Prestaties renners in stijgende lijn Nederlanders tellen meer mee dan ooit VIER DEBUTANTEN IN ORANJE-TEAM Twee volleybal-teams op weg naar Moskou En hier de topscorers ZESDAAGSE TE BERLIJN Terugblik op prof seizoen! Etappe-wedstrijden Eendagswedstrijden WIELERSPATTEN RECORDHOUDSTER VERSPRINGEN ENGELS TEAM: n Henk Scholte in 71/2-toernooi Piet Damen 2e in Haacht 9 drie debutanten Handbaltraining Bergen op Zoom Sovjet-Unie is schaakkampioen Reserve-klassen Brabant-Zeeland Nederlandse boksploeg MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 De ranke fietsjes van de Neder landse renners gaan zo langzamer hand weer in het vet. Zo links en rechts moet nog een contract je worden afgewerkt, dient er nog een tijdrit te worden gereden, maar het wielerseizoen 1962 zit er voor de meeste wegrenners op. Op het einde van het seizoen is het goed de vraag te stellen of de prestaties van onze mannen en jongens in stijgende lijn zijn ge weest. Of er nieuwe gezichten te voorschijn zijn gekomen? In praktisch elke etappewedstrijd waren landgenoten van de partij en met succes- Jo de Haan en Bas Maliepaard waren in februari reeds aan de slag in de Ronde van de Levant. Beide wonnen één etappe, terwijl Bas Maliepaard ook nog driemaal als tweede eindigde. De eindzege was voor de Spanjaard Fernando Manzaneque, De Haan werd 8ste en Maliepaard 10de. Zonder Neder landse deelneming draaide tegelijkertijd de Ronde van Sardinië die door wereldkampioen Rik van Looy gewon nen werd. In Parijs Nice droeg Bas Maliepaard de leiderstrui, Jo de Haan en Ab Geldermans gaven voortijdig op, terwijl de Belg Jef Planckaert met de vetste buit huiswaarts keerde Menton Rome, vorig jaar door Ab Geldermans gewonnen, ging op het laatste moment niet door. De Ronde van Duitsland werd de ronde van Peter Post. Een etappe overwinning, vijf tweede plaatsen en vanzelfsprekend de eindzege waren voor Amsterdamse Peter. Ook Jan Janssen (6de), Piet Damen (7de) en Martin van den Borgh (10de) traden op de voor grond. Bas Maliepaard leverde slag in de Ster van Eibar. Rolf Wolfshöhl werd winnaar en Willemstadse Bas eindigde op de negende plaats. Peter Post kwam in de Vierdaagse rondrit door België slechts 19 seconden tekort op winnaar Noël Foré, Piet van Hees draaide de eerste dag prima mee, om daarna de AB GELDERMANS ..na jaren een gele trui voor Nederland strijd te staken en.... de wielersport er aan te geven. Dwars door België leverde Piet van Est een etappezege op. In het eindklas sement prijkte hij aanvankelijk ook op de eerste plaats, doch na herziening werd Martin van Geneugden triomfator vóór Piet Rentmeester en Piet yan Est, In Spanje verrichtten Ab Geldermans en Michel Stolker prima werk. Gelder mans won de tiende etappe, Rudi Altig werd eindoverwinnaar met Stolker als zevende en Geldermans als tiende. Van de ploeg waarmede Klaas Buchly naar Spanje reisde kwamen alleen Leo Knops, Jan Westdorp en Leo Coehorst aan de eindstreep. Jo de Roo droeg in de Ronde van het Zuid-Oosten één dag de leiders trui. In het eindklassement moest hij vrede nemen met de vierde plaats. De eindoverwinning was voor de jonge Fransman Gerard Thielin. Jo de Haan en Bas Maliepaard wonnen etappes in de Vierdaagse van Duinkerken, de eind zege was voor de talentvolle Fransman Joseph Groussard met Piet Rentmeester op de derde plaats. Michel Stolker bracht de pennen in beweging door in de Omloop van Midi-Libre van begin tot einde in de leiderstrui rond te rijden, Het Nederlands voetbalelftal, dat zondag te Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Peter van der Mer we (NAC), achter: Ferry Petter' son (Bauw Wit), en Piet Ouder- Iand (Ajax), midden: Fons van Wissen (PSV), Tonny Pronk (Ajax) en Jan Villerius (ADO), voor: Frits Soutekouw (Volewij- ckers), Bennie Muller (Ajax), Ko Prins (Ajax), Charly Bosveld (SC Enschede) en Piet van der Kuil (PSV). Reserves zijn: Doesburg (Sparta, Renders (PSV), Schrij vers (NAC) en Geurtsen (Velox). Van het team, dat onlangs met 4-1 van Denemarken verloor, wer den slechts vier spelers gehand haafd. Van hen behielden alleen van Wissen en Pronk hun plaats; Muller verhuisde van de linkshalf naar de rechtsbinnenplaats en Prins tegen de Denen linksbin nen zal tegen België de aanval leiden. doelman Peter van der weSens «en blessure tegen <,00r plet Lagarde was ver- Rrho! f'aats onder de lat weer in. Wk-rsm™ Fagarde moesten ook Koel mersma, Jan Eenders, Sjaak Zwart, FONS van wissen vaste waarde.... BEN MULLER in voorhoede Henk Groot, Tonnie van der Linden en Piet Keizer hun plaats afstaan. Het elftal, dat tegen de Belgen in het veld komt, telt niet minder dan vier de butanten, namelijk linksback Piet Ouder- land, linkshalf Jan Villerius, rechtsbui ten Frits Soutekouw en linksbinnen Charly Bosveld. ,,Pas donderdagavond na de training kan ik het Nederlands elftal bekend maken", zei een zichtbaar uiterst ver moeide Elek Schwartz dinsdagmiddag om vijf uur in het prachtige KNVB- sportcentrum te Zeist tegen de talrijke journalisten die ernaar hunkerden te horen hoe de bondscoach het midden voor-probleem zou oplossen. Drie kwar tier later kwam, als een donderslag bij heldere hemel, de mededeling dat Schwartz zijn formatie alsnog had gefor meerd. Een verzoek van oud-vice-voor- zitter van de KNVB, Martens thans directeur van het KNVB-centrum was daar de oorzaak van. In zijn functie van „sociale verzorger" van het Neder lands elftal verzocht de heer Martens de bondscoach met klem de „voorlopi- gen" niet langer in het onzekere te la ten. Veel mogelijkheden werden Schwartz niet gelaten. Doelman Piet Lagarde heeft nog steeds last van zijn blessure; ook Piet Kruiver is nog niet hersteld. Jan Notermans moest voorts van de lijst van kandidaten voor het oranje team worden afgevoerd, omdat hij on mogelijk zijn kapperszaak in Geleen in de steek kan laten om de trainingen te volgen. „Geen training, dat houdt in dat ik hem niet kan kiezen. Notermans heeft het me gezegd: Het speet hem bijzonder, maar hij kan eenvoudig niet weg van zijn zaak." Ter elfder ure waren Sparta-doelman Doesburg en de ADO-spil Villerius nog voor de centrale training uitgenodigd. De Haagse stopper ontbrak dinsdag nog omdat hij met zijn club in Engeland was. Na de gebruikelijke conditie-oefe ningen met en zonder bal volgde het al even traditionele spel van aanval-tegen- verdediging. Met Soetekouw, Prins, Geurtsen, Bosveld en Van der Kuil als „trainings-aanval" zat er voor de Velox- speler nog een debuut in het nationale team in. Het lukte maar niet, zodat de bondscoach als noodoplossing besloot Bennie Muller naar voren te halen. De opengevallen halfplaats was voor Ville rius die de laatste wqken bijzonder goed heeft gespeeld. Jo de Haan won er twee van de vijf etappes. Twee landgenoten, Piet van Est en Huub Zilverberg, waren present in de Giro d'Italia. Het begon prima, iedere dag ereplaatsen en een etappezege voor Zilverberg. In de vijftiende rit kwamen sneeuwstormen, ijskoude regen en spie gelgladde wegen de karavaan teisteren. 56 man w.o. Piet van Est, Charly Gaul, Rik van Looy en Arnoldo Pambianca staakten de strijd. Huub Zilverberg bleef overeind. De jonge Franco Balmanion (11-1-1940) werd eindoverwinnaar. Huub Zilverberg nam de vijftiende plaats in. Goede resultaten waren te melden uit de Tour de l'Aude, Jo de Roo en Ab Geldermans wonnen allebei een rit en in het eindklassement nam Ab Geldermans achter Rolf Wolfshöhl de tweede plaats in. Vierde werd Dick Enthoven. Bas Maliepaard won een rit in de Tour de l'Oise, terwijl Dick Enthoven als enige Nederlander van start ging in de Dauphine Libéré. Hij deed het vooral in de tijdrit (3de achter Velly en Mastrotto) prima. Raymond Mastrotto werd fraai overwinnaar vóór Hans Junnkermann. In Zwitserland toonde Jan Hugens zijn kunde, evenals Martin van den Borgh. De eindzege kwam in het bezit van Junkermann met Franco Balmanion u weet wel, die uit de Giro d'Italia op de tweede plaats. Zesde werd Jan Hugens. De Ronde van Luxemburg werd een Belgisch succes De sterke Jef Planckaert won er vóór zijn landgenoten Willy Schroeders en Frans Demulder. Zevende werd Bas Maliepaard, achtste Piet Rentmeester. Wat jarenlang onmogelijk bleek, leider worden in de Tour de France, speelde Ab Geldermans in de etappe St.-Malo Brest klaar. Daags daarop won Huub Zilverberg de etappe van Quimper naar St.-Nazaire en zoiets was ook in de laatste jaren niet voorgekomen. De Fransman Jacques Anquetil won voor de derde maal de Tour, Ab Gelder mans werd vijfde, Piet van Est zesen twintigste, Michel Stolker drieëndertig ste. In de midden-augustus wedstrijd, in Frankrijk verreden, boekte Michel Stolker een etappezege. Jean Gainche werd eindtriomfator. Vierde Bas Malie paard, vijfde Michel Stolker. André Messelis won de Ronde van het Noorden, zesde Dick Enthoven. Piet van Est vierde triomfen in Catelonië, hij droeg de leiderstrui en werd vierde in het eindklassement. De overwinning ging naar de Spanjaard Karmany. Michel Stolker werd tweede en Piet Rentmees ter derde in de Ronde van Picardië die door de jeugdige Belg Willy Boeklandt gewonnen werd. Met zevenmijlslaarzen door dit soort wedstrijden. De Belgische openingskoersen werden op 11 maart allemaal door de Neder landers gewonnen. Piet Rentmeester Kuurne Brussel Kuurne Peter Post Belgisch Limburg Jan Hugens Omloop van het Volk Jaap Kersten tweede in Ronde van Haspengouw collega Piet Rentmeester derde in Omloop der Vlaamse Ardennen Piet van Est tweede in Ronde van Vlaande ren Jan Hugens winnaar Omloop der 4 Kantons Piet Rentmeester eerste in Parijs Vimoutiers Martin van den Borgh pracht zege in Brussel Charleroi Brussel Jan Janssen kampioen van Zürich en op dezelfde dag Piet Damen winnaar van Rondom Dortmund. De prachtverrichting van Jo de Roo in Bordeaux Parijs zal nog niet vergeten zijn, maar wist u ook nog, dat Wim van Est, Rentmeester en De Haan respectievelijk 4de, 6de en 9de eindigden Michel Stolker won twee Franse koersen vlak achter elkaar Limoges en Ploudalmezau. Piet van Est, Piet Damen, Jaap Kersten en Leo Sebregts wonnen criteriums in België. Ad Biemans reed sterk. In eigen land was er opleving in de profkoersen te bespeuren, dank zij de activiteit van de mannen van „Intersport" en „de Bond van Beroepsrenners". Ten slotte kwamen er nog de kapitale zege van Jo de Roo in Parijs Tours. Heel wat successen werden er be haald, door de knapen die als onaf- hankelijken uitkwamen. Vooral Henk Nydam, drager van de leiderstrui van Berlyn Warschau Praag, Ronde van België, Olympia's Tour en Tour de l'Avenir, Jan Janssen, drie etappezeges in Tour de l'Avenir. Hugens, winnaar van koersen in Zwitserland, België en Frankrijk en Jaap de Waard derde in Tunesië zijn aanwinsten- Knops, Van Kreuningen eri Verstraete kunnen uit groeien tot kundige knapen. Gijsel is niet geworden wat men van hem ver wacht had. Linders, Van der Leur, Wesseling en Beckers gingen laat in het seizoen over en kunnen in 1963 voor de aanvulling zorgen. Overigensheel wat coureurs gin gen uit de wielersport, Gijs Pauw, de snelle René Lotz, eens winnaar van de Ronde van Oostenrijk, Ab Sluis, klas- sieker-winnaar, Jef Lahaye, oud kampioen van Nederland, Piet van Hees, Jos Hinsen, Fons Steuten, Tom Tubee. JACQUES VAN DER KLOOT uit Zundert heeft in Sint Leen- aarts een wielerwedstrijd ge wonnen. Jaqcues eindigde prak tisch gelijk met de Belg Jacobs, die er aanvankelijk met de bloe men vandoor ging, maar die later officieel als tweede werd gerangschikt. Leo van Dongen eindigde als derde. LEO VAN DONGEN uit Made deeH uitstekend werk in een wedstrijd die in Liederkerke werd gereden. Hij eindigde als tweede achter de Belg Verberkmoes. ROMAIN DELOOF, de wereld kampioen stayers heeft te Dortmund een stayerswedstrijd van dertig kilometer verloren. De Duitser Preuss ging met de zege aan de haal. Bert Romijn werd derde. NOPPIE KOCH, de Utrechtse stayer, nam deel aan een wed strijd in Bazel. Noppie, die al lange tijd over* zijn hoogtepunt heen is, bracht er opnieuw niet veel van terecht. Hij werd vijfde. Dinsdag zyn met een Tupolev van Aeroflot 22 volleybal-spelers en speel sters, 2 coaches en 6 officials van Schip hol naar Moskou vertrokken, waar van 10 tot 28 oktober de wereldkampioen schappen volleybal gehouden worden. De laatste drie maanden heeft trainer-coach Kees van Zweeden (47) elke week twee maal met de 11 leden van het heren- team getraind. „We hebben ons geducht op de wereldkampioenschappen voorbereid," sprak hij voor vertrek van Schiphol. „Onze ploeg is ingedeeld in een poule van vijf, samen met Rusland, de hui dige wereldkampioen, Rood-China, Fin land en Tunesië. Op papier moeten we van deze laatste 2 landen kunnen win nen- Het ligt aan de wedstrijd tegen China of we in de finale komen. De eer ste twee ploegen van elke poule gaan over naar de finale. Er zijn 3 poules van 5, en 2 poules van 4 landen." De heer van Zweeden verklaarde, dat tegen China een kans was om te winnen, omdat het spel van de Neder landse ploeg geheel anders is dan dat van de Chinezen. „Het is voor ons ge makkelijker om tegen een dynamische ploeg te spelen, die veel risico's neemt en hierdoor veel fouten maakt, dan voor Tijdens internationale atletiek wedstrijden in Brussel heeft de Rus sin Tatjana Schelkanova het wereld record verspringen voor dames op 6.62 m gebracht. Het oude record van 6.53 m stond ook op naam van deze atlete. Het Engels voetbalelftal, dat op 20 oktober in Belfast tegen Ierland zal aantreden is als volgt samengesteld: doel: Ron Springett (Sheffield Wed nesday); achter: Jimmy Armfield (Blackpool) en Ray Wilson (Hudders- field): midden: Bobby Moore (West Ham United), Brian Labone (Everton) en Ron Flowers Wolverhampton Wan derers); voor: Maike Hellawell (Bir mingham), Freddie Hill (Bolton Wan derers), Alan Peacock (Middlesbrough) Jimmy Greaves (Tottenham Hotspur) en Mike O'Grady (Huddersfield Town). In dit elftal zijn drie debutanten op gesteld: spil Brian Labone, rechtsbin nen Freddie Hill en linksbuiten Mike O'Grady. Het Engelse elftal, dat vo rige week tegen Frankrijk gelijk speel de (1-1) wijkt echter op vier plaatsen af van de nu gekozen formatie, want ook midvoor Peacock is een nieuw 5 zicht, al kwam hij al eerder tot een plaats in het nationale team. Sedert vijf wedstrij den heeft Bodnar de leiding van de top scorers. Het scheelde echter niet veel of hy had deze aan Rahn moeten af staan. Op spectacu laire wijze verdedig de doelman Vogels van Fortuna venwel zijn heiligdom. Alle moge lijke en onmogelyke schoten van de in zijn oude vorm stekende Rahn, ranselde hij uit zyn doel. Slechts eenmaal werd hij door een waar beulenschot van Helmuth tot capituleren gedwongen. Voor de naar schutters zoekende bondscoach moet het wel benau wend zijn, dat de twee hoogstge- plaatste topscorers buitenlanders zijn» De stand na zeven wedstrijden luidt: Bodnar, Sparta Rahn, SC Enschede Zweers, SC Enschede Bosveld, SC Enschede Kohn, Fortuna '54 C. Groot, Ajax Nemes (SC Enschede)v. d. Kuil (PSV); J. Smit (Volendam); Wil- lems (MW); Senders en Timmer mans (Willem II) allen 4 doelpunten. Is de stand in de ere-divisie niet aan sterke schommelingen onderhe- vig, in de eerste is zulks wel het ge val. Hier verdrong Saris van Eindho ven, Geurtsen (Velox) van de eer ste plaats. Jammer dat Eleck Schwartz niet in de lichtstad aanwe zig was bij het duel Eindhoven-Velox om zijn uitverkoren pupil Geurtsen aan het werk te zien. In ddat geval zou zijn keuze zeker naar de ook nu schotvaardige Saris zijn omgesla gen. Oud-internationaal Wim Bleijen- berg liet tegen Roda JC zien, dat hij de kunst van het fabriceren van doelpunten nog steeds onder de knie heeft. Viermaal doorboorde hij het Roda-doel en was daarmede topsco rer van de dag en rukte tevens naar de tweede plaats op. Saris, Eindhoven 8 Bleijenberg, Go Ahaed 7 Geurtsen, Velox 7 Geutjens, Elinkwijk 7 In de 2e divisie blijft de strijd om de leidersplaats levendig. Deze week was het Marcus die via een hat trick, Kriesch van de eerste plaats verdrong. Marcus, HVC 8 Kriesch, Xerxës 7 Overigens heerst er een opvallen de eensgezindheid onder de topsco rers. In alle divisies staan zij met acht doelpunten aan de leiding. Komende zondag zal er practisch niet gehandbald worden daar 14 ok tober bestemd is om technisch werk te verrichten. De A.T.C. heeft voor deze dag een in structieve training georganiseerd wel ke zal plaats vin den in de veiling van Bergen op Zoom. De leiding zal hier berusten bij de heer J. v. d. Burg. bonds-oefenmeester van het N.H.V. Speciaal zal de zaalhand bal onderhanden worden genomen. Uit genodigd zijn trainers en verenigings leiders van verenigingen in de Afdeling Zeeland. Voor de competitie zullen nog de vol gende wedstrijden worden gespeeld: Afdeling Zeeland. Dames district 2e kl. B.: O.D.I.-Luctor Zld. Sport 2-Olym- pus 2. Heren district 2e kl. B: Walche- ren-Olympus, O.D.I.-Tonido 2. Heren Afd. Ie kl. Walcheren 2-E.M.M. 2 Hellas 2-Olympus 2. Afd. West-Brabant. Dames le klasse: Heerle-Blauw Wit 2 Taxandria-S.C.A. 2 Terheyden-EmBeE Rapid-D.V.S. E.B.H.V. 2-D'esk. Heren le klasse: Velocitas 2- Rapid 2 Rapid 3-Desk 2 Uno Animo-S.O. A. 2 Juliana 2-Tachos 2. Dames 2e klasse: E.V.V.-Hielo. Heren 2e klasse Dongen- E.V.V. In de Westduitse stad Oberhausen zal woensdag het wereldtoernooi biljarten kader 71-2 beginnen, waaraan door 9 biljartmeesters uit zeven landen zal worden deelgenomen. De winnaar van vorig jaar, de Belg Emile Wafflard, en Walter Luetgehet- mann, die op de tweede plaats eindig de, zullen niet aan de strijd deelne- men. De* deskundigen achtten de Belgen Laurent Boulanger en Joseph Vervest in staat de titel te grijpen. Als gevaar lijkste rivaal voor de twee Belgen wordt de Nederlander Henk Scholte beschouwd, vooral na zijn geweldige vooruitgang de afgelopen maanden. Zijn algemeen ge middelde van 28.67, behaald bij de Eu ropese kampioenschappen te Oostende is door de deskundigen „een geweldige prestatie" genoemd. „Scholte heeft de laatste maanden een grote sprong voorwaarts gemaakt," aldus verklaarde de Duitse biljartmees- ter Karl-Heinz Krienen. „Ik acht hem sterk genoeg om voor een verrassing te zorgen." Deelnemers aan het toernooi zijn: Laurent Boulanger en Joseph Vervest, België; Henk Scholte, Nederland; Jacques Grivaud, Frankrijk; Ernst Ru dolph, Duitsland; Joachim Eiter, Duits land; Manuel Grives, Argentinië; Jose Iglesias Diaz, Chili en Jose Galvez, Spanje. de Chinezen om onze ploeg met zijn sta tische spel, waarbij safety first geldt, partij te geven", zei hij. Wat de deelneming aan de Olympische Spelen te Tokio betreft, dit zag coach van Zweeden somber in. „Aanvankelijk zouden de eerste 16 ploegen van de we reldkampioenschappen mogen deelne men, maar nu het in de bedoeling ligt ook dames in Tokio te laten spelen, is dit aantal teruggebracht tot 10. Zoals de zaken nu liggen zullen dit hoofdza kelijk de landen van achter het IJzeren Gordijn zijn," besloot hij. Als coach van de damesploeg treedt Henk Blok op. Chef d'equipe is de heer H. H. Spruit, lid van het dagelijks be stuur van de Nevobo. Op 29 oktober keren de ploegen op Schiphol terug. Piet Damen is dinsdag als tweede ge ëindigd in een wegwedstrijd voor pro fessionals, die in het Belgische plaatsje Haacht werd gehouden. De 153 kilometer lange rit werd gewonnen door de Belg Lelangue, die de afstand aflegde in 3 uur en 35 minuten. De Belgen van Schil, Co vens en Hellemans werden in deze volg orde derde, vierde en vijfde, allen in de zelfde tijd als de winnaar. Dinsdag luidde de stand in de Zes daagse van Berlijn: 1. Rudi Altig-Junkermann (W.-Dld.) 291 p.; 2. Van Looy-Post (Belg./Ned. 213 p.; 3. Lykke-Schulze (Den./W.-Dld.) 161 p.; 4. Van Steenbergen-Severeyns (B.) 134 p.; op één ronde: 5. Renz-Roggen- dorf (W.-Dld.) 153 p. De overige kop pels hadden vier of meer ronden achter stand. De Sovjet-Unie is dinsdag in de Bul gaarse badplaats Varna wereldkampioen schaken 1962 geworden. Hoewel er in de finale-wedstrijd tus sen de Sovjet-Unie en Hongarije nog geen beslissing is gevallen heeft het Russische team reeds genoeg punten verzameld om zich kampioen te noe men. Het puntenaantal van 30,5 is onbe reikbaar voor de andere ploegen. De partijen tussen Gelier en Bilek, Ke- res en Szabo en de partij die Spasky te gen Portisch speelde, eindigde alle in remise. De vierde partij duurt nog voort. In de reserve eerste klas moest Eind hoven 3 op eigen veld de vlag strijken, voor Brabantia 2 (1-2) en nam leider NAC 3 tegen De Valk 2 geen halve maat regelen (4-0). Noad 3 won de plaatselijke strijd tegen Willem II 3 met liefst 9-3, terwijl het teleurstellende TSC 2 ook tegen PSV 3 het onderspit moest delven (1-2). Inter nos 2 handhaafde zich in de kopgroep door een 3-1 zege op Middelburg 2 en ook Vlissingen 2 maakte een beste beurt door BW 3 zijn eerste nederlaag te be zorgen (3-2). De stand is: NAC 3 5-10, Vlissingen 2 5-8, Internos 2 5-8, BW 3 4-6, Middelburg 2 5-6, Brabantia 2 5-4, De Valk 2 5-4, OSV 3 4-<ï, Eindhoven 3 5-3, Noad 3 5-3 Willem II 3 5-2, TSC 2 5-0. In de reserve tweede klas gaat Longa 3 voort op het pad der overwinning. Corn. Boys 2 werd het volgende slachtof fer (8-1). Hontenisse 2 zette Baronie 3 de voet dwars (4-2). terwijl Axel 2 en Set 2 de buit verdeelden 1-1). Goes 2 bleek te sterk voor Vlissingen 3 3-1) en Zeeland Sport 2 stuurde Middelburg 3 met lege handen naar huis terug (2-1). Roosendaal 2 kwam tegen HVV '54 2 juist iets tekort (3-4), waardoor de stand luidt: Longa 3 5-10, HVV '54 2 5-9, Hontenis se 2 5-8, Baronie 3 5-7, Zeeland Sport 2 5-7, Roosendaal 2 5-4, Vlissingen 3 5-4, Set 2 5-3, Axel 2 5-3, Middelburg 3 5-2, Goes 2 5-2, Corn. Boys 2 5-1. In de reserve derde klas kwamen MOC 2 en Dosko 2 niet tot een beslissing (3-3) Voab 2 bleef samen met NAC 4 aan de kop. Eerstgenoemde versloeg Internos 3 met 4-1 en de Bredanaars brachten de volle winst mee van Terneuzen 2 (2-8). Rood Wit 2 versloeg Alliance 2 met 4-2 en RAC 2 liet Vlissingen 4 met lege han den achter (0-8). De stand is hier: Voab 2 4-8, NAC 4 4-8, Alliance 2 4-5, Rood Wit 2 5-5, Dosko 2 5-4, MOC 2 4-3 Internos 3 3-2, Terneuzen 2 3-2, RAC 2 4-2, Vlissingen 4 4-1. De Nederlandse boksploeg. die op 19 oktober tegen West-Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld Vlieggewicht G. te Paske. Bantamgewicht M. C, H. Gans. Vedergewicht P. v. d. Kerkhof. Lichtgewicht H_ de Rijk. Licht weltergewicht K. Pranger. Weltergewicht W. Gerlach. Zwaar weltergewicht H. J Mateus- sen. Middengewicht B. Bouhuizen. Halfzwaargewicht J. Jacobs. Zwaargewicht G. Huisstede. GOES, 9 oktober, Eierenprijzen: pe-eieren 9, Kleine eieren 6. Kip- GOES, 9 oktober. Export- en Industrie veiling: James Grieve KL. I 80-85 37 75-80 40-41 70-75 41-43 65-70 40 II D 33-35 Ellisons Orange KL. I 85-90 38 80-85 37 75-80 39 70-75 40 65-70 38 II D 32 Cox's Orange Pippin KL. I 85-90 65 80-85 67 75-80 69 70-75 70.05-70.65 65-70 67.60-68.50 60-65 57.30-58.70 55-60 39 II D 29 Bonne Louise d'Avranches KL. I 65-70 60-61 60-65 60-62 55-60 55.40-56 50- 55 40.75-42.60 KL. H 65-70 56 60-65 58 5-60 51-52 50-55 38 II D 28. Beurré Hardy KL. I 75-80 85 70-75 83 65-70 72 60-65 58 D 55-60 43-45 D 50-55 31. KL. II 75-80 76 70-75 77 65-70 68 60-65 55 Legipont KL. I 75-80 54 70-75 57 65-70 60 60-65 58 55-60 51-52 50-55 38 H D 28 Beurré Hardy 57-58 65-70 47-57 60-65 43-63 55-60 39-56 KL. II 65-70 44 60-65 42 55-60 35 II D 24.60- 25.30. Conference val 6 én doordr. kroet doordr. Beurré Hardy kroet 7.50 Bonne Louise val doordr. Saint Remy val 6.50 Legipont val 7 Dtv. peren kroet doordr. Div. appels geplukte kroet 29 Div. appels val 27 Bramen II 117 III 48. Gewone vei ling: Totale aanvoer hard fruit 13400 kis ten. Bramley's Seedling KL. I 90-100 38 80-90 43 70-80 38 II D 31 Laxton Superb KL. I 80-85 35 75-80 34-37 70-75 36-38 65-70 32-35 60-65 30 II D 26 Laxton For tuna KL. I 80-85 51 75-80 53 70-75 57 65- 70 47 Ingrid Marie KL. I 70-75 58 65-70 60 60-65 45 Spaanse Wijnpeer KL. I 60-65 35 55-60 32-34 50-55 23-29 D 9-13 Beurré Wilhelmina KL. I 55-65 22 65-75 26 Cox's Orange Pippin grof 31-52 fijn 8-26 James Grieve grof 17-32 fijn 19-23 Ellisons Orange grof 28-29 fijn 24-27 Bramley's Seedling grof 24 fijn 24 Laxton Superb grof 28 Conference grof 29-32 fijn 6-27 Bonne Louise d'Avranches grof 12-43 fijn 13-21 Beurré Hardy grof 50 fijn 21- 27. GOES, 9 oktober. Granen, peulvruch ten en zaden. Gerst, basis 17%, f 26.- f 27.50 Tarwe, basis 17% f 29.f 30.15 Groene erwten, f 35.f 43.Schokkers f 45.- f 54.Bruine bonen f 80.- f 95.Capucijners f 45.f 55.Kar- wijzaad f 100.f 110.alles per 100 kg boerenschoon af boerderij. Aardappelen. Bintje, 35 mm. opw. bin nenlandse sortering f 10.- f 10.75 per J00 kg. Bintje, 35 mm. opw. export sor tering f 10.f 11.75 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichting, sorteerkos- ten voor rekening van koper. Voeder- aardappelen noteerden f3.f 3.50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 15 cent per kg., afgestaart geleverd aan de sorteerinrichting. Hooi. Lucernehooi, geperst uit de ruiter f 145.per ton. Weidehooi, geperst uit de ruiter f 115.- f 130.per ton. Dijk- hooi geperst uit de ruiter f 105.f 110.- per ton. Veldbeemd, andere beemdsoor ten en raaigrassen f 55.- f 60.per ton. Roodzwenk f 45.f 50.per ton Gerstestro f 55.f 57.50 per ton Tarwe- stro f 42.50 - f 45.per ton Erwtenstro f 90.f 105.per ton Haverstro f 40. - f 45.per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas be draagt 19 - 26 cent per kg., levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een note ring van 22 - 30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.44 - f 1.48 per kg. KAPELLE. 9 oktober. Bramen in dustrie II 118-141, III 68, Cox's Oranje Pippin I 80 67, I 75 69. I 70 71. 67.30— 67.50, I 60 55.90—56.40. I 55 39, II 75 64, II 70 66, II 65 63. II 60 52. II 55 33, II d 28, grof 36-45, fijn 27. Bramley's Seedling I 90 37, I 80 43, I 70 37, lid 31. Allington Pippin II 75 33, II 70 33, II 65 28, II 60 27, Ellisons Orange I 75 35, I 70 36, I 65 36, II 70 33, II 65 34, lid 31, grof 29. fijn 29. Glorie van Holland I 80 36, I 75 35- 36, I 70 38, I 65 36, II 75 33, II 70 36, II 65 33, lid 31, grof 33, fijn 30. James Grieve I 80 40, I 75 40-43, I 70 40-45, I 65 39-43, II 75 35, II 70 37, II 65 37, lid 32-33, grof 34, fijn 31. Laxtons Superbe I 75 35-37. I 70 42, I 65 44, I 60 34, lid 28, grof 30, fijn 28. Transparante de Cronsels I 80 38, I 75 39, I 70 38, I 65 36, lid 32, grof 32, James Grieve geel II 80 35, II 75 39, II 70 41, II 65 39, lid 34. Legipont I 70 59, I 65 61, I 60 57, I 55 53, lid 19. grof 27, fijn 14. Maagdepeer I 65 25, I 60 25, I 55 19, Hd 9, grof 10. fijn doordr. Blanke Maagde peer 1 65 26, I 60 21, I 55 14. Triomphe de Vienne II 80 62, II 75 64, II 70 68, II 65 67, II 60 64. grof 46. Beurre Lebrun II 65 31, II 55 26, lid 19, grof 22, fijn 15. Beurre Durondeau I 70 30. I 65 32, I 60 22, I 55 19, lid 13, grof 14, fijn 9. Beurre Hardy I 75 82, I 70 83, I 65 71-71,30. I 60 71-71.30, II 70 76, II 65 64-66, II 60 58-59, II 55 47-49, II 50 30, grof 48-51, fijn 26-29, idem rijp: I 70 69, I 65 65, I 60 59. Bonne Louise I 65 64. I 60 62-66, I 55 54.10— 54.80, I 50 42.20-42.90, II 60 57, II 55 50, II 50 40, lid 28, grof 40-41. fijn 24. Con ference I 65 56,. I 60 60, I 55 54, II 65 54, II 60 58.50-58.90, II 55 52.30-52.50, lid 24.50-25.50, grof 32, fijn 17.30-19.40. Kroet- appelen gepl. 27, val 26. Kroetperen ge- pl. 3. Valperen diversen doordraai. St. Remy val 7.5. MIDDELBURG 8 oktober. Aardap pelen: Bintjes Bonken II 11.20, Grote II 9.70. Tomaten: A I 2,14. A II 2,07, B I 2,17, B II 2,02, C I 1.55, C II 1,40. Fruit: appelen: James Grieve: 80 op 49 75-80 48—51, 60-75 47—52, 65-70 46—49, II D 39—42. III grof 24—40, III fijn 25—36; Cox 75 op 63—65, 65-70 48—52, 60-75 54, 66-60 31. II D 25, III grof 33—53, III fijn 1638: Transp. de Croncels: 85 op 37 39, 75-85 38—44, 65-70 37—39, III grof 35, III fijn 19; val en kroet 1428. Pe ren: Bonne Louise: 65-70 60, 60-65 42— 52, 55-60 34—38, 50-55 38, II D 27—28, III grof 3643, III fijn 2230; Triomphe de Vienne 65-70 72, III grof 68—73, III fijn 48—62; Conference III grof 35—45, III fijn 2132; perziken 48, bramen 2132, ananas meloenen 3174. Druiven; Fran- kenthaler I 1.67—1,68, idem II 1,64—1,69, BI. Alicante I 1,681,77. idem II Groenten: bloemkool 3 per kist 4 per kist 11—41, 6 per kist 11—31, 8 per kist 1123, komkommers groen: 60-75 23—32, 50-60 20—27, 40-50 22, 35-40 18, krom per kg 15, witte 60-75 17, 50-60 13, andijvie I 19,—, II 13—, prei I 30,50, II 29,50, savooie kool I 20,50, II 15,sla 3.5018. kassnijbonen 1,46—1,63, pronk- bonen 71-73, bospeen 10—26, uien 17—22, rode kool 1021, snijbonen 4090. kro ten per kg 6—21, per bos 12—13, postelein 4649, dubb. bonen 68—1,09, witte kool 10—12, witlof 1,56—1,61, spinazie 37—59, waspeen 1025, Chinese kool 24. De éérste witlof werd aangevoerd door diverse telers. ROTTERDAM. 9 oktober 1962. Totale aanvoer 3124. Weekaanvoer 5040. Vette koeien en ossen 200 Gebruiksvee 1047. Vette kalveren 520.' Graskalveren 341. Nuchtere kalveren 585. Varkens 12 Lopers 23. Biggen 38. Paarden 41. Veulens 24. Schapen of lammeren 237. Bokken of geiten 56 Prijzen (resp le, 2e en 3e kwaliteit)Vette koeien 270 290, 230—270, 210—230 per kg. Vette kalveren 200—210, 180—190, 150—170 p kg. Graskalveren 300 225 175 p. st. Nuchtere kalveren 150 130 120 p st. Lopers 90 80 70 p. st. Biggen 50 45 40 p. st. Slachtpaarden 230 210 180 p. kg. Schapen 100 95 85 p. st. Lammeren 110 100 85 p st. Kalf- en melkkoeien 1125 1025 825 p. st. Vare koeien 700 600 525 p st. Vaarzen 850 700 550 p. st. Pinken 525 450 375 p, st. Overzicht Vette koeien aanvoer iets kleiner handel flauw prijzen gedrukt. Vette kalveren aanvoer wat minder handel redelijk prijzen als vorige week prima's boven not. Graskalveren aanvoer korter handel zeer kalm prijzen gedrukt, vooral 2e en 3e kwal. Nuchtere kalveren: aanvoer groter handel rustig prijzen teruglopend. Lopers en biggen aanvoer iets minder handel matig prijzen lopers gedrukt, biggen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer gewoon han del zeer stil prijzen niet geh. prijsh. Schapen en lammeren aanvoer wat kleiner handel tamelijk prijzen prijs houdend. Kalf- en melkkoeien aan voer gewoon handel kalm prijzen staande prijzen. Vare koeien aanvoer als vorige week; handel slepend; prijzen vooral 2e en 3e kwal. niet geh. prijsh. Vaarzen en pinken aanvoer even minder handel flauw prijzen als vorige week. Konstanz 288 (—1); Rheinfelden 171 2); Ottenheim 210 (-f-14); Straatsburg 152 14); Maxau 328 3); Plochingen 104 (+6); Mannheim 141 (—5); Stein- bach 121 (onv.); Mainz 158 (—3); Bin- gen 85 (—4); Kaub 91 (—3); Trier 82 (+6); Koblenz 95 (—6); Keulen 43 1)- Ruhrort 206 (onv.); Lobith 805 (onv Nijmegen 587 (—3); Arnhem 655 (onv.') Eefde IJssel 166 (—3); Deventer 78 (—2)Monsin 5450 (—2)Visé 4900 (onv.); Borgharen 3847 (—13); Belfeld 1078 9); Grave beneden de sluis 499 3),

de Stem | 1962 | | pagina 11