Brabantse schilder bekent gedeeltelijk CaRnAvAL WIZARD Pluk is in volle gang op Zeeuwse fruitbedrijven Plechtige inzegening van lagere school Overslag Hoofdplaat omzeilt erg lastige klip en wint Nederland voteert groter bedrag voor hulpverlening EHBO te Westdorpe vierde koperen bestaansjubileum JONG ACTIEF VERTEGENWOORDIGER Vrouw wordt (statistisch) wat ouder kleermakers thuiswerkers EEN ADMINISTRATIEF AMBTENAAR Ti Kwaliteit niet rooskleurig Te groen Peren vatten tegen Viervoudige moord in N.-Frankrijk OAS veroordeelde De Gaulle ter dood MR. SCHUERMANN SPRAK IN V.N. Rechtstreekse aanval op Sovjets F 6000 „achterover geleend" Tentoonstelling Afdelingsvoetbal in Zeeland Westers toezicht in de sport Oeganda nu op eigen benen A.G.Kroonenberg Holthuis geen spreekuur A. van Ravels afwezig De betere bonbon „M0USSET" alleen bij ons Fa. D.F. v.d. Heijden „MERCURIUS" haar Carnavalscollectie 1962/63 E. W. KLUNHAAR GEMEENTE BREDA Sneller dan het menselijk brein! REKENAPPARAAT IN ZAKFORMAAT VANRIEL 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 (Van onze correspondent) Voor de Zeeuwse fruittelers is de drukste tyd van het gehele jaar aan gebroken. Met man en macht wordt er op elk bedrijf gewerkt om de oogst binnen te halen. In de eerste plaats is daarbij de aandacht gericht op de peren, die zo snel mogelyk van de bomen moeten, omdat ze anders teveel gaan vallen, maar ook de appels vragen de aan dacht. Met de pluk van Cox's Orange Pip pin is men op de meeste bedrijven al een heel eind gevorderd en er worden op de veilingen al eetrijpe partijen van deze fijne handappel aangeboden. De goudreinette is nu ook zover, dat ze geplukt kan worden. Hoewel dit ras in Zeeland niet meer de overheersende plaats inneemt van enkele jaren gele den, is er toch nog een vrij groot areaal van deze belangrijke winterappel en op veel bedrijven is men bezig met de pluk van dit ras. De aanvoer van goud reinette op de Zeeuwse veilingen mag a.s. donderdag beginnen, maar er is een bepaling bij, dat enkel de A-maat mag worden aangevoerd, dat is de maat van 75 mm doorsnede en groter. Hiertoe is besloten om te voorkomen dat er onooglijke groene goudreinetten worden aangeboden. Als belangrijkste rassen bij de appels wachten dan nog Golden Delicious en Jonathan, twee rassen die in Zeeland een zeer belangrijke plaats innemen en over het algemeen een bevredigende oogst zullen geven, al is men op veel wat pessimistisch gestemd over de bedrijven ten aanzien van de Jonathan kleur. De Jonathan is een appel, die een mooie rode kleur kan krygen en ook dient te hebben. Op het ogenblik is daarvan meestal nog geen sprake en zyn de vruchten nog groen. De teler en de handelaar hebben het niet be grepen op groene Jonathan en daarom hoopt men dat er in de komende we ken nog wat ten goede zal veranderen. Het wordt echter wel zeer kort tijd voor dit ras. Het is echter ook een be kend feit, dat koude maannachten het kleuren zeer gunstig kunnen beinvloe- den. Ten aanzien van Golden Delicious ligt het over het algemeen wat gunstiger, vooral omdat deze appel meestal wordt geteeld op jonge bedrijven. De Golden Delicious is gemiddeld wat groter dan de Jonathan en ook wat beter gekleurd. Toch is het ook bij dit ras niet onmo gelijk, dat de kilo's zullen tegenvallen omdat de vruchten kleiner blijven dan normaal. Nu is dat een verschijnsel, wat zich algemeen voordoet in de fruitteelt. We kunnen wel aannemen, dat de totale kg-opbrengst aanzienlijk achter zal blij ven bij wat we een normale oogst oe- men- Wel lieel sterk komt dat uit by de peren, die in de eerste plaats klein van stuk zyn, maar nu bovendien nog een teleurstelling geven door de massa le val. Het belangrijkste perenras in Zeeland is de Conference. Sinds vorige week donderdag mag dit ras in Zeeland wor den aangevoerd. Het blijkt dat op vrij wel alle bedryven de kwaliteit tegen valt. In voorgaande jaren kon het grootste deel van deze peren worden geveild als klasse 1 kwaliteit. Nu wordt er praktisch geen klasse 1 aangeboden,, maar wel veel klasse 11 en zelfs klas se 111. De oorzaak hiervan wordt ge zocht in de koude, waardoor er abnor male vruchten zijn gevormd (partheno- carpische vruchten). Voor de Conference wordt het wat kilo's en kwaliteit betreft wel het slecht ste jaar. dat we hier in Zeeland in de afgelopen jaren hebben gekend. Ten aanzien van de arbeidsvoorzie ning voor de fruitpluk kan worden op gemerkt, dat het niet meevalt hiervoor voldoende mensen aan te trekken. De scholieren die gedurende de zomer maanden steeds bij de pluk hebben ge holpen zijn niet meer beschikbaar en vrouwen en meisjes laten het ook al gauw afweten wanneer het wat nat en koud wordt. Losse mannelijke krachten zijn er niet te krijgen en de teler is dus aan gewezen op de eigen groep, eventueel aangevuld met bekenden die willen hel pen. Wanneer het droog weer is kan er dag veel fruit worden geplukt op de moderne Zeeuwse bedrijven, maar dat is dan ook nodig want er hangt nog veel aan de bomen en het zal zeker nog wel een maand duren voor de boomgaarden leeg zijn en dat betekent in elk geval dat we een zeer laat jaar hebben. Alles hangt echter van de weersomstandigheden af in de komen de weken.. Rustig herfstweer is alles wat de fruitteler nodig heeft. Een werkster, die zich dinsdag voor de schoonmaak naar het huis van de 67- jarige apotheker, Pierre Lajente, in Saint Quentin (Frankrijk) begaf, trof tot haar verbijstering in de keuken het lijk van haar aan. Op haar hulpgeroep kwam geen ant woord. Enkele ogenblikken later wist zij de reden: Lajentes 68-jarige echtgenote, haar broeder Joseph Proisy (63) en de schoonvader van een van de dochters van de apotheker, Eugène Prudhomme (73) lagen dood in de kelder. De politie veronderstelt dat de drie gezinsleden van de apotheker het eerst waren vermoord en dat de moordenaar vervolgens in de keuken bier had ge dronken en op de thuiskomst van La jente had gewacht. De apotheker en de drie mensen in de kelder waren op dezelfde wijze om het leven gebracht. De moordenaar had hun schedels ingeslagen. De moordenaar of moordenaars was/ waren er blijkbaar op uit geweest ieder levend schepsel in de woning van La jente te doden. Zelfs de kop van de kat was ingeslagen. Men weet nog niet waarom de moor den zijn gepleegd. Lajente stond bekend als een rustige, vriendelijke en hoffelij ke oude man. In de buurt van het lichaam van de apotheker werd enig kleingeld gevon den, maar verder was niets in de woning verplaatst. Volgens een dinsdag uitgegeven ver klaring van de Franse „nationale raad van het verzet", een orgaan van de OAS, is president Charles de Gaulle 3' juli, 1962 wegens hoogverraad door een» „militaire rechtbank" van de OAS ter dood veroordeeld. Het hoofd van de nationale raad isi de vroegere premier Georges Bidault, die zich in ballingschap heeft begeven. De verklaring meldde dat de mislukte aanslag op De Gaulle was uitgevoerd door een commando van het eerste re giment speciale troepen in opdracht van het opperbevel in Frankrijk. Het op perbevel" zou bevelen hebben gekregen van het uitvoerende comité van de ver- zetsraad. Volgens de verklaring zou de aanslag slechts ten doel hebben gehad De Gaulle te ontvoeren. De schoten zouden slechts bedoeld geweest zijn om de Gaulle's po litiebescherming te intimideren. Leden van de groep, die de aanslag op De Gaulle uitvoerden, hebben tegenover de rechter van instructie verklaard, dat zij De Gaulle wilden ontvoeren om hem te recht te laten staan voor een rechtbank van de OAS. Zij verklaarden, dat zij opdracht hadden De Gaulle ter plaatse neer te schieten als het onmogelijk bleek hem te ontvoeren. In een redevoering tot de assemblée der Verenigde Naties, heeft de Neder landse gedelegeerde, mr. C. Schuermann, gisteren verklaard dat zyn land zich aansloot by het meesterlijk exposé, dat de Belgische minister van buitenlandse zaken verleden week in de assemblée heeft gegeven. Hy beantwoorde uit gebreid degenen, die meenden dat de Euromarkt nadelig zou zyn voor eigen rechtmatige aspiraties. De Nederlandse delegatie vroeg spe ciaal de aandacht voor twee onderwer pen: de consequenties van de uitbrei ding van het lidmaatschap der V.N. en de eisen, die aan alle leden gesteld wor- De 28-jarige kunstschilder H. uit Loon op Zand, die onlangs door de Tilburgse politie werd aangehouden en ingesloten wegens diefstal van een fiets en op ver denking zich een deel van de ten nadele van de Boerenleenbank te Tilburg ver duisterde gelden te hebben toegeëigend, heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd. Begin september was een Tilburgs (Van onze correspondent) Dinsdag was de bevolking van Over slag onder een stralende herfstzon sa mengestroomd in de kom van de ge meente om de inzegening bij te wonen van de bijzondere lagere school O. L. Vr. van Lourdes. De school die gebouwd is onder toezicht van het Centraal Bureau voor bouw- en woningtoezicht in Z. Vlaanderen te Terneuzen met als archi tect de heer C. Roelants moet worden beschouwd als een der modernste in de streek. Om half drie werden de genodigden ontvangen op het gemeentehuis waarna allen zich naar de nieuwe school begaven om de inzegening bij te wonen. Hier wa ren o.a. aanwezig, mgr. dr. W. Koenraadt uit Breda, rector Hermans, bisschoppe lijk inspecteur, pastoor Verhellen van de parochie Overslag, de heer G. Dierick, de burgemeester en zijn echtgenote, het gemeentebestuur, schoolbestuur onder voorzitterschap van de heer Smeets en de heer Fransen, inspecteur van het onder wijs. Mgr. Koenraadt, vond de nieuwe school op Overslag een paleis. Het is een gebouw met meer licht en lucht dan de oude school, hetgeen de kinderen ten goede komt. Na de inzegening werd door de geno digden een rondgang gemaakt waarbij o.a. grote interesse bestond voor het mo zaïek in de hal, ontworpen door mevr. Carla Smeets-Pols uit Sas van Gent, voor stellende de jeugd midden in de na tuur. Daarna had een samenkomst plaats op het gemeentehuis. De heer Smeets heette vervolgens na mens het schoolbestuur de aanwezigen hartelijk welkom. Speciale dank bracht hij aan de centrale dienst onder vertegen woordiging van de heer Michels, die als opzichter met hart en ziel de belangen heeft behartigd. Mgr. Koenraadt, verklaarde hierna dat hij met grote vreugde naar Overslag was gekomen. „Het is wel een grote reis'! zei hij, van Breda naar Overslag, maar voor zo'n gebeurtenis was hem dit niet te veel. Ook de pastoor van Overslag felici teerde de medewerkers. Hij meende te vens dat de kinderen een goede opvoe ding zouden genieten onder goed onder wijzend personeel. Burgemeester Dierick was ook vol lof. Hij verheugde er zich over dat mgr. Koenraaadt naar Overslag was gekomen. Hij voerde ondermeer aan dat Overslag wel eens wordt over geslagen, doelende op toezegging van wo ningen. De gemeente kreeg nog geen en kele woning toegewezen, en hij hoopte dat hierin verandering zou komen. Wel is er sprake van het bouwen van bun galows, maar hij zag liever arbeiderswo ningen waardoor de mensen kunnen blij ven en de kinderen onderwijs kunnen volgen op de nieuwgebouwde school. (Van onze correspondent) De E.H.B.O.-vereniging „St.-Raphaël" te Westdorpe heeft haar 12,5 jarig be- staansjubileum op feestelijke wijze ge vierd. Om half negen werd een H. Mis opgedragen uit dankbaarheid, waarin alle leden communiceerden. Na de Mis vond in het verenigings gebouw een gezamenlijke koffietafel plaats, waarna nog een korte vergade ring werd gehouden. De voorzitter, de heer J. Strobbe, bood de docent van de vereniging, dok ter du Puy, een geschenk aan namens bestuur en leden- Ook de heer P. de Witte, die ver- bandmeester is, mocht een geschenk in ontvangst nemen. De geslaagde van de laatste cursus boden eveneens geschenken aan. De verenigingsvlag is sedert enkele maanden op onbekende wijze zoekge raakt. En omdat de financiële toestand van de afdeling niet al te rooskleurig is, kon niet tot aanschaf van een nieu we worden overgegaan. Maar tot ieders verrassing werd op deze feestmorgen door een bestuurslid van de E.H.B.O. (de gever wenste de naam niet bekend te maken) een prach tige nieuwe vlag geschonken. Een hoe rageroep weerklonk toen de vlag werd gehesen. Ze werd onmiddellijk gewijd door de geestelijke adviseur, kapelaan Van Arendonck. 's Middags stond al het E.H.B.O - materiaal tentoongesteld in „Concor dia" De afdeling blijkt over prachtig (en kostbaar) materiaal te beschikken. Zo zagen we een „Infuus-koffer" ter waarde van 300 gulden, er stonden elf eigen brancards, veertig verbandtassen van de gediplomeerde leden, een Ambu- toestel voor kunstmatige ademhaling. Er stond zelfs een skelet en een torso tentoongesteld. Helaas was dit geen ei gendom, doch men had deze in bruik leen van de E.H B.O. te Sas van Gent. Het bestuur meende voor al haar do nateurs en leden „iets terug te moeten doen" Er werd een bonte avond opge voerd'door de leden van de E.H.B.O. En het is een daverend succes gewor den, mede dank zij het optreden van de conferencier Armand Dehulsters. Vooraf sprak de voorzitter een woord van dank aan allen, die op enigerlei wijze in de loop der jaren hebben me degewerkt om de vereniging tot grote bloei te brengen. Door wethouder E. de Maertelaere werden vervolgens de diploma's uitge reikt aan de geslaagden van de jongste cursus. Wegens overweldigende belangstelling zal op zaterdag a.s- een heropvoering plaats vinden van de bonte avond. De toegang is gratis. Het C.B.S. heeft enkele resultaten gepubliceerd van de nieuwe sterf tetafels voor Nederland. Volgens de sterftetafels 1956 1960 bedraagt de gemiddelde levensduur bij de geboorte voor jongens 71A en voor meisjes 74,9 jaar. De gemiddelde levensduur bij de geboortevoor jongens als voor meisjest.o.v. de vorige sterfte- tafel(s) is weer toegenomen en be draagt thans zelfs bijna het dub bele van die volgens de eerste voor Nederland uitgewerkte sterftetafels van ruim een eeuw geleden. Voorts blijkt dat de gemiddelde levens duur voor vrouwen steeds hoger is geweest dan die voor mannen. Bij de mannen is er in de periode na de tweede wereldoorlog een geringe stijging van de sterfte. Dit geldt met name voor de leef tijden van 55 65 jaar gedurende de periode 1956 1960. Deze stij ging wordt veroorzaakt door een toeneming van de sterfte aan hart en vaatziekten en aan (kwaad aardige) nieuwvormingen. meisje, bediende bij de Boerenleenbank, verdwenen met een couvert, inhoudende circa 6000 aan buitenlandse valuta. Bij haar aanhouding een paar dagen ge leden was van het geld slechts 150 gul den over. Zij verklaarde zelf 150 te hebben opgemaakt, de rest van het geld zou haar zijn ontstolen. De verdenking viel op H. en diens negentienjarige Til burgse vriendin, die een zwervend be staan leidden. Uit de bekentenis is komen vast te staan, dat het meisje, direct na haar ver dwijning in gezelschap van H. en zijn vriendin, de nacht heeft doorgebracht in de gemeente Berkel Enschot. Zij wa ren daarheen gereden met de auto van H. De volgende dag is het meisje met enkele vrienden op stap gegaan. De kunst schilder vond tijdehs haar afwezigheid in zijn auto haar tas met de enveloppe met geld. Hij was van de verduistering op de hoogte, omdat het meisje erover had gesproken. Aanvankelijk, zo luidt zijn verklaring, wilde hij de zaak met de Boerenleenbank wel in het reine brengen, maar toen hij in financiële moeilijkheden kwam. heeft hij het geld, ongeveer 5500 gulden aan Belgische franken en Oostenrijkse schil lingen, voor zichzelf gehouden. Na de aanhouding van het meisje, is H. weer aan het zwerven gegaan. Hij verklaar de in Antwerpen met een stel vrienden een belangrijk bedrag aan geld te heb ben stukgeslagen. Na in Roosendaal kle ding en sieraden te hebben gekocht, heeft hij met zijn vriendin bijna geheel Ne derland doorkruist. Zo moeten zij ook in Amsterdam, Rotterdam, Maastricht, Vught en Leiden zijn geweest. Hij heeft tot zijn aanhouding van het geld ge leefd. Toen de politie hem aanhield was er slechts 120 over. H. beweert alleen gebruik te hebben gemaakt van de Belgische franken. Het bedrag van 1000 aan Oostenrijkse schillingen is nog zoek. „Die heb ik verloren", zo luidt zijn ver klaring. den zo de jaren zestig wezenlijk een de cennium van ontwikkeling moeten zijn. Mr. Schuermann bepleitte in dit ver band uitbreiding van de veiligheidsraad en in het bijzonder van de economische en sociale raad. Dit laatste lichaam telt nog slechts 18 leden, een aantal dat ge baseerd is op de niet meer bestaande omstandigheden van 1945. Hij noemde het onbegrijpelijk, dat de pogingen om deze commissie voldoende omvang en armslag te geven, worden gefrustreerd door de Sovjet-Unie, die de kwestie van deze uitbreiding koppelt aan de Chinese vertegenwoordiging in de V.N. Mr. Schuermann noemde het een armzalge verontschuldiging hier de koude oorlog bij te slepen. Niet de belangen van het Westen staan op het spel doch die van de arme en behoeftige landen. Zij lijden onder deze communistische onverzoen lijkheid. De Nederlandse gedelegeerde bepleitte voorts een permanente zitting van de assemblée en viel het standpunt aan van Rusland en satellieten, dat de V.N. óók wenst te versterken en dan in één adem de troika-opbouw blijkt voor te staan. Dit standpunt zou ernstig zijn, als de landen, die deze tegenstrijdige doelstel lingen verkondigen, een grote rol spelen in het werk voor de ontwikkeling der minder-ontwikkelde landen. Maar de Sovjet beschouwt dpze hulp alleen maar als middel tot infiltratie en zowel de bij drage voor dit speciale fonds, als de technische hulp van Rusland blijft on der de maat. Ondanks deze onverschil ligheid van sommige leden blijft het werk op het terrein van de hulpverle ning het meest geslaagde deel van alle activiteiten der V.N. Nederland, aldus mr. Schuermann, be schouwt dit ontwikkelingsdecennium als uitermate belangrijk en heeft daarom besloten mits het parlement het er mee eens is zijn bydrage aan dit spe ciale fonds met ongeveer 50 pet. te ver hogen en wel van 2,6 miljoen tot onge veer vier miljoen dollar. Ook aan hét technische hulpprogram wil men meer bjjdragcn, namelijk 20 pet. Het wereld- voedselfonds van de V.N. en de F.A.O. krygt van Nederland de eerste drie Jaar anderhalf miljoen dollar. Tenslotte heeft de Nederlandse rege ring besloten een miljoen dollar ter be schikking te stellen voor een internatio naal instituut, dat wetenschappelijk on derzoek zal verrichten voor de tijd van. vijf jaar op een terrein, waar onze ken nis nog veel te wensen overlaat. Het gaat hier over kennis omtrent de crite ria, die dienen te worden toegepast ten aanzien van plannen voor sociale ont wikkeling en omtrent de onderlinge ver houding tussen de economische en socia le aspecten van het ontwikkelingspro ces. De Nederlandse bijdrage kan het wetenschappelijk instituut ruim de helft van die periode op gang houden. HET EERSTE elftal van de v.c. Vlissin- gen zal zaterdagmiddag om vijf uur een wedstrijd spelen tegen de 2e di visieclub Hermes DVS uit Schiedam, met als inzet een plaats in de volgende ronde van de KNVB-bekercompetitie. In de eerste klas A van het Zeeuwse afdelingsvoetbal versterkte Hansweertse Boys zijn leiderspositie door met 1-3 van Robur te winnen. Noormannen verloor de aansluiting door (onder protest) met 2-0 van Dreischor te verliezen. Kruinin- gen stuurde de Zierikzee-reserves met lege handen terug (5-2) en ook Domburg liet zich door Brouwershaven niet ver schalken. Renesse is de enige Schouwse ploeg die meetelt en de 0-6 zege op Patrijzen wijst er wel op, dat de mannen uit de Westhoek nog een woordje willen mee spreken. De stand is: Hansw. Boys 5-10, Noormannen 5-8, Renesse 5-7, Domburg 5-7, Kruiningen 5-6. Robur 5-4, Patrijzen 5-4, Dreischor 5-3, Zierikzee 2 5-1, Brouwershaven 5-0. In de eerste klas B wonnen de koplo pers. Vogelwaarde liet Ria zonder winst vertrekken (4-2) en Hoofdplaat omzeil de de lastige Jong Ambon-klip met suc ces (0-3). Sluiskil bewees opnieuw zijn schotvaardigheid tegen Groede (8-1). Schoondijke had geen moeite met Phi lippine (7-3) en Walcheren boekte zijn eerste overwinning in de uitwedstrijd tegen Retranchement (2-5). De stand luidt: Sluiskil 5-10, Hoofdplaat 5-9, Vogelwaarde 5-8, Jong Ambon 5-6, Schoondijke 5-4. Retranchement 5-4, Groede 5-4, Walcheren 5-3, Philippine 5-2 en Ria 5-0. Clinge 2 liet er in de reserve eerste klas tegen Biervliet 2 geen gras over groeien (10-0). Zeeland Sport 3 moest voor Breskens 2 de vlag strijken (3-4) en Goes 3 stuurde de Oostburg-reserves met een flink pak slaag naar huis terug (7-1). Zeelandia 2 en RCS 2 deelden de buit (1-1), waardoor de stand is: Clinge 2 5-8, Breskens 2 5-7, Zeelandia 2 5-7. Goes 3 5-6, RCS 2 5-6, Zeel. Sp. 3 4-4, Oostburg 2 5-3, Luctor 2 4-2, Corn. Boys 3 4-1. Biervliet 2 4-0. In de tweede klas A liet Vogelwaarde 2 een steekje vallen tegen Koewacht 2 (2-2) waarvan Walcheren 2, dat met 2-1 van Breskens 3 won, profiteerde om wat dichterbij te komen. Steen 2 drukte Yzendijke 2 vaster op de laatste plaats (4-1) en Aardenburg 2 versloeg Sluiskil 2 met 4-2. De stand is nu: Vogelwaarde 2 5-8, Koewacht 2 4-7, Walcheren 2 3-6, Breskens 3 4-4, Terneuzen 3 4-4, Aarden- burg 2 5-3. Steen 2 3-2, Sluiskil 2 4-2, Yzendijke 2 4-0. In de tweede klas B namen Zeeland Sport 4 en Volharding een kleine voor sprong. De Vlissingers wonnen met 0-3 van Middelburg 4. terwijl de club uit Ovezande met 3-1 KvJadendamme over won. Yerseke 2 haalde bij Kruiningen 2 de buit weg (0-2). Cortgene versloeg Vlissingen 5 met 4-3 en Patrijzen 2 stuur de 's Heer Arendskerke onverrichterzake naar huis terug (7-3). Hier is de stand: Zeeland Sport 4 5-8. Volharding 5-8, Kwadendamme 5-6, Yer seke 2 5-6, Cortgene 5-6, Middelburg 4 6-5, Patrijzen 2 5-3, Kruiningen 2 5-3, Vlissingen 5 5-3, Arendskerke 5-2. In 2 C verdrong SVOWK als gevolg van een 1-3 overwinning op Burgh 2 deze laatste van de eerste plaats. Brouwershaven boekte zijn eerste winst ten koste van Dreischor 2 (2-0), terwijl Renesse 2 en Zonnemaire de 8 gemaakte doelpunten eerlijk Verdeelden (4-4). De stand is hier als volgt: SVOWK 5-9, Burgh 2 5-7, Renesse 2 5-6, Zonne maire 5-4. Brouwershaven 2 4-2, Drei schor 2 5-0. In de derde klas A versterkte Hansw. Boys 2 zijn positie door met 2-5 van Ro bur 2 te winnen. Luctor 3 werkte zich via een 2-6 zege op Kruiningen 3 naar de tweede plaats. Zeeland Sport 5 klopte Domburg 2 en Kwadendamme 2 hield tegen Lewed. Boys 2 de winst in han den (4-0). In 3 B werd Middelburgse BoysHoofdplaat 2 bij 7 gestaakt. Retranchement 2 werd door Walcheren 3 geklopt (2-4) en Groede 2 eiste de eerste plaats voor zich op door de 4-0 overwinning op IJzendijke 3. In de derde klas C werd Clinge 3 uit de kopgroep gestoten door Sluiskil 3 (4-1). HVV stuurde Hontenisse 3 met een 3-1 nederlaag huiswaarts terwijl Graauw met 8-2 van Ria won. Philippine 2 kraakte Corn. Boys 4 met 8-0. Djakarta zegt: Een Indonesisch parlementslid heeft de oprichting van een nieuwe sportfede ratie van Aziatische, Afrikaanse en La tijns-Amerikaanse landen voorgesteld, omdat hij van mening is dat de inter nationale sportwereld onder „westers toezicht" staat. Lapis Tjondroningat, voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken van het Indonesische parlement, zei dat de Latijns-Amerikaanse, Aziatische en Afri kaanse landen samen een nieuwe atle- tiekfederatie moesten oprichten. Deze zou vrij zijn van toezicht door het Internat. Olympisch Comité, aldus Tjondroningat, die lid is geweest van het organisatie-Comité van de vierde Aziatische spelen die onlangs in Djakar ta zijn gehouden. Aan deze spelen kon den atleten uit nationalistisch China niet deelnemen en weigerde de Indonesische regering de Israëlische deelnemers in reisvisa. Een en ander werd door radio repu bliek Indonesië bekendgemaakt. Oeganda, een bergachtig land, be woond door pygmeeën en meer dan twee meter lange Batoetsi-negers, is gisteren onafhankelijk geworden. Het is de 33e onafhankelijke natie in Afrika. Het volk toonde zijn blijdschap met gejuich en vuurwerk dat de nacht, waar in de onafhankelijkheid begon, helder verlichtte. Duizenden vreugdevuren wer den op heuveltoppen ontstoken. Hiermee is een eind gekomen aan het Britse koloniale beheer dat in Oeganda 68 jaar geduurd heeft. Het is ons een genoegen U mede te delen dat onze ouders P. A. C. Broeders M. en BroedersGeerts op 13 oktober 1962 a.s. hun zilveren huwelijksfeest ho pen te vieren. Ter gelegenheid hiervan houden zij receptie op ge noemde datum van 14.30 16.00 uur. Kinderen Broeders Dongen, okt. 1,962. Lage Ham 87. DANKBETUIGING Onze beste en welgemeende dank voor de vele blijken van belangstelling, felicita ties, bloemen en cadeaus die wij ter gelegenheid van onze 40-jarige echtvereni ging mochten ontvangen. Fr. Verbist-de Saegher kinderen en kleinkinderen Nieuw-Namen, Hombachstraat 40. Met droefheid delen wij U mede, het over lijden van de Heer ALEX VAN BREDA tandarts te St. Niklaas-Waas (B.) Wed. van G. van Breda-Verdonck. De Heer en mevr. A. van Ravels- Van Breda en kinderen De Heer en Mevr. J. Verhaert-Van Breda en kinderen De teraardebestelling zal plaats hebben te St. Niklaas (W.) op vrijdag 12 oktober 1962 om 11 u, Algemene kennisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte, onze lieve tante en oudtante, Vrouwe MARGARETHA WILHELMINA FROGER weduwe van de heer Frans Thomas Jannette Walen op de leeftijd van 86 jaar. Uit aller naam: Prof. Ir. J. H. Froger. Wassenaar, 9 oktober 1962. Huize Rust en Vreugd, Rijksstraatweg 538. Corr.-adres: Oude Delft 45, Delft. De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 12 oktober om 2 uur op „Oud Eik en Duinen" te 's-Gravenhage. PAARDEN Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 29 sept. 1962 gestorven paard, verzekerd bij de Onderlinge Paarden - verzekeringsmaat schappij te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeen de dank. J. C. de Jonge Hontenisse. ZENUWARTS Goes 11 oktober De Griffier van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Hertogenbosch brengt ter kennis, dat gedurende 14 dagen ter Griffie voornoemd ter inzage van partijen alsook van derde-belanghebbende is nedergelegd de deskundigenadviezen c.q. nadere deskundigenadvie zen in de onteigeningszaken: Gemeente Waalwijk contra G F. van Loon, rolno. 444/1961; Gemeente Waalwijk contra H. R. van Loon, rolno. 445/1961; Gemeente Waalwijk contra R. H. van Loon, rolno. 405/1961; Gemeente Waalwijk contra C. A. Pulles c.s. rolno. 408/1961; Gemeente Waalwijk contra C. J Kroot, rolno. 443/1961; Gemeente Waalwijk contra A. A. van Huiten, rolno. 442/1961; Gemeente Waalwijk contra M. J. de Haan, rolno. 168/1962: Gemeente Waalwijk contra A. A. van Huiten, rolno. 192/1962; Gemeente Waalwijk contra M. J. de Haan, rolno 492/1961; Gemeente Waalwijk contra H. E. de Haan, rolno. 494/1961; Gemeente Waalwijk contra Ma. Keetels, rolno. 441/1961. 's-Hertogenbosch, 8 oktober 1962. De Griffier van de Arrondissements- Rechtbank te 's-Hertogenbosch; Mr. G. J. M. Corstens TANDARTS r HULST vrijdag 12 oktober a.s. Truffels 0.75 p. 100 gr Nougat Montelino 0.85 p. 100 gr. Ice cups 1.p. 100 gr. San Francisco 1.p. 100 gr. Gesort. bonbon city 0.95 p. 100 gr. SPECIALITEITSZAAK HULST. GEVRAAGD voor direct (voor pompwerk) voor eigen rekening. Alleen omgeving v. Cooth- plein. Aanmelden N.V. Leygraaf, Herenconfectie, Ginneken- straat-hoek v. Coothplein, Breda. Vooraanstaand importeur in fris dranken vraagt voor het bezoeken van hotel, café restaurant, levensmiddelenbedrijven en bierhandelaren. De voorkeur gaat uit naar hen, die ervaring hebben. Vast salaris plus provisie. Goede sociale voorzieningen. Brieven met opgave van leeftijd en genoten opleiding onder no. 40275 bureau van dit blad. Van zaterdagavond 13 t.m. woensdag 17 oktober iedere dag van 10 tot 24 uur toont SINGEL 316 AMSTERDAM in Café „De Roskam", Heuvel 67, Tilburg, tel. 21572 Eveneons complete Kerstcollectie aanwezig GEVESTIGD specialist voor ziekten van hart- en bloedvaten. Woonhuis: Rijksweg 53, Nieuw- en St. Joostland telefoon 01182—222, b.g.g. 01184—3274. Spreekuren tot nadere aankondiging: Vlissingen: ziekenhuis „Bethesda"; maandag van 14 tot 15 uur. St. Josephziekenhuis: vrijdag van 9 tot 10 uur. Particulieren dagelijks na afspraak Bij openbare werken, worden geplaatst: afdeling grondbedrijf, kan in dé rang van adjunct-commies of adjunct-com mies le klasse. Salaris f 373,— tot f 560,— en f 453,— tot f 631. per maand, exclusief huurcompensatie. Vereist: diploma's u.l.o., associatie boekhouden, mo derne bedrijfsadministratie of daarvoor studerend. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 8 da gen na het verschijnen van dit blad te richten aan de directeur van openbare werken, onder verwij zing naar dit blad. OPTELLEN AFTREKKEN X VERMENIGVULDIGEN Z DELEN U stelt de getallen in met de metalen pen WIZARD rekent bet feilloos voor u uit! U ziet de uitkomst direct voor u! U kunt rijen getallen optellen tot een totaal van 1 milliard min 1, zoals u op de afbeelding kunt zien. WIZARD telt uw rekeningen, uw nota's, uw boekhouding enz. enz. U kunt uw WIZARD overal gebruiken, als u gaat win kelen, of b(jv. om het huiswerk van uw kin deren te controleren. WIZARD spaart u tijd, geld en ergernis! Het WIZARD.rekenapparaat is 9*14 cm groot en weegt 90 gram of net zoveel als 6 normale brieven. U kunt het dus gemakkelijk bij u dragen. Het mechanisme Is van metaal en kan dus bj) normaal gebruik niet kapot gaan. ZEND VANDAAG NOG DE BESTELBON op en u ontvangt de WIZARD 8 dagen op proef onder rembours. RotUrtim-SohletbiinlHR 122, tel. 52526, giro590441 Wizard it hel Engel te woord voor tovenaar. BESTELBON - Vonriel-Rottordom - postbus 3067 L Zend mij onder rembours wiZARD-rekenap- para(a)t(en) van 7.50 portokosten 8 dagen op proef. Niet goed, geld terug. Naam Straat:. ^Plaats'^Jj

de Stem | 1962 | | pagina 6