DE GAULLE GING NAAR MANOEUVRES Pompidou zal wel blijven tot nieuwe verkiezingen Woede-taferelen in Franse Kamer Revolte in Jemen :en? neergeslag* Kwestie Papoea-vlag broeit onder rustige oppervlakte VOORLOPIG GEEN FRANS Hoog bezoek aan kolenmijn Mr. Luns ontving Japanse ambtgenoot Zuidslavisch protest tegen Rood-China Indonesiërs moeten wapens stevig vast blijven houden dagblad voor zeeland DE GAULLE WERKT ZICH IN DE NESTEN GORINCHEMSE DEURWAARDER IN ARREST Twee partijen stelsel Rustig weer BUITEN VERWACHTING NEGENDE MOTIE In Antwerpse kerken Landbouwschap wil gesprek over prijs- en loonbeleid Stoffelijke resten militairen zondag te Soesterberg Paus wil nog meer reizen maken F auctionarissen Hogere loongrens premieberekening A.O.W., A.W.W. en A.K.W. Meredith ontbeet in de mensa Nieuw geval Meredith Nederlandse soldaat naar Oost-Duitsland gedeserteerd BANANEN 102e JAARGANG No. 24099 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. üitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J- M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 blaJ ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de~zi<^wse Eilanden:- GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeuwsch-VlaanderenHULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) POMPIDOU Bezweringen hielpen niet De heer P. van L„ deurwaarder te Go- rinchem, is failliet verklaard, door de minister van justitie in zijn ambt ge schorst en dezer dagen door de ryksre- cherche in het district Dordrecht gear resteerd op verdenking van verduiste ring van geld van cliënten. Om welk beclrag het hier gaat is nog onbekend en het kan nog geruime tijd duren voor precies vaststaat hoeveel geld is verduisterd. Als waarnemend deurwaarder bij de arrondissements rechtbank te Dordrecht en het kanton gerecht te Gorinchem, is benoemd de heer J. Cats, kandidaat-deurwaarder te Emmen. Ogenschijnlijk trekt De Gaulle zich weinig aan van de val van het kabinet Pompidou, die wij gisteren nog konden melden in een groot deel van onze oplage van die dag. De onverstoorbare althans uiter lijk heeft zijn program van de volgende dag rustig afgewerkt: hij heeft Parijs per trein verlaten en de dag doorgebracht bij leger- oefeningen in de omgeving van Reims. Het zijn de grootste, die sinds de tweede wereldoorlog in Frankrijk worden gehouden. Eerst van daag zal hij zich uitvoerig bezig houden met de dramatische val van het kabinet. Hij kan ook vandaag pas het ontslag van de regering Pompidou in ontvangst nemen, waarbij aangetekend dient te worden, dat het helemaal niet vaststaat, dat De Gaulle dit ontslag ook aan vaarden zal. Men verwacht namelyk half en half dat de president het kabinet eenvoudig zal verzoeken aan te blyven om de volksstemming van 28 oktober voor te bereiden. Dat wordt de dag van de gro te krachtproef: het Franse volk zal zich moeten uitspreken over de vraag of het er mee akkoord is, dat de toekomstige presidenten van de vijfde republiek voortaan rechtstreeks door het volk ge kozen zullen worden. Over de toekomst van de weerspanni- Imam Hassan, die zichzelf tot vorst van Jemen heeft uitgeroe pen, is naar zijn land teruggekeerd en heeft de revolutionaire leger leiders, die negen dagen geleden zijn neef hebben gedood en een republiek hebben gevestigd, ver slagen. Dit is gisteren bericht door een zichzelf „radio Sanaa in de hoofdstad van Jemen" noemend Arabisch ra diostation. DE WESTDUITSE minister van finan ciën heeft verzekerd dat de Duitsers geen belastingverhoging zullen krijgen vóór 1965. DOORDAT DE Raad van Bestuur van de n.v. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven extra-middelen gaat ver schaffen aan zijn pensioenfondsen, zal het pensioenniveau van alle bij deze fondsen aangeslotenen belangrijk gunsti ger komen te liggen. DE PRESIDENTE van de Nederlandse oorlogsgravenstichting, mevrouw H. van Anrooy-De Kempenaer, en de minister president van Nordrhein-Westfalen heb ben gisteren in Düsseldorf kransen ge legd op het erekerkhof voor 1713 in de tweede wereldoorlog tijdens hun depor tatie omgekomen Nederlanders. BIJ EEN frontale botsing tussen een passagierstrein en een goederentrein, nabij Potchefstroom, ten zuidwesten van Johannesburg, zijn gisteren 12 mensen omgekomen, allen blanken. Er waren 13 gewonden. ONBEKENDEN hebben tevergeefs ge tracht met springstoffen een gat aan te brengen in de Berlijnse muur. De daders kozen het hazepad. DE AMSTERDAMSE recherche heeft een Schot en een Brit aangehouden, om «at zij 500 gram marihuana („zwarte" waarde f 6000) in hun bezit hadden. Zij beweren dat de partij voor eigen gebruik bestemd was. Enige tijd later kwam een ander station, dat zichzelf eveneens „Radio Sanaa" noemde, in de ether met be richten van het militaire bewind. Het was in Aden niet mogelijk vast te stellen welk van de twee stations werkelijkheid „Radio Sanaa" was ge weest. De twee uitzendingen werden beluis terd nadat in Aden onbevestigde berich ten de ronde hadden gedaan volgens welke Hassan zich vanuit Saoedi-Arabië naar Jemen zou hebben begeven en de leden der stammen, die trouw aan het oude bewind waren gebleven, om zich heen zou hebben verzameld. Totdat de berichten in de ether kwa men waren er geen aanwijzingen volgens welke de rebellen in Jemen met moei lijkheden te kampen zouden hebben. In de uitzending van het eerste sta tion dat zichzelf „Radio Sanaa" had ge noemd, werd gezegd dat Hassan de muiters", die zijn neef Mohammed had den gedood, „had vernietigd". Het radiostation in de Jemenitische hoofdstad was tot gisterenmiddag in handen van de rebellen geweest. Tijdens de radio-uitzending waarin werd gezegd dat Hassan naar Jemen was teruggekeerd, werd voorts te kennen gegeven, dat hij van plan was de her vormingen uit te voeren waartoe imam Mohammed in de korte tijd dat hij aan de macht was had besloten. Indien de revolte werkelijk zou zijn verpletterd, zou het de derde keer se dert 1948 zijn dat de monarchie na een revolutie is hersteld. Volgens het persbureau voor het Mid den-Oosten, dat welingelichte kringen in Cairo aanhaalt, zijn bepaalde Egyptische militaire eenheden wegens de toestand in Jemen in staat van paraatheid ge bracht. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: Aanvankelijk nog wat bewolking en •!Mer,en daar lichte regen. Later op- klaringen vanuit het zuidwesten. U*J®& en rustig weer met vrijwel de- zelfde temperaturen als gisteren. I Verwachting van Ukkel: Wisselende bewolking met versprei- JJ® opklaringen en 's morgens mist. (Maximumtemperaturen van 14 tot graden. vandaag: zon onder 18.08 uur. Maan onder 22.42 uur. borgen: zon op 6.49 uur, zon onder ö-?6 u«r Maan op 15.10 uur, maan J onder 23.44 uur. Maandag: zon op 6.51 uur. ge Nationale Vergadering maakt men zich geen enkele illusie. Iedereen ver wacht, dat De .Gaulle tijdens het week einde of begin volgende week een de creet zal uitvaardigen om d& Franse kamer naar huis te sturen en waarin hij voorts nieuwe verkiezingen in het voor uitzicht zal stellen. De meest waar schijnlijke datum voor deze verkiezing wordt 5 of 11 november geacht. Het is de algemene indruk, dat de demissionai re regering Pompidou ook deze verkie zingen nog mee zal moeten voorberei den, zodat zij in feite aanblijft tot vlak voor de zitting van het nieuwe parle ment. De Gaulles koelbloedigheid is ook tijdens het debat over. de motie van afkeuring over zijn volksstemming weer eens duidelijk gebleken. Mis schien is het beter te spreken van minachting voor de Nationale Ver- dagering, waarvan hij waarschijn lijk niet ande-rs verwachtte dan dat de motie tegen zijn grondwetswij ziging zou worden aangenomen. Hij heeft namelijk de uiteindelijke be slissing niet eens afgewacht. Terwijl drie partijen de Gaullisten in de ha ren vlogen, de tegenstanders met hun lessenaars roffelden en woeden de woorden en gebaren de sfeer ten slotte dreigend maakten, ging De Gaulle rustig naar het Elysée om er te slapen. De volgende morgen be gon hij meteen aan de afwerking van zijn dagprogram zonder zich be zig te houden met de politieke cri sis. De motie van afkeuring kreeg 280 stemmen; 241 zouden er genoeg geweest zijn. D© zitting duurde tot ver na drie uur in de nacht. Tevergeefs trachtte Pom pidou de zaak van zijn regering te red den. Het kwam tijdens het urenlange debat tot tumultueuze taferelen. Toen bij voorbeeld de uitslag van de stemming werd meegedeeld, schreeuwden Gaullis tische afgevaardigden „O.A.S.-moorde naars!" De afgevaardigden van de op positie antwoordden met het zingen van de Marseillaise. De regering Pompidou is de tweede regering van de Vijfde Republiek tegen wie een motie van wantrouwen door de Nationale Vergadering is goedgekeurd. Zij werd 15 april van dit jaar gevormd en bestaat uit 22 ministers en zeven staatssecretarissen. Een maand na de sa menstelling van het kabinet traden vijf M.R.P.-ministers af, omdat zij het niet eens waren met de eerste minister over het Europese beleid van de regering. Het kabinet bleef aan; het bleef toen bij een interne reorganisatie. De motie van afkeuring was de ne gende sinds het optreden van De Gaulle het politieke leven. Niemand had echter ditmaal het grote aantal stemmen tegen de regering verwacht. Het was een aanwijzing voor De Gaulle voor de verontwaardiging van de afgevaardigden over de arrogante wijze, waarop de le den van de Nationale Vergadering wa ren gepasseerd. De stemmen werden als volgt uitgebracht: onafhankelijken 109 van de 121 voor de motie; M.R.P. vijftig van de 57; socialisten alle 43; gematigd linksen 33 van de 37; partijlozen 31 van de 35, communisten alle tien. Door deze uitslag hebben zich nu twee duidelijk omlijnde politieke groeperin gen gevormd en men houdt er rekening mee dat bij het referendum en de daar op volgende verkiezingen er voor het eerst sinds lange tijd sprake zou kun nen zijn van een twee-partijenstelsel in plaats van de grote verscheidenheid aan splinterpartijen. De U.N.R. (De Gaulles Unie voor de nieuwe republiek) heeft de motie van af keuring tegen de regering geweten aan de communisten en de geheime leger- organisatie (O.A.S.)Vier Gaullistische afgevaardigden zijn uit de partij gesto ten omdat zij voor de motie van wan trouwen hadden gestemd. (Van onze Belgische correspondent) De Franstalige sermoenen in de Ant werpse kerken van de H. Geest en de H. Jozef zullen nog gedurende onbepaal de tijd opgeschort blijven, aldus luidt de gisteren bekend gemaakte beslissing van de bisschop van Antwerpen, mgr. Daem. Hiermee wordt de regeling teniet gedaan die enkele weken geleden werd aangekondigd, en die van 7 oktober af in werking zou treden. Tydens zijn plechtige ontvangst door de provinciale raad van Antwerpen, had mgr. Daem donderdag nogmaals de be lofte afgelegd, een trouwe dienaar te willen zijn van het Vlaamse volk. In zijn begroetingstoespraak had de Ant werpse provincie-gouverneur gezin speeld op de moeilijkheden, die de nieuwe bisschop niet bespaard zijn ge bleven. mm De Zuidslavische regering heeft giste ren „krachtig" bij de Chinese volksre publiek geprotesteerd tegen de „grove belediging" van de Zuidslavische presi dent Tito. Die grove belediging zou zijn geuit door de Chinese minister van buiten landse zaken, Tsjen Yi, tijdens een op 1 oktober in Peking gehouden toespraak ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van de Chinese volksrepu bliek. Tsjen Yi bestempelde in zijn toe spraak de Zuidslavische leiders als „mo derne revisionisten" een slecht woord in het communistische woordenboek* Het regime in Peking heeft Tito's ideo logische ketterijen in 1948 nooit verge ven, waardoor Zuid-Slavië uit de Kominform van de communistische lan den werd gestoten. Veelbetekenend is, dat Tsjen Yi zijn beschuldigingen aan het adres van Tito uitte, toen de Russi sche pjresident Brezjnev in Belgrado voorbereidingen trof voor de verbete ring van de wederzijdse handelsbetrek kingen en andere. De nota werd aan de Chinese zaakgelastigde in Belgrado Tsjoe Min, overhandigd. In Moskou is intussen officieel bekendgemaakt, dat Tito „zijn vakantie" in december in de Sovjet-Unie zal doorbrengen. Het Landbouwschap heeft de minister president doen weten dat het 't prijsbeleid en het loonbeleid in de landbouw aan de orde wil stellen in een gesprek met de premier en de daarvoor in aanmerking komende bewindslieden. Door de onbe vredigende rentabiliteit van de land bouwbedrijven vertoont d© beloning zo wel van de ondernemers als van de werknemers in de landbouw een ernsti ge achterstand vergeleken met de alge mene situatie in ons land. Bij dit onder houd wil het Landbouwschap speciaal aandacht schenken aan de positie van het gemengde bedrijf, daarbij begrepen de situatie in de pluimveehouderij. (Van onze Parijse correspondent) Als de oppositie tegen De Gaulle even snel blijft groeien als de laatste dagen het geval is, loopt de generaal groot risico, dat hij op 28 oktober, bij het referendum of in de minderheid komt, of zulk een kleine meerderheid krijgt, dat hij fatsoenshalve niet langer staatshoofd kan blijven. Hij zal dan de bittere nederlaag volkomen aan zichzelf te wijten hebben, want nog zelden is een staatsman zo eigenwijs en politiek verblind ge weest. als De Gaulle de laatste weken. De tegenwoordige Kamer kan hij nog ontbinden, maar volgens de grondwet zit hij aan de nieuwe Kamer met een anti-Gaullistische meerderheid een jaar vast. De op positie daarentegen heeft het voor deel dat zij het referendum van 28 oktober kan verliezen maar de november-verkiezingen kan win nen. Want het is volstrekt niet ondenkbaar dat de kiezers als Jantjes-secuur De Gaulle bij het referendum laten zitten uit vrees voor een mogelijke leegte na De Gaulle, maar dat zij een paar we ken later hun traditionele partijen trouw blijven en het Gaullistische blok tot een kleine fractie laten verschrompelen. De Gaulle krijgt dan te maken met een volstrekt onhandelbare Kamer. Iedere an dere president van de republiek zou zich daarin schikken, maar dat is voor een man als De Gaulle niet te verwachten. Dan gaat hij on herroepelijk heen. Er is dus kans op dat De Gaulles dagen op het Elysee geteld zijn. Dat zou tragisch zijn voor de man die eens een groot bevrijder was en als zodanig in de wereldgeschiedenis zal voortleven. Maar nog veel tragischer zal zijn dat hij bij dat afscheid zijn beste vrienden van zich zal hebben ver vreemd en al zijn vijanden van de OAS een kans zal hebben ge geven die zij misten met komplat ten en met moordaanslagen. (Van onze Haagse redactie) Zondag a.s. komen met een speciaal chartertoestel van de K.L.M. op Soester berg zestien stoffelijke overschotten van in Nieuw-Guinea gesneuvelde militairen aan. Zij zullen worden opgebaard in een chapelle ardente, waarbij een erepeloton van de luchtmacht de wacht betrekken zal. Op maandagochtend zullen de ouders en andere verwanten van de om gekomenen deze chapelle ardente kun nen bezoeken. Maandagmiddag zullen de stoffelijke overschotten worden vervoerd naar diverse begraafplaatsen in ons land. Het is best mogelijk dat paus Joannes XXIII (80 jaar) nog meer reizen buiten het Vaticaan en Rome zal maken. De paus zou namelyk Sotto il Monte, zijn geboorteplaats, Venetië, waarvan hy vóór zijn verkiezing tot paus patriarch was en Monte 'Cassino willen bezoeken. De reis naar Monte Cassino een be roemd slagveld uit de tweede wereld oorlog zal waarschijnlijk binnen een maand of twee plaatsvinden. De andere genoemde plaatsen zal de paus waar schijnlijk in het voorjaar of in de zomer bezoeken. Prinses Margaret van Engeland en haar echtgenootlord Snowdon, heb ben een bezoek gebracht aan een ko lenmijn bij Newcastle. De twee hoge bezoekers daalden ook in de diepte af; zij waren hiertoe gekleed in een witte overallrubber laarzen en een vei ligheidshelm, terwijl de prinses als „extra" nog een hoofddoekje had om gedaan. Op de foto zien we de hoge gasten bij het verlaten van de liftkooi, die hen van beneden weer naar de begane grond bracht. De toestand op Nieuw-Guinea is nog steeds rustig, maar onder de oppervlakte broeit de kwestie om de Papoea-vlag. De uiterlijk beheerste Papoea's zullen het ver moedelijk niet accepteren, dat hun vlag wordt afgeschaft. Er worden veel geheime vergaderin gen gehouden. Gisteren is men inzake de vlaggenkwestie op nieuw voor een probleem gesteld. Een aantal pro-Indonesische Pa poea's. die zich hebben verzameld in een kampong bij het vliegveld van Holiandia, Sentani, heeft daar de rood witte (Indonesische) vlag omhoog ge hesen. Pakistaanse militairen zijn naar die kampong vertrokken om de zaak in het reine te brengen, maar maatregelen hebben zij nog niet geno men. Zoals gemeld, is de UNTEA (het tij delijk gezagsorgaan van de V.N.) van mening, dat de Papoeavlag niet meer officieel kan worden erkend, aange zien er in het akkoord tussen Neder land en Indonesië geen melding van wordt gemaakt. De enige officiële vlaggen zijn thans de Nederlandse en de V.N.-vlag. Alleen aan de Indonesi sche vertegenwoordiging te Holiandia heeft men toegestaan de rood-witte vlag te voeren, aangezien deze verte genwoordiging wordt beschouwd als een diplomatieke missie, met alle daaraan verbonden rechten. In het bergland heerst enige on- rust. Daar is een stammenvete uitge broken over een gestolen varken. Dag der strijdkrachten Zijn „dag der strijdkrachten" heeft Indonesië, althans op Nieuw-Guinea, rustig gevierd. Niet in Djakarta. Want daar werd een grote parade gehouden, waarbij leger en luchtmacht hun nieuwste Russische aanwinsten toon den. Het was bij die gelegenheid, dat Soekarno een beroep op het leger deed, om, nu het probleem van West- Irian is opgelost, niet de wapens neer te leggen, maar ze stevig vast te blij ven houden, opdat het Indonesische volk beschermd kan worden door een sterke gewapende macht. Die zal men nodig hebben „wegens de krachtsinspanning van het kolonia lisme om Indonesië te omringen". Hij haalde het voorbeeld aan van Neder land dat ten leste had moeten toege ven met betrekking tot West-Irian, omdat het tegenover de sterke mili taire macht van Indonesië kwam te staan. Hy greep die gelegenheid met een maar weer eens aan om uitvoe rige en scherpe kritiek op de Neder landers uit te oefenen wegens hun on willigheid in het verleden om de greep op West-Irian op te geven. Gisteren is onthuld, dat prins Wai- thayakon van Thailand, oud-voorzitter van de algemene vergadering der V N de eerste keus van Nederland en' Indonesië was voor de functie van V.N.-bestuurder in Westelijk Nieuw- Guinea. Deze oud-diplomaat weigerde echter wegens gezondheidsredenen Schout-bij-nacht L. E. H. Reeser' zal op een nader te bepalen tijdstip na terugkeer uit Nieuw-Guinea worden belast met het bevel over oefensmal deel V, dat na terugkeer van Hr. Ms. schepen uit Nieuw-Guinea wederom in de vaart zal komen. Generaal I. J. Rikhye, militair advi seur van secretaris-generaal Oe Thant heeft eergister met H.M. d© Koningin uitvoerig over Nieuw-Guinea gespro ken. Hij is gisterenmiddag van Schip hol naar New York vertrokken om daar zijn functie als lid van Oe Thants persoonlijke staf weer te gaan opne men. De Japanse minister van buitenlandse zaken, de heer M. Ohira, die op het ogenblik een bezoek aan ons land brengt, is gistermorgen door zijn Ne derlandse ambtgenoot op het minis terie in Den Haag ontvangen. Onze minister werd niet weggeroepen door kamerledenOp de foto zien we v.l. n.r. staatssecretaris dr. H.R. van Hou ten, minister Ohirh, minister Luns, de Japanse ambassadeur in ons land, de heer M. Akina Miyazaki en de secre taris-generaal van het ministerie, mr. S.J. van Tuyl van Serooskerken. Bij K.B. is de loongrens van de alge mene ouderdomswet (A.O.W.) met in gang van 1 januari 1963 van f 8250 op f 9000 gebracht. Ook de loongrenzen van de algemene weduwen- en wezenwet (A. W.W.) en de algemene kinderbijslagwet (A.K.W.) zullen dan f 9000 bedragen. De loongrens geeft het maximale be drag van het inkomen aan, waarover in gevolge de wetten premie wordt bere kend. Het K.B. heeft betrekking op de A.O.W.maar door een automatisme in deze wetten geldt de hoogte van de loon grens eveneens voor de A.W.W. en de A.K.W. De negerstudent James Meredith, die deze week tot de universiteit van Ox ford in de Amerikaanse staat Mississippi is toegelaten, heeft vrijdag voor de eer ste maal in het restaurant van de uni versiteit ontbeten. Hij was vergezeld van drie federale agenten. Er deden zich geen incidenten voor. In de kerk van St.-Vincent de Paul te New York is vrijdag een dienst ge houden ter nagedachtenis van Paul Gui- hard, de A.F.P.-verslaggever, die in het begin van deze week bij de onlusten op het terrein van de universteit van Ox ford de dood vond. De Franse minister van buitenlandse zaken werd bij deze dienst vertegenwoordigd door de direc teur van zijn kabinet, Bernard Durand. De negerstudent Harvey Gantt heeft het hof in de Amerikaanse staat Virgi nia gevraagd, zich uit te spreken vóór zijn toelating tot de Clemson-universi- teit in Zuid-Carolina. Sinds James Mere dith aan de universiteit in Mississippi studeert, zijn Zuid-Carolina en Alabama de enige zuidelijke staten, waar op d© scholen en universiteiten nog volledige rassenscheiding wordt doorgevoerd. Het hof van appèl in Virginia was van oordeel dat de toelating van Grantt tot genoemde universiteit niet dringend is daar de neger op het ogenblik reeds aan de universiteit van Iowa studeert. Het verwees de zaak terug naar een ge wone federale rechtbank. De Nederlandse dienstplichtig soldaat der eerste klasse Jan de Rijke (21) zou politiek asiel gevraagd hebben in Oost- Duitsland. Dit bericht een Oostduits persbureau. De militair zou verklaard hebben niet te willen vechten voor de koloniale heerschappij in Nieuw-Guinea. De legervoorlichtingsdienst in Den Haag deelde desgevraagd mee dat de soldaat sinds 7 juni vermist wordt. (Advertenties) Als U tóch over een nieuwe e.v'. ketel denkt Is Uw centrale verwarming aan een nieuwe kracht)/in toe? Er zijn nu olie- stook units (met ingebouwde brander), die in elke moderne keuken passen. Het grondvlak van den Centr-O-Therm is slechts 30 x 85 cm. Cap. 25.000 tot 50.000 kgcal/h. Fraai, compact, zuinig, degelijk. U kunt ze zien bij het Bouwcentrum te Rotterdam of bij een van de honderden gebruikers. Referentielijst en/of beschrij ving - vragen bij AWB n.v. - Beek en Donk (Tel. 04929 - 203 of 497)

de Stem | 1962 | | pagina 1