Luikse justitie vreest (jury-) uitspraak in Softenondrama VDorlichtingsbureau Concilie gestart DEkkERS H. Vader bezocht Assisië P.K Nijmeegs raadslid door de telefoon bedreigd Daily Mail: Gaitskell peilt opinie verkeerd Diplomaten betrokken in narcotica-smokkel VERNIELINGEN OP JOODS KERKHOF ZAAK DAAROM VOOR EEN- ANDER ASSISENHOF? Ambassadeur kreeg 15 jaar PK Voedselpakketten naar Ö.-Duitsland in gevaar Verdachten nog in voorarrest Het vermaarde „fraude*-geval Aog moeilijkheden in Argentinië MILDERE EIS TEGEN PORTUGEES VOOR HET GERECHTSHOF Ontsnapte jongen genoot „asiel"' bij zijn zuster Goede pers voor Euromarkt Commissie adviseert Geen verplichte prijsaanduiding in winkels Communisten verlaten Laos maar traag >Juen.iVan het Vlertal> Joseph Sax. een oeKende advocaat uit Massachusetts, 11 bestempeld als de leider van de -mokkelbende die, zo laten autoriteiten SfSchemeren, nog steeds in actie is. Men kreeg een belangrijk spoor in han den. toen in oktober 1960 de Guatema- laanse ambassadeur in België, Mauricio nosal op het vliegveld Idlewild werd aangehouden met 110 pond heroïne in zijn bezit- De groothandelswaarde van HnVi 2» tleroïne is momenteel 25.000 «otiar. De diplomatieke immuniteit gold Verdeelde A.R. vergadert in Utrecht Om 20 flessen bier over de sectorgrens,.. Vier jongelui op dievenpad De Kapitein van een zeesleper en Symbool van Kwaliteit ir Twee beste vijan- J30 uur Hercules en de ■mazonen, 14 j. I 21 uur Zondares van Tankbataljon, 14 j. ■'raagt.wij draaien» lAlles draait om Coti- 1 uur Victor en Vic- lebouw 11 uur Verg. De vogelhandelaar; llos |2Ö uur Afspraakje in I Grote schieting ur Kermisschieting Ir Met een bajonet in uur The young ones uur Grote kermis- 14 en 19.30 uur Een i.45 uur The young Salammbo, 18 j. onverzoenlijken, 14 j. en meisje werd aan- |0 uur De onverzoen- Lur The Alamo, 14 j- |s en 18 uur Mariandl daciste, de zoon van uur Grote schieting |l uur Schieting de Schepper 14 uur Is wip ■criterium uur Schieting lur Serie-kaarting 1.30 uur Grote schieting luur Jubileumschieting |Dnder spervuur naar r Hercules en de ko- pnen, 14 j. jy and Bess londares van Assyrië, vraagt, wij draaien, 1.30 uur Raadsverg. Grote schieting |ur Kermisschieting The young ones luur Salammbo, 18 j. Iirdeel te Neurenberg. Ie Alamo, 14 J. ■20 uur Mariandl, a-1. uur Schieting DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 JL afwijzend werd beschikt op het verzoek (Eigen buitenlandse dienst) De cité-ardente", zoals Luik in de literatuur genoemd wordt, is in derdaad een vlammende, een gepassioneerde stad. Men leeft er intens. Als centrum van een intensief industrieel gebied heerst er intense be drijvigheid. In de straten vloeit een nooit opl" 'idende stroom van auto's, in de winkelcentra verdringen zich ei... dag van de week duizenden kopers en koopsters uit het Waalse zowel als het Vlaamse achterland. De bioscopen zijn ook in de week dicht bezet. Maar nog op ander terrein is Luik „passionné": op het gebied van de zeden ep gewoonten en vooral ook op het terrein van het menselijke drama- Daar vooral is Luik een tweede Parijs. Dat hier in de laatste tijd enkele moorden van jaloerse echtgenoten op hun wederhelften eindigden -ondanks honderd procent wettig en overtuigend bewijs met een vrijspraak door de jury, mag wel opschudding verwekt heb ben in kringen van juristen, autoriteiten, politie e.d. maar niet onder het gewone volk. Dat vindt het schijnbaar normaal dat een jonge echtgenoot, die meent re depen te hebben om aan de echtelijke trouw van zijn jonge echtgenote te twij felen, maar een mes pakt en erop los kerft. In deze sfeer is het begrijpelijk, dat de grote massa er niets van begrijpt, dat de rechters zo hardvochtig zijn, om de hoofdpersonen uit het bekende Softenon drama de moeder die haar mismaakte kindje doodde, de grootmoeder die daar bij hielp, de dokter die 't dodelijke mid deltje ter beschikking stelde in voor arrest te houden. Want, nietwaar, dat was doden uit liefde en dat kan niet zon dig zijn Gelukkig denken de rechters daar an ders over. Het is zeker wel mede onder de indruk van deze ongehoorde jury vrijspraken, dat zij dezer dagen het be vel tot inhechtenisneming van de hoofd personen uit het Softenon-drama hebben verlengd. Hier kwam geen jury aan te pas, want anders waren deze verdachten ongetwijfeld in voorlopige vrijheid ge steld. Deze verdachten, t.w. de moeder Su zanne Coipel, haar moeder Fernande Yerna en de geneesheer Jacques Casters maakten, zoals ze daar nu voor het Luikse Assisenhof verschenen, geen on sympathieke indruk. Men kan ook wel aanvaarden, zoals de verdediging stelde, dat zij gehandeld hebben in grote ge moedsbeweging en onder grote psychi sche druk. Wat evenwel voor de arts, wiens beroepseed bekrachtigde dat hij alle leven zou trachten te behouden, heel wat minder geldt. Daar het "geval in Luik en verre omtrek „leeft", was be grijpelijkerwijze de publieke belangstel ling enorm. Tot manifestaties kwam het niet. Ongetwijfeld werd de primitieve sympathie welke naar de verdachten uit gaat ergens geremd door de niet w^g te cijferen factor, dat hier tenslotte een mens, al was het slechts een mensje van enkele dagen, met voorbedachten rade is gedood. Dus moord Dit heeft het Assisenhof ook duidelijk doen uitkomen in het arrest, waarmee afwijzend werd beschikt op het der verdediging de verdachten vrij te laten. Het druist, zo oordeelde het Hof, in tegen de openbare orde, mensen in vrijheid te stellen, als ze van misdaad verdacht zijn. Daarenboven bevinden de aangehoudenen zich niet in een pf an dere uitzonderlijke toestand die de maatregel van vrijlating zou kunnen mo tiveren. Toen de verdachten werden wegge leid werd onder het publiek gemom peld, dat het maar een kwestie van uitstel is, daar straks, als in novem ber de zaak voor het Hof van Assisen zal dienen, de jury die mensen toch zal vrijspreken. Dit is inderdaad wel mo gelijk en de justitie in Luik is daar voor ook zeer beducht. Nadat moorde naars zijn vrijgesproken, die uit ja loersheid doodden, is het niet *e ver wachten, dat die jury, die niet naar wet en recht, maar naar sentiment handelt, in dit geval een andere hou ding zal aannemen. Daar komt bij, dat het actie-comité ten gunste der ver dachten, dat helemaal uit sentiment handelt, tegen de tijd van de openbare rechtszitting zijn actie zal verhevigen. Tevoren reeds staat de jury, in welke samenstelling ook, bloot aan hevige druk. Het is waarschijnlijk, dat de justitiële autoriteiten de berechting dan ook naar een ander Hof dan dat van Luik zal ver wijzen, daar hier van onbevangenheid van de juryleden geen sprake kan zijn. Tenslotte moet, hoe hard het ook moge voorkomen, in deze recht geschieden, want het gaat tenslotte in diepste wezen om de onaantastbaarheid van een men senleven In het huidige stadium van het justi tieel onderzoek acht de heer N. Windt, fractievoorzitter van de afdeling Nijme gen van de KVP, het, naar hij heeft medegedeeld, niet wenselijk, dat de kwestie van de fraude in de volgende raadsvergadering in openbaar debat komt. Het voorlichtingsbureau dat het Vaticaan heeft ingesteld ten be hoeve van de pers voor het komen de Concilie, is gisteren zijn werk begonnen. Amleto kardinaal Ci- cognani, de Vaticaanse staatssecre taris, zegende het gebouw in en opende het. In een korte toespraak wekte hij de journalisten op om over het Concilie waarheidsgetrouwe verslagen te geven Paus Joannes wenste in een schrijven, dat door kardinaal Cicognani werd voorgelezen, de journalisten geluk met cle nieuwe accommodatie. 800 journalisten Er waren 300 journalisten in de grote zaal van het gebouw verzameld. Het bu reau. dat onder leiding staat van mgr. Fausto Vallainc, is gelegen bij het St.- Pietersplein aan de Via Delia Conzilia- zione. Er staan de journalisten daar twintig telefoontoestellen en zes telex apparaten ter beschikking. Het is de be doeling, dat in het centrum elke dag twee communiqués worden uitgegeven, een kort na de zitting en het tweede, uitvoeriger, enige tijd daarna. Dagelijks staan persconferenties op het program ma in het Italiaans. Engels. Frans. Duits, Spaans, Portugees en de Slavische talen. Mgr. Vallainc deelde mee. dat reeds meer dan 500 correspondenten, ook uit Rusland en andere commu nistische landen, zijn geaccrediteerd. Als het Concilie op 11 oktober be gint zullen er 800 fotografen en cor respondenten zijn geaccrediteerd. Wnar nemer Op uitnodiging van het Conciliesecre tariaat voor de Christelijke eenheid zal prof. dr. L. J. van Holk. hoogleraar aan de universiteit van Leiden, het Interna tionaal verbond voor vrijzinnig christen dom en geloofsvrijheid U.VV.C.) als waarnemer vertegenwoordigen op dit tweede Vaticaanse Concilie. De Amerikaanse regering zal noch door een afgevaardigde noch door een waarnemer vertegenwoordigd zijn op het komende Concilie, zo hebben func tionarissen in Washington meegedeeld. Z,J gaven geen reden hiervoor op, maar wezen erop. dat de V.S. geen di plomatieke vertegenwoordiger bij het Vaticaan hebben. Behalve meer dan 70 buitenlandse missies, is thans ook een officiële dele gatie van het lekenapostolaat uitgeno digd om de opening van het Concilie bij te wonen. Zij bestaat uit ongeveer 20 personen, behorend tot de O.I.C. en tot de COPECIAL (Comité ter Voorberei ding van Congressen voor Lekenaposto laat) en tot enkele grote internationale katholieke organisaties. De Nederlandse mej. M. Vendrik, voorheen presidente van de conférence des O.I.C., zal met de secretaris van die organisatie, de Habicht, deel van de de legatie uitmaken. (Advertentie) Van de KVP is in dit opzicht geen initiatief te verwachten. Naar de heer Windt verder verklaarde, is hij „stom verbaasd over de vele fantasieberichten, die hij de laatste dagen in de kranten heeft gelezen over de „zaak Nijmegen". Het is zijns inziens hierdoor „een vieze boel" geworden, waaruit niemand meer wijs kan worden. De waarnemend fractievoorzitter van de PvdA in Nijmegen, de heer A. van Urk, verklaarde te weinig te weten over hetgeen zich in werkelijkheid heeft af gespeeld om reeds een bepaald stand punt te kunnen innemen. Zijn fractie zou graag door het gemeentebestuur na der geïnformeerd worden over de laatste ontwikkelingen. De heer Van Urk ver bond daaraan echter zijn persoonlijke mening, dat velen thans van de gelegen heid gebruik maken om in troebel water te vissen. De heer F. S. van den Ing, die namens de Katholieke Democratische Partij een zetel heeft in de Nymeegse gemeente raad, heeft medegedeeld in de afgelopen dagen via de telefoon enkele malen door (een) onbekende(n) te zijn bedreigd. De Katholieke Democratische Partij is een afsplitsing van de Nijmeegse Katho lieke Volkspartij. Ze werd opgericht om actief te zijn tegen misstanden die een gevolg zouden zijn van onjuist over heidsbeleid, speciaal in de bestuurssector. De heer Van den Ing pleegt hierover verklaringen af te leggen tegenover de pers. President José M. Guido van Argenti nië heeft Carlos Muniz en Rodolfo Mar tinez jr. benoemd tot ministers van Bui tenlandse en Binnenlandse (politie) Za ken, maar er lopen geruchten, volgens welke twee andere leden van zijn nog onvolledige kabinet op het punt zouden staan af te treden. Het is Guido nog niet gelukt iemand aan te wijzen voor de belangrijke porte feuille van Defensie. In kriAgen van het leger werd intus sen verkaard, dat de groep van onge veer 100 legerofficieren, die na de korte opstand van 21 en 22 september werd gearresteerd, tijdens haar ondervraging geen onthullingen had gedaan. Opnieuw zouden enkele kapiteins en luitenants zijn gearresteerd. Men maak te niet bekend waarom deze officieren werden ingerekend. Een jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest heeft de procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof gisteren geëist tegen de 31-jarige Portugees Edgar D.S.F., die op 16 april de bemanning van een KLM- vliegtuig door bedreigng met een (alarm) pistool trachtte te bewegen naar Oost- Berlijn te vliegen. De gebaarde Portugees, die te kennen gaf uit politieke overwegingen te heb ben gehandeld, werkte ongeveer een half jaar als bordenwasser in een van de KLM-keukens op Schiphol, waarna hij ontslag nam. De Haarlemse rechtbank veroordeelde hem wegens bedreiging tegen het levèn na de maximumeis van twee jaar tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden, omdat de rechtbank be wezen achtte dat de Portugees het ten laste gelegde feit twee maal heeft ge pleegd. Van dit vonnis ging hij in hoger beroep. De procureur-generaal, achtte het rechtbankvonnis begrijpelijk en de op gelegde straf nauwelijks in verhouding tot de ernst van het feit. Bij het bepa len van de strafmaat (een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest) hield hij evenwel rekening met de vol gens de psycholoog dr. Hartsuiker en ook tijdens beide terechtzittingen duide lijk gebleken verminderde toerekenbaar heid van.de verdachte. „Wellicht is hij helemaal krankzinnig", oordeelde de procureur-generaal over de verdachte, die tijdens de zitting voor het Hof twee maal op de grond viel en de indruk wekte dat hij was flauwgevallen. Tot een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand met een proeftijd van drie jaar en een geldboete veroor deelde de Utrechtse politierechter gis teren een echtpaar uit de Domstad, dat gedurende enkele maanden een minder jarige knaap die door de politie werd gezocht verborgen had gehouden. De jongen was ter beschikking van dc regering gesteld en was ondergebracht in een opvoedingsgesticht te Hoenderlo. Hij verdween uit deze inrichting en spoedde zich naar Utrecht, waar hij on derdak kreeg bij zijn oudere zuster en haar echtgenoot. De knaap vond een baantje en betaalde normaal kostgeld aan zijn „pleegouders". De politie, die vermoedde waar de knaap zich ophield, bezocht herhaalde lijk het schuiladres. De heer des huizes slaagde er echter steeds in de politieman nen zolang aan de praat te houden, dat de gezochte jongen zich tijdig uit de voeten kon maken. Dit lukte niet op de vierde juli van dit jaar. Hij zocht toen een schuilplaats op het dak van het huis, maar werd ontdekt en ingerekend. Distinctie, comfort en kwaliteit, dat zijn de kenmerken van dit zeer aparte bankstel. De royale drie-zitsbank, de hoge en de lage fauteuil hebben losse schuimrubber kussens welke keerbaar zijn. Het geloogd eikenhout harmonlëert voortreffelijk met de bekleding van schots rultstof. 4 etages toonkamers/v.Coothpleln 12 Breda/tel.39400 Volgens de Londense „Daily Mail" heeft een enquête onder de lezers van dit blad uitgewezen dat het Britse volk meer en meer voor toetreding van En geland tot de Euromarkt is. „Loopt Gaitskell uit de pas?" vraagt het blad zich af. zinspelend op de rede die de socialistische partijleider, Hugh Gaitskell, woensdag tegen een eventue le toetreding van Engeland tot de Eu romarkt had afgestoken, „Heef de heer Gaitskell op het verkeerde paard ge wed?" Door de „Mail" gehouden enquêtes zijn meestal betrouwbaar gebleken, zoals bij de recente tussenverkiezingen. Het feit dat het blad in augustus meldde dat 52,2 procent van het kiezersvolk tegen toetreding was, heeft Gaitskell er waar schijnlijk toe gebracht om er ook tegen te zijn: De laatste opinie-peiling van het blad wees echter uit dat 45,9 procent te gen Engelands lidmaatschap was, 40,8 procent voor en 13,3 procent er geen mening over had. In augustus was 52,2 procent tegen, 37,8 procent voor en wist tien procent het niet. „Deze daling van 6 procent in het „anti-kamp",aldus het blad, „wijst erop dat de waarschuwingen van de heer Gaitskell omtrent het einde van een ge- (Van onze Haagse redactie) Een commissie uit het hoofdbedryf- schap detailhandel heeft een ontwerp advies voor minister De Pous (econ. za ken) opgesteld, waarin gevraagd wordt om (gedeeltelijk) nieinve voorschriften voor de prijsaanduiding in winkels. De verplichting tot prijsaanduiding z moeten komen te vervallen. In de praktijk komt er trouwens reeds weinig van terecht, aldus de commissie. Wel wil de commissie dat tenminste viervijfde van d© in etalages uitgestalde goederen geprijsd zullen zijn (thans geldt een verplichting voor alle goede ren). Het bestuur van het hoofdbedrijf schap zal zich op 24 oktober a.s. over dit advies van de commissie uitspreken. Volledige vrijstelling van de verplich ting tot prijsaanduiding wil de commis sie verlenen aan de markt-, rivier- en straathandel, de handel in antiquiteiten- en tweedehands goederen, voorts aan veilingen en goederen vallend onder het weeldetarief. Luxe winkels zouden de mogelijkheid van ontheffing moeten krijgen. Twee leden van de commissie die consumentenorganisaties vertegenwoor digen, menen dat de verplichte prijsaan duiding in winkels en etalages moet blijven bestaan. schiedenis van duizend jaren en dat Brit- tannië „een tweede Texas" aan het wor den is, niet zoveel indruk op de kie zers hebben gemaakt," De „Daily Mail" zelf heeft zich altijd uitgesproken voor de Euromarkt. Amerikaanse autoriteiten hebben te kennen gegeven dat slechts enkele dui zenden van de naar schatting 10.000 communistische Noordvietnamese mili tairen Laos hebben verlaten. Volgens de in Genève gesloten overeenkomst tussen de Verenigd© Staten, Rusland en 12 an dere landen moeten alle buitenlandse strijdkrachten Laos op 7 oktober verla ten hebben. De Verenigde Staten zijn echter van plan al hun militaire adviseurs tijdig uit Laos terug te trekken, zelfs indien de communistische terugtrekking niet is voltooid. PRESIDENT TITO, zijn echtgenote en een aantal Zuidslavische leiders zullen in december vakantie gaan houden in de Sovjet-Unie. DE STIJGING van de welvaart brengt mee. dat er meer bloemen worden ge kocht. Hierdoor kon de kostenstijging in de bloemisterij worden opgevangen. In tuinbouwkringen is men echter verbaasd over het besluit van minister Van Aart- sen om de bouw van kassen te beper ken, hetgeen neerkomt op een bouwstop. en federale „grand jury" heeft vier bannen in staat van beschuldiging ge steld wegens omvangrijke smokkelprak- tüken met verdovende middelen. niet voor dit geval en Rosal zit in de gevangenis. Hij kreeg vijftien jaar. Sax en twee helpers werden op 27 september gearresteerd. De bynde was zo machtig dat zij de diplomatieke koe riers - en zelfs een ambassadeur - kon omkopen. Koeriers brachten de heroïne uit Frankrijk naar Amerika, via Cana da. Autoriteiten verklaren dat het thans in staat van beschuldiging gestelde vier- al behoorde tot een grotere groep, die zich van mensen met diplomatieke im muniteit bedient om narcotica naar A- merika te brengen. In de periode van de samenzwering van januari 1950 tot nu zijn door diplomatieke koeriers duizenden en nog eens duizenden filo heroïne Amerika binnengebracht. Rosal was een der koeriers en hij heeft toegegeven 25 000 dollar te hebben ontvangen voor de reis tijdens welke hij werd gearresteerd. Als de beklaagden schuldig worden be vonden, staan hun zware straffen te wachten. Aan een twintigtal graven op de joodse begraafplaats aan de Kneed- weg in Enschede is ernstige schade aangericht. Kettingen zijn losgerukt of doorgehakt. Stenen palen, die de omheining markeren zijn vernield en platen marmer verschoven. Vermoed wordt, dat volwassenen de hand heb ben gehad in dit vandalisme. De ver zorger van de begraafplaats, de heer M. Regterschot, bij een van de ver nielde graven. (Van onze parlementaire redactie) Het partijconvent der A.R.-partij ver gadert zaterdag 13 oktober a.s. te Utrecht. Op de agenda staat onder meer een rede van de A.R.-voorzitter, dr. Berghuis. Verwacht wordt dat deze A.R.-bijeenkomst echter vooral van be lang zal zijn vanwege de stijgende onte vredenheid binnen de A.R.-gelederen over het beleid van de Tweede-Kamer fractie, o.m. inzake Nieuw-Guinea. Ook zal men wel opheldering wensen over de onverwachte conclusie van prof. Zijlstra, dat hij bij nader inzien geen „homo po liticus" is. Hoezeer het binnen de A.R. thans spant blijkt uit de oprichting van een actiecomité, waarin onder meer het oud kamerlid prof. Scholten zitting heeit- Dit comité stelt zich ten doel de A.R. tot een koerswijziging te brengen. Met name worden in dit comité bezwaren gemaakt tegen een be€luit van het mo- deramen der A.R. om het populaire ka merlid mr. Roosjen vanwege zijn leeftijd niet meer herkiesbaar te stellen. Een beeld van het bezoek dat Paus Joannes XXIII aan Assisië heeft ge bracht. De Paus knielt in gebed voor de tombe van Sint Franciscus van Assisië. Een 22-jarige Westduitse schoorsteen veger moet acht maanden in een Oost- duitse gevangenis doorbrengen tengevol ge van een weddenschap om 20 flessen bier. De schoorsteenveger had er met enkele vrienden om gewed dat hij ongezien het ijzeren gordijn zou kunnen passeren. Een geslaagde poging zou hem de 20 flessen bier opleveren. De politie deelde mee dat de man er inderdaad in was geslaagd ongezien over de grens te komen. Hij bracht de nacht door in een boerenschuur. Toen hij echter de volgende nacht trachtte naar West-Duitsland terug te keren werd hij door Oostduitse grenswachten aangehou den. Een Oostduitse rechter gaf hem acht maanden gevangenisstraf wegens „het beschadigen van de grensversterkingen". De jongeman woonde in Rasdorf in de Westduitse staat Hessen. Gisteren zijn vier jeugdige inbrekers voor de officier van Justitie in Rotter dam voorgeleid. Het zijn de 18-jarige kantoorbediende W. van T. en een drie tal kornuiten van 16 en 17 jaar. Twee jaar geleden begon dit viertal met kleine diefstallen en sindsdien hebben zij naar zij bekenden 20 inbraken ge pleegd. De totale buit zou zeker f 5.000 hebben bedragen: de schade die de jon gens hebben aangericht beloopt wel f 12.000.—. Zij liepen tegen de lamp bij een inbraak eind september gepleegd in een fabriek in de Spaanse polder. Een bedrag van f 2.200 aan vreemde valuta was daar de buit. Maar dom genoeg lieten zij er een fiets achter, de fiets van T„ die daardoor kon worden opgespoord. Hij bekende de inbraak en noemde een medeplichtige, een 16-jarige leerling elektriciën. Later werden nog de namen van de twee an deren genoemd. De Oostduitsers zijn begonnen ieder tiende geschenkpakket, dat Westduitsers naar vrienden en familieleden in. Oost-Duitsland zenden, in beslag te nemen. Volgens dezelfde zegslieden verpakt het Oostduitse regime de in beslag geno men pakketten opnieuw en zendt ze dan naar andere adressen achter het ijzeren gordijn en op Cuba als gift van de Duitse democratische republiek. Het aantal geschenkzendingen dat de Westduitsers naar Oost-Duitsland zenden zal dit jaar naar schatting de vijftig miljoen overschrijden. (Advertentie) verantwoordelijk werk vereist concentratie De sleepvaart bij hoge zee - Hollands Glorie - dat is zijn werk. Hij is verant woordelijk voor sleep, schip en beman ning I Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De kapitein weet uit er varing dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aan genaam en natuurlijk middel tot con centratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.

de Stem | 1962 | | pagina 3