Oud- op Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen I Bieten- I campagne in de zon ZUIDERSTEMMEN" te Hansweert opgeheven Dijkgeschot van Polder Walcheren f 60 per ha. Kans ii voor Onteigi voor r< ZUID-BEVELAND Ontwatering Krabbendijke is al wat verbeterd tl 5 1 Raad Kruiningen akkoord met latere winkelsluiting Concertgebouworkest naar Middelburg: tekort f 6888,- Deux-Pièces van liet Huis St.-Joseph - Paris Wat en Waar J. Grot MIDDELBURG BAZAAR VLISSÏNGEN GOES Jaarvergadering „St.-Liduina" te Terneuzen Waterschap gematigd optimistisch sehorraiid scliorren schorre.». suatiesluis H l geè&ijk j j Dagblad De Stem AIq. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, teL 6252, Goes SMAKELIJKE WEEKEND TIPS Moscovisch MOCCA GEBAK VELUWSE KOEKEN Tekort Zeeuwse veren in 1961 viel nog mee Rode Kruis in Zeeland wil meer leden Tijdens winkelweek Pater Hugolinus vijftig jaar in het klooster EXAMENS Concentratie van diensten bij Prov. Waterstaat HOOGWATER AANBESTEDING Wederom ontvangen: óttevmuxQ valeringen Vandaag Morgen Ook zaalsi PLEIDOOI 3 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 OKTOBER 1962 Ten behoeve van het Dierenas 1 aan de Oostperkweg wordt vrijdag 12 en za terdag 13 dezer des avonds, en ook za terdagmiddag voor de jeugd, in de bo venzaal van de sociëteit „De Vergenoe ging" alhier een bazaar gehouden. SCHAAKCLUB „VLISSÏNGEN" BREIDT ZICH UIT De schaakclub „Vlissingen" wil zo spoedig mogelijk leden gaan werven. De laatste tijd heeft deze vereniging geen propaganda gemaakt voor de schaaksport. De tegenwoordige behuizing is namelijk te klein, om het nodige meu bilair èn schakende leden onder te bren gen. Nu er echter een nieuw „home" in het verschiet komt, wil men wél gaan propageren. Vooral wordt gedacht aan de jeugd en voornamelijk de jeugd van de drie MULO-scholen te Vlissingen. Op deze scholen is de schaaksport populair. Het, op dit ogenblik leegstaande „Le ger des Heils"-gebouw, in de Paul Kru- gerstraat zal het nieuwe schaakdomein worden. FILMVERTONING IN SCHELDEKWARTIER Dinsdagavond werd er in het Schelde- kwartier de film „Iedere twee minuten" vertoond. Deze film werd uitgeleend aan de Kon. Mij. „De Schelde", door de Stichting Technisch Filmcentrum te Den Haag en handelde voornamelijk over de veiligheid in het bedrijf. UITVOERINGEN „HOGEROP" Het Goese jeugdcircus Hogerop zal za terdag a.s. twee uitvoeringen geven in Schuttershof: een middaguitvoering voor al voor de jeugd en 'n avondvoorstelling. Het programma bevat 32 nummers, die ongeveer drie uur lang de aandacht van het publiek zullen vragen. Het program ma vermeldt o.a. trapezenummers, tafel en stoelenacrobatiek, het optreden van een slangenmeisje, een Chinese jongleur, piramidebouwers, apen, beren, drié clowns en vijf fietsacrobaten. R.-K. INSTUIF Na de vlotte start van dit winterseizoen geeft de r.-k. Instuif „Jong Goes" op zondag 14 oktober a.s. haar volgende feestavond. In schouwburg Juliana zullen de bekende Goodwill Partners uit Ber gen op Zoom de dansmuziek verzorgen, terwijl er tevens een quiz zal worden ge houden, waaraan aardige prijzen zijn verbonden. In het kader van de spreiding van de instuifactiviteiten zal op dinsdag 30 ok tober a.s. de eerste buitenavond plaats vinden in Ovezande. Daar zal dan in de r.-k. Nijverheidsschool St.-Agnes de oud burgemeester van Ovezande de heer Th. J. Andriessen voor de instuifleden spre ken over het onderwerp „De jeugd nu". Het bestuur heeft hoge verwachtingen van deze avond, die voor alle leden vrij toegankelijk is. Heinkenszand „WINBELA" WINKELWEKEN De Heinkenszandse winkelweken zijn reeds enkele dagen in volle gang. Maan dag is het zgn. Winbelafeest begonnen. De vorige maand al maakten de deelne mende zaken, in totaal een en dertig, zich gereed om hun jaarlijkse winkelwe- kenactie te houden. Tedere avond zijn dé winkels tot 9 uur geopend behalve op de sluitingsdag, dan kan men na zessen niet meer terecht. Zaterdag a.s. staat 's avonds een „kip- penjacht" op het programma. Momenteel liggen de slachtoffers van de jacht in de diepvrieskluis rustig te wachten tot ze aan de jagers uigereikt kunnen worden. Om 2 uur 's middags krijgt de jeugd de kans zich te doen gelden. Er zijn rol- schaatswedstrijden op een nog nader te bepalen geschikte plaats. De jongens en meisjes kunnen kiezen tussen schoonrij- den en hardrijden. De aan deze weken verbonden ver loting is op zaterdag 20 oktober om 8 uur op de muziektent. De winnaars worden ook op de muziek tent bekendgemaakt. Bovendien zullen de muziek van „Euter pe" en grammofoonplaten meewerken om van deze winkelactie een groot feest te maken. Zieriksee OPENING SEIZOEN Z.V.U. In de foyer van de Concertzaal is het winterseizoen van de Z.V.U. geopend met een causerie van de componist Paul van Westering, die ook bekend is door zijn publikaties in verscheidene disco-tijd schriften en door zijn optreden in de radioprogramma's. De heer Van Weste ring behandelde op zeer humoristische wijze het onderwerp: „Eens modern - nu klassiek" waarbij o.m. goed uitkwam, dat er niets nieuws onder de zon is, nu b.v. werken van Bach en anderen voor jazz worden bewerkt. De spreker illustreerde dit met frag menten te laten horen van Bachs dub belconcert voor viool, welk werk hij later bewerkte voor twee Klavecimbels Het resultaat was verrassend. Uit de woorden van de heer Van Westering viel een hoop te bespeuren voor onze moderne componisten: op dezelfde wijze waarop nu hun werken vaak worden af gekraakt, ging men in de tijd van Bach. Mozart, Beethoven en latere componis ten te keer tegen de eerste werken van deze nu klassiek geworden componisten. Ook werd nog behandeld het afscheid van de melodie naar het abstracte, het geen duidelijk werd gemaakt met frag menten van Pierre Boulez. Terecht dank te de voorzitter, dr. Westendorp-Boerma de heer Westering voor diens boeiende behandeling van dit onderwerp. Breskens G. VAN SCHAICK VOORZITTER KVP-AFDELING Door de K.V.p. afd Breskens is een slechtbezochte ledenvergadering gehou den. Het voornaamste agendapunt was 't aftreden van het dagelijks bestuur in verband met de ontstane moeilijkhe den tijdens de laatst gehouden gemeen teraadverkiezingen. De aanwezigen wa ren echter van mening, dat het voort bestaan der afdeling een noodzaak is. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. G. v. Schaick als voorzitter gekozen. Voor de functie van secr-penningmeester kon geen enkele kandidaat gevonden worden. WINTERPROGRAMMA INSTUIF GEOPEND Onder het roffelen der trommels van de drumband van „Uit het Volk voor het Volk" is men naar het jeugdge- bouw de „Uitkomst" getrokken, alwaar het winterprogramma van de Instuif „Het Jeugdhonk" werd geopend. Nadat nog een drumbandshow was gehouden sprak dhr K. Maas een openingswoord. Hij zei dat deze Instuif speciaal is voor meisjes en jongens van 14-18 jaar. Hij deed een beroep op de aanwezige vol wassenen mede te helpen leiding aan deze jeugd te geven. Groede WINKELVERENIGING OPGERICHT In hotel „De Drie Koningen" waren een aantal winkeliers bijeengekomen om een winkeliersvereniging op te richten. In het voorlopig bestuur werden geko zen de heren J. Versprille, voorzitter, J. Goud, secretaris. P. Brakman, pen ningmeester. D. Verbrugge, vice-voorzit- ter en J. Wolberts secretaris. Het ligt in de bedoeling om voor het a.s. St.- Nicolaasfeest een winkeliersactie te" hou den. Westdorpe VERLOTING VOOR R.I.A. De jaarlijkse loterij ten bate van de plaatselijke voetbalvereniging R.I.A. is weer van start gegaan. De trekking vindt plaats op zaterdag 17 november a.s. in café Sport. TORENUURWERK HERSTELD Het uurwerk in de kerktoren is weer hersteld. Meer dan tien maanden heeft dit het vertikt te tikken. Er zijn nu nieuwe onderdelen in aangebracht, ter wijl ook de verlichting is vernieuwd DANSAVOND. Zondag 21 oktober a.s. organiseert de r.-k. zangvereniging 'n dansavond in „Het oudt Raedhuys." ONDERSCHEIDING Onze dorpsgenoot Alfred de Causemae- ker is onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Dit in verband met zijn veertig-jarig dienstjubileum op de N-V. Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent. Zuiddorpe GEDEELTELIJKE HERBESTRATING VAN SINT MARCUSSTRAAT Men gaat beginnen met de herbestra ting van het gedeelte van de Sint Mar- cusstraat, dat ongeveer een jaar geleden door de gemeente van de polder is over genomen. Het is het stuk vanaf het dorp tot even voorbij de school. In het midden komen klinkerkeien en aan beide zijden daarvan een trottoir. In het kader van het uitbreidingsplan is ook een verbindingsweg geprojecteerd naar de straat met het wijkgebouw ach ter de school langs. Maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek. WENSEN VOOR DE KERK. Evenals in Axel en Hulst mogen ook hiér de parochianen nu hun wensen ken baar maken betreffende kerkelijke aan gelegenheid van algm. belang, waar in zij verandering zouden willen zien gebracht. Men kan deze wensen in de bus van de pastorie deponeren waar na zij vrijdagavond om half acht in een vergadering in het parochiehuis door het kerkbestuur zullen worden behandeld. De Nederlandse katholieke Invalide- bond „St. Luduina" afd. Zeeland houdt op 28 oktober in Terneuzen zijn alge mene jaarvergadering, in het r.k. pa rochiehuis. Naast de gebruikelijke agen da staan er een dia-vertoning en' een cabaret op het programma- sliktoa» en jsandgroades «jrlijn i i I f 11U jsoediaki geul waterdag Itam&üual- polder Zoals wij reeds hebben bericht wordt momenteel in een „geforceerd tempo" gewerkt aan het herstel van de ontwate ring van het gebied rondom Krabben dijke. Die ontwatering is onlangs plotse ling gestagneerd door het verzanden van de buitendijkse watergeul onder Waarde ten gevolge van het verschuiven van een flinke zandbank. De watergeul werd hierdoor enigszins verlegd (zie stippel lijn) maar door de ondiepte van deze (Advertentie) Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraat I. telefoon 6252 Goes. Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JUNG tel. 2377 - HULST Redacteur voot Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUVPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CR. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen. Prijs voor losse advertenties, Destemd voor de editie voor Zeeland t 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bi] contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder i,— elke regel meer 0.20. Bti plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp 1 1.60 eD 1 0,45. Bij 8 achtereenvolgende ongewilzlgde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. voor I inhoud 20 stuks per pak De provinciale stoombootdien sten in Zeeland hebben in 1961 'n verlies geleden van f 4.457-747,21 Dat was minder dan de raming: f 5.450.500,Op de veren Vlis- singen-Breskens, Terneuzen-Hoe- dekenskerke en Kruiningen-Perk- polder was het tekort bijna 4,1 miljoen. De totale vervoersopbrengsten hebben f 2.600.759,01 bedragen, dat was ruim 400.000 gulden meer dan was geraamd. Het landelijke gemiddelde aan gezin nen, dat lid is van het Rode Kruis, be draagt 33% van het totaal. Dit percentage is voor verschillende Zeeuwse gemeenten waaronder Middelburg (11.4), Vlissingen (12.4) en Terneuzen (25.5) beduidend minder. Ook de wervingscampagne voor de eerste twee plaatsen bracht minder op dan het landelijke gemiddelde. In haar verslag over het derde kwar taal roept het bestuur van de Kring Zeeland haar leden op in de wintermaan den extra aandacht aan de ledenwerving te schenken. Wat de jaarlijkse inzameling betreft staat, voorlopig een bedrag van ruim 37000 gulden vast, hetgeen een 500 gulden meer is dan vorig jaar. In het kader van de steden wedstrijd staat het nagenoeg vast dat Terneuzen dit jaar de wissel beker op Goes zal veroveren. De gehouden alarmoefening is over het algemeen goed geslaagd. Bij de eerst volgende oefening zal echter geen voor alarm meer worden gegeven. De kring vergadering zal plaats vinden op zater dag 10 november a.s. te Goes. Op deze vergadering zal o.m. de ont plooiing van een grotere propaganda-ac- tiviteit in het kader van de ledenwer ving worden besproken. De scheidende directeur van het Nederlandse Roode Kruis, jhr. G. M. Verspijck, zal op deze dag aanwezig zijn. De bietencampagne is weer begonnen. Maar in tegenstelling tot andere jaren hebben de bietenwerkers tot nu toe goed weer gehad. Daardoor komt het ook, dat onee fotograaf enkele plaatjes kon schie ten van arbeiders, die in de bietenvelden en in het haventje van Xieuwland in hemdsmouwen en in het zonnetje hun werk verrichten. (Van onze correspondent) De Hansweertse gemengde zangvereni ging „Zuiderstemmen" is ontbonden. Dit werd ons medegedeeld door het bestuurs lid mevrouw Verhage-Potter, die meteen haar diepe teleurstelling over dit feit uitsprak. Ongetwijfeld valt iets dergelijks ten zeerste te betreuren doch de reden hier van berust geenszins bij de leden van het nieuwe geul kon het water niet geloosd worden. Al enkele weken is men met ongeveer 20 man bezig de oorspronkelijke geul op diepte te krijgen. De gevormde zijgeul is afgedamd. De uitdieping van de oor spronkelijke geul tussen de schorrand en de laag waterlijn heeft reeds enig succes gehad. Het water rondom Krabbendijke is al twintig centimeter gezakt. Het staat nu ruim -90 NAP. Als het weer zo blijft als momenteel het geval is hoopt het wa terschap „De Brede Watering van Zuid- Beveland" de herstelwerkzaamheden te consolideren. Gisteravond is een drag line gearriveerd om de geul nog meer op diepte te krijgen. Misschien volgen de week al hoopt het waterschap te kun nen beslissen of al dan niet tot noodbe- maling zal moeten worden overgegaan. Gezien de vorderingen tot nu toe is het waterschap gematigd optimistisch op een goede afloop. In het kader van de tournee van het Amsterdamse Concertgebouworkest langs de provinciale hoofdsteden in verband met het 75-jarig bestaan van het orkest zal op 18 mei 1963 ook in Middelburg, in de Concert- en Gehoorzaal, een concert worden gegeven. De organisatie van dit belangrijke muzikale gebeuren berust bij het gemeentebestuur van Middelburg. Het tekort van het concert wordt ge raamd op f 6.888.Het gemeentebestuur stelt zich voor een-derde deel van dit tekort voor eigen rekening te nemen en voor eenzelfde deel subsidie te vragen bij respectievelijk het rijk en de provin cie. Na advies ingewonnen te hebben van de Zeeuwse Culturele Adviesraad zijn gedeputeerde staten van mening dat het genoemde concert de gevraagde provin ciale bijdrage verdient. Provinciale Staten zullen hierover in de novembervergadering beslissen. Het is interessant te weten dat het op 18 mei 1963 precies 25 jaar geleden zal zijn dat het Concertgebouworkest in Middelburg heeft geconcerteerd. (Van onze correspondent) De raad van de gemeente Kruiningen heeft in de jongste vergadering een bij zonder grote agenda afgewerkt. Er wa ren twintig punten, waarvan er echter verscheidene zonder kritiek onder de voorzittershamer doorgingen. Een aan vraag van de Hansweertse winkeliers combinatie om tijdens de winkelweek van 19 tot 27 oktober de winkels tot ne gen uur open te mogen houden werd aan genomen. Bij de nieuwe instructie voor de ge meentegeneesheer werd even stilgestaan. Deze instructie loopt reeds vooruit op de mogelijke opvolger van de huidige ge meente-arts, daar deze in sept. 1963 de pensioengerechtigde leeftijd zal hebben bereikt. Punt 6, lid 1 van deze instructie: de gemeentegeneesheer houdt op alle werk dagen spreekuur, kon niet de goedkeu ring wegdragen van de heer Suy, ter wijl de heer Griep een punt in deze in structie aanviel waarvan uiteindelijk bleek dat de juiste interpretatie hiervan niet ten volle duidelijk was. Hiernaar zal nader geïnformeerd worden. Het voorstel tot goedkeuring van de begroting voor de dienst gemeentewerken oost-Zuid-Beveland werd met twee te gen zeven stemmen getorpedeerd. „Wat de consequenties hiervan zijn is nog niet bekend", aldus de voorzitter. De heer Z. J. Jansen informeerde bij de wijziging van de gemeentebegroting 1962 of de aangeschafte gymnastiektoestellen voor het gymnastieklokaal te Hans- weert inderdaad bestemd zijn voor de verenigingen dan wel slechts gedeeltelijk hiervan gebruik kan worden gemaakt. De voorzitter kon hierop antwoorden dat de toestellen tegen een redelijke vergoe ding alle gebruikt kunnen worden door de verenigingen. De heer Jansen informeerde verder of er een instructie bestaat voor het ge bruik van de gymnastiektoestellen. Hier op kwam wederom positief antwoord. De verenigingen zullen deze mettertijd krijgen toegezonden. Verder vroeg de heer Jansen nog of er reeds coulissen voor het dorpshuis te Hansweert aan wezig zijn. De voorzitter deelde mee dat er opdracht was gegeven deze aan te brengen. Grond De heer Pouwer informeerde naar het bouwrijp maken van de grond in het uitbreidingsplan Hansweert-west. Hierop kreeg hij te horen dat in het voorjaar met deze werkzaamheden een aanvang zal worden genomen. Verder achtte de heer Pouwer de f 3000,uitgetrokken voor de egalisatie van dit bouwplan te laag. De heer Suy meende dat indien deze werkzaamheden juist geschieden dit bedrag toereikend zal zijn. Verder werd besloten van J. Poley 30 m2 grond aan te kopen voor een bedrag van f 100.voor de bouw van het riool gemaal voor Hansweert. Tot lid van het bestuur voor de instel ling van maatschappelijke zorg werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Rammeloo, de heer P. West- dijk gekozen. Tot plaatsvervangend hoofd aan de ulo-school te Kruiningen werd gekozen de heer W. van 't Hof. De heer P. Polderman werd herkozen tot be stuurslid van de stichting Ons dorpshuis te Kruiningen. Bij de rondvraag infor meerde de heer Suy naar het industrie terrein aan het station te Kruiningen en aan de insteekhaven en aan het kanaal door Zuid-Beveland. „Dit heeft de volle aandacht", aldus de voorzitter. Verder informeerde de heer Suy naar het tem po van de aanleg van de nieuwe riole ring te Hansweert. De voltooiing hier van had reeds in oktober haar beslag moeten krijgen. De voorzitter antwoordde dat thans in een gestadig tempo hieraan wordt voortgewerkt. Verder kon de voorzitter nog meedelen dat getracht zal worden om begin voorjaar 1963 het twee de gedeelte voor de riolering te Hans weert aan te besteden. bestuur en evenmin bij de trouwe kern zangeressen die bij de eerste de beste oproep op de repetities verschenen. Reeds geruime tijd was er sprake van een groot gebrek aan stemmenmateriaal en dit feit had de zangvereniging ge noodzaakt voorlopig haar stem op te bergen. In deze interimperiode heeft men ge tracht Zuiderstemmen nieuw leven in te blazen. Er werd een comité opgericht om te Hansweert een evenement te organise ren waardoor de belangstelling van de dorpsgenoten opnieuw op de zang ge vestigd zou worden. Men heeft getracht een zangfestival te organiseren met daar aan verbonden een muzikale demonstra tie. Hiervoor zijn muziek- en zangver eniging geïnviteerd doch toen de be treffende datum reeds zeer dicht gena derd was bleek de belangstelling van de zijde der muzikanten en zangers te gering te zijn. De verenigingen zegden een voor een hun medewerking op en frappant was telkenmale de reden namelijk: te ge ringe belangstelling van de zijde der le den dan wel een ledendaling. Na deze teleursteliling heeft men de koppen opnieuw bij elkaar gestoken en beraadslaagd wat thans te doen stond. De laatste stuiptrekking van „Zuiderstem men" is een circulaire gericht aan alle inwoners van Hansweert. Het was een convocatie om naar Kaj Munk te komen om de repetitie die uit geschreven was voor Zuiderstemmen bij te wonen. Helaas kwam alleen de ouwe getrouwe garde. Toen heeft men besloten de vereniging te ontbinden. De eigendommen van Zui derstemmen zullen ten goede komen aan het plaatselijke kinderkoor „De Schelde- zangertjes", dat momenteel dertig leden telt. Met „Zuiderstemmen" is van Hans weert een vereniging verdwenen die veel heeft bijgedragen tot culturele vorming van de Hansweertse bevolking. De bloedarmoede in de vereniging werd in hoofdzaak veroorzaakt door het ont breken van zware mannenstemmen. Vandaag viert pater Hugolinus in het kapucijnenklooster aan de Schorsmolen straat te Breda zijn gouden kloosterfeest. De jubilaris, die met zijn wereldse naam Wilhelmus Jaspers heet, is Breda- naar van geboorte. Nadat hij op 21 mei 1921 tot priester was gewijd, maakte hij vooral naam als volkspredikant met een stem als een klok en een magistrale voordracht. Zowel met goedheid als met strengheid trad hij het volk tegemoet^ Veel volksmissies en triduüms heeft hij gegeven en door geheel Nederland hield hij vastenmeditaties en zondagspreken. Bij vele pastoors, die hem graag zagen komen, was hij een goede bekende. Nu zijn gezondheid het reizen en trek ken niet meer toelaat verblijft pater Hugolinus in het Bredase klooster, waar hij zo nu en dan 's zondags de mensen nog kan boeien met zijn indringende pre dikaties- Dat hij nog jong en fris blijft moge ook blijken uit het feit, dat hij trouw de wedstrijden van N.A.C. bij woont. Op het sportveld heeft hij zijn vaste plaatsje. Het moge hem gegeven zijn na een uiterst arbeidzaam leven nog vele jaren van een welverdiende rust te kunnen genieten. SCHEEPSWERKTUIGKUNDE Aan de school voor scheepswerktuig- kundigen te Middelburg slaagden te 's Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkunde de heren: H.W Brugge uit Schoondijke P A. Geelhoed iit O.W. Souburg en C. Sanders uit Mid delburg. Het college van gedeputeerde staten zullen provinciale staten tijdens de na jaarszitting in november voorstellen f 55.000.beschikbaar te stellen voor een concentratie van de bureaus van de hoofdingenieur-directeur van de pro vinciale waterstaat en van de afdeling bijzondere werken. Concentratie is mo gelijk in het pand Rouaansekaai 43 te Middelburg, waarin het bureau van de hoofdingenieur-directeur is gevestigd. Dit pand zal verbouwd worden. De zolder van het achterste gedeelte van het ge bouw zal worden vervangen door een normale verdieping. Voorts zal de ach tertuin van het pand voor de uitbreiding worden benut terwijl ook nog gestreefd zal worden naar een rationelere indeling van het pand. Gedeputeerde staten hopen door deze concentratie van diensten minstens tien duizend gulden per jaar te besparen. Het bureau bijzondere werken zal drie maan den nadat de verbouwingswerkzaamhe den begonnen zullen zijn het pand St. Pieterstraat 52, waarin het nu gevestigd is. kunnen ontruimen. Gedeputeerde staten voelen er blij kens het voorstel aan provniciale staten veel voor de provinciale bibliotheek ge deeltelijk in het vrij te komen pand in de St. Pieterstraat te huisvesten. (Van onze redacteur) Het polderbestuur van de Polder Wal cheren zal vrijdagochtend 19 oktober voor een algemene vergadering in het polder huis te Middelburg bijeen komen. Het polderbestuur zal o.m. een sluitende ont- werp-begroting voor 1963 aangeboden krijgen waarbij een dijkgeschot is vast gesteld van f 60,per ha voor de onge bouwde eigendommen, d.w.z. f 10.per f 100,belastbare opbrengst volgens de grondbelasting der gebouwde eigendom men. In de ontwerp-begroting komen de vol gende kapitaalswerken voor: de geheel voor rekening van de Polder komende verbetering van de paalhoofden aan de Noordwatering (f 90.000,en van de teen van de Westkapelse zeedijk (f 35.000), de verzwarring van de duinen tussen Zoutelande en Westkapelle (voor 1963 is hiervoor twee miljoen gulden uitgetrokken), verzwaring van de hoog waterkering op het Noorderstrand bij het waterwingebied (kosten in 19663) een (Advertentie) Morgen, vrijdag 12 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 1.45 en 13.58; Terneuzen 1.00 en 13.18 uur; Vlis singen 0-33 en 12.47 uur; Wemeldinge 2.22 en 14.44 uur. half miljoen) en verzwaring van de zee dijk tussen de Zuidersluis te Ritthem en dé buitenhaven te Vlissingen (hiervoor is voor 1963 ruim één miljoen uitge trokken). Met de uitvoering van de drie laatstgenoemde werken zullen meerdere ja&en gemoeid zijn. Verwacht wordt dat het Rijk negentig procent van de totale kosten (f 7.150.000,—) van deze drie wer ken zal geven. BESTRATING TE ZIERIKZEE Namens het gemeentebestuur van Zie- rikzee heeft de centrale dienst „Noord- Zeeland" een aantal bestra tin gswerk- zaamheden aanbesteed, en de aanleg van trottoirs in het bouwplan „Malta" te Zie- rikzee. Op een begroting van f 21.725 was de hoogste inschrijver de firma Zijlstra en van der Dries uit Gorcum met f 22.700, terwijl de laagste was de aannemersmaatschappij „Schouwen-Dui- veland'' te Zierikzee met f 17.500. De gunning werd aangehouden. Deze collectie kenmerkt zich door haar distinctie in lijn, kleur en dessin. EXCLUSIVE KNITWEAR Wilhelminastraat 8 BREDA Tel. 32459 wfit—I GOES Grand 20 uur Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea a.l. Prins van Oranje 10 en 13.3G uur Jeugdvoorstelling door het Ned. Jeugd toneel. VLISSINGEN Luxor: 20 uur: Zes zwarte ruiters 14 j. Alhambra 20 uur Kind hearts and co ronets. (Mij. tot nut van 't algemeen). HANSWEERT Kay Munk 20 uur KAB contactbij' eenkomst. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Pier 5 Havana 14 j- Schouwburg 14 uur Jeugdvoorstelling door Studio. KRABBENDIJKE Oosterschei deslr. 15.30 uur Eerste steenlegging bejaardentehuis. TFRNEUZEN Concertgebouw 20 uur „Harten twee- Harten drie" door Studio. GENT K.V.S. 19.30 uur De koningin en de rebellen. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Het Rijngoud. VLISSINGEN Britannia 13.45 en 15 uur Recital Harry Sevenstern en Harry Holtman. Paul Krugerstr. 28 b 14.30 uur Ope ning boerenleenbank. MIDDELBURG Schouwburg 9-11 en 14 uur Jeugdvoor stellingen „Het Ned. Jeugdtoneel". SAS VAN GENT Olympia 20 uur My Geisha. De kinderzegelaé voerd, heeft veel voetgangers en zeil te kunnen brengen. Op de foto is een 1 schare kinderen. Zeeland biedt zijn| weinig amusement. E Zeeuwen. Deze twee by de meeste andere directeur van het et: permanente talentenj; Het jonge Zeeuwse de kans kunnen krijgefl toe ontberen om hun bewijzen. De heer De mededelingen gisteravr persconferentie, benadr! ledige nut van deze ai wikkeling van een mentspotentieel zou met overig Nederlan| terwyl de bezoeker aa in de winter komen vinciale grens over, n kunnen krygen dan geval is. Ook opperde hy de tot een permanente komen, die, aldus de ook voor andere at als zaalsporten, mart kan worden gebruikt ting van realisering v te plannen zal reedsl. start met audities voo I de thans beschikbare Nieuwedyk. Vrijdagavond 16 novi voorselectie zullen de ee zikaal talent kunnen t Twee grammofoonpla pijen, Plionodisc en O proef opnamen, die ind doende hoog peil, voor 1 kunnen resulteren in e dio-opname, waarmee de platenmarkt en het kier staat. Deze audities delijks moeten word» Vooraan staat echter de heer De Regt, dal se artiesten in Zeelai moeten krygen. (Van onze versla Voor de rechtbank te M de gistermiddag een civ inzake onteigening voor de nieuwe rondweg rond I dooien bepaalden zich tyd hoofdzakelijk tot de waar te onteigenen gronden- en van de door Ie deskundig begrotingen betreffende waardevermindering van door verkleining van de beide behandelde zaken bei sident mr. P. van Empel d< 31 oktober a.s. Mr. J. F. C. van Deinsj provincie kwam het gest deskundigen in de onteigen tegen P. wel enigzins the De gekapitaliseerde schade per ha kwam hem te hoog eigendom van P. gaat de hoofdzaak tegen de pachter se weer erop. dat deze slee gedeelte van de betrokke eigendom heeft, die voor de de vergoeding in de waarde van zijn bedrijfsgebouwer king zou komen. Mr. L. B. A. de Rechter, klem dat van een te hoge L ding zonder meer niet kail sproken. De grond van P. h\ huurgrond maar al vele til in pacht en vormt een geT bedrijf. Hij voerde nog enH aan die de aanleg van de het bedrijf met zich zullen

de Stem | 1962 | | pagina 2