Berkdijk, Zundert- Gudok. Velocitas 31-GSBW Hieronymus- Ons Vios, SVG-Nevelo, Right 'Oh-Oister- wijk. 4e klas F: Boeimeer-DHV, Groen Wit- Madese Boys, Breda-Raamsdonk VCW- SET, Virtus-Bavel. 4e Klas G: de Schutters-NVS, Burgh- Cluzona, SC Gastel-Sprundel, Oudemo- len-NSV, Vosmeer-Zierikzee, Kruisland- Halsteren. 4e klas H: IJzendijke-Clinge, Aarden- burg-STEEN, Lewedorpse Boys-Luctor, Yerseke-Corn Boys, Oostburg-Breskens, Biervliet-Koewacht. Rvs. le klas: de Valk 2-Eindhoven 3, Willem II 3-NAC 3, PSV 3-NOAD 3, Mid delburg 2-TSC 2, BW 3-lnternos 2, Bra- bantia 2-Vlissingen 2. Res. 2e klas A: RKTW 2-Valkens- waard 2, Best Vooruit 2-Brabantia 3 Woensel 2-PSV 4, Veerse Boys 2-HeD mond 2, WSC 2-Veloc 2, Helmondia '55 3- Taxandria 2, Schijndel 2-DESK 2. Res. 2e klas B: Baronie 3-Loncn 3 ?SJ.2:Bontenj5se 2, Vlissingen 3-Axel 2. Middelburg 3-Goes 2, HW '24 2-Zeeland Sport 2. Corn Boys 2-Roosendaal 2 Res. 3e klas B: OJC 2-ODC 2 Dongen 2-TOP 2, OSS '20 2-Sparta '25 2, Concor dia SVD 2-Uno Animo 2, RKC 2-Sarto 2 Res. 3e klas C: Internos 3-MOC '17 2 nn<?i?neo2ïnOAB 2' ?AC 2-Terneuzen 2.' DOSKO 2-Vlissmgen 4.

de Stem | 1962 | | pagina 7