Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Wat en Waar Wedgwood SAS VAN GENT VANDAAG MUZIEKFESTIVAL-STAD JURIDISCH STEEKSPEL OVER EEN VUURWAPEN Burgemeester Kolff opent Raiffeisenbank Vlissingen Controle op café-bezoek MIDDELBURG Reeks lezingen voor katholieke Middenstandsbond Dagblad De Stem VLISSINGEN GOES Streekverbeterings- commissie ging uit Minder oesters verzonden dan vorig jaar Parenbridge in Terneuzen Op 8 december te Goes J aarver gader ing Wit Gele Kruis Zeeuwse collecte Stichting Zeeland doet beroep op het bedrijfsleven Ogentest voor Zeeuwse weggebruikers Rechtbank Middelburg EXAMENS AANBESTEDINGEN Doktersdiensten Dierenartsen HOOGWATER TFT* TV/ Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 (Van onze verslaggever) Door een sleutel in het slot rond te draaien open de gistermiddag burge meester mr. B. Kolff let terlijk en figuurlijk ne nieuwe vestiging van de Coöperatieve Boerenleen bank „Oost- en West-Sou burg" te Vlissingen, die gevestigd is aan de Paul Krugerstraat. Na te zijn verwelkomd door de voorzitter van het bestuur, de heer J. Be- suijen, bezichtigde het ge zelschap genodigden, waar onder ook de wethouders F. Smit en C. Gillissen Verschage van Vlissingen en F. Leenhouts van O.- en W.-Souburg het nieuwe bankgebouw, dat door de vele bloemstukken een zeer fleurig aanzien had gekregen. In een toespraak tot de genodigden, tijdens een bij eenkomst later in restau rant Delta gehouden, sprak de heer Besuyen z'n vreug de uit over de voorspoedi ge geboorte dezer „klein dochter" van de Souburgse vestiging. Na geruime tijd van voorbereiding kon 2 jaar geleden met de de finitieve uitwerking van de plannen worden begonnen. Hij dankte het gemeentebestuur voor de verleende medewerking, vooral bij de aankoop van de twee dubbele wonin gen juist tegenover het in aanbouw zijn de raadhuis. Hij twijfelde niet aan de bestaansmogelijkheid van een boeren- leenbank-raiffeisenbank in Vlissingen. ,Nu hebben reeds 160 inwoners van Vlis singen een relatie met onze bank", al dus de heer Besuyen. Burgemeester mr. B. Kolff betuigde zijn spijt over het feit, dat de weinige landbouwbedrijven die Vlissingen bezat, Op een te Middelburg in het restau rant de „Eendracht" gehouden verga dering van de Katholieke Middenstands bond was het voornaamste' punt van de agenda, het op 6 en 7 november van dit jaar te houden congres, in het kader van het 20-jarig jubileum van de Neder landse Katholieke Middenstandsbond. Naar dit tweedaags congres dat te Amsterdam zal worden gehouden, zullen worden afgevaardigd de heren Rozen mond en Roovers voor de afdeling Mid delburg. Op dit congres, dat in het te ken van de midden- en kleine bedrijven in de Economische Europese Gemeen schap staat, zal worden gesproken door de vice-voorzitter van de hoge E G.K.S. de heer Koppé, over het onderwerp „be tekenis Europese eenwording midden, en kleine bedrijven." Een ander punt van bespreking in de ze vergadering was het oprichten van een loterijcommissie voor een gezamen lijke winkeliersactie. Hierin werden ge kozen de heren Poppe en Roovers. Veel aandacht werd er ook besteed aan een wet voor de middenstand, waar voor men de komende wintermaanden een politicus wil laten komen spreken over „hoe komt er een wet tot stand voor de Middenstand". Overigens staan er 10 lezingen, die te Goes zullen worden gehouden, op het winterprogramma. De ze lezingen zullen worden gehouden over de moderne ondernemingsvormen. Vijf avonden zullen worden gehouden over economische vraagstukken en vijf avon den over politiek, sociaal en cultureel gebied. Deze vruchtbare en prettige ver gadering werd besloten met een rond vraag. OUDSTE LID VAN ZWEEFVLIEGCLUB GEBREVETTEERD Het oudste lid van de Walcherse Zweefvliegclub, de 51-jarige heer N. M. Hoencamp uit Middelburg behaalde een dezer dagen zijn brevet voor het zweef vliegen. Voor dit bewijs moest hij een examen afleggen gehouden te Woens- drecht, waar hij ondermeer een aantal doellandingen en vluchten moest ma ken. Ook over zijn theoretische kennis in zake de Nederlandse luchtvaartvoor schriften, elementaire meteorologie en constructie en gebruik van het zweef vliegtuig werd de heer Hoencamp aan de tand gevoeld. Hoewel het geen unicum is, komt het in de zweefvliegsport niet vaak voor dat op deze leeftijd nog het zweefvliegbewijs wordt behaald. De heer Hoencamp is twee jaar geleden met deze sport begonnen. BAZAAR VOOR DIERENASIEL Het z.g. Miauw Comité houdt in de So ciëteit de Vergenoeging op de Markt een driedaagse bazaar. Het comité wil met deze bazaar, die tot hedenavond geopend is, gelden bijeen brengen om voorzienin gen te kunnen financieren die nodig zijn in het instrumentarium van de operatie- de behandelkamer van het dierenasiel, eengebracht voor uitbreiding van het Het comité heeft al eerder gelden bij dierenasiel aan de Oostperkweg. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur Exploitatie- Het gebouw van de Raiffeisenbank. door uitbreidingsplannen van de kaart zijn geveegd. Hij was er echter van overtuigd dat de Raiffeisenbank, naast de vele bankondernemingen die de stad al bezit een belangrijke functie zal heb ben te vervullen. (Van onze verslaggever) Het rapport van de Vlissingse gemeen tepolitie vermeldt over de maand septem ber 47 misdrijven waarvan er 31 konden worden opgelost. Van de twee gepleegde inbraken kon 1 geval worden opgehel derd. Recherche en kinderpolitie maakten te gen 33 personen een proces-verbaal op. Opnieuw is hierbij opvallend het aantal minderjarigen, n.l. 28. De aard van de door deze personen bedreven misdrijven bestond voor het grootste gedeelte uit diefstallen, n.l. 21. Van de 17 vermiste rijwielen konden er 11 worden terugge bracht. Ook de drie vermiste bromfiet sen werden teruggevonden. Gedurende de maand september zijn voor het eerst strenge controles op ge legenheden met verlofvergunningen ge houden. Dat deze controles bepaald geen overbodige luxe zijn, blijkt wel uit het feit dat bij een inspectie door de kin derpolitie niet minder dan dertien min derjarigen verwijderd werden. De ouders van deze jongelui worden allen schriftelijk door de kinderpolitie ver wittigd met een vermaning op hun kin deren toe te zien. De houders van de vergunningen zijn er bij deze eerste steekproeven nog met een waarschuwing afgekomen. In totaal deden zich 24 aanrijdingen voor waarbij 1 persoon zwaar werd ge wond. BEDRIJFSCONCERT IN SCHELDEK W ARTIER De directie van de Kon. Mij. „De Schelde", zal voor de tweede maal, het personeel een concert aanbieden. Even als verleden jaar is „de Vereniging voor Instrumentale Muziek" uit Middelburg, bereid gevonden in het Scheldekwartier op te treden. De verwachtingen zijn zeer hoog gespannen, mede doordat deze zestig musici enkele opmerkelijke suc cessen hebben geboekt. Dirigent Jan Out heeft er nog voor gezorgd, dat een be kend violisten-echtpaar, Bouw Lemkes en Jeanne Vos, solistische medewerking zal verlenen. Verder speelt het Symfonie-orkest nog het bekende „Watermusic" van Handel en de 4e symfonie van Dvorak. Bouw Lemkes en Jeanne Vos spelen o.a. het dubbelconcert van Johan Sebastian Bach Openingsbal „Instuif" Zaterdag a.s. beginnen de Vlissingse Instuivers het nieuwe seizoen met een groot openingsbal in de St.-Petrussehool. Aan de avond wordt meegewerkt door de bekende band „Lazy River Six" on der leiding van André van Schaik. De Instuif is inmiddels ook van een geheel nieuw bestuur voorzien. Voorzit ter werd W. de Meurichy en secretaresse mej. H. van Strien. OPENING U.T.S. Dr. ir. Q. den Hollander zal op zater dag 27 oktober a.s. aan de Marconiweg de officiële opening verrichten van de nieuwe gemeentelijke uitgebreid techni sche school. JEUGDIGE DIEFJES Twee Amsterdamse jongens van vijf tien en zestien jaar hebben gisteren middag, tezamen met een drietal kor nuiten van ongeveer gelijke leeftijd, een portemonnee met f 30,. ontvreemd. Zij eigenden zich het geld toe in het Ka tholiek Militair Tehuis aan de Hellebaar dierstraat. De politie kon korte tijd later de jeugdige dieven aanhouden. De twee Amsterdammertjes worden deze mor gen op de trein gezet naar hun woon plaats. Graauw GOUDEN BRUILOFT Op maandag 22 oktober aanstaande ho pen P. Waelpoel en M. Streijdonck hun vijftigjarig huwelijksfeest te vieren. Ofschoon hun huwelijk niet met kin deren werd gezegend, zal het er toch druk zijn bij hun gouden feest. Omdat het bij de vele familieleden die voor het grootste deel in Limurg in de mijn streek wonen, onmogelijk is om op de juiste datum naar het feest te komen, hebben ze besloten om op zaterdag 20 oktober de plechtigheid te herdenken. De dag zal begonnen worden met een H. Mis om 9 uur, waarna men zich zal verenigen in de zaal van de heer P. de Caluwé op de Oude Kaai, waar de dag zal worden doorgebracht. Alhoewel het gouden paar geen prijs stelde op een buurtfeest, zal het zeker niet aan belangstelling en meeleven ont breken. ALSTEINPOLDER KRIJGT LICHT Tijdens de laatste raadsvergadering is besloten ook de Alsteinpolder aan te sluiten op het elektriciteitsnet. Een tweede besluit van grote importantie was de verhogiging van de straatbelas ting van 6 tot 10 op gebouwd en van 3 tot 6 op ongebouwd. De raad ziet zich hiertoe genoodzaakt om brood nodige voorzieningen te kunnen finan cieren. De gemeente Hulst vraagt voor hulpverlening bij brand 4,per uur tot een maximum van 80,Na enig overleg toonde de raad zich bereid tot een vergoeding van 3,50 per uur en een maximum van 70, Een achttal woningen zal onbewoon baar verklaard worden. Eén woning werd van de desbetreffende lijst afge voerd. Een schier eindeloze serie verzoeken om subsidie passeerde de raad. Die voor de r.-k. lagere school ten behoeve van een vakonderwijzeres in hand werken werd verlaagd tot 500, Volgend jaar zal de gehele subsidie komen te vervallen. De begroting voor 1963 werd goedgekeurd. Burgemeester De Nijs en wethouder Staal werden benoemd tot resp. ver tegenwoordiger en plaatsvervanger bij de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Met algemene stemmen werden P. van Troost, J. Willeens, Ph. Verras, Th. van Campen, R. Delforge en F. Roctus benoemd tot leden van de woonruimtewet-commissie- Op verzoek van een zakenman wordt overwogen de stopplaats van de bus van de kerk te verplaatsen naar elders. Getracht zal worden verandering aan te brengen in de route van de bus verbinding Graauw Hulst, zulks ten behoeve van patiënten van het zieken huis en hun bezoekers. (Advertentie) Korte Nieuwstiaat 21 HULST - Tel. 2478 (Advertentie) Sluiskil NIEUWE CURSUS E.H.B.O. Op 15 oktober a.s. begint in de zaal van de nieuwe brandweer-kazerne een nieuwe cursus E.H.B.O. Onder leiding van dokter Wechelaar en met als instructrice mevrouw Lipjes de Wolf. St.'Jansteen CONTACTAVOND JEUGD RODE KRUIS In de Titus Brandsma Zaal van de V.G.L.O. School zal woensdag a.s. een contactavond van het Jeugd Rode Kruis worden gehouden. Mej- M.E. van Dyk, provinciale func tionaris van het Rode Kruis zal een uiteenzetting geven over het Jeugd Ro de Kruis, een en ander toegelicht door tentoonstellingsmateriaal, terwijl kleu rendia's zullen vertoond worden. BEZOEKT HET TESTSTATION TE GOES VAN 15—20 OKTOBER i GROTE MARKT 24 Te Middelburg de testwagen GROTE MARKT 18 en 19 oktober voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2ïi mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1.60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) De streekverbeteringcommissie gaat nog steeds door met haar werkzaamhe den. Teneinde een goed overzicht te krijgen van de diverse bedrijven werd door de commissie een uitstapje geor ganiseerd om verschillende bedrijven te bezichtigen. Zo werd een bezoek gebracht aan de varkenshokken van de landbouwer Jos- Seghers en aan het melkvee van land bouwer Jos Ferket, beiden te Clinge. Over de ontwikkeling van het melkvee werd het een en ander besproken. Ver volgens voer de reis naar de textielfa brieken van de N.V. Clitex. Het gezel schap werd onder deskundige leiding door de fabrieken rondgeleid. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan de prachtige nieuwe schuur van de land bouwer Jos. de Smet, te Clinge. Deze schuur kan werkelijk dienen als model voor vele andere bedrijven. CONTACTAVOND WILHELMINAFONDS De itfdeling Goes van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrij ding heeft in restaurant De Landbouw een contactavond gehouden voor haar medewerkers. Tijdens deze avond werd de opbrengst van de op 7 sept. jl. te Goes gehouden collecte bekendgemaakt. Deze bedroeg f 2384,24 hetgeen enkele honderden gul dens meer is dan de inzameling van het vorige jaar. De aanwezigen op deze contactavond genoten vervolgens van een interessant kleurenfilmprogramma, dat hen werd gebracht door de heer H. van Wijk van het Centraal Bureau van het Kon. Wil helminafonds uit Amsterdam. Vertoond werd o.a. de film „Verloren grenzen." Hansweert JAARVERGADERING „SPORTLUST" Maandagavond om 8 uur zal de gym nastiekvereniging „Sportlust" haar jaar vergadering houden. Deze bijeenkomst zal plaatsvindenin het dorpshuis „Kaj Munk". De activiteiten voor het komende sei zoen zullen nader onder de loep geno men worden, terwijl men ook een terug blik zal werpen op het afgelopen sei- K.A.B. CONTACTAVOND In het dorpshuis „Kaj Munk" heeft de plaatselijke afdeling der K.A.B. haar eerste contactavond in het winterseizoen 1962-1963 gehouden. De belangstelling hiervoor was bijzonder gering, zodat men nog niet kon komen tot het spelen van kaart en biljart in competitieverband. De eerstvolgende bijeenkomst die ge houden zal worden zullen de leden der K.A.B. een herinnering krijgen in de vorm van een convocatie voor de dan komende contactavond, waardoor men de belangstelling hoopt te vergroten. Ka pel Ie PUBLIEKE VERKOPING Ten overstaan van notaris J. C. Kram werd in hotel „De Zwaan" te Kapelle publiek verkocht ten verzoeke van de erven mevrouw Timmer-de Jonge, een woonhuis aan het Kerkplein no. 63 te Kapelle, groot 3 a 60 ca. Hoogste inschrijver was de heer A Hollestelle te Yerseke voor f 5555,Ko per A. Beusenberg te Kapelle voor f7025 PLATTELANDSVROUWEN Onder leiding van mevr. Mieras-de Vos heeft de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse vergadering gehou den. Tijdens deze bijeenkomst sprak de heer Schoenmakers uit Zoutelande over een reis welke hij heeft gemaakt naar Marok ko. Aan de hand van fraaie kleurendia's vertelde hij over het leven en de levens gewoonten in dit land. Rilland'Bath AFSCHEID ZUSTER VOS Deze week werd het afscheid gevierd van zuster J. L. Vos in de foyer van het Dorpshuis „Luctor et Emergo". Zuster Vos is hier ruim 15 jaar wijk verpleegster geweest van het Groene Kruis. Ze heeft altijd lief en leed met de mensen van Rilland gedeeld. Vele mensen kwamen in het dorpshuis afscheid nemen van zuster Vos, die van haar pensioen gaat genieten in haar ge boorteplaats Sprang-Capelle. Burgemeester J. C. W. Jobse opende de rij van sprekers, als voorzitter van de Groene Kruis-afdeling. Na een toe spraak over de lange reeks werkzaamhe den van de scheidende zuster bood hij haar een enveloppe met inhoud aan. Hierna sprak mevrouw Lambrechtse namens de burgerij, zij overhandigde een mooi bergmeubel. Zij sprak daarbij de hoop uit, dat de zuster van een wel verdiende rust zal mogen genieten. Aan de nieuwe wijkverpleegster bood Westdorpe HEROPVOERING Wegens overgrote belangstelling zal de bonte avond, die door de plaatselijke afdeling EHBO in verband met haar 12V2-jarig bestaan werd opgevoerd, he denavond weer worden gespeeld. De toegang is uitsluitend voor leden en do nateurs. GYMNASTIEKONDERWIJS Voortaan zal het gymnastiekonderwijs van de lagere school worden gegeven in de grote zaal van het verenigingsgebouw Concordia. Deze week is het gloed nieuwe onderwijsmateriaal aangekomen. Tegen de achterwand van de zaal zijn klimrekken geplaatst. VERKEERSDRUKTE Nu de bietencampagne weer aan de gang is, is het een grote drukte op de Graafjansdijk. De hele dag rijden grote vrachtwagens af en aan naar de suiker fabrieken te Sas van Gent. Bij het op en afkomen van de werkmensen ziet men zeer veel bromfietsers voorbijtrek ken. Speciaal voor deze mensen is het raadzaam de maximum-snelheid in de gaten te houden, temeer daar de plaat selijke rijkspolitie sedert kort „gemoto riseerd" is. Oesterverzending uit Yerseke over sep tember 1962: Nederland 99.195 stuks (v.j. 13.670 stuks), België 1.121.365 (1,650.000); Frankrijk 318.100 1414.750), Duitsland 131.510 (165.475), Engeland 86.080 (158.646), Zwitserland 60.150 (51.900), diverse landen 3.950 (5.450). Totaal: 1.820.350 stuks (v.j. 2.310.712 stuks) Er dient rekening te worden gehouden met het feit, dat vorig jaar het seizoen op 8 september en dit jaar op 15 sep tember begon. Vandaag wordt in het kader van het vijftig-jarig bestaan van de N.V. Stijfsel en glucosefabriek te Sas van Gent een groots opgezet muziekfestival gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door niet minder dan zes grote korpsen. Het programma is zo ingedeeld, dat over de gehele dag verspreid de verschil lende korpsen zullen optreden. Om tien uur beginnen de Huzaren van Gent met een muzikale rondgang door de gemeente, na de middag zullen Het Schalmeien korps „Glück auf" uit Heerlerheide en de koninklijke harmonie „Amicitia" uit Steenbergen de bewoners en de bezoe kers van onze gemeente laten genieten van hun muzikale rondgangen, terwijl geven. Op de Grote Markt het schal zij na hun rciidgang elk een grote show meienkorps „Gück auf" en op de kleine markt de harmonie „Amicitia". De show van „Glück auf" zal plaatshebben om on ongeveer kwart over drie en de show van „Amicitia" om ongeveer kwart voor Van kwart over vier tot vijf uur zal de jeugddrumband „De Schotjes" uit Tilburg rondtrekken waarna ook weer een show volgt. Om zeven uur 's avonds trekken „De Unie" uit Breda en onze plaatselijke har monie „De Verenigde Vrienden" rond. De dag zal zeer feestelijk worden be sloten met een grote taptoe door „De Unie" uit Breda op het plein bij het kiosk-park, en niet zoals eerder gemeld op de Grote Markt. Deze taptoe zal beginnen om half negen. 's Middags zal er voor de schooljeugd in het sociaal gebouw van de fabriek een opvoering worden gegeven van „De Verdwaalde Prinses" door Pipo de Clown, bijgestaan door Mammaloe. De kinderen vertrekken in optocht van de scholen, voorafgegaan door de jeugd drumband uit Terneuzen, naar het sociale gebouw van de fabriek. Burgemeester en wethouders en de raad van Sas van Gent hebben de direc tie en de leden van de staf van het ju bilerend bedrijf uitgenodigd voor een of ficiële ontvangst op het stadhuis. Doordat aan het gehele feest rondom dit jubileum een plaatselijk cachet is gegeven heeft het gemeentebestuur ge meend tegenover deze, van gemeen* schapszin getuigende geste, een ontvangst uit te moeten schrijven. De eerste parenwedstrijd voor de Ned. Bridge Bond werd in hotel „Rot- terdam" te Terneuzen gehouden. De uit slag luidt: Hoofdklasse: 1 hr. en mw. Mulder, Terneuzen 63 m.p.; 2 h.h. Pijma-Simpe- laar, Luctor 60,5; 3. h.h. v- d. Goes-B. IJsebaert, Luctor 57; 4 h.h. Kruishoop-de Klerk, Terneuzen 55,5; 5 d.d. Maat-v. d. Dries, Luctor 55,5; 6 h.h. v. Veen-de Smet, Oostburg 52,5; 7 h.h. v. d- Poel- R. IJsebaert 51,5; 8. hr. en mw. Voor hans, Luctor 49; 9 h.h. Ranschaert-Re- mery. Sas 48,5; 10. h.h. Al-Cattoir, Sas 47 Eerste klasse: 1 hr. en mw. Denie, Terneuzen 69; 2 mej. Jurry-hr. Gielen, Terneuzen 59,5; 3 h.h. Geerling-Gernts Sas 55,5; 4 h.h. Franken-Teunissen. Luctor 53,5; 5 hr. en mw. Robijn, Luctor 53; 6 h.h. de Bruijn-Geene, Luctor 52,5; 7. h.h. Belderok-de Snoo, Oostburg 52; 8. hr. en mw. de Jong, Hulst 51,5; 9. h.h. Belderok jr.-van Hijfte, Oostburg 50; 10. h.h. Andriessen-v. d. Steen, Luc- tor 43 5. Tweede klasse: (systeem Mitchell): N/Z.: 1 h.h. Rozenkrans-v. d. Velden, Oostburg 76,5; 2 h.h. Drok-Jurry. Ter neuzen 69; 3 d.d. Verschelling-Wijne, Luctor 58; 4 d-d. de Bruijn-Bakker 57.5; 5. h.h. Ouweneel-Dieleman, Oostburg 53; 6. d.d. Willemstein-van Raalte, Luc tor 46. O/W.: 1. hr. en mw. van den Ouden, Luctor 69; 2 h.h. Bockstael-Verhagen. Sas 65; 3 hr. en mw. Sandrini, Luctor 61; 4 h.h. Verstraeten sr. en jr. 61; 5. d.d. Dekker-Janse, Luctor 57,5; 6. d.d. Belderok-Verstraeten 46,5. De provinciale bond „Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis" zal op zaterdag 8 de cember in hotel de Korenbeurs te Goes zijn jaarvergadering houden, 's Ochtends zal mr. P. Pulles uit Utrecht, secretaris van de nationale federatie van het Wit- Gele Kruis, spreken over het personeels beleid van de plaatselijke Wit-Gele Kruis afdelingen, 's Middags zal het huishoude lijk gedeelte van de agenda worden af gewerkt. zij een bos bloemen aan en zij hoopte, dat de nieuwe zuster het evengoed zal kunnen vinden met de bevolking als zus ter Vos. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer J. J. van Gorsel namens de ouden van dagen. Hierna dankte zuster Vos alle sprekers voor de prachtige cadeaus. Zuster Vos beloofde altijd terug te zul len denken aan de dankbaarheid van de patiënten. Ze uitte nogmaals haar har telijke dank uit voor de prettige samen werking. Tenslotte heette de burgemees ter de nieuwe zuster, mej. S. Zegelaar, van harte welkom. W olph aartsdijk STERK GESLACHT Vandaag viert de heer C. Luikenaar, die op één na de oudste inwoner van Wolphaartsdijk is, zijn 95e verjaardag. Als bijzonderheid vermelden we, dat de oudste inwoner een broer van hem is, de heer J. Luikenaar, die 97 jaar is, ter wijl een andere broer, de heer P, Luike naar 86 jaar is. Alle drie genieten nog een goede gezondheid. De Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk heeft door middel van een brief de dringende aan dacht van het Zeeuwse bedrijfsleven ge vraagd voor de Zeeuwse Collecte, waar van de opbrengst is bestemd vor doel einden op maatschappelijk terrein. De Zeeuwse Collecte, aldus het schrij ven, mag niet worden gezien als een „be delpartij voor een goed doel". Het gaat hier om een financieel instrument, waar we als samenleving nog niet buiten kun nen. Een instrument, dat tevens een be roep doet op onze verantwoordelijkheid vor de vele zaken in onze samenleving, die ondanks de sterk gestegen welvaart nog tusssen kaai en schip dreigen te ge raken. In de brief wordt eraan herinnerd, dat het vorige jaar slechts 76 van de 430 aangeschreven bedrijven een bijdrage aan de Zeeuwse Collecte hebben ver strekt teo bedrage van rond f 2800, „U kunt zelf het beste beoordelen", aldus de brief, „hoe eenvoudig het moet zijn dit bedrag aanzienlijk te verhogen". „Zie goed rij beter" Onder motto „zie goed-rij beter" zal volgende week onder auspiciën van de stichting „Oog en Bril" en het Verbond voor Veilig Verkeer een testwagen door Zeeland rijden. In Goes zal een vast test station worden ondergebracht in het Zeeuws Landbouwhuis op de Grote Markt. Iedere weggebruiker zal zich in de test wagen en het teststation kunnen onder werpen aan een kosteloos onderzoek naar de werking der zeven gezichtsfuncties. De geteste personen zullen een kaart ter hand gesteld krijgen waarop eventue le gebreken vermeld staan. Het onderzoek beweegt zich o.m. op het terrein van de gezichtsscherpte, het schatten van afstanden, nachtblindheid en verblinding, kleuren zien en reactie snelheid. Vorig jaar is men in Nederland met dit onderzoek begonnen. De resultaten waren alarmerend. Bij 49 procent van de fietsers en bij 54 procent van de onder zochte bromfietsers werden een of meer fouten in het gezichtsvermogen ontdekt. Het mobiele teststation zal de volgen de plaatsen aandoen: Zierikzee (donder dag 18 oktober), Middelburg (19 okto ber), Vlissingen (22 en 23 oktober), Ter neuzen (24 oktober) Oostburg (25 okto ber) en Hulst (26 oktober). De wagens zullen dienst doen van 10 uur 's morgens tot ca. vijf uur. Het vaste teststation te Goes zal maan dagmiddag worden geopend. Men zal er terecht kunnen van maandag tot en met vrijdag, telkens van 10 uur tot 7 uur. (Advertentie) (Van onze verslaggever) „Het is niet om oneerbiedig te zijn, maar ik vind dat de kantonrechter klak keloos over deze zaak is heengelopen." Aldus deelde mr. P. C. Adriaansen, de president van de rechtbank mr. Van Em- pel, zijn mening mede over de wijze waarop het kantongerecht de wapen affaire tegen C. uit Heinkenszand had behandeld die met zijn veroordeling, een boete van 200 gulden, geen genoegen had genomen en met steun van zijn raads man in hoger beroep was gegaan. Verdediger mr. Adriaansen, toonde zich vooral verwonderd over het feit, dat de kantonrechter niet eens de moeite had genomen om de machtiging die C. voor zijn wapen, een F.M.-geweer, bezat te onderzoeken. Nummer en merk zijn in overeenstemming met de machtiging, alleen de kolf is veranderd, hetgeen hel wapen weliswaar voor stropen geschikt maakt, gaf mr. Adriaansen toe, maar wat niet strafbaar is. De officier mr. A. W. Rosing, lichtte toe dat bij enkele personen een huis onderzoek was ingesteld, nadat in de omgeving van Wolphaartsdijk was ge stroopt. Bij C. had men een vuurwapen aangetroffen en proces-verbaal opge maakt. Hij was van mening dat de mach tiging niet meer geldt voor het geweer 2oals het na de verandering geworden Op basis van de vuurwapenwet kan geen veroordeling volgen, vervolgde mr. Adriaansen dit juridische steekspel, al leen bij reparatie moet melding worden gemaakt. De achtergrond van de stro perij, die niet bewezen is en die de reden is van de hoge boete, doet hier niet ter Zake. Het valt me tegen van de kantonrechter dat hij geen juist onder zoek instelde, besloot mr. Adriaansen zijn pleidooi. De president besloot tot uitspraak op 24 oktober. Van onze adverteerders S. MEERSCHAERT TE HULST De Gentsestraat in Hulst heeft er gis teren weer een uiterst fraai winkelpand bijgekregen: het gemoderniseerde en uitgebreide gebouw van de heer S. Meerschaert. Waar voorheen het oude pand bestond uit twee kleine gesloten etalages, een voor rookartikelen en een voor stoffen, beschikt de heer Meer schaert thans over de gehele voorgevel als open etalage waardoor men tegelij kertijd de gehele zaak kan overzien. In de nieuwe winkel heeft de exploitant zich gespecialiseerd in herenconfectie, m een ruimte die geheel aan de vele esen van de tijd voldoet. Ook de bui tenzijde heeft een grondige verbetering ondergaan. BELASTINGDIENST Bij een examen in Arnhem slaagde de adspirant-schrijver W. Kriekaard te Krab- bendijke, werkzaam ten kantore van de ontvanger der dir. bel. en acc. te Goes, voor de rang adjunct-commies-titulair. SCHOOL WOLPHAARTSDIJK Het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Goes heeft aanbesteed de bouw van een 2-klassige Chr. kleuterschool te Wolphaartsdijk. De uitslag was: Fa. C. Sinke en zn. te Wolphaartsdijk f 73.239,-; W. Bosschaart te Wolphaarts dijk f 74.627,-; Fa. A. de Blaeij en zn. te Wolph.dijk f 75.900,-; A. den Herder te Wolphaartsdijk f 76.138,-. De gunning werd aangehouden. Dit weekeinde nemen waar: voor Ter neuzen dokter Griek; voor Oostburg en Aardenburg dolAer Hage uit Aarden burg, tel. 01177-366; voor Axel dokter Boor; voor Cadzand, Sluis, Retranche- ment en Zuidzande dokter De Meyer uit Sluis; voor Kloosterzande dokter Terburg; voor Middelburg dokter Rui ter, tel. 2637; voor Vlissingen dokter De Greef. tel. 2121; voor Goes dokter Griep, tel. 5821; voor Kruiningen, Krab- bendijke, Rilland-Bath en HansWeerfc dokter Allewijn, tel. 01130-566; voor Driewegen - 's-Heerenhoek dokter Gel dof, tel. 01195-275; voor Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand dokter Vos, tel. 01198-231; voor Nieuw- dorp en Borssele dokter Kiviet, tel. 01105-203; voor Hoedekenskerke en Kwadendamme dokter Kole, tel. 01193- 262. De dienst dierenartsen is als volgt ge regeld: voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer Cysouw uit Sas van Gent, tel. 01158- 588; voor Oostburg. Sluis en Groede de heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-225; voor Goes en omstreken de heer Elzer- man uit Goes, tel. 5259 en de heer Bo- neschanscher uit Kruiningen, tel. 233. Morgen, zondag 14 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 3.27 en 15.37 uur; Terneuzen 2.31 en 14.46 uur; Vlissingen 2.00 en 14.15 uur; Wemeldinge 4.00 en 16.17 uur. Voor maandag 15 oktober:Hansweert 4.10 en 16.20 uur; Terneuzen 3-12 en 15.29 uur; Vlissingen 2.41 en 14.57 uur; We meldinge 4.43 en 17.00 uur. Pfpf V IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Gebrandmerkt, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur "Toen de hel losbrak DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De duivel om 4 uur KLOOSTERZANDE Selectie-voetbalwedstrijd AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Mister Vlubber, a.l. E. Tieleman 13.30 uur Kalkoenschieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Compagnons in het kwaad, 18 j. W. v. Swaal 15 uur Schieting GOES Schuttershof 14.30 en 20 uur Jeugd- circus Grand 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur De rode kaper kapitein, 14 j. City 20 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 jaar VLISSINGEN Concertgebouw 20 uur Showavond, teenagermuziek Alhambra 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Nachtclub De Groene Spin, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur My geisha Concertgebouw 20 uur De onzichtbare vijand OOSTBURG Ledel 20 uur Een meisje werd aan gerand ANTWERPEN KVO 20 uur Lucia van Lammermoor MIDDELBURG Electro 15.30 en 19.30 uur De rode kaperkapitein, 14 j. City 14.30 uur Hey let's twist, a.l., 20 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 15 uur Loving you, a.l., 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 jaar Luxor 15, 19 en 21 uur Nachtclub De Groene Spin, 14 j. Concertgebouw 20 uur Dansen, 18 j. GOES Grand 15 uur Furie in roze tricot, 14 j., 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 jaar IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Gebrandmerkt, 14 jaar SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Toen de hel losbrak, 17 en 20 uur My geisha DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De duivel om 4 uur HULST fpll- v iif# êmëmMmdtöM&M S. Blommaert 14.30 uur Grote schieting A. Crombeen 9.30 uur Inkorven koppel cours A. Crombeen 16 uur Prijsbolling Bioscoopgebouw 15 en 18 uur Mit Mu- sik ins Paradis, 20.30 uur Compagnons in het kwaad, 18 j. AXEL Het Centrum 15.45 uur Mister Vlubber, a.l., 20 uur Gezworen kameraden, 14j. Gezellcnhuis Openingsbal ZANDBERG P. Leeraert 14.30 uur Schietmg BOSCHKAPELLE A. Stallaert 14.30 uur Grote paling schieting SLUISKIL M. Scheele 15 uur Liggende wip schietihg STOPPELDIJK P. Compiet 18 uur Gróót bal TERNEUZEN Luxor 14 uur De onzichtbare vijand, 16.30 en 20 uur My geisha Concertgebouw 20 uur De onzichtbare vijand OOSTBURG Ledel 14.30 uur Oordeel te Neurenberg, 19. 20 en 21 uur Een meisje werd aan gerand KOEWACHT A. v. Remoortere 14 uur Schieting Don Bosco 19.30 uur Jeugdtoneel GENT KNS 15 en 19.30 uur De koningin en de rebellen ANTWERPEN KVO 14.30 uur Don Carlos; 20 uur Het Rijngoud MIDDELBURG Electro 20 uur De rode kaper kapitein. 14 j. City 20 uur Diamanten bij het ontbijt. 18 jaar vlissingen Luxor 20 uur Nachtclub de Groene Spin. 14 j. Alhambra 20 uur Diamanten bij »et ontbijt. 18 j. Britannia 10 en 14 uur Jeugdvoorstel lingen Het Ned. Jeugdtoneel goes Grand 20 uur Diamanten bij het ontbijt. 18 j. Prins van Oranje 20 uur Driemaal, koekoek, voor ZVU sas van gent Olympia 20 uur My Geisha. AXEL Het Centrum 20 uur Gezworen kame raden, 14 j. hulst Bioscoop gebouw 20 uur Mit Musik lns Paradis terneuzen Luxor 20 uur My geisha OOSTBURG a fi Ledel 20 uur Een meisje werd aan gerand HANSWEERT Kaj Munk 20 uur Jaarvergadering Sportlust

de Stem | 1962 | | pagina 2