Ruim honderd kinderen keken naar tv. in Souburgse kerk' Ruil kent Walcheren Zeeuwsch-Viaanderen C.H.L .-raadslid ageert tegen „Stem' -artikel Opgewonden chauffeur kon boete niet ontlopen DUCANA DUCANA Concilie en babbelaars f 10.211 iOSRAM Technisch werkprogram van ZeBra voorziet in behoefte Wat en Waar VLISSINGEN Gymnastiekles voor Schelde-leerlingen Nieuwe werkloods Film voor bejaarden ZUID-BEVELAND GOES Ten onrechte 19 jaar in gesticht Vragen aan ministers Nu ook opleiding tot verpleegster te Zierïkzee Wateroverlast Hansweert Kantongerecht Middelburg Bromfietser gedood te Heikant Lijk van overboord gesprongen Spanjaard opgehaald Weer besprekingen over ruilverkaveling te Heille Dagblad De Stem Lange rij van verkeersdelicten Spreek u nog nader HULST AXEL SAS VAN GENT TERNEUZEN IJZENDIJKE OOSTBURG GOES MIDDELBURG VLISSINGEN i m* V V Storing bij P.T.T. in Westbrabant en Zeeland Landelijk korfbal Swift op bezoek bij „Regenboog* HOOGWATER Vandaag Morgen VOOR A3 Geraamde Installatie onderneming Schouwen-Di DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 J De leerlingen van de Bedrijfsschool van de Kon. Mij. ,,de Schelde" zullen enkele lesuren per week gaan benutten voor lichamelijke opvoeding. Vroeger werden deze lessen geleid door de heer P. Lindenbergh. oud-speler van resp. Vlissingen, RBC en Middel burg en momenteel trainer bij de laatste vereniging. De heer A. J. de Smit, heilgymnast en masseur bij de kon. mij. „de Schelde" en oud-trainer van de v.c. Vlissingen. zal binnenkort de taak van de heer Linden bergh gaan voortzetten. Bij de Kon. Mij ,,de Schelde" zal een nieuwe werkplaats worden gebouwd op de zogenaamde Eilandwerf. In deze loods zullen de ketelpijpen worden be werkt. Eind januari hoopt men er voor het eerst in te werken. De heer M. A. van Liere zal de leden van de algemene bond van bejaarden, afdeling Vlissingen, een filmvoorstelling aanbieden op maandag 15 oktober in het Alhambra-theater. Nieuwen Sint Joost and RAADSAGENDA De raad hoopt bijeen te komen op maandag 15 oktober a.s. te 20 uur. De navolgende punten zullen o.m. in behan deling komen: subsidieverzoeken; com pensatie huurverhoging; aankoop van buwgrond; verkoop van bouwgrond; kleedlokaal sportvelden; recognities voor de Molenweg; schoonmaakwerk gemeen tegebouwen in 1963 en verdere voorko mende zaken. Oost- en West-Souburg WANDELCLUB NU GEORGANISEERD De pas opgerichte „Souburgse. Wan delsportvereniging" is nu reeds aange sloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De leiding van de nieuwe club, be staande uit o.a. de heer van Eenen- naam, voorzitter, en mevrouw Bosselaar, heeft besloten voor het eerst deel te nemen aan een wandeltocht. De elfde herfstwandeltocht van de Middelburgse wandelclub „Achilles" is hiervoor uitgekozen. BURGEMEESTER ZAL BAKKERSWEDSTRIJDEN OFFICIEEL OPENEN Burgemeester mr. F Huber zal op 24 oktober a.s. de officiële opening ver richten van de Zuid-West-Nederlandse bakkersvakwedstrijden en de bakkerij- tentoonstelling, die, zoals wij hebben be richt, in de Korenbeurs gehouden zullen worden. PIJLENRIT De motor- en automobielclub „De Be- velanden", die alhier gevestigd is. orga niseert morgenmiddag een pijlenrit door de Bevelanden. Er wordt gestart vanaf café De Zwaan te Kapelle. Krabbendijke EERSTE STEEN Burgemeester L. Cnossen heeft gister- middag de eerste steen gelegd voor het in aanbouw zijnde pensionhuis voor be jaarden, dat aan de Oosterscheldestraat zal worden opgetrokken. De burgemees ter, die tevens voorzitter is van het stichtingsbestuur, kreeg daarna namens Korteweg's Bouwmaatschappij uit Bre da, die de bouw van het tehuis heeft aangenomen, een zilveren troffel ten ge schenke. Tenslotte sprak architect Gou wetor uit Rotterdam nog enkele geluk wensen uit. In het cultureel centrum werd vervol gens een glaasje op de eerste steenleg ging gedronken. Het iid der Tweede Kamer dr. J. H. Lamberts (PvdA) heeft de ministers van justitie en sociale zaken en volksge zondheid schriftelijk gevraafd of het juist is, dat de rechtbank te Breda een reeds gedurende negentien jaar in de rijkspsychiatrische inrichting te Woensel verpleegde delinquent toerekeningsvat baar heeft verklaard. Het kamerlid verzoekt de ministers de gang van zaken toe te lichten, die er toe heeft geleid, dat deze man zo lang zijn vrijheid heeft moeten missen. Menen de ministers, zo vraagt dr. Lamberts, dat betrokkene geacht moet worden langer dan nodig verpleegd te zijn en zo ja, achten zij zulks te wijten aan het in ge breke blijven van justitiële en-of medi sche autoriteiten? (Advertentie) Graauw SPORTIEF GEBAAR Al gaat het onze voetbalclub sportief gezien uitstekend, financieel staan de zaken niet zo rooskleurig. We mogen het dus als een sportieve geste vermel den, dat verscheidene auto-bezitters heb ben beloofd, de spelers gratis te ver voeren voor het spelen van de uitwed strijden. Dat dit een niet te verwaarlo zen bezuiniging betekent, valt niet te ontkennen en wettigt de hoop, dat onze voetbalclub niet in haar bestaan zal worden bedreigd door gebrek aan geld. GOED AFGELOPEN De heer E. H., met zijn auto op weg aan de dijk van de Stenen Beer, raakte, na het voorbij laten gaan van een tegen ligger, op onverklaarbare wijze van de dijk at De wagen kantelde een paar keer, gingen tussen twee rijen bomen door en kwam met enkele deuken en brokken beneden de dijk weer op zijn vier wielen terecht. De bestuurder, even als zijn bijzitter, kwamen met de schrik vrij. (Advertentie) Koewacht JEUGDTONEEL A.s. zondag zal ons plaatselijk jeugdto neel voor het voetlicht treden. Zij zullen het blijspel opvoeren ,,Van een jongen, die leerde griezelen". Het stuk zal volle dig gekostumeerd worden opgevoerd. Het is de eerste maal, dat deze toneel groep gemengd optreedt. De regie is in handen van meester Zwartelé. De leef tijd van de spelers en speelsters varieert van 10 tot 15 jaar. Sluiskil WINKELIERS BEREID NAAR NIEUW CENTRUM TE GAAN (Van onze correspondent) De winkeliers, die in verband met de kanaalwerken hun huidige zakenpanden (Van onze correspondent) De minister van sociale zaken heeft deze week toestemming verleend voor de oprichting van een volledige ver pleegstersopleiding van het Zweedse Rode-Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. Dit is een bijzondere gunst, want normaal komen hiervoor eerst ziekenhuizen in aanmerking met minstens 100 bedden en circa 28.000 verpleegdagen. De gevolgen van deze. toestemming kunnen voor het ziekenhuis zeer belang rijk ^ijn, want nu krijgen de meisjes uit eigen omgeving eindelijk de gelegenheid in de buurt van thuis tot verpleegster te worden opgeleid. Iets dat zeker in gun stige zin zal werken bij de oplosssing van het verpleegsterstekort. De directeur-geneesheer, dr. H. J. Ezendam, toonde zich optimistisch over de nieuwe mogelijkheden die nu voor de medische staf worden geschapen. Ook de adjunt-directrice, zuster Kuyper, was in haar nopjes. Er is zelfs al een docen tenkorps gereed om met de opleiding te beginnen. Dit korps bestaat uit de di recteur-geneesheer, de chirurg van het ziekenhuis, zuster Kuyper, en een der verpleegsters, die thans te Utrecht nog een docentencursus volgt. Daarnaast zijn nog een aantal aanvullende krachten be schikbaar voor o.m. sociale achtergron den voedingsleer, omgang met patiënten, ballet- en bewegingsleer, koken en cul turele vorming- Daar de ministeriële toestemming al half en half in de lucht hing, is men in september reeds met de opleiding van twaalf meisjes gestart. moeten ontruimen hebben besloten ver gunningen aan te vragen voor de bouw van zaken in het nieuwe winkelcentrum. Op een voorbespreking van de hoofd ingenieur van rijkswaterstaat, afdeling kanaalwerken ir. C. de Vlieger, was bekend gemaakt, dat rijkswaterstaat een aantrekkelijke vergoeding op de grond prijs zou verstrekken aan degenen, die zich in het nieuwe centrum vestigen. De prijs bedraagt plm. f 80. Zes kandidaten hebben zich bereid ver klaard te verhuizen. Voor de resterende drie panden zullen gegadigden komen, zodra de vergoeding bekend is, die rijkswaterstaat vor hun huidige panden zal geven. HAARCRÈME Op de woensdagavond j.I. gehouden gemeenteraadsvergadering te Kruinin- gen werd in de rondvraag door de heer W. J. Pouwer (CHU) geïnsinueerd als zou een artikeltje in „Dagblad De Stem" van 19 september, aangaande water overlast te Hansweert, schromelijk over dreven zijn geweest en een aanklacht zou zijn tegen de gemeenteraad i.e. en kele personen daaruit. De feiten in dit artikeltje weergege ven, zouden, aldus de heer Pouwer, lij den aan een al te grote fantasie van de schrijver. Bijzonder onaangenaam was hy getroffen door de bewering dat eerst na drie uur de brandweer in de Lange Geer te Hansweert arriveerde om met't wegpompen van het water <*en aanvang te nemen. Verder beweerde spreker een aanval op de gemeente gelezen te hebben uit het omstreden artikeltje. Het gemeenteraadslid heeft zonder meer moeite gehad met de juiste inter pretatie van de laatste alinea van dit artikeltje hetgeen niet meer of minder inhield dan een aandringen "op het in versneld tempo uitvoeren der riolerings werkzaamheden te Hansweert en op een snelle afwerking van het gehele riole ringsplan. Alleen dan zullen dergelijke gebeurtenissen zo spoedig mogelijk tot het verleden behoren. Verder beweerde de heer Pouwer in het artikeltje gelezen te hebben dat na drie uur de bewoners der Lange Geer te Hansweert de brandweer in actie zagen komen. Dit is onjuist daar in het artikel staat: „Nadat de bewoners ruim twee uur tegen de wateroverlast gestre den hadden kwam de brandweer van Kruiningen om het water weg te pom pen". Wel staat als een paal boven water vast dat rond half een de heer Pouv.-er door een bewoner der Lange Geer van de wateroverlast in kennis werd gesteld en zich direct ter plaatse kwam overtuigen. Ook heeft hij al het mogelijke gedaan om de bewoners ten spoedigste uit het nat te verlossen doch de enig juiste maatregel, namelijk de (Advertentie) HEBT U GRAAG KOUDE VOETEN IN HUIS? kan dit verhelpen. Inlichtingen St. Jansteen Tel. 01140—2820 brandweer bellen, is pas minstens een uur daarna geschied. Had de heer Pouwer juist gehandeld dan waren de bewoners reeds eerder uit de narigheid verlost geweest. Indachtig de woorden van de heer Pouwer. uitgesproken op de laat ste raadsvergadering „dat wat in de krant moet staan staat er niet in en wat er niet in moet staan staat er wel in" hebben wij gemeend evenals indertijd bij het artikeltje over de wateroverlast te Hansweert ook nu te publiceren wat gepubliceerd moet worden en daar mede deze onrechtvaardige aantijging te ontzenuwen. (Van onze correspondent) Woensdagavond half acht is er te Heikant (gem. St. Jansteen) een ongeval gebeurd, dat aan de 48-j. A. Vermeire uit Koewacht het leven heeft gekost. Door onbekende oorzaak is hij met zijn bromfiets op een rechts van de weg staande en goed verlichte autobus gere den, waarbij hij op slag werd gedood. De autobus, van een garage uit Axel, bracht pendelaars van de Hero-fabrieken uit Breda huiswaarts. De heer A. Ver meire was fabrieksarbeider en onge huwd. (Van onze correspondent) Gisteren is het lijk opgevist van de 26- jarige Spanjaard Ricardo Ruiz Palmo, die als verstekeling aan boord van het Spaanse vrachtschip Vizcaya in de nacht van 30 september op 1 oktober voor de haven van Terneuzen overboord is gesprongen. Het stoffelijk oveiyschot werd drijvend gevonden tussen Borssele en de Braak man en bij hoogwater voor de haven van Terneuzen dor de rivierpolitie gebor gen. (Van onze verslaggever) Het intieme Souburgse kerkje, een bouwsel van pastoor Timp uit de der tiger jaren, zal zelden een zo rumoe rige bevolking hebben gehad als gister morgen het geval was. Dat rumoer werd veroorzaakt door ruim honderd dikwijls luidkakelende jongens en meisjes, die in deze ruimte bijeen waren gebracht door pater M, M. Pijnenburg, om via een opgestelde beeldbuis getuige te zijn van de eerste gebeurtenissen van het Concilie! Dat een gedeelte van de jongelingen, vooral de zesjarige peuters, niet gecon centreerd bleven kijken maar de gele genheid te baat namen om de dingen van de dag met elkaar uit te wisselen, nu en dan op een bijzonder levendige wijze, vermocht pater Pijnenburg niet te verstoren. De ruim honderd kinderen vormen het katholieke gedeelte op de Souburgse openbare scholen. ,.Ze krijgen maar een half uurtje catechisatie in de week. en dat is eigenlijk veel te weinig, vindt deze Souburgse zielzorger, die een ge legenheid als deze graag te baat neemt om de leemte in het godsdienstonder richt aan te vullen. De hoop is gericht op de verwezenlijking van de plannen om volgend jaar, voorshands in een noodbehuizing, met een r.-k. lagere school te starten. De jeugd heeft het hier trouwens wel voor het zeggen. ..Ik heb dit jaar al twintig doopjes gehad", vertelt pater Pijnenburg met kennelijke trots, terwijl hij een boterbabbelaar grabbelt uit het busje van mevrouw Bal, de echtgenote van de Souburgse jeugdleider. ,,We maken van het t.v.-kijken gelijk een feestje", zegt hij haast verontschul digend. Ferry Rigault uit de zesde klas van de J. H. van Daaleschool, toonde zich bepaald niet onder de indruk, toen uw verslaggever een aantal vragen over het hoe en waarom van het concilie op hem afvuurde. Kernachtig en zonder hakkelen definieerde hij de betekenis van de wereldvergadering. Hij had op de les van de pater, de vorige dag, ken nelijk niet zitten dutten. (Van onze correspondent) De besprekingen, die de afgelopen zomer te Heille, gemeente Sluis hebben plaatsgevonden, over de mogelijkheid over te gaan tot vrijwillige ruilverka veling van landbouwgronden, zullen de ze winter voortgezet worden. Er wordt op het ogenblik in deskundige kringen aan een platteland gewerkt. Hiermee hoopt men in begin november gereed te zijn om daarna de besprekingen voort te zetten. (Advertentie) Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Viaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland: F, DE LIGT, tel. 6252, Goes I Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG Hl l tel. 2377 rlULST (Van onze verslaggever) Voor het kantongerecht te Middel burg werden gistermorgen in hoofdzaak een aantal verkeersdelicten behandeld. Een boete van f 12.50 of drie dagen kreeg B. H. v. d. B. uit Goes, omdat hy op 13 september te O. en W. Souburg met ondeugdelijke achterlichten had ge reden. A. C. H. uit Oudenbosch was op 18 september te Kapelle bij een inhaalma noeuvre op een kruispunt geheel op het linkerweggedeelte gekomen. Mr. Moolen- burgh eiste conform de eis van de offi cier een boete van 15 gulden. Toen de controleur bij S. J. P. te Mid delburg kwam, bleek deze geen luister- kaart bij zijn radio te hebben. De rech ter was van mening, dat het wel luiste ren en niet betalen eigenlijk een soort klaplopen was. De officier, mr. Doedens, was van mening, dat een straf zeker op zijn plaats was, daar dergelijke gevallen de laatste tijd aan de lopende band bin nen komen. Zijn eis van 15 gulden of drie dagen werd door de rechter op 12 gulden gebracht. J. M. N. uit Middelburg had op 11 juli op een stoep in Middelburg gezeten, ter wijl dit verboden was. Ook bij een som mering van een agent maakte hij geen aanstalten om op te staan. Het vonnis werd 3 gulden of 1 dag. Vóór onvoorzichtig rijden in de Wal- Redcicteur voor Zeeuwsch-Viaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 21 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1.60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) straat in Vlissingen op 26 mei, waardoor hij in aanrijding kwam met een voor hem stoppende auto, eiste mr. Doedens tegen de scholier A. W. R. uit Vlissingen 25 gulden of 5 dagen. Overwegende, dat hij nog geen inkomsten had, verlaagde de rechter de straf tot 17.50 gulden of drie dagen. De landbouwer A. B. uit Heinkens- zand had op 10 juni te Goes te hard ge reden, zodat hij, toen de voor hem rij dende auto stopte, niet tijdig meer tot stilstand kon komen. Ondanks het ver weer van verdachte dat zijn voet van de rempedaal op de gaspedaal gleed, de oorzaak hiervan was volgens hem zijn nogal lange benen, eiste de officier 40 gulden of acht dagen. Het vonnis was conform. Voor het te schielijk wegrijden te Goes op 9 juni, waar een aanrijding het ge volg van was, kreeg de chauffeur M. W. uit Wemeldinge een boete van f 30 of 6 dagen. De verdachte A. W. D. uit O. en W. Souburg, die hierna terecht stond, ver oorzaakte dermate opschudding, dat de kantonrechter hem uit de zaal wilde la ten verwijderen en de parketwacht bin nen riep. Op 14 mei had hij op de Vent- weg in zyn woonplaats met zijn auto een oversteekmanoeuvre gemaakt. N. van A. die met zijn bromfiets uit tegenoverge stelde richting kwam, kon volgens zijn zeggen alleen door remmen een aanrij ding voorkomen. Bij de hierna volgende woordenwisse ling werd de rijkspolitie betrokken, die door de verdachte voor boereveldwach- ters werd uitgemaakt. D. zette ook in de rechtszaal zijn „krachtig" pleidooi van onschuld voort. ,.Ik stond absoluut stil en er was aan beide zijden voldoende ruimte voor passage". De bromfietser ontkende dit waarop D. zich opnieuw opwond en de rechter te verstaan gaf: ,,Ik spreek U nog wel eens nader". En op een verzoek van de kantonrechter: ,,U kunt mij niet wettelijk verplichten mijn hand uit mijn broekzak te *halen". Mr. Doedens eiste 50 gulden of 10 da gen, dat conform werd overgenomen, waarbij de uitlatingen van de verdachte niet in de strafmaat werden opgenomen. S. uit Dordrecht had op 15 juni op de Vlissingseweg tijdens een inhaalmanoeu vre door onoplettendheid een aanrijding veroorzaakt met C. Z. uit Vlissingen, die op een bakfiets reed. Z. was komen te vallen en had letsel opgelopen. Lettend op het goede gedrag van S. na de aan rijding en zijn zorg voor het slechtoffer vonniste mr. Moolenburgh: 30 gulden of 5 dagen. BIOSCOOPGEBOUW: COMPAG NONS IN HET KWAAD. Defilm gaat over een eerzuchtige leraar, die het pasgeboren kind van zijn werk gever ontvoert. Met zijn vrouw voert hij naar buiten de komedie op, dat het een eigen kind is. Maar de echt genote hecht zich zo aan het kind, dat er ernstige complicaties door ont staan. Daarom is de film alleen voor volwassenen geschikt. In de hoofd rollen treden o.a. op Raymond Pelle- grin en Jeanne Valerie. MIT MUSIK INS PARADIES. Ernst Marischka maakte met acteurs als Vivi Bach en Rex Gildo een mu zikale film naar een onbeduidend verhaaltje over een vakantie op een echt kasteel aan de Adriatische zee. Alle leeftijden. CENTRUM: Mr. VLUBBER. Een gezellige film. waarbij men herhaal delijk kan lachen om de gekke pro fessor Vlubber, die zo vergeetachtig is. De professor vindt een nieuwe stof uit, waarmee men kan vliegen. Walt Disney maakte er een plezierige klucht van. De bruid waagt het er aan het eind maar op toch met de prof te trouwen. Alle leeftijden. GEZWOREN KAMERADEN. De film werd gemaakt naar de beroemde oorlogsroman van Leon Uris. Van Heflin en Mona Freeman spelen in de hoofdrollen. Dappere Amerikaanse soldaten vechten als helden tegen de Jappen en zoeken in de vrije tijd ontspanning met meisjes in bars. Veertien jaar. OLYMPIA: TOEN *DE HEL LOS BRAK. Het is een oorlogsfilm, waar in men de activiteiten van Duitse zelfmoordcommando's van nabij kan aanschouwen. Een dappere Ameri kaanse soldaat lost vele moeilijkhe den aan het front op en wint er zelfs een Duits meisje bij. Veertien jaar. MY GEISHA. Deze Amerikaanse ko medie speelt zich af rond een film regisseur en zijn vrouw, waarvoor Shirley MacLaine en Yves Montand de rollen vertolkten. De regisseur wilde bewijzen, dat hij best een ge slaagde film kon maken, zonder dat zijn vrouw, een gevierde filmster, daarin optrad. Zij reist hem echter achterna naar Tokio, leert zich te gedragen als een echte geisha en krijgt de hoofdrol toegewezen. Alle leeftijden. LUXOR: MY GEISHA. Zie voor de bespreking van deze film onder Olympia te Sas van Gent. DE MOORDENDE MINNAAR. Te rence Fisher heeft met sterren als Christopher Lee en Hazel Court een griezelfilm gemaakt, waarin een dokter een uitvinding doet om altijd jong te blijven. Zijn assistent weigert verder mee te werken, maar dan rooft de dokter de verloofde van de assistent. Toch moet de wrede dok ter het onderspit delven. (KFC, 18 j.) DE ONZICHTBARE VIJAND. Een klein peloton moet onder aanvoering van een keiharde sergeant allerlei gevaarlijke opdrachten uitvoeren tij dens de oorlog op Korea. Een film van Cy Roth. (KFC, 14 jaar) CONCERTGEBOUW: DE 'ONZICHT BARE VIJAND. Zie voor bespreking van deze goede oorlogsfilm onder Luxor te Terneuzen. HOFZICHT: GEBRANDMERKT. Een verzorgde western met hoofdrolspe lers als Audie Murphy en Terry Moore. Een jongeman erft een grote ranch, maar het personeel wil hem niet accepteren. Er dreigen financiële moeilijkheden, die alleen opgelost kunnen worden door een veeverkoop, Tijdens het transport laat de jon gen zien wat hij waard is. En dat is nogal wat. Een goede film, voor veertien jaar en ouder. LEDEL THEATER: EEN MEISJE WORDT AANGERAND. Een film, waarin vooral het proces na de aan randing en de gesprekken van be nepen volwassenen in een kleinbur gerlijk stadje de film ongeschikt ma ken voor jeugdigen. (KFC, 18 jaar met voorbehoud). OORDEEL TE NEURENBERG. In deze bekende film valt op, hoe in dringend een koele reportage van het grootste proces na de oorlog kan zijn. De film werd samengesteld uit authentieke opnamen. (KFC, 14 j.) GRAND: DIAMANTEN BIJ HET ONTBIJT. Blake Edwards heeft een lichtvoetige komedie gemaakt met Audrey Hepburn en George Peppard naar een novelle van Truman Ca pote, een gevierd Amerikaans schrij ver. Holly zoekt een rijke echt genoot, wordt verliefd op een knappe jonge schrijver, maar blijft nog een tijdje zoeken. Tenslotte komt zij tot de gelukkig makende overtuiging, dat rijk zijn niet alles, maar trouwen met een jonge schrijver wel ideaal is. (KFC, 18 jaar) ELECTRO: DE RODE KAPERKAPI TEIN. Een romantische film met een koene maar ruwe kapitein als de grote held. Voor de liefhebbers. (KFC, 14 jaar) CITY: DIAMANTEN BIJ HET ONT BIJT. Zie voor bespreking van deze film onder Grand te Goes. ALHAMBRA: DIAMANTEN BIJ HET ONTBIJT. Zie voor bespreking van deze film onder Grand te Goes. LUXOR: NACHTCLUB DE GROENE SPIN. Een thriller van Franz Ma rischka. Aan de ene kant kan de liefhebber genieten van de optre dende revue-artiesten, die voor het publiek moeten verschijnen alsof er niet zojuist drie moorden zijn ge pleegd. En aan de andere kant moet men interesse opbrengen voor het onderzoek naar de moordenaar. (KFC, 14 jaar) V Pater M. M. Pijnenburg a .a. en onge veer honderd Souburgse katholieke kinderen kijken in de kerk naar de Het Technisch Werkprogramma van de Zeeuws Brabantse Turnkring, de ZeBra. blijkt in een zeer grote behoefte te voorzien. De voorturncursus 3e, 2e en le graad, die te Kapelle wordt gehouden, telt niet minder 'dan 46 deelnemers, een record aantal. Het betreft hier een opleiding van grotendeels jeugdige gymnasten tot waardevolle assistenten van de vereni gingsleiders. Voor elke graad apart dient men een cursus van 30 lessen van elk 3 uur te volgen. De docent is de heer K. Kooy uit Goes. Het technisch weekend te Vlissingen werd door 54 personen bezocht. Hier werd grote aandacht besteed aan de ritmische gymnastiek, de kleutergym- nastiek, het paardvoltigeren en paard- springen en de evenwichtsbalk. De heer H. Hogenhout, inspecteur voor de licha melijke opvoeding te Arnhem, hield een causerie over ,,De waarde van de ver- enigingsgymnastiek. De cursus ritmische gymnastiek, die morgen in Goes start en onder leiding staat van mevr. S. Bakker-Feenstra en haar pianist de heer Scheffer, telt niet minder dan 64 deelnemers(sters) uit 29 verschillende verenigingen. Speciaal gedurende de laatste jaren gaat de ritmiek in de gymnastiek een zeer grote plaats innemen- Vroeger had den de verenigingen speciale klassen of groepen die de ritmische gymnastiek be oefenden. Thans heeft de ritmiek haar plaats geheel opgeëist. De vrije oefenin gen hebben de laatste jaren al hun strak, en stramheid verloren. Door kruid met ritmische onderdeeltjes en pasjes is een op muziek uit te voeren vlotte vrije oefening ontstaan, die de dames de gelegenheid geeft hierin de meest mogelijke charme en elegance te leggen. Ook voor de oefeningen op de even wichtsbalk is thans een goede beheer sing van de ritmische gymnastiek ver eist. Morgen wordt in de Landbouw te Goes een kringraadvergadering van de Zeeuws Brabantse Turnkring gehouden. Aan deze vergadering zullen de voorzit ters van de aangesloten verenigingen deelnemen. Besproken zal worden de Van gistermorgen tien uur af was het telexverkeer van Zeeland en Westbra bant grotendeels tijdelijk gestoord. In de nabijheid van Waverveen was n.l. een be langrijke PTT-kabel, waarover dit ver keer loopt, beschadigd. Ook het telefoon verkeer ondervond hierdoor vertraging. P.T.T. heeft de nodige maatregelen ge nomen om de verbindingen zo snel mo gelijk te herstellen. Het Middelburgse Swift, morgen, za terdag op bezoek bij de pas gedegra deerde hoofdklasser Regenboog in Dor drecht zal zich niet veel illusies behoe ven te maken over eventuele winstkan sen tegen deze ploeg, die momenteel de eerste plaats bezet. De manier waarop Regenboog vorige week HKV 2 terug wees, laat voor de Zeeuwen niet veel perspectief over- Het zal al een ver dienste zijn van de Middelburgers in dien zij de nederlaag binnen de perken kunnen houden. De fraaie positie die Tjoba 1 momen teel inneemt in klasse 3a mag zeker te gen het Haagse A.L.O. niet verloren gaan. A.L.O. speelt echter thuis en wanneer de groenwitten dit veld betre den, hebben zij de vele kilometers tus sen 's Heer Hendrikskinderen en Den Haag in de benen. Toch houden wij het op een Tjoba-zege. In klasse 3c moet Animo 1 uit Souburg eveneens op reis naar de residentie om daar PAMS te ontmoeten. Tegen deze sympathieke ploeg, die dikwijls aanwe zig was op de Swift-series, kan een goede wedstrijd gespeeld worden waar van de uitslag zich moeilijk laat voor spellen. agenda van de komende bondsjaarver- gadering, rekening houdend met de ver enigingsstandpunten kunnen de ZeBra- afgevaardigden hun standpunt bepalen. Het werkprogramma 1963 komt ter sprake en de verenigingen kunnen nieu we ideeën en wensen vinbaar maken. Voor verschillende eve ïenten worden organisatoren gezocht. Zen ander be langrijk agenda-punt is de bespreking van de Reorganisatie van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. (Advertentie) Morgen, zaterdag 13 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 2.40 en 14.50 uur; Terneuzen 1.48 en 14.03 uur; Vlissingen 1.18 en 13.32 uur; Wemeldinge 3.12 en 15.31 uur. VLISSINGEN Britannia 13.45 en 15 uur Recital Harry Sevenstern en Harry Holtman. Paul Krugerstr. 28 b 14.30 uur Ope ning boerenleenbank. Luxor 20 uur Nachtclub de Groene Spin, 14 j. Alhambra 20 uur Diamanten bij het ontbijt MIDDELBURG Schouwburg 9-11 en 14 uur Jeugdvoor stellingen „Het Ned. Jeugdtoneel". Electro 19.30 uur De rode kaper kapitein City 20 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 jaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur My Geisha. TERNEUZEN Luxor 20 uur My geisha GOES Grand 20 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Gebrandmerkt, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Toen de hel losbrak DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De duivel om 4 uur KLOOSTERZANDE Selectie-voetbalwedstrijd AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Mister Vlubber, a.l. E. Tieleman 13.30 uur Kaïkoenschieting HULST Bioscoopgebomv '20 uur Compagnons in het kwaad. 18 j. W. v. Swaal 15 uur Schieting GOES Schuttershof 14.30 en 20 uur Jeugd- circus Grand 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur De rode kaper kapitein, 14 j. City 20 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 jaar VLISSINGEN Concertgebouw 20 uur Showavond, teenagermuziek Alhambra 19 en 21 uur Diamanten bij het ontbijt, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Nachtclub De Groene Spin, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur My geisha Concertgebouw' 20 uur De onzichtbare vijand OOSTBURG Ledel 20 uur Een meisje werd aan gerand ANTWERPEN KVO 20 uur Lucia van Lammermoor tv-uitzending over het concilie. De hoojden van scholen in Souburg had den de katholieke kinderen van hun scholen spontaan vrijaf gegeven. (Van onze reil Maandag 29 oktij zoals reeds eerder zaal Concordia te j informatieve verg| belanghebbenden toelichting op hel lingsplan „Canisvl 2320 ha landbouj in de gemeenten Gent, Westdorpe el De totale realisa geraamd op f 10.211 van Rijkswater staR voor zijn rekeninl terwijl belanghebbj drag van f 2.088.3z f 208.280 zullen bijl na dan nog een tl van 42 procent voo l de Cultuurtechnisch rijksbijdrage wil tol neer straks de uitsl; den stemming gun| wezen. De beoogde n| gaat vergezeld vail schapsplan" waaraf doeleinden ten gij en waarvan de koste door het Rijk wordi Door de NCB, de zjj werd in mei 1960 een aa voor een ruilverkaveling van oost-Z.-Vlaanderen f ter grootte van 9320 hl ling zal in drie gedeel gevoerd, te weten: A. if vliet (2320); B. 't gebied (5000) en C het resten Kieldrechtpolders (2000)] aanvraag vond haar oor] gende noodzaak van eed externe produktiefactord bouw in deze contreien. De afzonderlijke verk; I nisvliet werd nodig geo<| de verschillen in boderrl drijfstype, bedrijfsgroot I geleken bij het aangr<| Zuiddorpe-Clinge. Tevens gold hierbij de uitvoering der kanaal nen Terneuzen-Gent op De agrarische wereld verlies van circa 300 hi grond tengevolge dezer Rijkswaterstaat is inmi< bleken tot het dempen in Canisvliet aanwezig ophogen van lage perce kanaal vrijkomende spe ha nieuw land zal wore 250 ha kan worden opj ander zal echter medio nen beginnen in verban schema voor de kar evenwel de ruilverkav dan komt ook het gron vervallen. In oktober 1961 werd velingsplan Canisvliet dingscommissie geïnstali vele en zeer uiteenlope het plan nauwkeurig we De nota van de Rijksla voor Z.-Vlaanderen inz twéé-mansbedrijf deren gewenste minimu is ook voor deze ruilve gangspunt der plannen de voorbereidingen is h ken, de gronden buiten laten, waarvoor een o dure loopt ten behoev breding. Hetzelfde g< (Van onze corre: Deze week is bij de zeese industrie, de mot Smit en Bolnes, een or geïnstalleerd. Hiermee Schouwen-Duiveland het dergelijke raad heeft. H< blijk open te staan vo< vorm van een medezeg werkers in het bedrijf. 1 directeur van de one richtte deze installatie irl het bijzijn van het perl toespraak memoreerde dj deze installatie samengjl reiken van een kleine I dezer dagen de tien duizel zee gemaakte paardekr voerd. Hiervoor kreeg h kleine attentie. De raad uit de volgende werkner Weelden, bedrijfsleider, eretaris is de administri Mulder, en voorts de he Koeling, K. Nikerk, J. c v. d. Berg, H. J. Fooy e mens de algemene Nede bedrijfsbond sprak de h( namens de christelijke bond de heer P. v. d. E Beide sprekers wenst hng op Schouwen-Dui! energie en wijsheid. N? installatie bleef men noj zellig bijeen-

de Stem | 1962 | | pagina 2