Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland vitamol Bejaardentehuis IJzendijke thans officieel geopend CAL Toekomst voor produktie van late kastomaten Bouw ging in stevig tempo BON vanaf f 95.- f 115.- f 145.- Met korte toespraak van pastoor De Grauw: m WILT u MEER WETEN OVER BOCAL HAARDEN „La Bagatelle" voor Stichting Kunstkring Dagblad De Stem 2e hands schrijfmachines volledig gerevideerd Kantoormachinehandel J. A. BIESBR0ECK EXAMENS Brunswick Bowling HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 MIDDELBURG FORUMAVOND Woensdag 17 oktober a.s. om 8 uur zal in het kader „Het Open Deurwerk" van de hervormde gemeente van Middel burg, in ,,De Gouden Poorte" aan de Wagenaarstraat een forumavond worden gehouden over de onderwerpen ,,Voor en tegen t.v. in het gezin" en .Vrijetijds besteding in verband met de vrije za terdag". Het forum bestaat uit mr. J. Drijber, burgemeester, voorzitter en de leden mevr. E. Stufkens-Loodewijk, huis vrouw, drs. P. Boer, leraar, ds. M. En- ker, predikant, M. I. van Houte, mid denstander, Piet Hijken, kunstschilder, dr. L. P. Roegholt, internist en P. de Ruijter, bestuurslid van de A.N.M.B. Na de pauze volgt een filmvoorstel ling over ,,De tijd", terwijl in de zaal gelegenheid zal zijn tot het opstellen van vragen. HERFSTWANDELTOCHT De Middelburgse gymnastiekvereniging Achilles" organiseert op zaterdag 13 oktober voor de elfde maal de jaarlijkse herfstwandeltocht over parkoersen van 5, 10, 15 en 25 km. De start vindt plaats op het marktterrein te Middelburg om twee uur dertig. DISTRICTSWEDSTRIJD KNGV Tijdens de districtswedstrijden gehou den in de turnzaal aan de Bachterstraat te Middelburg, werden de twee pupillen van trainer Wertrate, leden van de Mid delburgse vereniging Medioburgum, Rie de Nooyer en Mattie Bongers onbedreigd winnares bij de turnsters en bij de jeugdturnsters. Aan deze belangrijke wedstrijden, welke een eerste selectie voor deelname aan het landskampioenschap waren, werd deelgenomen door turnsters en jeugdturnsters uit Breda, Vlissingen, Eindhoven Yerseke, Souburg, Goes en Oirschot, Mattie Bongers verzekerde zich van een plaats in de landsfinale voor jeugdturnsters terwijl Rie de Nooij- er mag deelnemen aan de halve finale voor turnsters. VLISSINGEN Woensdag 17 oktober zal de Stichting Algemene Kunstkring Vlissingen haar eerste toneelavond organiseren in de schouwburgzaal van hotel Britannia. Toneelgroep Centrum zal een opvoe ring geven van het toneelstuk, in drie bedrijven, „La Bagatelle" van Marcel Achard. De Nederlandse vertaling hier van is, „3 x Koekoek", door Remco Campert. Elly van Stekelenburg voert de regie. Achard wist van een moeilijk gegeven. Innsbrück in het jaar 1947, een sfeervol toneelstuk te scheppen. De Franse sol daten van het bezettingsgarnizoen pro beren contact te verkrijgen met de door gaans vriendelijke Oostenrijkers. Aanvan kelijk tevergeefs, doch als de honger aandringt, hebben ze, na hun geboden hulp, meer succes, zodat er tenslotte zelfs happy-ends uit voortvloeien. Medespelenden zijn: Leen Jonge- waard, Simone Rooskens, Piet Römer, Frans Koppers, Jan Grefe, Marie-José Nysten, Ben Hulsman en Theo Kling. Modeshow In het concertgebouw gaven een aantal (hoofdzakelijk Vlissingse) winkeliers een show van najaarskledingartikelen, die door amateur-mannequins werden ge toond. Bij de stoffen voerde Shetland de boventoon, terwijl de nieuwe modekleu ren hoofdzakelijk zwart en rood bleken. De teenagers krijgen deze winter twist- garnering op hun overgooiers en over hemdblouses met manchetknopen. Een opmerkelijk model bij deze jeugdkleding bestond uit een helanca-broek, pied-de- poule-ruit met rode laarsjes. Bij de schoe nen bleken de stelthakken een vaste plaats te hebben verworven. De mantels, iets meer getailleerd, toonden verder weinig afwijking sinds vorig jaar. De show werd verzorgd door de firma Hooydonk kleding, maison Van Daelen hoeden, Wily's schoenenhuis, firma Schroote brillen en het geschenkenhuis uit Middelburg accessoires. LEZING VOOR ZVU OVER AARDENBURG (Van onze verslaggever) Aardenburg, tot het einde der Middel eeuwen minstens tien en waarschijnlijk elf keer geheel verwoest door oorlogsge weld, is thans een der dankbaarste ob jecten voor het oudheidkundig bodem onderzoek in Nederland. Dit bewees de heer J. van Hinte, die sinds 1955 de leiding bij de opgravingen heeft, giste renavond tijdens een lezing voor de Z.V.U.-leden in ..Brittannia" te Vlissin gen. In zijn inleiding, die hoofdzakelijk over de voortdurede wijziging van de Vlaamse kustlijn door overstromingen handelde, was vooral belangwekkend de via bodemonderzoek vastgestelde theo rie van de oorspronkelijke loop van de Schelde, die gedeeltelijk door Zuid-Be veland en Noord-Beveland in zee zou hebben uitgemond. De huidige Wester- schelde zou eerst uit de jaren 1100 da teren. Onder de zogenaamde Romeinse bodemlaag in Aardenburg zijn voorts gebruiksvoorwerpen aangetroffen die wijzen op een bewoning van vele duizen den jaren voor Christus. De opgravin gen leverden dergelijke resultaten op, dat de heer Hinte in 1960 de dienst voor oudheidkundig bodemonderzoek kon be richten, dat een Romeinse vesting Aar denburg met zekerheid had bestaan. Hierna zijn op grotere schaal de opgra vingswerkzaamheden voortgezet. Vast staat inmiddels dat de Romeinse troe pen van ongeveer 50-400 na Christus hun versterking hebben bezet, en daarna door het steeds verder opdringende wa ter moeten zijn verdreven. Resten van villa's, badhuizen, vestingwerken en vele andere zaken bewijzen dit belangrijke Aardenburgse verleden steeds opniew. Opmerkelijk is ook dat bij de opgravin gen een groot aantal takken van we tenschap samenwerken om tot de juiste conclusie te komen. Zo werd vastge steld dat gevonden oesterschelpen, de oesters waren voor de Romeinen ge wilde lekkernij, afkomstig zijn uit het Theemsgebied, en dus uit het toenma lige Brittannia moeten zijn ingevoerd. Aardenburg Gemeentebestuur bezocht Belgisch museum Het gemeentebestuur bracht een be zoek aan het Van Bogaert-Wauters museum te Hamme in België om een indruk te krijgen over de inrichting van een doelmatig museum. Onder leiding van de waarnemend burgemeester A. I. Catsman werd door de beide wethouders, de gemeente secretaris, een aantal raadsleden, ge- meentepersoneel en enkele amateur archeologen een kijkje genomen in dit Oostvlaamse museum, dat ten dienste staat van bevoegde autoriteiten, kenners en liefhebbers van archeologie en speci aal ook ten doel heeft aan de jeugd het verleden te laten zien en het te doen liefhebben. De rondleiding werd ver zorgd door de conservator en grote stu wende kracht van het museum, de heer Van Bogaert en door de heer De Keerse- maeker. Dit museum dat een particuliere instelling is, uitgaande van de vereni ging zonder winstgevend doel ,,De Vrienden van de Durme- en Schelde hoek", heeft een zeer kostbare ver zameling van 3500 tastbare bewijsstuk ken van de geologie, en archeologie, die in de Durme- en Scheldehoek werden gevonden. De ontvangst was er een van gemoedelijk Vlaamse hartelijkheid. Na de rondleiding kwam het gezelschap jn de kantine van het museum bijeen, waar de heer Van Bogaert het gezelschap een consumptie aanbood en dankte voor de eer van het bezoek en allen het lid maatschap verleende van de vereniging ,,De Vrienden v. d. Durme- en Schelde hoek" voor het leven. Waarnemend burgemeester A. I. Catsman sprak zijn bewondering uit voor de prachtige col lectie, welke hoofdzakelijk door de heer Van Bogaert en diens familieleden hier is bijeengebracht en voor de hartelijke ontvangst en nodigde de beheerraad van het museum uit voor een tegenbezoek aan Aardenburg. Dit museum, dat in een onopvallend GOES RAADSVERGADERING De raad zal woensdagavond 17 ok tober voor de afwerking van een be scheiden agenda bijeen komen. De heer A.Koopman zal tijdens die vergadering worden beëdigd als waarne mend gemeente-ontvanger. B. en w. zullen voorstellen afwijzend te beschikken op een door de heer B. Joosten aan de Heernisseweg ingediend beroep tegen de weigering van een bouwvergunning voor een schuurtje, dat zonder vergunning is gebouwd. De raad zal verder nog worden voorgesteld eer vol ontslag te verlenen aan mevrouw C. Griep-Duinker als ambtenaar van de burgerlijke stand. Mevrouw Griep heeft zelf ontslag gevraagd. LEZING OVER MANET VOOR ALLIANCE FRANcAISE De heer Jean Albert Cartier zal vol gende week dinsdag in de Korenbeurs voor de plaatselijke afdeling van Allian ce Frangaise een lezing houden over de schilder Manet. Het vorig jaar heeft dezelfde spreker de Goese leden van de Alliance Frangaise iets verteld over Modigliani. De lezing zal met lichtbeel den worden verduidelijkt. s-Heeronhofik BIOSCOOP „DE JEUGDHOEVE" A.s. zaterdag en zondag zal in bios coop De Jeughoeve vertoond worden de film Spartacus Spartacus, afkomstig uit Thracië, deserteerde uit het Romein se leger en werd als slaaf verkocht aan de eigenaar van een opleidings school van zwaardvechters. Daar organi seert hij een opstand en breekt uit, om vervolgens met een steeds aangroei end leger van bevrijde of ontsnapte slaven, plunderend door Italië t'e trek ken. Op weg naar Brindiai, waar ze scheep willen gaan, worden ze door de strategie van Crassus gedwongen slag te leveren. Ze worden verslagen- De (Van onze correspondent) Het zit er in, dat Zeeland een be langrijk produktiegebied van late kas tomaten kan worden. Op het ogenblik zien we daarvan het begin, want de to- matenaanvoeren uit de kassen, waarin eerst aardbeien hebben gestaan, gaan nu goed los komen. Op de veiling in Kapelle-Biezelinge komen de laatste weken 3-5 ton tomaten per dag. Dat is nog geen geweldig groot kwantum, maar toch reeds heel wat meer dan enkele jaren terug voor mogelijk werd gehouden. Verwacht mag worden, dat er nog enkele weken heel wat tomaten uit dit gebied zullen komen, want er zijn dit seizoen weer enkele kassen gebouwd en de telers hebben daarin tomaten ge plant na de aardbeien. De kassen, die in het fruitcentrum Kapelle-E'iezelinge zijn en worden ge- Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes. Alp redacteur voor Zeeland. F. DE LIGT. tel 6252. Goes firplottatte- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Huist privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Destemd voor de editie voor Zeeland t 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2'/» mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1 L— elke regel meer t 0,20. Bh plaatsing ook in de Brabantse oplage regp 1.80 en t 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. bouwd, zijn namelijk in de eerste plaats bedoeld voor de aardbeienteelt Om streeks half december- half januari wor den de aardbeien in de kassen geplant. Soms gebeurt dat gewoon in de grond, soms in speciale kistjes, die in de kas worden geplaatst. In de niet verwarmde kassen begint omstreeks begin mei de aanvoer van deze aardbeien, die vooral naar België worden uitgevoerd en de laatste jaren ook steeds meer belangstelling ontmoe ten op de binnenlandse markt. Begin juni is de oogst van aardbeien in de kassen afgelopen en dan moet er een ander produkt in. Heel wat tuinders hebben het dit jaar gewaagd met de tomaten en hoewel de prijs niet geweldig is, zijn de resultaten toch niet onbevredigend. Er is plaatselijk ook éen begin ge maakt met de teelt van meloenen na de aardbeien. Ook dit heeft een zeer gunstig resultaat opgeleverd en ver wacht wordt, dat de animo hiervoor groter zal worden. Verder komen er op het ogenblik op de veiling in Kapelle-Biezelinge ook re gelmatig kassnijbonen, die begin augus tus zijn gezaaid en nu een goede op brengst geven, die vlot wordt verkocht tegen hoge prijzen. De animo voor de glastuinbouw op de kleine fruitbedrijven in Kapelle en omgeving is zeer groot. Het volgend jaar mag op een belangrijke toename van de aanvoer van kasprodukten in dit gebied worden gerekend, want er zijn dit seizoen heel wat nieuwe kassen gebouwd en sommigen zijn er nog mee bezig. Alleen is het voor deze in ont wikkeling zijnde glastuinbouw wel erg jammer, dat er nu niet vplop vergun ningen meer worden afgegeven voor de kassenbouw. overwonnenen, o.w. Spartacus. worden langs de weg naar Rome gekruisigd. Spartacus' vrouw, inmiddels door Cras sus als slavin weggevoerd en weer vrij gelaten, neemt onder het kruis afscheid om met hun pasgeboren kind de toe komst in vrijheid tegemoet te gaan. Een groots cinematografisch kijkspel met massaregie van de duizenden me dewerkers. De film geeft een aangrij pend beeld van de maatschappelijke po sitie der slaven en boeit door knappe ac teursprestaties. De grote veldslag geeft blijk van een vakkundig massa-enscene ren. De hoofdrollen zijn in handen va Kirk Douglas, Laurence Olivier, To ny Curtis en Charles Laughton. (14 jaar) flamineert K. A. B.-BIJEENKOMST In het dorpshuis ,.Kaj Munk" zal don- derdagavond een contactavond voor de leden der plaatselijke afdeling georga niseerd worden. De bijeenkomst begint acht uur. Het ligt in de bedoeling om met een biljart- en kaartcompetitie te gaan be ginnen. De tijd om een en ander voor te be reiden is wel kort geweest doch bij voldoende belangstelling hoopt men laatstgenoemde plannen toch ten uitvoer te kunnen brengen. JAARVERGADERING DUIVEN VERENIGING De plaatselijke duivenvereniging ,,De Blauwe Doffer" heeft in het café ,,De Har monie" van de heer A. Brandenburg haar jaarvergadering gehouden. De belangstelling van de zijde der duiven- liefhebbers was groot mede in verband met het feit dat op deze avond de verscheidene prijzen der kampioenen uitgereikt zouden worden. Alvorens echter hiertoe werd overgegaan werd besloten op 15 december a.s. in het café ..De Harmonie" een onderlinge ten toonstelling te houden hetgeen inhoudt dat dan de duiven van de leden der vereniging tentoongesteld zullen worden. De kampioenschappen waren toen aan de beurt. Vitesse duif: 1. M. Christochowitz, 2. A. de Leeuw, 3. A. de Leeuw. Mid Fond Duif: 1. M. Christochowitz, 2. A. de Leeuwt 3. A. de Leeuw. Aangewezen vier oude duiven: 1. A. de Leeuw. 2. M. Christochowitz, 3. F. Dom- manchet. Fond Hok: 1. F. v. d. Kreeke. 2. C. Zuidweg. 3. Jac. de Klerk. Kampioen Hok: 1. C. Zuidweg, 2. Gebr. Smallegange. Generaal Duif: 1. M. Christochowitz, 2. A. de Leeuw, 3. A. de Leeuw. Hok Vitesse: 1. F. Dommanchet, 2. M Christochowitz, 3. A. de Leeuw. Mid Fond Hok: 1. A. de Leeuw, 2. M. Christochowitz. 3. F. Dommanchet. Fond Duif Kampioen: 1. F. v. d. Kreeke, 2. C. Zuidweg, 3. Jac. de Klerk. Kampioen Jonge Duif: 1. E. Mollet, 2 Gebr. 'Mange, 3. A. de Leeuw Aangewezen vier jonge dui ven: 1. C. Zuidweg, 2. M. Christochowitz. Generaal Hok: 1. M. Christochowitz, 2. A. de Leeuw. Aan deze overwinnaren werd een herin neringsprijsje uitgereikt. Ovezande FRAAIE OVERWINNING VAN DOS De biljartvereniging DOS uit Ovezande heeft een bijzonder fraaie overwinning behaald op een team uit het Westbra bantse Zegge. Met negen matchpunten, tegen drie voor de bezoekers, lieten de topmensen van DOS er geen twijfel over bestaan, wie in deze kamp de overwin ning toekwam. Er werd gespeeld in twee spelsoorten. De partij J. Eggermont-P. Vermeulen werd betwist in het kader 38/2, terwijl de overige partijen in het libre werden uitgevochten. De uitslagen werden als volgt: DOS Ovezande - Zegge. J. Eggermont-P. Vermeulen, carambo les: 175-88, moyenne: 13.46-6.76; J. Goense-P. Kriesels 275-159, 9.48-5,48; J. v. d. Guchte-Burgerman 250-84. 11,90- 4.-; P. Oostdijk-Konings 75-75, 2.08-2,08; Van Osselaar-van Mechelen 74-75, 3,08- 3,12; C. de Jonge-A. Smits 150-97, 6,25- 4,04. Het algemeen gemiddelde van DOS bedroeg 6,79 en dat der bezoekers was 3,93. In het team uit Zegge speelde de vroegere Zeeuwse kampioen en oud- Ovezandenaar Peet Vermeulen mee. In deze wedstrijd echter kon de jonge crack zijn gewone spel niet tot ontplooiing brengen, hij verloor van de in een uitste kende vorm verkerende J. Eggermont. gebouw is ondergebracht geniet in vak kringen een bekendheid tot ver over de grenzen. Dit jaar kwamen onder meer deskundigen uit Engeland en Denemar ken een onderzoek instellen naar enkele voorwerpen. Een groot deel der vond sten is gedaan door baggerwerken welke in de loop der jaren in de Durme en Schelde werden gedaan. Voor de Aar denburgse bezoekers was er ook be treffende inrichting, ordening en aan duiding veel nuttigs te zien. ZELDZAME VISVANGST De gebroeders Medard en Dees Verstaete, beiden werkzaam bij de dienst van gemeentewerken te Aarden burg, deden de vangst van hun leven toen zij op de Stierskreek aan het vissen waren. Op eerv gegeven moment kreeg Medard een kennelijk grote vis aan zijn lijn. De afloper liep met een snelheid tot '50 meter af en het inhalen verliep moeizaam, tot een vijftal meter toen de vis er weer vandoor ging en zo een kwartier lang dit spelletje vervolgde. Aan het einde van zijn krachten werd met behulp van een schepnet een snoek van ruim 8 kilo en 1 meier 20 lang in de boot gehesen, de grootste vangst, welke tot op heden in Stierskreek werd gedaan. Tot nu toe stond dit record op naam van de heer Th. Lannoye met een snoek van 1.05 meter en ruim 6 kilo. Eerder dit jaar had Medard Verstrae- te reeds een tweetal snoeken, een van 2 en een van 3 kilo gevangen in de Stiers kreek. Biervliet LANDBOUWTRACTOR GEHEEL UITGEBRAND De brandweer van Biervliet moest weer in actie komen voor een in brand geraakte landbouwtractor, staande op het erf van de heer Dhondt in de Geer- triiidapolder. Men kon bij gebrek aan bluswater niet verhinderen, dat de trac tor geheel uitbrandde. De bestuurder liep enkele brandwonden aan zijn benen op, doordat hij nog heeft getracht de tractor, die zeer dicht bij de schuur stond, te verplaatsen. HULST IETS VAN U BIJ Gedurende de maand september 1962 werden op het groepsbureau van de rijkspolitie te Hulst de volgende gevon den voorwerpen opgegeven: zwarte damesglacéhandschoen, poppekop rode portemonnee met inhoud, katoenen gehaakte handschoen, bruine portemon nee met inhoud, suède portemonnee met inhoud, regenpijpen, nikkelen dames polshorloge, grijze plastic regenjas in dito zakje, wit fietspompje, witte dames handschoen, toile-ttas, huissleutel, heren polshorloge, bankbiljet, zwarte vulpen, dekzeil. Gedurende dezelfde maand werden als verloren voorwerpen opgegeven: donkere sjaal, doublé polshorloge, bankbiljet, 2 bankbiljetten, ring met sleutel, rood zwart geruite damesparaplu, rode porte monnee met inhoud, gekleurde badhand doek met zwembroek, wit vest met witte knopen en halve mouwen, lederen vest (Advertentie) (Advertentie) zonder mouwen, geel zijdeurtje van aan hangwagen, bruine portemonnee met in houd, blauwe regenjas, bijtring met ver zilverd hondje, bruine stropdas, gouden, oorbel. Op het groepsbureau zijn inlichtingen te krijgen over enkele rijwielen. SUCCESVOLLE ACCORDEONISTEN Een internationaal accordeonconcours, dat in de Stadsschouwburg te Brugge ge houden werd, heeft voor een vijftal leer lingen van August Eekhout fraaie suc cessen opgeleverd. In de afdeling „Kin-1 deren tot tien jaar" behaalde de zeven- j jarige Guido Strijdonck (als jongste) deelnemer) met het verplichte nummer „Micheline" 87 van de 100 bereikbare punten. Hij ontving een erediploma metl beker. In de categorie „beginnelingen".} waaraan géén leeftijdslimiet verbonden1 was, werd de dertienjarige Alb, Reunis gehonoreerd met 85 punten, be-nevens di-| ploma en beker. De tienjarige Luc. van Vlierberghe uit Kemseke (B) behaalde 83 punten en de Hulsterse G. Ferket en Tilly Taelman 75. (Diploma met me daille). In deze afdeling waren twee ver plichte nummers voorgeschreven, die van de 21 deelnemers de nodige muzikale kennis en virtuositeit vereisten. De heer Eeckhout mocht als oudste deelnemende muziekleraar een medaille van de stad Brugge in ontvangst nemen. In totaa* waren er honderd deelnemers, die ten dele zelfs uit Noord-Frankrijk kwamen. Koeivacht WERKPLAN VAN PASTOOR MODDE Pastoor Modde heeft in zijn eerste toe spraak tot zijn parochianen dank ge bracht voor de spontane wijze waarop hij in Koewacht is verwelkomd. Zijn werkplan zal in grote lijnen overeenko men met dat van zijn voorganger. Deze week zal de nieuwe pastoor alle zieken in zijn parochie komen bezoeken waar na hij volgende week aan zijn huisbe zoek zal beginnen. Hij hoopt op korte termijn al zijn parochianen aan huis te kunnen bezoeken. BEVOLKINGSONDERZOEK Op 17, 18 en 19 oktober zal er een bevolkingsonderzoek naar tuberculose worden gehouden voor personen van 15 jaar en ouder. Het onderzoek wordt ge houden in het Wit-Gele Kruisgebouw. Sas van Gent UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD De ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de N.V. Stijfsel- en Glucose- fabriek Sas van Gent uitgeschreven etalagewedstrijd is gestreden. De prijzen werden door de jubilerende fabriek ter beschikking gesteld. De wedstrijd is een onderdeel van het gehele wedstrijdpro gramma, waarvan nu voor de inwoners van Sas van Gent een maiskorrelwed- strijd aan de gang is. Men dient daartoe de maïskorrels die in de diverse winkels in zakjes staan uitgestald, te tellen. De uitslag van de étalagewedstrijd le verde een eerste prijs op voor de fa. M. de Roos met 67 p., de volgende win naars zijn: A. de Smit, Zuidstraat, P. Maas, J. Acke, M. Fermont, H. Stoutha- mer, gebr. van Goethem, fa. Wijnacker en fa. Bogaert, Ooststraat. ONBEPERKTE KEUZE 15% contant en het restant in 18 maandelijkse termijnen VOORDELIGER DAN HUREN GENTSESTRAAT 21a—23 HULST Telefoon 01140—2080 Bewaar- f- uw schoonheid! Laat die jeugdige frisheid van uw huid niet verwelken! Verzorg uw huid niet Vitamol, de wereldberoemde vitamine-cosmetica. Dan houden (wetenschappelijk toegevoegde) opbouwstoffen uw huidcellen jong... dan blijft uw huid gezond, lévend. En een levende huid is móói. Vraag naar Vitamol! Vitamine voor uw huid BESLIST OVER UW SCHOONHEID Vitamol Dagcrème: De volmaakte bescherming. Vitamol Nachtcrème: De beste voedingscrème. In tuben 4.25 Sluiskil MISVERSTAND IN BESTUUR H.K.W. UIT DE WEG GERUIMD In café „De Brug" heeft de H.K.W. de jaarvergadering gehouden, die o.m. werd bijgewoond door districtsbestuur der Van de Lee. Er bestond voor deze vergadering veel belangstelling. Het feit, dat voorzitter Soemers was opge nomen op de vrije lijst van de kandida ten voor de komende verkiezing van de ondernemingsraad bij de N.S.M. had bij verschillende leden ongenoegen gewekt. De heer de Waal met name zette uiteen, dat het beleid van de voorzitter m.b.t. de ondernemingsraad niet juist was. De voorzitter lichtte in zijn antwoord hierop zijn houding toe, maar op advies van de heer Bleyenberg trok hij zich alsnog terug. Dit gebaar werd door de aanwe zigen met applaus beloond. Voorzitter Soemers werd bij de be stuursverkiezing herkozen. De heer J. Hamelinck werd als bestuurslid gekozen in de plaats van de heer P. de Vos. Besloten werd voorts, dat de heren de Somer en de Waal de afdeling zullen vertegenwoordigen op het jubileumfeest van de afdeling Goes. Districtsbestuurder van de Lee maak te nog van de rondvraag gebruik om zijn waardering uit te spreken voor het oplossen van het misverstand in het bestuur. DOCTORAAL GENEESKUNDE Mej. L. Bosselaar uit Aagtekerke is aan de rijksuniversiteit te Leiden ge slaagd voor het doctoraal examen II ge neeskunde. DE RUYTERSCHOOL VLISSINGEN Aan de De Ruyterschool te Vlissingen zijn geslaagd voor: S.W.T.K. diploma A: F. Crooijmans, J. Smulders, D. Lucas, J. Kik, J. Nuyten, C. Bouwens, J. de Nooyer. BI: N. Dek ker, BII: J. Traas, L. Schink. D. Lan- sink, S. v. d. Heijden, J. Remijn; CI: J. (Vernimmen (met lof). CII: A. Verheij- den. 3e stuurman G.H.V. G. Bax, J. Es- senburg, P. Blankenburgh, J. Plusje, H. 1 Marijs, F. v. Dolder; A. Salomé; 2e (Van onze verslaggever) In aanwezigheid van o.a. provinciale en gemeentelijke autoriteiten, die deel uitmaakten van een omvangrijk gezel schap belangstellenden, werd te IJzen dijke gistermiddag het imposante bejaar dencentrum „Huize Emraaus", dat in middels reeds volledig is bewoond, of ficieel In gebruik gesteld door de in middels elders benoemde pastoor G. de Grauw, die in de Tealisatie van het ge bouw een belangrijk aandeel heeft ge had. De voormalige parochieherder beperk te zich tot een korte toespraak, waarin hij de totstandkoming van dit bejaarden dorado schetste als een prachtig werk van. barmhartigheid, waarhan de zorg voor een vrije en blije oudedag ten grondslag ligt voor mensen die een le ven vol zorgen kenden. Bijzonder erkentelijk verklaarde hij zich in dit verband jegens de congrega tie van de zusters Franciscanessen van Dongen, die in dit tehuis de christelijke naastenliefde op voorbeeldige wijze in praktijk brengen. Stichtingsvoorzitter notaris G. L. de Kok herinnerde er aan dat deze officiële ingebruikname geruime tijd verdaagd werd vanweg de vakantietijd die vele ge nodigden zou hebben gedwongen bericht van verhindering te zenden. In den brede belichtte deze spreker de voorbereidings geschiedenis, die een aanvang nam op 14 november 1958, toen de stichtingsakte werd getekend. In augustus van het daaraanvolgende jaar werd de rijkspremie aangevraagd, die op 24 mei 1960 werd toegekend. In- (Advertentie) middels had de gemeenteraad van IJzen dijke in november 1959 het gedurfde besluit genomen om garant te blijven voor rente en aflossing van de noodza kelijke geldleningen. In september 1960 werd begonnen met de bouw, waarna in maart, twee jaar later, reeds de eerste bewoners hun intrek konden nemen. Al met al derhalve een tempo dat be paald niet teleurstellend mocht heten, aldus notaris De Kok, die in dit ver band een uitvoerig dankwoord richtte tot alle medewerkenden. Bijzonder erkentelijk was hij de zus ters Franciscanessen, zijn medebestuur ders en de plaatselijke huishoudschool, die haar leerlingen in dit tehuis nuttig praktijkwerk laat verrichten. Meer bedden Dat de accommodatie uiteindelijk 60 bedden behelst in plaats van de oor spronkelijk voorgeschreven 45 het geen uiteraard een streekbelang is dankt de stichting Emmaus aan het be stuur van „Charitas" te Roosendaal, dat zich bereid verklaarde een voorgenomen uitbreiding van haar bejaardentehuis in Oostburg geen doorgang te doen vinden, aldus notaris De Kok, die zich deswege erg dankbaar toonde. Zuster Rudolphine, algemeen overste te Roosendaal, herin nerde er aan dat de aanvaarding van de ze bejaardenverzorging destijds voor de congregatie een hele stap was, aange zien zij de overschakeling vergde van jeugdopvoeding en jeugdonderwijs. Gemeenschapszin Ds. C. Evert van de plaatselijke her vormde gemeente, die evenals de katho lieke geestelijkheid in dit bejaardencen trum geregeide zielzorg beoefent, ver klaarde zich allerminst jaloers op het feit dat het hier een r.-k. stichting be treft. Hij bleek integendeel vol lof over de christelijke gemeenschapszin in het tehuis, in welk verband hij speciaal zijn prettige samenwerking met de zusters accentueerde. Oud-burgemeester Van Bönninghausen, die destijds bij de eerste voorbereiding betrokken was, gewaagde van „een enorme prestatie van een kleine ge meente" waarvoor hij zijn bewondering uitsprak. Temeer nog omdat uit de ge differentieerde samenstelling van de te huisbewoners duidelijk blijkt dat men over eigen grenzen durfde heen te zien. Pastoor Th. Lanen nog pas onlangs te IJzendijke benoemd sprak van een waardevolle erfenis, die hem door zijn voorganger in de schoot was geworpen Hij verklaarde zich getroffen door het feit dat deze morgen de katholieke dankdienst ook door andersdenkenden der tehuisbewoners was bijgewoond. Tenslotte sprak burgemeester J. M, Ficq, die niet verheelde dat het raads besluit inzake de gemeentebestuurlijke garantie der geldleningen destijds wel enige moed vereiste, aangezien de con sequenties van deze bouw toen nog in genendele te overzien waren. Nog vele taken Intussen vormt dit imposante bejaar dencentrum nog slechts een onderdeel van hetgeen het gemeentebestuur be reiken wil op het gebied van de bejaar denzorg, die nog vele taken oplegt, al dus de burgervader, die zich bijzonder dankbaar toonde voor de medewerking van de provinciale overheidsinstanties. Nadat stichtingsvoorzitter De Kok ver schillende sprekers op originele wijze van repliek gediend had. maakte het ge zelschap een rondwandeling door het hypermoderne gebouw waarna een ver versing werd geoffreerd, in de voor middag hebben de bewoners van het tehuis een uitstapje gemaakt naar Ter- neuzen en 's avonds genoten zij van een feestelijk samenzijn. stuurman G.H.V. J. Monfils (th.), A. Meloen (th.-pr.), N. Hueting (th.-pr.)t C. Schenkenberg van Mierop (pr.), H. Sanders (pr.), S. van Loon (pr.), F. de Cock (th.), Th. v.d. Bosch (th.); Ie stuur man G.H.V. C. Kentin (pr.), C. Hondius (th.), H. Kuipers (th.), J. Hussem (th.), W. Borsje (pr.) H. Schot (pr.); St. gr. sleepvaart: E. Puister. Radarcursus: H. Belloni, J. Gaakeer, J. Hussum, P. Meert P. Poot, G. Witteveen, W. v.d. Abeelen, W. v. d. Berg, R. Janse, C. Steijn, Th. v.d. Bosch, F. de Cock. „WATERBOUW ZEELAND" Voor het in Middelburg afgenomen der tigste examen voor het hoger technisch diploma „Waterbouwkunde Zeeland" zijn geslaagd de heren: P. J. van Altenborg te Den Haag; W. A. v. d. Berg te Axel; B. P. Blaeke te Sluis- J. van Blitterswijk te Den Haag; M. Blok te Goes; A. Boogaard te Grijpskerke; J. G. Boot te Brouwershaven; L. J. Brekelmans te Den Haag: H. Buckmann te Voor burg; A. P. Burgel te Kruiningen; C. Cornelder te Rotterdam; J. Deurwaarder te Terneuzen; J. L. Dingemanse te Middel burg; D. C. de Dreu te Rotterdam; J. Dub- beldam te Maasbrécht; L. G- Fonk te Loos- drecht; G. L. D. Gaakeer te Tholen; J. J. Geleijnse te Midden-Schouwen; B. R. de Graaf te Haarlem; S. B. de Groote te Kloe- tinge; J. Heuvelmans te Oost-Voorne: J. J. Heyenga te Akkersloot; J. J. van 't Hof te Middelburg; J. C. van Houdt te Scherpe- nisse; Houtekamer te Nijmegen; A. J. Hu- bregtse te Middelburg; A. M. de Jonge te Middelburg; A. Karelse te Goes; M. van Klaveren te Maarssen; P. A. v. d. Klugt te Asten: J. de Koster te Zevenhuizen; J. G. van Kruiningen te Terneuzen; E. R. van Laere te Terneuzen; J. I. Meesen te Axel; F. W, Messemaker te Scheveningen; J. v. d. Meulen te Vlissingen; G. W. Murne te Baarland; C. J. Nelisse te Kamperland; J. Oudeman te Goes; C. P. de Rooy te Oost en West-Souburg; R. A. Schuurmans te Den Haag; L. v. d. Sloot te Velp; T. P. van Sluis te Brouwershaven; J van Sparrentak te Koudekerke; A. Theil te Den Haag; A. Toet te Den Haag; L. Verolme te Sommelsdijk; C. A. J. Veerling te Den Haag; F. C. de Visser te Haarlem; R. W. van de Weijde te Den Haag; P. van Wijngaarden te Voorburg; Th. M. v. d. Zee te Den Haag; E. A. Zwaandijk te Den Burg; J. v. d. Zwan te Den Haag; B. van Zijll te Middelharnis. (Advertentie) BREDA brengt u naar de EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN te Besanfon, Frankrijk, op 23 - 25 november a.s. Inlichtingen Nassausingel 28 - Breda - Tel. 38452 Morgen, donderdag 11 oktober gelden voor dc provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.54 en 13.09 uur; Terneuzen 0.15 en 12.36 uur; Vlissingen 12.05 en 0.00 uur; Wemeldinge 1.27 en 18.56 uur. over prijzen, typen, capaciteiten en uit* voeringen? Vraag dan door middel van de antwoordkaart onze gratis kleuren, folder aan. AAN BECKING BONGERS N.V. TE ULFT Zend mij geheel vrijblijvend uw kleurenfolder over Boca! haarden. Naam: Adres: - Woonplaats: Verzenden In open inycloppe. gaffèOkurtf twt 4 cent. mm HAARDEK' VAN BECKING BONGERS N.V. ULFT TERNEUZEN Luxor 20 uur Oordeel te Neurenberg, 14 jaar OOSTBURG Ledcl 20 uur The Alamo, 14 j. 8,45 ,10.45 en 14 uur; Jeugdvoorstelling Het Ned Jeugdtoneel. MIDDELBURG Studio: 14 uur: Jeugdvoorstelling Schouwburg: 20 uur: „Harten twee, Harten drie" door Studio. Electro: 19.30 uur: Pier 5 Havana 14 j. GOES Grand: 20 uur: Blonde meisjes voor Havana 18 jaar. VLISSINGEN Luxor 20 uur: Zes zwarte ruiters 14 j. Alhambra: 20 uur: Tankbataljon 14 j. Concertgebouw: 20 uur Modeshow KRUININGEN Raadszaal: 18 uur: Raadsvergadering GOES Grand 20 uur Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea al. Prins van Oranje 10 en 13.30 uur Jeugdvoorstelling door het Ned. Jeugd toneel, v GISSINGEN Luxor: 20 uur: Zes zwarte ruiters 14 j- Alhambra 20 uur Kind hearts and co ronets. (Mij. tot nut van 't algemeen). HANSWEERT Kay Munk 20 uur KAB contactbij eenkomst.. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Pier 5 Havana 14 J. Schouwburg 14 uur Jeugdvoorstelling door Studio. KRABBENDIJKE Oosterscheldestr. 15.30 uur Eerste steenlegging bejaardentehuis. TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur „Harten tww Harten drie" door Studio. GENT K.V.S. 19.30 uur De koningin en dt rebellen. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Het Rijngoud.

de Stem | 1962 | | pagina 2