Ruilverkaveling Canisvliet kent aantrekkelijke aspecten VELASQUES HANDHAAFT PRIJZEN EN KWALITEIT Vet. STAYENISSE Aantrekkelijkheid van de streek verhogen Katholieke gemeenschap bouwt centrum in Souburg behoudt haven Spitse Studio "-vertolking Harten tweeharten drie 13?° Onderzoek De vuil en Rijn, grillig Peek&Cloppenburg kijken bij de Klerk U vraagt er en slaagt er VOOR AXEL, SAS VAN GENT, WESTDORPE EN ZUIDDORPE Geraamde kosten f 10.218.400 Te Middelburg en Terneuzen Stichting gevormd in snel groeiende Zeeuwse gemeente Installatie eerste ondernemingsraad op Schouwen-Duiveland Vraag daarom Onderling contact N.S. gaan bergen „DeltazancF vervoeren ZESHONDERD LIJNEN MET ENGELAND C3asblat> Pekten» Zeeuwse toernee ,.De kleine Nar" Ir. J. Volkers hoofd Deltadienst van de Rijkswaterstaat HERENMODE-TIP P C-Adelborst DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 (Advertentie) Bankstel met verstelb. t.v.-fauteuil. Bekl. n. keuze, teak armleggers I 995.- Comfort. Bankstel, losse kussens, teakhout armleggers Huiskamer* teakhout, U stoelen, tafel verlengbaar, fraai ruim bergmeubel f 675.- Berken slaapkamer f645.- 3-deurs kast evt. met bovenkast te leveren. Bijpassende toilet- ROTTERDAM Binnenweg 7 Beijerlandselaan 72-78 DEN HAAG Groenmarkt 29 UTRECHT Voorstraat 36-40 VUSSINGEN Oude Markt 9 aan de voet van de St. Jacob DEVENTER Brink 93 (Van onze redacteur). Maandag 29 oktober wordt, zoals reeds eerder gemeld in zaal Concordia te Westdorpe een informatieve vergadering' met belanghebbenden gehouden ter toelichting op het ruilverkave- lingsplan „Canisvliet" dat circa 2320 ha landbouwgrond omvat in de gemeenten Axel, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddope. De totale realisatiekosten zijn geraamd op f 10.218.400.waar van Rijkswaterstaat f 3.600.000.- voor zijn rekening wil nemen, terwijl belanghebbenden een be drag van f 2.088.320 en derden f 208.280 zullen bijdragen, waar na dan nog een tekort resteert van 42 procent voor welk bedrag de Cultuurtechnisch Dienst een rijksbijdrage wil toezeggen wan neer straks de uitslag der te hou den stemming gunstig blijkt te wezen. De beoogde ruilverkaveling gaat vergezeld van een „land schapsplan" waaraan recreatieve doeleinden ten grondslg liggen en waarvan de kosten (f 115.000) door het Rijk worden gedragen. Door de NCB, de ZLM en de ZCBT werd in mei 1960 een aanvraag ingediend voor een ruilverkaveling langs de grens van oost-Z.-Vlaanderen voor een gebied ter grootte van 9320 ha. Deze verkave ling zal in drie gedeelten worden uit gevoerd. te weten: A. het gebied Canis vliet (2320); B. 't gebied Zuiddorpe-Clinge (5000) en C het resterende gebied der Kieldrechtpolders (2000). De betreffende aanvraag vond haar oorzaak in de dwin gende noodzaak van een verbetering der externe produktiefactoren voor de land bouw in deze contreien. De afzonderlijke verkaveling van Ca nisvliet werd nodig geoordeeld vanwege de verschillen in bodemgesteldheid, be- drijfstype, bedrijfsgroottestructuur, ver geleken bij het aangrenzende gebied Zuiddorpe-Clinge. Tevens gold hierby de invloed, die de uitvoering der kanaalverbredingsplan nen Terneuzen-Gent op dit gebied heeft. De agrarische wereld voelde sterk het verlies van circa 300 ha goede cultuur grond tengevolge dezer werkzaamheden. Rijkswaterstaat is inmiddels bereid ge bleken tot het dempen van een deel der in Canisvliet aanwezige kreken en het ophogen van lage percelen met uit het kanaal vrijkomende specie waardoor 41 ha nieuw land zal worden gewonnen en 250 ha kan worden opgehoogd. Een en ander zal echter medio 1963 moeten kun nen beginnen in verband met het werk schema voor de kanaalwerken. Gaat evenwel de ruilverkaveling niet door, dan komt ook het grondbergingsplan te vervallen. In oktober 1961 werd voor het verka velingsplan Canisvliet een voorberei dingscommissie geïnstalleerd, waarna de vele en zeer uiteenlopende aspecten van het plan nauwkeurig werden bestudeerd. De nota van de Rijkslandbouwconsulent voor Z.-Vlaanderen inzake de voor een twéé-mansbedrijf in oostelijk Z.-Vlaan deren gewenste minimum-bedrijfsgrootte is ook voor deze ruilverkaveling als uit gangspunt der plannen gehanteerd. Bij de voorbereidingen is het gewenst geble ken, de gronden buiten beschouwing te laten, waarvoor een onteigeningsproce dure loopt ten behoeve der kanaalver breding. Hetzelfde geldt ten aanzien van het gemeentelijk uitbreidingsplan te Westdorpe. De grote knelpunten in het onder havige verkavelingsgebied liggen op het vlak van de ontsluiting en de wa terbeheersing. Behoudens de hoogst gelegen percelen is het hele gebied drainagebehoeftig! De akkerbouw overweegt hier zeer sterk met 86 pet. van alle cultuurgrond, waarnaast 12 procent grasland en 2 pet. als tuinland in gebruik is. Opvallend is het kleine aantal bedrijven van 1 tot 5 ha en het grote aantal in de categorie van twin tig en méér. Opmerkelijk is ook het hoge percentage pachtgrond (77 pet.). De ontsluiting der gebruikspercelen is over het algemeen slecht. Gunstige uitzonderingen vormen uiteraard de kavels aan goed-verharde wegen. Het ontworpen wegenstelsel is geba seerd op: 1. realisatie van de verbin ding Hulst-Absdale-Drieschouwen-W est- dorpe-Sas van Gent met een zijtak die aansluit op de nieuw te bouwen brug over het te verbreden kanaal Gent Terneuzen; 2. de handhaving van aan technische eisen voldoende bestaande wegen; 3. de aanleg door de overheid van de Nederlands-Belgische ,,Verdragsweg" Terneuzen-Gent. Het plan voor 't kavelinrichtingswerk gaat uit van: a. de vorming van goed- exploiteerbare kavels; b. de aanpassing aan goede ontsluitings-, af waterings- en ontwateringsmogelijkheden; c. de bevor dering der exploitatie als bouwland en d. de uitvoering van eenvoudige werk zaamheden op initiatief van de grond gebruiker. Ten behoeve van een betere toede ling zal er in het kader dezer ruilver kaveling naar worden gestreefd een aantal boerderijen uit de kom van Westdorpe te verplaatsen naar Jiet te ontsluiten gebied van de Canisvliet Binnenpolder. De PZEM heeft voor dit ruilverkavelingsgebied een plan ontworpen voor de aansluiting van zes panden op het elektriciteitsnet. Aan sluiting op het drinkwaterleidingnet is in dit plan niet opgenomen omdat ver wacht wordt dat binnen enige jaren alle panden zullen zijn aangesloten. Naast de algemene voordelen, die ook voor andere ruilverkavelingen gelden, kenmerkt het plan Canisvliet zich door enkele specifieke profijten. Het verlies aan landbouwgrond door de kanaal verbreding wordt beperkt door aan winning; de schadelijke gevolgen van percelen-versnijding door de aanleg van de internationale verdragsweg wordt zo veel mogelijk opgevangen en de uitvoe ring van het „landschapsplan" zal het gebied heel wat aantrekkelijker maken! (Van onze verslaggever) De haven van Stavenisse blijft open. Deze even verrassende als verheugende mededeling werd gedaan op de lande lijke bestuursvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstandsbond die in het Nederlandse Koffiehuis te Middelburg werd gehouden. De vice- voorzitter van deze bond, de heer D. Kluiver, voerde hierbij het woord. In het kader van het Deltaplan had Ryks- waterstaat een drietal jaren geleden tot dichting van de haven besloten. De plaatselijke middenstand heeft hiertegen steeds sterk geageerd omdat hy in deze afsluiting een bedreiging voor zijn be staan zag. Op zijn verzoek heeft de KNMB bij verschillende instanties, o.m. Rijkswater staat en G. S., stappen gedaan om wij ziging in dit besluit te brengen. Het verrassende besluit van de regering, dat gisteravond telefonisch op de vergade ring binnenkwam, werd dan ook met applaus begroet. (Van onze redacteur). In het kader der ruilverkavelings plannen „Canisvliet", waarby de ge meenten Axel, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddorpe betrokken zijn, werd ook een plan ontworpen tot landschappelijke, natuurwetenschappelijke en recreatieve voorzieningen, dat een algehele aantrek kelijkheidsverhoging dezer streek beoogt. Ten zuiden van Westdorpe zal, bij realisatie der beoogde verkaveling een boeiend kreken-patroon verdwijnen en in totaal gaan circa honderd ha na tuurterrein verloren. Dit verlies echter kan door diezelfde ruilverkaveling wor den gecompenseerd door een functionele landschappelijke verzorging, die is afge stemd op de agrarische, industriële, ver keerstechnische en stedebouwkundige omstandigheden ter plaatse. Recreatieve mogelijkheden verhogen de sociaal-economische aantrekkings kracht, hetgeen in dit geval voor dit ge bied teméér belangrijk is vanwege de industriële ontwikkeling der Kanaalzone. Enerzijds immers aldus wordt gesteld in het rapport van de centrale cultuur technische commissie te Utrecht dra gen landschappelijke voorzieningen bij tot eèn zuivering van de door de fabrie ken verontreinigde lucht en anderzijds scheppen zij door hun klimaatsverbete ring ruimten, die een tegenwicht vor men van de industrie-sfeer. Het zuidwestelijk gedeelte van het on derhavige ruilverkavelingsblok wordt doorsneden door twee planwegen, die de streekontwikkeling zullen bevorderen en het contact met België zullen ver groten. Dit kan slechts het welvaartspeil ten goede komen! De industriële ontwikkeling der ka naalzone zal de bevolkingsdichtheid doen toenemen, mits althans het milieu leefbaar is, waartoe recreatie en natuur schoon in belangrijke 'mate kunnen bij dragen. Wat zijn nu de planen Westdorpe wordt door een groen voorziening in ruimtelijk contact ge bracht met de Verdragsweg. Vanuit het westen sluit de Canisvlietse kreek met zijn groenstroken aan op de an dere tak van deze weg. Teneinde nu water, bos, grasland en bouwland tot een geheel te maken, is hier een sys teem van wandelpaden gedacht, dat tevens dienstbaar kan worden gemaakt aan de hengelsport. Ook andere maat regelen, zoals het uitzetten van poot vis, worden overwogen. De Stichting Beheer Landbouwgron den zal waar mogelijk bijdragen aan de verwezenlijking der plannen en haar grondeigendom mede ter beschikking stellen van grondeigenaren, die bereid zijn hun grond rondom de kreek ten be hoeve der recreatie te verkopen. Tenslotte is in het plan een aantal erf- beplantingen opgenomen, alsmede een picknickplaats annex parkeerterrein. Woensdag en donderdag heeft de to neelgroep „Studio" resp. te Middelburg en Terneuzen het blyspcl „Harten twee, harten drie" gebracht van Paul Roden- ko in samenwerking met Kees van Ier- sel. De regie had Albert Abspoel. De naam van de schryver wekte bij ons de verwachting van een spitse en geestige tekst, een verwachting, die aan alle kanten bewaarheid werd. Paul Rodenko schreef een kostelijk, zeer modern blijspel gebaseerd op de driehoeksverhouding, een driehoeksver houding, die dit keer zeer goed door de beugel kon. In het huwelijk van Ellen en Huib Martens is de sleur een onoverkomelijke factor geworden. Na een auto-ongeluk simuleert Ellen een gedeeltelijk geheu genverlies, waarbij zij voorwendt niet te weten, dat zij getrouwd is en helemaal niets te weten van Huib, haar echtge noot. In de rol van dr. Klaassens maakt Huib haar opnieuw het hof en verovert zo opnieuw zijn echtgenote. Dit alles on der de bezielende leiding van een be vriende psychiater. Een heerlijk gegeven voor Rodenko om de spot te drijven met de psychologie, met het toneel, want het verhaal van Ellen en Huib wordt als toneelrepetitie aan ons voorgezet en met Rodenko zelf. De inspiciënt van Will Spoor heeft hierin dan ook een belangrijke rol. Als een balletdanser bewoog hij zich over het toneel en verschikte het bijzonder vernuftige décor van Wim Vesseur al naar de scène dit nodig maakte- Ingeborg uit den Boogaard speelde de rol van het jonge vrouwtje Ellen bij zonder goed. Zij was bewegelijk en ko ket en wist iedere geestigheid van de tekst met haar spel te onderstrepen. Goed tegenspel ook van Bram van der Vlugt als de echtgenoot-minnaar. Een wat afgepaste, statige rol van Jaap Hoogstra als de psychiater. Wij kregen de indruk, dat de Freudiaanse grapjas van Rodenko hem eigenlijk in zijn be roepseer ietwat krenkten. Rest ons nog onze bijzondere waarde ring uit te spreken voor Annemarie Prins, die afwisselend de rol van regie assistente, de vriendin Mona, de ver pleegster en het dienstmeisje speelde. Jammer, dat het eind te veel een cliché happy-end was. Maar in het algemeen een spiritueel blijspel en helemaal anders dan anders, Een goede greep van de toneelgroep „Studio". Beide voorstellingen stonden onder auspiciën van de Z.V.U. C.B.A. (Advertentie) (Van onze correspondent) Het stichtingscomité van katholiek Souburg werkt momenteel plannen uit om een passend gebouw in deze gemeente te huren, dat als grondslag (Van onze correspondent) Deze week is bij de nieuwste Zierik- zeese industrie, de motorenfabriek n-v. Smit en Bolnes, een ondernemingsraad geïnstalleerd. Hiermee is dit bedrijf op Schouwen-Duiveland het eerste dat een dergelijke raad heeft. Het geeft daarmee blijk open te staan voor een moderne vorm van een medezeggenschap van de werkers in het bedrijf. De heer D. Smit, directeur van de onderneming, ver richtte deze installatie in de kantine, in het bijzijn van het personeel. In zijn toespraak memoreerde de heer Smit, dat deze installatie samengaat met het be reiken van een kleine mijlpaal, omdat dezer dagen de tienduizendste in Zierik- zee gemaakte paardekracht werd afge voerd. Hiervoor kreeg het personeel een kleine attentie. De raad is samengesteld yit de volgende werknemers: ir. G. van Weelden. bedrijfsleider, voorzitter; se cretaris is de administrateur de heer C. Mulder, en voorts de heren A. Does, J. Koeling, k Nikerk, J. den Haan, A. J. v. d. Berg, H. J. Fooy en W. Haak. Na- mens de algemene Nederlandse metaal- jjednjfsbond sprak de heer F. Baan, en namens de christelijke metaalbedrijfs- xï heer P. v- d. Ende. -tseide sprekers wensten deze eerste ling op Schouwen-Duiveland sterkte, energie en wijsheid. Na afloop van de installatie bleef men nog een poosje ge zellig bijeen. Een greep uit het ruime assortiment: I i - v*1 neerlands GROO"*5, Senoritas: Rosas Aranda Ribas Sonora Lugo ÏO et. 127: ct. 14- ct. 15 ct. 16 ct. Bolknak: Lerida 17 Nevada 20 Iberia 22 Andorra 25 Espana 27 ct. ct. ct. ct. ct. voor gegarandeerd constante kwaliteit! Corona Reinosa 40 ct. zal moeten dienen voor de uitbouw van een katholieke gemeenschap in het snel groeiende dorp. Hoewel plannen dienaangaande reeds geruime tijd aanwezig waren, werd eerst de uitslag van een audiën tie bij de bisschop afgewacht. Op deze audiëntie, waar de Souburgers hun verlangens bepleitten, keurde de bis schop de plannen goed. Hij adviseerde op de ingeslagen weg voort te gaan. Die ingeslagen weg zal, wanneer de wensen van katholiek Souburg in ver vulling gaan, leiden naar een eigen ge bouw bij een kerk met pastorie. Het ge bouw moet een parochiecentrum wor den waar de aan Souburg toegewezen pater zijn kantoorruimte heeft, voorts een bibliotheek, een vergaderruimte ruimte voor het spreekuur van de maat schappelijk werker en het Wit Gele Kruis. De verschillende verenigingen moeten er bijeen kunnen, terwijl hier ook de nieuwe parochianen die met grote re gelmaat binnenkomen, van de nodige in lichtingen kunnen worden voorzien. Dat dit geen ijdele verlangens zijn blijkt duidelijk uit de groei van de ge meenschap. In 1947 bedroeg het katho lieke aandeel op de totale bevolking van 4850 zielen slechts 5,3 procent. In 1962 is dat aantal inwoners aangegroeid tot 8500 waarvan 8,5 procent als r.k. staat ingeschreven. In luttele jaren is deze groep dus veelvoudig vermeerderd. Tot 1961 was er van katholieke ac tiviteiten in Souburg nauwelijks sprake. In dat jaar besloten een achttal inwo ners dat hierin verandering diende te komen. Zij vormden een voorlopig co mité. dat in 1962 het predicaat officieel kreeg. Hieraan verleenden de pastoor van Vlissingen, destijds pastoor J.N. Kossen, en de ..Souburgse" pater Pey- nenburg hun steun. Besloten werd een stichting te creëren met statuten, huis houdelijk reglement en rechtspersoon lijkheid, daar zij ook financiën zal gaan beheren. Algemeen doel is een band te smeden tussen de verschillende katholieke ver enigingen en organisaties door onderling contact. Voor versterking daarvan zal men zorg dragen door morele en ma teriële, vooral geldelijke steun. Een rondschrijven aan alle parochia nen voor steun aan de vorming van de stichting had een bijzonder goed resul taat. Van de 290 aangeschreven gezin nen zegden er 114 hun financiële bijdra ge toe. Het snel groeiende Souburg is inder daad op de goede weg en het is hier bij slechts te hopen dat de omstandig heden deze groei zullen bevorderen daar Souburg in zijn geheel hier óók wel bij zal varen. (Van onze Haagse redactie) De Nederlandse Spoorwegen zullen de komende jaren betrokken worden bij een niet onbelangrijk onderdeel van de Deltawerken: de versterking van de Delflandse zeewering tussen Hoek van Holland en het meer noordelijk gelegen Terheide. Zware zandtreinen met spe ciaal geconstrueerde wagens zullen ber gen zand aanvoeren om de waterkering te verbreden tot 150 meter. Men is thans bezig met het bouwen van een 15 km lang spoor vanaf Hoek van Holland dat voor de zeer zware transporten geschikt zal zijn. Tot Hoek van Holland zullen de treinen de be staande spoorlijn kunnen gebruiken. De treinen vertrekken vanaf de Oranjeslui zen tussen Hoek van Holland en Maas sluis, waar het uit de Nieuwe Waterweg op te zuigen zand zal worden opgesla gen. De nieuwe wagons zijn een moderne uitvoering van de bekende kipwagen, echter met vier bakken op één onder stel. Deze bakken inhoud vijf ku bieke meter kunnen aan beide zijden van de wagen worden gelost. (Van onze Haagse redactie) Bij de P.T.T. bestaan plannen voor het leggen van een telefoonkabel onderzee van Katwijk naar Engeland. Het aantal verbindingen met Engeland zou er door kunnen stijgen van 400 thans tot wel licht 600 in 1964. Veertig jaar geleden werd de eerste telefoonkabel tussen Nederland en En geland gelegd. Er werden toen drie ver bindingen met Engeland mogelijk. Amsterdam heeft zijn ontgroenings schandaal. Bij enkele leden van de ontgroeningscommissie was de bron van originele invallen blijkbaar ver stopt. Ze grepen daarom terug in de historie en organiseerden een Dachau- spelletje, natuurlijk ook opgeluisterd met anti-semitische kreten. Een der groenen nam dat niet en zijn vader schreef een ingezonden stuk in de krant. Dat kostte de uitvinders van dit lugubere spelletje een zeer ernstige berisping van de senaat van het corps. Die hoopte hiermee het schandaal af gedaan te hebben. Maar de publiciteit had het „incident", zoals de gebeurte nis officieel betiteld werd, voor heel Nederland ter beoordeling gesteld. Dat oordeel was begrijpelijkerwijs niet mals. De rector-magnificus ging zich met het geval bemoeien. De gemeen teraad liet vari zijn verontwaardiging blijken. De justitie toonde belangstel ling. Uit dit alles is nu voorlopig ge resulteerd de samenstelling van een commissie van onderzoek. Daarin zit ten merkwaardigerwijs ook een rech ter en een substituut-officier van justi tie in Amsterdam. We kunnen „Het Vrije Volk" bijvallen, als het daar tegen bezwaar maakt. De justitie moet afzijdig blijven van een niet-officieel onderzoek, om straks zelfstandig uit te maken, of er reden is voor een strafrechtelijke vervolging. Voor het overige is het duidelijk, dat bij de keuze van ontgroeningscom missies wel zeer zorgvuldig mag te werk worden gegaan. Het zullen stu denten moeten zijn met een spitse geest en innerlijke beschaving. Daaraan heeft het in Amsterdam blijkbaar ontbroken. TVe Rijn, zo vaak en zo romantisch bezongen, is geleidelijk aan een der vuilste waterwegen geworden. Zijn zilveren golfjes kabbelen boven een riool. Zijn water is niet meer te drin ken, niet meer voor de was te gebrui ken, niet meer geschikt om te be vloeien en te besproeien. Dat komt door de talrijke industrieën langs de Rijnoevers, die hun afvalwater voor het merendeel maar vrijelijk lozen en ieder jaar meer te lozen hebben. Veertig deskundigen op het gebied van de waterverontreiniging hebben geduren de tien dagen een vaart over de Rijn gemaakt, om te constateren, hoe erg het is, en om te beredeneren, hoe het verbeterd kan worden. Men kan dat dan door de bedrijven te verplichten een zuiveringsinstallatie te bouwen. Voor nieuwe bedrijven is dat niet on overkomelijk, maar de reeds bestaande worden daarin belemmerd door ge brek aan ruimte en gebrek aan geld. Afdoende ware het aanleggen van een pijpleiding langs de hele Rijnstroom om daarin het afvalwater af te voeren. De kosten daarvan zijn enorm en de deskundigen durfden dit niet aan te bevelen. Toch dunkt ons, dat het belang van een „schone" Rijn wel zo belangrijk is, dat men daar met de betrokken regeringen eens serieus over moest praten. Vader Rijn schept overigens meer problemen. Er zijn perioden in het jaar. dat hij met overstromingen dreigt en ep zijn ook perioden, dat er veel te weinig water door zijn bedding stuwt. De oplossing hiervoor kan slechts zijn de aanleg van spaarbekkens aan de bovenloop, die het water in dagen van overtolligheid verzamelen om het in dagen van schaarste weer los te laten. Achter de bekoorlijke schijn van de Rijn, Riin. Rijn ligt dus een wereld van problemen. (Advertentie) De Stichting „Het Nederlands Jeugd toneel" heeft gisteren in de Prins van Oranje" te Goes drie uitvoeringen ge geven van een op de „Burger-edelman" van Molière gebaseerd kinderstuk van Rob Geraerds, getiteld ,,De kleine Nar". In dit humoristische stuk heeft „De klei ne Nar" de burgerlijke en voor zijn huisgenoten hinderlijke hoogmoed van de koopman Braniro als mikpunt gekozen. En zijn pijle-prikken op het onhebbe lijke gedrag van de koopman hebben tenslotte succes. Het woelige volkje van de lagere scholen in Goes, waarvoor de uitvoeringen onder auspiciën van de Z. V.U. werden gegeven, heeft veel plezier beleefd aan het geroutineerde spel van Het Nederlandse Jeugdtoneel en als het goed is heeft het er ook nog iets van opgestoken. Dezelfde uitvoeringen zijn maandag j.l. te IJzendijke, dinsdag in Axel en Ter neuzen en woensdag in Oostburg gehou den. Vandaag komt „De kleine Nar" in Middelburg, maandag en dinsdag in Vlis singen en volgende week woensdag in Zierikzee. Bij ministeriële beschikking is met in gang van 1 november ingenieur J. Vol kers benoemd tot hoofd van de Delta dienst van de Rijkswaterstaat als op volger van professor ingenieur P. Ph. Jansen. Met versterkte boord en manchetten, 100% katoenen garens. Dezeperfectzittende shirts strijken zich zelf in de was. Kerko 15.»° King 16.'° Kenmore SPAN0-FAST 16.'°

de Stem | 1962 | | pagina 3