Zege en nederlagen voor Henk Scholte Voorcross ,,Le Soit nu in Oudenbosch DAACSE Heden start toernooi wereldtitel volleybal ER IS MAAR EEN AMSTERDAM Jose Calves heeft weinig moeite met Eindhovenaar SERVETTE- FEIJEN00RD T.V. AMSTERDAM Ook Boulanger is baas over Nederlander WIELERSPATTEN 0W<@ü@Si tandpasta Ph'ma en niet dauB"! Rob Moens is geopereerd Na vestigen wereldrekord verongelukt ARig-Junkermann le in Berlijn (HEERLIJK) GEEF MIJ MAAR AMSTERDAM x x WEBELDKAMPIOENSCHIP KADER 71-2 Overwinning en... Rode Ster 1-1 tegen Wien EUROPABEKER EN EUROVISIE Mooie strijd is te verwachten Jaa rbeu rshallen ook voor sport Bredanaar wint f 40.000 in pool Voetballers en dichters Wielerwedstrijd profs te Putte Vermoedelijke samen stelling Zwitserse XI MARKTEN Eigen kantoor voor Sporttoto en daar moet U nu eens gauw twéé heerlijke dagen naar toe. Eén prijs voor het ene feest na het andere. X X X X WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 11 (Van onze speciale verslaggever) Henk Scholte zal uit Oberhausen een slechte herinnering mee nemen aan de 34-jarige Jose Galvez uit het verre Huelva in Zuid- Spanje, hoe het toernooi om het wereldkampioenschap ankerkader 71-2 zich verder ook voor de Eindhovenaar mag ontwikkelen. In vijf beurten werd Scholte door de zwijgzame Spanjaard, die ver boven zichzelf uitgroeide, weggespeeld. Reeds in zijn tweede beurt sloeg Galvez een brede kloof tussen hem en zijn tegenstander door een sterke serie van 192 te produceren, waarmee hij op 116 kwam. Scholte zat er, met nog slechts acht punten op zijn conto beteuterd bij te kij ken. Weliswaar kwam hij in zijn repliek tot een reeks van 36, maar deze waren onvoldoende om een brug te slaan. De pijlers waren er wel, maar ze kregen geen vaste grond. Gebrek aan conditie", gaf Scholte zelf als verkla ring voor zijn matige optreden, hetgeen mogelijk is, gezien de depressie waarin hij zich in de vroege middaguren be vond als gevolg van zijn kwaal. Een feit is wel, dat Scholte het bijzonder slecht trof tegenover een man te komen die een van de grootste dagen uit zijn bil jartcarrière beleefde. Want bij de reeks van 98 zou het niet blijven. Toen hij aan zijn vierde beurt begon, terwijl Scholte nog slechts op 48 stond, leidde hij het ivoor met zo'n vaste hand over de tafel en langs de kaderlijnen, dat zich lang zamerhand de contouren van een gede gen en schoon bouwwerk begonnen af te tekenen. Bij tientallen reeg hij de pun ten aaneen en de Spanjaard liet bij wijlen kaderspel van superieure klasse zien. Hij moet er zelf verlegen van zijn ge worden. Op een masse, waarbij de bal len in de dedanspositie bleven liggen, strandde hij. In één beurt was hij ge komen tot 166 punten; zijn totaal had hij gebracht op 288 punten. De overige twaalf caramboles werden in de volgen de de vijfde beurt nog slechts een formaliteit. Henk Scholte was op 56 blijven staan. Welk een uitzonderlijke prestatie José Galvez op deze voor hem histo rische elfde oktober 1962 leverde, kan het best worden gezien tegen zijn beste prestaties in het Europese kampioen schap, enkele maanden geleden te Os- tende. Zyn hoogste serie over het ge hele toernooi: 77, zyn hoogste gemid delde in één party: 21.42 (nu 60.000)Galvez Met een verontschuldigend schouderop- ®oulanëer halen nam hij de gelukwensen van iglesias Diaz Henk Scholte in ontvangst. Scholte Ook in de overige partijen van don derdagmiddag waren 'grote verschillen in de uitslag. Vervest speelde wederom sterk, getuige de cijfers van zijn zes series: 131, 23, 59. 18, 4 en 65, waarte gen de falende Duitse debutant machte loos stond. Rudolph besliste in de derde beurt met een serie van 101 zijn partij tegen de Chileen Iglesias Diaz, die niet verder dan een figurantenrol dreigt te komen, reeds in zijn voordeel, terwijl toen Boulanger tegen de Argentijn Gir- ves in de achtste beurt eenmaal zijn draai vond en dit demonstreerde in een reeks van 91 zijn achterstand ver dween hierdoor als de spreekwoordelijke sneeuw voor de zon (136-205) was ook hier de beslissing gevallen. Met een tweede serie van boven de negentig (92) gaf de Europese kampioen z.ijn zege de nodige glans. Henk Scholte had in de nacht van woensdag op donderdag een overwin ning geboekt op Iglesias Diaz- Henk Scholtes ster straalde helaas minder, ofschoon hij een ruime en onbe dreigde overwinning behaalde op de in dit milieu te zwakke Chileen Diaz. Met een serie van 75 in de vijfde beurt distantieerde de Eindhovenaar zich reeds duidelijk van zijn tegenstander (94-3) en van dat moment af had hij de partij geheel in handen. Diaz was niet bij machte om Scholte, die noch in zijn tegenstander, noch in de lege, sfeer loze zaal enige inspiratie vond, van re pliek te dienen. Het was al over tweeën, toen de laatste carambole van zijn slot- serie van 27 van tafel rolde. Ook de eerste avondpartij van donder dag bracht een negatief resultaat voor Henk Scholte, die nu tegen de Belg Bou langer moest aantreden. De Belg reken de in zeven beurten met de Eindhove naar af. Tegenover een serie van 94 van Boulanger kon Scholte slechts een serie van 50 plaatsen. In zeven beurten was de partij geëindigd. De laatste uitslagen: 141 15 67 9.40 300 15 36 20.00 93 300 14 14 27 75 6.64 21.42 Vervest (Belg) 300 6 131 50.00 Eiter (Did.) 43 6 17 7.16 Girves (Arg.) 149 11 58 13.54 Boulanger (Belg) 300 11 92 27.27 Scholte (Ned.) 56 5 36 11.20 Galvez (Sp.) 300 5 166 60.00 Diaz (Chili) 63 12 18 5.56 Rudolph (Did.) 300 12 101 25.00 De uitslagen van dc eerste avond- partijen van donderdag waren: 10-71 Eiter 300 28 47 Galvez 283 28 57 10.10 Scholte 114 7 50 16.28 Boulanger 300 7 94 42.85 De stand na de derde ronde: 1. Rudolph (Did.) 600 27 22.22 2. Grivaud (Fr.) 600 35 17.14 3- Vervest (België) 900 30 30.00 4. Boulanger (België) 900 39 23.07 5. Scholte (Ned.) 356 19 18.73 6. Galvez (Sp.) 659 38 17.34 7. Grives (Arg.) 719 53 13.56 8. Eiter (Did.) 394 38 10.36 9. Diaz (Chili) 376 57 659 JO GROUSSARD werd win naar van de Challenge de France, een beker, die beschik baar wordt gesteld voor de Fransman, die over het gehele seizoen gerekend, de beste pres taties levert. Raymond Mastrotto eindigde als tweede, Fernand Delort als derde. MIK SNIJDER, onze eeuwige onafhankelijke, schijnt van plan te zijn achter de zware motoren te gaan rijden. Nu Leen van der Meulen en Noppie Koch beiden het stayeren er aan willen geven heeft Mik een kans. - - OSCAR DAEMERS, de direc teur van de Gentse wielerbaan, heeft aangekondigd op 1 novem ber een revanche te willen brengen van Parijs Tours. Jo de Roo, Frans Melckenbeek en Benoni Beheydt wil hij brengen. Jo de Roo echter werd inmid dels al gecontracteerd, naar het schijnt voor de Trofee Baracchi. JO DE ROO, zo staat in L'Equipe te lezen, heeft een nieuw contract met A.C.B.B., de wielergróepering van Jacques Anquetil. Jo zou zich voor de volgende drie jaren hebben vast gelegd. Jo verklaarde voorts in een interview het volgend jaar alles te zullen zetten op Parijs Roubaix en op de Tour de France - - RUDI ALTIG heeft eveneens een contract getekend voor de Trofee Baracchi, een wedstrijd, die steeds aan belangrijkheid wint. De organisators van de Zesdaagse van Frankfurt zitten daardoor met de handen in het haar. Zij hadden Rudi in hun wedstrijd gewild. De mogelijk heid is groot, dat de zesdaagse nu wordt afgelast. (Advertentie) HENK SCHOLTE niet in vorm In het kader van het toernooi om de Europabeker voor jaarbeurssteden, heeft de Zuidslavische club Rode Ster uit Belgrado in Wenen gelijk gespeeld tegen Rapid Wien. De eindstand 11 werd in de tweede helft bereikt- Tot de rust was de stand blanco gebleven. De wedstrijd, die bij kunstlicht werd gespeeld, werd bijgewoond door 20.000 toeschouwers. Het was de eerste van de twee ontmoetingen, die beide elftallen tegen elkaar moeten spelen in de eerste ronde van het toernooi. Volgens insiders heeft Rode Ster de meeste kansen om ook de volgende wedstrijd, die in Belgrado moet worden gespeeld, te winnen. De Zuidslaven zijn hiermee sterk favoriet voor een plaats 1 in de tweede ronde. Zondag a.s. organiseert de atletiek vereniging ,,THOR" uit Roosendaal een nationale voorcross van Le Solr te Oudenbosch. Het parkoers is uitgezet in de omgeving van het Gemeentelyk Sportpark en zal voor het publiek prak tisch helemaal te volgen zyn. Bij de senioren is er mooie strijd te verwachten nu vele top-atleten van Ne derland aan de start verschijnen. Henk Snepvangers, die in Belgrado de finale wist te bereiken op de 1500 m en slechts 1 sec. boven het befaamde record van Slijkhuis bleef, zal het deze middag op moeten nemen tegen de Nederlandse kampioen op de 3000 m steeple chase, Hem Cu jé uit Middelburg. Nu de af stand voor de senioren ca. 7 km be draagt, ligt die iets meer in het voor- u t.van Cu jé, doch Snepvangers zal zich heus niet gemakkelijk gewonnen ge- Mogelijk zal de Europabckerwedstrijd te Norrkoeping tussen het Zweedse I.F.K. en bekerhouder Benfica in Euro visie worden uitgezonden. Er zyn onder handelingen aan de gang. Dc wedstrijd- datum staat nog niet vast. Waarschijn- lyk wordt het 24 oktober of 1 november. De Europabekerwedstrijd te Vejle, tussen Het Deense Esbjerg en het Tsjechoslowaakse Dukla, op 7 november, komt niet op de televisie. In principe ging Esbjerg accoord met een uit zending, doch de zaak liep vast op het geld. De club wilde 50.000 kroon voor een directe uitzending, of 25.000 kroon voor een uitzending na de wedstrijd. De Deense t.v. is bereid 25.000 kroon te henk snepvangers favoriet ven. Verder noemen we o.a. namen als Evers van Celebes, de Haas en v. Ger- wen van Spartaan uit Lisse, v. d. Sande van Volt enz. En natuurlijk mogen de Thor-atleten zelf niet vergeten worden, want v. Eekelen, Bakkers en Mies zullen heus wel hun uiterste best doen om dicht bij huis een zo goed mogelijk re sultaat te behalen. Bij de junioren zal bij de jongste ca tegorie de overwinning naar alle waar schijnlijkheid wel gaan naar Baaten van Diomedon uit Steenbergen al zal R. Ma- rijnissen van Thor, die zondag in B.o- Zoom ook goed voor de dag kwam, zijn uiterste best doen. Bij de B-junioren zal er strijd worden gevoerd tussen Oerle- mans van Excelsior, Wijnackers van Scheldesport, Terneuzen, Vijfwinkel van A.V. '40, Delft en nog vele anderen. Er zijn in Oudenbosch vele mooie prijzen te verdienen. Het gemeente bestuur heeft een beker beschikbaar ge steld evenals ,,Le Soir". Als zondagmiddag om twee »uur het startschot klinkt voor de eerste catego rie, zal dit voor de atletiekvereniging THOR de tiende wedstrijd zijn, welke zij dit jaar georganiseerd heeft. Dit kan wel als een record worden beschouwd. Over enkele weken, op 7 november aanstaande, zullen de Beatrix- en Ircne- hal van de Koninklijke Nederlandse jaarbeurs in Utrecht officieel worden geopend voor de beoefening van ver schillende takken van zaalsport. De Bernhardhal van de jaarbeurs aan de Croeselaap wordt al een aantal jaren gebruikt voor zaalhandbal en microkorf bal. De Utrechtse stichting voor licha melijke oefening verzocht de directie van.de jaarbeurs begin 1962 echter om een uitbreiding van de mogelijkheden. Diverse besprekingen hadden tot resul taat, dat de jaarbeurs zich bereid ver klaarde, de Beatrix-Irenehal aan het Vre- denburg, die voor wat betreft de afmetin gen, de verlichting en de ligging in het stadscentrum bijzonder geschikt is voor de beoefening van zaalsporten, buiten de perioden waarin tententoonstellingen of beurzen worden gehouden ter beschik king van de gemeente te stellen. De heer A. Jansen uit de Grazendonk- straat in Breda is een van de gelukkige winnaars van de voetbalpool van deze week. De heer Jansen, poollid van de r.-k.v.v. Jeka „verdiende" f 40.000,- met het invullen van zijn briefje. De Hongaarse dichter Karoly Jo- bagi is aanleiding geworden tot een „oorlog" tussen de voetballers en de dichters van Hongarije. Jobagi had een artikel geschreven waarin hij klaagde over het ge brek aan bekendheid dat de dich ters van het land genoten, ter wijl voetballers uit de topklasse overal in het land goed bekend waren. Jobagi zei.dat er zeker 100 be kende dichters in Hongarije waren, van luie 30 een zekere faam had den in letterkundige kringen, ter wijl 15 lid waren van de schrijvers associatie. Maar zelfs ontwikkelde mensen als studenten kenden vaak niet meer dan vijf dichters. Daartegenover stond, dat er min stens 200 topklasse voetballers zijn die bekendheid genieten in liet gehele land. Bovendien zei Jobagi, dat de voet ballers het dikwijls gemakkelijk namen met het werken, en een voudig niet in kantoor en fabriek verschenen. „Er is er zelfs een bij, die al anderhalf jaar niet op het werk' is verschenen, zelfs niet om zijn salaris te halen, want daarvoor stuurt hij zijn vrouw." Dichters daarentegen moesten de volle 48 uur per week op kantoor zitten, en moesten het dichten be- perken tot de vrije momenten. betalen voor een directe uitzending. Dit aanbod is door de club afgewezen. ,,Een t.v.-uitzending houdt de supporters thuis. Derhalve moeten wij er flink voor worden betaald, want wij willen geen geld verliezen aan een Europabeker wedstrijd. Die wedstrijden brengen minder op dan wel eens gedacht wordt" aldus voorzitter Arnold Frandsen. De Vlissingse midvoor Rob Moens Is in het Bethseda-ziekenhuis geopereerd. De operatie is goed geslaagd, maar het zal nog minstens acht weken duren al vorens Moens weer aan de voetbaltrai ning zal kunnen deelnemen. Het is niet waarschijnlijk, dat Rob dit jaar nog voor zyn club zal spelen. Vandaag beginnen in Moskou de wereld- volleybalkampioenschappen die tot 26 oktober zullen duren en waarvoor 37 landen hebben ingeschreven, waaronder Nederland. De deelnemers zijn onderverdeeld in vier groepen. Gespeeld zal worden in Riga, Leningrad, Kief en Moskou. De af deling heren in Moskou is verdeeld in twee groepen. Ten gerieve van de voetballiefhebbers verzorgt de NTS woensdag 17 oktober van 21-21.45 een rechtstreekse beeldre portage van de tweede helft van de be slissingswedstrijd, die in het kader van de wedstrijden om de Europacup in Dus- seldorf tussen Servette (Zwitserland) en Feyenoord wordt gespeeld. Aad van Leeuwen is hierbij de com mentator. Ook de radioluisteraars krijgen die avond van 22.0522.10 uur een kort verslag in het VAR A-programma, waar bij de reporter is Bert Corporaal. Tet gelegenheid van de jaarlijkse be kende Putse kermis zal op dinsdag 16 ok tober in Belgisch Putte voor de 33e maal de grote sluitingsprijs van Putte-Kapellen worden gehouden. De zeer bekende sportfiguur Eugène Teijsen en zijn actief comité hebben de zaak weer prachtig in kannen en krui ken. De wielerwedstrijd waaraan door de beste Belgische en Nederlandse profs zal worden deelgenomen, en die moet worden gezien als de sluitingswedstrijd van het Belgisch wegseizoen. gaat dit jaar over 'n afstand van 150 km in plaast van 130 km. Ht oude parkoers, dat ook weer over een gedeelte van Nederlands Putte loopt, wordt dit jaar weer aange houden. Door verbetering van de wegen van het Belgisch parkoersgedeelte kan een grote snelheidswedstrijd worden ver wacht. Aan prijzen is liefst een bedrag van B.frs. 30.000,- beschikbaar. Omdatde afstand van de wegwedstrijd dit jaar is vergroot zal de start om 12.30 uur plaatsvinden. Vorig jaar was het laatste Belgische- Nederlandse sportduel, onder erbarme lijke weersomstandigheden, 'n daverend succes voor onze Nederlandse profs. Op machtige wijze zegevierde toen Piet Rentmeester met grote voorsprong. Zal dit jaar ook weer 'n Nederlandse prof de overwinningspalm en de zoen van een „Putse" schone in ontvangst mogen ne men? IN WENEN is meegedeeld dat Sugar Ray Robinson, de vroegere wereldkam pioen middengewicht, op 17 oktober in de ring zal komen tegen Manfred Hass, een middengewicht uit Hamburg in Duitsland. BIJ FOTO Het vertrek van de Nederlandse volleybalteams op Schiphol. Op een persconferentie zei de voor zitter van het organiserend comité, de Rus Vevgenji Valoeyef, dat alle voor waarden voor een goed toernooi aanwe zig waren. De Fransman Paul Libaud, voorzitter van de internationale volleybalfederatie, zei dat het toernooi van Moskou van groot belang was, omdat het het laat ste was voor de aanvang van de Olym pische Spelen van 1964 in Tokio, waarop voor het eerst het nummer volleybal zal voorkomen. De kampioenschappen van Moskou worden verslagen door 200 sportjourna listen uit binnen, en buitenland, en door radio en televisie. Naast de officiële prijzen zijn er prijzen die worden uit geloofd door kranten, sportbladen en clubs in de Sovjet-Unie. Een Zwitserse bondsploeg heeft een 3-0 overwinning behaald op een selec tie-team, samengesteld uit spelers, die uitkomen in de Zwitserse tweede di visie. De opstelling van het bondselftal, waarvan de meeste spelers ook in de in terlandwedstrijd tegen het Nederlands elftal op 11 november zullen uitkomen was: Doel: Ansermet. achter: Schneiter en Leuenberger, midden: Grobety, Duerr /Weber, Weber/Stocker, voor: Desboil- les, Kuhn, Vonlanthen/Frigerio, Hosp en Hertig. De doelpunten werden gescoord door: Kuhn, Hosp en Frigerio. By een poging om het wereldsnelheids record te water in de zeven liter-klasse nog scherper te stellen, is de negen veertigjarige Australische reclameschil der Len Owen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde op het 200 km ten oosten van Melbourne gelegen Glen- maggie-stuwmeer toen Owens hydro- plaan .Hurricane 3' in botsing kwam met de door hemzelf gemaakte golven. De raceboot werd 12 meter de hoogte inge- slingerd, draaide om zijn as en sloeg toen te pletter tegen het wateroppervlak. Owen was bewusteloos toen men hem uit het water haalde. Hij is later in een ziekenhuis overleden. Een paar minuten voor het noodlottige ongeluk gebeurde, had hij het wereld record over een kilometer met vliegende start nog verbeterd. Hij behaalde een snelheid van bijna 277 km per uur, 34 km per uur sneller dan het oude record. Het Duitse koppel Rudi Altig - Hans Junkermann heeft donderdagavond de 51e Berlynse zesdaagse gewonnen. De Belgisch - Nederlandse combinatie Rik van Looy - Peter Post bezette de tweect. plaats, terwijl de Belgen Van Steenber gen en Severeyns de derde plaats voor zich opeisten. (Advertentie) (Van onze Haagse redacteur) De voetbaltoto, officieel: Stich ting Nederlandse Sporttotalisator, krijgt een eigen kantoor. Dat werd hoog tijd, want de toto, met 15i man vast en niet zelden 20 man los personeel, is de huidige behuizing bij de KNVB helemaal uitgegroeid. De groei van de toto blijkt al sterk uit de steeds hogere wekelijkse totaal- inzetten. De laatste week bedroeg die inzet 896.Z00,Het record van I960 een dubbele pot met een inzet van 854.000,is dan ook ai tweemaal door één enkele pot overtroffen. In de komende maanden hoopt de Sporttoto een inzet van 900.000 te bereiken. Het eigen kantoor van de Sporttoto zal worden ingericht onder een flatcomplex bij de Houtrustbrug. „V.V.V.-Amsterdam" nodigt iedereen in ons land uit twee verrukkelijke dagen in de hoofdstad te komen doorbrengen. Helemaal voor niets kan jammer genoeg niet, maar het is wei een prijs-van-niets waarvoor U eindeloos genieten kunt: een grenzenloze verwennerij. Vanaf 15 oktober a.s. kunt U kiezen uit drie programma's: Goed, Beter en Best. Zij kosten res pectievelijk f34.-, f51.- en f64.-, daar is alles bij inbegrepen: Uw treinreis, Uw hotel en maaltijden en onbeperkt vervoer per tram en bus. Verder kunt U „alle kanten op": van het allerbeste genieten op cultureel gebied tot Uw favoriete voetbalclub in zijn uit-wed- strijd op de tribune het „hup" toeroepen, stilletjes glimlachen bij het subtiel-genuanceerde cabaret of lachen-gieren-brullen bij „het grote komische werk": de matinee of de avondvoor stelling staat voor U open. De programma's zijn alle hetzelfde, alleen de hotels, eetge- legenheden en plaatsen in de theaters zijn respectievelijk goed, (nóg) beter en best. Gaat U gauw? Dat kan en komt goed uit. Tot 21 oktober is de Idee 62 in het R.A.I.-gebouw (enorm interessant) en van 26 t Ti 28 oktober is daar het grote en vermaarde paardensport evenement „Jumping Amsterdam". Verder opent de Jaap Eden Kunstijsbaan 13 oktober a.s. weer haar poorten en ont vangt U een „Cultureel Passepartout", dat een onbeperkt vrij entree geeft tot de grote Amsterdamse musea. Vraagt U even de uitvoerige 2-daagse folder op het NS- station. Daar kunt U ook reserveren. OE TWEEDAAGSE VAN 's-HERTOGENBOSCH, 11 okt. Aan voer 280 stuks, waaronder 140 veulens. Prijzen (in guldens) per stuk. Voljari- gen 975-1325, jonge werkpaarden 950- 1350, 2-jarigen (ruins) 700-900. 2-jarigen (merries) 800-1000, hitten 500-750, Shet- landse ponnys (ruinsj 225-425. Shet- landse ponnys (merries) 575-1050. Per kg geslacht gewicht. Jonge slachtpaar- den 2.35-2.55, oude slachtpaarden 1.80- 2.25, slachtveulens 2.45-2.75. Overzicht: Aanvoer redelijk, handel matig en nau welijks prijshoudend. Jonge werkpaarden: redelijk, kalm, minder vast. Jaarlingen: normaal, slepend, weinig veranderd. Hit ten gewoon, rustig, gehandhaafd. Shet- landse ponnys: normaal, redelijk goed, gehandhaafd. Oude slachtpaarden: ge woon, stroef, gedrukt. Jonge slachtpaar den: normaal, rustig moeilijk te hand haven. Veulens: normaal, stijf, prijshou dend. De eerstvolgende paardenmarkt wordt gehouden op donderdag 15 novem ber a.s. GOES, 11 oktober 1962. Export en industrieveiling: Ellisons Orange kl. I 75-80 35. 70-75 37. 65-70 35, II D 28. Cox's Orange Pippin kl. I 85-90 68, 85-85 70-71, 75-80 70-71, 70-75 70-72, 65-70 63,80-64,10, 60-65 51,30-52,30, 55-60 36, II D 28. Alling- ton Pippin kl. I 75-80 35, 70-75 32, 65-70 30, 60-65 28 D 27. Goudreinette kl. I 105- 110 52, 95-100 56, 90-95 54. 85-90 49, 80-85 47, 75-80 51. Bonne Louise d'Avranches kl. I 60-65, 54, 55-60 51, 50-55 38, II D 26. Beurré Hardy kl. I 80-85 75, 75-80 76, 70- 75 78, 65-70 65. 60-65 55, D 55-60 38, D 50-55, 26. Legipont kl. I 75-80 51, 70-75 55, 65-70 59,40-60. 60-65 54,70-55,20. 55-60 47, II D 17. Conference kl. I 70-75 53, 65-70 55-62, 60-65 44-66, 55-60 37-60. Kl. II 70- 75 48, 65-70 48-54. 60-65 43-57, 55-60 36-43, II D 22,10-22.89. Div appels val 23, ge plukt kroet 26. Saint Remy val 6,50 en doordr. Conference val doordr. Div. pe ren kroet doordr. Bramen II 123, III 65. Totale aanvoer hard fruit 11600 kisten. Gewone veiling: James Grieve kl. I 80- 85 35-37, 75-80 38-39, 70-75 37-39, 65-70 35-38, II D 28-30 Kl, II 80-85 32, 75-80 36, 70-75 36. Glorie van Holland kl. I 70-75 38-43, 65-70 31-33, II D 24-27. Kl. II 70-75 36 Laxton Suberb kl. I 75-80 34, 70-75 40, 65-70 41, 60-65 31. KI. II 80-85 32, 75- 80 33, 70-75 31, 65-70 34, 60-65 27, II D 19-25. Ingrid Marie kl. I 75-80 46, 70-75 49-50, 65-70 44-53, 60-65 28. Kl II 75-80 42, 70-75 43, 65-70 36. 60-65 27. D 22. Lomb. Calville kl. I 80-85 29, 75-80 29-33, 70-75 30-34, 65-70 29, 60-65 21-27, Doyenne du Cornice kl. I 75-80 86-92, 70-75 93, 65- 70 87, II D 67. Maagdeperen kl I 65-70 18-19, 60-65 18-19, 55-60 6-10. Beurré Alex Lucas kl. I 85-90 38, 75-80 44, 70-75 42. Saint Remy kl. I 75-85 25. 65-75 23. Cox's Orange Pippin grof 34-43, fijn 24. James Grieve grof 24-27, fijn 21-22, Ellison's Orange grof 24-31, fijn 23. Glorie van Holland grof 27. Laxton's Superb grof 28, fijn 16-21. Allington Pippin grof 21-27, fijn 22. Ingrid Marie grof 30-32, Conference grof 28-31, fijn 14-22, Bonne Louise d' Avranches grof 15-38, fijn 6-21. Beurré Hardy grof 26-26, fijn 6-10, Legipont grof 21-32, fijn 6. Doyenne du Comice grof 52, fijn 31. Dubb. pr. bonen II B 58-81, 111 38-40. Black Alicante I 150, Per doo3! Bramen II 30. KAPELLE. 11 okt. Bramen ind. 2 123, 3 65. goudrenet 1 85 56, 80 57, 75 59- 60, grof 40, fijn 27, cox or. p. 1 80 68. 75 70, 70 72, 65 67-68, 60 51, 55 35, 2 75 67, 80 64, 70 67, 65 58-59, 60 45, 2d 28, grof 41, fijn 26, bramley's, laxt. sup. 1 80 33. 75 36, 70 37, 65 35, 60 29, 2d 28, grof 27, allington 1 75 31, 70 34, 65 31, 60 28, 2d 27, grof 27. fijn 26, transp. de cronsels 1 80 32, 75 30, 70 30. 65 28, 2d 26, ellisons orange 1 70 34. 65 36, 60 28, 2d 28, grof 30, glorie v. holland 1 80 28, 75 33, 70 35, 65 31. 2 70 31, 65 30, 2d 28, grof 28, fijn 26, james grieve I 80 33. 75 34, 70 38 65 35. 2 70 33, 65 32. 2d 28-33, grof 34, fijn 25, geel 1 75 40. 70 41, 65 37, manks codlin 2 70 26, 65 26. 60 26, 2d 24 legi pont 1 70 49, 65 56, 60 53, 55 45, 2d 14. grof 30, fijn 6, br. al. lucas 1 80 35, 75 38, 70 43. 65 36, 2d 14, grof 12, fijn doordr. doyennne du com. 1 80 83, 75 86. 70 91, 65 85, 2 75 71, 70 75, 65 72, 2d 60 67, 2d 55 52. grof 64, fijn 37, beurre clairgeau 1 70 23, 65 26, 60 22, 55 19, 2d 10, grof 12, fijn 6. beurre durondeau 1 65 21, 60 20, 55 18. 2d 7, grof 7, fijn doordr. herzogin elsa 1 70 19. 65 i,9, 60 14, 2d 7, grof 8.5, triomphe de vienne grof 26-31, fijn 9.5-17. kroet doordr, beurre hardy 1 75 73-77, 70 76-79, 65 65- 66, 60 52.80-56. 2 70 60, 65 52-56. 60 47-48 55 36-38. 50 22-29, grof 37-39, fijn 13-15, rijp 1 70 68. 65 65, 60 56. bonne louise 1 65 55. 60 52, 55 44-49. 50 35.50-37.20. 2 55 47. 50 34, 2d 24. grof .34. fijn 16. confe rence 1 65 59. 60 62. 55 52, 2 65 61 60 57.30-60.90. 55 47.90-54.10, 2d 21.20-21.90 grof 28. fiin 15.30-16, riip 1 65 40, 60 38* 55 35. 2 65 36. 60 35. 55 32. st. remy 1 75 20. 65 23 2 65 1 4 2d 14, fijn 6,5, maag depeer 1 65 24, 60 22-23, 55' 19. 2d, grof en fiin doordraai, spaanse wijnpeer 1 55 30, 50 20, 2d 6. fijn doordr. kroetappelen gepl. 26. val 23.80. kroetperen gepl doordr. valperen doordr. 6. MIDDELBURG, 10 okt. Bintjes bon ken 11.30, grote 8,50, torn. Al 180 A2 130 BI 180 B2 130 Cl 140 C2 90 con fine 65;70 43' 60"65 42' 55"65 36-37, 2130, 2d 21, 3 fijn 21—33. 3 grof 27-39, b. louise 60-65 36, 3 grof 29-36, 3 fiin Ir' i ,E°* orange 65 en op 43. 60-65 39. so 33—271 lamos grieve 70-80 39—46, 65-75 40—51, 60-65 33—38, 2d 14—3j 3 fijn 32. 3 grof 37—38: tr. de f," «°-95 46' 75 en OP 38. 65-75 1 ioo\™ gro^ druiven allicante LM 2 141-142, frankenthaler 2 163-167, 3 148, bramen 13-28, annanas- meloen 20-76. netmeloen 41-45: bl kool yP- kist 13-30. 6 p. kist 11-25, 8 p. kist l; i'„k2mk- gr- 75 en op 23. 60-75 21— 27. 50-60 16—20, 40-50 16—18. 35-40 10 krom p. kg 15, witte 40-50 11. prei Al 25,50 A2 14.50, sav.kool Al 22 A2 18, and Al 18 A2 9.50, Chinese kool 8. stok- smjbonen 64-110. kassniibonen 103-141 SDin. 7-40, sla 3.5-18. witlof 90-132, uien 16-23, br.peen 12-15, dubb. bonen 73-117, r.kool 5-9. bosraDen 4-15, bospeen 10-23, pronkbonen 10-65. kroten p. kg 12-22, w.kool 12-14. boskroten 11, radijs 6-12. prei 12-15. wasppen 20-30: legipont 1 70-75 54. 65-70 58 60-65 54. 55-60 46, 2d 17: br. hardv»'' 75-80 68. 70-75 72, 65-/0 65. 60-65 62—63. 2d 45. 2d 50-55 39. 3 grof 42, 3 fiin 22, kroet 6; conference 1 65-70 54. 60-65 63. 55-60 58. 2d 24. 3 grof 23. kroet 6: bonne louise 1 65-70 51. 60-65 52. 55-00 48, 50-55 38, 2 65-70 49. 60-65 52, 55-60 46. 50-55 35 2d 25. 3 grof 43. 3 fijn 23. kroet 7 Konstanz 284 (—2), Rheinfelden 173 1) Ottenheim 201 (—5), Straatsburg i 23 Maxau 329 1), Plochingen 104 (+4), Mannheim 140 (onv.), Stein- bach 121 (—li, Mainz 152 (—6). Bingen 85 1), Kaub 90 (onv.), Trier 82 4) Koblenz 89 (—4), Keulen 33 (—6) Ruhrort 200 (—8), Lobith 807 (—2), Nii- megen 589 (+2), Arnhem 658 (+2) Eefde IJssel 164 (—2), Deventer 79 (onv.), Monsin 5453 (—3). Visê 4900 (onv.). Borgharen 3860 (+3), BelfeM 1088 (+8), Grave ben. de sluis 504 (onv.)

de Stem | 1962 | | pagina 19