Hartverwarmend concert Amsterdams Jeugd Orkest WIN DEZE AUTO WANT... Ontslag van rechtsvervolging geëist voor moord op ouders Gratis feestloterij Prijs van uien daalt door sterke toename aanbod Doe gratis mee U hoeft géén Moeilijkheden begonnen al zeer Hoogtepunt voor „Jeugd en muziek" te Hulst Nieuwe cursus bij actieve Z.V.U. Pech onderweg cursus in Goes gisteren gestart Ruilverkaveling Canisvliet wordt aangespannen Audiëntie Boot uitgevallen te Kruiningen Cubaanse president Handelsembargo is oorlogsdaad Met bromfiets over haas gevallen Faillissementen Bossche adv.-generaalmei verantwoordelijk Jong GEDEPRIMEERD OPZET BEWEZEN Eenzijdigheid Berlijn b. De nieuwe in kleur gedrukte geïllustreerde studiegids. <"'W 'nyu"°^ f NaamVj NEDERLANDS TALEN INSTITUUT - ROTTERDAM (Nader adres" Het instituut met de hartelijke leraren Drie aanrijdingen te Middelburg Woning uitgebrand DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 OKTOBER 1962 55 55 Voor 'n volledig bezette aula met me rendeels jeugdig publiek, heeft het Am sterdams Jeugd Orkest in 't St. Jo zef-pensionaat te Hulst een concert ge geven, dat voor iedere toehoorder een verkwikking moet geweest zijn voor oog en oor Inderdaad ook voor het oog, omdat'dus behalve het auditorium, ook de uitvoerenden jeugdig waren, wat aan dit concert zijn aparte charme heeft gegeven. Dit is weer een bewijs, dat het levendige contact met de con certzaal zelf, nog altijd te prefereren, is boven het mechanische middel van de grammofoonplaat. En zeker waar het om een concert gaat als hierboven beschreven. Dit contact met de zaal was er vanaf de eerste maat van de balletmuziek. ,,Les petits riens" van Mozart waar het concert mee begon. Gezellige- en luchtige dansjes die Mo zart bij een van zijn bezoeken aan Pa rijs voor de opera componeerde. Dit eerste werk moet, evenals de andere composities die op het programma stonden, gemakkelijk toegankelijk zijn geweest voor het publiek. Zelfs het voor de pauze gespeelde concertstuk voor piano en orkest van de Nederlandse componist Leon Orthel, waarin Hein Andringa de solist was. Hierin ontmoet ten we de sfeer van de laat-romantiek met herinneringen aan Tsjaikofsky, Rachmaninof en zelfs Gould, waarmee we niet willen beweren, dat er geen ori- Naast de gebruikelijke activiteiten van de Z.V.U., bestaande uit het brengen van goede, cultureel verantwoorde ont spanning, brengt deze instelling nog een aantal activiteiten, die van meer per soonlijk belang zijn. Zo start de afd. Schouwen-Duiveland een dezer dagen met een cursus Engelse conversatie, Duit se conversatie en een cursus tekenen. De cursussen worden gegeven door leraren van het Prof. Zeeman-lyceum te Zierik- zee, resp. de heren R. Helmer, H. War burg en A. S. M. Braat. Vorig jaar werden er cursussen gehouden in Engels en tekenen, de cursus Duits is er dus aan toegevoegd. De deelname was vorig jaar zeer bevredigend. Voor de cursus tekenen moest zelfs in twee groepen worden gewerkt. Allen die een opleiding mulo of meer hebben gehad kunnen aan deze cursussen deelnemen. Dit is een waardevolle vorm van vrije-tijdsbeste- ding. ginele gedachten in waren verwerkt die deze compositie toch wel een artstieke waarde gaven. Hein Andringa die de pianistieke kunst louter als hobby be oefent, speelde zijn solo-partij met het deze compositie toch wel een artistieke elan, waar dit werkje om -vraagt. Er waren evenwel momenten aan te wijzen waar het orkest de piano-gedeelten wat over het hoofd zag en de solo-partij zijn elementaire rechten niet kreeg. Zoals altijd speelt de akoestiek een belang rijke rol, maar daar is rekening mee te houden. Dit was beslist beter opge- gevangen bij de begeleiding van het fluit-concert van Boccherini, waarin Ria v. Veen de soliste was. Bepaald aange naam was de zuiverheid van toon en speelse techniek waarmee het stuk werd benaderd. Ofschoon Ria v. Veen bij voortgezette studie in de verzorging van haar toon nog vorderingen zal kun nen maken, kon dit overigens niet diepgaande stuk, beslist bekoren. In de Duitse dansen van Joseph Haydn die na de pauze volgden, evenals in het prachtige originele geschreven menuetto Serio van ZOLTAN KODALY konden we duidelijk de capaciteiten en vorde ringen van dit unieke jeugd-orkest na gaan. Deze vorderingen zijn in het licht van de mogelijkheden bezien tot een hoge graad benaderd. Dat die mo gelijkheden bij ieder orkest anders lig gen is begrijpelijk en waar de instru mentalisten bijna allemaal de status van amateur voeren, zijn die mogelijk heden ook zeker beperkt. 't Is overigens verleidelijk om jeugd-orkest veel technische tekortko mingen en muzikale onvolkomenheden te vergeven. Echter wanneer zoveel energie en aandacht op het kunnen spelen der materie is gericht, durft het wel eens gebeuren dat bij sommige gelegenheden de allerlaatste afwerking net even te weinig aandacht krijgt, zo als in de ouverture ,,IM ITALIENISCHE STILE" van Franz Schubert waarin de Italiaanse bekoring met z'n „Rossini"- effecten even te weinig muzikaal werd belicht en er zelfs even sprake was van onstuimig musiceren, zowel in de piano als in de forte-passages. Dt wl geens zins zeggen dat de dirigent Nico Her man het muzikale uit het oog verliest. Hij moet 'n man zijn met 'n grote dosis pedagogische kwaliteiten en geduld om in het onderhavige geval deze hoogte te kunnen bereiken. Immers, ook hij heeft af te rekenen met de gebruike lijke factoren, die een dergelijk orkest tegenwerken, zoals bv. de studie en het verloop van de leden. Overigens be schikt Nico Hermans, die ook met het National Jeugd Orkest tot opmerke lijke prestaties kwam over het juiste enthousiasme wat misschien wel het eerste vereiste is om met de jeugd te kunnen werken. Het concert van het Amsterdam Jeugd Orkest is ongetwijfeld een hoog tepunt voor Jeugd en Muziek van de afdeling Hulst geworden, zoals de voor zitter in zijn slotwoord naar voren bracht. Het heeft verder eens temeer bewezen, dat de tegenwoordige jeugd in de zo dikwijls omschreven tijd van ma terialisme, dit ongelooflijk waardevol be zit van een dergelijk jeugdorkest op zijn juiste waarde wist te schatten. JO IVENS Op de foto: Het Amsterdams Jeugdor kest tijdens het concert te Hulst. Gisteravond is in de ambachtsschool te Goes de ANWB-cursus „Pech onder weg" voor Zeeuwse automobilisten ge start. De cursus beoogt de automobilis ten wat elementaire technische kennis van hun motorvoertuig bij te brengen Ook niet-leden van de ANWB worden op de vier cursusavonden toegelaten. De cursus „Pech onderweg" is te Goes georganiseerd door de ANWB-consul al daar, de heer G. J. van Zee. Aangezien voor één cursus niet meer dan 25 deel nemers kunnen worden ingeschreven is de heer van der Zee al druk doende een tweede cursus op touw te zetten. Ver schillende personen hebben zich hiervoor reeds bij de heer Van Zee gemeld. De leiding van de cursus waaraan ook enkele dames meedoen berust bij de heer G. Hoogeboom, inspecteur van de We genwacht te Goes. Twee garagehouders te Goes hebben auto's beschikbaar gesteld om het onder richt zo praktisch mogelijk te kunnen geven. Verder zullen de cursisten het nodige „huiswerk" te verwerken krijgen. Vanaf morgen zullen op de secretarie en van de gemeenten Axel, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddorpe bescheiden ter inzage liggen met betrekking tot de ruilverkaveling „Canisvliet". Op 29 oktober zal in zaal Concordia te Westdorpe een informatieve vergade ring met belanghebbenden plaatsvinden waarop het plan zal worden toegelicht en het een en ander verteld zal worden over de te volgen procedure. Ook zul len er dan vragen gesteld kunnen wor den. Tijdens de afwezigheid van mgr. G. de Vet wegens zijn deelname aan het Con cilie te Rome zullen de beide vicarissen- generaal van het bisdom van breda ont vangen: Mgr. dr. W. Koenraadt op 16 oktober oktober 1962; mgr. H. Ernst ontvangt op 18 oktober 1962. 1962; mgr. H. Ernst op 18 oktober '62. op de gebruikelijke tijd van 10 tot 12 uur. Op de veerdienst Veerhaven Kruiningen Perkpolder, die de laatste tijd met drie boten wordt onderhouden, zullen naar alle waarschijnlijkheid de eerste tijd de wachttijden wel toenemen. Zaterdag is het m.s. Prins Hen drik wegens roerschade komen uit te vallen en naar wij vernomen hebben is er geen reserveschip aanwezig om op deze bijzonder drukke dienst te kunnen invallen. Er dient dus wel enigszins reke ning gehouden te worden met eventuele langere wachttijden, zo als dit indertijd met de twee-bo tendienst het geval was. Advertentie) 't Is groot feest bij het NTI. De 500.000 ste cursist sinds 1945 is ingeschreven. Eén op de tien volwassen Nederlanders heeft dus nu een NTI-cursus gevolgd. Is dat geen feest waard Een feest waar ieder gezin zomaar aan kan deelnemen. De Cubaanse president, Oswaldo Dor- ticos, heeft in de algemene vergadering der Verenigde Naties, herhaaldelijk on derbroken door mensen onder het pu bliek, gepleit voor een spoedige uitvoe ring van de V.N.-resolutie tot beëindi ging van al het kolonialisme in de we reld. „Wij hebben met eigen ogen ge zien hoe buitenlandse militaire inmen ging kan zijn riep hij uit. Dorticos werd herhaaldelijk door ge schreeuw onderbroken. Dorticos vroeg de assemblée om het door president Kennedy voorgestelde embargo op alle zeevrachten naar Cuba te veroordelen. Hij noemde Kennedy's voorstel een „daad ter voorbereiding op een oorlog". Men verwacht dat Kennedy binnen twee weken alle Amerikaanse havens zal sluiten voor schepen van welk land ook, die vracht naar Cuba vervoeren. „Ik vraag u of deze blokkade een oor logsdaad is of niet", zei Dorticos. Agezien van het donderend applaus voornamelijk afkomstig van vertegen woordigers van communistische landen, hoorde de assemblée Dorticos rustig aan. De algemene vergadering van de Ver enigde Naties heeft met algemene stem men Algerië toegelaten als honderd ne gende lid van de volkerenorganisatie. Een voorbijganger vond 's avonds laat op de weg nabij Schapenbout (ge in. Axel) een man op de weg, die he vig bloedde uit een hoofdwonde. Op eni ge afstand van hem lag zijn bromfiets. Een juist passerende automobilist, de heer J. J den D. uit Axel, bracht hem regelrecht naar het St.-Elisabethszieken- huis te Sluiskil waar enkele verwon dingen aan hoofd en handen en een lichte hersenschudding werden gecon stateerd. De oorzaak van de val schijnt een haas te zijn geweest, want op eni ge afstand van de onfortuinlijke brom fietser lag er één, die kennelijk was aangereden. Uitgesproken is het faillissement van D. Priem, aannemer, Hofodstraat 39, Ovezande. R. c. mr. C. E. Coester. Cur. mr- G. A. Renting te Goes. (Van onze correspondent) Vorige week zijn de prijzen van de uien gaan dalen. In het begin van de week werd nog regelmatig 22-23 cent per kg betaald maar vrijdag liepen de prijzen terug en op de belangrijkste uien- veilingen werd gesloten op een prijs van ongeveer 18 cent per kg wat dus een verschil geeft van 4-5 cent per kg met bet begin van de week. Ondertussen is er maandag nog wat van de prijs afgegaan. De oorzaak van deze prijsdaling ligt in de sterke toena me van het aanbod. Eigenlijk had dat al veel eerder moeten komen maar door het bijzondere weer wilde de uien niet afrij pen en konden ze niet export klaar gemaakt worden. Het aanbod bleef daar door steeds achter bij normaal en de vraag was vrij groot, vooral ook omdat veel handelaren op termijn uien hadden verkocht die geleverd moesten worden. Met het binnenhalen van de uienoogst is het op het ogenblik bijzonder druk en de telers hebben enkel maar droog en zonnig weer nodig. Vooral in de oogst tijd is dat van het grootste belang en zeker in dit late uienjaar. De export van uien ligt de laatste we ken tussen 4 en 5 miljoen kg per week. Dat is een vrij grote hoeveelheid maar de Nederlandse uienoogst wordt volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek dit jaar geschat op ongeveer 200 miljoen kg en wanneer er wordt uitgegaan van 15% uitval betekent dit toch dat er 170 miljoen kg exporteerbare uien zullen zijn dit seizoen en er moet dus ook veel gebeuren alvorens een dergelijk kwantum zijn bestemming heeft bereikt. Tot op heden is de afzet buiten ver wachting gunstig verlopen en met grote belangstelling volgen de telers de ont wikkeling van het ogenblik want zij moeten nu een beslissing nemen ten aan zien van de vraag of ze hun uien direkt vanaf het land zullen verkopen of ze zullen opslaan in ren of bewaarplaats. Vooral voor Zeeland is dit belangrijk want ongeveer een derde van de Neder landse uienoogst groeit in dit gebied. adv°ca£>t-generaal bij het Gerechtshof in 's-Hertogenbosch o nician a§ tegen de 24-jarige kantoorbediende B. K. uit Oegst- kr an krin ni^ngesticht en'Ïh va"^chts!e'volging' Posing in een s "ëesucnt en terbeschikkingstelling van de regering ge- vermoorden van zijn ouders met messteken op de 011 van mei '961. De rechtbank te Maastricht had K. tot vijftien wrdeekian^emSStra^ terkeschikkingstelling van de regering ver- gelesd^f Verïlar*ngen van verdachte, af- klarfn Jn°°r de rachtba»k- en uit de ver- Prof rltn *Va". getuige deskundige Fn er? relt. UIt, Utrecht bleek dat K. die foimalisUsch-godsdienstig gezin streng is opgevoed, reeds op zevenjarige leeftijd met de gedachte rondliep zich van zijn ouders te „bevrijden". Op zijn 17e jaar was hij dermate van die gedachte bezeten, dat hij zelfs eens de politie verzocht hem een nacht in te sluiten, omdat hij ongelukken vreesde. Ook heeft hij een keer, om dezelfde re den, gepoogd zich het leven te benemen. Enkele dagen voor 17 mei vorig jaar was hij door een samenloop van omstan digheden bijzonder gedeprimeerd ge raakt, zelfs zo dat prof. Kloek meent, dat in die dagen van krankzinnigheid gesproken kon worden. Hfl heeft toen in Den Haag een stilettomes gekocht, en is naar Maastricht gereisd, waar hij zijn overjas en bagage in bewaring heeft ge geven, omdat hij verwachtte dat er thuis wel eens moeilijkheden konden komen. Thuisgekomen heeft hgj eerst in de woon kamer Zijn moeder 16 maal met het mes gestoken. In het portaal ontmoette Hij zijn vader met wie hij in een vechtpartij verwikkeld geraakte, waarbij hij de man 10 steken met het mes toebracht. Zijn ouders overleden terstond. Verdachte kon slechts constateren, dat ook dit de op lossing voor hem niet heeft gebracht. De advocaat-generaal, mr. Van Over- veld, noemde het de grootste moeilijkheid dat enerzijds de opzet tot moord duide lijk bewezen is, terwijl anderzijds onder deze omstandigheden geen verantwoor delijkheid aan verdachte kan worden opgelegd. Het Hof zal 22 oktober arrest wijzen. FIAT 600 Dj I Omdat hetfeest is, kunt u deze auto winnen. Watervlug in de stad en snelweg snel daarbuiten. Stevig van bouw en mooi van bin nen. Vast op de weg en onver- moeibaar. Zui nig met benzine en onverslijt baar. Dat is de pittige Fiat 600D met de sterke 747 cc motor en het centrifugaal oliefilter. Com pleet met ver warming,defros- ters, ruiten sproeiers en un- dercoating. Pagblad §1 Aan de vooravond van het Concll» heeft Kardinaal Alfrink he, noodzakelijk geacht een duidelijk woord te spreken met betrekking tot aanvallen op de Curie in katholieke kring. Welke aanvallen als het ware een culminatiepunt kregen in de rede van Pater van Kilsdonk S.J. tijdens de landdag van St.-Adelbert. Men kent Kardinaal Alfrink als een kerkvorst, die een open oor heeft voor ideeën en suggesties uit de kring der gelovigen, die ook aan vernieuwing en aanpas sing zijn hart heeft verpand. Maar hij heeft tijdens de voorbereidende arbeid in Rome ook kunnen gadeslaan hoe hier in Nederland vanuit de verte wel eens in wit-zwart-categorieën wordt gedacht, welke de werkelijkheid niet dekken. Men reageert al zijn grie ven gemakkelijk af op „de Curie" zonder te bedenken, dat dit een ver zameling is van mensen van zeer ver schillende aanleg, verschillend tempe rament, verschillend inzicht. Het kan vruchtbaar zijn de woorden van de Kardinaal nauwkeurig te overwegen en zijn verwachtingen aangaande het Concilie niet te laten terneerslaan door bepaalde gebeurtenissen en inci denten in eenzijdige belichting. Kri tische zin ten aanzien van de eigen kritische zin is waarlijk niet overbo dig. In het progressieve tijdschrift „De Maand" lazen we: Men stelt het gewoonlijk voor alsof de beslissingen door de Romeinse congregaties geno men alleen maar van conservatieve aard zijn. Zij zijn het inderdaad vaak genoeg geweest, maar er zijn ook ge vallen aa nt wijzen waarin Rome de motor was en sommige buitengewes ten als rem fungeerden: op de eerste plaats denkt men hierbij aan de in grijpende hervormingen op het gebied der missionaire methoden die vanaf de jaren twintig door Rome voorge staan en door verschillende machtige missiecongregaties met doelmatig heid helaas gesaboteerd werden Het is dus wel van belang nuances aan te brengen in zijn oordeel en het vuur van de kritiek niet met een zijdigheden aan te blazen. leder die de Feest-Waardebon opstuurt, heeft een kans op de auto. U hoeft dus niets anders te doen dan deze bon uit te knippen en op te sturen. U krijgt dan behalve het nieuwe Proef les-pakket een genummerd lot thuis, dat kans geeft op de Fiat 600 D. Op 31 oktober 1962 zal de trekking plaatsvinden, ten overstaan van notaris Mr. H. Lambert te Rotterdam. Het num mer van het winnende lot zal in dit blad worden bekend ge maakt. U kunt tot 30 oktober de waardebon inzenden. Het inzenden van de Feest-Waarde bon koit niets en verplicht u tot niets. U krijgt het gratis proefles-pakket thuis met de nieuwste studiegids, mét een lot, mét de kans op de Fiat 600 D. Deel mee in de feestvreugde bij het NTI. Stuur de bon op. Laat u het meest uitgebreide proefles-pakket zenden dat in Nederland wordt ver strekt, met alle inlichtingen over cursussen die u thuis kunt volgen. VOOR CURSUSSEN MET EEN «ERVOOR IS LAGERE SCHOOLOPLEIDING VOLDOENDE TALEN Levend Engels, een snelle cursus voor emigratie en toerisme (voor beginners) 0 Engels voor begin ners, wat meer grammatica voor verdere studie O Engels voor gevorderden O Engelse handelscorrespondentie Levend Duits, voor vakantie en toerisme (voor beginners) O Duits voor gevorderden O Duitse handels correspondentie Levend Frans, voor vakantie en toerisme (voor beginners) O Frans voor gevorderden O Franse handelscorrespondentie Nederlandse taal, foutloos schrijven (na lagere school) O Nederlandse taal voor gevorderden Nederlandse handelscorrespondentie Spaans voor beginners (vakantie) O Spaanse handelscorrespondentie Italiaans voor beginners (vakantie) Zweeds voor beginners Portugees HOBBY EN RECLAME Fotograferen (auteur J. Wolfslag) Korte verhalen schrijven Kennis der litera tuur Vrij tekenen en schilderen Kop-en figuurtekenen Reclametekenen Etaleren en etalageschrift DAMESCURSUSSEN 0 Naaien en knippen van dames-en kinderkleding (voor beginners) Naaien en knippen van dameskleding Naaien en knippen van kinderkleding Kinderpsychologie (met lessen, van dr. Sis Heyster) Kinderverzorgster, ook na l.o. Doktersassistente, ook na l.o. Tandartsassistente, ook na l.o. O Secretaresse 0 Algemene ontwikkeling voor leerling-verpleegster Schoonheidsverzorging HANDEL EN BEROEPEN Middenstandsdiploma, ook voor ouderen na l.o. Eenvoudig boekhouden en handelsrekenen Praktijkdiploma boekhouden O Moderne bedrijfsadministratie (MBA) Stenografie (systeem Groote) Loonadministratie (met sociale wetgeving) Magazijnmeester, ook na 1.0. Vertegenwoordiger, ook na l.o. Assistent-bedrijfsleider Kantoorbediende, ook na l.o. Verkoopkunde MULO EN ONTWIKKELING 0 Mulo-A (officieel diploma na l.o.) Mulo-B (officieel diploma na l.o.) Verkort mulo voor P.T.T. en N.S. O Aanvullend Mulo-B (na mulo-A) Wiskunde Algebra Meetkunde Nederlandse taal en rekenen na l.o. Algemene ontwikkeling na l.o. (voor beginners) O Algemene ont wikkeling na mulo of h.b.s. (voor gevorderden) Algemene ontwikkelirg voor leraar NO 0 Algemene ont wikkeling voor werkbazen Alg. ontw. voor politie Praktische psychologie 0 Handschrifcverbeteren TECHNIEKEN HOBBY Populaire radiotechniek Radiomonteur N.R.G. Adspirant V.E.V .-cursist A en B Populaire elektrotechniek Populaire bromfietstechniek Populaire scootertechniek Popu laire motorrijwieltechniek Populaire autotechniek 0 Auto-hulpmonteur V.A.M. Bouwkundig tekenen Lezen van bouwkundige tekeningen Lezen van machine-tekeningen cursus te volgen om mee te doen. Nederlands grootste instituut voor schriftelijk onderwijs nodigt olie Ne derlandse gezinnen uit om gratis mee te loten. (Eén beperkingPer gezin mag slechts één lot worden aangevraagd. Worden door een ge zin op hetzelfde adres méér loten aangevraagd, dan zijn alle loten die naar dat adres zijn gezonden on geldig.) "Oerlijn komt weer op een akelige wijze in het nieuws. Weer lag een Westberlijner, door een Vopo kogel getroffen, te bloeden op de straat. Overeenkomstig een besluit, door de geallieerden genomen na het tragische geval-Fechter, wilde nu een Britse ambulance-auto de zwaarge wonde ophalen. De Oostduitse politie verhinderde dit echter. Behalve de humanitaire kant van dit incident is er ook een politieke. Weer wordt hier een schijfje afgesneden van de ge allieerde rechten: de befaamde sala mi-tactiek. Maar wat kunnen de ge allieerden anders doen dan verbaal protesteren? Het zon van struisvogelpolitiek ge tuigen, als men de ogen sluit voor het feit, dat de situatie in en om Berlijn grondig veranderd is sinds het afslui ten van de overeenkomst tussen de vier grote mogendheden vlak na de oorlog. Het oude statuut verdient ver nieuwing en aanpassing. Aan de an dere kant kan men niet toegeven aan de Russische denkbeelden omtrent het scheppen van een vrijstad West-Ber- lijn, omdat die alleen maar onder de bescherming van een papieren ver drag door de bekende communistische kunstgrepen al te gemakkelijk ge annexeerd zou. kunnen worden. Van Amerikaanse zijde zijn de vorige week duidelijke woorden van militaire vast beradenheid gesproken ten opzichte van Berlijn. Dean Rusk en Gromiko komen geen stap verder bij het be spreken van mogelijkheden om de spanning te verminderen. Thans is er sprake van, dat Kennedy en Kroestjev elkaar eind november in New York ontmoeten. Dit kan echter alleen maar een vruchtbaar gesprek worden, als van tevoren toch al enkele ge meenschappelijke gedachten zijn ge rijpt. Vooralsnog ziet het geval-Berlijn er onoplosbaar uit. En als Kroestjev met het gehate bewind van Ulbricht een afzonderlijk vredesverdrag zou sluiten, zal de kans op gevaarlijke incidenten nog stijgen. Hierlangs afknippen, y' 2. Het volledige NTI-studiepakkef bestaande uit: f a. Proefles van de cursus e. Foto en levensbeschrijving van de leraar die deie cursus leidt. J Aw!,SP,3atSN.93.26 V*» f(G«n barnak ,an J overbodig) {n erkend door de Inspectie voor het Schriftelijk Onderwijs jj Telefoon Rotterdam 010.11.11.95 InlichtiRgenkantoor Amsterdam, Leldsestraat 62, Telefoon 020*6.55.65 Maandagmorgen zeven uur vond er op de hoek Poelendaeleweg - Dorus Rijker straat - Bankertplein een aanrijding plaats tussen de personenauto bestuurd door F. O. uit Goes en de scooter be stuurd door J. H. uit Nieuw- en Sint- Joosland. De aanrijding ontstond door dat de personenauto, rijdende op de Poelendaeleweg, plotseling linksaf sloeg, waardoor de scooterberijder, ko mende vanaf het Bankertplein tegen de auto reed. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Omstreeks tien uur maandagmorgen vond op de Kanaalweg ter hoogte van de spoorbomen een aanrijding plaats tussen de personenauto bestuurd door A. M. B. uit Bussum en de vrachtauto van K. P. D. uit Middelburg. Doordat de per sonenauto de vrachtauto te laat bemerk te reed eerstgenoemde frontaal op de vrachtauto. De personenauto werd zwaar beschadigd, terwijl de vrachtauto slechts licht beschadigd werd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Doordat de personenauto maandag omstreeks het middaguur, bestuurd door H. J. S. uit Middelburg, op de Rouaan- sekaai moest stoppen voor een voor hem rijdende auto, botste de scooter, be stuurd door J. A. uit Nieuwenkerk, die dit te laat bemerkte, achter op de per sonenauto. Tengevolge hiervan kwam de duopassagier, de 18-jarige L. J. F. uit Terneuzen, op straat te vallen. De jon geman, die klaagde over pijn in het hoofd, werd bij familie te Middelburg ondergebracht voor een nader onderzoek door de dokter. Maandagmiddag omstreeks drie uur is de brandweer van Middelburg uitgerukt voor een brandje op de Nieuwe Vlissing- seweg ter hoogte van Abeele. De brand, die door nog onbekende oorzaak in de' voorkamer van een woning aan de Nieuwlandseweg begon, wakkerde aan vankelijk door de wind flink aan. Toen echter de brandweer met twee wagens sterk de woning begon te bespuiten, was de brand spoedig geblust. De woning was inmiddels echter geheel uitgebrand- de schade is dan ook groot.

de Stem | 1962 | | pagina 3