AVRO presenteert: ,Arme Bitos' Zwart o p Wit POIROT speelt BRIDGE Minter en Hinter en het fluwelen ventje Deventer ontvangt Duitsland II MAASTRICHT BENOEMT TOM ROUWS TOT GEZEL VAN ST.-AMOR INDIASE TROEPEN OVER DE TSJEDONG VPRO wil naar een geregelde enquête Erna Spoorenberg voor de camera s Terugblik door ^yjcjathci C^hriótie Radioprogramma 's Televisieprogramma's Imam van Jemen nog in leven? Revolutionairen in strijd met monarchisten 5 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 5 De Haagse Comedie zal vanavond onder regie van Joris Diels en Walter van der Kamp een opvoering geven van „Pauvre Bitos ou le diner des têtes" (Arme Bitos of het spel met de geschminkte koppen). De stukken van Jean Anouilh zijn vrijwel altijd redeneer-stukken en hij schrikt er vaak niet voor terug de situaties zelfs te overtrekken zonder ze spectaculair te maken. Hier wordt het echter een spel in een spel, waarin de auteur de decadente „betere" stand tegenover een zekere fantasieloze rechtvaardigheid plaatst. Op een feestje, dat een aantal goed-gesitueerden aan hun oude schoolmakker Bitos aanbieden zal iedereen een kop schminken van die Franse revolutionair tot wie hij zich erg aangetrokken voelt. De zoon van de wasvrouw Bitos is thans een gevaarlijk officier van justitie en meet zich de figuur van Robespierre aan. Deze keiharde Bitos krijgt het daarna zwaar te verduren en zijn puriteinse principes worden in dit milieu zelfs belachelijk. Hij verliest zelfs zijn prestige door even te zwichten voor een verleidelijke vrouw. In dit spel laat de anders zo strenge Bitos zich gaan en daarmee wordt het stuk uiterst boeiend en zelfs beklem mend. Hetgeen niet wegneemt, dat dit imponerende „spel- in-een-spel" van de kijkers een bijzondere inspanning zal vergen. Walter van der Kamp beschikt over een uitstekende cast, die vorig jaar met dit stuk op de planken veel succes wist te oogsten. De spelregie is van Joris Diels, die ook de ver taling voor zijn rekening nam. Dezer dagen zullen onze lezers kennis genomen hebben van het feit, dat dit spel op ampexband was vastgelegd, omdat de acteurs en actrices op deze avond elders moesten optreden. Door een foutieve be diening van de apparatuur en een administratieve vergis sing. gemaakt bij het verstrekken van deze opnameband, bleek de gehele derde akte van de band te zijn -uitgewist. Gistermiddag heeft de Haagse Comedie zich weer naar Bussum begeven om het uitgewiste bedrijf opnieuw te spe len. Cas Baas moest daarvoor zelfs uit Antwerpen komen, waar.hij een verbintenis had en Anne-Marie Heyligers was inmiddels gelukkig hersteld van een ziekte. Bovenstaande foto toont een scène uit het toneelspel met v.l.n.r. Ariëtte v. Embden, Paul Steenbergen en Do v. Stek. De Franse posterijen hebben toch weer iets nieuws verzonnen. Je denkt telkens: nu kan er écht niets nieuws meer bedacht ivorden. Maar het lukt telkens een of andere verlichte geest toch wel weer met iets voor de dag toe, korrien waarvan iedereen zegt: dat is het! En: hoe is het mogelijk dat we daar nu nog niet eerder op gekomen zijn? Zo denkt iedereen dat het zo hoort dat de gom van postzegels zo vies smaakt. De enige oplossing die men tot nu toe heeft weten te bedenken is een rollertje of een sponsje, die het gebruik van de tong overbodig maakt. Maar nu gaan de Franse pos terijen het anders oplossen: de gom krijgt een anijssmaakje. Het postze- gellikken zal er een aangename bezig- tijd niet ver meer dat men een gast heid door worden en mogelijk is de bij wijze van versnapering een post zegel van tien franc aanbiedt. Nu weet ik zelf nooit iets nieuws te bedenken, maar ik ben wel goed in het verbeteren en afronden van ideeën van anderen. Het Franse ini tiatief tot het smakelijk maken van de postzegel doet bij mij de vraag rijzen of het niet wenselijk is de ze gels in allerlei smaken verkrijgbaar te stellen. Anijs is een aanvaardbaar smaakje voor de goedkopere zegels, laten we zeggen tot 12 cent toe. Maar wie dik ke brieven verstuurt en dus de PTT veel laat verdienenheeft dan ook recht op een zégel met rum- IT', en de allerduurste postzegels een gulden, zouden best de van een heel fijne en dure r ranse cognac mogen hebben. 'wf.? 9ïeff bovendien de man die iaat door een waakzame ri„, i,. aande wordt gehouden om- waggelend over straat canstnh v?aarna de agent ook nog lemmer,P? düt 'S mans sPraak be' cutis in'f' een vracht van een ex- Jk be^fHi66' agent" zal zeggen 'den k e\emaal niet dronken, wat ven gil^: ik heb Meen drie brie aanllnm7keer zou waarschijnlijk er in mi J enenen- Bovendien zit de winkiinlm ?en unieke kans voor %nT- f!ZSanlsaties die hun klan tjes verstrekt boodechap spaarzegel- en schotel °Pdat men een kop sparen WnJt een 9ulden biJeen kan huPnirmnéo waarom Men zoveel Vlakken eTint öi'e zegelties op te niet lektor koeren? Omdat ze de an™ Z 9 smahen. Wanneer of SZUl u i ÏPnjvencake smaakt, onUtaL droptoJ>ee». zal er een run verstrekken? Winkels die zegels <lcnami°tten hCle leVen met aan ren j ..smaakJes en geurtjes opsie- niet i?kl6S wat.V'et lekker smaakt moeten ,er ruikt' niet plezierig is, staande ]°e.met de ons ten dienste illZZ technische middellen van een vinn ,m00rzien- Mes in onze omge- mne't i yat we zien' horen, lezen hei ienHS de illusie verschaffen roomenln licht rose is> naar anijs rinnen nmfl smaakt, de geur van se- ontnür ft en dat het alleen maar de Z?en is om ons ongestoord dneaart en van de televisie nlnkkü eten. Waarbij zelfs het neenü- van een postzegel onze g en pijn meer kan doen. PRAET-MAECKER van te op ziel Jn de Mozartcyclus die door de*kBo voor de televisie wordt uitgezonden, speelt a.s. zondag (14 oktober) om 21.35 uur het Amsterdams Kunstmaandork. de serenade nr. 6 van deze componist. De sopraan Erna Spoorenberg zal in dit programma een tweetal concert aria's van Mozart zingen. JJe Deventer radiohandelaar F. Kreb- bers is op zijn eentje aan het ex perimenteren gegaan met een frequen tie-wisselaar, die hij plaatste op een silo van zestig meter hoogte. Dank zij de^e apparatuur, die ook wel wordt gebruikt bij het centrale antenne-sys teem gelukte het hem ook het tweede (Advertentie) programma van de Duitse t.v. op te vangen op kanaal 21. Daarna wisselde hij de frequentie en zond het pro gramma weer uit op kanaal 11. Deze vernuftige vinding maakt het nu voor de Deventernaren mogelijk om Duits land II uit de lucht te pikken, zonder dat zij een convector (voorzet-apparaat) van ruim f 250 moeten aanschaffen. Het is straks zelfs mogelijk om hiermee ook het tweede Nederlandse t.v.-pro- gramma uit te zenden. De apparatuur van de heer Krebbers heeft echter nog geen groot vermogen en men kan daar mee dan ook alleen de t.v.-bezitters van de omliggende wijk een plezier doen. Door op deze experimentele frequentiewisselaar, die hem ongeveer anderhalf mille kostte, een rondzend- antenne te bevestigen en het vermo gen op te voeren, moet het mogelijk zijn een middelgrote stad en omgeving te bedienen. De apparatuur is als het ware volautomatisch en schakelt zich zelf in wanneer het tweede program ma van de oosterburen in de lucht komt. Het is begrijpelijk, dat deze ex perimenten alleen verricht mogen wor den na goedkeuring van de P.T.T. /~Vp voordracht van de burgemeester van Maastricht mr. W. baron Mi- chiels van Kessenich en met instem ming van het gehele stadsbestuur is de heer Th. Ph. (Tom) Bouws, producer in dienst van de KRO benoemd tot lid van de gezellen van St.-Amor, een ge nootschap van niet-Maastrichtenaren die door gedragingen, woorden of ge schriften blijk hebben gegeven van een hartsverbondenheid met de stad Maastricht." De voor dit lidmaatschap vereiste hartsverbondenheid heeft Tom Bouws meermalen getoond tijdens bezoeken aan Maastricht, welke „pelgrimages" veelal resulteerden in een klankbeeld over deze stad. Zo bracht hij Maastricht dit jaar in de ether door klankbeelden sa men te stellen over de heiligdomsvaart, het zilveren ambtsjubileum van de bur gemeester en de herdenking van de Maastrichtse dialectschrijver Fons 01- terdissen. Ook de carnavalsviering in de Limburgse hoofdstad heeft hij in de afgelopen jaren een ruim klankbord ge. geven, 'een activiteit die hem in 1960 al een onderscheiding opleverde, n.l. de eerste medaille van verdienste van de Strabenders, de carnavalsvereni ging van de Maastrichtse middelbare scholen. De installatie van de nieuwe gezellen is bepaald op de vooravond van het feest van St.-Amor, 8 oktober. Mede door het verblijf van de burge meester in Rome, waar hij als kamer heer diensten moet verrichten, is de in stallatieplechtigheid echter verschoven naar een nog vast te stellen datum. rjToals bekend is onlangs verschenen het rapport van het Centraal Bureau van de Statistiek over het onderzoek naar de radiobeluistering en het tele visiekijken van ons volk. Vele gegevens hieruit hebben wij reeds gemeld. Thans dringt dr. de Koning van de VPRO in een hoofdartikel, geplaatst in „Vrije Geluiden" erop aan, dat een permanent onderzoek naar deze luister- en kijk gewoonten in de toekomst een onmis bare factor zal vormen bij het pro grammabeleid. Niet, aldus de schrijver, om bij meer derheid van stemmen uit te laten ma ken wat de inhoud van de program ma's zal zijn, doch wel om vast te stellen en op de voet te volgen hoe bepaalde programma's bij de onder scheiden bevolkingsgroepen worden ontvangen en verwerkt. Deze zaak klemt temeer, nu de tech nische ontwikkeling Hilversum binnen afzienbare tijd in de gelegenheid zal stellen veel meer programma's hetzij te produceren, hetzij over te nemen van het buitenland. Ér komt belangrijk meer ruimte en vrijheid, zowel aan de produktiekant om te differentiëren naar inhoud en niveau, als naar de ontvangende kant om te selecteren. Dit treft daarom bijzonder goed, omdat hoe langer hoe meer blijkt, dat de ge hele maatschappij complexer wordt. Er komen meer specialisaties en ook meer activiteiten vooral ook in de vrijetijdssector. Zij, die bij radio en t.v. met het beleid belast zijn, zoeken daarom voortdurend naar ge gevens, die hen kunnen helpen. Dit pleit, aldus dr. de Koning, voor een permanent begeleidend onderzoek. Op Hilversum I (402 m) biedt de NCRV om 20 uur het programma „Wij poetsen de plaat", om 20.20 uur gevolgd door het hoorspel „Recht zo die gaat", om 20.50 volgt „Russisch vuurwerk" en om 21.40 uur zingt het Norman Luboffkoor. Voorts is er om 22 uur de orgelcyclus „De or ganistenmaker" en om 23.30 uur de sonografie „De orde van het gulden vlies". Op Hilversum II (298 m) speelt om 20.05 uur het Omroeporkest. Om 21.50 uur volgt het Stemmenspel en de pia nist André Previn geeft om 22.15 uur een recital. Tenslotte is er om 23.10 uur de platenrubriek „Discotaria". Om half acht vertoont de NTS een nieuwe aflevering van „Luipaard op schoot". Na het journaal volgt „Televi- zier" en om 20.30 uur presenteert de filmcriticus B. J. Bertina „De actuele camera". De hoofdschotel van de avond vormt het spel van Jean Anouilh „Arme Bitos" onder regie van Walter van der Kamp. In de beeldregistratie spelen mee Paul Steenbergen, Frans v.d. Lingen, Leo de Hartogh, Gijsbert Tersteeg, Jan van Ees, Cas Baas, Carl v. d. Plas, Wim van Rooy, Anne-Marie Heyligers, Ariette van Embden, Do van Stek, Broes Hartman en John Koch. België Vlaams brengt om 20.30 uur: Twee maal drie in de zes" en om 20.55 uur een VARA-telerecording van het t.v.-spel „De schaduw van Mart". „De grenzen van het leven" zo heet een nieuwe serie KRO-documentaires van Leen Timp en Daniël de Lange en daarvan werd gisterenavond de eerste aflevering getoond. Van de eerste tot de laatste minuut was dit programma boeiend en indrukwekkend. Een wondere wereld werd hier getoond. Dqarbij werd een groot respect afgedwongen alsmede een diepe bewondering voor de Schep per. Tevoren werd o.m. gebracht de ru briek „Brandpunt" met een interessante bijdrage van onze Haagse redacteur L. Leyendekker. en een reportage over de verschrikkelijke gevolgen van de slui ting van de staatsmijn Beatrix. Het variétéprogramma „Piste" booa weinig originaliteit. Het beste kwamen voor de dag het bekende trio Kalmar en de kwaliteitsvolle acrobaten Les Ber- gams met hun halsbrekende toeren in de nok van zaal Treslong in Hillegom. E.B. 12) „Geheime dienst zeker." constateerde Mrs Oliver tevreden. „Dat mag u me natuurlijk niet zeggenweet ik best. Maar anders was hij vanavond niet hier geweest. De vier moordenaars en de vier bloedhonden. Scotland Yard. Gehei me Dienst Particulier detective. Schrijf ster. Een knap idee." Poirot schudde het hoofd. ..Geen knap idee. madame. Een heel dom idee. De tijger is geschrokkenen de tijger heeft toegeslagen." ,,De tijger? Welke tijger?" „Met de tijger bedoel ik de moorde naar," zei Poirot. Battle vroeg: „Wat l'Jkt u de beste manier om de zaak aan te pakken, mon sieur Poirot? Dat is de eerste vraag, die ik u wilde doen. En dan zou ik graag willen weten hoe u deze vier mensen psychologisch ziet. Ik weet, dat dat uw stokpaardje is." Zijn score-blaadjes glad strijkend, ant woordde Poirot: ,,U heeft gelijkeen psychologisch inzicht is meestal heel be langrijk. We kennen het soort moord, dat gepleegd is en we weten hoe hij is gepleegd. Als een van de bewuste vier nu iemand is, die van psychologisch standpunt bekeken dit speciale type moord nooit heeft kunnen doen, dan kun nen we die persoon veilig uitschakelen. En in elk geval weten we van die vier mensen iets. We hebben onze eigen in drukken van hen we hebben hun reacties op onze vragen gehoord en gezien en we weten iets van hun geest en hun ka rakter door de dingen, die we van hen als spelers en door het bestuderen van de scoreblaadjes te weten zijn gekomen. Helaas is het echter niet mogelijk een scherp omlijnd beeld van hen te geven- Deze moord heeft koelbloedigheid en sta len zenuwen geëisten kan alleen door iemand, die veel durfde riskeren, gepleegd zijn. Wel, om te beginnen, heb ben we dr Roberts - een bluffer - een man. die met bridgen altijd te opti mistisch biedtiemand dus met een grote dosis vertrouwen in zijn vermogens om iets tot een goed einde te brengen. Zijn psyche stemt goed, zeer goed zelfs met deze misdaad overeen. Maar dan zou je kunnen zeggen, dat dit automa tisch Miss Meredith uitschakelt. Ze is verlegen, bang om hoog te bieden, voor zichtig, zuinig en het mankeert haar aan zelfvertrouwen. De laatste persoon om een gedurfde, brutale zet te doen. Maar een verlegen mens kan zeer goed uit angst 'n moord plegen. Een bang en hy pernerveus mens kan radeloos gemaakt worden, kan als een in 'n hoek gedreven rat tot het uiterste vechten. Als Miss Meredith bijvoorbeeld vroeger iets op haar kerfstok heeft gehad en als ze ge loofde, dat Shaitana van alle bijznder- heden op de hoogte was en op het punt stond haar aan de politie uit te leveren, zou ze inwendig zo in beroering komen, dat ze voor niets zou staan. Hetzelfde resultaat zoals u ziet, maar teweegge bracht door een heel andere reactie geen rustige, beheerste durf, maar wan hoop en radeloosheid. Neem nu Majoor Despard - een kalme, vindingrijke man, die geen seconde zou aarzelen iets te riskeren als hij het nodig oordeelde. Hij zou eerst het voor en tegen overdenken en dan uitmaken, of hij kans had te sla gen. Daarbij is hij een man. die in actie komen verkiest boven geduldig afwach ten en die nooit zou aarzelen als hij van mening was, dat die de meeste kans op welslagen aanbood. Temslotte Mrs Lor- rimer. Mrs Lorrimer is niet jong meer, maar een vrouw, nog in het volle be zit van haar geestesvermogens. Een kal me, beheerste vrouw- Een vrouw met een scherp, berekenend verstand. "Waar schijnlijk de intelligentste van de vier. Ik geloof stellig, dat een misdaad, door Mrs Lorrimer gepleegd, altijd een mis daad met voorbedachten rade zou zijn- Ik zou me best kunnen voorstellen, dat ze een misdaad langzaam en zorgvuldig zou voorbereiden en net zo lang met de uit voering ervan zou wachten tot ze er ze ker van was, dat het niet beter kon. Om die reden vind ik haar, als dader, de onwaarschijnlijkste van de vier. Maar ze is een zeer sterke persoonlijkheid, een persoonlijkheid, die wat ze onder neemt zonder aarzelen en zonder fouten te maken, ten einde brengt. Een door en door flinke en doortastende vrouw." Hij zweeg even. „Zoals u ziet, komen we op deze ma nier niet veel verder. Nee, deze mis daad kan maar op één manier opgelost worden. We moeten terug naar het ver leden." Battle zuchtte. „Daar zeg je iets," mompelde hij. „Shaitana was van mening, dat ieder van de vier een moord op zijn geweten had. Had hij daarvan bewijzen? Of was het maar raden? Dat weten we niet Mij lijkt het hoogst onwaarschijnlijk, dat hij in alle vier de gevallen overtuigende bewijzen heeft gehad." „Dat ben ik met u eens," viel Battle hem bij. „Dat zou een te merkwaardige samenloop van omstandigheden zijn." „Ik heb zo'n idee, dat het op de vol gende manier is gebeurd- Er komt een bepaald soort moord ter sprake, Shai tana betrapt iemand op een speciale ge zichtsuitdrukking. Shaitana had een scherp opmerkingsvermogen.... hij ziet iets, wat zijn belangstelling opwekt.... hij gaat experimenterenvoorzichtig iemands ziel sonderen onder de dekman tel van een doodonschuldige conversatie hij wacht op een nerveus trekken van een mond, het even fronsen van wenkbrauwen, 'n plotseling gereserveerd worden, een poging, hoe goed gecamou fleerd ook, om het gesprek een andere wending te geven. Dat is trouwens ge makkelijk genoeg. Als je iemand van iets verdenkt, is het een klein kunstje, bevestiging van je achterdocht te krij gen. Elke keer, dat een woord dieper raakt, zie je het als alles in je ge spannen staat om het te zien." „Juist het soort spelletje, dat wijlen onze vriend graag gespeeld zal hebben," knikte Battle. „We kunnen rustig aannemen, dat dit in een of twee gevallen de manier is geweest, waarop hij te werk is gegaan. En in 'n ander geval heeft hij misschien toevallig wat gehoord en de zaak nage plozen. Maar ik twijfel eraan, of hij het ooit verder heeft gebracht dan een sterk vermoeden.... of hij ooit bewijzen ge noeg heeft gehad om er een politiezaak van te maken." „Of misschien is het dan juist een ge val geweest, waarmee hij niet bij de politie kon aankomen," zei Battle. „Hoe vaak is het niet, dat je iets meent te begrijpen, maar niets kunt bewijzen. Hoe het zijin deze zaak ligt de weg die we te bewandelen hebben, recht voor ons. We moeten het hele leven van die vier mensen grondig nagaanen alle sterfgevallen, die iets te betekenen kun nen hebben, onderzoeken. U heeft waar schijnlijk wel géhoord, wat Shaitana aan tafel heeft gezegd?" „De zwarte engel," mompelde Mrs O- liver. „Klinkt onschuldig, maar kan gemak kelijk als een verwijzen naar vergif, naar een quasi-ongeluk naar de gelegen heid, die een dokter voor dergelijke din gen heeft, opgevat worden- Het zou me niets verwonderen, als hij met die woor den zijn doodvonnis had ondertekend." „Ja, die stilte erna gaf te denken," zei Mrs Oliver. „Ja," zei Poirot. „Op één van de vier moeten die woorden een geweldige in druk gemaakt hebben.... die persoon heeft beslist gedacht, dat Shaitana veel meer wist dan het geval was en dat ze de laatste ronde moesten inluiden, dat het „partijtje" niets was dan een dramatisch voorspel van dat ene hoog tepunt: een arrestatie wegens moord door de politie. Ja, wat u zoëven ge zegd hebt, is zéér waar: toen hij zijn gasten met die woorden plaagde, onder tekende hij zijn eigen doodvonnis." (wordt vervolgd) DUUR De moeder van Arthur Rowe, Euro pees kampioen kogelstoten, heeft ont huld, dat het haar per week 120 gul den kost om haar 24-jarige zoon te voeden en hem in prima conditie te houden. Arthur eet in «één week tijd: tien pond biefstuk, zeven broden, zes pond ontbijtspek, drie pond ham, dertig liter melk, 10 kilo aardappelen, drie pond appels, negen sinaasappelen, zes pond groente, 48 eieren, drie kilo to maten, een kilo saucijzen, twee var kenskoteletten, tien potten ingemaak te uitjes en drie kilo chocolade KRAS De 92-jarige A. Luffman loopt nog elke dag voor zijn firma d levensmiddelenwinkels in het hartje van Londen af om bestellingen te noteren. Dit werk verricht hij nu al 87 jaar en hij is nog niet van plan op zijn lauweren te gaan rusten. mODZAAK Na de keeloperatie, die de Ameri kaanse filmster Elisabeth Taylor te Londen heeft ondergaan, verklaarde zij aan journalisten, dat zij zich in in de toekomst gedwongen ziet bre dere halsbanden met parels of dia manten te gaan dragen om op die ma nier het litteken te bedekken, dat de operatie heeft nagelaten. SERVICE Mistui, het grootste waren huisconcern van Japan, laat het niet bij het leveren van bruids toiletten. De gehele bruid wordt verzorgd. Men kan tevens het huwelijksdiner bij Mistui ge bruiken, aanspraak maken op zes foto's en profiteren van een tweedaags verblijf in een lan delijk hotel. /oa.j - "V „Je zult nog even geduld moeten heb ben tot we klaar zijn met scheppen" Donderdag 11 oktober Hilversum I 402 m. KRO: 13,00 Nws. 13,15 Cascade-ork. en sol. 13,40 Wissewassen (herh.) 14,00 Promenade- ork. 14,30 Gram. 14,35 Amsterdams kamer- ork. (gr.) 15,30 Operetteklanken (gr.) 15,45 Pianist Eroll Garner 16,00 Verkenningen in de bijbel 16,20 Sonate voor viool en piano 17,00 De man met de poppenkast, hoorspel 17,30 Zing je mee? 17,40 Beursber. 17,45 Metropole-ork. 18,15 't Clubhuis 18,30 Strictly Countrystyle 18,50 Sociaal perspectief 19,00 Nws. 19,10 Geest, liederen 19.30 Radiokrant 19,50 Pol. uitz. CHU 20,00 Wij poetsen de plaat 20,20 Recht zo die gaat, hoorspel 20.50 Russsisch vuurwerk (gr.) 21,25 Hammond orgel 21,40 Volksliederen 22,00 De organisten maker 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23,00 Platennws. 23,30 De orde van het Gulden Vlies 23,55-24,00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO: 12,00 Licht ens. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Uit het bedrijfsleven, lez. 12,43 Hammondorgel en zang, lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded., event, act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Dansork. en zangsol. 14,00 Pianorec., klass. muz. 14,30 V.d. vrouw 15.05 Zing met ons mee 15,30 Voordr. 15,45 Licht ens. 16.00 Van vier tot vijf. radioprogr. in een Notedop 17.00 V.d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Event, act. 18,20 Pianospel 18,30 Sport- praatje 18,55 Gespr. brief 18,40 Franse chan sons 19,00 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat 19,30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Omroepork. en sol. met koor, opera- progr. 21,30 Terugreis, stemmenspel 22,15 Lichte gram. 22.30 Nws. 22,40 Act. 23.00 Sportact. 23,10 Discotaria, nwe. gram. 23,55- 24,00 Nws. Brussel Vlaams 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Amus.ork. en zangsol. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16.00 Beursber. 16,06 Franse les 16.20 Popul. Franse muz. 17,00 Nws. 17,15 V.d. kind. 17,50 Omroepkoor 18,18 Paarde- sport 18,20 V.d. sold. 18^0 Radiokron. 19.00 Nws. 19,50 Vrije politieke tribune 20,00 Chansons 20,30 Ornroep-symfonie-ork. en sol., moderne en klass. muz. 21.45 Zangrec. 22,00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22,55-23.00 Nws. Brussel Frans 484 m: 12.03 Lichte gram. 12,30 Gevar. progr. 14.08 Omroep-Kamerork. en sol., klass. en moderne muz. 15.03 Lichte muz. van Belgische componisten 16.08 Lichte gram. 17,00 Nws. 17.30 Pianorec. 19,30 Nws. 20,00 Discoparade 22,00 Wereldnws. 22,20 Lichte muz. 22,55 Nws. Vrijdag 12 oktober Hilversum I 402 111. KRO: 7.00 Nws. 7,15 Klass. gram. 7.30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.05 Lichte gram. 11,00 V.d. zieken 11,40 Lichte gram. 11,50 Als de ziele luistert, lez. Hilversum II 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdlied 7,23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7,35 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. en soc. strijdlied 8,18 Muz. ochtend post (gr.) 9,00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 Moderne orkestmuz. (gr.) 9,40 Idem VPRO 10,00 Schoolradio VARA: 10.20 V.d. huis vrouw 11.00 V.d. kleuters 11,15 Pianorec.. moderne muz. 11,40 Hammondorgelspel. Donderdag 11 oktober NTS: 8,30 Eurovisie: Plechtige opening van het 2e Vaticaanse concilie, rep. plm. 10,00 tot plm. 12,00 Eurovisie: Pontificale Hoog mis AVRO: 19,30 Luipaard op schoot, do cumentaire film NTS: 20,00 Journ. AVRO: 20,20 Televizier 20,30 De act. camera, vooruitblik in het komend bioscoopseizoen 21,00-22,40 Arme Bitos, toneelstuk. VLAAMS BELGIë: plm. 8.30-12.00 Euro visie, rep. van de plechtige opening van het oecumenisch concilie in het Vaticaan 19.00 V.d. jongeren 19,30 V.d. vrouw 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Liedjesprogr. 20,55 De schaduw van Mart, TV-spel 22,30 Nws. FRANS BELGIë: 18,30 Berichten 18,33 V.d. jeugd 19,00 Aux Moteurs 19,30 Table Ouver- te 20,00 Journ. 20.30 De mens van de 20e eeuw, spel 21,30 Nwe films 22,00 Lectuur voor allen 22,50 Journaal. (Advertentie) Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Volgens de monarchistische minister van buitenlandse zaken van Jemen, Ahmad Mohammed Al-Shami, zou de imam van Jemen de opstand hebben overleefd en dagelijks in contact staan met^ zyn oom Al-Hassan, die zichzelf tot imam heeft uitgeroepen. Hassan zou op het ogenblik in de noordelijke bergen van Jemen strijd krachten om zich heen verzamelen om de 1.100 jaar oude monarchie te her stellen. „Alle stammen hebben zich achter Hassan geschaard om de verraders in Jemen uit te roeien," aldus de minis ter. Al-Shami, die naar New York zal rei zen ,om de werkelijke situatie' van het land voor de Verenigde Naties uit te leggen, zei voorts, dat 't Jemenitische volk tegen de nieuwe republikeinse re gering was gekant. Het persbureau voor het middenoos ten heeft in Cairo vanuit de Jemeniti sche hoofdstad Sanaa bericht, dat in het grensgebied van Nejran is gevoch ten tussen Jemenitische revolutionaire strijdkrachten en soldaten van Saoedi- Arabië en de verdreven monarchie. Volgens het bericht werden de met mortieren en pantserwagens uitgeruste anti-revolutionaire strijdkrachten terug gedreven. Ze werden vanuit de lucht door revolutionair-Jemenitische vlieg tuigen bestookt. Deze zouden ook grote hoeveelheden vanuit Aden binnenge smokkelde wapens hebben vernietigd. Westerse diplomatieke kringen in Cairo menen, dat de militaire junta, die twee weken geleden de Jemeniti sche monarchie omverwierp, haar po sitie heeft geconsolideerd. Indische troepen, zo meldt het pers bureau „Nieuw China" hebben woens dagmorgen Chinese grenswachten bij Tsjihtoeng in Zuid-Tibet aangevallen. Elf Chinese grenswachten zouden ge sneuveld of gewond zijn. 36-3 Na 'n dik uur lopen door de wei landen, langs sloten en heggen en windmolens, kwamen Hinter en Minter en het fluwelen ventje bij een dorpje. „Het komt me bekend voor", zei Hinter aarzelend. „Ben je hier dan wel eens geweest?" vroeg Humpie. „Niks hoor, hij zegt maar wat", zei Minter, maar toen ze even later in de hoofdstraat kwamen, bleef hij stok stijf staan „Kijk eens!" riep hij uit, „daar bij die vuilnisbak, daar ligt... „....het anker van mijn ballon!" riep Humpie verbaasd. „Hoe kan dat nou?" Maar Hinter begreep het. Dit wae het dorp waar ze het anker hadden uitgegooid, en bijna in handen waren gevallen van de woedende bewo ners. „Ais ze ons nou maar niet her kennen", dacht hij. Maar het was al te laat. Enkele voorbijgangers begonnen te roepen: ..Daar heb je ze! Die van die ballon die de boel hier stuk gemaakt hebben. Pak ze!" Het drietal zette het op een lopen, en omdat ze hierin nu zo langzamer hand getraind raakten, bereikten ze het eind van het dorp zonder gegrepen te worden. Maar een aantal dorpe lingen holde hen toch ijverig na, en het zag er niet naar uit dat za iiA keer zouden ontkomen

de Stem | 1962 | | pagina 5