n 1 9 Salad days op televisie JOOP KOOPMAN IN NIEUWE RADIO-SHOW Piano's Zwart o 'ns KLEUR- SPQELING THUIS ZELF DOENus speelt 6- T NIET ER )Jop werk! ERSONEEL Programma voor de v MASSAAL ONDERZOEK voor omroeppersoneel POIROT BRIDGE Minter en Hinter en het fluwelen ventje UW HAAR: Nog plattere tv-buizen Kijk naar Kan Langer L W E R K K L E D 1 N 0 Mee! 4 \en ieken en N.V. open terk Sfi j i 1 POLY-COLOR D Radio-portret over Stanley Matthews RIJKENZDELANGE Terugblik Radioprogramma 's door yLjcdlia CL Stem-feuilleton Televisieprogrammas Toestand in Jemen nog steeds verward Prins Hassan aan winnende hand Nota-Luns op 2 november in Tweede Kamer Door fout van typiste Doodvonnis twee weken uitgesteld lijion der» ie sehou- voor het makkelijk ade man- i wij na- ering, in- 14 - 31085 >en Jingen nog ks melden bijl Oosterhout kelijk ideale idekking gang 3 keuken i huiskamer ren en nodern in J v.v .w. BER •Xv KOS tD DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 ?5 Morgen, zaterdagavond start Joop Koop man met een kolossale serie amuse mentsprogramma's, die onder zijn su pervisie in het komende winterseizoen zullen worden gerealiseerd. Zoals reeds eerder in deze rubriek werd meege deeld, krijgt hij bij dit omvangrijke werk de bekwame steun van Joop Söhne en Gé Gouwswaard. De eerste houdt morgen, zaterdagochtend in De venter het nieuwe programma „Roton de" ten doop het wordt tussen 10.45 en 12.15 uur rechtstreeks vanuit de Deventer schouwburg uitgezonden en Gé Gouwswaard produceert morgen avond om 22.40 uur de eerste aflevering van het programma „Babysitten", waarvoor met de medewerking van Kees Brusse en Alexander Pola des tijds al een geslaagd proefballonnetje werd opgelaten, terwijl Joop Koopman (Advertentie) 'fi Er wordt (voor de geïnteresseer den: op 13 november, in Utrecht) weer een congres gehouden. Fijn, weer een congres. En waarover? Nu ja, zult u zeggen, dat is niet zo belangrijk. Een congres is een congres en waar over het gaat doet er niet zo toe. Je kunt overal over congresseren. Het doet er eigenlijk niet toe. Ik heb een man gekend die al drie dagen een congres bij zat te wonen voordat hij in de gaten kreeg dat het 't verkeerde congres was. Maar hij is gewoon blij ven zitten. Want zoveel maakt dat niet uit. Maar dit congres wordt wel boeiend. Het gaat over geluidshinder. Dat wil dus zeggen: over de herrie die de buren maken en waar wij zoveel last van hebben. En het lawaai dat wijzelf veroorzaken en dat de buren het leven zuur maakt. Het probleem wordt wel serieus aangepakt. Eerst spreekt er een me neer die een algemene inleiding houdt. Dan komt er een andere meneer die spreekt over de invloed van de ge luidshinder op de mens. Dan begint het pas goed. De volgende spreker behandelt het voorkomen van geluids hinder in de woning". Als het applaus verstomd is zal een verse deskundige het over het voorkomen van geluids hinder tussen de woningen onderling" hebben. De laatste spreker behandelt „het voorkomen van geluidshinder van buitenaf'. Meer valt er over geluidshinder bij na niet te vertellen. Alles wat er over gezegd kan worden, zal daar in Utrecht inderdaad worden gezegd. Als alle sprekers hun toespraak tot het eind toe voorgelezen hebben, zullen alle deelnemers precies weten hoe het nu met de geluidshinder zit. Mogelijk zal hen zelfs meegedeeld zijn hoe geluidshinder in de praktijk ie voor komen zou zijn. Als leek zou je zeg gen' bouw voor de drommel nu ein delijk eens huizen met behoorlijke muren, geluidsdichte plafonds (het schijnt namelijk dat dit technisch mogelijk is...) en trappenhuizen die 9een echokelders zijn. Maar dat is lekepraat, uiteraard. Zo'n congres zal het deskundig, we tenschappelijk wellicht, aanpakken. En wanneer u en ik, als leken, zouden vragen: wordt er daarna nu ook iets nan die geluidshinder gedaan?, dan zullen de deskundigen mogelijk ant woorden: bent u nou helemaal van Lotje getikt, als we al onze problemen °ak echt gingen oplossen, waarover zouden we dan nog congressen moeten houden? PRAET-MAECKER zelf de regie voert van het „Speciali teitentheater". Deze radioshow is een voortzetting van de „theater-uitvoeringen" die in het voorgaande seizoen ook op zater dagavond voor de huiskamers werden uitgezonden. Bij de heropening werken onder meer mee Jasperina de Jong, Rijk de Gooyer, Johnny Kraaykamp en Jelle de Vries. Muzikaal steunt de show weer op de vakkundige mede werking van het Metropole-orkest. e directeur van het V.O.M.-laborato rium voor massascheiding, prof. dr. J. Kistenmaker, heeft in Amsterdam verklaard, dat er op de duur nog eens televisiebuizen aan de markt zullen verschijnen, die je bij wijze van spre ken in je binnenzak kunt laten glijden. Sprekende over het perspectief op ba sis van de huidige stand der weten schap, vertelde de professor dat men er in geslaagd is in principe een elek tronische machine te vervaardigen, die automatisch uittreksels uit weten schappelijke publikaties maakt. Boven dien is er een elektronische apparatuur in ontwikkeling, waarbij de normale letters worden afgetast door een foto- elektrische cel, waarna een omvor ming in geluid plaatsvindt. Zo zal het dan mogelijk zijn om onze blinden te laten lezen. Morgenavond zal in het NCRV-tele- visieprogramma worden uitgezonden, „O, kyk my nou!", een Nederlandse bewer king door Alfred Pleiter van de muzikale komedie Salad Days" vn Dorothy Rey nolds en Julian Slade met arrangemen ten van Harry de Groot. De regie heeft Paul Cammermans. Foto: Johnny Kraaykamp en Hetty Blok, in een scène tijdens een repetitie. r^e journalist Rien Bal heeft een tekst geschreven voor het „gesproken por tret", waarbij hij vooral het oog heeft gericht op de actieve sportbeoefening, die in deze eeuw van sociale vooruit gang is uitgegroeid tot een maatschap pelijk verschijnsel van grote betekenis. Het zal daarom vele sportliefhebbers een genoegen doen dat ditmaal op woensdagmiddag 10 oktober om 13.45 uur de markante figuur wordt belicht van de Britse wondervoetballer Stan ley Matthews, een sportster die lang duriger schitterde dan bijna alle an dere, maar ook een sportman die vooral door zijn houding in en buiten het sportveld een voorbeeld werd voor de Engelse jeugd. (Advertentie) Overweegt U om Uw kinderen pianoles te laten nemen, maar hebt U nog geen instrument, vraagt U dan eens om toe zending van onze Muzikale Informatie: „Piano - Spelen". lö 52 KORTE LIJNBAAN 28. ROTTERDAM iermaal in het nu volgende seizoen zal op de woensdagavond om 20.50 uur de meest veeleisende operaliefheb ber aan zijn trek kunnen komen. Op 10 oktober wordt een volledige uitvoering gegeven van Pelléas et Mé- lisande. Omdat het dit jaar een eeuw geleden is dat Maurice Maeterlinck werd geboren, terwijl in hetzelfde jaar Claude Debussy het levenslicht aan schouwde, is de keuze op deze opera in vijf bedrijven gevallen. Bovendien beleefde de opera, die deze componist, geïnspireerd door het werk van Mae terlinck, schreef, zestig jaar geleden de première en wel onder leiding van André Messager, een componist van luchtige Franse operettes... Pelléas et Mélisande is de enige opera die Debussy heeft geschreven, maar het werd dan ook een meesterwerk, dat een geheel nieuwe ontwikkeling op het terrein van de opera inleidde. Jean Cocteau heeft dit werk nog eens zeer oorspronkelijk getypeerd als „mu ziek voor blinden" en deze typering geeft eigenlijk al overtuigend aan. waarom deze schepping van Debussy zich juist zo bijzonder leent voor een radiouitvoering. Het is natuurlijk aller minst toevallig dat men voor de di rectie van deze uitvoering, waaraan het Radio filharmonisch orkest en het omroepkoor hun medewerking verle nen, een beroep heeft gedaan op de medewerking van Jean Fournet. Hij immers geniet de faam een Debussy- kenner bij uitnemendheid te zijn. On der de solisten de namen van Janine Micheau, een zeer beroemde Mélisande en Hans Wilbrink, zonder twijfel de beste Pelléas van het ogenblik. T"Ne afgelopen weken zijn niet minder dan 2500 medewerkers (sters) van de NRU en de vijf omroepverenigingen in Hilversum onderzocht op tbc. Dit geschiedde naar aanleiding van het feit dat een lid van de hoorspelkern lijdende was aan deze ziekte, evenals zijn stiefdochtertje en een buurjongetje. Gebleken is dat gelukkig geen enkel lid van de omroepen door deze ziekte was besmet. Hoewel de kans gering is, dat de ziekte zich herhaalt, zal omstreeks Kerstmis een nieuw röntgen onderzoek worden gehouden. Tenge volge van vakantie of om andere re denen waren honderd personeelsleden niet in de gelegenheid zich te laten doorlichten. (Advertentie) Op Hilversum I (402 m) presenteert de NCRV om 20.10 uur de rubriek Pris ma. Daarna volgt een programma van geestelijke koorliederen. Om 22 uur be gint de rubriek „Muziek voor miljoenen" en om 23 uur speelt pianist Robert Koblen sonates van L. van Beethoven Op Hilversum II (298 m) is er om 20.20 uur een recital van de bariton Max van Egmond. Om 21 uur musiceren Ma- lando en zijn orkest. Vervolgens is er om 21.35 uur een herhaling van Signale ment van het ik en tenslotte om 23.10 uur de muzikale rubriek Spontane reacties. Om half acht begint het avondpro gramma met de AVRO-rubriek Rooster. Na het journaal volgt de eerste afleve ring van de filmserie, getiteld Onze vriend Higgins. Paul van Vliet presen teert om 20.45 uur de rubriek Flits en om 21.30 uur presenteert de AVRO het programma Music Hall. België Vlaams brengt om 20.30 uur het spel Wat vertellen we Caroline?, daarna is er om 22 uur de filmrubriek Première. Een verheugende verandering menen wij de laatste weken in de samenstel ling van het journaal te mogen con stateren. Er wordt namelijk meer aan dacht besteed aan belangrijke gebeur tenisscn in alle en zeker niet alleen westelijke provincies van ons land. Velen zullen deze activiteiten van de journaalwerkers met enthousiasme be groeten. Het KRO-repertoire bevatte een pit tig, maar iets te uitvoerig geschiedenis lesje over Nieuw-Guinea, samengesteld door de zojuist in Utrecht gepromoveer de dr. C. Lagerberg. De rubriek „Kijk op kunst" is langzaam uitgegroeid tot een knap geredigeerd programma. In kort bestek worden vele wetenswaar digheden tezamen gevoegd. In het ka der van deze uitzending hadden wij één bezwaar, namelijk tegen het feit, dat men de documentaire en de kunstru briek na elkaar presenteerde. Dit doet de aandacht van de kijkers allengs ver slappen en vraagt teveel van zijn span kracht. Het hierna volgende t.v.-stuk „Gelijk spel" had Parnall Bradbury geënt op een oud thema. In dit verhaal waren het twee mannen, lijders aan een tro pische ziekte die moesten beslissen over leven of dood. Een loslippige verpleeg ster had verteld, dat er slechts voor één patiënt een reddend serum aanwezig was. Goed materiaal voor een sterk stukje toneel, maar het werd helaas geen gespannen opvoering. Niemand kon geloven in deze lijders aan een do delijke ziekte. Voorts denken wij aan de vele onwaarschijnlijkheden als het lezen van een medisch artikel in pak weg 30 seconden, of een afgesloten deur waardoor een dokter binnentrad zon der een sleutel te gebruiken. Wij hadden dit stuk liever genoemd „Zwak spel". Actueel was het interview van de Bra bantse journalist Frits v.d. Poel met de burgemeester van Rotterdam over de eventuele vestiging van een staal fabriek in het Europoortplan. De R. Vrijdag 5 oktober HILVERSUM I 402 lil NCRV: 12,00 Am us. muz. rond de 30er jaren 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 r KLM ft KLM overalls nu óók in indanthren-blauw onder merk KLM-EXTRA Vraag er naar! 7) ,,Nee, als ik me niet vergis, twee keer. De twee mannen zijn trouwens verschei dene keren opgestaanmaar ik heb niet gezien, wat ze deden. Miss Meredith is maar éénmaal opgestaan. Om te kij ken. wat voor kaart haar partner had." ,,Maar daarbij is ze in de buurt van de tafel gebleven?" ,,Dat kan ik niet met zekerheid zeggen. Het kan best zijn. dat ze naar de haard of zo is gegaan." Battle knikte. „Allemaal erg vaag," bromde hij. ,,'t Spijt me ergmaar ik kan er niets aan doen." Weer verrichtte Battle zijn goochel toer en haalde de lange, dunne dolk te voorschijn. „Bekijkt u die eens goed, Mrs Lorrimer." Mrs Lorrimer nam het gevaarlijke wa pen zonder de minste uiting van emotie van hem aan. „Heeft u dit wapen wel eens meer ge zien?" „Nooit." ..Maar het lag toch op het wandta- feltie in de zitkamer." begrijpt natuurlijk, dat met een dergelijk wapen een vrouw evengoed de moord heeft kunnen plegen als een man" „Ja. dat zal wel," was het rustige antwoord. Ze boog zich iets voorover en gaf hem het kleine, sierlijke wapen terug „Maar de vrouw zou, wat je noemt, ten einde raad moeten zijn," ging Battle voort. ..Een kans op de duizend, dat het lukken zougeweldig riskant." Hij wachtte even, maar Mrs Lorrimer gaf geen antwoord. „Kunt u me misschien ook iets vertel len van de relaties tussen de drie an deren en Mr Shaitana?" Ze schudde het hoofd. „Nee. Niets ..Dan zou ik nu nog graag uw opinie willen weten over de daad zelf. Wie acht u de waarschijnlijkste dader?" Mrs Lorrimer richtte zich in haar vol le lengte op. „Op die vraag ga ik lie ver niet in. En eerlijk gezegd vind ik haar ongepast." De hoofdinspecteur keek als een be schaamde jongen, die van zijn grootmoe der een verdiend standje heeft gehad. ..Adres alstublieft," mompelde hij, ter wijl hij zijn opschrijfboekje naar zich toetrok. „111 Cheyne Lane, Chelsea." „Telefoon?" „Chelsea 45632." Mrs Lorrimer keerde zich half om. ..Heeft u nog iets te vragen, monsieur Poirot?" vroeg Battle haastig. Hoog opgericht, met welwillend gebo gen hoofd, stond Mrs Lorrimer stil. „Vindt u het gepast, madame, als ik uw oordeel vraag over uw metgezellen als bridgersu dus vraag ze niet als eventuele moordenaars, maar als spe lers onder de loep te nemen?" Ik moet u tot mijn spijt mededelen, dat Mr. Shaitana, onze gastheer, dood is," zei hij. Mrs Lorrimer en dr Roberts stonden op. Despard staarde hem aan en fronste zijn wenkbrauwen. Anne Meredith hap^e naar lucht. „Weet je dat zeker, kerel?" Dr Roberts was opeens op en top de dokter. Kwiek stappend - dit was een kolfje naar zijn hand - kwam hij op de groep van vier af. Quasi onopzet telijk versperde de grote brede figuur van hoofdinspecteur Battle hem de weg. „Eén ogenblikje dokter. Eerst wil ik graag weten, wie er vanavond in deze kamer is geweest en wie er is uitge gaan." Roberts staarde hem aan. „In de ka meren eruit gegaan? Ik begrijp u niet Niemand is weggeweest en niemand is binnengekomen." De hoofdinspecteur keek Mrs Lorrimer aan. ..Is dat zo, Mrs Lorrimer?" „Ja." „De huisknecht niet of één van de bedienden?" „Nee. De huisknecht heeft dat blad al neergezet, toen we nauwelijks zaten. En sindsdien is hij niet meer binnen geweest." Battle keek Despard aan. Deze knik te. Anne zei op een manier alsof ze buiten adem was: „Ja, dat is zo. „Wat is dat allemaal voor onzin, man' zei Roberts ongeduldig. „Laat me toch even kijken. Shaitana kan wel flauwge vallen zijn." ..Hij is niet flauwgevallen, 't Spijt me zeer dokter, maar niemand mag hem aanraken voor de politiedokter er ge weest is. Mr Shaitana is vermoord, da mes en heren!" „Vermoord?" Anne Meredith hijgde van schrik en afgrijzen. Despard reageerde met een scherpe, onderzoekende blik. „Grote hemel!" riep dr Roberts. Battle knikte langzaam. Op dat ogen blik zag hij er precies uit als een Chi nese mandarijn van porcelein. Zijn ge zicht vertoonde hoegenaamd geen uit drukking. „Doodgestoken," zei hij toen. „Zo is 't. Doodgestoken." Opeens vroeg hij scherp: „Is een van u vanavond van de bridgetafel wegge weest?" Hij zag de uitdrukking van de vier gezichten veranderen, aarzelen als het ware. Hij zag angst, een plotseling be grijpen, verontwaardiging schrik, afgrij zen; maar hij zag niets, wat als aan wijzing had kunnen dienen. „Wel?" Even bleef het stil; toen zei Majoor Despard op zijn gewone rustige manier (hij was opgestaan en stond nu in de houding, stram-rechtop, met zijn mager, gebronsd gezicht naar Battle toegekeerd) „Volgens mij zijn we alle vier op ver schillende ogenblikken van de bridge tafel weggeweest, of om iets te halen, of om nog wat hout op het vuur te gooien. Ik heb tenminste allebei gedaan. Ik heb Shaitana natuurlijk zien zitten, maar ik dacht, dat hij sliep." „Sliep?" „Jadat dacht ik tenminste." ,,'t Is mogelijk," zei Battle. „Maar 't is natuurlijk ook mogelijk, dat hij toen al dood is geweest. Dat zullen we zoda delijk zien uit te maken. Ik verzoek u nu, allemaal naar de kamer hiernaast te gaan." Hij keerde zich naar de zwijg zame figuur naast zich. „Misschien wilt u met de dames en heren meegaan, Kolonel Race?" Race knikte begrijpend. „Goed, inspec teur." De vier bridgers gingen langzaam de tussendeur door. Mrs Oliver liet zich op een stoel in een hoek van de kamer neervallen en begon z.acht te snikken. Battle nam de hoorn van het telefoon toestel, dat op een wandtafeltje stond, en vroeg een nummer aan. Toen hij klaar was zei hij: „De politie komt da delijk. Orders van het hoofdbureau lui den, dat ik de leiding op me moet ne men. De politiedokter is gewaarschuwd en zal wel zo hier zijn. Hoe lang denkt u, dat Shaitana al dood is, monsieur Poirot? Volgens mij een groot uur." „Dat zal dan wel juist zijn. Jammer genoeg, dat je de tijd nooit met zeker heid kunt bepalen, zodat je niet kunt zeggen: ..Deze man is een uur dood, of vijf en twintig minuten, of dertig se conden." Battle knikte verstrooid. „Hij zit recht voor het vuur. Dat maakt ver schil. Een groot uuren zeker niet langer dan twee-en-een-half uur; u zult horen, dat de dokter dat zegt. En nie mand heeft iets gehoord of gezien. Merk waardig. Wat een durf moet degeen, die het gedaan heeft, gehad hebben! Stel je voor, dat hij geschreeuwd had!" „Maar hij heeft niet geschreeuwd. De dader heeft geboft. Zoals u zegt, mon ami. een merkwaardige geschiedenis!" „Heeft u enig idee, waarom het ge beurd kan zijn, monsieur Poirot?" (wordt vervolgd) KAPOT Tijdens een vergadering van 500 kopstukken van de Amerikaanse radio- en televisiewereld te Chi cago weigerde de microfoon, die op het spreekgestoelte stond opge steld, zijn dienst. Niemand der aan wezigen wist hoe zo'n instrument werkte. Er moest een elektricien wordeti gehaald om het te repa reren... ADVERTENTIE Een begrafenisonderneming te Los Angeles maakte dezer dagen per ad vertentie bekend: „Wij zijn er in geslaagd op het kerkhof enkele zeer mooi gelegen stukken grond te kopen. Zij liggen op het zuiden en beschut tegen de wind. Het is het warmste plekje van het hele kerkhof." ANALFABEET Het aantal mensen, dat niet kan O lezen en schrijven, is nog steeds ver- i] bijsterend groot. Volgens een onder- zoek, door de Verenigde Naties inge steld, is 44 procent van de wereld bevolking analfabeet. In twintig lan den ligt dit percentage zelfs tussen 95 en 99! dat de grootte heeft van een spelde- knop. Met dit apparaat zou men geluiden kunnen opvangen, waarvoor het oor van een hond zelfs niet gevoelig ge noeg is. In de toekomst zullen gehoorappa raten zo klein worden uitgevoerd, dat zij praktisch onzichtbaar zijn. Een dergelijk gehoorapparaat kan geheel in het oor worden gedragen. KLEIN Een Amerikaanse maatschappij heeft bekendgemaakt, dat op het ogenblik een gehoorapparaat in ontwikkeling is „Nu alles zo duur geworden is heeft myn man het roken opgegeven en ik het dienstmeisje." Lichte muz., zangsol. en accordeon 12.53 Gr of act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 13.45 Dansmuz. 14,05 Schoolradio 14,25 Mod. ork.- werken (gr.) 15,45 Fabrieksfanfare 16,15 Dui zendschoon - het gazon. lez. 16,30 Kamer- muz. 17,00 Voordr. van gedichten 17.20 Jazz- muz. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18.00 Ac- cordeonmuz. 18,20 De Hangmat, licht progr. 18,50 Regeringsuitz.: De jaarbeurs te Para maribo door A. Judell 19,00 Nws. en weer- ber. 19,10 Lichte muz. 19,3 Radiokrant 19,50 Lichte ork. muz. en zang 20,10 Prisma, gev. progr. 21,15 Geest, liederen 21,45 Waar gaan onze koopgewoonten naar toe?, comm. en disc. 22,00 Muziek voor miljoenen, fragm. uit It. opera's 22,30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lez. betreff. het 2e Vaticaanse con cilie 23,00 Pianorecital, klass. muz. 23,55- 24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,20 Regerings uitz.: V. d. landb. 12,30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12,33 Sport en gram. 13,00 Nws. 13,15 Meded., act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Lichte muz. 14,00 Viool en piano, klass. muz. 14,40 Voordr. 15,00 Hou je aan je woord, lit. quiz. VARA: 16,00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lez. 16,30 V. d. zieken 17,00 Tijd voor teenagers 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Pol. lez. 18.25 Lichte ork. muz. en zangsol. 18,50 Praatje 19.00 V. d. kind. 19,10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Ballet- muz. (gr.) 19.50 Daarom, lez. 20.00 Nws. 20,05 Ons geloof en onze concrete beslissingen, lez. 20,20 Zangrecital 20,40 Boek- bespr. 20,45 Wereld in beweging, lez. VARA: 21,00 Tango-rumba ork. 21,35 Signalementen van het Ik, klankb. 22,15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Verre-Kijken, gespr. over de televisie (1). VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23.10 Spontane reacties, muz. disc. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Gev. muz. 12,50 Beurs ber. 13,00 Nws. 13,15 Muz. progr. 14,00 Schoolradio 15,45 Zigeunermuz. 16,00 Beurs ber. 16,06 Kamermuz. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Duitse les 18,00 Oude liederen 18,20 V. d. sold. 18,50 Radiokron. 19,00 Nws. 19,40 Muz. v. d. jeugd 20,00 Filmmuz. 20,35 Theaterkron. 21,00 Lichte ork. muz. 21,45 Gevar. gram. 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,35 De zeven kunsten 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 14.03 Belgische muz. 15,03 Oude successen (gr.) 16,08 Operamuz. 17,00 Nws. 17,15 Zuidafrikaanse muz. 17,30 Kamermuz. 19,30 Nws. 20,00 Holland Festival 1962: Ama- deus-kwartet, kamermuz. 20,50 Muzikaal progr. 22,00 Wereldnws. 22,55 Nws. Zaterdag 6 oktober HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7.15 Geest, liederen 7,30 V. d. jeugd 7,45 Morgengebed en overwe ging 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9,00 Djinn, gev. progr. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdl. 7,23 Lichte gram. (om 7.35 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8.40 Amateursoi'kest 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Klass. ork. muz. (gr.). VPRO: 10,00 Samen thuis, lez. 10,05 Een brief uit Galilea. bijbelbespr. VARA: 10.20 Lichte muz. 10,45 Rotonde, gev. progr. Vrijdag 5 oktober AVRO: 19.30 Rooster, tv-kroniek voor tie ners en twens. NTS: 20,00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20,20 Onze vriend Higgins (our man Higgins), tv-feuill. 20,45 Flits 21,30- 22,30 Gev. progr. VLAAMS BELGIE 19,00 Lekenmoraal en filosofie 19,30 Vedetten uit de dieren- werld 20,00 Nws. 20.30 Wat vertellen we Caroline?, spel 22,00 Nieuwe films en film- nieuws 22,45 Nws. FRANS BELGIE 18,30 V. d. jeugd 19,00 Engelse les 19,30 La terre et les saisons. licht progr. 20,00 Journ. 20,30 Monsieur II, toneelstuk 22,00 Kunstkron. 22,30 Journ. Imam Hassan van Jemen heeft een ver klaring uitgegeven, waarin hü zegt, dat stammen in het noorden en in het oos ten van Jemen zijn zyde hebben geko zen en dat de hoofdstad Sanaa, het bol werk van de opstandelingen, spoedig door troepen van de heerser zal worden omsingeld. Dit werd door de Jemenitische lega tie in Amman bekendgemaakt. Prins Seif al-Islam al Hassan heeft volgens de legatie een oproep gericht tot de re volutionaire troepen zich over te geven. Hij verzocht de in midden-Jemen wo nende stammen de macht in hun gebied in handen te nemen. De revolutionairen zouden nog over enkele posten beschik ken. Het is nog steeds moeilijk om een dui delijk beeld van de toestand te verkrij gen. In El Beida, een provincie in zuid-Je- men, zou een vliegtuig van de opstan delingen bij de landing zijn aangevallen door krijgers, die de inzittenden gevan gen hebben genomen. De piloot van het toestel zou een Rus zijn. Intussen zijn weer vier vooraanstaande aanhangers van het vorige bewind terechtgesteld. (Van onze parlementaire redactie) Op voorstel van kamervoorzitter Kor- tenhorst zal de Tweede Kames op vrijdag 2 november a.s. de nota van minister Luns (Buitenl. Zaken) over de hulpver lening aan minder ontwikkelde gebie den behandelen. „Minister Luns is dan in staat en zelfs bereid in de kamer aan wezig te zijn", grapte kamervoorzitter Kortenhorst, daarbij zinspelend op het incident tussen de kamer en minister Luns van donderdag j.l. De heer Blaise (KVP maakte aan vankelijk tegen behandeling op 2 no vember bezwaar, omdat het dan Aller zielen is. „Het is mij niet bekend, dat op Allerzielen niet vergaderd kan wor den", zei dr. Kortenhorst. De rest van de kamer knikte instemmend. Drie ter dood veroordeelden, die op 16 november in de gevangenis van San Quentin (Californië) terechtgesteld zou den worden, zullen veertien dagen langer leven door de fout van een typiste. Zij had zich bij het typen van documenten voor de terechtstelling, die volgens de wet geen fouten mogen bevatten, vergist. De drie mannen zullen nu op 30 novem ber naar de gaskamer van de gevangenis worden gebracht. Een vierde man wiens papieren in orde waren, zal wel op de vastgestelde datum, 16 november, ter dood worden gebracht. 31-3. In de rammelbus van Hendrikus Naaldhout zaten de ongeruste ouders van de drie ballonvaardertjes bijeen. Ze hadden generaal IJbel op het mili taire terrein afgezet en vernomen dat de jongetjes met een bootje over de rivier waren ontsnapt. Hendrikus stuur de zijn bus nu over allerlei buitenweg getjes in de buurt om hen te zoeken. ,,0 lieve," zei mevrouw Poenzuiger tegen haar man, „Humphrie heeft al die tijd zijn pillen niet gehad. Wat zal hij zwak zijn". „Mens, maak je niet dik," zei de we duwe Dor. „Die bengels van mij zorgen wel dat ze hier of daar een dikke rog gemik krijgen hoor." „Een roggemik?" Mevrouw Poenzui- ger ontstelde. „Dat kan hij toch niet eten?" „O nee zei de weduwe Dor. Ze ontvouwde haar pakje boterhammen. „Wil uzelvers er een?" ,,'t Idee!" riep mevrouw Poenzuiger hooghartig. Ze wendde zich tot haai man: „'t lijkt me beter als we straks even uitstappen bij een gelegenheid en een gevulde eend gaan eten, niet?" „Zwijg Truus," antwoordde haar man „we moeten eerst onze jongen vinden." Op dat ogenblik zag Hendrikus een smerig uitziend ventje aan de kant van de weg staan. Ook de weduwe Dor kreeg hem in 't oog. „Arm ventje," zei ze, „hij wil mee." „Hu nee!" riep mevrouw Poenzui ger uit, „zo'n boerensmeerpoets wil ik niet in de bus." En de heer Poenzuiger beval Hendrikus door te rijden. Ze hadden hun lieve Humpie niet herkend..

de Stem | 1962 | | pagina 5